PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dota 2 şikayet göndermek yardım lütfen

FafraGa
21/05/2013, 10:19
arkadaşlar az önce bir oyuna girdim oyunda bizim takımda wisp vardı sürekli feedleyip durdu sabrım taştı bende feeder wisp felan azdım Türkçe biraz sövdüm oyun iyice elden gitti zaten sonra wisp ultisiyle beni tepeye cıkardı tp vs aldım ama kurye onun olunca öyle kaldım karşı taraftan yardım istedim hele ki biri nerde olduğumu anladı da geldi öldürdü beni 2 . kez denedi ama uzağa kaçarak bağlantıyı kopardım bu seferde kaldı öyle tek başına tepe de şimdi ben bu adamı reportladım fakat ayrı bir şikayet göndermek istiyorum bana yardım eder misiniz?

maç id:200098852

dota 2 community e vs nereye gidecekse artık şikayet yardımcı olun bne yaparım

Owyeah
21/05/2013, 10:44
arkadaşlar az önce bir oyuna girdim oyunda bizim takımda wisp vardı sürekli feedleyip durdu sabrım taştı bende feeder wisp felan azdım Türkçe biraz sövdüm oyun iyice elden gitti zaten sonra wisp ultisiyle beni tepeye cıkardı tp vs aldım ama kurye onun olunca öyle kaldım karşı taraftan yardım istedim hele ki biri nerde olduğumu anladı da geldi öldürdü beni 2 . kez denedi ama uzağa kaçarak bağlantıyı kopardım bu seferde kaldı öyle tek başına tepe de şimdi ben bu adamı reportladım fakat ayrı bir şikayet göndermek istiyorum bana yardım eder misiniz?

maç id:200098852

dota 2 community e vs nereye gidecekse artık şikayet yardımcı olun bne yaparım

komedi ya abi sabah sabah beni güldürdün ya Allah'ta seni güldürsün D:

Bende çok yapardım :)

ViktorReznov
21/05/2013, 11:21
disable help vardı sol üstte biyerde oradan kapatırsan birşey yapamıyorlar aslında öyle wisp le çıkarma falan

88RoundsPerMinute
21/05/2013, 11:26
İnan bu kadar uğraşmana değmez bedava değil mi direk başka bi hesap açar :)

berkbegins
21/05/2013, 17:50
İnan bu kadar uğraşmana değmez bedava değil mi direk başka bi hesap açar :)

İŞTE sonunda duydum bu lafı ... ALLAHIM kabusum olan cümle yine karşımda DOTA2 den önce Küfür-Quit-MH-Kick-Abuse her tür kötü davranışı şikayet ederdim. İnanırdım bir gün bitecek bunlar tertemiz bir DOTA (türkiye) platformu olacak derdim.

Ama bir türlü bitmez ve bu cümle söylenip ahhauhuhau :D:D:D:D diye gülünürdü.

IP ban atmamaktaki ısrardan ötürü de önüne geçilemezdi.Sonun uzun süredir bilinen bir gerçeği sesli olarak yeniden duydum. Dota2 içinde artık şu cümle geçerli

: - Ne kadar banlarsan banla adamlarda 25 den fazla key var yeni acc almak 2-3 dakka sürüyor. 2 tane report hakkın olduğu içinde adam oynamaya devam ediyor.. GL HF....!!!!!!!1111111

Nighthawk
21/05/2013, 18:10
MM'de yeni hesap açan biriyle aynı bracketa düşüyorsanız sizde de bir sorun var demektir :)

Sercan<Michaell>
21/05/2013, 19:14
MM'de yeni hesap açan biriyle aynı bracketa düşüyorsanız sizde de bir sorun var demektir :)

Forumu kapatıp gidelim nokta :D

KEREEEEEEEEEEEM
21/05/2013, 20:26

berkin cümlesini okurkan aklımdan bunu geçiriyordum NH hemen yazıvermiş.

