PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nvidia Geforce Experience

Famera
02/04/2013, 21:31
Driveri güncel kılmanın yanında her güncelleme oyunu performans için optimasyon ayarlar. Size göre o oyunu destekliyorsa en performanslı nasıl alabiliriz şeklinde ayarlamaları siz düşünmeden önerir eğer siz onaylarsanız optime eder. Nvidia kendi kullanıcıları için yapmıştır. Optimizede Dota 2 de bulunmaktadır. Denemeye değer.

GeForce Experience 1.1 Sürüm Temel Özellikler
BioShock Infinite, Tomb Raider, Crysis 3 ve SimCity dahil olmak üzere 55 oyunda optimize edilmiş ayarlar destekler
SLI PC’lerde optimize edilmiş ayarlar destekler
2048x1152 ve 2560x1080 çözünürlüklerde optimize edilmiş oyun ayarları destekler
Sistem gereksinimlerini karşılamayan PC’lerde geri bildirim mesajını iyileştirir
İlk çalıştırılan oyun tarama deneyimini iyileştirir
GeForce Experience uygulamasında güncelleme deneyimini iyileştirir
Geri bildirim kategorilerini iyileştirir
Çok sayıda performans optimizasyonu ve hata giderme içerir

http://www.nvidia.com.tr/geforce-experience/index.php?page=download

Lexsarko
02/04/2013, 22:28
Şu an için başarısız bir program. Sık sık anlamsız hatalar veriyor.

Bazı oyunları "optimize" dediği ayarların çok üstünde akıcı şekilde oynayabiliyorum(Örn: AC3). Tam aksine Dota 2'yi optimize dediği ayarlarda akıcı oynayamıyorum. Çünkü o ayarlarda mass combatlarda fps 20'ye kadar inebiliyor. Özellikle Phantom Lancer varken optimize ayarlara küfür ediyorsunuz ister istemez. Optimize ayarların hazırlanmasında emeği geçenlerin bunu hesaba katabileceğini düşünmüyorum.

Diğer oyunlar için belki kullanılabilir ama Dota 2 için kesinlikle tavsiye etmem.

Burakula
03/04/2013, 00:33
sürürücü güncelleme açısından tavsiye ederim diğer programlarla bulamadığım cpu driverlerini bu programla buldum. Ancak optimize ayarları sucks gerçekten.:S Optimize ayarları bana oyunu full görüntü ayarlarında oynamamı öneriyor fakaat full görüntü ayarında 40-50 arasında fps alabiliyorum (kendi ayarlarımla fpsm 70-80) ki bu mass kombatlarda 30 oluyor 20 oluyor:S

berkbegins
03/04/2013, 01:20
ben full ayarlarda oynuyordum optimize ayarlar küçük yaratıkları kapatmamı önerdi :D ne yani koca kombatta aradan geçen sincap mı kasacak oyunu :D:D uçan kelebekler mi çökertecek FPS mi :D ama güzel program gerçekten tam bir güncelleme yaptı bütün driverlara

Famera
03/04/2013, 01:59
Evet ancak Optimize kısmı hala Betada gösteriliyor. Bazı oyunlarda gerçekten güzel öneri yaparken bazılarında ise cok kötü Örneğin World Of Warcraftta nerdeyse tüm ayarları medium önerdi Tamamen sacmalık Highte ben 60 fpsde oynuyorum ztn??!! ancak dota 2 de güzel tavsiye verdi sadece yansıtıcıyı ve çevre aydınlatmasını kapatmasını istedi evet gerçekten güzel öneri 60 ile 58 fps düz oynayışta kombatlarda 55 54 fps alıyorum. Tabi herkeste farklı şeyler ortaya çıkıyor.

İşte bu yüzden kendi ayarınız geri bildirim yoluyla bildirin. Eminim oranın uzmanları bizleri dikkat edeceğini umuyorum :) ha onları neden geri bildirim yapayım derseniz o size bağlı :) bugun bu program belki iyi sonuç vermiyor ama geribildirimlerle iyileşecek belkide işimize yarayacaktır.

berkbegins
03/04/2013, 11:11
abi şu oyuncu kültürünü nasıl elde ediyorsunuz ya gerçekten hayranım :P resmen görev adamısın Famera.

Darkelia
03/04/2013, 12:05
bnde , özür dileriz bu pcde oynları optimize edemiyorz diye bir hata veriyor ram anakart fln var orda hepsinde tick işareti var sadece ekran kartm kırmızı engelli işareti gibi bişi var ama desteklemesi lazım yaa gt 9500 bnmki :S baktmda şimdi desteklemiyor optimizasyonu sadece , GeForce 400, 500, 600 Series de oluyormuş galiba.

berkbegins
03/04/2013, 15:05
bnde , özür dileriz bu pcde oynları optimize edemiyorz diye bir hata veriyor ram anakart fln var orda hepsinde tick işareti var sadece ekran kartm kırmızı engelli işareti gibi bişi var ama desteklemesi lazım yaa gt 9500 bnmki :S baktmda şimdi desteklemiyor optimizasyonu sadece , GeForce 400, 500, 600 Series de oluyormuş galiba.

sen kendini avut böyle fakir .. :D

Raichoxunrefleksleri
03/04/2013, 17:05
Normlde böyle programlar hiçbir işe yaramaz (En azndan ben öyle düşünüyorum , bknz Game Booster) fakat bu program FPS ve görüntüde gözle görülebilir artş sağladı . Sürücü'yü de güncellemiştim , belki ondan olabilir . En azından denemenizi öneririm .

Darkelia
03/04/2013, 17:57
sen kendini avut böyle fakir .. :D

fakirlikten değil her ay yeni bir ekran kartı cıkarıyolar 1 senecik oldu daha bu pcyi alalı teknolojinin hızına yetişemiyoruz nuuuub berk :D

bide bu şarkı sana gelsin ; http://www.youtube.com/watch?v=DZquRG0GmN0 ( kaderin herzaman bir gülüşü var :D )