PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6.78 değişim listesi fikirleri v2

BorisPeace
15/05/2013, 02:07
"6.78 değişim listesi fikirleri" isimli konuda yapılan karşılıklı fikir yürütmeler ve aklıma gelen ve oyuna uygun olacağını düşündüğüm bazı yeni öneriler ile yeni bir konu (ve beyaz bir sayfa) açmaya karar verdim. Önceki konuda olduğu gibi seviyeli tartışmaların süreceğini umuyorum.

Birlikte düşünerek kahramanların nasıl daha etkili ve dengeli olabileceğeini tartışabiliriz. Aşağıya birkaç örnek yazdım, sizin de yorumlarınız ile bu listeyi giderek genişletebiliriz. Yapılan yorumlarla konuyu düzenleyip ortak bir değişim listesi fikrine ulaşabiliriz.

Bakalım 6.78 değişim listesi bu listeye ne kadar benzeyecek :3

Kahramanlar

:atro: Bane Elemental
- Başlangıç hareket hızı 315'ten 305'e düşürüldü.
- Brain Sap artık Nightmare'li bir üniteye atıldığında 1 saniye sersemletecek.

:blood: Bloodseeker
- Bloodrage'in verdiği Saldırı Gücü %30/%60/%90/%120'den, %30/%40/%50/%60'a düşürüldü.
- Bloodrage artık kimin üstünde aktif olursa olsun, aktif olduğu sürece Bloodseeker'a Saldırı Gücü değerinin yarısını verecek. (Kendi üstüne atarsa toplam %45/%60/%75/%90 Saldırı Gücü kazanacak, başka herhangi birine atılırsa -dost ya da düşman- %15/%20/%25/%30 Saldırı Gücü kazanacak)

:brood: Broodmother
- Spawn Spiderling hasarı 75/150/225/300'den 105/170/235/300'e yükseltildi.
- Spawn Spiderling ile yaratılan Spiderling sayısı 1/2/3/3'ten 0/1/2/3'e düşüldü.
- Spiderling ve Spiderite'ların binalar vurduğu hasar %40'tan %50'ye yükseltildi.

:ck: Chaos Knight
- Chaos Bolt mermi hızı 1000'den 800'e düşürüldü.

:cm: Crystal Maiden
- Crystal Nova dolum süresi 15 saniyeden 12 saniyeye düşürüldü.
- Brilliance Aura artık CM ölüyken etkisini kaybetmeyecek.
- Aghanim's Scepter artık Freezing Field hasarını attırmayacak. Onun yerine dolum süresini her seviyede 30 saniye azaltacak (150/120/90'dan 120/90/60 saniyeye) ve mana bedelini %25 azaltacak (200/400/600'den 150/300/450'ye).

:es: Earthshaker
- Echo Slam ilk hasarı 160/210/270'ten 150/200/250'ye düşürüldü.
- Echo Slam sekme hasarı 40/55/70'ten 40/60/80'e yükseltildi.

:davi: Dragon Knight
- Elder Dragon Form dolum süresi 115'ten 60'a düşürüldü.
- Elder Dragon Form süresi 60'tan 30'a düşürüldü.

:gyro: Gyrocopter
Homing Missile sersemletme süresi 2.5 saniyeden 1.6/1.9/2.2/2.5 saniyeye düşürüldü.

:wisp: Guardian Wisp
- Relocate mana bedeli 100'den 100/125/150 olarak değiştirildi.

:husk: Huskar
- Burning Spears süresi 7 saniyeden 5/6/7/8 saniye olarak değiştirildi. Saniye başına hasarı 4/8/12/16'dan 6/10/14/18'e yükseltildi. (Toplam hasar 28/56/84/112'den 30/60/98/144'e yükseltildi.)

:jugg: Juggernaut
- Temel Saldırı Zamanı 1.6'dan 1.7 saniyeye çıkarıldı.
- Blade Dance yeni bir pasif büyü ile değiştirildi: Blade Flurry
Blade Flurry, Juggernaut'un Temel Saldırı Zamanı'nı 1.6/1.5/1.4/1.3 saniyeye düşürür ve böylece daha hızlı saldırmasını sağlar.

:lich: Lich
- Frost Armor saldırı hızı yavaşlatması %20'den %30'a yükseltildi.

:naix: Lifestealer
- Rage saldırı hızı bonusu 30/45/60/80'den 20/40/60/80'e düşürüldü.
- Open Wounds büyü menzili 600'den 300/400/500/600'e düşürüldü.

:mag: Magnus
- Shockwave mana bedeli 90'dan 95'e yükseltildi.
- Skewer mana bedeli 80'den 80/85/90/95'e yükseltildi.

:potm: Mirana
- Elune's Arrow artık Linken's Sphere ile engellenemeyecek.
- Başlangıç Saldırı Gücü 38-49'dan 42-50'ye yükseltildi. (ortalama olarak +2.5 başlangıç hasarı - 43.5'ten 46'ya)

:ogre: Ogre Magi
- Multicast 1.seviyedeki MC şansı %25'ten %40'a çıkarıldı.

:mort: Phantom Assassin
- Stifling Dagger hasarı 50/100/150/200'den 80/120/160/200' yükseltildi.
- Coup de Grace şansı %15'ten %20'ye yükseltildi, ancak CdG sadece düşman kahramanlarda çalışacak.

:lancer: Phantom Lancer
- Doppelwalk dolum süresi 30/25/20/15'ten 60/45/30/15 saniyeye yükseltildi.
- Doppelwalk mana bedeli 150/120/90/60'tan 80/100/120/140'a değiştirildi.

:qop: Queen of Pain
- Shadow Strike mana bedeli 80/100/120/140'tan 95/110/125/140'a yükseltildi.

:razor: Razor
- Unstable Current hareket hızı %3/%6/%9/%12'den %6/%8/%10/%12'ye yükseltildi.

:spec: Spectre
- Spectral Dagger mana bedeli 130/140/150/160'tan 130/135/140/145'e düşürüldü ve (kazanılan ve kaybedilen) Hareket Hızı %5/%9/%14/%18'den %8/%12/%16/%20'ye yükseltildi.

:techie: Techies
- Intelligence'ı 22 + 2.9'dan 30 + 2.4'e değiştirildi.

:vs: Vengeful Spirit
- Nether Swap büyü menzili 600/900/1200'den 700/950/1200'e yükseltildi.
- Wave of Terror mana bedeli 40'tan 30'a düşürüldü.
- Command Aura [pasif] (%12/%20/%28/%36 - 900 EA), Commanding Shout [aktif] ile değiştirildi. (%18/%24/%30/%36 - 900 EA - 15 saniye dolum süresi - 12 saniye süre - 30 mana bedeli)

:zeus: Zeus
- Lightning Bolt artık Zeus'un kendisine hedeflenebilecek. Lightning Bolt kendi üzerinizde kullanıldığında hasar almayacaksınız, bunun yerine yıldırımın enerjisi ile 25/45/65/85 mana kazanacaksınız, etrafınızda Bolt'un Truesight etkisi oluşacak ve Static Field çalışacak.

Eşyalar

:minijanggo: Ancient Janggo of Endurance
- Verdiği pasif %5 MS ve AS aurası kaldırıldı.
- Aktif edildiğinde artık %8 daha fazla MS ve AS verecek. (%10 -> %18)

:armlet: Armlet of Mordiggian
- Verdiği HP yenilenmesi 8'den 3'e düşürüldü.

:buriza: Buriza
- Verdiği Saldırı Gücü 81'den 75'e düşürüldü.

:clarity: Clarity Potion
- Mana yenilenmesi 3.33'ten 4'e yükseltildi ve süresi 30 saniyeden 25 saniyeye düşürüldü. (Toplamda hala 100 mana veriyor.)

:crystalis: Crystalis
- Verdiği Saldırı Gücü 30'dan 27'ye düşürüldü.