Bu sorun daha çok Eurobattle'da olurdu. Orada ortalama puan 1500 civarı olduğu için yeni hesap açanlarla oynardınız. Weplada da ortalama puan 2500 gibi olduğundan yeni hesap açan da 1500'den başladığından en az 100 oyunu üst üste kazanması lazım orada da aynı yerde oynabilmeniz için.

Nitekim Dota 2 güzel ilk başlardaki terkler olmasa.

Burakula
21/05/2013, 21:29

bence sorun senin aynı adamla karşılaşman değil. Zaten adam gibi hareketlerin daha fazlasını yapıcak binlerce rus var elbet onlara düşüceksin. Hani adam hiçbir ceza almasa bile senin onunla tekrar oynama olasılığın yeterince düşük zaten bilmem anlatabildim mi.

sorun o hareketi yapan kişiye verilecek cezada ve uygulanabilicek yaptırımda. Bana göre de bunun çaresi ip bann dan veya aldığın cezadan sonra giftlerin kullanımının falan ad engellenmesinden geçyor. Tabi ki herşey ototmatik olduğunda ve kişinin ceza alması sadece o oyundaki report sayısına bağlı olduğundan haftalık 2 report hakkıyla bu bile çözüm olur mu bilinmez.

doğru ve yeterince sert yapıtırımlar/cezalar olduğu takdirde dotanın temizlenmesi için birilerinin ceza alıp oyunda sürülmesine gerek kalmaz. Yaptırımları bilen kişiler hatta ruslar bile cezalarda korkarak bu hareketlerini azaltırlar ve sonuçta belirli bir ölçüde temizlenir. Ama oyuna sadece böyle şeyler yapmak için giren rusların %80 i oyunu bırakacağından ve oyunu da en çok oynayan milletlerden biri bu ruslar olduğundan Valve böyle bir müşteri kaybını göze alamaz. Zaten daha fazla müşteri ve daha fazla spam için report sayısını falan habire kısıyorlar gördüğünüz gibi.

Raichoxunrefleksleri
21/05/2013, 22:00
Peki Valve'nin oyunu ücretsiz yapip , Turnuvalari parali yapmasina ne demeli ?? Ben replay istiyorum noob Tobi'nin vodlarini değil .

Lexsarko
21/05/2013, 22:19
Herhangi bir sporun, organizasyonun vs. gelişebilmesi ve yetenekli insanları çekebilmesi için izleyicinin bir noktada para ödemesi gerekiyor. Ben de turnuvaya para ödemek istemem ama acı gerçekler bunlar. Bu konularda daha fazla sitem etmenin yeri yok.

Valve'a kızılması gereken para dışında noktalar var. Biraz daha onlara odaklanın.

MM sisteminin gayet adil olduğunu düşünüyorum. Böyle düşünen nadir insanlardan olabilirim. Takımınıza her oyun 4 tane Nighthawk koyması gibi bir ihtimal yok. Benim gözlemlediğim kadarıyla 4-5 kişi girip bir galibiyet serisi tutturduğunuzda kazanma oranının da artmasıyla akabindeki oyunlarda daha zayıf oyuncularla aynı takıma düşebiliyorsunuz ki bu bence çok normal.

Dipnot: Nighthawk zaten kötü oynuyor. Örneği yanlış seçmiş olabilirim :P

KONYALIYOBAZ
21/05/2013, 22:38
Herhangi bir sporun, organizasyonun vs. gelişebilmesi ve yetenekli insanları çekebilmesi için izleyicinin bir noktada para ödemesi gerekiyor. Ben de turnuvaya para ödemek istemem ama acı gerçekler bunlar. Bu konularda daha fazla sitem etmenin yeri yok.

Valve'a kızılması gereken para dışında noktalar var. Biraz daha onlara odaklanın.

