PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Bir Server

Jayedo
17/05/2011, 15:50
Euro dan bağımsız yeni bir server olsa ne iyi olrdu.. Bilindik serverlar hariç ya da bilinenlerin türkiye ayağı olabilirsiniz..

Quim_
17/05/2011, 16:19
zaten öyle gayeler var galiba ama hayırlısı.Acele etmemek lazım.

Mystogan
17/05/2011, 19:00
Yok boris'in öyle bir fikri yok ki kendiside asla bir server açma olayı olmiyacağını söyledi.

WeRdeR WeReMeM
17/05/2011, 22:03
Server açma konusunda oldukça deneyimliyim. 1 battlenet serveri ve 3 tane Wow serveri açarak bu işte ustalaştığıma inaniyorum. Her türlü yardımı yaparım.Zaten battle.net server dosyaları var elimde.Biraz editlemiştim ama herkez istediği iconu felan açabiliyordu.Duruyor halenn teee nezaman yapmıştım :)

BorisPeace
17/05/2011, 23:32
Game Honor sitesi olarak bir wc3 server'ı düşünmüyoruz. Bizim hitap ettiğimiz kesim, tüm serverlardaki tüm Türk oyuncular. Kendi serverımızı açmamız demek, diğer serverları ve oradaki oyuncuları ihmal etmemiz anlamına gelir ki, bu da site amacımıza ters düşer. Bizim yapacağımız şey hiçbir serverı diğerinden üstün görmeden bütün serverlar konusunda elimizden geldiğince destek vermek ve Türk oyunculara bütün serverlarda daha rahat bir oyun imkanı sağlamaktır. Bütün serverlar hakkındaki bilgiyi objektifliğimizden vazgeçmeden artı ve eksileriyle verdiğimizde oyuncunun server seçimi daha kolay olacaktır.

kUnTiGeR
17/05/2011, 23:41
Helal olsun çok mantıklı bir yaklaşım, umarım hedeflerinize ulaşırsınız. Bunları yapan tarafsız site çok az zaten.

WeRdeR WeReMeM
18/05/2011, 07:08
Boş ver gel beni dinle :D :D :D

TesLa
18/05/2011, 12:52
Aynen Borisin dediği gibi server değil ortam gerekli hangi serverda olduğunun bir önemi yok aslında. Şöyle bir örnek vereyim mesela garenada tr-league var iyi oyuncuları replaylerini izleyen bir ekip kanala vouch vererek ortama dahil ediyor. Ama burda en büyük eksiklerden biri eu da ki anti-hack team gibi bir takımın olmaması şikayetler adminlere yapılıyor sanıyorum.

Hem oyuncuları seçip seçilen oyuncularında denetimi şikayetleri iyi dinlenirse Garena da da olsa Eurobattle dada olsa Gamehonor oluşumu her yerde 1 numara olur.

Volta
18/05/2011, 17:21
gereksiz zahmet server işi ...

kUnTiGeR
18/05/2011, 23:00
tr- league'de mh söz konusu olmaz. Ordaki playerlar olarak zaten herkes birbirini tanıyor.

BorisPeace
18/05/2011, 23:17
Tanıdıklardan MH çıkan o kadar çok kişi var ki :/ Yani, tanıdıklarla oynamak tabi ki en doğru seçim ama kimse LAN olmadıktan sonra %100 emin olamıyor.

kUnTiGeR
18/05/2011, 23:28
Tw ile bakmak lazım pc'lerine o zaman :)

Jayedo
19/05/2011, 22:31
yeni bir server şart.. Eski eu getirebilecek ne blilm artık hiç hoşnt deilim server danda ortamda.. Başka serverlarda da o bizim eski ortamı bulamyorm bilmem ..

berkbegins
21/05/2011, 21:52
yeni bir serverdan beklenti ne ki? selçuk ne bulmayı bekliyorsun?

zApdos
21/05/2011, 23:01
darer'de oynuyorum arada anti-hack sistemi guzel oluyo manabars bıle acılmıyo :)

WeRdeR WeReMeM
21/05/2011, 23:07
Yeni bir server olsa ne olcak harbiden.Mh'nin önüne yeni bir serverla geçilmez yeni bir yazılımla önüne geçilebilir.Onuda siz yapamazsınız.