:lothars: Lothar's Edge
- Windwalk geçiş zamanı 0.3 saniyeden 2.0 saniyeye çıkarıldı.
- Windwalk Backstab hasarı 150'den 200'e çıkarıldı.
- Saldırı Hızı kaldırıldı.
- Fiyatı Shadow Amulet değişikliği ile 500 altın daha ucuz.

:mkb: Monkey King Bar
- MKB artık +15 Saldırı Hızı vermeyecek.

:amulet: Shadow Amulet
- Saldırı Hızı kaldırıldı.
- Fiyatı 1600'den 1100'e düşürüldü.

:soulring: Soul Ring
- Verdiği HP yenilenmesi 3'ten 2'ye düşürüldü.

Burakula
15/05/2013, 05:16
Kendi fikirlerimi yazmadan önce biraz yorum yapayım:)

-Support türü herolara ms azaltlması çok gaddarca bir hareket bence.Genelini base ms si düşük ve zaten çoğu zaman tranquil bots kasıyoruz bu herolara, son mapta tranquil botsun katledilmesiyle beraber damage yeyince iyice ağır vasıtaya dönüyor bu herolar, ne foga girebiliyor ne kombattan çıkabiliyor.

-bloodseekerdaki fikir güzel ve işe yarar gözüküyor ama skill yapısı fazla karmaşık. Dotadaki skiller anlık hesaplanabilicek şekilde olmalı bence. Kombat bir hızlı karar verme ve uygulama işi olduğundan uzun ve ayrıntı9 hesaplar dotanın düşmanıdır diyorum.

-CM nin aşırı az ms sini skil değiştirerek arttırmak yerine direk base ms sini düzgün hale getirsek, cm yi cm yapan skill de aynı kalsa?

-Juggernout için aynı türden attak sped arttıran fakat aktif bir skill değişimi de benim aklımda vardı. Fakat benim fikrimde skill eser miktarda ms artışı da sağlamalı. Bu sayede hem ultisiyle hem ilk skiliyle etkileşimi güzel olmuş olur. Zaten fikrimi de yazıcam.

Fikirlerin hepsi düşünülmüş Boris iyi uğraşmışsın hepsi mantıklı özellikle de Zeus çok hoşuma gitti. Şimdi bakalım benim aklımda neler varmış:)

*juggernout 3. skili "get angry" ile değiştirldi. get angry kullanıldığında %10-20-30-40 AS ve %3-5-7-9 MS vericek. 10 sn sürücek cd si 20 sn.

*magnus reverse polarity radius u 410 dan 340 olarak değiştirildi.

*vengefull nether swap artık atıldığı düşman üniteye 3 saniye boyunca 50-75-100 damage vuracak ve her levelde %23 slow verecek.

*meepo earthbind artık magic immune ünitelere atılabilecek.
geosrike skili "poor but fast" ile değiştirildi. Yeni pasif skilde meepo canının kalan yüzdesine göre ms kazanıcak. Bu ms artışı canı %15 in alıtndayken 522 olucak şekilde ayarlanıcak.

*earthshaker enchant totem den sonraki saldırı %70 alan vurucak. str başlangıcı 22 den 27 ye yükseltildi.

*huskar inner vitality skili üzerindeyken canı %20 nini altına düştüğündek bir öfke patlaması yaşanır. patlama 250 radiustakilere 150 damage vurur ve hsukarın üzerindeki negatif buffları siler(stun halbert vs.) patlama can tam %20den aşşa indiğinde yaşanır ve çıkıp inme olursa tekrar eder.

*ursa energe pasif olarak ursanın kullandığı her büyüden sonra 400 rangeteki dostlarına ve kendisine %5 ms verir. MS artışı 6 sn sürer ve stacklenir.

*riki maru permanent ivisibility iken vuracağı ilk vuruş kesin olarak backstab damage i vurur. Permanent invisibility artık açılıp kapanabilen fakat mana yemeyen bir skill. Kapalıyken açıldığında üzerinizdeki görünmez gösteren negatif buffları siler(track dust vs). kapattıktan sonra açılması için 5 sn lik bir cd si bulunur.

*nyx assasin impale stun süresi 1.75 saniyeye düşürüldü. Mana burn damage tipi phisical olarak değiştirildi. magic immune ünitelerda kullanıldığında damage vuracak fakat mana silmeyecek.

*keeper of the light chakra mana bedeli 45-65-85-105 olarak değiştirildi. illuminate in gideceği range artık toplandığı miktara göre değişecek, ancak sonuna kadar toplandığında şimdki kadar uzağa gidebilecek.. blinding light artık 200 damage vuracak. Recall bozulması için artık çağrılan kahramanın 3 adet hero/kule damage i yemesi gerekecek.

*medusa stona gaze kullandıktan sonraki 5 saniye yediği damage nin yarısı kadar mana kazanıcak. stone gaze artık sadece hero statüsündeki ünitelere etki edecek.

*treant protector base int miktarı ve int artışı 17+1.8 den 22+2.2 ye yükseltildi. overghrowth artık yakalanan düşman heronun 100 range yakınında başka bir düşman ünite varsa ona da etki edicek(bir nevi yan yana duran düşmanlara zincirleme etki edicek)

*ancient apaaration cold feet kullanılan düşman ünite eğer ice vortex üstünden geçerse iki kat slow yiyecek. chiling touchlı iken eğer cold feet tarafında stunlatılmış bir üniteye vuruluyorsa ekstra damage vurulacak fakat size verilen vuruş saıysı azalmıyacak(örneğin chiriling touch 5 vuruşluk 70 damage vermiş o dmage i vuıracaksınız fakat hala 5 vuruş hakkınız olucak)

* mortret coup the grace aktif hale getirildi. basıldığında 3 saniye boyunca miss vurulamayacak ve her vuruş 1.5-2-2.5x ciritik vuracak. cd si 25 saniye.

*barathrum charge of darkness skili herhangi bir şekilde sona erdikten hemen sonra 4 saniye boyunca 522 olucak. greter bash skili tuttuğunda 100 rangelik bir alana etki edicek(yaklanana kişinin yanındaki de aynı şekilde stun olucak ve kayıcak)

*lothar's edge windwalk geçiş süresi 1.5 saniyeye çıkarıldı(borisinkinden farklı olsun:D)
backstab hasarı kaldırıldı onun yerine backstab vuruşu artık 3 sn süren %12 slow vericek.
windwalk un verdiği ms kaldırıldı. windwalk artık 3sn daha uzun sürecek.

Aklıma bunlar geldi şimdilik:)

canifeto12
15/05/2013, 17:53
yazmaya üsenmedin boris ?

Lexsarko
15/05/2013, 19:04
Boris, önerilerinin istisnasız hiçbirini beğenmedim :/ O yüzden tek tek yazmak zor geliyor.

KEREEEEEEEEEEEM
15/05/2013, 19:08
CM'deki yeni skill değişikliğini beğenmedim açıkçası. Mana regeni oyun başı çok işe yarıyor ve oyunda onun gibi bir skill yok mana veren. (ezalor hariç) Ayrıca biraz dengesiz olur gibi yeni düşündüğün skill.

Juggernaut önerisini beğendim ama 1.22 temel saldırı süresi biraz fazla hızlı gibi.

coup de grace için sadece herolara kritik olursa mort gereken farmını yapamaz diye düşünüyorum. en azından %10 creepler için şans olmalı ya da traxın ultisi gibi yakında düşman yokken fazladan hasar vermeli.

