PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elwind Dotayı bıraktı

L2ebel
29/04/2013, 19:09
Kaynak: Facebook (https://www.facebook.com/FollowElwind/posts/637653972928510)

28 Nisan 2013 tarihi itibariyle Dota 2 oyununu bazi sebeplerden dolayi birakmis bulunmaktayim.

Bu tarihten itibaren HWA bünyesinde kalmaya devam edip LoL oynamaya baslayacagim,ilk amacim kisa bir periyotta en iyi oyuncular arasinda yer almak olacak.
Ama en büyük hedefim tabiki de Dota'da oldugum gibi LoL'de de Türkiye'nin en iyi oyuncularindan biri olmak.
LoL , Dota 2'ye göre biraz daha basit oldugu için ve hedefim avrupadan ziyade Türkiye oldugu için fazla zorlanacagimi düsünmüyorum.

Dotayi birakip LoL'e geçmemin sebeplerine gelecek olursak,

Türkiye sinirlari içinde Dota'da profosyonel bir oyuncu olarak elde edebilecegim hiç bisey yok,istedigin kadar Türkiye'de birinci ol,en iyi ol.
yinede eline birsey geçmiyor,ben zaten bunun bilincindeydim ve kendime avrupayi hedefledim,kendimi gelistirdim,KP gibi avrupa'da basarili olan takimlarda oynadim ama o takimlarda oynarken,
oynadigim oyundan hiç zevk almadim çünkü sadece oyun yetmiyodu bana eglence,muhabbet falan da lazimdi tek basima yabancilarin arasinda yapamadim, neyse sonra TR'ye geri döndüm takim kurduk HWA bize sponsor oldu Türk dotasinda bazi ilklere imza attik
avrupa çapinda en iyi takimlar arasina girdik ülkemizi temsil ettik ama biz bu kadar çalisip bunlari yaparken elimize hiç birsey geçmedi ve elimize birseyler geçmesi için daha çok çalismaliydik ama takimda
buna zamani olmayan arkadaslarim vardi,bütün bunlar olurken LoL'de sadece Türkiye'de düzenlenen turnuvalari,oyuncu kitlesini, ve verilen ödülleri görünce bi durup düsündüm.

Neden Dota'da avrupa'da birseyler basarmak için bu kadar ugrasayim ki ? onun yerine daha az ugrasip LoL'de Türkiye'de birinci olurum ? Hem LoL daha popüler,daha çok oynanan bir oyun hemde Türkiye'de önü açik..
Hemen hemen Dota ile ayni amaçlar için oynaniyor zaten, Fanlarim olsun,Egom tatmin olsun,Para ve ödüller kazanayim,yurtdisina çikayim ve egleneyim.. Bunlarin hepsinin fazlasi LoL'de mevcut ve Türkiye'de birinci oldugun zaman Avrupa kapilari sana açiliyormus çünkü LoL'ün International'i için Türkiye slotu varmis :D ee ne duruyorum amk. Avrupa'nin en büyük Dota turnuvasi olan The Defense'te 1.olmaya götümüzü
yirtip asla kazanamayacagimiz 10 bin dolarin hayalini kurmak mi daha mantikli yoksa Türkiyede yilda 4 kere düzenlenen,sadece Türklerin katildigi ve birincinin 15 milyar para ödülü aldigi turnuvalari kazanmak mi ?

Nerdeyse 7-8 yildir Dota oynuyorum kazandigim tek sey 3 tane Steelseries Siberia kulaklik amk üst üste takiyorum :D yeteneksiz türkler 2 yildir LoL oynuyor zenciler gibi altinlari takmis geziyorlar :D,
zaten Dota'dan baymistim artik cw harici oynadigim oyunlar zevk vermiyordu bana, ama suan LoL oynarken çok egleniyorum çünkü hüseyin98'ler bile bana sövüyor, ögrenme asamasindayim çünkü :D:D ve bence oyunun en zevkli dönemi bu.

Neyse kiminiz sevinmis,kiminiz üzülmüstür Dotayi birakmama belki LoL kariyerim için biraz fazla iddali konusmusumdur, ama içimden ne geçiyorsa suan ne düsünüyorsam hepsini direk yazdim yanlis anlasilmasin
Son olarak Türkiye'de Dota için sonsuz emek harcayan TRDotA ve GameHonor ailesine tesekkür ediyorum ayni zamandada özür diliyorum. Kalbim Dota diyor ama aklim LoL :(

TauHunter
29/04/2013, 19:15
Kendisi için mantıklı bir seçim.

napstar
29/04/2013, 19:20
LoL :'D

Stahli
29/04/2013, 19:46
Doğru seçim yapmış Dota'nın önü açık değil bence de
not:kimse boş boş harraslamaya kalkmasın sizde biliyorsunuz bunu :D

Nighthawk
29/04/2013, 19:50
Riot Türkiye'nin bu sene vereceği ödülü duyanın kalbi dota dese de aklının lol demesi gayet doğal. Uluslararası turnuvaya da göndereceklerini buradan öğrendim. Başarılar dilerim.

Kendi arkadaşlarıma da hep söylüyorum, Dota 2'de sektördeki para insanların bu işe ayırmaları gereken zamana değmiyor. The International tek başına yetmiyor, daha fazla organizasyon lazım değmesi için.

Raichoxunrefleksleri
29/04/2013, 19:54
Hmm ilk başta Troll sanmiştim ama değilmiş . İtemleri bana bağişlasaydi bari :D :D Neyse Başarilar bakalim :D

berkbegins
29/04/2013, 20:05
çok şükür söve söve bir kişiyi daha eksilttik. LoLün ( 12> ) 12 yaş altı oyuncularına bir yenisi daha katıldı.

DotA yı ne için oynuyorum sorusunu sordum kendime cevap : Mantığı basit ama kurgusu karmaşık neticesinde sanal ortamda eğlendiriyor ve arkadaşlarım oluyor. LoL = HÜSEYİN98

L2ebel
29/04/2013, 20:05
HWA'da neymiş ya lol reklamı yapıyor facebook'ta dota 2 desen takımında iş yok Türkler için gelişmiyor dota 2 :(

Scotchw
29/04/2013, 22:08
Dota için söyledikleri doğru. illa profesyonel oyuncu olup para kazanmak isteniyorsa en mantıklı-vakit ayrılması gereken alan LoL diye düşünüyorum bende.

canifeto12
29/04/2013, 22:17
bunu görmüstüm ve cocuk haklı . bende LoL e yöneldim bu aralar

ELysin
29/04/2013, 22:35
Tükürdüğünü yalamış gibi bir şey lol ü yıllarca kötüleyip geçmek ilginç de haklı yani : )

TauHunter
29/04/2013, 22:37
Tükürdüğünü yalamış gibi bir şey lol ü yıllarca kötüleyip geçmek ilginç de haklı yani : )

lol hala kötü, ama para var.

Lexsarko
29/04/2013, 22:48
Türk Dota'sı için üzücü bir gelişme olmuş. Türkiye'de Dota'nın ödül havuzu bir iki kişinin cepsel çabasından ve oyunculardan toplanan paranın kazananlara dağıtıldığı hayır işlerinden öteye gidemedi malesef. Kendine güvenen oyuncuların da kazanç potansiyeli daha yüksek olan yere kaymasından doğal bir şey olamaz.

Ben Elwind'in birkaç ay içerisinde söylediklerinin büyük bir kısmına ulaşacağını düşünüyorum.

Darkelia
29/04/2013, 23:29
Kesin bu kararını HWA-DP lol ist finalini izledikten sonra verdi eminim :D

Axé Capoeira
29/04/2013, 23:39
bence çok iyi bir karar yani elwind gibi bir oyuncu için çünkü çok yetenekli biri ve hemen kavrayabilir ve zamanım olsa bende LOL oynarım çünkü 1 yıllın sonunda gerçekten yetenekli oyuncular gelmek istediklere yerleri görmeye başlıyor ve sponsor desteği çok daha fazla ve maddiyat önemli bir konu 213213123 saat dota 2 oyna para kazanama o kadar saat lol oyna 15bin liralık turnuvayı kazan

Ratz
29/04/2013, 23:40
Abi 10.000tl para ödülü, 5 asus laptop, logitech fll ekipman. Biz 1 tane kulaklıga iyi diyoruz bilmiyorum. Elwind en dogru kararı vermıs acıkcası

Lexsarko
29/04/2013, 23:51
Abi 10.000tl para ödülü, 5 asus laptop, logitech fll ekipman. Biz 1 tane kulaklıga iyi diyoruz bilmiyorum. Elwind en dogru kararı vermıs acıkcası

Elwind'in "altın takan zenci"si senin avatardaki mi lan yoksa? :D

ELysin
29/04/2013, 23:58

AS:dAS:fAS:Das bende avatarını görünce bal deresindeki adam geliyor aklıma hatta elindekini bal sanıyorum avatarına direk bakmayacaksınız ama yorum atarken solda öyle duracak :S

Pr0.
30/04/2013, 00:22
LoL'ü harraslayan çoğu insan 1-2 el ciddi ciddi lol oynadıktan sonra eski fikirlerini unutuyor hemen. Burda lole laf eden kaç kişi acaba açıp bi kaç oyun oynamıştır :D Bende çok harraslıyodum lol'lü. 1-2 el oynayıp herkesi kesip mutlu oluyodum arada. Ama sonradan ciddi ciddi oynamaya başladığımı farkettim. Cidden eğlenceli oyun. Dotadan daha basit olduğunu herkes az çok biliyodur zaten. Competitive olarak da şaşırtıcı derecede ülkemizde baya rağbet görüyor. Herhangi bir türk takımının önümüzdeki bir kaç yıl içinde dotada elit takımların seviyesine çıkması çok zor zaten. Lol'de sanırım bu daha kolay olur. Gl hf Hwa'nın zaten bir mid soloya ihtiyacı var gibi sanki bence. Elwind lol de Dotadaki midinin yarısını oynasa HWA içinde çok yararlı olabilir. Gerçi başka bir rolde de oynayabilir.

Dj.Kimimaro
30/04/2013, 00:28
herkesin kendi tercihi. benim için her zaman DOTA (VEYA DOTA2)>ALL

gsefe07
30/04/2013, 00:28
Yalnız dota 2 daha betada ben ödül havuzunun betadan çıkınca daha fazla olacağına inanıyorum.Dota 2 geleceği olan bir oyun kesinlikle.

Raichoxunrefleksleri
30/04/2013, 00:31
Betasi Metasi falan kalmadi . Şu açik bir gerçek ki DotA 2'deki ödüller çok az . Özellikle LoL'e göre .

Nighthawk
30/04/2013, 01:06
Dota 2 1,5 yıldır betada değil arkadaşlar. Valve elinden çıkma hiçbir kaynakta Dota 2'nin yanında beta yazısı bulamazsınız. Yapımcıların açıklaması 1 yıldır hep şu şekilde oldu:

"At this point we don't really think of Dota 2 as a beta, but we also aren't ready for everyone to show up and start playing just yet. Right now we're working on expanding our server infrastructure, which is the primary bottleneck"

Geçtiğimiz ay bu açıklamayı Dota 2'nin store sayfasına bile koydular: http://store.steampowered.com/app/570/

PS: Dota 2'nin yanındaki "beta" yazısı ilk kalktığında daha free2play olacağı belli olmamıştı, ve o yazının kalkmasının free2play olacağını gösterdiğini düşündüğümü söylediğim bir blog yazısı yazmıştım, Aralık 2011'de imiş.

