PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir sorum olacak

88RoundsPerMinute
28/04/2013, 21:57
Geçen gün başıma geldi de çok sinirim bozuldu. Elemanın birine orta vermedim, işte fu falan filan dedi alta gitti bi de orda fb verdi. Aynı şekilde ben de ona sövüyordum ki içimden neyse dedim bottle aldım getirtme tuşuna bastım bi baktım bizimki bottle'ı kendi üzerine almış vermiyo. Orda iyice bi sövdükten sonra bari steamsupport'a raporluyorum ayağı yapıyım dedim yine yemedi. Velhasıl ne yaptımsa vermedi aptal herif. Rustu zaten, nefretim daha bi kat daha arttı. Sorum şu ki ben bu bottle'ı bir şekilde geri alamaz mıyım aynı şey tekrar başıma gelirse?

napstar
28/04/2013, 22:03
Alamazsın.

88RoundsPerMinute
28/04/2013, 22:49
Bu ne saçma iş .mına koyayım. Konu kapatılabilir teşekkür ederim.

canifeto12
28/04/2013, 22:57
daha tahrik edici ve yaratıcı küfürler etmelisin

ELysin
28/04/2013, 23:22
En sevdiğim fantezidir.

Burakula
29/04/2013, 11:37
Bilmeyen arkadaşlar için rus bulunan takımın kurallarını tekrar açıklıyorum:

1-Kurye kullanma, zira kavga etmesen bile elbet rusun rusluk yapıcağı tutar ve bunun için en süper yol kuryedeki itemler.

2-Kurye kullanamıyacağından genelde mid gitme. Gideceksen bile gerçekten farmlayacağın bir mid carry seç ve kolay kolay o laneden ayrılma.

3-First Blood almaya kasma. Zira her zaman FB yi senden hızlı verecek bir rus vardır + beraber FB almaya çalıştığın takım arkadaşın rus olabilir bu da seni satıcaktır demektir.

4-Asla ve asla bir rus carry i suplama. Henüz ona verilen sorumluluğu 50 dk farmla batırmayan bir rus görülmemiştir.

5-Random atmıyorsan carry pikle ve takımında kaç tane rus varsa karşı taraftan onun 2 katı kişi feedlenecekmiş gibi hesabını yap(örneğin takımında 2 rus varsa karşıdan 4 kişi feedlenmiş şekilde gelicektir 3 ve fazlasında ise kazanma şansın zaten 0'a yakın olduğunda boşuna çabalama)

6-Ne kadar mal oynarsa oynasın, ne kadar şerefsizlik yaparsa yapsın bir rusa laf atma. Afk kalıcaksa bile laf dalaşı yüzünden bundan vazgeçer ki bu senin zararına+laf dalaşı uzadığında ingilizce laf yetiştiremeyeceğinde rusça sövmeye başlıycak ve diğerleri ona katılarak bütün oyunu spamlıycaktır+ve unutma, onun açısında o dünyanın en iyi oyuncusu ve dünyanın en iyisini sorgulayamazsın.

7-Rus yuncunun skiline vs. güvenip kombata girme, rus oyuncunun yapıcağı herhangi bir normal hareket(az canı kalmış adam dalmak gibi) tamamen ekstradır, buna göre hareket et.

8-Takımında çok fazla rus varsa takımına güvenmek yerine karşı tarafta daha çok rus olması için dua et, zira başka bir şansın yok.

Bunlara dikkat eder ve yapabilirsen ruslarla bile oyun kazanabilirsin ve onların tipik davranışları seni şaşırtmamış olur(kuryedeki itemleri almak kırmak saklamak vs gibi). Ancak bazen takımındaki rus sayısını eksik bilmekten kaynaklı yanlış hesapladığımız ya da umutlandığımız oluyo. Sonra rusça bir yazıyla "anaa bu da rusmuş boşuna uğraşıyomuşum" oluyoruz. Ben bunu önlemek için nikimi ruslara hakaret içerikli bir nik yapıyorum ve oyun henüz başlamadan gelen rusça küfürlerden sayılarını tespit ediyorum. Zevk almak istiyorsan tabiki de en doğrusu stack yaparak oynamak.

Insomniac
29/04/2013, 12:06
anlaşılan forumda herkes low game takılıyor zira bu olayların hiç birisine şahit olmadım.

napstar
29/04/2013, 12:12
anlaşılan forumda herkes low game takılıyor zira bu olayların hiç birisine şahit olmadım.

Bunlar Dendi'nin de stream'lerinde şikayetçi olduğu tipler. Low, high oyun fark etmiyor.

nAvamazarine
29/04/2013, 12:54
1 kere bende kaptırdım şişeyi karşim çalana şişeden girim

Dj.Kimimaro
29/04/2013, 13:49
ben şu kadarını söyleyeyim rastgele gelen rusları rastgele gelen türklere tercih ederim. hiç olmazsa oyun konusunda bilgileri var birçoğunun. he çok kötü ruslar yokmu elbette var çok kötü alman da var fransız da var türk de var. ama ben takımda yanıma 4 türktense 4 rusu tercih ederim.

FeedGuaranteed
29/04/2013, 14:34
Tamam çoğu çok kötü ama hepsine giydirmenin anlamı da yok ayrıca eu'da az itemimi kırmadı bizimkiler

TakeItBaby!
29/04/2013, 15:02
Low high nedir high oyunlara nasıl giriliyor ?