Braculanın tavsiyelerine gelirsek:

vengeful spirit değişikliği çok imba gibi ya.

huskardaki değişikilk belki cdsi olsa daha iyi olurdu. öbür türlü armlet aç kapa baya ölmez

treant protector için güzel bir fikir. pub oyunlarda lanede çok işe yarar. hele magnus falan olursa iyi combo olur. Ama turnuva oyunlarında seçilmesi için aghanim gerektiğini düşünüyorum.

mort için 3 saniye boyunca 2.5x kritik çok fazla. gondar az kasınca tek atıyor o skille.

barat da çok imbalanced olur. zaten 2. skilin verdiği movement stun da tutarsa skil atamadan ölmenize yol açıyo.

lothardan ms çıkarılırsa furionun picklenmesi azalır diye düşünüyorum. publar içn belki iyi olabilir ama turnuvalarda ona basıp traxdaki gibi silence slow yok.

Nymphe
15/05/2013, 19:20
Miranaya kesinlike bir buff gelmeli , o konuda tamamen katılıyorum . Oyun başı çok düşük bir base attacka sahip . Şu buffda gelebilir Mirana'ya .

Sacred Arrow hızı %20 arttırıldı .
Sacred Arrow minimum sersemletmesi 0.5 saniyeden 1.5 saniyeye yükseltildi.
Sacred Arrow menzili 3000'den 2700'e düşürüldü.

Vengenin pasif skilini aktif yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. Ultisinin rangesini yükseltmek iyi olabilir.

Crystal Maiden'i kesinlikle ellememek lazım .Getirilcekse buff getirilmeli , hele hele pasif skili kesinlikle değiştirilmemeli. Nova hasarını 4.seviyede 300'e yükseltmek güzel olabilir.

MrFoseptik
15/05/2013, 19:40
juggernaunt'daki değişiklik çok tehlikeli. Göz açıp kapayıncaya kadar yıkılan kuleler görebiliriz.

BorisPeace
15/05/2013, 19:44
Boris, önerilerinin istisnasız hiçbirini beğenmedim :/ O yüzden tek tek yazmak zor geliyor.

Senin istediğin bu dimi:

Crystal Maiden
- Freezing Field süresi 3 saniye daha uzatıldı.

juggernaunt'daki değişiklik çok tehlikeli. Göz açıp kapayıncaya kadar yıkılan kuleler görebiliriz.

Zaten görüyoruz :/

Sayıları biraz değiştirdim.

Raichoxunrefleksleri
15/05/2013, 20:06

Yok öyle bir dünya , %31 DPS artişi o derece push özelliği vermez .

Mortrede gelen değişiklik daha tehlikeli gözüküyor .CDG'nin verdiği dps artişi %52,5 den %70 e çikmiş . Gerçi farmlama hizi biraz düşürülmüş . Yine de Blink Strike + fury fazlasiyla yeterli farm için . Bu arada Blur hala çöp bir yetenek .

Rylai'ya MS buff lazim .

Gyro ve Naix'e daha ağir nerfler lazim .

Yazmaya devam ediceğim .

MrFoseptik
15/05/2013, 20:38
@Boris druidin ayısından bahsediyorsun sanırım. onda da şöyle bişey var. Ayı sadece binalara fazla vuruyor. spirit bearın ilizyonu çıkmıyor. Ayrıca trollün ulti ayıya işlemiyor. Combo havuzu çok büyüyor. göz açıp kapama çok az farmla sağlanabilir kanımca. Zaten sırf bu yüzden tehlikeli dedim.

@Ar-Phàrazôn druidin ayısı binaya %40 fazla vuruyor ki arada %31 ile pek bir fark olmamasına rağmen ayıyın push yeteneğini inkar edemezsin. Daha ilizyonları saymıyorum hele.

Bence ikisinin koktelyi yapılabilir. 4 lvl de %20 ihtimalle critic ve 1.45 bat.

BorisPeace
15/05/2013, 20:55
@Boris druidin ayısından bahsediyorsun sanırım. onda da şöyle bişey var. Ayı sadece binalara fazla vuruyor. spirit bearın ilizyonu çıkmıyor. Ayrıca trollün ulti ayıya işlemiyor. Combo havuzu çok büyüyor. göz açıp kapama çok az farmla sağlanabilir kanımca. Zaten sırf bu yüzden tehlikeli dedim.

@Ar-Phàrazôn druidin ayısı binaya %40 fazla vuruyor ki arada %31 ile pek bir fark olmamasına rağmen ayıyın push yeteneğini inkar edemezsin. Daha ilizyonları saymıyorum hele.

Bence ikisinin koktelyi yapılabilir. 4 lvl de %20 ihtimalle critic ve 1.45 bat.

Özellikle Critten kurtulmaya çalışıyorum ya. Anti-Mage'in büyüsüz zaten 1.45 saniye saldırı zamanı var. DPS artışı olarak bakacaksak şöyle bakalım:

Şu anki Yurnero için dps artışı: %36
Önerilen Yurnero için dps artışı: ~%23

Avantajlı tarafı ise Omnislash ile çok daha uyumlu olması, Critical Strike'dan daha güvenilir olması, saldırı hızı ile iyi çalışan eşyalarla uyumu (crit, bash, maelstorm vs), çok kullanılan Critical Strike yeteneğinden kurtulmuş olması ve Crit çalışmayan hedeflere karşı (senin de belirttiğin gibi binalar - belki de aklıma gelmeyen başka şeyler) dps'sinin yükselmesi. Dezavantajı ise Burst Damage etkisini kaybedecek ve daha az dps artışı sağlayacak.

MrFoseptik
15/05/2013, 21:17
Özellikle Critten kurtulmaya çalışıyorum ya. Anti-Mage'in büyüsüz zaten 1.45 saniye saldırı zamanı var. DPS artışı olarak bakacaksak şöyle bakalım:

Şu anki Yurnero için dps artışı: %36
Önerilen Yurnero için dps artışı: ~%23

Avantajlı tarafı ise Omnislash ile çok daha uyumlu olması, Critical Strike'dan daha güvenilir olması, saldırı hızı ile iyi çalışan eşyalarla uyumu (crit, bash, maelstorm vs), çok kullanılan Critical Strike yeteneğinden kurtulmuş olması ve Crit çalışmayan hedeflere karşı (senin de belirttiğin gibi binalar - belki de aklıma gelmeyen başka şeyler) dps'sinin yükselmesi. Dezavantajı ise Burst Damage etkisini kaybedecek ve daha az dps artışı sağlayacak.

Fikirler v1'de biri %30+ demişti. O yüzden hesaplamadım. %23 artışda kalıyorsa gayet uygun olur. Benim hatam sorry.

Anti-Mage aklıma geldi de bu seferde Juggernaunt'un healing wardı yüzünden push daha güçlü olur diye onu hiç saymadım.

Raichoxunrefleksleri
15/05/2013, 21:35
Orada biraz önce 1.22 yaziyordu :S (Ben mi yanliş gördüm :/ ) Neyse sonuç olarak Boris'in de dediği gibi mini-bash , bash , chain lightning gibi skillerle daha fazla uyum içinde . Fakat rakamlar değiştirilebilir . (DPS artişinin biraz daha fazla olmasi lazim) . BAT 1.6'da kalip , 1.5/1.4/1.3/1.2 şeklinde daha dengeli olur ( Zaten Buff'a ihtiyci olan bir kahraman) Bu haliyle %33 DPS veriyor .

CoolStoryBro
15/05/2013, 23:03
Mantıklı fikirler ama bazıları gereksiz Buff ve Nerflerden oluşmuş gibi geldi bana. Herneyse ben şimdilik en büyük sorunum olan Mirana hakkında konuşmak istiyorum.