Gehenna
30/04/2013, 03:21
Kimse dota 2 ödül havuzu lolden daha az diye söylenmesin,ülkemizi dışarıda bırakırsak bu kesinlikle gerçeği yansıtan bir durum değil.Ülkemizde kıyaslama bile yapamayız kesinlikle,buna diyecek bir şey yok.Riot'un bölge bölge domine edip dünyayı kontrol altına alma politikası mı var bilmiyorum ama şu an Valve extra ilgi gösterme ihtiyacı hissetmiyor.Şu an steamde en çok oynanan oyun ve bütün polllarda en popüler oyun Dota 2(dotayı da dahil ettiğimiz zaman).LoL büyümeye devam eder ve bu Valve'ı tehdit etmeye başladığı zaman elbet ödül havuzuna yardımda bulunmaya başliyacaktır çünkü Riot nereeeeeeee,Valve nere.Ben Dota'nın altın çağının Valve ile geliceğine emindim,hala da düşüncelerim devam ediyor.Ülkemizde bu oyun yakın zamanda gelişicek gibi değil,en azından lolün hızında asla,ama son zamanlarda yapılan başka bir forumda gördüğümüz üzere her haftalık turnuvaya 64 takım katılıyor,hatta 2 seferdir 64'e gelince kayıtları kapatıyorlar yani daha fazlası olabilir.Günde 5-6 saat oynadığınız oyunu LoL ile kıyaslayıp boş zannetmeyin.Ben asla LoL çocuk oyunu sıkıyosa Dota oynasınlar demem,çünkü çok mantıksız bir söylem her oyunun kendine göre zorluğu vardır bizim deny yok abi çok kolay dediğimiz şey mesela oyunda kimsenin farm ile üstünlük sağlayamiyacak olmasını bu yüzden çok yoğun bir gang şölenine dönüşmesini sağlıyor.Ben şahsen 1 oyun oynadım(26-1) ama evimde bir kaç takımın bootcamp yapmasına izin vermiştim orda detaylı izlememe imkanım olmuştu.Bu tecrübeden edindiğim bilgiler bana da ' LoL'e geçsem 6 aya mid soloda rakipsiz olurum ' u düşündürdü ama ben bir kaç sene içinde 10 yılımı vermiş olucağım bu oyunun herangi bir oyun ile kıyaslanabiliceğini düşünmüyorum,ve hala altın çağına doğru emin adımlarla gittiğine inanıyorum..Saygılar :D

Nighthawk
30/04/2013, 03:34
@Gehenna ne yazık ki yanılıyorsun. Dünya çapında verilen ödüllerde, tüm turnuvalar toplandığında, LoL'ün ödül havuzu Dota 2'den daha fazla. Ki bunun böyle olması çok doğal. Diğer sporlarda olduğu gibi e-sporda da gelir izleyiciden elde ediliyor. LoL Dota'dan daha casual olduğu için daha fazla oyuncu sayısına sahip olabilir, ama ilginçtir ki casual olmasına rağmen izleyici sayısı da Dota 2'den oldukça fazla. Dolayısıyla organizasyonlar daha büyük ödül havuzlu turnuvalar düzenleyebiliyorlar.

laohl
30/04/2013, 03:49
Kimse dota 2 ödül havuzu lolden daha az diye söylenmesin,ülkemizi dışarıda bırakırsak bu kesinlikle gerçeği yansıtan bir durum değil.Ülkemizde kıyaslama bile yapamayız kesinlikle,buna diyecek bir şey yok.Riot'un bölge bölge domine edip dünyayı kontrol altına alma politikası mı var bilmiyorum ama şu an Valve extra ilgi gösterme ihtiyacı hissetmiyor.Şu an steamde en çok oynanan oyun ve bütün polllarda en popüler oyun Dota 2(dotayı da dahil ettiğimiz zaman).LoL büyümeye devam eder ve bu Valve'ı tehdit etmeye başladığı zaman elbet ödül havuzuna yardımda bulunmaya başliyacaktır çünkü Riot nereeeeeeee,Valve nere.Ben Dota'nın altın çağının Valve ile geliceğine emindim,hala da düşüncelerim devam ediyor.Ülkemizde bu oyun yakın zamanda gelişicek gibi değil,en azından lolün hızında asla,ama son zamanlarda yapılan başka bir forumda gördüğümüz üzere her haftalık turnuvaya 64 takım katılıyor,hatta 2 seferdir 64'e gelince kayıtları kapatıyorlar yani daha fazlası olabilir.Günde 5-6 saat oynadığınız oyunu LoL ile kıyaslayıp boş zannetmeyin.Ben asla LoL çocuk oyunu sıkıyosa Dota oynasınlar demem,çünkü çok mantıksız bir söylem her oyunun kendine göre zorluğu vardır bizim deny yok abi çok kolay dediğimiz şey mesela oyunda kimsenin farm ile üstünlük sağlayamiyacak olmasını bu yüzden çok yoğun bir gang şölenine dönüşmesini sağlıyor.Ben şahsen 1 oyun oynadım(26-1) ama evimde bir kaç takımın bootcamp yapmasına izin vermiştim orda detaylı izlememe imkanım olmuştu.Bu tecrübeden edindiğim bilgiler bana da ' LoL'e geçsem 6 aya mid soloda rakipsiz olurum ' u düşündürdü ama ben bir kaç sene içinde 10 yılımı vermiş olucağım bu oyunun herangi bir oyun ile kıyaslanabiliceğini düşünmüyorum,ve hala altın çağına doğru emin adımlarla gittiğine inanıyorum..Saygılar :D
70 milyon kayıtlı, 12 milyon günlük aktif oyuncu sayısı(2012 rakamları) olan bir oyun lol.
Valve'ın extra ilgi göstermesine ihtiyaç var gibi aslında:D
ama dota 2 içinde betadamı değilmi tartışılır ama isteyen aa böyle bir oyun varmış indirip oynayayım diyemiyor, key bulması lazım, isteyen herkes bulsada adamın en azından uğraşması, keyi istemesi ve beklemesi lazım uğraşıyor yani ayrıca bu giftler Çinde kullanılamıyor onunda etkisi var tabi.
özet: Dota ne kadar boş oyun değilse lolde o kadar boş oyun değil(en azından büyüklüğü açısından):D

gsefe07
30/04/2013, 03:57
Bu tarz oyunların atası olan dota eğer ilk başta valve tarafından öne sürülseydi bu grafiklerle eminim lolün durumu şu an hondan farklı olmazdı.Herkes dota çakması der geçerdi ama lol oynayan çoğu oyuncu dota ya lol çakması diyebilcek kadar bilgisiz.İcefrog kendi başına ne kadar reklam yapabilirdi dota için ki görsellikleri lolden oldukça kötü bi oyun için.Valve daha reklam yapmaya başlamadı bile doğru düzgün.Sevindirici olan şey ise gün geçtikçe oynayan ve izleyeci isayısının artması.İlerde bende valvenin ülkesel ligler yaparak internatioanl düzenleyeceğine inanıyorum.Yolun başında olan valve için şu an ki durum bile mükkemmel şu an.Türkiye piyasasına gelince bu oyunun tanıtımında büyük rol sizlere düşüyor.Gamehonor ekibi olarak diğer forum gibi turnuva yapabilirsiniz.Ödüle gerek yok bence prestij için bile onlarca takımın katılacağını düşünüyorum.Belkide sürekli 10 larca takımın katıldığı turnuvaya ilerde bir sponsor çıkar bilemeyiz yapılmadan.Hazır bu kadar kitleye ulaşabiliyorken gamehonor sitesininde bu konuda önderlik ederek bir adım atmasını bekliyorum.

Gehenna
30/04/2013, 04:35
Bu tarz oyunların atası olan dota eğer ilk başta valve tarafından öne sürülseydi bu grafiklerle eminim lolün durumu şu an hondan farklı olmazdı.Herkes dota çakması der geçerdi ama lol oynayan çoğu oyuncu dota ya lol çakması diyebilcek kadar bilgisiz.İcefrog kendi başına ne kadar reklam yapabilirdi dota için ki görsellikleri lolden oldukça kötü bi oyun için.Valve daha reklam yapmaya başlamadı bile doğru düzgün.Sevindirici olan şey ise gün geçtikçe oynayan ve izleyeci isayısının artması.İlerde bende valvenin ülkesel ligler yaparak internatioanl düzenleyeceğine inanıyorum.Yolun başında olan valve için şu an ki durum bile mükkemmel şu an.Türkiye piyasasına gelince bu oyunun tanıtımında büyük rol sizlere düşüyor.Gamehonor ekibi olarak diğer forum gibi turnuva yapabilirsiniz.Ödüle gerek yok bence prestij için bile onlarca takımın katılacağını düşünüyorum.Belkide sürekli 10 larca takımın katıldığı turnuvaya ilerde bir sponsor çıkar bilemeyiz yapılmadan.Hazır bu kadar kitleye ulaşabiliyorken gamehonor sitesininde bu konuda önderlik ederek bir adım atmasını bekliyorum.
+111111111111111111111111111111111111

Nighthawk
30/04/2013, 04:44
Warcraft 3 DotA haritasından bir oyun türü doğdu demekle, bu türdeki oyunlar için bu gerçek bu çakma muhabbeti yapmak birbiriyle çelişen şeyler. Eğer bu bir türse, hepsinin ayrı ayrı oyunlar olduğunu kabul etmek lazım bir kere. Zaten kimse bu gerçeğiymiş bu çakmasıymış diyerek seçmiyor oynayacağı oyunu. Seçtikten sonra, zaten halihazırda oynadığı oyunla rakipleri arasında sidik yarıştırırken söylüyor onları, çoğunun da gerçekle alakası olmuyor haliyle.

Ödülsüz turnuva yaparak LoL'un onbinlerce liralık ödüllü turnuvalarıyla rekabet etmek mümkün olamaz. Oyuncu sayısı, izleyici sayısı, ödül miktarı ve sponsorluklar birbirine bağlı ve paralel büyüyen şeylerdir. İyi takımlar daha çok ödül olan turnuvada (hatta konu başlığının farkındaysanız, oyunlarda) oynar, iyi takımların olduğu turnuva daha çok izlenir, daha çok izlenen turnuvaya daha iyi sponsor bulunur, daha iyi sponsor daha çok ödül verir. Türkiye'de DotA'da yıllarca ödülsüz turnuvalar düzenlendi, ve turnuvanın prestijini-büyüklüğünü katılan takım sayısıyla ölçmeye çalıştı herkes. Bunu hala yeni turnuvalar için yapanlar bile var. Oysaki turnuvanın büyüklüğü izleyici sayısıyla ölçülür. Öbürü, sokaktaki çocukların tamamının toplanarak oynadığı futbol maçlarında kazanana süper lig ödülünün verilmesini istemek oluyor. 6-7 yıl devam ediyorsun bu şekilde turnuva düzenlemeye ve sonuçta izleyici yoksa yine sponsor falan çıkmıyor.

Valve'in organizasyonlara destek olması lazım. Bakın daha fazla destek olması lazım demiyorum, destek olması lazım diyorum, çünkü hiç olmuyor. Ben ne yazık ki Valve'in çok yavaş çalışan bir şirket olduğunu ve bunun nedeninin kısa yoldan çok para kazanmaları olduğunu düşünüyorum (net karlarının büyüklüğüne rağmen hala çalışan sayısını arttırmaya hevesli gözükmüyorlar). Dota 2'de güzel işler yapsalar da hiç aksatmadıkları şeyin mağazaya eşya eklemek olduğunu farketmiş olmalısınız. Keza Steam'in genelinde de aynı modele sahipler. Bu ürünler birinci elden su gibi satıldığı gibi, bir de market üzerinde dolaşırken her alışverişten para kazanıyor Valve. Ve son yıllarda Gabe Newell'ın katıldığı konferanslarda hep üzerinde durduğu şey Valve'in oyunlarda yarattığı sanal ekonomi, hatta sanal ekonomik krizler (tradele uğraşanlar iyi bilir). Ki Valve yarattığı sanal ekonomi ne kadar büyürse o kadar daha fazla para kazanıyor (bkn: 1000 dolara satılan oyun içi eşyalar). Buradan para kazanırken ve buranın üstüne giderken, yolun başında e-spor hakkında yarattıkları beklentiyi karşılayamıyorlar ya da karşılamakta çok geç kalıyorlar. 3 yıl oldu arkadaşlar Dota 2 çıkalı, hala sunucu kapasitesini arttırmıyorlar. Valve'den ülke organizasyonları falan bekliyorsanız siz ancak evlenip çoluk çocuğa karıştıktan sonra görürsünüz :)

Raichox
30/04/2013, 05:05
'' LOL '' un ne zaman cıktığını bilmiyorum ama Dota 2 nin olmadığı ve insanların sadece mh yüzünden yeni arayışlar içinde olduğu bir dönemde çıktı diye biliyorum.Bunanla beraber Dota 2 çıktıktan yani beta olarak kaldığı süre içerisinde ''LOL'' piyasayı bi bakıma ele geçirdi bunun en büyük etkisi tabiki free2play özelliği oldu çünkü Dota 2 betada iken key bulmak cok zordu bunu kendimden biliyorum ben t12 zamanında bulabilmiştim.LoL şuan büyük sponsorlarla iş birliğine girdi ve ödül havuzu tabiki dotadan daha yüksek olacaktır , Valve free2play yaptıktan yani oynamak isteyen insan keysiz bu oyuna başlayabilirse eminim Dota 2 eski tahtını alıcaktır sadece biraz daha zamana ihtiyaci var.Türk dotası hakkındada söylenecek çok şey var ama artık bu olay dota forumlarını aşmalı genişleme aral game ve benzeri kurumlar turnuvalar düzenlemeli vede daha türk dotası 5-6 aydır dota 2 de büyük başarılar yakaladı çok fazla kaliteli olmasakta bi nevi tecrübe oluyor biz dotacılara.