MM sisteminin gayet adil olduğunu düşünüyorum. Böyle düşünen nadir insanlardan olabilirim. Takımınıza her oyun 4 tane Nighthawk koyması gibi bir ihtimal yok. Benim gözlemlediğim kadarıyla 4-5 kişi girip bir galibiyet serisi tutturduğunuzda kazanma oranının da artmasıyla akabindeki oyunlarda daha zayıf oyuncularla aynı takıma düşebiliyorsunuz ki bu bence çok normal.

Matchmaking sisteminin şu yanı adaletsiz bence. Asla ve asla 10 tane birbirine yakın seviyede oyuncuyu almıyor. Birbirine çok uzak seviyedeki kişileri alıp her takıma sayıları 1 ila 3 arası değişen moronları serpiştirip "Hadi bakalım kim moronlara rağmen oyunu kazanabilecek" şeklinde oluyor. İyi oyunlara girebilmek için %60 civarı win rate lazım. Benim gibi Dota 2 keyleri ilk dağıtılmaya başlandığında key alan insanlar ise oyuna zor durumdalar. Çünkü ilk başlarda kimse win-lose vs umursamıyordu. Herkes Dota 2 key için ıkınırken o oyunu oynayabilmek kazanma veya kaybetmeyi önemsiz hale getiriyordu. Şimdi yeni hesap açıyorum her oyun bi leave kazanmak imkansız. Geçen gün yaşadığım bir konuşma;

Tinker: Mid
Ben: Emin misin? Geçen oyunda birisi mid dedi ve 5 kere öldükten sonra oyundan çıktı.
Tinker: Merak etme, ben kötü değilim.

FIRST BLOOD! PUDGE PWNED TINKER FOR 240 GOLD
PUDGE PWNED TINKER FOR 250 GOLD
KILLING SPREE PUDGE PWNED TINKER FOR 255 GOLD
DOMINATING PUDGE PWNED TINKER FOR 260 GOLD

TINKER HAS LEFT THE GAME. GAME IS SAFE TO LEAVE NOW. BUT YOU STILL LOST GAME

http://www.codingwisdom.com/.a/6a0176177eca7d970c017c320f1008970b-800wi

MEGA KILL PUDGE PWNED LATYOS FOR 250 GOLD. (O sırada pudge 8 level ben 5)

D1e-_-
21/05/2013, 22:52
Sen en azından reportlayabilmişsin, haftada 2 sınırı olduğu için ben ilk oyunumda genelde bitiriyorum hepsini :(

Burakula
21/05/2013, 23:02
bence konu biraz saptı. MMR sistemi valvenin gereksiz bir şekilde görünmez yaptığı elo puanlarımızı saçma bir şekilde eşitliyor olabilir ancak buradaki tartışma konusu daha çok yetersiz cezalandırma sistemi hakkında:S

napstar
22/05/2013, 22:02
Bu konuyu ağlama duvarı ilan ediyorum. PL'ye ezilen, Rus'larla aynı takıma düşen ve bilimum haksızlığa uğradığını düşünen herkes sövebilir veya ağlayabilir burda. Let the ağlamak begin. :'(

Burakula
22/05/2013, 22:49
Bu konuyu ağlama duvarı ilan ediyorum. PL'ye ezilen, Rus'larla aynı takıma düşen ve bilimum haksızlığa uğradığını düşünen herkes sövebilir veya ağlayabilir burda. Let the ağlamak begin. :'(

vay be, pl ye ezilmenin ruslarla aynı takıma düşmenin haksızlık olduğunu kerem bile kabul etti sonunda:S

napstar
22/05/2013, 23:58
vay be, pl ye ezilmenin ruslarla aynı takıma düşmenin haksızlık olduğunu kerem bile kabul etti sonunda:S

Ben öyle olduğunu söylemedim. Öyle olduğunu düşünen dedim. :'(

Burakula
23/05/2013, 08:25
Ben öyle olduğunu söylemedim. Öyle olduğunu düşünen dedim. :'(

sıs sıs bilmiyoz sanki senin de bunlardan nefret ettiğini:P