Okumayacaklara Özet: Mirana bufflanmalı, bu kadar yazdıysam bir şey biliyorumdur.:D

Şimdi biliyorsunuz ki bu hero uzun süredir bufflandığı halde hala diğerleriyle yarışacak güçte değil. Bunun ilk sebeplerinden biri bahsettiğiniz gibi Base Damage'i, 38-49 yani 43. Bu heronun Offlane rolüne hapsedildiğini ve karşısına ortalama 55-60 Base Damage'i olan bir Carry geleceğini ayrıca onun yanında bir de Supportu olacağını katınca bu herodan ne yapmasını bekliyorlar anlamıyorum. Damage artırıcı itemlar alman da sınırlı çünkü Offlane'desin eğer Camp Block ve Gank tehlikesi için Vision sağlamazsan Leap sayesinde ölmesen bile ne doğru düzgün exp ne de gold alabilirsin. Kaldı ki karşındakiler o kadar rahat kastıktan sonra Leap de kaçman için yeterli olmuyor bir süre sonra. Neyse şimdi başlangıç itemlarımıza bakalım, sanırım en mantıklı seçenek; Obs+1x Tango+1x Salve+1x Slippers of agility+2x Branch bu şekilde bile 48'e ulaşıyor damage. Bu çoğu zaman karşına gelen Supporttan bile dayak yemene sebep oluyor. Şimdi bu herodan ne yapmasını bekliyorlar Supporttan bile dayak yerken aynı zamanda creep alacak, deny atacak ve Carryi rahatsız edecek? Bir hero bu kadar zor durumda bırakılmamalı bence.

Ve bu Borisin 2.5 damage buff'ı yeterli değil bu heroyu diğer herolarla mukayese etmek için. Bir de diğer çok picklenen Offlane heroların Base Damagelerine bakalım; Dark Seer 63, Clockwerk 58, Magnus 55, Puck 53, Windrunner 50 bu liste böyle uzar gider. Yani bırak 43'e yakın olmayı 50'nin altında başka Offlane herosu yok, kaldı ki bu herolarının Mirana kadar Base Damage'e ihtiyacı yok çünkü neredeyse hepsinin creep almasına ve karşıya hasar vermesine yarayacak skilleri var. Oyun başında düşük mana havuzu yüksek mana bedeli ve yüksek CD'si yüzünden Starfall ile kasmaya çalışan bir Mirana göremezsiniz ama Rocket Flare, illusory orb ya da Powershot ile kasabilen herolar görürsünüz bu mana havuzları, mana bedelleri ve Skill CD'lerinin elverişli olmasından kaynaklanıyor bunun yanında base damageleri de olması yine bu tarz heroları rahat bir Mid herosu yapmaya yetiyor, ama Mirana'da herşeyden kesilmiş gibi bir hal var.

Yani Mirana'yı Offlane'de rahat ettirebilmek ve tekrar zorlayıcı bir Mid herosu olarak görmek için Base Damage ortalaması diğerleri gibi en az 50 civarı olmalı, belki Starfall ve/veya Arrow damagelerinde ufak azaltmalar yaparak Arrow damage türünü "Pure" hale getirmek de ayrı bir buff olabilir diye düşünüyorum. Çünkü bana göre Arrow oyundaki tutturması en zor skill ve yeterince hakkı verilmiyor gibi geliyor. Bunun bir nedeni de Dota 2'de Arrow'un DotA'ya oranla daha kolay dodge'lanması durumu var. Bunu siz de farketmişsinizdir diye umuyorum bariz bir şekilde Dota 2'de Arrow dodge'lamak daha kolay.

Bunu Dev.Dota'da filan da araştırmıştım ve benim de katıldığım benzer bir kanı var ortada; Hitbox ve Collision Size'larda yani Arrow'un çarpışma alanları ile ilgili bir sorun olduğu ve DotA'ya oranla daha parlak, uzun, büyük olmasına rağmen çarpışma alanının daha ufak olması olarak görülüyor. Çok yakından attığınız Arrow'u bile dodge'lamanın zor olmaması da bunları bir nevi kanıtlıyor zaten.Yani öyle anlar oluyor ki Arrow kesin tutacak oradan kaçamaz diyorsun Leap atıyorsun yaklaşmak için ama adamın son anda ufacık bir kıvrımı dodge'lamaya yetiyor. DotA'yla oyun motoru farklı olduğu için böyle durumlar oluşuyor olabilir ama belli ki istenilen performansta kullanılamıyor bu skill oynayanlar farketmiştir, Valve bunun üstünde kesinlikle durmalı.

Son olarak bir de 1500 range'den Stun tutturmakla 3000 range'den Stun tutturmanın hiç bir farkı olmaması, sadece daha uzun mesafeden atabilmemizi sağlıyor. Yani 10 saniye Stun olmasını beklemiyorum da birinde 2 saniye sonraki hareketi diğerinde 4 saniye sonraki hareketi tahmin ediyorsun iki katı daha zor bir durum var. Ve bu Rocket Flare gibi 600 AOE bir skill değil ufacık bir alanı tutturmanız gerekiyor. Yani süre uzadıkça tahmin şansınız düşüyor bunun için de Arrow'un Stun süresine benzer şekilde artarak gitmesi bir çözüm olabilir her 150 range'de %2 gibi, tabi bu daha uygun hale getiriebilir fakat bu şekilde kullanılması bence çok mantıklı olurdu.

Bu arada Boris, NH ve diğer arkadaşların da Mirana hakkındaki yorumlarını merak ediyorum paylaşırlarsa sevinirim.:)

L2ebel
16/05/2013, 01:16
4.2 değişmesin yeter :P

ViktorReznov
16/05/2013, 10:53
Pl nin annesi ölsün.

BorisPeace
16/05/2013, 11:48
DotA'da çok fazla Mirana oynuyorum, oynadığım 10-15 kahramandan biri. Son bufflarla güzel bir yere geldi, artık kullanılabilir bir ultisi var (: Saldırı animasyonu çok iyi olmasına rağmen düşük Saldırı Gücü başlangıçı ile CS alması ve şu anda popüler olan diğer kahramanlarla çekişmesi çok çok zor. Bana eksik tek yanı bu gibi geliyor, başlangıç hasarı biraz olsun yükselirse güzel bir yere gelecektir. Linken's Sphere'ın zaten kullanılması güç olan, üstelik target olmayan bir büyüyü engellemesi ise saçmalık gibi geliyor açıkçası.

napstar
16/05/2013, 11:51
Dünya'nın en iyi Mirana oyuncusu olarak, Mirana'ya buff'a gerek yok diyorum.

Krizalid
16/05/2013, 12:36

Naber napstar, singsing nasıl?

+15 base damage pls

CoolStoryBro
16/05/2013, 12:58

Umarım yakında ölürsün. :)

Boris DotA'dayken ben de çok aşırı oynuyordum, en sevdiğim hero fakat bu bahsettiğim şeyler yüzünden Dota 2'de çok fazla picklemez oldum. Yani toplam 50-60 oyun atmışımdır ortalama %70 win rate ile oynuyorum ama dediğim gibi oyun başı oyunu bilen agrasif adamlara karşı çok can sıkıcı bir durum oluyor. Mesela Full Roam oynuyorum dodgelamak kolay olduğundan Arrowların etkisini DotA'daki kadar gösteremiyorum sadece bir kaç kritik stun ve lane'i rahatsız etme olarak iş görüyor o rolde de, o yüzden skillerinden çok olabildiğince farm alıp Semi-Carrye çevirme peşinde herkes ama onu da yapmak kolay değil offlane'de. Bu yüzden Arrow konusunda Dota 2 adına bir kaç değişiklik yapılmalı diye düşünüyorum. Ayrıca Arrow, Leap, Attack Animation bariz DotA'da daha güzeldi Dota 2'de bunlarda bi acayiplik seziyorum. Üstüne bir de BackArrow vardı ahh ah.

Sadece DotA adına konuşacak olsak ben de sadece damage buffını yeterli görürdüm ama 2'de işler biraz farklı maalesef. Dota 2 oynamayı artırınca sen de farkedeceksin bu durumu. Yani Dota 2 için damage buff'ının yanında Collision Size/Hitbox olayı üzerinde durulmalı ve Arrow'un boyutu biraz ufaltılıp parıldaması kaldırılmalı. Bir de dediğim gibi Arrow'un hızının artması yine mantıklı bir buff olabilir en azından 1500 range'den sonra artırılsa yine büyük işlev sağlar.

