PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : phantom lancer yeter senden çektim

fikho
24/03/2013, 15:10
arkadaslar başıkdaki yazan gibi phantom lancerdan bıkmıs durumdayım bi hero bu kadar imba bu kadar kesilemez bu kadar kacabilen bu kadar 5v1 yapabilecek güce nasıl sahip olabilir ya , oyun başı al taranquil al soulu lanede karsında kimse duramıyor , 15 dk da bitir diffusalı gir ganga 2 ks at bi gang da daha 2 ks at taras bitti ondan sonra yürü 5v1 oyun bitti , bu heroya bi ayar cekilmeli artık haddini fazlasıyla aştı şimdi gelecek yorumları tahmin edeyim al sven al magnus olmuyo işte adamlar o kadar çakal olmuşki svenmisin basdınmı ultini yürüyosun phantomun üstüne adam kacıyor ultinin bitmesini bekliyor , bir furry li mortred kesebilir belki ama oda olmıyo phantomun arkasında var batrider var rexxar var enigma ayvayı yedin phantoma boyun eyicen he gelebilecek en mantıklı yorumu tahmin edeyim sen al phantomu diceksiniz bıktım abi yeminle üst üste 10 15 kez aldım 2 yada 3 kere kaybetmişimdir onlarda 20. 30. dakkalarda bitti

ARKADASLAR BURAYA GELİP PHANTOMA NASIL GANG ATILIR NASIL TUTULUR NASIL KASDIRILMAZ TARZI YORUMLAR YAZMAYIN BU ADAM KASDIMI DURDURULAMIYOR DİYORUM BENİM İDDAM BU.
AHA SU TURNUVA MACINDA DURDURULMUŞ TARZI VİDEOLARDA ATMAYIN

sehnoc
24/03/2013, 15:18
kardeş shopta bi item var inviz gösteriyor bence onlan kesebilirsiniz takım olarak.

fikho
24/03/2013, 15:20
kardeş shopta bi item var inviz gösteriyor bence onlan kesebilirsiniz takım olarak.

:D:D o item gerçek phantomu göstermiyor be usta :) sen daha yenisin galiba?

Axé Capoeira
24/03/2013, 15:20
Gyro yada Tiny 3 . itemlerini koyduktan sonra ( bot hariç ) Phantomu kesebiliyor eşit düzeyde kasabileceksen yada üstüne oynicaksın phantomun evet kasınca ölmeyen bir hero ama dk 10 a kadar 600 - 900 hp arası gezen bir hero ayrıca

fikho
24/03/2013, 15:26
Gyro yada Tiny 3 . itemlerini koyduktan sonra ( bot hariç ) Phantomu kesebiliyor eşit düzeyde kasabileceksen yada üstüne oynicaksın phantomun evet kasınca ölmeyen bir hero ama dk 10 a kadar 600 - 900 hp arası gezen bir hero ayrıca

gyro 3. skili acmadan sence dalarmı kombata adamlar cakal olmus aga

Axé Capoeira
24/03/2013, 16:16
o zaman oynama

Hapkido
24/03/2013, 17:04
Şimdi Phantom Lancer'a en iyi gidilebilecek taktiği sana hard pro olarak söyleyeceğim. Dota camiasında pek tanınmasam da aslında gizli bir üne sahibim ve yakın zamanda da açığa çıkacak bir ün bu. Bu sayede belki de, dünyanın prosfesyonel DotA takımları benim bu kısa zaman sonra gelişecek ünüm sayesinde, beni takımlarında görmek için adeta birbirleriyle yarışacaklar. Kendi aralarında turnuva düzenleyecekler ve 1.lik ödülü de ben olacağım. Dünya kısa zaman içinde benim varlığımdan haberdar olacak. Benim gücüme boyun eğecekler.

Herşey 2005' lerın başında başladı. Dünyayı kontrolüm altına almak istiyordum. Çocukluk hayali işte, filmlerdeki kötü insanların hayallerini hep bu hedef süslüyordu ve ben de kötü bir insan olarak neden benim de hayallerimi süslemesin dedim ve bu amacı gerçekleştirmenin yollarını aradım. Nisan ayında DotA ile tanıştım. Başlarda sıradan bir oyun gibi geldi bana. Amacın sadece rakip ana binasını yıkmak olduğu bir oyun. Fazlasını beklemiyordum; ta ki youtube'taki o videoları keşfedene kadar. O hareketler, o sıyrılmalar, kaçışlar, rampageler beni benden almıştı adeta. Sonra düşündüm kendi kendime " Acaba ben de kendimi böyle geliştrip dünyanın karşısına çıkabilir miyim?". Böylece kendimi bu işe adamıştım. Tüm herolarla oynuyor ve olabildiğince iyi olmayı hedefliyordum. Amacım onların arasına girebilmekti. Bu iş için gecemi gündüzüme kattım. Uyumadım uyuttum, yemedim yedirdim ve sonunda belli bir seviyeye gelmiştim. Newbee seviyesinden kurtulmuştum artık. Artık bir noob'tum, ve bu noobluk ömür boyu sürdü. Dünyayı kontrol etme hayallerim de suya düştü.

Yukarda yazdıklarım sadece hayalimdi. Artık değiller. Hayallerinin artık senin hayalin olmadığını anladığında şunu da anla. Onun yerini başka bir hayal almıştır.

Zaphart
24/03/2013, 17:32
alacan bi örtşeykır aşağıdan bi pl ordusu geliyo atlayacan oraya atıcan ultiyi hepsi puf olup gitçek meğerse pl onların arasında yokmuş tüh :S Bu tarz konuları da hiç sevmem ama cidden bu pl ayrı bi nalet ya :D

napstar
24/03/2013, 17:40
Şimdi Phantom Lancer'a en iyi gidilebilecek taktiği sana hard pro olarak söyleyeceğim. Dota camiasında pek tanınmasam da aslında gizli bir üne sahibim ve yakın zamanda da açığa çıkacak bir ün bu. Bu sayede belki de, dünyanın prosfesyonel DotA takımları benim bu kısa zaman sonra gelişecek ünüm sayesinde, beni takımlarında görmek için adeta birbirleriyle yarışacaklar. Kendi aralarında turnuva düzenleyecekler ve 1.lik ödülü de ben olacağım. Dünya kısa zaman içinde benim varlığımdan haberdar olacak. Benim gücüme boyun eğecekler.

Herşey 2005' lerın başında başladı. Dünyayı kontrolüm altına almak istiyordum. Çocukluk hayali işte, filmlerdeki kötü insanların hayallerini hep bu hedef süslüyordu ve ben de kötü bir insan olarak neden benim de hayallerimi süslemesin dedim ve bu amacı gerçekleştirmenin yollarını aradım. Nisan ayında DotA ile tanıştım. Başlarda sıradan bir oyun gibi geldi bana. Amacın sadece rakip ana binasını yıkmak olduğu bir oyun. Fazlasını beklemiyordum; ta ki youtube'taki o videoları keşfedene kadar. O hareketler, o sıyrılmalar, kaçışlar, rampageler beni benden almıştı adeta. Sonra düşündüm kendi kendime " Acaba ben de kendimi böyle geliştrip dünyanın karşısına çıkabilir miyim?". Böylece kendimi bu işe adamıştım. Tüm herolarla oynuyor ve olabildiğince iyi olmayı hedefliyordum. Amacım onların arasına girebilmekti. Bu iş için gecemi gündüzüme kattım. Uyumadım uyuttum, yemedim yedirdim ve sonunda belli bir seviyeye gelmiştim. Newbee seviyesinden kurtulmuştum artık. Artık bir noob'tum, ve bu noobluk ömür boyu sürdü. Dünyayı kontrol etme hayallerim de suya düştü.

Yukarda yazdıklarım sadece hayalimdi. Artık değiller. Hayallerinin artık senin hayalin olmadığını anladığında şunu da anla. Onun yerini başka bir hayal almıştır.

Phuahhahaha güldürdün.

Pl'yi durdurmanın yolu tryhard olmaktan geçer. Topla iyi bilen 4 arkadaşını alın tryhard pickler gg. Biz geçen gün 8 win streak yaptık bu şekilde sonra sıkılıp çıktık. Tryhard olduktan sonra isterse 5 Pl olsun karşıda bir şey fark etmez.

Woolridge
24/03/2013, 18:10
Başlarda ben de PL çok imba ya, nerf yesin diyordum. Sonra farkettim ki PL'ye yenildiğim her oyunda heronun gpm'i bir milyon ile iki milyon arasında geziniyor. Kesilemiyecek bir hero değil. Aynı farmı alan her carry o kadar imba.

cahitgs
24/03/2013, 22:06
arkadaslar başıkdaki yazan gibi phantom lancerdan bıkmıs durumdayım bi hero bu kadar imba bu kadar kesilemez bu kadar kacabilen bu kadar 5v1 yapabilecek güce nasıl sahip olabilir ya , oyun başı al taranquil al soulu lanede karsında kimse duramıyor , 15 dk da bitir diffusalı gir ganga 2 ks at bi gang da daha 2 ks at taras bitti ondan sonra yürü 5v1 oyun bitti , bu heroya bi ayar cekilmeli artık haddini fazlasıyla aştı şimdi gelecek yorumları tahmin edeyim al sven al magnus olmuyo işte adamlar o kadar çakal olmuşki svenmisin basdınmı ultini yürüyosun phantomun üstüne adam kacıyor ultinin bitmesini bekliyor , bir furry li mortred kesebilir belki ama oda olmıyo phantomun arkasında var batrider var rexxar var enigma ayvayı yedin phantoma boyun eyicen he gelebilecek en mantıklı yorumu tahmin edeyim sen al phantomu diceksiniz bıktım abi yeminle üst üste 10 15 kez aldım 2 yada 3 kere kaybetmişimdir onlarda 20. 30. dakkalarda bitti
%100 katılıyorum

Burakula
25/03/2013, 00:21
Başlarda ben de PL çok imba ya, nerf yesin diyordum. Sonra farkettim ki PL'ye yenildiğim her oyunda heronun gpm'i bir milyon ile iki milyon arasında geziniyor. Kesilemiyecek bir hero değil. Aynı farmı alan her carry o kadar imba.

Ancak aynı farmı 0 tehlike alan başka bir carry yok. 1 slotta 6-7 kişi oluyorsun sonra atakları aşırı fazla olan kopyaların senin için 3-4 slot farmlıyorlar hatta kimse sırf kopyalar için geri dönmezse kule bile alıyorlar. Bunu iki lanede ya da lane+nc de aynı anda yapabiliyorsun ve yine 0 tehlikeyle yani gpm nin o kadar fazla olması iyi oynayan bir pl ye karşı engellenemez birşey. Ezalor+pl 2lisinden bahsetmiyim istersen karşısına istersen 5 kişi git lane i kazanıyorlar. Arkadaş biraz abartmış olsa da oyun oynamayı bilen pl nin pub oyunda önlemi yok malesef. Cm de de en az 4 tane pl antisi alırsan durduruyosun. Pl yi durdurucak herolar zaten belli, 1 pl alıp üstüne o durdurcak herolara göre takım kurarsan yine oyun sende.

TauHunter
25/03/2013, 07:25
farmlayan herşey çok güçlü

Sercan<Michaell>
25/03/2013, 09:19
Farmlatırsan affetmez tabi, ck yı am yi voidi de farmlatırsan affetmez sadece pl ye göre biraz daha zor farmlıyor o carryler.. Farmlatmıcaksın. Gangliceksin yapacak birşey yok. Pub oyunlarda bu takım oyunu da pek mümkün olmadığı için heronun adı imba oldu. 4 veya 5 kisi ganglediğin zaman bak bakalım kasabiliyormu. İlk 20 dk kastırma zaten ondan sonra kasamaz 900 hp ile gezer.

Burakula
25/03/2013, 09:51
Farmlatırsan affetmez tabi, ck yı am yi voidi de farmlatırsan affetmez sadece pl ye göre biraz daha zor farmlıyor o carryler.. Farmlatmıcaksın. Gangliceksin yapacak birşey yok. Pub oyunlarda bu takım oyunu da pek mümkün olmadığı için heronun adı imba oldu. 4 veya 5 kisi ganglediğin zaman bak bakalım kasabiliyormu. İlk 20 dk kastırma zaten ondan sonra kasamaz 900 hp ile gezer.

keşke diyorum, ah keşke öyle olsaydı...

ilk 15 dakka durmadan ganklıyorsun tamam ezdim bunu diyorsun bakıyosun itemi yok sonra push combat vs ye yöneliyorsun bi 10 dakka boş bırakıyosun hoop diff bitmiş:( 4.2 agility gaini ve aşmış vuran kopyalarıyla gene supportlarını tekliyor. sadece bi diff bi tranquili varken. sonra daha da kasmasın diyosun rahat komiyim diyosun ama hero yok ortalıkta:( gidip bi slottan 7-8 kopya yapıyor onlar zaten sınırsız push sınırsız farm. dayanıyorlar kulenin dibine gidip kopyaları temizliyorsun o sırada ne mana ne can kalıyor tabi. adam taras çıkana kadar oyunu tutarlarsa bitiremezsen ahanda gitti oyun.

anlatmak istediğim sylabear ın ayısının istediği kadar uzaktayken vurabilenini ve ölünce de para vermeyenini farzet. işte bu şu anki pl. hatta pl nin kopyalar ölünce tekrar dolmasını beklemiyor sylabear gibi, daha da imba yani.

