PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım!!!

hsntarik
23/12/2008, 20:41
Merhaba arkadaşlar.Ben host olup oyun kurduğumda herkes benim oyunuma giresbiliyor fakat ev arkadaşım giremiyo. bende onun kurduğu oyuna giremiyorum.Fakat başkasının kurduğu oyuna ikimizde girebiliyoruz. .Bu neden olabilir acaba yardım ederseniz çok mutlu olacağız...Aynı modemi kullanıyoruz yani internetimiz ortak...

bykusmert
10/01/2009, 21:29
Merhaba arkadaşlar.Ben host olup oyun kurduğumda herkes benim oyunuma giresbiliyor fakat ev arkadaşım giremiyo. bende onun kurduğu oyuna giremiyorum.Fakat başkasının kurduğu oyuna ikimizde girebiliyoruz. .Bu neden olabilir acaba yardım ederseniz çok mutlu olacağız...Aynı modemi kullanıyoruz yani internetimiz ortak...

arkadasım sizin icin sole bi yardımım dokunur. iphook die bi program war rehber bolumunde ghost rehberinden indirebilirsin sorununun cozumu bu olur

imported_Storm
10/01/2009, 22:22
iphook la alakası yok. loobback yapıcaksınız.

XP Kullanıcıları için

Başlat >> Denetim Masası (Klasik Görünüm) >> Donanım Ekle
Donanım Ekleme Shirbazı açılacaktır.
A1.Adım: İleri
A2.Adım: Aramayı tamamladıktan sonra Bu donunumu bilgisayarınıza bağladınız mı sorusu gelecektir >> Evet donanımı bağladım >> İleri
A3.Adım: Bir liste açılacak, en altta yeni donanım ekleyi seçip >> ileri.
A4.Adım: Listeden seçeceğim donanımı yükle'yi seçip >> ileri.
A5.Adım: Açılan listeden Ağ bağdaştırıcılarını seçip >> ileri.
A6.Adım: Üretici olarak Microsoft, Ağ bağdaştırıcısı olarak loopback bağdaştırıcısı seçip >> ileri.
A7.Adım: Donanım ekleme işleminin tamamlanmasını bekleyin, bitince pencereyi kapatın.
Bundan sonraki işlemleri dinamik internet IP'si olanların modemlerini her açıp kapadıklarında (IP'leri değiştiğinde) tekrar yapması gereklidir.
B1.Adım: http://whatismyip.com/ adresine girip açılan sayfanın en üstündeki your ip is xxx.xxx.xx.xx şeklindeki ip adresini daha sonra kullanmak üzere not edin ya da pencereyi alta atın.
B2.Adım: Başlat >> Denetim Masası (Klasik Görünüm) >> Ağ Bağlantıları nı açın
B3.Adım: Loopback bağdaştırıcınızı ekledikten sonra eklenen yerel ağ bağlantısı (genel olarak 2, zaten 2 tane varsa 3) sağ tıklayıp özellikleri açın
B4.Adım: İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) üzerine çift tıklayarak açın.
B5.Adım: Otomatik ip adresi al yerine Aşağıdaki ip adresini kullanı seçip "IP Adresi" yerine 1.adımda öğrendiğiniz ip adresini yazın. Tamama basarak pencereyi kapatın.

Vista Kullanıcıları için

Başlat >> Denetim Masası >> Donanım Ekle
Donanım Ekleme Shirbazı açılacaktır.
A1.Adım: İleri
A2.Adım: Bir liste açılacak, en altta yeni donanım ekleyi seçip >> ileri.
A3.Adım: Açılan listeden Ağ bağdaştırıcılarını seçip >> ileri.
A4.Adım: Üretici olarak Microsoft, Ağ bağdaştırıcısı olarak loopback bağdaştırıcısı seçip >> ileri.
A5.Adım: Donanım ekleme işleminin tamamlanmasını bekleyin, bitince pencereyi kapatın.
Bundan sonraki işlemleri dinamik internet IP'si olanların modemlerini her açıp kapadıklarında (IP'leri değiştiğinde) tekrar yapması gereklidir.
B1.Adım: http://whatismyip.com/ adresine girip açılan sayfanın en üstündeki your ip is xxx.xxx.xxx.xxx şeklindeki ip adresini daha sonra kullanmak üzere not edin ya da pencereyi alta atın.
B2.Adım: Başlat >> Denetim Masası >> Ağ ve Paylaşım Merkezi
B3.Adım: Loopback bağdaştırıcınızı ekledikten sonra eklenen yerel ağ bağlantısı (genel olarak 2, zaten 2 tane varsa 3) >> durumu göster >> Özellikler
B4.Adım: İnternet Protokolü Versiyon 4 (TCP/IPv4) üzerine çift tıklayarak açın.
B5.Adım: Otomatik ip adresi al yerine Aşağıdaki ip adresini kullanı seçip "IP Adresi" yerine 1.adımda öğrendiğiniz ip adresini yazın. Tamama basarak pencereyi kapatın.

Artık kendi oyununuza girebilirsiniz. IP adresiniz her değiştiğinde B adımlarını tekrar yapmayı unutmayın.