Behnan
21/05/2011, 23:09
konuya şöyle bir göz attm galiba bu forum genel olucak tek bir oyuna yüklenmeyecek, en doğrusu bu bence.Bağımsız olmalı. yeni bir server yanlış olur

zApdos
21/05/2011, 23:18
mh nın önune LAN'dan girerek gecilebiliyor wirdir_wiremem

yani yapılacak server garena,darer tarzı olursa mh nın önune gecılebılıyo

Nighthawk
21/05/2011, 23:24
mh nın önune LAN'dan girerek gecilebiliyor wirdir_wiremem

yani yapılacak server garena,darer tarzı olursa mh nın önune gecılebılıyo

Yanılıyorsun.

Garena MH'nin en rahat kullanıldığı platform.

Teknik olarak da serverın VPN yoluyla (Garena, RGC gibi) ya da doğrudan (Eurobattle, Wepla gibi) çalışmasının MH üzerinde bir etkisi olmadığının garantisini veririm.

MH'yi engellemenin iki yolu var.

Ya Anti Hack Team kurar şikayetleri incelersin ve MH'den banlananların tekrar girmesinin önüne geçersin,
Ya da MH'yi tespit eden bir program yaparsın açıkken oyuna girmeni engeller.

İkinci seçenekte hiçbir zaman %100 engelleyici bir program yazamazsın, mümkün olduğunca zeki bir çözümle oranı yüksek tutmaya çalışırsın. Ama ne kadar yüksek tutarsan tut MH'de yapılacak değişikliklerle bu önlemini de atlatma yolu bulunur.

Garena ilk çıktığında (çok kişi bilmez o zamanları) mevcut hacklerin önüne geçmeyi başarabiliyordu. Hack free gaming diye reklam yaparak ün kazandılar. Daha sonra birçok yeni hack çıktı, hepsi garenada kolayca kullanılabilir hale geldi, ama garena anti-hack sistemlerini hiç güncellemedi. Hatta Garena Client gibi davranarak Garena hesaplarını ve fonksiyonlarını hackleyen programlar bile çıktı. Birçok kişi 2-3 günde 10 leveldan 50-60 levela gelmiştir, garena da hiçbir şey yapamamıştır, bunları hala odalarda görürsünüz.

İnsanlar artık hacki önleme sistemleri olan platformlar aramak yerine, in-house ligler, güvenilir arkadaş ortamları arıyorlar. Bence de bu yol çok daha faydalı, aynı zamanda eğlenceli.

zApdos
21/05/2011, 23:39
zaten bende güvenilir arkadas yolunu kullanıyorum.benım cok sıkıntım yok.ama darer'de mixtape uzantılı dosya acılmadıgından hacklerın onune gecılıyor. ben garenada antı hack sıstemı var demedım,LAN'dan gırılen servere ornek verdım. ben lan'dan gırerken boyle bı denetım yapılabılıyo dıye bılıyodum yanlıs olablırım.yapılıyo demedım yapılabılıyo yazılım sayesınde :)

WeRdeR WeReMeM
21/05/2011, 23:50
Lan'dan derken onu kastetmedi orda.Lan game kafelerde felan görüyorsun hani adamı bi bakarsın mh varmı diye.Yoksa Mh programı server exe tabanlı çalışmıyor yani.Açtınmı her yerde açıyorsun.Landan kursanda açılıyor yani açılmaz diye birşey yok.

Nighthawk
22/05/2011, 00:20
Lan'dan derken onu kastetmedi orda.Lan game kafelerde felan görüyorsun hani adamı bi bakarsın mh varmı diye.Yoksa Mh programı server exe tabanlı çalışmıyor yani.Açtınmı her yerde açıyorsun.Landan kursanda açılıyor yani açılmaz diye birşey yok.

Tekrar oku werder :) VPN'den bahsediyor dediğin gibi.

WeRdeR WeReMeM
22/05/2011, 17:07
Lan nasıl kuruyorsunuz pn'den nese olmaz işte işin özeti :D mh'nin önüne geçemezler şuanki sistemde.Lan derken argodaki Lan değil ha :D LAN GAME ^^

TesLa
23/05/2011, 00:50
Önüne geçilemez belki ama azaltılabilir. Ben yeni bir platformun yararlı olacağı görüşündeyim. Eu yönetimininde çabası yok yani ya zamanları yok yada uğraşmak istemiyorlar(bunlar ciddi kullanıcı sayısı olan platformlar için bahane değildir Yönetim zafiyetidir.). Değişim yaşamın parçası değişim olmadıkça düşüş yaşanır.