Sercan<Michaell>
25/03/2013, 10:10
Abi yapma oyunun en kolay ölen herolarından bir tanesidir pl. adamı ilk 15 dk kastırma ondan sonra 5 kişinin ganglemesine falan gerek kalmaz zaten 2 kişi de tek kişi de gitse keser yani. Boş bırakmıcaksın abi ztn boş bırakmayı aklından çıkar adamı. Pl ile oynadıgım oyunlarda ne zaman ezildiysem adamlar beni 2 dk rahat bırakmadı o yüzden ezildim. Ryla gibi hero yemin ediyorum 5 sn de focuslansan ölüyor. Bir dusta bakar.

Burakula
25/03/2013, 10:27
Abi yapma oyunun en kolay ölen herolarından bir tanesidir pl. adamı ilk 15 dk kastırma ondan sonra 5 kişinin ganglemesine falan gerek kalmaz zaten 2 kişi de tek kişi de gitse keser yani. Boş bırakmıcaksın abi ztn boş bırakmayı aklından çıkar adamı. Pl ile oynadıgım oyunlarda ne zaman ezildiysem adamlar beni 2 dk rahat bırakmadı o yüzden ezildim. Ryla gibi hero yemin ediyorum 5 sn de focuslansan ölüyor. Bir dusta bakar.

adamı ganklediğinde adam ordaysa ölür. orda değilse ölmez. sylanın ayısnı kesince syla ölüyor mu? hayır. yenisini çıkarıp devam ediyor. pl de aynı. ganklıyorsun bakıyosun hepsi kopya, sonra adam bi slotta gene çoğalıyo gene gönderiyo gene ganklıyosun elde var 0. tehlike yok beleş sınırsız farm. lanelere nbetçi dikiceksin 1 er tane kopyaları ilk slotta temizlicek farmlattırmıcak:D o zaman da o nöbetçiyi geberticekler tak kaldığında. 4 kişi bi o lane bi bu lane geziyosun kopya kesip dönüyosun işte pl bu.

Lsx
25/03/2013, 17:22
Öyle bir yazmışsınız ki 5v1 atıyoruz karşıda PL tek sanki. Oyunu onun üstüne yıkınca tamam kasamayabilir ama diğer 4 takım arkadaşı armut toplamıyor ya.Bir tane daha pusher varsa al tp sag tut sol tut aha orta gitti vs.şeklinde geçiyor oyun sizde biliyorsunuz..Bir de bu kadar kolay ilisyona sahip olan bir heroda itemlerin özelliklerinin ilisyonlarda da çalışması asıl sıkıntı bence(mana burn,evasion gibi).Ama 6.78'de güzel bir nerf bekliyorum kurbağa amcadan :D Yoksa bir ilisyona üst üste 5 kere miss vurmaya devam edersem yeni bir pc almak zorunda kalıcam heralde ..

fikho
25/03/2013, 18:31
Öyle bir yazmışsınız ki 5v1 atıyoruz karşıda PL tek sanki. Oyunu onun üstüne yıkınca tamam kasamayabilir ama diğer 4 takım arkadaşı armut toplamıyor ya.Bir tane daha pusher varsa al tp sag tut sol tut aha orta gitti vs.şeklinde geçiyor oyun sizde biliyorsunuz..Bir de bu kadar kolay ilisyona sahip olan bir heroda itemlerin özelliklerinin ilisyonlarda da çalışması asıl sıkıntı bence(mana burn,evasion gibi).Ama 6.78'de güzel bir nerf bekliyorum kurbağa amcadan :D Yoksa bir ilisyona üst üste 5 kere miss vurmaya devam edersem yeni bir pc almak zorunda kalıcam heralde ..
sercan mh li dota 1 e dönecem artık nerf gelmesse :D

fikho
25/03/2013, 18:55
farmlayan herşey çok güçlü

farmlayan hersey cok güclü deil kardes mortmu farmladı batrider tutar takım keser trolmü farmladı pudge ısırır takım keser ama phantom bambaska 20 tane var hangi birini tutacak batrider rexxar pudge , enigma nerden bilecen acacagı ultiye gercek phantomun gelecegini?
simdi bana demeyinki mortun trolün arkasında adam yokmu die benim anlatmak istedimde bu zaten kasmıs phantomun arkasına adam koyma gerek yok tek basına yetiyor

Lsx
25/03/2013, 19:04
sercan mh li dota 1 e dönecem artık nerf gelmesse :D
Ya orda da aynıysa,ya çok pickleniyorsa gene :D Bundan kaçış yok kanka.Ben RD-SD-AR takılıom işimi şansa bırakıom artrık :D Bide mh gerçeğini gösterio mu ki ? göstermiosa sıkıntı bak :D

Raichoxunrefleksleri
25/03/2013, 19:58
Ancak aynı farmı 0 tehlike alan başka bir carry yok. 1 slotta 6-7 kişi oluyorsun sonra atakları aşırı fazla olan kopyaların senin için 3-4 slot farmlıyorlar hatta kimse sırf kopyalar için geri dönmezse kule bile alıyorlar. Bunu iki lanede ya da lane+nc de aynı anda yapabiliyorsun ve yine 0 tehlikeyle yani gpm nin o kadar fazla olması iyi oynayan bir pl ye karşı engellenemez birşey. Ezalor+pl 2lisinden bahsetmiyim istersen karşısına istersen 5 kişi git lane i kazanıyorlar. Arkadaş biraz abartmış olsa da oyun oynamayı bilen pl nin pub oyunda önlemi yok malesef. Cm de de en az 4 tane pl antisi alırsan durduruyosun. Pl yi durdurucak herolar zaten belli, 1 pl alıp üstüne o durdurcak herolara göre takım kurarsan yine oyun sende.

Ya yanlış anlama da şurda acayip saçmalamışsın . PL dediğimiz kahraman çok rahat gank yiyebilen , lane kontrolü zayıf olan bir carry . Zaten kırmızı yerde saçmalamayı überlik derecesine getirmişsin . Sana PL'yi durdurabilecek 50 tane hero sayarım . Hatta PL picklerde PL'yi counter edebilecek özel picklere de gerek yok . Sadece Oyun stratejini iyi kurgulayıp başarıyla uygulaman gerek . Fakat en basitinden 2 pick söyleyim , IO + Tiny .

Son olarak ; High MM ve CW arasındaki fark şu an için abartılacak derecede değil . İzle kısmından karşılaştır istiyorsan , kendin de göreceksindir .

napstar
25/03/2013, 20:16
PA > PL

Hypermera
25/03/2013, 20:29
Pl yi bukadar abartmak tamamen saçmalık

napstar
25/03/2013, 20:30
Pudge > PL

TauHunter
25/03/2013, 20:51
Allah > PL

Nana
25/03/2013, 20:58
bu biraz oyuncuyla ilgili hero'ya yüklenmemek lazım mesela dün bir oyun attım phantom vardı bizim takımda 2-8 oynadı ve level 16 ya kadar doppelwalk vermedi bence valve'nin oyuncuları test etmesi lazım

Hapkido
25/03/2013, 21:12
Beyler bu PL yi çok abartmışsınız siz. Baktınız yenemiyorsunuz
1) Alt qq
2) Alt F4
3) Alt qx
4) Fiş çekişi
5) Reset düğmesi
6) Kasaya çekiç
7) Kablo kesimi ya.
8) Şalter indirimi

Bu kadar kasmaya gerek yok bence. He hiçbirini yapamam diyorsan elektirk faturasının son gününe kadar bekle. Son gün oynamaya başla. Hem bu sayede oynarken oyunu kapatmış olursun ve yukarıda saydıklarımı yaparak efor sarfetmemiş olursun. Hayde kolay gele.

MrFoseptik
25/03/2013, 21:55
Ya yanlış anlama da şurda acayip saçmalamışsın . PL dediğimiz kahraman çok rahat gank yiyebilen , lane kontrolü zayıf olan bir carry . Zaten kırmızı yerde saçmalamayı überlik derecesine getirmişsin . Sana PL'yi durdurabilecek 50 tane hero sayarım . Hatta PL picklerde PL'yi counter edebilecek özel picklere de gerek yok . Sadece Oyun stratejini iyi kurgulayıp başarıyla uygulaman gerek . Fakat en basitinden 2 pick söyleyim , IO + Tiny.

Ya yanlış anlama da acayip saçmalamışsın . PL dediğimiz kahraman çok rahat ganktan kaçabilen(kopyalar yüzünden hedef bulunamaması,ultisi sayesinde gelen büyü hasarı dayanaklılığı,agility artışı sayesinde fena olmayan bir armor, güzel ms artışı sağlayan bir invis) , lane kontrolü tranq bot+soul ring ile yüksek olan bir carry . Zaten hayatında, Buraculaya saçmalamayı öğretmeye çalışmakta überlik derecesine gelmişsin . Sana PL ile birlikte durdurulamaz olabilen 110 tane hero sayarım . Hatta PL picklerde PL'yi counter edebilecek özel picklere de gerek yok . Zaten %95 yenecek Phantom Lancer. Sadece oyun stratejini falan sallayıp eğlenmeye bakman gerek. Fakat en basitinden 2 pick söyleyim: IO + Tiny oyun başı belirli birkaç hero ile çok kolay yavaşlatılır. Uzun süre farmlamadan arenaya PL gelir bitirir gider.

fikho
25/03/2013, 21:58
son gelen yorumlarda abarttımı düşünmüşsünüz gang atın felan yazmısınız benim anlatmak istediğimi anlayan yok ne yazikki ben diyorumki bu hero kasdımı hiç kimse tutamıyor ama 5 v1 yapabilecek bi güce sahip ama diyorumki karsıda troll mü kasdı o yapamıyor 5v1 mortred yapamıyor 5v1 tekrar diyorum pudgesi rexxarı batriderı troll ü mortu tutabiliyor ama iş phantoma gelince bir skille engelleyemiyorsun bu adamı artık cogu insanda bunun farkında ve pub game lerde her 10 oyunumdan 8 inde alınıyor 8inden 6 sındada phantom oyunu alıyor

Burakula
26/03/2013, 08:55
imbalanced olduğu bu kadar belirgin olan bir heroyu savunanlar olmuş. Sanırım heroyu kullanmayı ve beleş oyun kazanmayı sevdiğinizden böyle yorumlar yaptınız zira bu hero dotanın denge anlayışına tamamen ters ve dotayı seven takip eden dotacıların tam sevmeyeceği türden bir hero normalde. Garipsedim:S

Sercan<Michaell>
26/03/2013, 09:15
Vallaha abi bence de hafiften bir nerf yese hoş olabilir. Ama hani o kadar da olmazsa olmaz bi durumu yok bence. Durduracak takım durdurur. Takım oyunu oynayan azcık aoe takılabilen bir takım çok rahat durdurur. Öyle 5 kisilik ganglara falan da gerek yok. Stunu olan bir heroyla bir dps çok rahat keser. Bir hero bu kadar kolay ölemez yani.

Bir de şunu anlamadım, sanki biz dota oynamıyoruz, pl oynamıyoruz. İlizyonları koridordan yolluyor nedir abi. Farklı oyunları mı oynuyoruz acaba ? Pl anca yapsa yapsa nc girer yanındaki koridoru da pushlar. Tinker mi bu 3 koridor pushlayıp nc kessin ? İlizyonları sanki gökten indiriyor 10 tane. O ilizyonları çıkarması için 2 grup creep kesmesi lazım ki kendisi ordan ayrılınca ilizyonlar devam etsin. Yoksa süreleri gayet kısa. Ward atıcaksın abi pushladıgı laneye. Salla adamın ncsine bir ward. Bu adam koridoru pushladıktan sonra yerin altına girmiyor sonuçta ? Travel çıkacak hali de yok. Elbet göreceksin nerden nereye gidiyor. Yakalayacaksın işin ne.

Sizinle sadece şu konuda hemfikir olabilirim. Kasana kadar oyunun en dandik herolarından. Ryladan daha kolay ölüyor ryla en azından adamı tutar kaçar falan. Ama kastıktan sonra harbiden oyunun en sağlam carrysi oluyor benim gözümde. Kastırmıcaksın.3 4 k hpli cent dk nesaj rizzak gibi herolar bile focuslanınca ölebiliyorsa phantom 10 kere ölür.

Şunu da demeden edemeyeceğim. Siz 20 dakika o adamı rahat bırakmışsınız adam free farmını yapmış babalar gibi kasmış. O saatten sonra siz zaten yenilmeyi haketmişsiniz. Ha diyosanız ki ne freefarmı adamı sürekli gangledik ama kesemedik adamı yakalayamıyoruz bulamıyoruz vs. O şekilde farmlayabilmişse adam öyle right clickci değildir zaten kazanmayı da haketmiştir.

ps: ayda yılda 1 pl oynarım öyle sürekli alıp otowin yaptıgım bir hero değildir.

Raichoxunrefleksleri
26/03/2013, 22:31
Ya yanlış anlama da acayip saçmalamışsın . PL dediğimiz kahraman çok rahat ganktan kaçabilen(kopyalar yüzünden hedef bulunamaması,ultisi sayesinde gelen büyü hasarı dayanaklılığı,agility artışı sayesinde fena olmayan bir armor, güzel ms artışı sağlayan bir invis) , lane kontrolü tranq bot+soul ring ile yüksek olan bir carry . Zaten hayatında, Buraculaya saçmalamayı öğretmeye çalışmakta überlik derecesine gelmişsin . Sana PL ile birlikte durdurulamaz olabilen 110 tane hero sayarım . Hatta PL picklerde PL'yi counter edebilecek özel picklere de gerek yok . Zaten %95 yenecek Phantom Lancer. Sadece oyun stratejini falan sallayıp eğlenmeye bakman gerek. Fakat en basitinden 2 pick söyleyim: IO + Tiny oyun başı belirli birkaç hero ile çok kolay yavaşlatılır. Uzun süre farmlamadan arenaya PL gelir bitirir gider.

