PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota2'de Hack Var Mı :)

TakeItBaby!
25/05/2013, 19:16
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/1082267538946937302/BE205C04BCDEBD537A6D3B7F0DAAAA79257A2481/
Göremeyenler : http://cloud-2.steampowered.com/ugc/1082267538946937302/BE205C04BCDEBD537A6D3B7F0DAAAA79257A2481/

Defalarca yer değiştirdik adam yine de hepimizin yerini bildi. Hack var mı yok mu artık yok diye diretenlere gülüp geçerim.
Daha sonra oyundan üç kişi aynı anda düştü, ikisi onlardan (biri hack olduğunu iddia eden olmak üzere), diğeri benim takımımdandı.
Acaba sunucu atmış olabilir mi hacki tespit edip?
Belki bu üç kişide hack vardı ve sunucu tarafından oyundan atıldı?

Yorumlar.

Raichoxunrefleksleri
25/05/2013, 19:30
Belki adamın sizin takımda arkadaşı var ordan görüyor ?? Olamaz mı ? Bence de olamaz .

Krizalid
25/05/2013, 19:31
İkisi onlardan biri senin takımından düştüyse en mantıklısı ortak interneti kullanan 3 kişi olmaları ve senin takımında olanın karşıdaki arkadaşlarına yerlerinizi söylüyor olması. Gerçi matchmaking'de nasıl farklı takımlara düşebilirler o konuda bir fikrim yok.

D1e-_-
25/05/2013, 19:33
Tabii ki dota2 de hack yok. Adam sizle dalga geçmiş açıkcası...

TakeItBaby!
25/05/2013, 19:37
İkisi onlardan biri senin takımından düştüyse en mantıklısı ortak interneti kullanan 3 kişi olmaları ve senin takımında olanın karşıdaki arkadaşlarına yerlerinizi söylüyor olması. Gerçi matchmaking'de nasıl farklı takımlara düşebilirler o konuda bir fikrim yok.

IP'ye göre engelliyor büyük ihtimalle öyle birşey olması imkansız. Benim internet cafede arkadaşlarla 8 kişiydik geceleyin. Oyun bulması bile çok uzun sürmüştü iki kez denedik aynı oyuna düşmedik. 5 + 3 lük partilerdeydik.

Nighthawk
25/05/2013, 19:56
Dota 2'de hack de yok, serverda hack bulma diye bir sey de yok. Istersen gulup gec bana ama bilgisi olmadan fikri olanlar daha komik geliyor bana.

TakeItBaby!
25/05/2013, 19:59
Dota 2'de hack de yok, serverda hack bulma diye bir sey de yok. Istersen gulup gec bana ama bilgisi olmadan fikri olanlar daha komik geliyor bana.

Var veya yoktan ziyade şu durumu açıklayın, var veya yok demek kişisel görüş oluyor. Var, çünkü veya yok çünkü gibi cümleler kurulsa daha doğru bir sonuç çıkar konudan diye düşünüyorum.

Owyeah
25/05/2013, 20:00
Daha iphonedan bakiyorum ama nasik oldugunun izahini yaparmsn nighthawk?

Topotolktan gelen ziya...

katomekzx
25/05/2013, 20:22
-iseedeadpeople

TauHunter
25/05/2013, 20:23
benim dayım gm banlar onu

Lexsarko
25/05/2013, 20:24
Daha önce matchmakingde arkadaşımla denk geldim. İstesem bu şekilde ben de kekleyebilirdim milleti. Aynı IP'den olup denk gelmeleri ise çok düşük bir ihtimal ancak imkansız gelmiyor. Ben aynı IP'den olanları engelleyen bir sistem olduğunu da zannetmiyorum.