Nighthawk
23/05/2011, 01:42
Önüne geçilemez belki ama azaltılabilir. Ben yeni bir platformun yararlı olacağı görüşündeyim. Eu yönetimininde çabası yok yani ya zamanları yok yada uğraşmak istemiyorlar(bunlar ciddi kullanıcı sayısı olan platformlar için bahane değildir Yönetim zafiyetidir.). Değişim yaşamın parçası değişim olmadıkça düşüş yaşanır.

Kolay olsaydı herkes kendi platformunu kurardı.

Kurulması en kolay olan PvPGN (Eurobattle, Wepla gibi). Bunda da eurobattle'dan daha fazla özellik beklemeyin. Weplanın yaptığı mh check eden program ise üzerinde baya zaman harcamayı gerektiriyor, yine de hackin önüne geçemiyor.

Oyuncuları VPN kurarak oynatan platformlar çok daha zor (Garena, RGC, Darer gibi). Çünkü sıfırdan program yapıyorsunuz, birkaç kişinin en az 1 yıl kadar üzerinde çalışması lazım ilk ürünün çıkması için. RGC'de tanıdığım 7-8 yıldır bu alemde olan birkaç programcı var. Garena uzak doğuluların, yönetimi çok bilmiyorum ama çok büyük bir maddi kaynakları olduğunu biliyorum. Darer keza öyle.

Platform işi bence bizi aşar. Onun yerine playdota.eu, turkdota gibi bot sistemleri kurulabilir. Böylece kendi inhouse elit ortamımızı oluşturabiliriz.

Ama bence daha güzeli, bu sene sonunda çıkacak Dota 2'dir. Dota 2'de sıfırdan, güzel şeyler yapabiliriz. Yapmayı da düşünüyoruz.

TesLa
23/05/2011, 10:46
Kolay olsaydı herkes kendi platformunu kurardı.

Kurulması en kolay olan PvPGN (Eurobattle, Wepla gibi). Bunda da eurobattle'dan daha fazla özellik beklemeyin. Weplanın yaptığı mh check eden program ise üzerinde baya zaman harcamayı gerektiriyor, yine de hackin önüne geçemiyor.

Oyuncuları VPN kurarak oynatan platformlar çok daha zor (Garena, RGC, Darer gibi). Çünkü sıfırdan program yapıyorsunuz, birkaç kişinin en az 1 yıl kadar üzerinde çalışması lazım ilk ürünün çıkması için. RGC'de tanıdığım 7-8 yıldır bu alemde olan birkaç programcı var. Garena uzak doğuluların, yönetimi çok bilmiyorum ama çok büyük bir maddi kaynakları olduğunu biliyorum. Darer keza öyle.

Platform işi bence bizi aşar. Onun yerine playdota.eu, turkdota gibi bot sistemleri kurulabilir. Böylece kendi inhouse elit ortamımızı oluşturabiliriz.

Ama bence daha güzeli, bu sene sonunda çıkacak Dota 2'dir. Dota 2'de sıfırdan, güzel şeyler yapabiliriz. Yapmayı da düşünüyoruz.

Abi zaten kolay değil tabi ki ama serverı kurmaktan daha zor olan şey kullanıcılarını mutlu etmektir. Eu bunu başaramıyor bundan bahsediyorum. Genel problem bence mh değil zaten hack de degil tabi ki hack kullanan karaktersiz adamlar her oyunda olduğu gibi bu oyunda da olacak ama kullanmayanları mutlu edebilecek bir oluşumda olmalı. Lig olur safe bi kanal olur vs vs. Eu güvenilir playerlar için bir kanal çalışması başlatmıştık diyor ama sonuçlanmamış. Yönetim dediğin eksik ve istekleri sürekli olarak araştırıp üzerine çözüm üretmelidir.