?? Yeni bir troll daha doğuyor .

son gelen yorumlarda abarttımı düşünmüşsünüz gang atın felan yazmısınız benim anlatmak istediğimi anlayan yok ne yazikki ben diyorumki
bu hero kasdımı hiç kimse tutamıyor ama 5 v1 yapabilecek bi güce sahip ama diyorumki karsıda troll mü kasdı o yapamıyor 5v1 mortred yapamıyor 5v1 tekrar diyorum pudgesi rexxarı batriderı troll ü mortu tutabiliyor ama iş phantoma gelince bir skille engelleyemiyorsun bu adamı artık cogu insanda bunun farkında ve pub game lerde her 10 oyunumdan 8 inde alınıyor 8inden 6 sındada phantom oyunu alıyor

Nasıl engelleyemiyorsun ??? Spectre , Void , Tiny+IO , MEDUSA Bunların hepsi oyun sonunda daha güçlü carry'ler . Onu geçtim sağlam kombat yapmasını bilen bir takım bunlara ihtiyaç olmadan oyunu alabiliyor . Bknz : http://www.youtube.com/watch?v=suiovlssmhI DK vs LGD . BURNING'ın (Kendileri şu an için carry rolünde The Best'tir) oynadığı PL kaybediyor . Üstelik Envanteri tamamen dolu olan bir PL . Daha çok maç var böyle .

imbalanced olduğu bu kadar belirgin olan bir heroyu savunanlar olmuş. Sanırım heroyu kullanmayı ve beleş oyun kazanmayı sevdiğinizden böyle yorumlar yaptınız zira bu hero dotanın denge anlayışına tamamen ters ve dotayı seven takip eden dotacıların tam sevmeyeceği türden bir hero normalde. Garipsedim:S

Şu kısmı nereye dayanarak söyledin bilmiyorum , kendi kendine element üretmeyi bırak . DK -LGD maçını geçtim Bu da mı gol değil http://www.youtube.com/watch?v=KpJFf4HRuXU&list=UU-bXlo2JKw9pjM0V0wmGrGA&index=12 ??

TauHunter
26/03/2013, 23:04
bence bufflanmalı

napstar
26/03/2013, 23:21
bence bufflanmalı

+++++

Krizalid
27/03/2013, 02:14
PL'yi counterlamanın yolu Faceless Void pickleyip Aghanims + Orchid Malevolence + Necronomicon 3 yapmaktan geçiyor.

ELysin
27/03/2013, 02:50
Lanaya diyorum bence tek nerf yemesi gereken hero..

napstar
27/03/2013, 03:56
Lanaya diyorum bence tek nerf yemesi gereken hero..

Yedi ya daha ne yesin. :'(

TakeItBaby!
27/03/2013, 04:27
Bu oyundaki takım dengesini ne sağlıyor ? NaV'iyi karşıya almışlar adam nasıl bir proysa gem yok ward yok dust yok invis clinkze slow atıyor lanaya ile. Replaydan biliyorum ward falan olmadığını. İnanmayan gelsin baksın. Belki produr ama onu düşünecek kafa olsa adam atomu parçalardı bilgisayar başında şey büyüteceğine.

napstar
27/03/2013, 05:27
Bu oyundaki takım dengesini ne sağlıyor ? NaV'iyi karşıya almışlar adam nasıl bir proysa gem yok ward yok dust yok invis clinkze slow atıyor lanaya ile. Replaydan biliyorum ward falan olmadığını. İnanmayan gelsin baksın. Belki produr ama onu düşünecek kafa olsa adam atomu parçalardı bilgisayar başında şey büyüteceğine.

Hönk!?¿!?¿!!?¿¿¿??!!!

CoolStoryBro
27/03/2013, 05:30
Tartışmaya fazla girmek istemiyorum, sadece PL'de dengesizlik olduğunu düşünenlerdenim. Juxtapose ve Phantom Edge skillerine yakında nerf geleceğini umuyorum. Haklısınız DotA'da durdurulamaz diye bir şey yok fakat durdurulması çok güç olabilen herolar var ve şu an PL de bunların başında yer alıyor diyebiliriz. Pub'da zaten genelde tanımadığın insanlarla oynadığın için yeterince organize olamıyorsun çoğu zaman bu da böyle heroları durdurulması daha zor hale getiriyor. Ama bunun yanında CW'lerde de görüyoruz ki PL üstüne oynasan bile durdurulması zor hero.

Bunun nedenide 4 tane illüzyon skiline sahip olması ve bunun ikisinin(Juxtapose ve Phantom Edge) çok hızlı ve biraz dayanıklı illüzyonlar çıkarmasına olanak sağlaması. Yani olay bunlarda bitiyor şu anki carrylerin çoğundan iki skill çıkarıp bunları koysan çoğu imba hale gelir yine çünkü DotA illüzyonlar için çok elverişli bir konumda şu an bana göre. Hele HoT ve Fly kasmıs hero sayesinde yeterince hp ve evasion'a sahip olursa bu illüzyonlar tam bir baş belası hale geliyorlar.

Evet kastırmamak çözüm denebilir ama nereye kadar bu çözüm? Diğer bir arkadaşında dediği gibi 5v1 bir oyun oynamıyoruz, karşı tarafın diğer heroları da armut toplamıyor. Bir şekilde late'e sardı mı oyun toparlaması her geçen saniye zorlaşıyor PL'e karşı. Ha yine de arkadaşlarınla 5 stack toplanıp tryhard yapınca ya da tanımadığın adamlara 2 saat dil döküp tryhard yapınca ve 2-3 kişi sürekli PL peşinde olunca kastırmayabiliyorsun pub'da, CW'de bu daha da zor olabiliyor. Herneyse her 2-3 oyunda bir PL'e rastladığımızı düşünürsek ve onu yenmek için 2-3 kişi sürekli peşinde olduğumuzu göz önüne alırsak ne oynamış oluyoruz biz, nerede bunun zevki. Oyunun adı DotA mı yoksa PL kastırmamaca mı?

Ar-Phàrazôn ilk verdiğin link olan DK vs LGD maçının savunduğun argümanla ters düştüğünü söylemeliyim. Maçı canlı izlemiştim ki o sıralar PL'e çok nadir rastlıyorduk CW'lerde ve şimdiki haliyle PL'nin neler yapabileceğinin sinyallerini ilk o maçta anlamıştım sanırım. LGD'nin her biri PL antileri arasında yer alabilecek 5 aoe hero picklemesi, early ve mid gamedeki push güçleri ve PL kastırmamak adına yaptıkları seri pushlara, 15-20k'ya varan exp ve gold farkına, 2 lane megaya rağmen PL sayesinde comeback yapan ve o combatlarda dayanan DK oyunun alacaklarının sinyallerini her geçen saniye artırırken, mega yapmak için gittikleri combatta ve daha da önemlisi PL'in buyback cd'sinin dolmasına 1.5 dakika varken ikinci kez yanlış pozisyonda yakalanmaları oyunu vermelerine neden olmuştur. Eğer buyback cd olmasa %80 yine alacaktı oyunu PL. Şimdi dünyanın en iyi clanlarından LGD'nin 5 stack tryhard şeklinde çok iyi oynamalarına ve üstün olmalarına rağmen latede deyim yerindeyse kıçını yırtarak ve DK'nın pozisyon hataları sayesinde aldığı oyunu gelip de buraya PL ezmek bu kadar kolay diye koymak kusura bakma ama aşırı saçma oluyor dostum, LGD'nin büyük avantajına rağmen bu kadar zorlandığı heroyu, aşırı yeteneği olmayan genelde pub'da tanımadığı adamlarla oynayan birilerine gösterip LGD yaptı siz de yapabilirsiniz demek mantık dışı. Dediğin gibi PL'in çok daha az kastığı oyunlar var keşke onları koysaydın.

Ayrıca LGD'nin mega yapma şekline bakarsanız yine yazının başında bahsettiğim kasmış carry illüzyonlarının imba olması sayesinde gerçekleşiyor. Bu yeni meta gibi bir şey oldu zaten sürekli rastlıyorum, özellikle Çinlilerde. Mantık gayet basit, çoğu carry manta kasıyor zaten bunun yanına takımında SD gibi ya da karşıdan bir illüzyon skilli çalmış Rubick gibi daha fazla ve seri illüzyon çıkarmana yarayan bir hero varsa combat başlatmanın sıkıntı ve zor olduğu durumlarda adamların base önüne gidip mega için carrynin 4-5 ya da oluyorsa daha fazla illüzyonunu çıkartıp kuleye saldırtmak ve fazla riske girmeden push yapmak. Yeterince kasmış ve dayanıklı bir carrynin illüzyonlarına karşı çok can sıkıcı ve iyi ya da kötü olsa da karşıdaki takımı combata girmeye zorlayan bir durum yoksa 10dk aynı lanede bekleseler de kaçınılmaz sona ulaşıyorlar. Hatta geçen iG vs LGD.int final maçlarının birinde Zhou bu taktik adına illüzyonları daha güçlendirmek için ikinci HoT'u bile yapmıştı. :)

Evet yine çok yazdım, bakalım okuyacak çıkacak mı? :D

Zaphart
27/03/2013, 05:58
Tartışmaya fazla girmek istemiyorum, sadece PL'de dengesizlik olduğunu düşünenlerdenim. Juxtapose ve Phantom Edge skillerine yakında nerf geleceğini umuyorum. Haklısınız DotA'da durdurulamaz diye bir şey yok fakat durdurulması çok güç olabilen herolar var ve şu an PL de bunların başında yer alıyor diyebiliriz. Pub'da zaten genelde tanımadığın insanlarla oynadığın için yeterince organize olamıyorsun çoğu zaman bu da böyle heroları durdurulması daha zor hale getiriyor. Ama bunun yanında CW'lerde de görüyoruz ki PL üstüne oynasan bile durdurulması zor hero.

Bunun nedenide 4 tane illüzyon skiline sahip olması ve bunun ikisinin(Juxtapose ve Phantom Edge) çok hızlı ve biraz dayanıklı illüzyonlar çıkarmasına olanak sağlaması. Yani olay bunlarda bitiyor şu anki carrylerin çoğundan iki skill çıkarıp bunları koysan çoğu imba hale gelir yine çünkü DotA illüzyonlar için çok elverişli bir konumda şu an bana göre. Hele HoT ve Fly kasmıs hero sayesinde yeterince hp ve evasion'a sahip olursa bu illüzyonlar tam bir baş belası hale geliyorlar.

Evet kastırmamak çözüm denebilir ama nereye kadar bu çözüm? Diğer bir arkadaşında dediği gibi 5v1 bir oyun oynamıyoruz, karşı tarafın diğer heroları da armut toplamıyor. Bir şekilde late'e sardı mı oyun toparlaması her geçen saniye zorlaşıyor PL'e karşı. Ha yine de arkadaşlarınla 5 stack toplanıp tryhard yapınca ya da tanımadığın adamlara 2 saat dil döküp tryhard yapınca ve 2-3 kişi sürekli PL peşinde olunca kastırmayabiliyorsun pub'da, CW'de bu daha da zor olabiliyor. Herneyse her 2-3 oyunda bir PL'e rastladığımızı düşünürsek ve onu yenmek için 2-3 kişi sürekli peşinde olduğumuzu göz önüne alırsak ne oynamış oluyoruz biz, nerede bunun zevki. Oyunun adı DotA mı yoksa PL kastırmamaca mı?

Ar-Phàrazôn ilk verdiğin link olan DK vs LGD maçının savunduğun argümanla ters düştüğünü söylemeliyim. Maçı canlı izlemiştim ki o sıralar PL'e çok nadir rastlıyorduk CW'lerde ve şimdiki haliyle PL'nin neler yapabileceğinin sinyallerini ilk o maçta anlamıştım sanırım. LGD'nin her biri PL antileri arasında yer alabilecek 5 aoe hero picklemesi, early ve mid gamedeki push güçleri ve PL kastırmamak adına yaptıkları seri pushlara, 15-20k'ya varan exp ve gold farkına, 2 lane megaya rağmen PL sayesinde comeback yapan ve o combatlarda dayanan DK oyunun alacaklarının sinyallerini her geçen saniye artırırken, mega yapmak için gittikleri combatta ve daha da önemlisi PL'in buyback cd'sinin dolmasına 1.5 dakika varken ikinci kez yanlış pozisyonda yakalanmaları oyunu vermelerine neden olmuştur. Eğer buyback cd olmasa %80 yine alacaktı oyunu PL. Şimdi dünyanın en iyi clanlarından LGD'nin 5 stack tryhard şeklinde çok iyi oynamalarına ve üstün olmalarına rağmen latede deyim yerindeyse kıçını yırtarak ve DK'nın pozisyon hataları sayesinde aldığı oyunu gelip de buraya PL ezmek bu kadar kolay diye koymak kusura bakma ama aşırı saçma oluyor dostum, LGD'nin büyük avantajına rağmen bu kadar zorlandığı heroyu, aşırı yeteneği olmayan genelde pub'da tanımadığı adamlarla oynayan birilerine gösterip LGD yaptı siz de yapabilirsiniz demek mantık dışı. Dediğin gibi PL'in çok daha az kastığı oyunlar var keşke onları koysaydın.

