PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DDoS

Dj.Kimimaro
16/04/2013, 19:52
şuanda oynanmaya çalışılan rox.kis vs Na`Vi maçı duraklatıldı ve yayına ara verildi. rox.kis'ten bir oyuncunun düşmesi nedeniyle. anlaşılan o ki yine DDoS... (DDoS ise rezerve alın beyler) Bu maç ertelenip böyle olmuştu ve yine rox.kis ten biri düşmüştü. Bu da akıllara bu işin içinde Na`Vi parmağı mı var sorusunu ve puppeypause la Dota 2 Police rolünü üstlenen Merlini'nin başka bir video yapıp yapmayacağı sorusunu getiriyor.

Görüşlerinizi almak istiyorum o yüzden açtım konuyu XD

Dj.Kimimaro
16/04/2013, 19:53
EDİT: DDoS değilmiş anlaşılan. Kahinlik kısa sürdü beyler :( ama yinede görüşleriniz almak isterim XD

Lexsarko
16/04/2013, 19:56

Na'Vi artık kendini eskisi kadar iyi hissetmiyor sanırım. Ya da belki de Na'Vi fanları takımlarına o kadar güvenmiyorlardır -.- Şaka bi' yana her turnuva DDoS kurbanı olursa hakkaten büyük sıkıntı olur. Ben DDoS olmadığını umuyorum.

Krizalid
16/04/2013, 19:58
CIS oyunlarında DDoS olduğuna hiç rastlamadım ben. Genelde hep Batı Avrupa - Amerika'da oluyor DDoS.

Dj.Kimimaro
16/04/2013, 19:58
Bence de valvenin bu işe bir dur demesi lazım. Sadece turnuvalar için de değil son 4-5 gündür süre gelen lag-trade yapamama-server gitmesi problemlerinden sıkıldım artık. bugün empireye rareler bascaktım kaç saattir basamıyorum. eğer tutarsa allah belanı versin valve.

Nighthawk
16/04/2013, 20:00
CIS oyunlarında DDoS olduğuna hiç rastlamadım ben. Genelde hep Batı Avrupa - Amerika'da oluyor DDoS.

Yapanlar CIS'ten, ondandır :D

Bence de valvenin bu işe bir dur demesi lazım. Sadece turnuvalar için de değil son 4-5 gündür süre gelen lag-trade yapamama-server gitmesi problemlerinden sıkıldım artık. bugün empireye rareler bascaktım kaç saattir basamıyorum. eğer tutarsa allah belanı versin valve.

DDoS'un Dota 2 ile ve dolayısıyla Valve'le hiçbir alakası yok. Skype'tan IP adresi ortaya çıkan oyuncuların bilgisayarına saldırılıyor, Dota 2 sunucularına değil. Bir de bela okumuşsun bilmeden etmeden.

Dj.Kimimaro
16/04/2013, 20:02
Şuan oynanan bu maç DDoS nedeniyle ertelenmişti. (Rox.KIS vs Na`Vi)

Scotchw
16/04/2013, 20:39
Şuan oynanan bu maç DDoS nedeniyle ertelenmişti. (Rox.KIS vs Na`Vi)

maç ertelenmedi ki bitti hatta şuan. Na'Vi aldı.
şimdi EG-KP maçı var umarım buna atack olmaz. Malum EG oyuncularına baya saldırıyorlar.
İtem basacak olanlarada tavsiyem KP yi denesinler...

Dj.Kimimaro
16/04/2013, 21:37
maç ertelenmedi ki bitti hatta şuan. Na'Vi aldı.
şimdi EG-KP maçı var umarım buna atack olmaz. Malum EG oyuncularına baya saldırıyorlar.
İtem basacak olanlarada tavsiyem KP yi denesinler...

kardeşim düzgün okuyamamışsın galiba. bu oynanmış olan maç normalde daha önceydi ve ertelendi. EG-KP maçı ise bet olarak açılmadı.

Dj.Kimimaro
16/04/2013, 21:42
DDoS'un Dota 2 ile ve dolayısıyla Valve'le hiçbir alakası yok. Skype'tan IP adresi ortaya çıkan oyuncuların bilgisayarına saldırılıyor, Dota 2 sunucularına değil. Bir de bela okumuşsun bilmeden etmeden.
Ben zaten valveyle ilgili demedim. Bu konuda bir önlem alınması gerekiyor. Bunu sen ben yapamıcağımıza göre? DDoS ile serverlara saldırıyorlar da demedim. Sadece Skype'tan değil birçok şekilde yapılabiliyor. Benim bela okumamın sebebi son 4-5 gündür sürekli serverın gitmesi,lag problemi vs vs... Yazdıklarımı düzgün okumadan veya anlamadan, bilmeden bela okumuşsun demen hiç hoş değil.