Şu Castingin güzelliğine gel;

https://www.youtube.com/watch?v=OgtK6xpkFTw

TheRECRU|T
16/05/2013, 15:59
bs de sanki bir yanlış yazım var gibi? ayrıca bs için düşündüklerimiz yakınmış benimde değişimim ; Bloodrage kendini silence lamaması ve düşmana %50 daha az damage vermesi yönünde. ayrıca bu gibi çift yönlü skiller olmalı bence heroda kendine bastığında damage karşıya bastığında silence gibi kendine bastığında ms karşıya bastığında damage redu. gibi... diğer değişimlerin pek kafama yatmadı ben tartışmaya üşeniyorum sen bukadar şeyi yazmaya nasıl üşenmedin anlamıyorum siz insanları :((

yenilmez_86
16/05/2013, 16:03
güzelde bunlar dota 2 ye nezaman geçicek

Burakula
16/05/2013, 18:33
CM'deki yeni skill değişikliğini beğenmedim açıkçası. Mana regeni oyun başı çok işe yarıyor ve oyunda onun gibi bir skill yok mana veren. (ezalor hariç) Ayrıca biraz dengesiz olur gibi yeni düşündüğün skill.

Juggernaut önerisini beğendim ama 1.22 temel saldırı süresi biraz fazla hızlı gibi.

coup de grace için sadece herolara kritik olursa mort gereken farmını yapamaz diye düşünüyorum. en azından %10 creepler için şans olmalı ya da traxın ultisi gibi yakında düşman yokken fazladan hasar vermeli.

Braculanın tavsiyelerine gelirsek:

vengeful spirit değişikliği çok imba gibi ya.

huskardaki değişikilk belki cdsi olsa daha iyi olurdu. öbür türlü armlet aç kapa baya ölmez

treant protector için güzel bir fikir. pub oyunlarda lanede çok işe yarar. hele magnus falan olursa iyi combo olur. Ama turnuva oyunlarında seçilmesi için aghanim gerektiğini düşünüyorum.

mort için 3 saniye boyunca 2.5x kritik çok fazla. gondar az kasınca tek atıyor o skille.

barat da çok imbalanced olur. zaten 2. skilin verdiği movement stun da tutarsa skil atamadan ölmenize yol açıyo.

lothardan ms çıkarılırsa furionun picklenmesi azalır diye düşünüyorum. publar içn belki iyi olabilir ama turnuvalarda ona basıp traxdaki gibi silence slow yok.

*Vengefull spirit şu anda fazla aciz olduğundan bu değişikliğin çok olduğunu düşünmuyorum, yine de ulti cd si arttırılarak dengelenebilir eğer imbalanced olursa.

*huskardaki skilin bir başka espirisi zaten cd si olmaması. canınızı %20 civiarında tutabilirseniz küçük artış ve azalmalar ard arda damageler vuracaktır alana. Ayrıca huskar da şu andaki map'in aciz herolarından, ne canı yeterli ne damage i ne de durable özelliği. dengelemek adına vitalitiy nin damage inde küçük azaltmaya gidebilirim.

*mort un blinkten gelen hızlandırmasını düşünerek 2 sn ye indirdim.

*barath stun skiline gelen cd den beri zaten sıkıntılı. Pasif stununa cd gelmesi gereken void troll gibi herolar dururken zaten güçsüz ve hiç piklenmeyen bu herodan başlanması garibime gitmişti. bari dip dibe kişileri de stunlasın da topluluktan ölmeden önce 1 kill çıkarabilsin en azından. zira 1vs 1 yakalamadığın herhangi bir ortamdan kill alabilmen çok zor şu anki haliyle.

BorisPeace
16/05/2013, 18:47
*barath stun skiline gelen cd den beri zaten sıkıntılı. Pasif stununa cd gelmesi gereken void troll gibi herolar dururken zaten güçsüz ve hiç piklenmeyen bu herodan başlanması garibime gitmişti. bari dip dibe kişileri de stunlasın da topluluktan ölmeden önce 1 kill çıkarabilsin en azından. zira 1vs 1 yakalamadığın herhangi bir ortamdan kill alabilmen çok zor şu anki haliyle.

Diğer stunları sürekli S'ye basarak devamlı tutturamıyorsun ama (:

Nighthawk
16/05/2013, 18:49

Sen olayı çok yanlış anlamışsın.

Burakula
16/05/2013, 19:06
Diğer stunları sürekli S'ye basarak devamlı tutturamıyorsun ama (:

doğrusun o konuda ancak bence önlem olarak yetersiz. Skill işleyişini değiştirmek daha mantıklı, vurduktan sonra atması gibi. Yanlış anlama ben zaten karşı tarafa hamle hakkı vermediğinden ve gameplayi düşürdüğünden pasif perma bash olayına karşı bir insanım. Pasif bash skillerine kesinlikle cd eklenmeli fakat buna başka herolardan başlanmalı diye düşünüyorum sadece. barath a da eklensin ama hero bana göre zaten zayıf olduğundan bir buffla da desteklenmeli, örneğin benim önerimle:)

*ek olarak slardarın da pasif skilinin o heroya yakışmadığında ısrarcıyım, bir çare bulur bulmaz ekliyeceğim:)

Krizalid
16/05/2013, 19:40
Boris eski başlığın linkini koysaydın keşke

http://www.gamehonor.com/showthread.php/17237-6-78-de%C4%9Fi%C5%9Fim-listesi-fikirleri

Neyse buldum ben, bunun bir altındaymış, ne kadar az şey konuşuyormuşuz meğer.

napstar
16/05/2013, 20:02

2009'da falan Boris'i Icefrog sanırdık. 4 sene geridesin hocam :'(

Lexsarko
16/05/2013, 20:16
2009'da falan Boris'i Icefrog sanırdık. 4 sene geridesin hocam :'(

Cidden yaptınız mı bunu?

napstar
16/05/2013, 20:18
Cidden yaptınız mı bunu?

Yok beee şaka :ddd nyxnyxnyxnyx

Lexsarko
16/05/2013, 20:30
Yok beee şaka :ddd nyxnyxnyxnyx

Dedim yahu kimlerle oyun atıyoz :S

Nymphe
19/05/2013, 22:53
Hortlatayim dedim lan niye forum bu kadar ölü.

Glyph gibi ama daha farklı bir özellik eklenebilir dotaya . Şöyle ki

Consolidation adlı yeni bir özellik eklendi :

Consolidation , glyph gibi ama biraz daha farklı .

- Aktif etmek için gold istiyor .
- Gold miktari her 10 dakikada bir 300 artıyor .
- Cooldown'ı 9 dakika.
- 10. dakikada aktif olan bir skil , basildigi zaman binalara backdoor regeni ve +30 armor sagliyor ve 7 saniye sürüyor.
- Fiyati 700 gold ile başlıyor . Her 10 dakikada bir 300 gold ekleniyor . Hiç kullanılmasa bile gold eklenmeye devam ediyor.
- Eğer Glyph kullanılmış ise , glyph den sonraki 5 dakika kullanilamiyor .

Eet , işsizim bu arada.

Burakula
19/05/2013, 23:09
Hortlatayim dedim lan niye forum bu kadar ölü.

Glyph gibi ama daha farklı bir özellik eklenebilir dotaya . Şöyle ki

Consolidation adlı yeni bir özellik eklendi :

Consolidation , glyph gibi ama biraz daha farklı .