Ayrıca LGD'nin mega yapma şekline bakarsanız yine yazının başında bahsettiğim kasmış carry illüzyonlarının imba olması sayesinde gerçekleşiyor. Bu yeni meta gibi bir şey oldu zaten sürekli rastlıyorum, özellikle Çinlilerde. Mantık gayet basit, çoğu carry manta kasıyor zaten bunun yanına takımında SD gibi ya da karşıdan bir illüzyon skilli çalmış Rubick gibi daha fazla ve seri illüzyon çıkarmana yarayan bir hero varsa combat başlatmanın sıkıntı ve zor olduğu durumlarda adamların base önüne gidip mega için carrynin 4-5 ya da oluyorsa daha fazla illüzyonunu çıkartıp kuleye saldırtmak ve fazla riske girmeden push yapmak. Yeterince kasmış ve dayanıklı bir carrynin illüzyonlarına karşı çok can sıkıcı ve iyi ya da kötü olsa da karşıdaki takımı combata girmeye zorlayan bir durum yoksa 10dk aynı lanede bekleseler de kaçınılmaz sona ulaşıyorlar. Hatta geçen iG vs LGD.int final maçlarının birinde Zhou bu taktik adına illüzyonları daha güçlendirmek için ikinci HoT'u bile yapmıştı. :)

sen yazarsında okumazmıyız reyiz :D

bence pl i dotadan silmek lazım :(

TakeItBaby!
27/03/2013, 06:20
Hönk!?¿!?¿!!?¿¿¿??!!!

Evet bir saat önce karşı takımdaydı. Ben ezdim alttakiler nasıl feedledi diyemiyorum adam invis adamları slowluyordu sürekli. 6-0 oynuyordum kasan bir navi birde ben vardım navi 14 ben 12 lvldim ama desolator, blink dagger, eaglehorn gibi itemler vardı o saatten sonra bende durduramadım. Başta iki kez kesmiştim onu bize gang a geldiğinde.

Sercan<Michaell>
27/03/2013, 09:12
Evet bir saat önce karşı takımdaydı. Ben ezdim alttakiler nasıl feedledi diyemiyorum adam invis adamları slowluyordu sürekli. 6-0 oynuyordum kasan bir navi birde ben vardım navi 14 ben 12 lvldim ama desolator, blink dagger, eaglehorn gibi itemler vardı o saatten sonra bende durduramadım. Başta iki kez kesmiştim onu bize gang a geldiğinde.

invis adamlara slow atmasıyla heronun nerf yemesinin ne alakası var ? Pudge de invis birine hook atınca nerf yesin o zaman :S Ya da nevermore invis adama raze attı abi nerf yemeli :/ Lanaya zaten nerf yedi ve şuan imba kategorisinde bir hero değil bence.

Burakula
27/03/2013, 09:39
heronun imbalanced durumda olduğundan ve dotayı mahfettiğinden bahsetmişiz, millet "çok uğraşırsan yenebiliyosun abi" demiş:D E zaten bizim de demek istediğimiz bu, sadece 1 hero için çok uğraşmak gerekiyo bu da heronun aşırı bir durumda olduğunu gösterir. Naparsan yap zaten yenemediğin bir hero olsa zaten herhangi bir güncellemede oyundan silinmişti:D radikal bir nerf gerekiyo o yüzden 6.78 i sabırsızlıkla beklemedeyim. Umalım da kurbağa gerçekten sağlam bir nerf getirerek biz yerine pl pikleyip win kasanları üzsün.

fikho
27/03/2013, 10:30

sözlerine kesinlikle katılıyorum , bi arkadasımızın koyyduğu 2 videodanda bahsetmişsin gercekden iyi bi noktayya değindin phantomun yaptığı hatalar yüzünden phantom o kadar güclü değil demek mantıksız olur hem phantomun karsısında sven ver ne kadar kasarsa kassın sven phantomu yakaladında kendisini öldürmesede gercek phantomu ortaya cıkaracakdır

Krizalid
27/03/2013, 11:00
Mevzubahis DK-LGD maçını ben de izledim. O maçın oynandığı dönemlerde PL'de bir bug vardı. Değerlendirme yapmak için pek doğru bir maç sayılmaz.

http://forum.gamesports.net/dota/showthread.php?21633-Pl-quelling-blade-bug

Ayrıca WTF (sol üst köşe):

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=FNIh0q9G-Sw#t=4158s

ELysin
27/03/2013, 15:32
Yarın nerfliyorum konu kapatılabilir.

TakeItBaby!
27/03/2013, 18:29
invis adamlara slow atmasıyla heronun nerf yemesinin ne alakası var ? Pudge de invis birine hook atınca nerf yesin o zaman :S Ya da nevermore invis adama raze attı abi nerf yemeli :/ Lanaya zaten nerf yedi ve şuan imba kategorisinde bir hero değil bence.

Ben hero nerf yedi demedim. Adamda ya hile var ya da atomu parçalayacak zeka var. Ward yok göz yok ganga giden invis clinkzi yavaşlatıp kaçıyor.

TauHunter
27/03/2013, 21:17
http://www.youtube.com/watch?v=kPNi2nM4zrs

Sercan<Michaell>
28/03/2013, 09:18
Ben hero nerf yedi demedim. Adamda ya hile var ya da atomu parçalayacak zeka var. Ward yok göz yok ganga giden invis clinkzi yavaşlatıp kaçıyor.

gang gelen adamın geçtiği herhangi biryerde ward olmadığından nasıl bu kadar emin olabiliyosun ki :S Mh var o zmana adam da ..

napstar
28/03/2013, 12:09

Buralar hariç katılıyorum. Qpad'in son maçlarını izleyenler de bana hak verecektir. Karşı takımdaki PL'yi 15 dakika freefarm bırakıp 3-4 oyun aldılar arka arkaya. Sing, Waga veya GD studios'dan biri (YAYEMS bile olabilir) PL'yi patates etmenin yolunu bulmuş. Gözlemlerimden aktarayım hemen;

Waga için PL'yi mid game'de ezebilecek bir carry seçiyorlar. (Void, Alch, Naix seçince başardılar şimdiye kadar) PL'nin lane'ine kimseyi yollamayıp sadece kendi carry'lerine odaklı bir oyun anlayışı kuruyorlar. Zaten Sing mid'i kazanıyor genelde. Support'larla jungle'da stack yapıp Alch'ı olabildiğince fazla kastırıyorlar. (Mouz'a karşı 1000 gpm) Sonra 10. ve 15. dakikalar arasında PL'nin freefarm'da kalma aşkından yararlanıp lane'lerindeki kuleleri temizliyorlar. Last hit'i de (Sing hıyarlık yapmazsa) Carry'ye bırakıyorlar. Böylece 2 lane'de 4 kule gidiyor ve PL'ye farm yapacak tek bir lane kalıyor. (safe lane) Zaten ne kadar freefarm olursan ol PL ile 15. dakikada kasabileceğin item'lar sınırlı. En fazla Tranquil-diff/yasha bitirebilirsin. (midas gitmezsen, ki giderlerse bu Qpad'in ekmeğine yağ sürmek olur) Sonrası zaten malum, hayvan gibi kasmış bir Alchemist'e mid game'de karşı gelebilecek carry yok oyunda. Yeterince kasamamış PL'li takımı combata zorla, ne olursa olsun oyunu late'e bırakma ve gg.

Haydi hayırlı traşlar. Aynısını 5 man stack yapıp pub'da deneyin. Facebook onaylı %100 çalışıyor.

TakeItBaby!
28/03/2013, 14:41
gang gelen adamın geçtiği herhangi biryerde ward olmadığından nasıl bu kadar emin olabiliyosun ki :S Mh var o zmana adam da ..

Çünkü replay izledim. Bende öyle düşünüyorum. Bazı sitelerde mh gördüm adamlar teşekkür etmiş ss koymuş. Bu olaydan sonra araştırdım çünkü. Tüm harita cam gibi gözüküyor. Banlanmaktan korkmasam indiricem bende.

napstar
28/03/2013, 15:13
Çünkü replay izledim. Bende öyle düşünüyorum. Bazı sitelerde mh gördüm adamlar teşekkür etmiş ss koymuş. Bu olaydan sonra araştırdım çünkü. Tüm harita cam gibi gözüküyor. Banlanmaktan korkmasam indiricem bende.

Sana artık tepki bile veremiyorum. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDD
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDD
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDD
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

TakeItBaby!
28/03/2013, 15:53
Sana artık tepki bile veremiyorum. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

MH yok sanıyorsun değil mi? Wepladakilerde öyle diyordu. Weplada mh yok client mhyi engelliyor diyorlardı. Gittim garenamaster indirdim cam gibi gözüküyordu :) 7-8 ay sonra banladılar.

Sprivia
28/03/2013, 16:59
Karşılaştırdığım şey wepla ile valve la D:DDDDD Acınası haldesin :/

TakeItBaby!
28/03/2013, 17:02
Karşılaştırdığım şey wepla ile valve la D:DDDDD Acınası haldesin :/

TeamFortress 2 'de valve tarafından yapıldı. Aimbot'undan tut steam başarılarının hepsini unlock yapmaya, statlarımı istediğim gibi değiştirmeye yarayan(sam unclocker) gibi bin türlü program var. Dota2 yeni çıktığı için henüz yaygın ve gelişmiş hileler yok ancak bu hiç olmadığı ve olmayacağı anlamına gelmez. Yüzde yüz güvenlik yoktur. Bende hile yapmıştım knight online için az çok bu işlerden anlarım. Acınacak halde olan sizsiniz cahilliğinizle.

fikho
28/03/2013, 17:03
Buralar hariç katılıyorum. Qpad'in son maçlarını izleyenler de bana hak verecektir. Karşı takımdaki PL'yi 15 dakika freefarm bırakıp 3-4 oyun aldılar arka arkaya. Sing, Waga veya GD studios'dan biri (YAYEMS bile olabilir) PL'yi patates etmenin yolunu bulmuş. Gözlemlerimden aktarayım hemen;

Waga için PL'yi mid game'de ezebilecek bir carry seçiyorlar. (Void, Alch, Naix seçince başardılar şimdiye kadar) PL'nin lane'ine kimseyi yollamayıp sadece kendi carry'lerine odaklı bir oyun anlayışı kuruyorlar. Zaten Sing mid'i kazanıyor genelde. Support'larla jungle'da stack yapıp Alch'ı olabildiğince fazla kastırıyorlar. (Mouz'a karşı 1000 gpm) Sonra 10. ve 15. dakikalar arasında PL'nin freefarm'da kalma aşkından yararlanıp lane'lerindeki kuleleri temizliyorlar. Last hit'i de (Sing hıyarlık yapmazsa) Carry'ye bırakıyorlar. Böylece 2 lane'de 4 kule gidiyor ve PL'ye farm yapacak tek bir lane kalıyor. (safe lane) Zaten ne kadar freefarm olursan ol PL ile 15. dakikada kasabileceğin item'lar sınırlı. En fazla Tranquil-diff/yasha bitirebilirsin. (midas gitmezsen, ki giderlerse bu Qpad'in ekmeğine yağ sürmek olur) Sonrası zaten malum, hayvan gibi kasmış bir Alchemist'e mid game'de karşı gelebilecek carry yok oyunda. Yeterince kasamamış PL'li takımı combata zorla, ne olursa olsun oyunu late'e bırakma ve gg.

Haydi hayırlı traşlar. Aynısını 5 man stack yapıp pub'da deneyin. Facebook onaylı %100 çalışıyor.

kanka sende suan pl üzerine yıgdın oyunu pl nin takımı pl kasarken napıyo alchemist in kasmasına izinmi veriyo ? varsa öle bi dünya hep alchemist alalım :D

fikho
28/03/2013, 18:29
Phantom Lancer: Fixed being able to have 1 juxtapose illusion too many

dota 2 teste böle bi güncelleme gelmiş ne dir bu arkadaslar ingilizcesi olan yazabilirmi?

TakeItBaby!
28/03/2013, 19:21
1 yerine birçok ilizyon çıkarma sanırım :D Ulti şansıyla ilizyon çıkma ihtimali tutarsa birden fazla çıkabiliyormuş.

L2ebel
28/03/2013, 21:51

lan yaşıyonmu değişik dota 1 akar :G?

napstar
29/03/2013, 14:34
kanka sende suan pl üzerine yıgdın oyunu pl nin takımı pl kasarken napıyo alchemist in kasmasına izinmi veriyo ? varsa öle bi dünya hep alchemist alalım :D

Uğraştırma beni :F

http://www.youtube.com/watch?v=-jk6cacFkxo

lan yaşıyonmu değişik dota 1 akar :G?

EB Nick'ini ver. Sen kimsin? :'(

fikho
29/03/2013, 18:36
Uğraştırma beni :F

http://www.youtube.com/watch?v=-jk6cacFkxo

EB Nick'ini ver. Sen kimsin? :'(

valla hic ugrasamıcam izlemekle :D phantom lancer kasdırımıyorlarsa senn takımda alchemisti kasdırmıcak

fikho
29/03/2013, 18:53
hem benim anlamadım olay su bu videoyu nie koydun benim anlatmak istediğim phantom lancer kasdıgında DURDURULAMIYOR sen ilah olmus bi alchemiste karsı manta difli bi phantomu gösteren bi video koymusun :)

napstar
29/03/2013, 19:04
hem benim anlamadım olay su bu videoyu nie koydun benim anlatmak istediğim phantom lancer kasdıgında DURDURULAMIYOR sen ilah olmus bi alchemiste karsı manta difli bi phantomu gösteren bi video koymusun :)

Allah belanı mı verdi senin anlamadım ki :'( Bi' saat ne anlattım ben?