Dj.Kimimaro
16/04/2013, 21:44
Ve ayrıca artık ayda 1 hero gelmesi, her hafta sürüyle item,set,kutu vs gelmesi olaya artık başka bir açıdan bakılmasına sebep oluyor.

Nighthawk
16/04/2013, 22:18
Ben zaten valveyle ilgili demedim. Bu konuda bir önlem alınması gerekiyor. Bunu sen ben yapamıcağımıza göre? DDoS ile serverlara saldırıyorlar da demedim. Sadece Skype'tan değil birçok şekilde yapılabiliyor. Benim bela okumamın sebebi son 4-5 gündür sürekli serverın gitmesi,lag problemi vs vs... Yazdıklarımı düzgün okumadan veya anlamadan, bilmeden bela okumuşsun demen hiç hoş değil.

DDoS başlığının altına Valve'in bu işe dur demesi lazım yazınca öyle anladık, hata bizde tabi haklısın.

Dj.Kimimaro
16/04/2013, 22:40
5 karakter

CoolStoryBro
17/04/2013, 00:31

Senden önce kimsenin Valve hakkında bir şey dememesine rağmen yazına "Bence de valvenin bu işe dur demesi lazım" şeklinde başlamışsın. Yani sanıım Lexsarko'nun "her turnuvada DDoS olmaz inşallah" ve/veya Krizalid'in "CIS'de DDoS olmaması" cümlelerinden DDoS'un Dota 2 sunucularından kaynaklandığı fikrini çıkartıp onlara katılır şekilde cümlene başladın. Zaten daha sonra devam ettiğin "sadece turnuvalar için de değil" kısmıda da bu turnuvalarda olan DDoS'ları yine Valve'e bağladığını gösteriyor.

O cümlelerin görebildiğim tek mantıklı açıklaması bu, eğer başka bir şey kastettiysen ve biz anlamadıysak o kısımları açıklamalısın ondan sonrakileri değil.

Dj.Kimimaro
17/04/2013, 13:55
Senden önce kimsenin Valve hakkında bir şey dememesine rağmen yazına "Bence de valvenin bu işe dur demesi lazım" şeklinde başlamışsın. Yani sanıım Lexsarko'nun "her turnuvada DDoS olmaz inşallah" ve/veya Krizalid'in "CIS'de DDoS olmaması" cümlelerinden DDoS'un Dota 2 sunucularından kaynaklandığı fikrini çıkartıp onlara katılır şekilde cümlene başladın.

Ben zaten valveyle ilgili demedim. Bu konuda bir önlem alınması gerekiyor. Bunu sen ben yapamıcağımıza göre? DDoS ile serverlara saldırıyorlar da demedim.

bir kez daha yazayım isterseniz. hatta şöyle diyim aranızda DDoS yi engelleyebilecek olan varsa buyursun gelsin. Bu konuda çözüm bulabilecek olan sen, ben,ahmet, hasan değil diye düşünüyorum. Bulsak bile bir etkisi olmayacak. Valve'nin bu işe bir dur demesi lazım cümlesinden niye herkes DDoS Valve'den kaynaklı cümlesini çıkartıyor. Ben mi çok komplike düşünüyorum?
Lexsarko'nun yazdığına katılır bir şekilde yazmıştım.

Zaten daha sonra devam ettiğin "sadece turnuvalar için de değil" kısmıda da bu turnuvalarda olan DDoS'ları yine Valve'e bağladığını gösteriyor.

''Sadece turnuvalar için de değil son 4-5 gündür süre gelen lag-trade yapamama-server gitmesi problemlerinden sıkıldım artık.'' Daha kaç kere yazayım. Bir de benim anlamadığım olay niye şuan bana saldırma isteği duyuyorsunuz? Yani en basit bir cümleyi bile tartışma konusu yaptınız, ortada başta bir yanlış anlaşılma vardı ve giderildi diye düşünüyorken HOP bir daha... Benim konuyu açma amacım fikir almaktı; benim yazdığım cümleler veya benim DDoS bilgimle ilgili tartışmak değildi diye düşünüyorum. Açıkçası söylemek istediğim o ki(bunu genel olarak söylüyorum bu konu için değil) ''forum da şuan o kadar çok gereksiz insan var ki artık konu açma isteğim kalmadı''

sehnoc
17/04/2013, 14:02
hacker okan göreve nerdesin siber hero.

4751

Sercan<Michaell>
19/04/2013, 12:47
Çözüm;
ipni sızdırmıcan kardeş yoksa yersin ağzına ddosu.