Nighthawk
30/04/2013, 05:09
Aral ithalata kaldıysak halimiz harap :)

Raichox
30/04/2013, 05:35
Açıkcası Profesyonel yaklaşım gelmedikçe Dota 2 bu standartta kalır diye düşünüyorum Türkiye'de , en son e-sports Milli takım kurulcaktı yalan oldu, zaten Elwind te yazmış '' zamanı olmayan arkadaşlarımız vardı burda haksız değil, insanların gelecek kaygısı var bu yüzden normal hayatlarına biraz daha önem vermek zorundalar günümüz Türkiye'sini düşünürsek bu normal.

Asya sektörünü biraz örnek alabilcek çok fazla büyüme gösteririz ama önümüzdeki 2 yıl bu sanki imkansız gibi gözüküyor.Birde internetlerimiz kötü durumda olunca bazı şeyler kaçınılmaz oluyor.Örnek vermek gerekirse bireysel bir Türk e-sport cu Avrupa'da bi takımda oynamak istese çok fazla sıkıntı yaşıyor bu yüzden.Her ne kadar profesyonelde olsalar nTh-şimdiki Alliance kısa sürelerde nereye geldiklerini görünce insan bi nebze olsun imreniyor bizde neden böyle şeyler yaşanmıyor diye.

TauHunter
30/04/2013, 10:24

AS:dAS:fAS:Das bende avatarını görünce bal deresindeki adam geliyor aklıma hatta elindekini bal sanıyorum avatarına direk bakmayacaksınız ama yorum atarken solda öyle duracak :S

yalnız yiğit avatarındaki kişiyi kullanmaktan çekinmez. evinizi bulur demedi demeyin :(

tranq
30/04/2013, 18:55
Dota 2 tabikide lolden çok daha iyi bir oyun ama bende bu aralar lol oynamaya başladım aynı mantıkla düşünüyorum. Oyun çok basit bide 15 oyunun 12 sini kazandım ilk defa oynamama rağmen ve inanın dota 2 den hiç bilmeyen 5 arkadaş toplasam 1 aya kalmaz bi turnuvaya girer para ödülü bile alırız.

gsefe07
30/04/2013, 19:05
Dota 2 tabikide lolden çok daha iyi bir oyun ama bende bu aralar lol oynamaya başladım aynı mantıkla düşünüyorum. Oyun çok basit bide 15 oyunun 12 sini kazandım ilk defa oynamama rağmen ve inanın dota 2 den hiç bilmeyen 5 arkadaş toplasam 1 aya kalmaz bi turnuvaya girer para ödülü bile alırız.

Alırsın.

Sercan<Michaell>
30/04/2013, 19:13
Nabak lole mi başlayak nabak.

İyiyiz böle ya ruslar muslar akar gider zaman. Zaten çok vaktim yok.

TauHunter
30/04/2013, 19:15
elwind sigarayı bıraktı gibi konu açmışsınız iki de bir gözüme batıyor yeter yaasdf

samet33
30/04/2013, 19:21
Bakış açımız para ise Gidin sokakta mendil satın parası daha iyi harbi diyorum

Nighthawk
30/04/2013, 20:11
Bakış açımız para ise Gidin sokakta mendil satın parası daha iyi harbi diyorum

Bir an mantıklı gelir gibi oldu, sonra dedim ne diyorsun oğlum. Sokakta bütün gün ayakta, tozun toprağın içinde dolaş dur. Diğerinde masana oturup oyun oynuyorsun, zevk de alıyorsun. Bunu da düşün :)

tranq
30/04/2013, 20:13
Diyorum ki adam 2 yıldır lol oynuyorum diyor. ben 2 gündür oynamama rağmen ondan iyi oynuyorum dota geçmişi olan oyuncular çok rahat lolde bi yerlere gelebilir.

BaLzaX
30/04/2013, 20:16
Düşük levelde lol daha kolay bu doğru yani oyuna yeni başlamış bir oyuncu lol ü daha rahat oynar fakat prof levelde bir farkı yok lol ün dotadan başarılı olmak için çok iyi olman lazım. Adc hero ile tank kasamıyorsun misal dotada trax ı rakibe göre daha erken zamanda daha fazla item ile doldur olduğun yerden dps çıkarabilirsin ama lolde adc ile istediğin kadar kas combatta sabit durup dps çıkarmaya kalkarsan takımında seni koruyamazsa tek yiyorsun ne bkb var ne dagger ne lothar yani kaçmak çok zor nasıl lol dotadan kolay oluyor anlamıyorum :D

napstar
30/04/2013, 20:33
Düşük levelde lol daha kolay bu doğru yani oyuna yeni başlamış bir oyuncu lol ü daha rahat oynar fakat prof levelde bir farkı yok lol ün dotadan başarılı olmak için çok iyi olman lazım. Adc hero ile tank kasamıyorsun misal dotada trax ı rakibe göre daha erken zamanda daha fazla item ile doldur olduğun yerden dps çıkarabilirsin ama lolde adc ile istediğin kadar kas combatta sabit durup dps çıkarmaya kalkarsan takımında seni koruyamazsa tek yiyorsun ne bkb var ne dagger ne lothar yani kaçmak çok zor nasıl lol dotadan kolay oluyor anlamıyorum :D

Eee, tamam işte kendi ağzınla söylüyorsun, LoL'de kasmış bir hero'yu durdurmak kolay, Dota'da zor. Durdurabilmek için, BKB'yi, lothar'ı, dagger'ı counter'lamak için bir şeyler yapman lazım. Ayrıca Dota'da da takımın seni koruyamazsa tek yersin.

Insomniac
30/04/2013, 20:45
Abi ne paraya düşkün milletmişiz bugün o milyarlar kazanan elemanlar yarın lol'de popülerliğini kaybettiğini zaman nereden para kazanacaklar oyundan oyuna atlayıp 35 yaşında 105 kilo bedenleri ile ortada kaldıkları zaman (o da en iyi ihtimal 20-25 yaş arası insanların 10 yıl daha lol'den para kazanacağını düşündüğüm için belki 2 sene sonra lol adına bir şey kalmayacak) tam çalışıp para kazanacağın hayatına yön vereceğin zamanları e-sport zımbırtısı adı altında kolay yoldan para kazanma sevdası içerisine girip okul ve iş yıllarını harap etmelerini mantıksız buluyorum he oyun oynama bunlar boş iş demiyorum ama hayatının bir yerinde olsun kafanı dağıttığın stres attığın bir hobi olarak oyna, arkadaşlarınla clan maçlarında o heyecan, küfürleşmeler ve bir oyunu sırtladığın zamanki zevkin olarak kalsın bu oyun sektöründen milyon dolarlar kazananlarda ama bizim bahsettiğimiz bir oyun sektörüne girip oradan para kaldırmak değil karın tokluğuna bir sponsor altında oyun oynamak yine onlar parayı kaldırırken sen aç karnını doyurman yanına kar kalacak bizde isteriz eğlence için oynadığımız Dota'nın turnuvalarına girdiğimiz zaman iyi ödüller vermesini ev araba altımıza çekmesini çocuklarımızın daha iyi okullarda eğitim görme imkanı sağlamasını ama maalesef bugün izliyorum hwa lol takımını gencecik çocuklar 7/24 oyun oynuyorlar ve üzülüyorum daha çok yazacaktım da kafa dürtmek istemedim. =))))))))

BaLzaX
30/04/2013, 21:52
İyide bu senin içinde geçerli yani adamlar seni durdurabiliyorken senden onları durdurabilirsin. Orada verdiğim örnekte olduğu gibi Trax alıp rakibe sağ tıklayabiliyorsun combat içinde lolde onu yapamıyorsun işte sürekli hareketli olman lazım combat içinde + attığın spellerin %90 ı target spell değil yani hem seri olman lazım hemde speli tutturabilmen lazım. Bilmiyorum lol turnuvaları izliyor musun misal orada oyuncular inanılmaz hareketli oynuyorlar olduğun yerde sabit durup stop stop stop last hit diye bir şey yok anında kafana speli yiyorsun ki rakibinin target olmayan spelini yediğin an geriye düşüyorsun lane hakimiyetini kaybediyorsun. Dotada takımın seni koruyamadığı halde tek yemeyecek hatta adam kesebilecek durumda olabiliyorsun lolde çok nadir oluyor o durumlar.

Dj.Kimimaro
30/04/2013, 22:11
abi şuan hangi competitive dota maçında sen gördün bir traxın sadece sağ tıkladığını veya hiç mi görmedin lodanın full itemlı gyroyla bile walkhit yaptığını. dotada ne zaman gördünüz sadece sağ tıklayarak oyun kazanan takımı? herhangi bir maçta tek başına durabilirmisin dotada, arkanda kimse yokken, saniyesinde keserler. Sadece sağ tıklamalı devir kaldığını düşünüyosan yanılıyosun.
oyuncu ne kadar hareket ederse hero da o kadar çok mu hareket ediyor??? eğer öyleyse helal olsun sağlam oyunmuş.
farzet ki traxla üst lanede solo kasıyosun haritada kimse yok yakınlarında takımından kimse yok, bir anda batrider atladı daggerla ultiyle bağladı forcela takımın içine çekti ve 1 saniyede öldün. burda sağ tıklamalı bir durum göremiyorum ben.
Bence lol skili kim atarsa o kazanır mantığıyla çalışan çok basit bir oyun.

KONYALIYOBAZ
30/04/2013, 22:15
Abi ne paraya düşkün milletmişiz bugün o milyarlar kazanan elemanlar yarın lol'de popülerliğini kaybettiğini zaman nereden para kazanacaklar oyundan oyuna atlayıp 35 yaşında 105 kilo bedenleri ile ortada kaldıkları zaman (o da en iyi ihtimal 20-25 yaş arası insanların 10 yıl daha lol'den para kazanacağını düşündüğüm için belki 2 sene sonra lol adına bir şey kalmayacak) tam çalışıp para kazanacağın hayatına yön vereceğin zamanları e-sport zımbırtısı adı altında kolay yoldan para kazanma sevdası içerisine girip okul ve iş yıllarını harap etmelerini mantıksız buluyorum he oyun oynama bunlar boş iş demiyorum ama hayatının bir yerinde olsun kafanı dağıttığın stres attığın bir hobi olarak oyna, arkadaşlarınla clan maçlarında o heyecan, küfürleşmeler ve bir oyunu sırtladığın zamanki zevkin olarak kalsın bu oyun sektöründen milyon dolarlar kazananlarda ama bizim bahsettiğimiz bir oyun sektörüne girip oradan para kaldırmak değil karın tokluğuna bir sponsor altında oyun oynamak yine onlar parayı kaldırırken sen aç karnını doyurman yanına kar kalacak bizde isteriz eğlence için oynadığımız Dota'nın turnuvalarına girdiğimiz zaman iyi ödüller vermesini ev araba altımıza çekmesini çocuklarımızın daha iyi okullarda eğitim görme imkanı sağlamasını ama maalesef bugün izliyorum hwa lol takımını gencecik çocuklar 7/24 oyun oynuyorlar ve üzülüyorum daha çok yazacaktım da kafa dürtmek istemedim. =))))))))

Viktor buraya üçlü çektir tayfaya

Raichoxunrefleksleri
30/04/2013, 22:25
Yahu yeter , bir kere şu işi DotA mi döver LoL mü döver tartişmasina çevirmeyin . Ben Gameplay'ini izledim LoL'ün . Ama bir kere dahi oynamadim . Oynamaya niyetim yok ayrica . DotA gözüme daha hoş gözüküyor . Belki ilk LoL oynasaydim LoL'ü daha güzel olarak görecektim . Bir LoL'de deny yok , kolay oyun , herkes iyi oynar xS :asdawea : . ssaw gibi düşünüyorsaniz MOBA kariyerinizi şu an sonlandirmanizi şiddetle tavsiye ediyorum .

Krizalid
30/04/2013, 23:30
Yahu yeter , bir kere şu işi DotA mi döver LoL mü döver tartişmasina çevirmeyin . Ben Gameplay'ini izledim LoL'ün . Ama bir kere dahi oynamadim . Oynamaya niyetim yok ayrica . DotA gözüme daha hoş gözüküyor . Belki ilk LoL oynasaydim LoL'ü daha güzel olarak görecektim . Bir LoL'de deny yok , kolay oyun , herkes iyi oynar xS :asdawea : . ssaw gibi düşünüyorsaniz MOBA kariyerinizi şu an sonlandirmanizi şiddetle tavsiye ediyorum .

MOBA terimini kullandın ve tartışmaya 1-0 geride başladın.