Hapkido
29/03/2013, 19:14
Burdaki yazılanlarla PL hakkında makale yazarm. Yaparım yani ama yapmıyorum.

fikho
29/03/2013, 20:58
Allah belanı mı verdi senin anlamadım ki :'( Bi' saat ne anlattım ben?

arkadas senin bana anlattın sey kasmıs bir phantomu durdurabiliyormu ben bu adama gang nasıl atılır diyemi yazdım bu adam nasıl kasdırılmaz diemi sordum . snn verdin örnekdeki video bile tamamen sacma alchemist radi taras asolt lotar travel phantomdaki item dif trq manta sakamısın sen ? neyle neyi kıyalıyon neyi örnek veriyon? aha al phantomu kesmişler demeyemi getiriyon

napstar
29/03/2013, 20:58
arkadas senin bana anlattın sey kasmıs bir phantomu durdurabiliyormu ben bu adama gang nasıl atılır diyemi yazdım bu adam nasıl kasdırılmaz diemi sordum . snn verdin örnekdeki video bile tamamen sacma alchemist radi taras asolt lotar travel phantomdaki item dif trq manta sakamısın sen ?

Amin.

FraVe
29/03/2013, 21:28
Phantom lancer durdurulamıyor diye birşey yokki. Void de kasınca durdurulamıyor. Spectre de. Weaver de.

fikho
29/03/2013, 21:39
Phantom lancer durdurulamıyor diye birşey yokki. Void de kasınca durdurulamıyor. Spectre de. Weaver de.

void dogru phantoma acarsa ulti durdurur , spec ne yapabilirki en fazla 4 tane manta + ulti , weaver denince ne alaka arkadas weaverın bas manta 3 4 vur kopyalar derken adamda mana kalmıcak ne ultli ne bisi basacak

TakeItBaby!
29/03/2013, 21:53
void dogru phantoma acarsa ulti durdurur , spec ne yapabilirki en fazla 4 tane manta + ulti , weaver denince ne alaka arkadas weaverın bas manta 3 4 vur kopyalar derken adamda mana kalmıcak ne ultli ne bisi basacak

16 levelde ulti mana istemiyor, kendini zeki addeden şahıs.

Raichoxunrefleksleri
29/03/2013, 22:15
@fikho , Çok düz mantık düşünüyorsun . Yok öyle bir dünya. Void > PL . (Deneyebilirsin , Void'in üzerinde satanic , mjo , bkb olsun yeter ; ultisine gerek bile yok .) 2. olarak biraz mekanik öğrenmen gerek . Feedback dediğin şey BKB ile durdurulabilen yetenek . Bu hero kesinlikle imba değil . Buracula ve senin abartmandan ibaret olay . Nyx'ın nerf yemeye daha çok ihtiyacı var .

Goku
29/03/2013, 23:31
@fikho , Çok düz mantık düşünüyorsun . Yok öyle bir dünya. Void > PL . (Deneyebilirsin , Void'in üzerinde satanic , mjo , bkb olsun yeter ; ultisine gerek bile yok .) 2. olarak biraz mekanik öğrenmen gerek . Feedback dediğin şey BKB ile durdurulabilen yetenek . Bu hero kesinlikle imba değil . Buracula ve senin abartmandan ibaret olay . Nyx'ın nerf yemeye daha çok ihtiyacı var .

Bu fikirleri nerden buluyosun ? BEN BULAMIYORUM DA

ViktorReznov
29/03/2013, 23:43

"Abi BKB kasmadınız Pl ezdi tabi!"

Burakula
30/03/2013, 11:13

adam doğru diyo pl her ilk skill attığında supportlar olarak tek yememek için dakka 15 te rahat rahat bitirdiğimiz 3 saniye cd si olan bkb yi kullanmalıyız böylece hiçbir sorun çıkmaz.

Raichoxunrefleksleri
30/03/2013, 16:13

@Buracula ; Burda adam carry vs carry'den bahsetmiş . Senin dediklerinle uzaktan yakından alakası yok . Saçmalama konusunda senin kadar yeteneklisini görmedim .

Bu arada O kaybetmiyor , imba dediğiniz phantom lancer (Üstelik Black'in oynadığı) bakın nasıl kaybetmiş : http://www.joindota.com/en/matches/48535-no-tidehunter-vs-mousesports

fikho
30/03/2013, 17:15
yahu nasıl bu kadar saf düşünebiliyosunuz weaver dediniz hero ile phantomu karsılastırıyosunuz arkdas weaver bu karsısındaki phantom sakamısın sen ya voide gelince yahu void ulti acdımı herkesi keser herkesi ama ultiyi acması lazım doğru phantoma acması lazım ultisini bunun neresi düz mantık , weaver phantomu keser süpersin kardes sen devam et
weaver > phantom
yemin ediyorum ölünce nohohoho die bağırıs geldi aklıma fena gülüyorum şuan

fikho
30/03/2013, 17:18
he bu arada bkb nin süresi ne zaman sınırsız oldu ?

ViktorReznov
30/03/2013, 17:44
Bu hero bu heroyu keser mantığında olanlar var ya hala...

Raichoxunrefleksleri
30/03/2013, 18:31
Kardeşim ben weaver daha iyi hard carry diye bir şey mi dedim ? Hayır . Dikkat çektiğim tek nokta Void'in PL'den daha fazla carry potansiyeline sahip olmasıdır . Bu arada ben Rosh önü kastetmiyorum vs deken . Maçlar , oyunun bir süresinden sonra carry ile carry'i karşı karşıya getirir ; dolayısıyla carry'nizin yetenekleri daha fazla önem teşkil eder . Bu durumda da daha iyi bir carry'niz varsa siz kazanırsınız .

Önemli uyarı : Bazı ultra zeki , Ar-Phàrazôn'un yazdığı her şey kayıtsız şartsız yanlıştır zihniyetinde olan arkadaşlar ; her konuda olduğu gibi bu konuda da yazdığım cümlelerin anlamını sapıtarak egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar . İtibar etmeyiniz !!

fikho
30/03/2013, 23:29
Kardeşim ben weaver daha iyi hard carry diye bir şey mi dedim ? Hayır . Dikkat çektiğim tek nokta Void'in PL'den daha fazla carry potansiyeline sahip olmasıdır . Bu arada ben Rosh önü kastetmiyorum vs deken . Maçlar , oyunun bir süresinden sonra carry ile carry'i karşı karşıya getirir ; dolayısıyla carry'nizin yetenekleri daha fazla önem teşkil eder . Bu durumda da daha iyi bir carry'niz varsa siz kazanırsınız .

Önemli uyarı : Bazı ultra zeki , Ar-Phàrazôn'un yazdığı her şey kayıtsız şartsız yanlıştır zihniyetinde olan arkadaşlar ; her konuda olduğu gibi bu konuda da yazdığım cümlelerin anlamını sapıtarak egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar . İtibar etmeyiniz !!

kardeş cok doğru konusuyorsunda benim kasdettim kasmıs bi phantom durdurulamıyor voidde haklısın doğru phantoma u acdıgında keser ama mesele weaver weaver kasmıs bi phantoma ne yapabilirki :S

TakeItBaby!
30/03/2013, 23:30
kardeş cok doğru konusuyorsunda benim kasdettim kasmıs bi phantom durdurulamıyor voidde haklısın doğru phantoma u acdıgında keser ama mesele weaver weaver kasmıs bi phantoma ne yapabilirki :S

Her hero phantomu ezecek diye birşey yok zaten ;) Target herosu var aoe herosu var.

napstar
30/03/2013, 23:31

http://khu.sh/usersong_4df40af754047

TauHunter
30/03/2013, 23:34
farmlayan hersey cok güclü deil kardes mortmu farmladı batrider tutar takım keser trolmü farmladı pudge ısırır takım keser ama phantom bambaska 20 tane var hangi birini tutacak batrider rexxar pudge , enigma nerden bilecen acacagı ultiye gercek phantomun gelecegini?
simdi bana demeyinki mortun trolün arkasında adam yokmu die benim anlatmak istedimde bu zaten kasmıs phantomun arkasına adam koyma gerek yok tek basına yetiyor

Zaten Allah tarafından belan verilmiş...

fikho
31/03/2013, 17:21
http://khu.sh/usersong_4df40af754047

senle oyunda oynadık fatih sayesinde ne kadar pro oldunu gördükde konusuyosun :)

fikho
31/03/2013, 17:22
Zaten Allah tarafından belan verilmiş...

sen neyin kafasını yasıyon birader mantıklı cevaplar yerine sacma sapan cevaplarla neyini tatmin ediyorsun

napstar
31/03/2013, 17:36
senle oyunda oynadık fatih sayesinde ne kadar pro oldunu gördükde konusuyosun :)

Gelvsgelvsgelvs

Nana
31/03/2013, 18:07

ne kasmış phantomlar gördüm ama yoktular

fikho
31/03/2013, 18:19
Gelvsgelvsgelvs

devame et böyle mutlu oluyosan sıkıntı yok :D

napstar
31/03/2013, 18:56
devame et böyle mutlu oluyosan sıkıntı yok :D

Canifeto?

TauHunter
31/03/2013, 19:09
sen neyin kafasını yasıyon birader mantıklı cevaplar yerine sacma sapan cevaplarla neyini tatmin ediyorsun

Mantıklı düşünsen mantıklı cevaplar verebilirim. Belki farkına varırsın diye yorumunu upladım galiba Allah tarafından ciddi manada belan verilmiş kardeşim.

fikho
31/03/2013, 19:31
Mantıklı düşünsen mantıklı cevaplar verebilirim. Belki farkına varırsın diye yorumunu upladım galiba Allah tarafından ciddi manada belan verilmiş kardeşim.

siz benim acdıgım su konuyu nerenizle okuyup nerelizne anladınıssa artık yazdıgınız yorumlarla artık benim acdım konu ile alakalı olmayan sekilde kendinizi tatmin edici cevap lar veriyorsunuz :) ben diyorum video koymayın aha napmıdır rapmıdır cıkmıs aha su videoda durduruldu diyor vede ben üstüne basa basa demişimki kasmıs bir phantom durdurulmuyor adamın bana gösterdigi phantomdaki itemler bot dif manta su yazdımı göre göre genede yorum atacak seviyesiz bla bla da yazmayı unutma xd felan da koy

fikho
31/03/2013, 19:33
bak gene yazıyorum BENİM İDDAM KASMIS BİR PHANTOM DURDURULMUYOR İDDAM BU SEN BANA SU MAC SU VİDEO DİYİPDE BOTLU DİFLİ PHANTOMU ÖRNEK GÖSTERECEKSEN CIK GİT BENİM KONUMDAN

fikho
31/03/2013, 19:34
BAK TEKRAR EDİYORUM :d BU YORUMUN ÜSTÜNDEKİ YORUMU DİKKATLİCE OKU :d

Nana
31/03/2013, 19:43
bak gene yazıyorum BENİM İDDAM KASMIS BİR PHANTOM DURDURULMUYOR İDDAM BU SEN BANA SU MAC SU VİDEO DİYİPDE BOTLU DİFLİ PHANTOMU ÖRNEK GÖSTERECEKSEN CIK GİT BENİM KONUMDAN

alakası yok hepsi oyunculukla alakalı isterse bütün core ıtemları kassın oynuyamıyosa hiç bişey yapamaz

TauHunter
31/03/2013, 19:55
siz benim acdıgım su konuyu nerenizle okuyup nerelizne anladınıssa artık yazdıgınız yorumlarla artık benim acdım konu ile alakalı olmayan sekilde kendinizi tatmin edici cevap lar veriyorsunuz :) ben diyorum video koymayın aha napmıdır rapmıdır cıkmıs aha su videoda durduruldu diyor vede ben üstüne basa basa demişimki kasmıs bir phantom durdurulmuyor adamın bana gösterdigi phantomdaki itemler bot dif manta su yazdımı göre göre genede yorum atacak seviyesiz bla bla da yazmayı unutma xd felan da koy

abi ya uğraşmayacam. şimdi anlatıcam falan sen şu ettiğimin kro görüşünü savunacaksın zaten forumdanda bu yüzden soğudum.

phantom lancer imba çok güçlü kasınca kimse durduramıyor aboww. hangisine sağ click atacağımızı şaşırıyoruz zaten skil atmak tarzımız değil.

fikho
31/03/2013, 19:57
abi ya uğraşmayacam. şimdi anlatıcam falan sen şu ettiğimin kro görüşünü savunacaksın zaten forumdanda bu yüzden soğudum.

phantom lancer imba çok güçlü kasınca kimse durduramıyor aboww. hangisine sağ click atacağımızı şaşırıyoruz zaten skil atmak tarzımız değil.

kardes sen önce agzını bi topla bela mela okumayı bırak kro yu muroyuda gec sen at 20 tane phantoma skilini

Specy
31/03/2013, 20:40

Olay burada zaten. Sen kasmış phantom durdurulamıyor, nerf plz nerf plz diye ağlıyorsun. İnsanlar da kastırmazsan öyle bi sorun olmaz diyorlar.
Senin dediğinde yanlış bir şey yok bu tarz bir carryi kastırırsan tabi durduramazsın. Önemli olan kısım o durumdan öncesi zaten...

Ayrıca oynayışını gördüğün bir insanın oyun bilgisine nasıl direk kanaat getirebiliyorsun anlamış değilim.

TauHunter
31/03/2013, 20:41
Olay burada zaten. Sen kasmış phantom durdurulamıyor, nerf plz nerf plz diye ağlıyorsun. İnsanlar da kastırmazsan öyle bi sorun olmaz diyorlar.
Senin dediğinde yanlış bir şey yok bu tarz bir carryi kastırırsan tabi durduramazsın. Önemli olan kısım o durumdan öncesi zaten...

Ayrıca oynayışını gördüğün bir insanın oyun bilgisine nasıl direk kanaat getirebiliyorsun anlamış değilim.

berk gelsene skype

Hapkido
01/04/2013, 02:26
Kasmış Phantom'u bunlarla durdurabilirsin kardeş. Kolay gelsin sana:

4671
4672
4673
4674
4675

En kolayı; deftere ismini yazmak olur sanırım.