- Aktif etmek için gold istiyor .
- Gold miktari her 10 dakikada bir 300 artıyor .
- Cooldown'ı 9 dakika.
- 10. dakikada aktif olan bir skil , basildigi zaman binalara backdoor regeni ve +30 armor sagliyor ve 7 saniye sürüyor.
- Fiyati 700 gold ile başlıyor . Her 10 dakikada bir 300 gold ekleniyor . Hiç kullanılmasa bile gold eklenmeye devam ediyor.
- Eğer Glyph kullanılmış ise , glyph den sonraki 5 dakika kullanilamiyor .

Eet , işsizim bu arada.
Bir mapin kaldıramayacağı kadar büyük bir değişiklik bana göre:S

Krizalid
19/05/2013, 23:14
Parasını kim veriyor :D Supportlardan 1k- 1.3k çıkmaz. Carryler de buna para vermez. Çöp öneri. Keşke biraz kafanızı kullansanız.

Nymphe
20/05/2013, 00:24
Parasını kim veriyor :D Supportlardan 1k- 1.3k çıkmaz. Carryler de buna para vermez. Çöp öneri. Keşke biraz kafanızı kullansanız.

Ulan zaten paran yoksa kullanamazsin illa kullanıcaksın demiyorlar , paran varsa da kullanıp kullanmamak adamın kararına bağlı niye gelip buraya beyinsiz beyinsiz yorum yapıyorsun amk hastamisin sen birader, defol git kafanizi kullansaymişiz , sanki bana kendisinin tüm fikirleri şaheser ak.

Bir mapin kaldıramayacağı kadar büyük bir değişiklik bana göre:S

Yani , olabilir ama bu tür şeyler denenebilir en azından ( tournement mapi hariç ) . Dediğim gibi sadece öneri .

Krizalid
20/05/2013, 06:15
Ulan zaten paran yoksa kullanamazsin illa kullanıcaksın demiyorlar , paran varsa da kullanıp kullanmamak adamın kararına bağlı niye gelip buraya beyinsiz beyinsiz yorum yapıyorsun amk hastamisin sen birader, defol git kafanizi kullansaymişiz , sanki bana kendisinin tüm fikirleri şaheser ak.

Yani , olabilir ama bu tür şeyler denenebilir en azından ( tournement mapi hariç ) . Dediğim gibi sadece öneri .

N-N-N-NERD RAAAAAAGEEEEEE

:D :D :D

Ne oldu la. Efor harcamadan salladığın çerçöpe hak ettiği değeri verdik diye kızdın mı :D Bağcılar bebesi. Ekran karşısında vaktini millete hakaret etmek için yer aramakla geçireceğine veya iki haftadır oynadığın oyunlara "suggestion" kasacağına git ayna karşısında sivilce sıktır. Karakterinin gerektirdiği budur.

Sana bu yazdığın çöp parçasının neden tıpkı senin gibi beş para etmez olduğunu uzun uzun anlatırdım ancak vaktime yazık olacak zira iletişim kurma kanallarının açık olduğunu pek sanmıyorum. Küçükken anneni ilkokul öğretmeninle falan yakaladın herhalde yoksa bu kadar okumaz anlamaz ama hakaretten şaşmaz bir insan yetiştirmenin pek kolay olduğunu düşünmüyorum.

Hiçbir mantık bulundurmadan, tek cümle bile açıklama yazmadan "şöyle bir şey koysunlar yeaaa" diyip 3 ay DotA oynamış herhangi birinin saçmalığına onay verebileceği (lol'cü burakula bile saçma bulmuş bileklerini kessen yeridir) bir şey yazarsan alacağın ortalama tepki budur. Bu tür şeyleri oyunu bilen abilerine bırak ve inci sözlüğüne geri dön lütfen.

Bu arada bu beyinsiz lafını da iyi buldular haa. Torna tesfiye takılıp burun karıştırarak yandaki AL'dan kız keserler, arka sıralara toplanıp babalarının hala taksidini ödediği akıllı telefondan porno izlerler, akşam da gelip bilgisayar başında millete beyinsiz falan derler. Hayat size güzel ya. Şimdi böyle deyince de kesin atlar "BEN BOĞAZİÇİNDE TIP OKUYOM YAA" falan diye, bak hele ne olacak.

Ulan zaten paran yoksa kullanamazsin illa kullanıcaksın demiyorlar , paran varsa da kullanıp kullanmamak adamın kararına bağlı

"Ben sadece pub game biliyorum" demenin daha kısa yolları da var. :D :D Gerçi biz de daha fazlasını beklemedik zaten.

2 sene sonra olur da heroların skillerini, oyundaki itemları falan öğrenirsen buraya tekrar geri gel, belki bir iki damla mantıklı bir şeyler yazabilirsin. Ama şimdilik hoşçakal; küfürbaz, ergen, saygısız liselim.

Nymphe
20/05/2013, 10:30
.....

Manbupiness
20/05/2013, 10:45
N-N-N-NERD RAAAAAAGEEEEEE

:D :D :D

Ne oldu la. Efor harcamadan salladığın çerçöpe hak ettiği değeri verdik diye kızdın mı :D Bağcılar bebesi. Ekran karşısında vaktini millete hakaret etmek için yer aramakla geçireceğine veya iki haftadır oynadığın oyunlara "suggestion" kasacağına git ayna karşısında sivilce sıktır. Karakterinin gerektirdiği budur.

Sana bu yazdığın çöp parçasının neden tıpkı senin gibi beş para etmez olduğunu uzun uzun anlatırdım ancak vaktime yazık olacak zira iletişim kurma kanallarının açık olduğunu pek sanmıyorum. Küçükken anneni ilkokul öğretmeninle falan yakaladın herhalde yoksa bu kadar okumaz anlamaz ama hakaretten şaşmaz bir insan yetiştirmenin pek kolay olduğunu düşünmüyorum.

Hiçbir mantık bulundurmadan, tek cümle bile açıklama yazmadan "şöyle bir şey koysunlar yeaaa" diyip 3 ay DotA oynamış herhangi birinin saçmalığına onay verebileceği (lol'cü burakula bile saçma bulmuş bileklerini kessen yeridir) bir şey yazarsan alacağın ortalama tepki budur. Bu tür şeyleri oyunu bilen abilerine bırak ve inci sözlüğüne geri dön lütfen.

Bu arada bu beyinsiz lafını da iyi buldular haa. Torna tesfiye takılıp burun karıştırarak yandaki AL'dan kız keserler, arka sıralara toplanıp babalarının hala taksidini ödediği akıllı telefondan porno izlerler, akşam da gelip bilgisayar başında millete beyinsiz falan derler. Hayat size güzel ya. Şimdi böyle deyince de kesin atlar "BEN BOĞAZİÇİNDE TIP OKUYOM YAA" falan diye, bak hele ne olacak.

"Ben sadece pub game biliyorum" demenin daha kısa yolları da var. :D :D Gerçi biz de daha fazlasını beklemedik zaten.

2 sene sonra olur da heroların skillerini, oyundaki itemları falan öğrenirsen buraya tekrar geri gel, belki bir iki damla mantıklı bir şeyler yazabilirsin. Ama şimdilik hoşçakal; küfürbaz, ergen, saygısız liselim.

Mesaji yazış saati 07 : 15 . Servis gelmeden önce bi internete gireyim derdinde .

Yav o mesajimdan nasil ' ben sadece pub biliyorumu ' çıkardin cidden anlamiyorum seni . Biz daha fazlasini beklemedik diyor sanki bana öneri yapmami bekliyordu önceden angut. . Ulan senin geçmiş mesajlarina bakıyorumda , her konuya bir muhalafet , boş boş mesajlar ..

En azindan şurda bir öneri yapmaya çalışıyoruz liseli , beğenmiyorsan siktir git bu kadar .