TauHunter
30/04/2013, 23:50
dota ve lol oynuyorum

lol daha kolay

bye

BaLzaX
01/05/2013, 00:02
abi şuan hangi competitive dota maçında sen gördün bir traxın sadece sağ tıkladığını veya hiç mi görmedin lodanın full itemlı gyroyla bile walkhit yaptığını. dotada ne zaman gördünüz sadece sağ tıklayarak oyun kazanan takımı? herhangi bir maçta tek başına durabilirmisin dotada, arkanda kimse yokken, saniyesinde keserler. Sadece sağ tıklamalı devir kaldığını düşünüyosan yanılıyosun.
oyuncu ne kadar hareket ederse hero da o kadar çok mu hareket ediyor??? eğer öyleyse helal olsun sağlam oyunmuş.
farzet ki traxla üst lanede solo kasıyosun haritada kimse yok yakınlarında takımından kimse yok, bir anda batrider atladı daggerla ultiyle bağladı forcela takımın içine çekti ve 1 saniyede öldün. burda sağ tıklamalı bir durum göremiyorum ben.
Bence lol skili kim atarsa o kazanır mantığıyla çalışan çok basit bir oyun.
Ben zaten lol daha zor demedi high levelde ikiside zor dedim öyle çok basit oyun abi gideyim 2 haftada millet karşımda diz çöker tövbe eder mantığı yok. Aç izle lol maçlarını hani lodadan filan bahsediyorsun ya bir de lol turnuvalarını izle ve kendine şunu sor ben bu adamların seviyesine ne kadar sürede gelebilirim eğer kolay oyunsa ki bu kolaydan bahsettiğim prof seviyesidir o zaman max 3 ayda o seviyeye gelmen gerekir. Tekrar söylüyorum yeni başlayan bir oyuncu için lol daha kolaydır karmaşık değildir dota çok daha zor ve karmaşıktır ama belli bir seviyeye geldikten sonra iki oyunda aynı zorlukta oluyor sonuçta iki oyununda mekaniğini çözmüş oluyorsun. Ben lol oynamıyorum daha doğrusu öyle 1 2 maç atıyorum ayda yılda bir ama turnuva maçlarını izliyorum gayet yetenek isteyen öyle herkesin über oynuyabileceği bir oyun değil.

Dj.Kimimaro
01/05/2013, 01:59
ben lolde 2 haftada şunları yapar 3 ayda king olurum diye bir şey söylemedim zaten. herkesin kendi düşüncesi kendine göredir. bana göre dotadır başkasına göre lol bir başkasına göre hondur. ben sadece düşüncelerimi söyleyip yanlışlar varsa onları söylemeye çalıştım.

Raichox
01/05/2013, 09:17
Ben zaten lol daha zor demedi high levelde ikiside zor dedim öyle çok basit oyun abi gideyim 2 haftada millet karşımda diz çöker tövbe eder mantığı yok. Aç izle lol maçlarını hani lodadan filan bahsediyorsun ya bir de lol turnuvalarını izle ve kendine şunu sor ben bu adamların seviyesine ne kadar sürede gelebilirim eğer kolay oyunsa ki bu kolaydan bahsettiğim prof seviyesidir o zaman max 3 ayda o seviyeye gelmen gerekir. Tekrar söylüyorum yeni başlayan bir oyuncu için lol daha kolaydır karmaşık değildir dota çok daha zor ve karmaşıktır ama belli bir seviyeye geldikten sonra iki oyunda aynı zorlukta oluyor sonuçta iki oyununda mekaniğini çözmüş oluyorsun. Ben lol oynamıyorum daha doğrusu öyle 1 2 maç atıyorum ayda yılda bir ama turnuva maçlarını izliyorum gayet yetenek isteyen öyle herkesin über oynuyabileceği bir oyun değil.

Açıkcası maçları izleyerek veya ayda yılda 1-2 kere oynayarak aynı zorlukta oldugunu söylemen zor sana zor gözüken orda oynayan adam için kolay olabilir bunu bilemezsin ki zaten şuanda lol e başlayan adam TR de bişiler yapmayı düşünüyor bunuda 3-6 ay arasında dota geçmişi olan bi adam çok rahat yapar.Daha sonra kendini yeterli görürse yurtdışı için ona göre çalışmalarını sürdürür.

Sercan<Michaell>
01/05/2013, 10:55
Arkadaşlar gaza getirmeyin very high micro skills bir insan olarak lole başlatacaksınız beni sonra zengin falan olucam yapmayın. 23 yaşındayım okulum var işim var kariyerim var ( coruier ) lütfen yolumdan çıkarmayın beni.

Lexsarko
01/05/2013, 12:34
Ah işte Sercan zamanın olsa yaparsın biliyorum da. Hep bu zaman :D

KEREEEEEEEEEEEM
01/05/2013, 13:16
Türkiyede ödüllü turnuva olacaksa dota2nin türkiyede bir distribütörü olması lazım. riot gamesin bildiğim kadarıyla türkiyede bir distribütörü var ve oyundan gelen paralardan belli bir pay alıyor ve bunlarla yüksek meblağlı turnuva düzenliyor. Peki valve? Dotanın tercümeleri gönüllü kişiler tarafından yapılıyor, para direk valve'a gidiyor ve o da karşımıza the international olarak çıkıyor senede bir defa. 1 milyon dolar verseler bile kaldıramıyor tek olduğu için. Bunun yerine ülkelere falan bölseler turnuvaları ödül 1m$ degil de 200bin dolar olsa ama çoğu ülkede düzenlense bu tür turnuvalar daha çok ilgi çeker.

Temennim dota2 betadan çıkar da türkiyeden bir şirket distribütörlüğünü alır, heroların seslerini falan seslendirirse loldeki gibi ancak o zaman 3 kulaklıktan öteye geçer kazanılan ödüller.

(Not: lol için türkiye distribütörü var diye konuştum, yanlış biliyor olabilirim kusura bakmayın. Bu arada ne kadar zor bi kelime ya distribütör yazmak 10 snyemi alıyor sırf bundan dolayı dağıtımcı demek lazım :) )

Raichoxunrefleksleri
01/05/2013, 13:37
Türkiyede ödüllü turnuva olacaksa dota2nin türkiyede bir distribütörü olması lazım. riot gamesin bildiğim kadarıyla türkiyede bir distribütörü var ve oyundan gelen paralardan belli bir pay alıyor ve bunlarla yüksek meblağlı turnuva düzenliyor. Peki valve? Dotanın tercümeleri gönüllü kişiler tarafından yapılıyor, para direk valve'a gidiyor ve o da karşımıza the international olarak çıkıyor senede bir defa. 1 milyon dolar verseler bile kaldıramıyor tek olduğu için. Bunun yerine ülkelere falan bölseler turnuvaları ödül 1m$ degil de 200bin dolar olsa ama çoğu ülkede düzenlense bu tür turnuvalar daha çok ilgi çeker.

Temennim dota2 betadan çıkar da türkiyeden bir şirket distribütörlüğünü alır, heroların seslerini falan seslendirirse loldeki gibi ancak o zaman 3 kulaklıktan öteye geçer kazanılan ödüller.

(Not: lol için türkiye distribütörü var diye konuştum, yanlış biliyor olabilirim kusura bakmayın. Bu arada ne kadar zor bi kelime ya distribütör yazmak 10 snyemi alıyor sırf bundan dolayı dağıtımcı demek lazım :) )

Biz 2 saattir ne koşuyoruz , Nighthawk ne diyor siz hala beta'da kalmişsiniz . Nighthawk heralde 50.000 kere postladi DotA 2 beta değil diye . Yazilan mesajlari okusaniz ne güzel olacak değil mi ???

Nighthawk
01/05/2013, 14:08
Biz 2 saattir ne koşuyoruz , Nighthawk ne diyor siz hala beta'da kalmişsiniz . Nighthawk heralde 50.000 kere postladi DotA 2 beta değil diye . Yazilan mesajlari okusaniz ne güzel olacak değil mi ???

Cidden en az 20 kere falan yazmışımdır forumda :) Sadece benim söylemem değil Dota 2'nin store sayfasına girince kocaman "Dota 2 Betada Değildir" yazıyor. Ne diyeyim artık.

KEREEEEEEEEEEEM
01/05/2013, 14:21

O zaman şöyle diyelim: Dota 2'ye tüm kahramanlar eklenip, görevler alıştırma vs. tüm bölümleri tamamlandıktan sonra ...

Kasttettiğim buydu, konuyu baştan sona okudum ve beta OLMADIĞINI biliyorum, ancak resmiyette beta olarak geçiyor diye bi izlenim var bende. Sonuçta test sürümü betaya dönmedi, bi yerden hatırladığıma göre counter strike gibi oyunların güncellemelerinin önceden geldiği yer beta olarak geçiyormuş.

napstar
01/05/2013, 14:29
http://i.imgur.com/IoUW2m7.gif

Sercan<Michaell>
01/05/2013, 14:45
http://i.imgur.com/IoUW2m7.gif

Bu da farklı bir bakış açısı tabi.

Sercan<Michaell>
01/05/2013, 14:49
Ah işte Sercan zamanın olsa yaparsın biliyorum da. Hep bu zaman :D

Dimi dimi. Türkiye abi işte hayat şartları falan pro oyuncu olmaya bile vaktimiz yok. Yetenek full de imkanlar yok. Navinin fln bi scoot ekibi oluşturup benim gibi gençl yeteneklerin tüm eğitim ve yol masraflarını ( full akbil ) karşılaması lazım.

WHY YOU LITTLE
01/05/2013, 15:19
Dimi dimi. Türkiye abi işte hayat şartları falan pro oyuncu olmaya bile vaktimiz yok. Yetenek full de imkanlar yok. Navinin fln bi scoot ekibi oluşturup benim gibi gençl yeteneklerin tüm eğitim ve yol masraflarını ( full akbil ) karşılaması lazım.

yetenek full :((((((((

Sercan<Michaell>
01/05/2013, 15:52
yetenek full :((((((((

Yeni fullettim lan inanmıyomusun :S:S

napstar
01/05/2013, 15:55
Elwind'in streamini izliyorum da, LoL cidden kötü oyun :'D Dota'da yetenek, tecrübe veya beceri isteyen ne varsa LoL'de yok. Early game'de rekabet oluşturacak hiçbir faktör yok. Mario > LoL

ty gg wp

gsefe07
01/05/2013, 16:32
Elwind'in streamini izliyorum da, LoL cidden kötü oyun :'D Dota'da yetenek, tecrübe veya beceri isteyen ne varsa LoL'de yok. Early game'de rekabet oluşturacak hiçbir faktör yok. Mario > LoL

ty gg wp

Tamam bir dota değilde ezdiğin kadarda değil bence ya bilmiyorum oynadınmı ama hereşye ramen lol den de zevk alınabiliyor oynadıkça :)

Pr0.
01/05/2013, 16:40

ty gg wp

Haftasonundaki turnuvayı izledin mi? LoL'ün competitivesi ile normal pub gameleri arasında çok fark var. Dotada bu fark çok azalmaya başladı Dota2 ile beraber çünkü herkes bu tarz oyunlarla içli dışlı olup öğreniyor az çok. Adam akıllı bir lol maçı izlemeden kötü oyun yetenek yok bilmem ne demek ne kadar doğru ?

napstar
01/05/2013, 16:52
Haftasonundaki turnuvayı izledin mi? LoL'ün competitivesi ile normal pub gameleri arasında çok fark var. Dotada bu fark çok azalmaya başladı Dota2 ile beraber çünkü herkes bu tarz oyunlarla içli dışlı olup öğreniyor az çok. Adam akıllı bir lol maçı izlemeden kötü oyun yetenek yok bilmem ne demek ne kadar doğru ?

Çok doğru.

Pr0.
01/05/2013, 16:53
Çok doğru.

teşekkürler.

Sprivia
01/05/2013, 17:19
Ya açıkçası yaklaşık 7-8aydır lol oynuyorum. Denydir kolaydır zart zurt onlara bir şey demeyeceğim ama gerçekten lolde yapabileceğin taktikler "hadi 5tane uzaktan skill atan hero alalım uzaktan dövelim"den ileri gidemiyor maalesef. Lane konusun da ise yapabileceğin en değişik şey dual lanei bot yerine topa vermek oluyor. Lol tamamen karşındaki heronun neler yapabildiğini öğrenerek combatta kime focuslanman gerektiğini öğrenmen gereken bir oyun. Yani 1yıl Dota oynayarak hala creeplere ölen adam Lole geçince 3ayda deliler gibi farm yapabiliyor ve 1lvlda 10tane skill atabilmeni sağlayan bir sistemi olduğundan Lole yöneliyorlar. 2yıl sonra sıkılmadan nasıl oynadıklarını çözebilmiş değilim. Heralde yeni herolar geliyor çok değişik diye oynamaya devam ediyorlar. Bir yazıda okumuştum hem dotada hemde lolde ödülleri olan bir arkadaş Dotanın 10kişinin 5 sandalyeye oturmak çaba göstermesi, Lolün ise 10kişinin 10sandalyeeye kimin daha güzel oturduğuna benzetmişti. Bulursam link veririm.