WHY YOU LITTLE
01/04/2013, 18:11

4671
4672
4673
4674
4675

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD bu ne abi

fikho
02/04/2013, 16:09

4671
4672
4673
4674
4675

adam haklı beyler dağılın :D

Nymphe
07/04/2013, 00:27

Birader o kadar saçma konuşmussun ki sırf sana yazmak için üye oldum lan. Eminim 100 oyundan fazla atmamissindir dota hayatin boyunca. Kasmıs phantom neden durdurlamiyor önce onu bi açıkla bana. Phantom neyi ile var olur ? , ilizyonlari ile . Ama bu lanet oyunda cleave diye bir gerçek var arkadaş.

Ve bu lanet oyunda kunkka diye bir gerçek var.

Kasmıs phantom düsünelim.Bf, tarras , pt , diff , daedalus , hatta divine . Simdi bu phantom toplamis ilizyonları geliyor . Bende kunkkayim. Bendeki itemlerde battlefury 2x , shadow blade , daedalus , mkb , bkb. Bu demek ki %150 cleave + ilizyonlar %450 bonus hasar alir. Yani tek vurus ilizyonlari yok etmeye yeter. Attim kendime x mark'i bastim shadowu tık tık tık , bi koyuyorum ilizyona hoooop ne oluyor ? . Tüm ilizyonlar yok oldu + pl 600 hp si falan kaldı.

Bu lanet oyunda medusa diye bir gerçek var

Medusa'yi bilmedigini varsayiyorum. Bu çirkin karının ultisi tüm ilizyonlari aninda yok ediyor. Ve bu çirkin karinin split shot diye bir skili var.Yani linken , butterfly , skadi , crit , mkb , bkb pl'yi aptal oglu aptal etmeye yeter.

Bu lanet oyunda sven diye bir gerçek var.

Yine kunkka olayi gibi düsün. Bu hayvan oglu hayvan gibi farm yapmis pl üstüne 50 tane ilizyonuyla geliyor. Svende de battlefury , crit , bkb , ac , mjo var. Bu sven yaklasik %100 cleave damage vuruyor . Bu sven ultiyi actigi zaman yaklasik +400 atagi oluyor . Bu svenin atak hızı yaklasik 0.50 sec- per attack. Yani bir ilizyonuna saniyede 2 kere vurabilir ve bu 2 vurus bunun yanindaki tüm ilizyonlari yok etmeye yeter.

Tecrübe kazandikca, mac attikca anlicaksin bu olaylari.

MrFoseptik
07/04/2013, 00:31
Kasmıs phantom düsünelim.Bf, tarras , pt , diff , daedalus , hatta divine . Simdi bu phantom toplamis ilizyonları geliyor . Bende kunkkayim. Bendeki itemlerde battlefury 2x , shadow blade , daedalus , mkb , bkb. Bu demek ki %150 cleve + ilizyonlar %450 bonus hasar alir. Yani tek vurus ilizyonlari yok etmeye yeter. Attim kendime x mark'i bastim shadowu tık tık tık , bi koyuyorum ilizyona hoooop ne oluyor ? . Tüm ilizyonlar yok oldu + pl 600 hp si falan kaldı.

Kunkka yeter senden çektiğim. Bir hero düşün bkb'ye ihtiyaç duymayan. Yeterince güçlü olduğunun kanıtı.

Nymphe
07/04/2013, 00:32
Kunkka yeter senden çektiğim. Bir hero düşün bkb'ye ihtiyaç duymayan. Yeterince güçlü olduğunun kanıtı.

Ne alaka bkb'ye ihtiyac olmamasi ?

WHY YOU LITTLE
07/04/2013, 00:33
cancer lancer :(

TauHunter
07/04/2013, 00:34
cancer lancer :(

boşver dotayı da nBr <3

WHY YOU LITTLE
07/04/2013, 00:34
boşver dotayı da nBr <3

ii cnm tnslmmı :)

MrFoseptik
07/04/2013, 00:41
Ne alaka bkb'ye ihtiyac olmamasi ?

+1 item yeri :S kim ihtiyaç duymuyor. Çünkü herkesin aklında şu var:" NAH ÖLDÜRÜRSÜN."

Nymphe
07/04/2013, 00:49
+1 item yeri :S kim ihtiyaç duymuyor. Çünkü herkesin aklında şu var:" NAH ÖLDÜRÜRSÜN."

Dostum dediklerinin cogu yanlıs :S

TauHunter
07/04/2013, 00:50
ii cnm tnslmmı :)

ewLen ph3nml3

Raichoxunrefleksleri
07/04/2013, 11:06
Bahis formu moderatörü ve fikh0'nun abartmasindan ibaret olay . Bu hero imbalanced falan değil .

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mAgOKl_e8GY#! Şu da süper oyun beyler :) İzlemeye değer .

Krizalid
07/04/2013, 12:27
Bahis formu moderatörü ve fikh0'nun abartmasindan ibaret olay . Bu hero imbalanced falan değil .

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mAgOKl_e8GY#! Şu da süper oyun beyler :) İzlemeye değer .

Duuude.

Do not shit on my shit.

http://www.gamehonor.com/showthread.php/17548-Gece-gece-Pinoy-style

fikho
07/04/2013, 19:42

hacı cok dogrusun bu tarz bi carry diosun ne güzelde phantom daki olay karsıda kim kasarsa kassın phantom kassmıssa karsıyı kursuyu dinlemiyor

fikho
07/04/2013, 19:43

abartıyorum kardes hic bir takım kasmıs bir phantomun oldugu takımı durduramaz

Raichoxunrefleksleri
07/04/2013, 20:02

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mAgOKl_e8GY# EE bu ne o zaman ???

fikho
07/04/2013, 20:25
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mAgOKl_e8GY# EE bu ne o zaman ???

cok sanslıymışler ne diyim dogru phantoma ulti acmıs magnus void çok çok şanslı yada phantomda biraz geri kafalılık :)

Raichoxunrefleksleri
07/04/2013, 21:01
Bu oyunda durdurulamaz hero diye bir şey yok ." Doğru strateji , doğru pick , doğru yerde team fight , güzel zamanlama ve iyi pozisyon alma"dir oyun kazanmanin sirri . Eğer durdurulamaz carry olsaydi , her oyun o picklenirdi .

Senin şu yaptiğin , açik ara auta çikmiş bir topa "Tüh be kaleyi isabet ettirip sert ve falsolu vursaymiş gol olurmuş ." demekten farksiz .

Nymphe
07/04/2013, 23:53

umarım senin kafandaki insanlarla ayni takima düsmem pub oynarken. deli edersiniz adami. sen , 2 combat kaybettiken sonra gg wp de yaziyorsundur. bi bitmediniz lan .

fikho
08/04/2013, 01:06
Bu oyunda durdurulamaz hero diye bir şey yok ." Doğru strateji , doğru pick , doğru yerde team fight , güzel zamanlama ve iyi pozisyon alma"dir oyun kazanmanin sirri . Eğer durdurulamaz carry olsaydi , her oyun o picklenirdi .

Senin şu yaptiğin , açik ara auta çikmiş bir topa "Tüh be kaleyi isabet ettirip sert ve falsolu vursaymiş gol olurmuş ." demekten farksiz .

valla artık beni ezemiyor phantom :D alıp repick atıyorum derdim tasam kalmıyor

fikho
08/04/2013, 01:07
umarım senin kafandaki insanlarla ayni takima düsmem pub oynarken. deli edersiniz adami. sen , 2 combat kaybettiken sonra gg wp de yaziyorsundur. bi bitmediniz lan .

yok kanka ben belki karşıdaki carry düşer diye sonuna kadar mücadele edenlerdenim ;)

bordomavi
09/04/2013, 12:05
kasmış pl yi kasmış alchemist durdurabilir

Raichoxunrefleksleri
09/04/2013, 12:59
Alchemist'in tek avantaji diğer carry'lere göre daha hizli kasabilmesi . Tipki Magina gibi . Yoksa PL'ye karşi bir üstünlüğü olamaz Alchemist'in .

bordomavi
09/04/2013, 17:46
Kasmış alchemist 1v1 de plyi 10 kere üstüste keser. Combat esnasında da bkb si varsa kesebilir. Alchemistin iyi oynaması lazım.

fikho
09/04/2013, 17:56
Alchemist'in tek avantaji diğer carry'lere göre daha hizli kasabilmesi . Tipki Magina gibi . Yoksa PL'ye karşi bir üstünlüğü olamaz Alchemist'in .

+

simdi alchemistin phantomu kesmesi icin en az 1 furry kasması gerek bkb de kasmıs diyelim pl fly cıkmıssa mkb de kasması lazım bir de ayakkabı lazım 4 item etti simdi bu heroya hız kasmak gerek deilmi 1 mjolnr 1 de asoult kassa , alchemisti alchemist yapan o ultisi falza güclenemicek mjolnr ve asoutun verdiği hız alcemiste yetmez diye düşünüyorum saniyede 5 vurus yapması icin extra bir fly felan gerekiyo diye düşünüyorum ki takımdan birisi illaki bi halberd kasar alchemist icin

ek olarak birde abbysal kassa alchemist hız kasamayacak yani pl ağır basıyor sanki

napstar
09/04/2013, 18:27
:happy:

berkbegins
09/04/2013, 18:37
Alchemist >>>> pl

Hapkido
09/04/2013, 20:51
O değil de sağlam konu.

Mostar
09/04/2013, 22:12
neredeyse ölü olan konuya parmak atayım dedim. bana göre olay ilk 30 dakikada bitiyor.ilk 30 dakikada yarılmadan pl yi kastırabilen takım , %99 alıyor. rakipteki alchemist cleave vs bir işe yaramıyor. - en azından kendi çözümlediğim kadarıyla - . normal bir carryden çok daha fazla farm alabilme kapasitesi var, ve resmen supportları kanser ediyor. şu ana kadar bulunabilen tek counter yöntemi de oyunu erkenden bitirmek. alamayan %1 lik kısım da oyuncu hataları , supportların hiç iş görememesi vs. biraz eski medusa imbalığı var diyebiliriz. oyun başı için aşırı zayıf, ilerleyen zamanlarda da aşırı derecede güçleniyor.

çok konuşmak istemiyorum , video altta. daha önce bahsedilen cleave taktiğini de magnus-lycan pickleyip erken push + cleave ile pl nin ilizyonları ezeriz mantığıyla yapılan pickler ve videoda dakika 56 combat çıkışı tam olarak bahsedilen 5v1 mevzusu denebilir. gl hf

http://www.youtube.com/watch?v=LnalE1O_pA0&list=UUbEhNEf6zVdmd4C61Ayvv2w&index=1

laohl
09/04/2013, 22:36
4724
Şöyle bir hero var ama

Burakula
09/04/2013, 22:49
Konu epey saçmalamaya başladığından dokunmak istemiyordum yanlız baktım ki mantıklı yaklaşanşar olmuş. Heronun ne kadar op olduğunu anlayabilmek için beyin fırtınası yapmaya gerek yok. Şimdi heronun op özelliklerini liste yapalım daha kolay anlaşılması için.

1-Heronun çok fazla farma ihityacı olduğundan bahsedenler olmuş. Bu bi kere doğru değil. Heronun farm yaptıktan sonra aşırı güçlü olması, çok farma ihtiyacı olduğunu göstermez. Bir kere zaten 4.2 lik aşmış agi artışı ve mantıksız ilizyon skiliyle oyunun her aşamsında yeterli atağı olan bir hero. Tek eksik diyebileceğimiz kısmı can miktarı olabiklir ama canı az olan heroya çok yüksek bir agi aracılığıyla armor, ultisiyle de magic resist veriyorsun ve bu eksiğini de kapatıyorsun.

2- Heronun farm yaparken çok fazla gank yaparak tryhard oynayarak vs kastırılmayabileceğini ve bunun de op olmadığının kanıtı olarak sunanlar olmuş. Zaten bu başlıktaki en komik olay da bu. Op olmadığını anlatmak için kanıt sunanlar aslında farketmeden heronun ne kadar dengesiz olduğunu kanıtlamaya yardım etmiş. Bir heronun oyun boyunca 5 kişiyi ğeşinden koşturması zaten heronun ne kadar op olduğunun açık bir kanıtıdır. Ayrıca bu bile hero için br çözüm olmaybilir. Çünkü bahsettiğimiz hero mantıksız ilizyon skiliyle oyunun en safe ve en kolay farm alan herosu. Tek nc slotunda edineceğiniz 5 tane ilizyonu lane e saldığınız takdirde kimse dokunmazsa bölüne bölüne kule bile alıyor. Eğer ganktan kastınız lane gidip ilizyon temizlemek bunu yaparken de bütün mananızı kaybetmekse kolay gelsin.

Diyelim ki oyunda karşınızda sadece pl varmış gibi her istediğinizi tam yaptınız, ncleri wardladınız, pl lanede her gözüktüğünde 5 kişi travel atıp gankladınız hiç rahat komadınız falan. Pl yine yine görebvini 5 kişiyi disable edereke ve exp almalırnı engelleyerek yapmış oldu artık diğer 4 kişi oyunu rahat rahat kazanabilir.

3- Pl nin yenemediği 2-3 competetive oyunu kanıt sunalar olmuş. Bu arkadaşlar herhalde heronun yenilemez olduğunu savunduğumuzu sanmışlar. Eğer öyle olsaydı zaten bu tarz "op herolarla free win kasmayı seven" arkadaşlar bile bunu kabul ederdi ve "ne güzel kim önce pl picklerse win kasıyo" diye savunurlardı. Üzgünüm ama pl nin yenileblen bir hero olması dota nın denge anlayışına gerçekten ters olduğu gerçeğini değiştirmez. Zaten oyun olarak dotayı seven birini bu heronun açık durumunu görmezden gelmesi imkansızdır. Dotayı dota yapan dengedir ve pl picklendiğinde "peh" diyip bütün oyun onunla uğraşmamaız, buna rağmen çoğu zaman yenilmemiz bir denge değil.