O değilde , sen steamden eklersen beni kim oyun biliyormuş , kim bilmiyormuş bunuda öğrenebiliriz it

Bağcılar bebesiymiş , amk gerizekalisi türkiyeyi istanbuldan ibaret saniyor .. Bu kadar at gözlüklü , çevresini göremeyen , fikir üretemeyen , normal yollarla iletişim kuramayan zeka özürlü liselilere cevap vermemem gerekirde neyse.

Sen , büyük ihtimalle dota'ya dota 2 ile başlamış birisin . Ani verilen kararlarin ve kulelerin oyuna etkisini bilemeyecek kadar yumuşak beyinli olduğun belli .

Asıl o değilde liseler kaçta dağiliyordu , şimdi dağılacakta , bu gelip okulda uğradığı şiddetten sonra sanal alemde öfke patlaması yaşayacakta amaaan , ergen seni.

Ayrıca , merak etme , herolarin skillerin , itemleri biliyorum senin gibi dota ya dota 2 yle başlayan kasıntı liselilerden değilim zamanında rehber yapmışlığım var senin gibi bir sik üretemeyip sonra 2-3 fikir ortaya atanlara köpekler gibi saldırmıyorum liselim benim.

http://www.gamehonor.com/showthread.php/9514-Rotund-jere-the-Necrolyte

. Diğer accountu banlayabilirsiniz bununla devam edeceğim şifresini buldum.

MrFoseptik
20/05/2013, 10:53
Diğer accountu banlayabilirsiniz bununla devam edeceğim şifresini buldum.

Bence bunu da banlayacaklar.
-Krizalid birçok şeye muhalefet olsa da hiçbir kanıt olmadan bir şeyi savunduğunu görmedim.

Manbupiness
20/05/2013, 10:56
Bence bunu da banlayacaklar.
-Krizalid birçok şeye muhalefet olsa da hiçbir kanıt olmadan bir şeyi savunduğunu görmedim.

Bilmiyorum , bana edilen hakaret ölçüsünde karşı tarafa hakaret ettim . Banlanıcaksak sadece ben olmamaliyim diye düşünüyorum. Neyse

Woolridge
20/05/2013, 11:01
kimse birbirini tanımadan atıp tutuyor ya ben ona çok gülüyorum :DD:D:D:D:DD:D

biri diğerine dota2den başlamış diyor, diğeri annesiyle ilgili farklı teoriler ortaya atıyor :D komik :D

Manbupiness
20/05/2013, 11:06
kimse birbirini tanımadan atıp tutuyor ya ben ona çok gülüyorum :DD:D:D:D:DD:D

biri diğerine dota2den başlamış diyor, diğeri annesiyle ilgili farklı teoriler ortaya atıyor :D komik :D

Yok ya asıl liselilerin gelip bana ' sen liselisin yeaaaaaaa ' demesine sinirleniyorum . Arkadaş büyük ihitmalle şuan edebiyat dersinde en önde oturmuş en arka sırada oturan 2 yıllık öğrencilerin sözlü tacizlerine maruz kalıp sinirle doluyor , liseler dagildigindada ilk işi sanal ortama patlamak olucak ama liseli olan ben oluyorum .

Neyse yav 2 müzik açayimda bi reeeeeeeeeeeeelax olayim.

CoolStoryBro
20/05/2013, 11:14
Gençler az sakin ya, son iki sayfadaki tartışmanın özeti;

http://www.youtube.com/watch?v=a81FWSgYFBs

Manbupiness
20/05/2013, 11:17

Yapıldı bu :/

Sercan<Michaell>
20/05/2013, 12:26
Ergenler sarmış dört bir yanımı..

ViktorReznov
20/05/2013, 12:45

:)

"They look like two RPG characters doing their idle animations."

CoolStoryBro
20/05/2013, 13:11
Yapıldı bu :/

Yapıldığını biliyorum hatta Krizalid yapmıştı. Ben de şimdi kendisi benzer bir durumda kalmasın diye yazdım zaten.:)

Sercan<Michaell>
20/05/2013, 13:13
Yapıldığını biliyorum hatta Krizalid yapmıştı. Ben de şimdi kendisi benzer bir durumda kalmasın diye yazdım zaten.:)

Gençler az sakin ya, son üç posttaki tartışmanın özeti;

Manbupiness
20/05/2013, 13:23
yapıldığını biliyorum hatta krizalid yapmıştı. Ben de şimdi kendisi benzer bir durumda kalmasın diye yazdım zaten.:)

oha caps aliyorum , forumda insan gibi cevap verebilende varmiş lan oha ak

Burakula
23/05/2013, 13:06
Boris en son actığı konuda bence kendi yeni fikirlerini "ahanda sızmış bunlar" diye yutturmaya çalışıyor gençler:S

Krizalid
25/05/2013, 10:37
Mesaji yazış saati 07 : 15 . Servis gelmeden önce bi internete gireyim derdinde .

Yav o mesajimdan nasil ' ben sadece pub biliyorumu ' çıkardin cidden anlamiyorum seni . Biz daha fazlasini beklemedik diyor sanki bana öneri yapmami bekliyordu önceden angut. . Ulan senin geçmiş mesajlarina bakıyorumda , her konuya bir muhalafet , boş boş mesajlar ..

En azindan şurda bir öneri yapmaya çalışıyoruz liseli , beğenmiyorsan siktir git bu kadar .

O değilde , sen steamden eklersen beni kim oyun biliyormuş , kim bilmiyormuş bunuda öğrenebiliriz it

Bağcılar bebesiymiş , amk gerizekalisi türkiyeyi istanbuldan ibaret saniyor .. Bu kadar at gözlüklü , çevresini göremeyen , fikir üretemeyen , normal yollarla iletişim kuramayan zeka özürlü liselilere cevap vermemem gerekirde neyse.

Sen , büyük ihtimalle dota'ya dota 2 ile başlamış birisin . Ani verilen kararlarin ve kulelerin oyuna etkisini bilemeyecek kadar yumuşak beyinli olduğun belli .

Asıl o değilde liseler kaçta dağiliyordu , şimdi dağılacakta , bu gelip okulda uğradığı şiddetten sonra sanal alemde öfke patlaması yaşayacakta amaaan , ergen seni.

Ayrıca , merak etme , herolarin skillerin , itemleri biliyorum senin gibi dota ya dota 2 yle başlayan kasıntı liselilerden değilim zamanında rehber yapmışlığım var senin gibi bir sik üretemeyip sonra 2-3 fikir ortaya atanlara köpekler gibi saldırmıyorum liselim benim.

http://www.gamehonor.com/showthread.php/9514-Rotund-jere-the-Necrolyte

. Diğer accountu banlayabilirsiniz bununla devam edeceğim şifresini buldum.

Allaaaahh.

Necrolyte rehberi yapıp PT, Vanguard ve Mek yapılmasını tavsiye eden ve köşelenince "no ks come vs" çeken zekasız yetimlere konuşma izni vererek zaten baştan hata yapmışız. Sen o rehberi yaptın diye iyi bir iş becerdiğini düşünüyorsun herhalde utanmadan AC falan tavsiye ettiği rehberin linkini koymuş. Daha büyük bir şaka olamazdı.