Şuan Eu gibi gözde içerinde usta oyuncular barındıran bir platform düşüş içerisindedir. Ciddi kayıplar verilmiş artık usta denen oyuncular bu serverdan uzak duruyor. Sebebi eu nun kendini yenilememesi zaman yoktu vs gibi şeyleri ben bahane olarak görmüyorum. Çünkü eğer bu işi ben yaparım diyerek başına geçmişsen kendin yapamıyorsan en azından yapılması için gereken çözümü ortaya koyman gerek.

Şunuda göz ardı etmemek lazım dota 2 bir çok dota platformunu eğer istenilen verilirse sarsacaktır. Dota 2 çıkmadan önce tr-league gibi bir lig kurulup belli bir seviyede oyuncu potansiyeli ve isim yapılırsa dota 2 için yapılacak işler daha çok ses getirir kanısındayım. Bir kanal bir server yada garena gibi bir platformun hiç önemi yok. Bu iş bir mirc bir hamachiyle dahi yapılabilir sadece örnek olsun diye söyledim. Önemli olan işin takibini iyi yapmak ve arkasında durmak. Ben Boris in bu işi hakkıyla yapıcak nadir insanlardan olduğunu düşünüyorum.

Emusnica
14/06/2011, 13:24
konunun üzerinden bi hayli zaman geçmiş ama yinede birşeyler söylemek istedim.

yeni bir serverdan kasıt sıfırdan birşeyler kurmak ise Allah kolaylık versin derim :) Bir sürü platform varken artık yeni birşeyler yapmak hele hele dota2 arefesinde warcraft3 gibi bir oyun için anlamsız kalıyor. Şu anda zaten yeteri kadar platform var.

Bizde bir pvpgn işletiyoruz, insanları bir arada tutmak, insanların ayağını alıştırmak, insanları memnun etmek, istikrar sağlamak,platformu geliştirmek ve daha nice bitmeyen çile söz konusu. Ve artık insanlar grup grup bölünmeye başladı. Kimisi Eventlerle alakalı bir grup sitesi kuruyor, kimisi clan olarak takılacağı ve platform platform gezeceği bir community oluşturuyor, hatta burasi bile buna bir örnek sayılabilir :) Asıl mesele ve yapılması gereken yeni platform oluşturmak değil bu server işleriyle ilgilenen insanları bir çatı altında toplamak olmalı bence.

En basit manada açıklamak gerekirse; Ortak projeli döneme geçmek gerekli, farklı ortamlar farklı serverlarda olsa, ölümcül rekabet yerine ortam kendini tatlı rekabete bırakmalı. 1 developer gecesini gündüzüne katacağına 3-4 developer fikir paylaşımlı devam etmeli.

Antimh konusunda da diğer arkadaşların dediği gibi hiçbir antimh %100 çözüm olamaz, ama %90 lık bir caydırıcılığa sahip olabilir(keza doyurucu rakamdır).

Bu arada mh'ler güncelleniyor ama Antimh'ler armut toplamıyor. Zamana ve değişime ayak uydurmak şart, lakin bölünerek değil, idealist insanları aynı ortamda toplayarak mümkün ;)

Lexsarko
14/06/2011, 14:27
Şu yazını okuyunca serverlar arası turnuva düzenlesek ne hoş olur diye geçirdim içimden. Garena, xnape, eurobattle serverlarının son turnuva finalistlerinin davetli olduğu bir turnuva düzenlemek hoş olabilir. Ne dersiniz?

WeRdeR WeReMeM
14/06/2011, 15:50
Güzel olur sevimli draneim :P :P

Quim_
14/06/2011, 16:12
Yaparsan olur :D

Emusnica
14/06/2011, 16:15
Şu yazını okuyunca serverlar arası turnuva düzenlesek ne hoş olur diye geçirdim içimden. Garena, xnape, eurobattle serverlarının son turnuva finalistlerinin davetli olduğu bir turnuva düzenlemek hoş olabilir. Ne dersiniz?

Böyle bir organizasyonda bulunursam memnun olurum gerçekten. Sadece yardım talebi bile olsa seve seve yardım ederim. Yalnız Xnape'in geçmişi çok uzun olmadığı için kendine has bir tabanı mevcut değil. Bizdeki turnuva galipleri ve lig galipleri diğer serverlardan oluyor genelde. Keza bende Xnape'e bir başka serverdan geçen biriyim.