Lexsarko
01/05/2013, 18:49
LoL'de herkes Ezalor diyosun?

L2ebel
01/05/2013, 19:26
LoL'de bile farm yapmaya çalışıyor 20dk ne beklersin :D

Dj.Kimimaro
01/05/2013, 19:32
çağrı ya :D <3 . bugün streami ben de izledim biraz ve lol deyip çıktım

berkbegins
02/05/2013, 01:23
DOTA 2 >>> LOL bunu daha tartışmayın .. kolaylık farklılık için oynuyorum diyenleri bilmem ama aksini iddaa etmeyin artık.

Eskiden DotA mı LoL mü denebilirdi. DOTA2 den sonra bu soruyu soranın bile ağzına çarpasım geliyor 25" lik LG LED monitörümü ...!!!111

L2ebel
02/05/2013, 01:31
DOTA 2 >>> LOL bunu daha tartışmayın .. kolaylık farklılık için oynuyorum diyenleri bilmem ama aksini iddaa etmeyin artık.

Eskiden DotA mı LoL mü denebilirdi. DOTA2 den sonra bu soruyu soranın bile ağzına çarpasım geliyor 25" lik LG LED monitörümü ...!!!111

Böyle konuşanlara fanboy diyorlar dota forumundayız zaten lol forumu olsaydı LoL > dota 2 derlerdi

berkbegins
02/05/2013, 10:57
Böyle konuşanlara fanboy diyorlar dota forumundayız zaten lol forumu olsaydı LoL > dota 2 derlerdi

bunu her yerde söylüyorum.. fan boy olsam LoL ün daha kimse adını bile bilmezken 2 saat uğraşıp indirip Shen mi dir nedir o ninjayla oynamaya çalışmazdım.

DOTA2 varken ne diye çizgi film ( anime bile demek istemiyorum bildiğin Tom & Jerry >> LoL ) grafikli hiç bir ekstrası olmayan oyunu oynayayım.?

Sercan<Michaell>
02/05/2013, 11:24
Dota 2 > Lol
Riot > Valve ( en azından lol ve dota 2 yönetiminde görüldü bu )

gsefe07
02/05/2013, 15:37
Elwind özentileri var bide elwind bıraktı diye lole geçen o daha komik :)

Nymphe
02/05/2013, 16:31
yav sanki allah dotayı bıraktı bu adamin 8 sayfa yazılacak ne özelligi var , hwanin maçlarını kaçırmadan izledim , mükemmel derecede güzel rezil etti bizi avrupaya , adamlar eğlenmeye gitmiş sanki . adamların dota umrunda olmazken gelip burda yok şöyle yok böyle demenin ne anlamı var. naviye karşı riki ve pudge pickleyen bir takımın üyesinden söz ediyorum. türkiyenin en önemli adamlarindan biri bu ergen ise yandık lan

gsefe07
02/05/2013, 16:35
yav sanki allah dotayı bıraktı bu adamin 8 sayfa yazılacak ne özelligi var , hwanin maçlarını kaçırmadan izledim , mükemmel derecede güzel rezil etti bizi avrupaya , adamlar eğlenmeye gitmiş sanki . adamların dota umrunda olmazken gelip burda yok şöyle yok böyle demenin ne anlamı var. naviye karşı riki ve pudge pickleyen bir takımın üyesinden söz ediyorum. türkiyenin en önemli adamlarindan biri bu ergen ise yandık lan
Şu yazına göre senin o ergenden farkın yok.

Nymphe
02/05/2013, 16:41
Şu yazına göre senin o ergenden farkın yok.

1-2 nedenle açıklayabilirmisin neden

Raichoxunrefleksleri
02/05/2013, 17:07

Anahtar Kelimeler :
Düşünmek
Yazmak

Çünkü sadece yazmak için yazdi . Yazarken ne amaçla yazdiğini düşünmedi . Biri başkasini eleştirmiş , ben de onu eleştirmeliyim çabasina girdi . Yazarken ne yazdiğini düşünmediği için de daha sonra cevap yazamadi .

TauHunter
02/05/2013, 17:25
tamam elwind dotayı bıraktıda salsanıza artık

Insomniac
02/05/2013, 17:27
dota2 lol'den daha iyi beyler

gsefe07
02/05/2013, 17:30

Burda 8 sayfa olmasının elwindin dotayı bırakmasından çıktı bi ara muhabbet tabi bırakılır valve riot kadar ilgilenmiyora gitti ordan lol dota kıyaslanmasında geçti.Valve sitemlerde bulunuldu.Kimse elwind bizi avrupada rezil etti naviye karşı şunları bunları pickledi demedi.Ayrıca elwindin bizi avrupaya rezil ettiğini düşünmüyorum.Maçlarını gayet güzel şekilde izledim türkiyeyi temsil eden bir takımın avrupada temsil etmesi çok onurlandırıcydı bence.Şimdi bana söyle başka hangi takım onların geldiğe yere gelebilcek potansiyelde şu an?

gsefe07
02/05/2013, 17:31
Anahtar Kelimeler :
Düşünmek
Yazmak

Çünkü sadece yazmak için yazdi . Yazarken ne amaçla yazdiğini düşünmedi . Biri başkasini eleştirmiş , ben de onu eleştirmeliyim çabasina girdi . Yazarken ne yazdiğini düşünmediği için de daha sonra cevap yazamadi .
Ar-Sız sen seslenme.

TauHunter
02/05/2013, 17:44
neden şu son aylarda herkes birbirine laf yetiştirme peşinde :D yoksa egolar mı kabullenemiyor beyler?

gsefe07
02/05/2013, 17:51
neden şu son aylarda herkes birbirine laf yetiştirme peşinde :D yoksa egolar mı kabullenemiyor beyler?

Onu bende bilmiyorumda bunu yapanlar belirli kişiler zaten.

Nymphe
02/05/2013, 18:02
Burda 8 sayfa olmasının elwindin dotayı bırakmasından çıktı bi ara muhabbet tabi bırakılır valve riot kadar ilgilenmiyora gitti ordan lol dota kıyaslanmasında geçti.Valve sitemlerde bulunuldu.Kimse elwind bizi avrupada rezil etti naviye karşı şunları bunları pickledi demedi.Ayrıca elwindin bizi avrupaya rezil ettiğini düşünmüyorum.Maçlarını gayet güzel şekilde izledim türkiyeyi temsil eden bir takımın avrupada temsil etmesi çok onurlandırıcydı bence.Şimdi bana söyle başka hangi takım onların geldiğe yere gelebilcek potansiyelde şu an?

Kimsenin dememesi bu gerçeği değiştirmiyor. Evet , baya onurlandırıcıydı . Diğer takımların free puan gözüyle hwa ya bakmasi , tobiwanin sunum yaparken maytap geçmesi , canlı yayın sırasında avrupadan gelen küfürler , öylesine, 0 ciddiyetle atılan maçlar , pub oynarmis gibi atilan ezbere pickler , 0 oyun zekası , evet baya onurlandım.

Hangi takım mı ? , türkiyede dota 2 takımımı var dogru düzgün ? . Ha sen şeyleri diyorsun , forumlardan oyuncu toplayan takımları . Evet haklısın.

http://www.youtube.com/watch?v=REwQXvIHx64

gir izle , bayagi onurlandım ben.

Berkantk
02/05/2013, 18:30
Bence DotA > LoL ama LoL'ünde kendine göre güzel ve zor yanları var. Lanedeyken 30 tane skill atıyorsun ama skillerin çok büyük bir çoğunluğu target değil. Tutturmak zorundasın. Bu durumda skill atan da yiyen de dikkatli ve hareketli olmak zorunda. Yani kolay değil aslında bu durum. Bir de blink olayı falan var sanırsam. Bence DotA'ya nazaran çok daha hareketli bir oyun combat açısından. DotA'da bir hero alıpta sağ tıklayıp 1-2 kere sağ sol yapsan rampage çekebilirsin. Çok az hero fazla hareketli oynamayı gerektiriyor. LoL'de öyle değil ama hem skill tutturmak için hem de yememek için sürekli bi' uğraş içinde olman lazım.

Diğer yandan DotA'da farm ile oyun alabiliyorsun. Yani ölmeyerek sürekli gold kovalayarak. LoL'de olay daha çok skill üstünlüğüne bakıyor.
LoL'ü izlerken adamlar combatta 30-40 skill atmış ben sadece 2-3'ünü görebiliyorum. Efektler yok neredeyse hıamınaa. Ama DotA'da 1 skill'in efekti lol'deki 1 combata bedel. LoL'de deny olmaması, creeplerin az para veriyor olması lane kontrolü diye bir olayı azaltıyor.
Ölünce neye göre ölüm süreleri olduğunu daha oynayanlar bile anlayabilmiş değil. DotA'da Level x 4 sn. Bu da oyunun ilerleyen bölümlerinde ölmenin/bb atmanın vs...'nin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Ayrıca Haritadaki büyüklük farkı da bayağı bir var. Yani LoL'de ölmek pek koymuyor DotA'ya nazaran.

Bunlar tamamen cafede LoL oynayanları izleyerek edindiğim düşünceler. Bence LoL'de güzel bir oyun fakat DotA'ya nazaran bayağı bir kısıtlı oyun. 1-2 yıl sürekli oynadıktan sonra sıkabilir diye düşünüyorum. DotA yıllarca seni sıkmayabilir, çünkü sürekli bir değişim içerisinde. Hiç olmadı haritadaki ağaç düzenini değiştirirler yine oyunda çok şey değişmiş olur.

Sprivia
02/05/2013, 18:40
HWA'nın yenildiği takımları clanwar sayfasından "HS EU 5X5" yazan takımlardan ayırmayı öğrenin la. Valla komik oluyosunuz yok hiç takmamışta iyi oynamamışta. Karşısındakileri kim sanıyorsunuz anlamıyorum :D

NightStalker
02/05/2013, 18:41
Bence DotA > LoL ama LoL'ünde kendine göre güzel ve zor yanları var. Lanedeyken 30 tane skill atıyorsun ama skillerin çok büyük bir çoğunluğu target değil. Tutturmak zorundasın. Bu durumda skill atan da yiyen de dikkatli ve hareketli olmak zorunda. Yani kolay değil aslında bu durum. Bir de blink olayı falan var sanırsam. Bence DotA'ya nazaran çok daha hareketli bir oyun combat açısından. DotA'da bir hero alıpta sağ tıklayıp 1-2 kere sağ sol yapsan rampage çekebilirsin. Çok az hero fazla hareketli oynamayı gerektiriyor. LoL'de öyle değil ama hem skill tutturmak için hem de yememek için sürekli bi' uğraş içinde olman lazım.

Diğer yandan DotA'da farm ile oyun alabiliyorsun. Yani ölmeyerek sürekli gold kovalayarak. LoL'de olay daha çok skill üstünlüğüne bakıyor.
LoL'ü izlerken adamlar combatta 30-40 skill atmış ben sadece 2-3'ünü görebiliyorum. Efektler yok neredeyse hıamınaa. Ama DotA'da 1 skill'in efekti lol'deki 1 combata bedel. LoL'de deny olmaması, creeplerin az para veriyor olması lane kontrolü diye bir olayı azaltıyor.
Ölünce neye göre ölüm süreleri olduğunu daha oynayanlar bile anlayabilmiş değil. DotA'da Level x 4 sn. Bu da oyunun ilerleyen bölümlerinde ölmenin/bb atmanın vs...'nin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Ayrıca Haritadaki büyüklük farkı da bayağı bir var. Yani LoL'de ölmek pek koymuyor DotA'ya nazaran.

Bunlar tamamen cafede LoL oynayanları izleyerek edindiğim düşünceler. Bence LoL'de güzel bir oyun fakat DotA'ya nazaran bayağı bir kısıtlı oyun. 1-2 yıl sürekli oynadıktan sonra sıkabilir diye düşünüyorum. DotA yıllarca seni sıkmayabilir, çünkü sürekli bir değişim içerisinde. Hiç olmadı haritadaki ağaç düzenini değiştirirler yine oyunda çok şey değişmiş olur.

+++++

TakeItBaby!
02/05/2013, 18:56
Bize ne anasın satim :D

ZuZu_nWo
03/05/2013, 14:49
Ortada kocaman 2 pasta var, biri bir parmak almana izin veriyor, diğeri bir dilim yiyebilirsin diyor. Sonra durup ikisi de geriye kalan bütün pasta bana ait diyor. Siz de bunun için tartışıyorsunuz. LoL de oynuyorum Dota2 de oynuyorum. İkisi de strateji gerektiren, ikisi de belirli şekillerde, belirli yerlerden oyun döndürülen, ikisi de birbirine göre üstünlükleri ve eziklikleri olan oyunlar.