Daha "ani verilen kararların ve kulelerin etkisi"nden bahsediyor. Yumuşak beyin falan. Zaten adı "Defense" olan oyuna on dakikada bir tüm binaların HP'sini %50 dolduran bir skilli oyuna koyup bir de utanmadan savunmak için zaten tahta sertliğinde bir kafa gerekir, katılıyorum. (Ki kendi başına Glyph bile ne kadar can sıkıcı bir skill, düşün.) Kule korumanın bir keyfiyet değil, zorunluluk olduğundan bihabersin ki kulelerin efor sarf edilmeden korunabilmesini sağlayacak bir öneriyi birilerine kakalamaya çalışıyorsun. 35 dakikalık AFK farmın bozulmasın diye herhalde :D :D

Bir de gold cost koymuş, 1-1.6k kadar falan dengeler zannetmiş herhalde. Tier 1-3 arası kuleler 1000-1700 gold arası para veriyor zaten, adamın haberi(bilgisi) yok. İkinci kullanımdan sonra kuleyi denylayamazsan banko zarardasın, bilmiyorsun. Backdoor regen de eklemiş olduğun için zaten kuleyi Deny range içinde bulamayacaksın. Adamların tekrar toplanıp aynı kuleyi yeniden pushlaması 9-10 dakika hayatta sürmez, olan senin verdiğin paraya olur. Para supporttan çıkmışsa, Ghost Scepter parası. Carry'den zaten çıkmaz böyle bir durumda. O da değil, senin "Low bracket" publarında millet kulelere TP bile atmıyordur savunmak için, daha da cebinden 1k+ para vermesini bekliyorsun milletin. Ha para bedeli 5 kişi arasında bölünüyor dersen de oyunu kırarsın, sebebini söylememe gerek yok sanırım. "Number nerf"lerin bile ince elenip sık dokunarak yapıldığı bir oyuna böyle saçma sapan bir şeyi nasıl yakıştırabilir insan anlamıyorum. Bir de oyunu bildiğini iddia eden biri :D :D

Şimdi böyle çöp kere çöp bir saçmalığa çöp dedim diye olayı bu kadar büyütmenin gereği var mıydı? Cehaletini ve alçaklığını kabul edip benden insan gibi özür dileyebilir ve susabilirdin; ben de bir büyüğün olarak konuyu fazla uzatmadan kapatırdım. Ancak işte günde 4 saatini incisözlüğe falan ayırıp diğer sitelerde de aynı şekilde saçmalayabileceğini düşünen zavallı nesilden birisi olarak ar ve had bilmemen nihayetinde senin zararına oldu. Adına üzüldüm açıkçası.

Krizalid
25/05/2013, 10:42
Açık açık "siktir git, it, piç" yazıp da "tek ben ban yemiyim yaa" ya da "ben liseli değilim yaa" demenin neye yarayacağını hala çözemedim. Birine hakaret etmenin de bir adabı vardır, sizin gibi varoşta doğanlar bizim gibi insanlara salya bulaştırma şansını bulduğunuz için yatıp kalkıp internet denen şeye şükretmelisiniz.

Böyle bir mesajı yazıp da aslında hiç sinirlenmedğini, tamamen sakin olduğunu ima etmek de kimi inandıracaksa artık. :)

Dj.Kimimaro
25/05/2013, 11:08
beyler yeni konu açtım go go, orda devam edin.
http://www.gamehonor.com/showthread.php/17933-BA%C5%9ELIK?p=191260#post191260

tarhuman
29/05/2013, 21:33
Aslında dota'da cs'deki gibi friendly fire modu olsa güzel olurdu. Tiny dostunu toss la atıyor adam damage yiyor uçan adam yemiyor. Olacak iş mi bu. Tide ulti atıyor karşı takım stun yiyor kendi takımı yemiyor. Bu modla daha gerçekçi olur :D.

BorisPeace
29/05/2013, 22:27
Aslında dota'da cs'deki gibi friendly fire modu olsa güzel olurdu. Tiny dostunu toss la atıyor adam damage yiyor uçan adam yemiyor. Olacak iş mi bu. Tide ulti atıyor karşı takım stun yiyor kendi takımı yemiyor. Bu modla daha gerçekçi olur :D.

R.I.P QoP, Puck, SF, THD, Invoker, Leshrac, DP.

napstar
29/05/2013, 22:38
Tiny toss örneğini verdinde aklıma geldi. Dota 1'de dost hero'yu olduğu yere attığımızda az da olsa hp gidiyordu. Dota 2'de bu yok. :'(

Krizalid
29/05/2013, 23:02
Tiny toss örneğini verdinde aklıma geldi. Dota 1'de dost hero'yu olduğu yere attığımızda az da olsa hp gidiyordu. Dota 2'de bu yok. :'(

DotA'da da yok.

napstar
29/05/2013, 23:18
DotA'da da yok.

Nasıl ya ben emin gibiydim. Hatta son kararım falandı. N'oldu yine elendik hıammına :'(

Hypermera
29/05/2013, 23:30

Ciddi değilsin demi

tarhuman
30/05/2013, 09:04
Ciddi değilsin demi

Tabi ki de ciddiyim hatta cm modunu böyle yapmaları lazım maçlar daha ciddi oynanır.

R.I.P QoP, Puck, SF, THD, Invoker, Leshrac, DP.

Ben birkaçını örnek vermiştim ama baya aoe hero var örnek verilebilecek. Olsun daha güzel işte heryerde katliam dram ölümler daha güzel olurdu :ninja:. Ama venom viper doom gibi zehir skilleri olan herolar kill alamazdı o yüzden moddan onları kaldırsak iyi olur.

Raichoxunrefleksleri
30/05/2013, 10:15
Tabi ki de ciddiyim hatta cm modunu böyle yapmaları lazım maçlar daha ciddi oynanır.

Ben birkaçını örnek vermiştim ama baya aoe hero var örnek verilebilecek. Olsun daha güzel işte heryerde katliam dram ölümler daha güzel olurdu :ninja:. Ama venom viper doom gibi zehir skilleri olan herolar kill alamazdı o yüzden moddan onları kaldırsak iyi olur.
.....
4936

Krizalid
30/05/2013, 10:25

Sakin ol ve klavyeni yavaşça yere bırak dostum :D :D :D

Sercan<Michaell>
30/05/2013, 10:29
Itemleri de kaldırıp yerine cs deki silahları ekleyelim mi ? Mesela storm artık akreple falan ateş etsin orcid kasacağına. Batrider'in bombaları da değiştiririz oo bu iş en çok techise yarar c4 kur dur heryere :D Snipere de veririz 4 6 oooh :D Gyro da 5 1 alır tarar durur artık :D Oyunu soldata çeviririz anasını satym. Düşünsene ateş ede ede kovalıyosun adamı falan asdsad

Hapkido
30/05/2013, 11:00
Burda bi CS- DotA benzetme muhabbeti dönüyor sanırım. Eğer friendly fire tarzı bir mod DotA'ya gelirse tabiki de ben oyunlarınız berbat etmek için elimden geleni ardıma koymam. Lakin böyle birşeyin olmasına da imkan yok açıkçası.

Lexsarko
30/05/2013, 11:14
Alın tarhuman'ı dışarı.

Krizalid
30/05/2013, 11:19
Alın tarhuman'ı dışarı.

Hep bu Consolidation fikrini ortaya atan dallama yüzünden ya. Al işte kaçı milletin ayarı.

AloneOrDeaD
30/05/2013, 11:36
benim timbersaw la ilgili küçük bir fikrim var ikinci ğaca tutunma skill ini ultisine de atbilmeli

Sercan<Michaell>
30/05/2013, 12:04
benim timbersaw la ilgili küçük bir fikrim var ikinci ğaca tutunma skill ini ultisine de atbilmeli

Mantıklı ama çok imba yapar heroyu kimse kaçamaz elinden

AloneOrDeaD
30/05/2013, 12:54
Mantıklı ama çok imba yapar heroyu kimse kaçamaz elinden

bir timbersaw oyuncusu larak herzaman düşündüğüm bir gelişmedir bu her zaman gitmek istediğin noktada ağaç bulamıyorsun sonuçta :D

napstar
30/05/2013, 13:28
Windrunner

Shackleshot isabet etmezse herhangi bir etkisi olmasın.

Shackleshot ağaçlara atılabilsin.

berkbegins
30/05/2013, 15:20
bir timbersaw oyuncusu larak herzaman düşündüğüm bir gelişmedir bu her zaman gitmek istediğin noktada ağaç bulamıyorsun sonuçta :D

haritadaki ağaçların içine edip sonra suçu ağaçlara atmak çok garip :D