Takım toplama ve turnuva işlerinde Spermen oldukça deneyimli, istek olursa elimizden gelen tüm desteği veririz.

Lexsarko
14/06/2011, 16:31
Aslında baştan düşündüm de şuan mantıksız geldi. Garena'da Türkiye yönetimi bir turnuva düzenlemedi sanırım. Yeni geldiler çünkü. Ayrıca birden fazla serverda kazanan takımın aynı olması halinde o takımı hangi server adına çağıracağımız da düşünülmesi gereken bir konu. Yine de kapsayıcı farklı şeyler yapılabilir.

Quim_
14/06/2011, 19:10
Davet usülü iyi takımlardan oluşan bir turnuva yaparsınız ya da bu platformlara söylersiniz ve belli bir kontenjan verirsiniz.Onlar kendilerini temsil edecek klanları yollarlar turnuvaya.

huf
14/06/2011, 19:25
herkes mh kullansa sorun kalmaz bence.

Lexsarko
14/06/2011, 19:50
ya da bu platformlara söylersiniz ve belli bir kontenjan verirsiniz.Onlar kendilerini temsil edecek klanları yollarlar turnuvaya.

Bu tarz bir organizasyon çok zor. Yani pratikte zor değil fakat platformları ikna etmek aşırı zor. Sadece takımları davet etmek iyi olabilir ama şuan erken. Xnape turnuvası var ve muhtemelen hemen ardından eurotürkiye turnuvası olacak. Bu iki turnuvanın ardından düşünülebilir.

Quim_
14/06/2011, 23:02
Hadi bakalım hayırlısı :)

JocKeR
14/06/2011, 23:44
Bu tarz bir organizasyon çok zor. Yani pratikte zor değil fakat platformları ikna etmek aşırı zor. Sadece takımları davet etmek iyi olabilir ama şuan erken. Xnape turnuvası var ve muhtemelen hemen ardından eurotürkiye turnuvası olacak. Bu iki turnuvanın ardından düşünülebilir.
Çağrı xnape ve euroturkiye(xnape turnuvasından sod cekildi, et kolay zaten !) turnuvalarının şampiyon takımı (trilane carrysi) olarak böyle bir turnuva olursa ismimin altın renklerde gecmesini istiyorum. :D

Bu arada emusnica(benim deyişimle emin aga) tam bu işlerin adamıdır. Zaten kendisinin düzenlediği 2 turnuvaya katıldım, biri hala devam etmekte. Sorun yoktu, hatta frastyle katıldığım ligde bizim sorun çıkarmamıza rağmen(50 dk geç kalıyoduk her maça) çok anlayışlı davrandılar. Onun için teşekkür ediyim buradan.

Lexsarko
14/06/2011, 23:59
Mevcut turnuvaların yani xnape ve ondan sonra başlayacak edt'nin bitmesinin ardından neden olmasın. Xnape ekibi gerçekten çok anlayışlı insanlardan kurulu. Ortak çalışma yapılası bir ekipleri var. ET ekibinden de destek alabilsek çok güzel olur. Olmasa bile davet usulüyle yapılabilir.

Tabi turnuvanın akabinde dota haritasının loadscreeninde de kazananların adı yazar :)

JocKeR
15/06/2011, 00:13
Mevcut turnuvaların yani xnape ve ondan sonra başlayacak edt'nin bitmesinin ardından neden olmasın. Xnape ekibi gerçekten çok anlayışlı insanlardan kurulu. Ortak çalışma yapılası bir ekipleri var. ET ekibinden de destek alabilsek çok güzel olur. Olmasa bile davet usulüyle yapılabilir.

Tabi turnuvanın akabinde dota haritasının loadscreeninde de kazananların adı yazar :)

Tamam işte benimkini altın rengi yazın !! :D

WeRdeR WeReMeM
15/06/2011, 07:44
Benimkini kazanmasakta yazsan olmuyormu cümle alem görsün :D :D :D Şaka biryana Turnuva ayarlarsanız süper olur benimde katılasım geldi :)

Quim_
15/06/2011, 13:48
Evet benimde :D.