Arkadaşlar bu heroyu seviyor olabilirsiniz kombatta sadece ilk skill attığınız birisinin yatması, size gank geldiklerinde diff basıp dustu sildikten sonra dopple walke kaçmak, 3 kişinin orda eli boş exp para kaybetmesi falan bunlar eğlenceli gelebilir ancak bu hero dotanın eğlencesini arttırmaktan çok katletmeye yönelik yapılmış bu kesin.

bordomavi
09/04/2013, 22:50
gyro yu paketler pl. bence alchemistle pl yi karşılaştırmak lazım. ben her türlü alchemist derim. çünkü pl görünce direk alchemist alıyorum ve hiç yenilmedim.

MrFoseptik
09/04/2013, 23:07
bence alchemist için alphonse elric ile van hohenheim'i çağıralım ganglasınlar adamı. alırlar :S alchemist vs pl ne la? PLnin 25lvl düz vuruş hızına alhemist ulti bassa ancak yetişir. 125+ agi bu boru mu?

fikho
09/04/2013, 23:08
Konu epey saçmalamaya başladığından dokunmak istemiyordum yanlız baktım ki mantıklı yaklaşanşar olmuş. Heronun ne kadar op olduğunu anlayabilmek için beyin fırtınası yapmaya gerek yok. Şimdi heronun op özelliklerini liste yapalım daha kolay anlaşılması için.

1-Heronun çok fazla farma ihityacı olduğundan bahsedenler olmuş. Bu bi kere doğru değil. Heronun farm yaptıktan sonra aşırı güçlü olması, çok farma ihtiyacı olduğunu göstermez. Bir kere zaten 4.2 lik aşmış agi artışı ve mantıksız ilizyon skiliyle oyunun her aşamsında yeterli atağı olan bir hero. Tek eksik diyebileceğimiz kısmı can miktarı olabiklir ama canı az olan heroya çok yüksek bir agi aracılığıyla armor, ultisiyle de magic resist veriyorsun ve bu eksiğini de kapatıyorsun.

2- Heronun farm yaparken çok fazla gank yaparak tryhard oynayarak vs kastırılmayabileceğini ve bunun de op olmadığının kanıtı olarak sunanlar olmuş. Zaten bu başlıktaki en komik olay da bu. Op olmadığını anlatmak için kanıt sunanlar aslında farketmeden heronun ne kadar dengesiz olduğunu kanıtlamaya yardım etmiş. Bir heronun oyun boyunca 5 kişiyi ğeşinden koşturması zaten heronun ne kadar op olduğunun açık bir kanıtıdır. Ayrıca bu bile hero için br çözüm olmaybilir. Çünkü bahsettiğimiz hero mantıksız ilizyon skiliyle oyunun en safe ve en kolay farm alan herosu. Tek nc slotunda edineceğiniz 5 tane ilizyonu lane e saldığınız takdirde kimse dokunmazsa bölüne bölüne kule bile alıyor. Eğer ganktan kastınız lane gidip ilizyon temizlemek bunu yaparken de bütün mananızı kaybetmekse kolay gelsin.

Diyelim ki oyunda karşınızda sadece pl varmış gibi her istediğinizi tam yaptınız, ncleri wardladınız, pl lanede her gözüktüğünde 5 kişi travel atıp gankladınız hiç rahat komadınız falan. Pl yine yine görebvini 5 kişiyi disable edereke ve exp almalırnı engelleyerek yapmış oldu artık diğer 4 kişi oyunu rahat rahat kazanabilir.

3- Pl nin yenemediği 2-3 competetive oyunu kanıt sunalar olmuş. Bu arkadaşlar herhalde heronun yenilemez olduğunu savunduğumuzu sanmışlar. Eğer öyle olsaydı zaten bu tarz "op herolarla free win kasmayı seven" arkadaşlar bile bunu kabul ederdi ve "ne güzel kim önce pl picklerse win kasıyo" diye savunurlardı. Üzgünüm ama pl nin yenileblen bir hero olması dota nın denge anlayışına gerçekten ters olduğu gerçeğini değiştirmez. Zaten oyun olarak dotayı seven birini bu heronun açık durumunu görmezden gelmesi imkansızdır. Dotayı dota yapan dengedir ve pl picklendiğinde "peh" diyip bütün oyun onunla uğraşmamaız, buna rağmen çoğu zaman yenilmemiz bir denge değil.

Arkadaşlar bu heroyu seviyor olabilirsiniz kombatta sadece ilk skill attığınız birisinin yatması, size gank geldiklerinde diff basıp dustu sildikten sonra dopple walke kaçmak, 3 kişinin orda eli boş exp para kaybetmesi falan bunlar eğlenceli gelebilir ancak bu hero dotanın eğlencesini arttırmaktan çok katletmeye yönelik yapılmış bu kesin.

senin bu yazıyı yazan parmaklarını yerim ben be :D sonunda beni anlayan biri cıktı be :)
hele hele 2. yazın okurken beni benden aldı :)

TauHunter
09/04/2013, 23:13
biri kitlesin artık ya konu makara için açılmış

bordomavi
09/04/2013, 23:13
Pl vuruş hızını açık ara farkla geçer alchemistin ultisi bence. diyorum ya denemek lazım.

napstar
10/04/2013, 05:23
Selam beyler, haliniz nicedir?

1:02:15

http://www.youtube.com/watch?v=GyDJOdwx4bU

tranq
10/04/2013, 17:28
Ya herkese laf atmışsın da bu kadar ağladığına göre sen bilmiyorsun oynamayı, yada çok prosun ama plye ezilince ağlıyorsun

Raichoxunrefleksleri
10/04/2013, 18:25
Aynen ya , bu bizim bahis formu moderatörü herhalde PL'nin birinden tek yemiş ağliyor sürekli . Ne kadar örnek versek az . Bu vereceğim son örnek , http://dota-academy.com/herolist/ bu site competetive oyunlarda oynanmiş herolarin , oynamiş oyuncularin istatistiğini tutan bir site . Belki bakar da FV'nin Alchemist'in CK'nin Lifestealer'in Gyro'nun Luna'nin LD'nin daha fazla winrate'i olduğunu görür . (Daha çok carry var da gerek yok saymaya )

fikho
10/04/2013, 19:48
Aynen ya , bu bizim bahis formu moderatörü herhalde PL'nin birinden tek yemiş ağliyor sürekli . Ne kadar örnek versek az . Bu vereceğim son örnek , http://dota-academy.com/herolist/ bu site competetive oyunlarda oynanmiş herolarin , oynamiş oyuncularin istatistiğini tutan bir site . Belki bakar da FV'nin Alchemist'in CK'nin Lifestealer'in Gyro'nun Luna'nin LD'nin daha fazla winrate'i olduğunu görür . (Daha çok carry var da gerek yok saymaya )

sana cok basit bi cevap veriyorum kanka kasmıs bi void hani herkesi kesiyordu nie bu listede gerilerde cünkü kasdırmamıslar bizim sıkıntımız kasmıs bir phantom lancer ;)

Nymphe
10/04/2013, 20:31
Selam beyler, haliniz nicedir?

1:02:15

http://www.youtube.com/watch?v=GyDJOdwx4bU

Pl'yi ezmenin yolu bu iste. Magnus = Cleave , Kunkka = Cleave

basit matematik ya

cleave > pl
cleave > ilizyon

ilizyonsuz pl = 0

fikho
10/04/2013, 20:50
Pl'yi ezmenin yolu bu iste. Magnus = Cleave , Kunkka = Cleave

basit matematik ya

cleave > pl
cleave > ilizyon

ilizyonsuz pl = 0

yani kanka demek istiyorki bir phantom lancer ı kesmek için 2 tane carry (magnus+kunkka) picklemek gerekiyor buda demek oluyorki Buracula kardeşimizin 2. paragrafını tasdik etmiş oluyor

Krizalid
10/04/2013, 22:40
sana cok basit bi cevap veriyorum kanka kasmıs bi void hani herkesi kesiyordu nie bu listede gerilerde cünkü kasdırmamıslar bizim sıkıntımız kasmıs bir phantom lancer ;)

Asdsdasdada .

Dalga geçmek amaçlı değil.

Raichoxunrefleksleri
11/04/2013, 11:34
Daha fazla kendimi yormama gerek yok , o kadar örnek verdik .

akredetif
12/04/2013, 11:25
beyler ben ne zaman karsına phantom gelse aldıgım hero standart earttı al zıpla yanına ultıyı bas tum kopyalar yok oluyor yanındada bırtane saglam hero varsa cok rahat kesıyor

TauHunter
12/04/2013, 17:25
şakamısınız abi kitleyin artık

fikho
18/04/2013, 21:46
şakamısınız abi kitleyin artık

konuyu kapatmak bi cözüm olmazki milletin bu konudaki görüşünü engellemiş oluruz düşünce özgürlüğü istiyorum :D

Krizalid
18/04/2013, 21:51
konuyu kapatmak bi cözüm olmazki milletin bu konudaki görüşünü engellemiş oluruz düşünce özgürlüğü istiyorum :D

Yine mi sen? Şanslısın iki haftaya çıkıyor 6.78, Juxtapose'u komple sileceklermiş heronun adını da Phantom of the Opera ko..........................

fikho
18/04/2013, 21:56
Yine mi sen? Şanslısın iki haftaya çıkıyor 6.78, Juxtapose'u komple sileceklermiş heronun adını da Phantom of the Opera ko..........................

inş inş :D

TauHunter
18/04/2013, 22:30
tamam makaraya devam edin.

Raichoxunrefleksleri
21/04/2013, 23:22
Uzak Bati'dan selamla ...

4770

Hapkido
21/04/2013, 23:34

4770

Aleykümselam

Burakula
22/04/2013, 00:55

4770
o kadar saat konuştuk hala phantom lancerin yenildiği oyunları kanıt göstermeye çalışan var. Bu adamların yaşı baya ilerlemiş artık herhalde kafalarına birşey sokabilmek birşey öğretebilmek imkansız.

berkbegins
22/04/2013, 01:22
gyro yu paketler pl. bence alchemistle pl yi karşılaştırmak lazım. ben her türlü alchemist derim. çünkü pl görünce direk alchemist alıyorum ve hiç yenilmedim.

konun bi yerinde bende demiştim böyle bişeyler sanırım ? :) ALCHEMİST >>> PL tam kasmış bir alchemist 30 dakkada itemlerini bitirir. 5 kişiye kafa atar kucağındaki hepimizin içindeki minik simyacıya da doyulmaz bir keyif verir.

Raichoxunrefleksleri
22/04/2013, 01:53
BU ADAM KASDIMI DURDURULAMIYOR DİYORUM BENİM İDDAM BU.
AHA SU TURNUVA MACINDA DURDURULMUŞ TARZI VİDEOLARDA ATMAYIN

@Bahis Formu Moderatörü , Şu ikisini ayni anda nasil gerçekleştireceğimi açiklar misin ? PL full item oldu mu durdurulamiyor diyorsunuz , durdurulan videolari gösterdiğimizde de Turnuva maçlari videolari atmayin plz diyorsunuz ... Bu neyin çelişkisidir ?? Başka nasil açiklayacağim ? Über zekâna hayran kalmamak elde değil .

2. cümlen de oldukça gülünç ve ironik . DotA 2 PRD güncellemesi belki bir şeyler animsatir .

Burakula
22/04/2013, 11:52
@Bahis Formu Moderatörü , Şu ikisini ayni anda nasil gerçekleştireceğimi açiklar misin ? PL full item oldu mu durdurulamiyor diyorsunuz , durdurulan videolari gösterdiğimizde de Turnuva maçlari videolari atmayin plz diyorsunuz ... Bu neyin çelişkisidir ?? Başka nasil açiklayacağim ? Über zekâna hayran kalmamak elde değil .

2. cümlen de oldukça gülünç ve ironik . DotA 2 PRD güncellemesi belki bir şeyler animsatir .

yazılarımı okumamışsın. Benim öyle bir iddiam yok, başkalarının sözleriyle beni değerlendirme lütfen. Ben bu arkadaşa pl nin oyundaki dengeyi gözle görülür biçimde bozduğu fikrinde katılıyorum ve nedenini de açıkladım yeterince. Yani naparsan yap iyi oynayan pl yenilmez falan böyle bir düşüncem yok. Benim anlamadığım bu oyunu sevdiğini sandığı kişilerin hala bu heroyu savunuyor olması. Dotayı seven denge anlayışını seviyordur ve bu hero da bu anlayışı açık ara en çok bozan etken. Demek ki PL daha da imba yapılsa ve gerçekten pl nin olduğu takım her oyunu kazansa bu arkadaşlar daha da çok sevinecekler, her oyun "pl yi ilk tıklamaca" oynıycaklar. Oyunun güzelliği zaten karşıda herhangi bir hero piklendiğinde o kadar korkmamamız çünkü her heronun çaresini oyun içerisinde bulabilmek. Fkat pl ye geldiğinde ya 5 kişi üzerine çullanmak ya da o anlattığınız bir sürü taktiği sadece tek hero için kurmak falan gerekiyor ve bu da karşı taraf pl pikleyince "öff gene bunla mı uğraşcaz anasını satym" tribine sokuyor mecburen. İşte saçma olan ve PL nin imbalanced olduğunu kanıtlayan da bu zaten.

napstar
22/04/2013, 13:44
Benim önerdiğim nerf'ler dışında başka bir şeye gerek yok. Aşırı dengesiz bir hero değil. Şu an oyunda aşırı dengesiz bir hero da yok zaten. TI2'de herkes moprh imba, yok OP bilmem ne diyordu. Şimdi ne oldu? Memnun musunuz hero'nun halinden? Boş muhabbet yapmayın.