Berkantk
29/04/2013, 19:03
very high'ta rusların bu tip hareketleri %10-15 falan. Çok fazla s.kertmiyorlar oyunu. ama low ve high game de anasını avradını belliyorlar da arada yine iyisi çıkıyor. Şans mıdır bilmiyorum ama birkaç haftadır sadece 2-3 oyunda mongol rusa denk geldim. Zaten high'dan very high'a yükselince daha bi' rahat oluyor.

TakeItBaby!
30/04/2013, 16:26
Ula bi soru sorduk high'a nasıl gireriz lowda oynuyorum sanırım ben. Oyuna ilk kayıt olduğumda dota tecrübemi sormuştu bende ezikleri ezeyim diye yeni başladımı seçmiştim.
Low-high-very high bu oyunlar arasında nasıl geçiş yapılıyor?????

napstar
30/04/2013, 17:10
Ula bi soru sorduk high'a nasıl gireriz lowda oynuyorum sanırım ben. Oyuna ilk kayıt olduğumda dota tecrübemi sormuştu bende ezikleri ezeyim diye yeni başladımı seçmiştim.
Low-high-very high bu oyunlar arasında nasıl geçiş yapılıyor?????

Win rate'ine ve win sayına göre.

Sercan<Michaell>
30/04/2013, 19:02
Kodumun noobları yüzünden oynadıgım 5 oyunun 2 sini kaybederken nasıl win rate kasacağım acep ben. İlla 5 arkadaş mı gircez yani işten akşam eve gidince bi adam gibi oyun oynamayı istemek suç mu :S

Zaphart
30/04/2013, 19:15
win rate le alakası yok very high oyunun bildiğim kadarıyla.

TakeItBaby!
01/05/2013, 06:38
win rate le alakası yok very high oyunun bildiğim kadarıyla.

Kesinlikle katılıyorum zaten win rateyi ruslar belirliyor o senin kazanma oranın değil ki. Başlangıçta sordukları soru olabilir. Oyuna ilk girdiğinde bilgi düzeyi soruyor acemi - ortalamada - çok iyi gibi. Ben acemiyi seçmiştim ondan ruslar tarafından asimile edildim tüm dota yeteneğim elimden alındı :(

Burakula
01/05/2013, 06:53
Kesinlikle katılıyorum zaten win rateyi ruslar belirliyor o senin kazanma oranın değil ki. Başlangıçta sordukları soru olabilir. Oyuna ilk girdiğinde bilgi düzeyi soruyor acemi - ortalamada - çok iyi gibi. Ben acemiyi seçmiştim ondan ruslar tarafından asimile edildim tüm dota yeteneğim elimden alındı :(

gizlenmiş ve herhangi bir şekilde göremediğin bir elo puanın mevcut. neye göre ve nasıl arttığı da tam olarak bilinmiyor ancak sadece oynadığın heronun zorluğu, apm, kazanman ya da kaybetmen hatta bazı kimselere göre kreb sayın kill sayın bu artışı ya da azalışı etkiliyor. Bu puanı ve hangi mmr de oynadığını valvenin neden ve ne amaçla gizlediğini hep kendime sorarım ancak cevabı bulamadım. Bu puanına göre de belirli bir mmr de oynuyorsun tek başına oyun arattığında. Ben her oyundan sonra "izle" panelinde "very high" oyunlarımı aratarak son oyunumun very high olup olmadığına bakıyorum ve böyle anlıyorum hangi mmr de bulunduğumuzu anlamanın şu an için başka bir yolu yok.

Raichoxunrefleksleri
01/05/2013, 10:32
Elo sistemi aslinda yaptiğin her şeye bağli . Karşidaki herolara vurduğun damage , toplam vurduğun damage , aldiğin damage last hit ,deny apm vs . Nerden biliyorsun diye soracak olursaniz , mantiğinizla düşünmeniz yeterli . Başka neye göre yapabilir ki ??

Neyse Valve sucks .

TakeItBaby!
01/05/2013, 11:25
gizlenmiş ve herhangi bir şekilde göremediğin bir elo puanın mevcut. neye göre ve nasıl arttığı da tam olarak bilinmiyor ancak sadece oynadığın heronun zorluğu, apm, kazanman ya da kaybetmen hatta bazı kimselere göre kreb sayın kill sayın bu artışı ya da azalışı etkiliyor. Bu puanı ve hangi mmr de oynadığını valvenin neden ve ne amaçla gizlediğini hep kendime sorarım ancak cevabı bulamadım. Bu puanına göre de belirli bir mmr de oynuyorsun tek başına oyun arattığında. Ben her oyundan sonra "izle" panelinde "very high" oyunlarımı aratarak son oyunumun very high olup olmadığına bakıyorum ve böyle anlıyorum hangi mmr de bulunduğumuzu anlamanın şu an için başka bir yolu yok.
Okkey bi bakayım.

Elo sistemi aslinda yaptiğin her şeye bağli . Karşidaki herolara vurduğun damage , toplam vurduğun damage , aldiğin damage last hit ,deny apm vs . Nerden biliyorsun diye soracak olursaniz , mantiğinizla düşünmeniz yeterli . Başka neye göre yapabilir ki ??

Neyse Valve sucks .

Dediğin gibi olabilir çünkü oyun sonunda "toplam verilen hasar" hesaplanıyor konsolda yazıyor, hatta bu hasarı kimlere verdiğin yazıyor windrunner rubick vb.

Sercan<Michaell>
01/05/2013, 14:46
Bir de bu aralar şu cezalar amma arttı ya. Son 1 haftada 4 kere konuşma cezası yedim ben. Ettiğim küfür de idiot brainless ve fucking brainless. Adminler raporlara bakmaya başladı galiba :D