Siz bütün pastayı yemek varken, hala 1 dilimin peşindesiniz. Türkiye'min güzel insanları...

Lexsarko
03/05/2013, 14:59
Ortada kocaman 2 pasta var, biri bir parmak almana izin veriyor, diğeri bir dilim yiyebilirsin diyor. Sonra durup ikisi de geriye kalan bütün pasta bana ait diyor. Siz de bunun için tartışıyorsunuz. LoL de oynuyorum Dota2 de oynuyorum. İkisi de strateji gerektiren, ikisi de belirli şekillerde, belirli yerlerden oyun döndürülen, ikisi de birbirine göre üstünlükleri ve eziklikleri olan oyunlar.

Siz bütün pastayı yemek varken, hala 1 dilimin peşindesiniz. Türkiye'min güzel insanları...

Türkiye'min güzel insanları... diye bitirince düşünmeden edemedim. Pastanın tamamını yemek için ne gerekiyor? Ne yapalım yani. Sen akil birine benziyorsun. Bize bir akıl ver.

Insomniac
03/05/2013, 15:51
Sırf şu hem dota2 oynayan hemde lol oynayan elemanlara inat 4 gündür lol oynuyorum şu ana kadar oldukça basit geldi bir süre sonra oyunun çok zorlaştığını ve stratejilerin konuşmaya başladığını söyleyen elemanlara inat oraya kadar da gideceğim merak ediyorum oyun ne zaman strateji gerektirecek birde bir şey soracağım lolcü arkadaşlara lane olayını nasıl ayarlıyorlar lh yapıyorum ona rahmen lane çok ilerde kalıyor 1 dk farm atmıyorum koridor gelsin diye bu seferde gelen koridoru kule tokatlıyor bi ortada tutamadım miyonları hiamına

Dj.Kimimaro
03/05/2013, 16:17
Kimsenin dememesi bu gerçeği değiştirmiyor. Evet , baya onurlandırıcıydı . Diğer takımların free puan gözüyle hwa ya bakmasi , tobiwanin sunum yaparken maytap geçmesi , canlı yayın sırasında avrupadan gelen küfürler , öylesine, 0 ciddiyetle atılan maçlar , pub oynarmis gibi atilan ezbere pickler , 0 oyun zekası , evet baya onurlandım.

Hangi takım mı ? , türkiyede dota 2 takımımı var dogru düzgün ? . Ha sen şeyleri diyorsun , forumlardan oyuncu toplayan takımları . Evet haklısın.

kardeş madem çok iyisin topla takımını go international 4e? 3 geçti artık... bu egoizmle 4te kesin yer alırsın ;)

TauHunter
03/05/2013, 18:23
Sırf şu hem dota2 oynayan hemde lol oynayan elemanlara inat 4 gündür lol oynuyorum şu ana kadar oldukça basit geldi bir süre sonra oyunun çok zorlaştığını ve stratejilerin konuşmaya başladığını söyleyen elemanlara inat oraya kadar da gideceğim merak ediyorum oyun ne zaman strateji gerektirecek birde bir şey soracağım lolcü arkadaşlara lane olayını nasıl ayarlıyorlar lh yapıyorum ona rahmen lane çok ilerde kalıyor 1 dk farm atmıyorum koridor gelsin diye bu seferde gelen koridoru kule tokatlıyor bi ortada tutamadım miyonları hiamına

bişey değişmiyor çok kolay

byy

Nymphe
03/05/2013, 21:54
kardeş madem çok iyisin topla takımını go international 4e? 3 geçti artık... bu egoizmle 4te kesin yer alırsın ;)

Ben çok iyiyim falan mi dedim ? . Bir adamı eleştirmek için illa ondan iyi olmak mi lazim ? . Olm hepiniz koyunsunuz ya

Dj.Kimimaro
03/05/2013, 22:24
önce diyosun ki hwa türkiyeyi rezil etti şimdi de gelmiş ondan iyi olmak mı lazım diyosun. koyun olan kim acaba?

ViktorReznov
03/05/2013, 22:33

Emeklemeden koşmaya çalışmak.

ELysin
03/05/2013, 23:57
Hook satılır yüs tl

Nymphe
05/05/2013, 17:10
önce diyosun ki hwa türkiyeyi rezil etti şimdi de gelmiş ondan iyi olmak mı lazım diyosun. koyun olan kim acaba?

Şimdi ben iyi bir futbolcu olmadığım için Türk Milli takimi avrupada bizi rezil etti diyemicem sanirim.
Yada iyi bir sporcu olamadığım için olimpiyatlarda bizi rezil ettilerde diyemiyorum sanirim.
Yaaaaada bir siyasetçi olmadığım için başbakani , siyasetçileride eleştiremiyoruz.

Hwa bizi rezil etti diyebilmek için hwa dan daha iyi olmak lazımmış ... Ya si

Güzel mantık , günümüz türkiyesinde senin gibilerden çok var aslında. Senin gibi mantığa sahip insanlarin yaşadığı ülkeden zaten dota 2 takımı çıkmaz. Bitseniz değilde azalsaniz güzel olur .

berkbegins
05/05/2013, 17:13
Bitseniz değilde azalsaniz güzel olur .

ilk kez duydum bu cümleyi :D genellikle insanlar karşıt düşünceler içindekilere " bitin artık yeter yhaaa " diye çıkışırlar.

Sen azalın ama bitmeyin diyorsun :D napacan hayvanat bahçesi mi işletiyorsun nesli tükenmiş hayvan mı topluyorsun amaç ne gerçekten?

Melkor
05/05/2013, 17:50
ilk kez duydum bu cümleyi :D genellikle insanlar karşıt düşünceler içindekilere " bitin artık yeter yhaaa " diye çıkışırlar.

Sen azalın ama bitmeyin diyorsun :D napacan hayvanat bahçesi mi işletiyorsun nesli tükenmiş hayvan mı topluyorsun amaç ne gerçekten?

http://inciswf.com/bitmediniz.swf

Tabii kimseye burdaki cümleyi söylemiyorum atasım geldi sadece :D

ViktorReznov
05/05/2013, 23:33
Azalarak bitsin :)

88RoundsPerMinute
06/05/2013, 01:55
Şimdi ben iyi bir futbolcu olmadığım için Türk Milli takimi avrupada bizi rezil etti diyemicem sanirim.
Yada iyi bir sporcu olamadığım için olimpiyatlarda bizi rezil ettilerde diyemiyorum sanirim.
Yaaaaada bir siyasetçi olmadığım için başbakani , siyasetçileride eleştiremiyoruz.

Güzel mantık , günümüz türkiyesinde senin gibilerden çok var aslında. Senin gibi mantığa sahip insanlarin yaşadığı ülkeden zaten dota 2 takımı çıkmaz. Bitseniz değilde azalsaniz güzel olur .

++++++++

Dj.Kimimaro
06/05/2013, 13:40
nymphe sen real madrid galatasaray maçında reali veya fenerbahçe benfica maçında benficayı tutan tarafsın sanırsam.

mesela bazı insanlar var bundan 1 ay kadar önce real madridi tutanlara isyan ediyolardı nerde sizin türklüğünüz diye, geçtiğimiz hafta da benfica fark atar inşallah diyolardı. Fenerbahçe elendikten sonra ise resmen deliler gibi sevindiler.

seninki de onlarla aynı mantık küçük insan. o adamlar bir emek sarfetmiş bazı ilkleri gerçekleştirmiş türkiyenin adını duyurmaya çalışmış. bazı olayların da önünü açmış. (şuana kadar The Defense gibi büyük bir turnuvaya katılan başka bir takım yok sanırsam. hatta nerdeyse gruptan da çıkıyorlardı. )senin gibi 'KOYUN'lar da bunu eleştiriyor, eleştirmeye çalışıyor. birilerini eleştireceksen veya eleştirmeye çalışacaksan o konu hakkında biraz bilgin olmalı diye düşünüyorum. şimdi sen gidip de hwa Türkiye'yi rezil etti dersen ben senin ''Türklüğünden'' şüphe ederim.
Her şeyden önce bu kadar basit bir konuda bile başkalarına laf atma ihtiyacı hisseden KOYUN insanlarımız oldukça fazla. Bir konuyu eleştirmek veya birilerine saldırmak istiyosan tavsiyelerim:
Konu başlığına bakmak lazım ne yazıyor diye. Sırf yazmış olmak için yazmamak gerek.
Düşünmek lazım. En önemlisi bu...
Senden önce yazılanları bir okumak lazım.
Tekrar düşünmek lazım. ben buraya bunu yazıyorum ama bunun sonucu nereye gider diye. Bu tavsiyelere uyarsan başarılı olursun ;)
Asıl sen ve senin gibiler yüzünden Türkiye'de Dota2 takımı çıkmıyor. Düz mantıkla işliyorsunuz. Sizin mantığa göre de TI2 de direk navi şampiyon olmalıydı. Na`Vi TI1 de 1. oldu biz naviyi yenemeyiz bizden daha güçlüler. ülkeyi rezil etmeyek beyler hadi dağılalım mı desinler?
Not: Beşiktaşlıyım.

Lexsarko
06/05/2013, 17:09
Benim anlamadığım şey şu. Tamam HWA çoğu maçında yenilmiş elenmiş olabilir de bu rezil olmak mıdır? Hadi öyle diyelim peki kime karşı rezil olduk? Bizim rezil olduğumuza karar verecek çapta olan kimdir?

Raichoxunrefleksleri
06/05/2013, 17:16

.

@Dj.Kimimaro Şimdi Nymphe şurda doğru söylemiş . Senin mantiğina göre halk da siyasetçileri yargilayamaz ?? Çok yanliş bir düşünce .

Navi - HWA maçinda ise HWA'nin kaybetmesine benim şahsen bir lafim yok . Hatta 100-0 oynasalar bile bir şey demezdim . Ama siz kalkip da riki gibi versiyonun güçsüz herolarindan birini ve aşiri yetenek isteyen bir hero olan pudge'u seçerseniz bu insanlarin siniri bozar . Kaldi ki Pudge'u , Pudge Master'a karşi pickliyorsun . Olacak iş değil . Bu durumda insanlar sizin maçlari yeterince önemesemediğinizi düşünür ve tepki gösterir ki en doğal haklaridir .

Not :Tüm bunlara rağmen HWA'nin bizi rezil ettiğini düşünmüyorum

Dj.Kimimaro
06/05/2013, 17:17
Benim anlamadığım şey şu. Tamam HWA çoğu maçında yenilmiş elenmiş olabilir de bu rezil olmak mıdır? Hadi öyle diyelim peki kime karşı rezil olduk? Bizim rezil olduğumuza karar verecek çapta olan kimdir?
+rep emeğe saygı ;)

Dj.Kimimaro
06/05/2013, 17:23
@Dj.Kimimaro Şimdi Nymphe şurda doğru söylemiş . Senin mantiğina göre halk da siyasetçileri yargilayamaz ?? Çok yanliş bir düşünce .

Navi - HWA maçinda ise HWA'nin kaybetmesine benim şahsen bir lafim yok . Hatta 100-0 oynasalar bile bir şey demezdim . Ama siz kalkip da riki gibi versiyonun güçsüz herolarindan birini ve aşiri yetenek isteyen bir hero olan pudge'u seçerseniz bu insanlarin siniri bozar . Kaldi ki Pudge'u , Pudge Master'a karşi pickliyorsun . Olacak iş değil . Bu durumda insanlar sizin maçlari yeterince önemesemediğinizi düşünür ve tepki gösterir ki en doğal haklaridir .

Not :Tüm bunlara rağmen HWA'nin bizi rezil ettiğini düşünmüyorum
benim hwayı eleştirmesine bişey dediğim yok. sen eleştirmişsin bak bu doğru, eleştirmek gelişimi getirir. ama onun yapmaya çalıştığı olay farklı.
Bir bakıma Türkiye Dünya Kupasına gidemedi diye sevinecek tiplerden.

Berkantk
06/05/2013, 18:23
Şimdi HWA bazı ilkleri gerçekleştirmiş olup büyük işler başarmış olabilirler. Ama gidipte riki picklersen veya pudge picklersen ar-pharazon'un da dediği gibi ciddiye almadığınızı düşünürler. Antik kuntik alakasız item buildler yaparsan, Naix pickleyipte 1 levelde önce feast'e verip, sonra da rune-check yapmaya gidersen "rezil olmuş" olarak gözükürsün. En basit yurtiçi turnuvaların da bile bazı herolara direk skill verilmez. Olur da combat olur duruma göre verirsin.