Laguna
22/04/2013, 16:57
Windrunner al powershot spamla o hangi lane gidiosa oraya git gang iste adamı kesmek için gg.

fikho
22/04/2013, 17:10

4770

yawrum benim gel şöyle yanı başıma ben sana ne demişdim 1 2 sayfa önce void doğruu phantoma ulti acdıgığında yer bitirir dememişmiydim sil bakalım o mesajını şiimdi :)

fikho
22/04/2013, 17:13
bu arada o phantom lancer 3 tarafda mega oldukdan sonra ganga gelmis galiba 10-4 nedir ya 60 dk da nc den cıkmamıs bu adam konu baslında 2 3 gang yapasa oyunu alır yazmısdım look look look llookk

fikho
22/04/2013, 17:16
oha simdi gördüm 777 crep ne demek la :D sakamısın phantom kardes 60 dk nc den cıkmamıs bu adam 1 saniye bile ayrılmamıs :D

Raichoxunrefleksleri
22/04/2013, 17:43
Void zaten 2-3 kere ultiyi hiçbir heroya denk getiremedi . Ayrica Void'in PL'ye ulti açip direk ona saldirdiğini da hatirlamiyorum . PL'yi hep en sona birakiyorlardi.

http://www.youtube.com/watch?v=jGaFlRrguhA&list=PLv0oDvY_zp6SWZnrZvIzSluFkW9LFEEKy&index=125

Jeyo çok kötü oynadi ve bana göre yanliş item seçimleri yapti .(Bfury yerine Mjollnir daha iyi giderdi . Orb gibi bir derdide olmadiği için satanic'i de rahatlikla çikardi )Yine de Bamboe ve Fear'in büyük katkilari sayesinde aldilar oyunu .

napstar
22/04/2013, 17:45
Void zaten 2-3 kere ultiyi hiçbir heroya denk getiremedi . Ayrica Void'in PL'ye ulti açip direk ona saldirdiğini da hatirlamiyorum . PL'yi hep en sona birakiyorlardi.

http://www.youtube.com/watch?v=jGaFlRrguhA&list=PLv0oDvY_zp6SWZnrZvIzSluFkW9LFEEKy&index=125

Jeyo çok kötü oynadi ve bana göre yanliş item seçimleri yapti .(Bfury yerine Mjollnir daha iyi giderdi . Orb gibi bir derdide olmadiği için satanic'i de rahatlikla çikardi )Yine de Bamboe ve Fear'in büyük katkilari sayesinde aldilar oyunu .

PL'ye karşı fury yerine mjo derken? İkisini de kasması gerekiyor desen anladım da, fury'siz mjo?

fikho
22/04/2013, 17:51
olay 777 crep kesipde oyunu vermek yani bence zor olan bu :D 777 crep :D boş zamanım oldugunda izleirm ama bu adam takıma hic bir combatta bulunmamıs galiba

napstar
22/04/2013, 17:59
olay 777 crep kesipde oyunu vermek yani bence zor olan bu :D 777 crep :D boş zamanım oldugunda izleirm ama bu adam takıma hic bir combatta bulunmamıs galiba

1 saatlik oyun. Takımda en çok asiste sahip olan hero PL. Ve hiçbir combata katılmamış diyorsun.

Krizalid
22/04/2013, 18:29
Bir de şu varmış

http://www.joindota.com/en/matches/52467-mousesports-vs-natus-vincere

Game 1. Gerçi oyuna ait bir VoD bulamadım henüz. Anladığım kadarıyla Puppey'in ilk aşamada PL'ye dokunmayıp Gyro alma gibi bir huyu var.

TauHunter
22/04/2013, 18:37
http://gyazo.com/b94835570f05c4573dcd0de83c717aff

gamehonor çapında rekor kırmaya mı çalışıyorsunuz?

fikho
22/04/2013, 20:19
PL'ye karşı fury yerine mjo derken? İkisini de kasması gerekiyor desen anladım da, fury'siz mjo?

o asistide phantom nc deyken ganglara kopyaları göndermiştir onlar almıstır :D

fikho
22/04/2013, 20:20
http://gyazo.com/b94835570f05c4573dcd0de83c717aff

gamehonor çapında rekor kırmaya mı çalışıyorsunuz?

kanka bu da demek oluyorki baskalarıda benim gibi bu phantomdan cekmiş dimi cekmese :D pek takan olmazdı bu konuyu :)
dimi Buracula dimi famera :D

napstar
22/04/2013, 20:44
kanka bu da demek oluyorki baskalarıda benim gibi bu phantomdan cekmiş dimi cekmese :D pek takan olmazdı bu konuyu :)
dimi Buracula dimi famera :D

Ya :D tamam :D da :D millet :D size :D laf :D anlatamıyor :D ki :D konu :D o :D yüzden :D uzadı. :D

Hapkido
22/04/2013, 20:49
Verildi konu kilit.

Burakula
22/04/2013, 23:15
Ya :D tamam :D da :D millet :D size :D laf :D anlatamıyor :D ki :D konu :D o :D yüzden :D uzadı. :D

benim ne dediğimi 1 tane okuyan bilen yok ki şurda mantığa gelsin. Tamam bu çocuk abartıyor PL yenilemez triplerine falan giriyor olabilir ancak haklı olduğu bir konu var o da PL nin bariz biçimde dengesiz olması .

napstar
22/04/2013, 23:59
benim ne dediğimi 1 tane okuyan bilen yok ki şurda mantığa gelsin. Tamam bu çocuk abartıyor PL yenilemez triplerine falan giriyor olabilir ancak haklı olduğu bir konu var o da PL nin bariz biçimde dengesiz olması .

Senin dediğin özetle: PL aşırı dengesiz bir hero.

Bence: Değil.

fikho'nun dediği özetle: Kasmış bir PL durdurulamıyor.

Bence: Durduruluyor.

Burakula
23/04/2013, 01:14
Senin dediğin özetle: PL aşırı dengesiz bir hero.

Bence: Değil.

fikho'nun dediği özetle: Kasmış bir PL durdurulamıyor.

Bence: Durduruluyor.

Sen çok seviyor bütün oyun pl ile uğraşmak? sen bayılıyor pl ile bütün focusu üstüne almmak?

Raichoxunrefleksleri
23/04/2013, 01:42
@Napstar

Şahsen Mjollnir'in verdiği inanilmaz dps , chain lightning ve Static charge'in cleave'e karşi olan yetersizliğini kapatiyor . Yani Mjollnir'da ilizyon carrylerine karşi bfury kadar güçlü sayilir . Zaten oyun da 1v1'den ibaret değil . Genel olarak itemleri ele alirsak Mjollnir Bfury'den daha üstün geliyor .

@Buracula

Yahu tüm oyun PL ile uğraştiğimizi nerden çikardin ? Şu EG vs Liquid maçinda PL komple free farmda , doğru düzgün 1 kere gank atmadilar .Kombatlarda da Adamlar PL'yi focuslama ihtiyaci hissetmiyorlardi , genellikle en son tercihleri PL oluyordu .

napstar
23/04/2013, 01:53
Sen çok seviyor bütün oyun pl ile uğraşmak? sen bayılıyor pl ile bütün focusu üstüne almmak?

Daha geçen gün pudge olduğum ve karşıda PL'nin olduğu oyunu ne çabuk unuttun? Oyun başı 2 kere dust alıp (180+180=390 gold :pPp) 3-4 kez gank gidip ezmiştim? Yani bütün oyun uğraşmaya gerek yok. 3-4 kere git üstüne (ki bütün hard carry'lere böyle yapmazsan ve senin takımındaki carry, diğerini outcarry'leyemeyecek düzeydeyse ezilirsin, yani PL'ye özgü bir şey değil) başta kasamasın zaten oyundan soğuyor ve patates all day all night.

Şu oyun: http://dotabuff.com/matches/176850043

Raichoxunrefleksleri
23/04/2013, 12:06
oha simdi gördüm 777 crep ne demek la :D sakamısın phantom kardes 60 dk nc den cıkmamıs bu adam 1 saniye bile ayrılmamıs :D

Benim de var öyle oyunum :D Ben de Void'e kaybettim :D Ama ben 11 tane daha az crep kestim :D http://dotabuff.com/matches/151026944

TauHunter
23/04/2013, 12:31
tamam pl op

4773

Krizalid
23/04/2013, 12:37
OP olmasa bile yine de nerfleneceğini biliyorsunuz değil mi :P 6.77c'de dokunulmadığına göre yaratıcı bir nerf gelecek.

berkbegins
23/04/2013, 20:49

Alcemist >>> PL

TauHunter
23/04/2013, 21:33
kitleyecek yetkili aranıyor

TakeItBaby!
24/04/2013, 04:23
Neden kitliyim ki konuyu?

fikho
24/04/2013, 17:41
Benim de var öyle oyunum :D Ben de Void'e kaybettim :D Ama ben 11 tane daha az crep kestim :D http://dotabuff.com/matches/151026944

hacı bnm anlamadım olay sen hep 1v1 void phantom kıyaslayıcı fotolar koyuyorsun burdaki kimse olaya 1v1 gözüyle bakmıyorki su gerceği kesinlikle ve kesinlikle unutmayalım kasmıs bir voidin ultisine girmişseniz void sizi ulti bitmeden öldürür kim olursa olsun 1v1 olarak tabi ama bu oyun 5v5 oynanıyor

TauHunter
24/04/2013, 18:19
hacı bnm anlamadım olay sen hep 1v1 void phantom kıyaslayıcı fotolar koyuyorsun burdaki kimse olaya 1v1 gözüyle bakmıyorki su gerceği kesinlikle ve kesinlikle unutmayalım kasmıs bir voidin ultisine girmişseniz void sizi ulti bitmeden öldürür kim olursa olsun 1v1 olarak tabi ama bu oyun 5v5 oynanıyor

PLYI KANTIRLAMASSAN TABİ ÖLMEZ NEYIN KAFASINDASIN PL İMBA DEĞİL YETER YA İKİ YILDIR ANLATIYOZ SAL SESESESESESESESESEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE kilit

napstar
24/04/2013, 18:30
Aaaaaaaaaa kikikiki aaaaaaaa

fikho
24/04/2013, 18:40
kilitlemiyoruz uleeen :D

Hapkido
24/04/2013, 21:15
Olum geçen pl vaydi kayşida. Oyta kasiyodu işte sonya kisa zamanda iyi kasti b u sonya geydi hepimizi tek tek kesti. Kombat falan giyiyodu süyekli sonya yiymici dakikanin sonunda baya kasmişti işte sonya geydi bu ben oymanda kasiyodum işte bu baseden geydi 3 saniyede beni eliyle koymuş gibi buydu kesti 2 saniyede beni. Nasiy yapti anlamadim. Sonya all dan " vs isteyen vaymi" dedi biz de: " yüyü git be seni abime söyleyim seni döver bulaşma bize olüm" dedim bu dinlemedi tabi bitirdi oyunu yayim saatte.

O yizden çok güçlü bu heyo aykadaşlayla azcıkın güçlüşleştiyilmesini istioz bunun.

ViktorReznov
24/04/2013, 22:07
"Asıl riki çok güçlü olm, paso invis olan hero mu olur" diyesim geldi demin rikiye ezildikten sonra.

Burakula
25/04/2013, 11:27
Olum geçen pl vaydi kayşida. Oyta kasiyodu işte sonya kisa zamanda iyi kasti b u sonya geydi hepimizi tek tek kesti. Kombat falan giyiyodu süyekli sonya yiymici dakikanin sonunda baya kasmişti işte sonya geydi bu ben oymanda kasiyodum işte bu baseden geydi 3 saniyede beni eliyle koymuş gibi buydu kesti 2 saniyede beni. Nasiy yapti anlamadim. Sonya all dan " vs isteyen vaymi" dedi biz de: " yüyü git be seni abime söyleyim seni döver bulaşma bize olüm" dedim bu dinlemedi tabi bitirdi oyunu yayim saatte.

O yizden çok güçlü bu heyo aykadaşlayla azcıkın güçlüşleştiyilmesini istioz bunun.

pl diye bi heyo vay habire alıyom alıyom yeniyom ne güzel free win kasıyom bence hiç güçsüzleştiymesinley dövüş yaparken mousele ilk skile tıklayıp ezaloy a tıklıyom kendiliğinden ölüyo süpey oluyo.

WHY YOU LITTLE
25/04/2013, 18:13
"Asıl riki çok güçlü olm, paso invis olan hero mu olur" diyesim geldi demin rikiye ezildikten sonra.

asıl venge çok güçlü biraz önce stun attı öldüm :(((

Sercan<Michaell>
25/04/2013, 18:54
bence empaty çok güçlü.

bkz dreadlord imza.

fikho
03/07/2013, 14:57
KHE

sihirdarlar
26/06/2014, 10:22
Hem strateji, hem hero olarak 50 tane counterı olan bir heronun nasıl OP olduğunu anlamak güç. Icefraud'un low tier pubları dikkate alarak nerflediği bir hero daha :d Bu hero shit tier şimdi.

eXtreme783
26/06/2014, 13:12
brocum ben phantom alıcna karşı genelde medusa alıyorum adamı taş kes %50 daha fazla vur hi çbişi olmadı erken gank yada güzel haraslayan bir sup yanına kankim gibi :D