PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 İtemlarım çalındı Ticket

Soap
09/04/2013, 01:32
Olay bu hafta içerisinde gerçekleşti steam guard aktif durumda yani başka bir bilgisayardan giriş yapıldığında mailime gelen onay kodununda girilmesi gerekiyor account'a erişilebilmesi için buna rağmen dota 2 deki itemlarım chestler hariç çalındı.(veya silindi cafede oynarken açık unutmuş olabileceğimden şüphelendim ama sanmıyorum muhtemelen çalındı)

Steam supporta şöyle bir ticket açtım

[ENGLİSH]
Can you send my trade logs to me?
My items stolen or deleted i want my DotA items and i want know who did it.
Thanks for your help.

Mert Gerçek

[TURKİSH]
Acaba bana benim trade loglarımı gönderme şansınız var mı?
Benim DotA 2 itemlarım silindi ya da çalındı.Bunu kimin yaptığını öğrenebilir miyiz?
Acaba itemlarımı bana iade etme şansınız var mı?
Şimdiden teşekkürler

Mert Gerçek

Türkçe ve İngilizce yazmamın nedeni altta bir Türkçe dil seçeneği gördüm ve Türkçe'yi seçtiğimde sayfanın yarısı Türkçe yarısı İngilizce oldu bende belki support sisteminde Türkçe dil desteği yoktur dedim iki dilde yazıp işimi garantiye almak istedim.
Eğer ki silinip veya trade yoluyla çalındıysa bunları kimin yaptığını öğrenebilir miyim ve muhtemelen trade yoluyla itemlarım aktarıldı benim hesabımdan kime trade atılmış vs. kredi kartı bilgilerim gitmiş mi vs. öğrenebilir miyim veya steam bana bu logları verebilir mi ip numarası vs.

DP:İp numarasını çalan kişinin steam acc'unu isteme nedenim ip den hangi ülke ve tahmin ettiğim yerlerden hangisinde çalındığını anlarım.Benim evimde ve cafede modem kapanmıyor ve ip değişmiyor ondan dolayı öğrenebilirim.Bu arada biraz sinirle ingilizcesini yazdım yanlışlar olabilir şimdiden söylüyorum sonra dalga konusu olmayalım. :) Teşekkürler Herkese

Ticket'ımın screenshot'ı

4720

WoLKHaN
09/04/2013, 10:34
Envanter geçmişine şu şekilde bakabiliyor olman gerekiyor. http://steamcommunity.com/id/brphil01/inventoryhistory

Soap
09/04/2013, 12:31
Envanter geçmişine şu şekilde bakabiliyor olman gerekiyor. http://steamcommunity.com/id/brphil01/inventoryhistory

Aynen buldum çok teşekkürler http://steamcommunity.com/id/WxcvbG35 bu kişi zaten sicili temiz değil

Bu adamıda tanımıyorum şüphelendiğim kişiler arasında da yok hemen kendinide silmiş friend listtten zaten ben eklememiştim adamı.

ViktorReznov
09/04/2013, 12:54
Sen muhtemelen sana verilen bi linke basıp, scammer bi siteye yönlendirildin. Mesela steamcommunlity.com. Farketmiyorsun ama asıl site steamcommunity.com dur fakat bu fake site aslı ile aynı arayüzü içerdiğinden ordan girdiğin bilgileri alıp senin hesabına erişmek için kullanmıştır.

Soap
09/04/2013, 12:57
Sen muhtemelen sana verilen bi linke basıp, scammer bi siteye yönlendirildin. Mesela steamcommunlity.com. Farketmiyorsun ama asıl site steamcommunity.com dur fakat bu fake site aslı ile aynı arayüzü içerdiğinden ordan girdiğin bilgileri alıp senin hesabına erişmek için kullanmıştır.

Muhtemelen ama mailime onay link gelmesi lazım onu nasıl atlattılar onu merak ediyorum çalan kişi Türk heralde Limon ismi ve limon resmi var Türkler bunlarla uğraşırmıydı ya :D

ViktorReznov
09/04/2013, 15:00
O mail sikirtisini atlatma olayı zaten en süper ve akıllıca hazırlanmış kısmı. Şimdi sen adamın sitesine girip ismini ve şifresini yazdıktan sonra sana steamguard için mailine gelen şifreyi istiyor sahtekar site. Tabi o arada adam senin acc ile asıl steam sitesine giriş yaptığı için, sana gelen steamguard şifresi aslında adamın kendi bilgisayarından girmeye çalıştığı için gelen şifre. Sen de onu da bilmeden fake siteye yazdığın için adam ordan onu da alıp hesaba erişmiş oluyor.

Soap
09/04/2013, 15:10
O mail sikirtisini atlatma olayı zaten en süper ve akıllıca hazırlanmış kısmı. Şimdi sen adamın sitesine girip ismini ve şifresini yazdıktan sonra sana steamguard için mailine gelen şifreyi istiyor sahtekar site. Tabi o arada adam senin acc ile asıl steam sitesine giriş yaptığı için, sana gelen steamguard şifresi aslında adamın kendi bilgisayarından girmeye çalıştığı için gelen şifre. Sen de onu da bilmeden fake siteye yazdığın için adam ordan onu da alıp hesaba erişmiş oluyor.

Vay p*ştlar bende dedim her defasında bu enden şifre soruyor cookies silmedim hatırla dediğim halde soruyordu