Nymphe
06/05/2013, 19:44

Hwa - navi maçını izle yeter. Riki pudge pickleyip faillemek falan bayagi pro movelar yani dendi puppey falan sinirden birbirlerini dövmüş diyorlar.

Dj.Kimimaro
06/05/2013, 20:05
ya sadece bana şunu söyleyin beyler riki, pudge hero değilmi? veya cwde picklemek yasakmı? pickleyen direk yeniliyormu?

Raichoxunrefleksleri
06/05/2013, 20:22
Riki için ultisiz bir hero demek çok da yanliş olmaz .CW'de r2 oynayacaksan wisp şart . Pudge oynayacaksiniz hook konusunda uzman olmaniz lazim . Bakin Dendi'ye kaç tane takim dağitti Pudge'la . Ama yeteneksiz olup , Pudge'la özleşmiş birine karşi pudge oynamak akil kâri değildir Kaptan kimdi bilmiyorum , ama bana troll'ük yapmak istemiş gibi geliyor ." Zaten yenemeyiz bari biraz eğlenelim xS " düşünceiyle yapilmiş pickler bunlar

Sercan<Michaell>
06/05/2013, 21:12
Ya 10 yaşındaki velet hayatında karşısına bir defa çıkabilecek bir fırsat yakalayıp navi ile dalga geçmek istedi işin özeti bu. Burda sayfalarca tartışmaya gerek yok.

Nana
06/05/2013, 21:40
hwa bu kadar ilerlemişken elwindin dotayı bırakması bana pek mantıklı gelmiyor ya neyse

Krizalid
06/05/2013, 23:55
hwa bu kadar ilerlemişken elwindin dotayı bırakması bana pek mantıklı gelmiyor ya neyse

Ne tarafa doğru?

Berkantk
07/05/2013, 20:17
ya sadece bana şunu söyleyin beyler riki, pudge hero değilmi? veya cwde picklemek yasakmı? pickleyen direk yeniliyormu?

zhamqi şimdik karşındaki takım na`vi. Pudge'ın bütün olayı gang atmak. Bütün harita wardlıyken nereye gang atacak ? Sürekli dust-gem-ward ile gezecek olan sup'lar varken riki ne işe yarayacak? dps ne kadar çıkarabilecek? Biraz beynini kafana doğru sürükle

D1e-_-
07/05/2013, 20:30
@krizalid
eskiden (dota2 nin çıkmadığı zamanlarda) gosuya türk replayi çıkması şaşırtıcıyken şimdi hwanin ünü yurt dışına yayıldı hatta bir süre önce neden hwanın kendi stream kanalı yok diye bile sorgulanıyordu joindota'da. bu da demek oluyorki ileriye doğru

gsefe07
07/05/2013, 20:44
@krizalid
eskiden (dota2 nin çıkmadığı zamanlarda) gosuya türk replayi çıkması şaşırtıcıyken şimdi hwanin ünü yurt dışına yayıldı hatta bir süre önce neden hwanın kendi stream kanalı yok diye bile sorgulanıyordu joindota'da. bu da demek oluyorki ileriye doğru

Anlamaz abi bizim insanımız boşa dil döküyosunuz oraya gittiya bir türk takımı naviyi ezmesi lazımdı çünkü diğer türlü egomuz tatmin olmaz.Bilmiyolarki o takımlar bizim takımlardan şu anlık için profesyonel anlamda oldukça üstün takım oyunu olarak üstün.

Dj.Kimimaro
07/05/2013, 23:58
Anlamaz abi bizim insanımız boşa dil döküyosunuz oraya gittiya bir türk takımı naviyi ezmesi lazımdı çünkü diğer türlü egomuz tatmin olmaz.Bilmiyolarki o takımlar bizim takımlardan şu anlık için profesyonel anlamda oldukça üstün takım oyunu olarak üstün.
+rep efe karşime.

Urahara
08/05/2013, 01:31
+rep efe karşime.

Alakaya maydanoz ama bizim eb.net maçını gosuya atmışlardı şuan ne seviyede d1 acaba :D

Jeay
08/05/2013, 07:53
Ya 10 yaşındaki velet hayatında karşısına bir defa çıkabilecek bir fırsat yakalayıp navi ile dalga geçmek istedi işin özeti bu. Burda sayfalarca tartışmaya gerek yok.

Bunun dediğin adam Lazshorty.Sen annenin karnındayken avrupada herkes vigoss fake açmış beyler diyordu onun için.Ne kadar saçma saçma yorumlar yapıyosunuz.Siz olduğunuz yerde saymaya devam ederken Defense'te oynadı bu çocuklar.İlerleme için de nereye falan diye kendine göre komik bir yanıt verdiğini sanan arkadaşlar var. Elwind dediğin 2 sene önce sadece weplada ana bacı sövüp herkese rat kasan birisiydi.HWA gibi bir oluşumun dotayla alakası yokken Türkiye'nin DP ile en iyi e-spor klubü olan bu takım Elwind'lere sponsor oldu.Biliyorum o dünyanızda bunları yapmak çok kolay geliyor size de daha shift kullanamayan adamlar olarak biraz susup saygı göstermeniz gerekiyor

Insomniac
08/05/2013, 11:01
Bunun dediğin adam Lazshorty.Sen annenin karnındayken avrupada herkes vigoss fake açmış beyler diyordu onun için.Ne kadar saçma saçma yorumlar yapıyosunuz.Siz olduğunuz yerde saymaya devam ederken Defense'te oynadı bu çocuklar.İlerleme için de nereye falan diye kendine göre komik bir yanıt verdiğini sanan arkadaşlar var. Elwind dediğin 2 sene önce sadece weplada ana bacı sövüp herkese rat kasan birisiydi.HWA gibi bir oluşumun dotayla alakası yokken Türkiye'nin DP ile en iyi e-spor klubü olan bu takım Elwind'lere sponsor oldu.Biliyorum o dünyanızda bunları yapmak çok kolay geliyor size de daha shift kullanamayan adamlar olarak biraz susup saygı göstermeniz gerekiyor
sen ne diyorsun la değişik

ELysin
08/05/2013, 11:26
uplamayın artık su konuyu mk.

Raichoxunrefleksleri
08/05/2013, 11:30

Kiçimla güldüm . Kaç tane replay'imizi izledin ? Element uydurmayla olmuyor bu işler . Navi fanboylarindan bikmiştik , şimdi de HWA fanboylari çikti . Türkiye'yi temsil eden bir takimin CW'de low skill pubstomper herolari picklemesi ne kadar doğru ?? Ama doğru ya onlar Defense gibi bir turnuvada oynadi , biz kimiz ki eleştiriyoruz ?

Ratz
08/05/2013, 12:13
Abi adamlar yanlız oraya direk cıkmadı biliyorsunuz dimi? Oraya cıkana kadar zaten belirli bi taktik uyguladılar. '' low skill pubstomper'' herolar almısa pek benzemiyorlar. Millete ''fanboy'' diyeceginize bi kendinize bakın, hepiniz kötü birer elestirmen olmussunuz.

Hapkidonun oralardan gelen not: gelecek olan harassları dusunerekten cevap vermeyecegimi belirteyim.

napstar
08/05/2013, 12:20

http://dotabuff.com/matches/181113853

Selam ben cm'de pudge pickleyen adam. gg wp

BaLzaX
08/05/2013, 13:28
Kiçimla güldüm . Kaç tane replay'imizi izledin ? Element uydurmayla olmuyor bu işler . Navi fanboylarindan bikmiştik , şimdi de HWA fanboylari çikti . Türkiye'yi temsil eden bir takimin CW'de low skill pubstomper herolari picklemesi ne kadar doğru ?? Ama doğru ya onlar Defense gibi bir turnuvada oynadi , biz kimiz ki eleştiriyoruz ?
Kimin fakesin sen replayların filan ya da kazandığın turnuvalarda farklı nicklerle mi girdin onu yazda millet ona göre atar çeksin sana.

L2ebel
08/05/2013, 13:41
http://dotabuff.com/matches/181113853

Selam ben cm'de pudge pickleyen adam. gg wp

kunkka prosu degilmiydin sen %37 win rate .s

Axé Capoeira
08/05/2013, 13:51

bu yazı kesinlikle doğru herkese laf söylüyorsunuz da o adamların yanına yaklaşması imkansız burada yorum yapanların çoğu HWA güzel işler başardı ve belki devam edicek başarılarına tabi ki sadece hwa değil rgesc , yldz ve dp bu kadar laf söylüyorsunuz ama niye hala sadece bu takımlar arasında çekişme oluyor gerisi hep fos kalıyor hatırlayamadığım 1 2 takım daha olabilir kusura bakmayın...

berkbegins
08/05/2013, 16:16
Konu acayip uzadı ama bişeyi bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Elwind denen Kaan isimli velet hiçbir zaman gerçek bir oyuncu olamaz. Yeteneği yok diyen salaktır. Ama öncelikle rakibine ve bulunduğun platforma saygılı olacaksın ki onlar tarafından kabul göresin.

POSINGASME daha mı kötü oyuncu? Neden kimse " Soner " hakkında atıp tutmuyor. ? QQSTYLE çok mu kötü oyuncu ? Frastly oynamayı bilmiyor mu ?

İster işsiz deyin ister ruhsuz .. biraz kafa patlatan herkes DOTA2 de bi yerlere gelebilir. Bu insanların hepsinin bu konuda emeği var. Elwind gibi bir karaktersize 14 sayfa post yazılan bir konu olmasından ötürü bile utanç duyuyorum. Hiçbir yararı yok bize bu konunun!!!11

Pr0.
08/05/2013, 18:00

Büyük ihtimal laz'ı bile tanımıyosun ne bu tavırlar :D kıçıyla gülmüşmüş

Krizalid
08/05/2013, 18:07
Lazshorty dediğiniz bu mu la

http://www.youtube.com/watch?v=l2xvjZb_DpE

kekehasan:S
08/05/2013, 18:14
Abi adamlar yanlız oraya direk cıkmadı biliyorsunuz dimi? Oraya cıkana kadar zaten belirli bi taktik uyguladılar. '' low skill pubstomper'' herolar almısa pek benzemiyorlar. Millete ''fanboy'' diyeceginize bi kendinize bakın, hepiniz kötü birer elestirmen olmussunuz.

Hapkidonun oralardan gelen not: gelecek olan harassları dusunerekten cevap vermeyecegimi belirteyim.

Kimin fakesin sen replayların filan ya da kazandığın turnuvalarda farklı nicklerle mi girdin onu yazda millet ona göre atar çeksin sana.

bu yazı kesinlikle doğru herkese laf söylüyorsunuz da o adamların yanına yaklaşması imkansız burada yorum yapanların çoğu HWA güzel işler başardı ve belki devam edicek başarılarına tabi ki sadece hwa değil rgesc , yldz ve dp bu kadar laf söylüyorsunuz ama niye hala sadece bu takımlar arasında çekişme oluyor gerisi hep fos kalıyor hatırlayamadığım 1 2 takım daha olabilir kusura bakmayın...

Tokat atıcaktım. Baktım zaten tokatlar atılmış acıtmıyım dedim.

Jeay
08/05/2013, 19:35
Yok la bu Laz

http://gosugamers.net/dota/replays/32950

http://gosugamers.net/dota/replays/32850

Krizalid
08/05/2013, 20:06
Üstteki replay adamın Mortred'e Manta Basher yapıp Troll ve Omniknight'a karşı kaybettiği RR Oyunguru vs TheRetry replayi değil mi? Keşke link açılsaydı da maç hakkında o zaman (2-3 sene önce) yaptığım yorumu sana gösterebilseydim :) Gosugamers'tan link atarak bir şeyler anlatmaya çalışıyorsan çok yanlış kişiye konuşuyorsun güzelim.

Insomniac
08/05/2013, 20:15
oha abi 983748937 sene önceki replayı koydu adam insan aramaya üşenir amk

ELysin
08/05/2013, 20:21
BAYILDIM ARTIK BU BAŞLIĞI ANASAYFADA GORMEKTEN MK KOnu Açtım size burdan devam beyler tartışmaya

http://www.gamehonor.com/showthread.php/17791-Buradan-devam-edin-beyler-S

D1e-_-
08/05/2013, 20:24
Lazshorty dediğiniz bu mu la

http://www.youtube.com/watch?v=l2xvjZb_DpE
Şaka mısın sen?

Jeay
08/05/2013, 20:51
Üstteki replay adamın Mortred'e Manta Basher yapıp Troll ve Omniknight'a karşı kaybettiği RR Oyunguru vs TheRetry replayi değil mi? Keşke link açılsaydı da maç hakkında o zaman (2-3 sene önce) yaptığım yorumu sana gösterebilseydim :) Gosugamers'tan link atarak bir şeyler anlatmaya çalışıyorsan çok yanlış kişiye konuşuyorsun güzelim.