No^Ultidark
16/06/2011, 01:02
Dotayı yanlış zamanda bırakmışım :)

5URREAL
16/06/2011, 10:10
Xnape özünde çok fazla player'i olan bir server değildi.Hala da değil aslında. Şuan ki turnuvayı göz önünde bulundurursak alışık olmadığımız kadar player var xnape de . Spermen turnuva konusunda oldukça deneyimli bi arkadaşım. Aynı zamanda Ultidark da Spermenin Summer Cup turnuvasından önceki turnuvayı yöneten kişiydi. Biz elimizden gelen desteği yaparız GameHonor adına . İnşallah istediklerinize hızlı bir şekilde ulaşırsınız.

-Die-
16/06/2011, 11:36
MHsiz server arıyorsanız tabikide xnape dururken neden bakınıyorsunuz ?
Xshield sayesinde mh gibi program açanlar otomatik olarak ban yediğinden dolayı mh sıkıntısı kalmıyor .

Scrpnmn
18/06/2011, 16:02
Xnape bir Türk server'ıdır arkadaşlar. Ben eurobattle, garena gibi yabancılara ait server'ların desteklenmesi yerine, Türk server'larının desteklenip istenilen yerlere getirilmesinden yanayım. Bu yüzden Xnape'i tercih ettim. Buradaki arkadaşlıklar gerçekten samimi ve dürüst bir şekilde kuruluyor. Belki online sayısı günlük olarak ortalama 100 kişilerde şuan ama kaliteli oyuncuların ve bu konuda bilgi sahibi kimselerin vereceği destekler bizi istediğimiz noktaya daha hızlı getirmeye yarayacaktır. Amacımız oyun kalitesini pub game'lerde bile profesyonel hale getirmek. Biz kendi aramızda attığımız publarda bile warding yapabilen bir arkadaş grubuyuz. Yensekte yenilsekte keyif almasını biliriz ki amacımız birlikte vakit geçirip oynadığımız oyundan keyif almak. Makaramızı muhabbetimizi de yaparız. MH tribimizde yoktur. Dediğim gibi herkes Türk server'larına gereken duyarlılığı gösterirse ben inanıyorum ki çok büyük turnuvalara bile ev sahipliği yapabiliriz.

ScaLLy_y
19/06/2011, 10:38
Xnape güzel bir server fakat oyunlarında küfür fazla oluyor ve buda insanı tahrik ediyor buna bir çözüm getirebilir misiniz?

Quim_
19/06/2011, 15:09
Bence küfür, tüm serverlarda olan genel bir sorun.Tanımadığın kişiler arasındaki küfürleşmeler özellikle yaş ortalamasındaki küçüklükten kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Nighthawk
19/06/2011, 15:23
Quim'e katılıyorum. Ayrıca para verip oynamak işi çok değiştiriyor. Orjinal oyunların multiplayerlarında küfür gibi bir sorunla karşılaşmıyorum hiç. Örneğin Team Fortress 2'de, Türk serverında oynuyorum, oyuna entegre voice chat var ve herkes kullanıyor, konuşuyor. Ama yıllardır 1 küfür bile duymadım. Oyuncu profili çok değişiyor yani. Umarım Dota 2 ücretsiz olmaz da rahat ederiz.

WeRdeR WeReMeM
19/06/2011, 22:23
Ben yıllardır wow oynuyorum para değiştirmiyor bazen ya ;) Görmedim küfürleri orda gördüm diyebilirim adama sen Türkmüsün diyene ana bacı girdiler buna bile şhit oldum yani ;)

DucK.G
20/06/2011, 01:38
Euro dan bağımsız yeni bir server olsa ne iyi olrdu.. Bilindik serverlar hariç ya da bilinenlerin türkiye ayağı olabilirsiniz..

yalaaannnn yalan söylüyorsun

QQS7YLE
20/06/2011, 10:10
Biz kendi aramızda attığımız publarda bile warding yapabilen bir arkadaş grubuyuz.

saxocu alerted :D şaka bi yana işin ucuna para ve level sistemi ve ödül girince kimse kaybetmek istemez darer ve tr-league bu yüzden güzel boris goçcum selam buarada :F

BorisPeace
24/06/2011, 21:44
Selam Eren (:

Sanırım 6 sayfada bir Wc3 serverı kurmayacağımızı yeterince belirttik. Kilit.