Haklısın QQS7YLE'ın youtube channel'ından link atarak bir şeyler anlatmaya çalışmak daha mantıklı ( :

Raichoxunrefleksleri
08/05/2013, 21:28

Sana karşi olumlu tavir segilemeye çalişsam da , gece gündüz uyumayip " Ar-Pharazon yorum yapsa da harraslasam xS" mantiğindasin .

3-4 yil önceki Vigoss ve Lazshorty'den bahsediyoruz . Sadece Vigoss'un 3 yil önceki bir replayini ve Lazshorty'nin aşağidaki replaylerinden birini izle . Farki sen de göreceksindir . Hala şoktayim LazShorty için Avrupa Vigoss fake hesap açmiş diyormuş . Efsane yorum ya :)

http://www.gosugamers.net/dota/replays/30253/100 Bahsettiğin replay o değil , bu sanirim .

ELysin
08/05/2013, 22:41
BAYILDIM ARTIK BU BAŞLIĞI ANASAYFADA GORMEKTEN MK KOnu Açtım size burdan devam beyler tartışmaya

http://www.gamehonor.com/showthread.php/17791-Buradan-devam-edin-beyler-S

Hay ben sizin ..

Krizalid
09/05/2013, 00:29
Haklısın QQS7YLE'ın youtube channel'ından link atarak bir şeyler anlatmaya çalışmak daha mantıklı ( :

O videoyu izleyip ne anladığına bağlı. Sana batıp Gosugamers'tan replay aratmış mı aratmamış mı ona bakmak lazım. Gülüp geçemediğin bir video olduğu ortada.

Lexsarko
09/05/2013, 00:33
Bu tartışma bitene kadar Elwind LoL'de para falan kazanır :3

ELysin
09/05/2013, 01:09
Bu tartışma bitene kadar Elwind LoL'de para falan kazanır :3

++++++++++ rep rep

Sercan<Michaell>
09/05/2013, 09:39
KİLİİİİİİİİİİİİİİİİİT !!

tranq
09/05/2013, 12:08
Bende LOLÜ bıraktım konu açtım mı? :facepalm:

Jeay
09/05/2013, 15:19
O videoyu izleyip ne anladığına bağlı. Sana batıp Gosugamers'tan replay aratmış mı aratmamış mı ona bakmak lazım. Gülüp geçemediğin bir video olduğu ortada.

Zaten Türkiye'de adam gibi competive olarak dota oynamış(oynayabilecek yetiye sahip olmuş) insanlara batacaktır kesinlikle yazdıkların.Bahsettiğin adam Türkiye'de şu ana kadar en iyi olan iki oyuncudan birisi (yxxs diğeri).Hani anlıyorum aslında forum köşelerinde bu insanları eleştirmek kolay geliyor size de.Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış hesabı sen devam Laz kötü Elwind kötü demeye ( :

Elwind
09/05/2013, 16:07
Konu acayip uzadı ama bişeyi bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Elwind denen Kaan isimli velet hiçbir zaman gerçek bir oyuncu olamaz. Yeteneği yok diyen salaktır. Ama öncelikle rakibine ve bulunduğun platforma saygılı olacaksın ki onlar tarafından kabul göresin.

POSINGASME daha mı kötü oyuncu? Neden kimse " Soner " hakkında atıp tutmuyor. ? QQSTYLE çok mu kötü oyuncu ? Frastly oynamayı bilmiyor mu ?

İster işsiz deyin ister ruhsuz .. biraz kafa patlatan herkes DOTA2 de bi yerlere gelebilir. Bu insanların hepsinin bu konuda emeği var. Elwind gibi bir karaktersize 14 sayfa post yazılan bir konu olmasından ötürü bile utanç duyuyorum. Hiçbir yararı yok bize bu konunun!!!11

Yanlış anlama umrumda değilsin ama yıllardır durmadan beni bu şekilde kötülemenden etkilendim,emeğine saygı duyuyorum ve sana bi kıyak yapıp cevap yazıyorum.

Öncelikle sen ve senin gibi düşük iqlu insanlar ile gerçek anlamda hiç bi muhabbetim olmadı,genelde uzak durmaya çalışıyorum, maksimum yaptığım şey dalga geçip kendimi eğlendirmektir,senin beni iyi oyuncu,efendi gibi sıfatlarla kabul edip etmemen falan da umrumda değil. Gözümde justin bana bi hi bile demedi diyen kızdan farkın yok

tranq
09/05/2013, 16:19
yanlış anlama umrumda değilsin ama yıllardır durmadan beni bu şekilde kötülemenden etkilendim,emeğine saygı duyuyorum ve sana bi kıyak yapıp cevap yazıyorum.

öncelikle sen ve senin gibi düşük iqlu insanlar ile gerçek anlamda hiç bi muhabbetim olmadı,genelde uzak durmaya çalışıyorum, maksimum yaptığım şey dalga geçip kendimi eğlendirmektir,senin beni iyi oyuncu,efendi gibi sıfatlarla kabul edip etmemen falan da umrumda değil. Gözümde justin bana bi hi bile demedi diyen kızdan farkın yok

aktı beyler

Pr0.
09/05/2013, 16:21
Sana karşi olumlu tavir segilemeye çalişsam da , gece gündüz uyumayip " Ar-Pharazon yorum yapsa da harraslasam xS" mantiğindasin .

3-4 yil önceki Vigoss ve Lazshorty'den bahsediyoruz . Sadece Vigoss'un 3 yil önceki bir replayini ve Lazshorty'nin aşağidaki replaylerinden birini izle . Farki sen de göreceksindir . Hala şoktayim LazShorty için Avrupa Vigoss fake hesap açmiş diyormuş . Efsane yorum ya :)

http://www.gosugamers.net/dota/replays/30253/100 Bahsettiğin replay o değil , bu sanirim .

Kim bu kadar abes bir şekilde saçmalıyorda ben harasslamıyorum :D Şu forumda en gereksiz postları atan sensin o yüzden kusura bakma kırdıysam. Ama Laz bir dönemde gosuda laz xx oto win yazılan bir oyuncuydu ve öyle yorumlar vardı yani voidle crep kesemeyen adamın ona laf etmesi garip.

TauHunter
09/05/2013, 18:20
Abi anlayamıyorum neyi uzatıyorsunuz?

Onun bunun oyunculuğunu veyahut kişisel özelliklerini konuşup Türk Dotasını kötüleceğinize dota kassaydınız çok güçlü olurdunuz. İsmini duyurmuş oyuncuların iyi veya kötü olmasını tartarak bir şey kazanamazsınız. Aynı zamanda onların diğer oyunculara sergiledikleri davranışları burda vurdura vurdura konuşmanın HİÇ manası yok.

Bir de güçlü oyuncuları rahat bir şekilde laf tokatına geçirenleri aklım almıyor ya. Sanki kendileri 4/4lük tabi, onlar o mevkide olsalar 100 kat daha iyi olurlar dimi :S. Özellikle Arfarazonu bu konu da uyarmak isterim.

Nymphe
09/05/2013, 19:44
Yanlış anlama umrumda değilsin ama yıllardır durmadan beni bu şekilde kötülemenden etkilendim,emeğine saygı duyuyorum ve sana bi kıyak yapıp cevap yazıyorum.

Öncelikle sen ve senin gibi düşük iqlu insanlar ile gerçek anlamda hiç bi muhabbetim olmadı,genelde uzak durmaya çalışıyorum, maksimum yaptığım şey dalga geçip kendimi eğlendirmektir,senin beni iyi oyuncu,efendi gibi sıfatlarla kabul edip etmemen falan da umrumda değil. Gözümde justin bana bi hi bile demedi diyen kızdan farkın yok

Bunu diyende elwind .s

Kardeş yanlış anlamada 2-3 videonu izledim ( kutu kırdırma özellikle ), facebook sayfandaki paylaşımlari takip edip streamdeki tavirlarina baktim , senin iq 80'nin üzerindeyse ben dota accountumu siler , itemleri dagitir oyunun bırakır giderim.

Bu adam sana iyi eleştiri yapsaydi , ' aaaaaaaaaaaaaaaay , teşekkür ederim panpi xDDDD ' diyecektin ama kötü eleştiri yaptığı için ' sen düşük iqlüsün , umrumda değilsin yieaaaaaaa , etrafimdaki insanlar birer tesla, birer einstein oldugu için senle muhattab olmicam yiaaa ' tavrinde bir ergensin. Senin ve umarım senin kafandaki insanlari dotayi bırakması , dota'nin türkiyede gelişmesi için bir adimdir.

Sercan<Michaell>
09/05/2013, 20:11

Sen bizim umurumuzdasın ama öyle deme :( İyi oyuncu olduğun konusunda hemfikiriz zaten onu tartışan yok da. "Düşük IQ" bla bla diyecek en son insansın belki. Çektiğin videolardan IQ akıyor. Hergün izleyip beyin jimnastiği yapıyorum.

Nana
09/05/2013, 20:24
Bunu diyende elwind .s

Kardeş yanlış anlamada 2-3 videonu izledim ( kutu kırdırma özellikle ), facebook sayfandaki paylaşımlari takip edip streamdeki tavirlarina baktim , senin iq 80'nin üzerindeyse ben dota accountumu siler , itemleri dagitir oyunun bırakır giderim.

Bu adam sana iyi eleştiri yapsaydi , ' aaaaaaaaaaaaaaaay , teşekkür ederim panpi xDDDD ' diyecektin ama kötü eleştiri yaptığı için ' sen düşük iqlüsün , umrumda değilsin yieaaaaaaa , etrafimdaki insanlar birer tesla, birer einstein oldugu için senle muhattab olmicam yiaaa ' tavrinde bir ergensin. Senin ve umarım senin kafandaki insanlari dotayi bırakması , dota'nin türkiyede gelişmesi için bir adimdir.

o videoları eğlence ve dalge geçmek amaçlı yaptığınıda anlayamıycak kadar kötümüsünüz ?

Sercan<Michaell>
09/05/2013, 20:29
o videoları eğlence ve dalge geçmek amaçlı yaptığınıda anlayamıycak kadar kötümüsünüz ?

Çok kötüyüz. Zaten eğlence anlayışından ötürü IQ sundan bahsediyorum. Gerçek hali öyleyse zaten yorum yapmazdım.

ELysin
09/05/2013, 20:59
Kimse yanlış anlamasın ama yada anlayabilir herkes doğru anlayacak diye bir şey yok :S Da neyse işte Şey bence gayet eğlenceli videolar mk siz niye böyle velet melet diyorsunuz ki ben gayet eğleniyordum gerek revanche ye laf atmaları olsun gerek cw lerde karsıyı haraslaması olsun : DDDDDDDDD Kimsenin IQ sunu davranışları yada dış görünüşü belirleyemez ki : )

Son olarak şu konuya post atmayın mk.

Krizalid
09/05/2013, 21:04
Zaten Türkiye'de adam gibi competive olarak dota oynamış(oynayabilecek yetiye sahip olmuş) insanlara batacaktır kesinlikle yazdıkların.Bahsettiğin adam Türkiye'de şu ana kadar en iyi olan iki oyuncudan birisi (yxxs diğeri).Hani anlıyorum aslında forum köşelerinde bu insanları eleştirmek kolay geliyor size de.Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış hesabı sen devam Laz kötü Elwind kötü demeye ( :

Elwind'in hiç değilse HWA'da bir kaç win'i var. Belki The Defense maçlarını tamamladıkları kadroyu (dimsdale falan mı vardı) sabit tutup daha fazla turnuvaya katılsalardı yani yüzlerini gösterselerdi belki Artyk Gaming gibi onların da West Qualifier için şansı olabilirdi.

Ama Lazshorty'nin buradaki herhangi birinden çok da farkı yok. EEDL anılarınıza bakıp mastürbasyon yapmaya devam edin siz.

Bu arada kimsenin oyunculuğu hakkında başkası bir şey demiyor iken rağmen şu "kötü kötü kötü" lafını ağzından düşürmemeniz çok şey anlatıyor bence.

Urahara
21/05/2013, 12:34
aaaaa

Owyeah
21/05/2013, 12:47
http://www.youtube.com/watch?v=VUldOA0zRFc
çok özleyecez seni

anca gidersin

kapanmış bitmiş konuyu canlandırmadki amacın ne anlamadım

revnuplay
26/07/2013, 16:01
allah askına bidaha gelme ne olur dinimiz amin

Sercan<Michaell>
26/07/2013, 16:16
Biz elwind denen ergeni unutmuşken sen gene upladın burayı :S

Famera
26/07/2013, 16:20
Bu konunu yeteri kadar konuşulduğunu düşünüyorum tekrar tekrar ve tekrar aynı şeylerin konuşulmasına gerek duymayarak konu kilitlenmiştir.