Zaphart
25/05/2013, 20:29
IP'ye göre engelliyor büyük ihtimalle öyle birşey olması imkansız. Benim internet cafede arkadaşlarla 8 kişiydik geceleyin. Oyun bulması bile çok uzun sürmüştü iki kez denedik aynı oyuna düşmedik. 5 + 3 lük partilerdeydik.

yok çünkü yok

TakeItBaby!
26/05/2013, 11:20
yok çünkü yok

Boş insan :) Hiçte üşenmemiş yazarken :D

Woolridge
26/05/2013, 13:24
ben de laneleri tahmin ediyorum, alldan yazsam hacker mı olcam?

MrFoseptik
26/05/2013, 13:32
Var veya yoktan ziyade şu durumu açıklayın, var veya yok demek kişisel görüş oluyor. Var, çünkü veya yok çünkü gibi cümleler kurulsa daha doğru bir sonuç çıkar konudan diye düşünüyorum.

Her hafta güncelleme gelen oyuna 1 hafta içinde hack yapmak çok zor. Bundan önce tobiwan bir bilgi paylaşmıştı bir röportajında: "Sunucu fog da olan yerlerin bilgisini oyunculara göndermiyor". Bu da hack yapılsa bile karanlıkta neler oluyor göremezsin anlamına geliyor. Arkadaş listemden biri ile karşılık pub game atmıştım. Tek mümkünatı bu.

TauHunter
26/05/2013, 14:00
ben de laneleri tahmin ediyorum, alldan yazsam hacker mı olcam?

hacker tarzan?

TakeItBaby!
26/05/2013, 14:31
Her hafta güncelleme gelen oyuna 1 hafta içinde hack yapmak çok zor. Bundan önce tobiwan bir bilgi paylaşmıştı bir röportajında: "Sunucu fog da olan yerlerin bilgisini oyunculara göndermiyor". Bu da hack yapılsa bile karanlıkta neler oluyor göremezsin anlamına geliyor. Arkadaş listemden biri ile karşılık pub game atmıştım. Tek mümkünatı bu.

Knight Online'da koxp yaptığımda pointer ve offsetleri bulmam bir saatimi almıyordu.

Hapkido
26/05/2013, 14:58
Yok. NET

Burakula
26/05/2013, 15:06
bence map hack ten ziyade şansa bağlı skilleri etkileyen hacklar var dota2 de:D bunu söylerken ki kaynağım sadece deneyim tabiki. ama özellikle multicast, bash, bactrack ya da ciritc için hack var olması lazım yoksa olamaz yani bazı şeyleri şansla açıklayamıyorsun.

örneğin dota2 de şansa bağlı skillerin algoritmasının çalışma prensibinde denk geldikçe azaltma ve denk gelmedikçe de şansı arttırmayla alakalı şeyler duymuştum. hatta örneğin ihtimali %25 olan bir skilde 3 defa denk gelmezse 4. defa kesin denk geliyor falan deniyordu yani sistem bu şekildeymiş(burada da okumuş olabilirm bunları tam hatırlamıyorum). Ancak benim mortrette 10-11 defa crit vurmadığım çok olmuştur ya da karşımdaki void art arda 11 defa falan backtrack denk geitrdi yine karşımdaki ogre magi 6 lvlden sonra nadir olarak multicast atmaz bunlar hack olmadan bu kadar sık meydana gelmez herhalde??

KONYALIYOBAZ
26/05/2013, 15:14
bence map hack ten ziyade şansa bağlı skilleri etkileyen hacklar var dota2 de:D bunu söylerken ki kaynağım sadece deneyim tabiki. ama özellikle multicast, bash, bactrack ya da ciritc için hack var olması lazım yoksa olamaz yani bazı şeyleri şansla açıklayamıyorsun.

örneğin dota2 de şansa bağlı skillerin algoritmasının çalışma prensibinde denk geldikçe azaltma ve denk gelmedikçe de şansı arttırmayla alakalı şeyler duymuştum. hatta örneğin ihtimali %25 olan bir skilde 3 defa denk gelmezse 4. defa kesin denk geliyor falan deniyordu yani sistem bu şekildeymiş(burada da okumuş olabilirm bunları tam hatırlamıyorum). Ancak benim mortrette 10-11 defa crit vurmadığım çok olmuştur ya da karşımdaki void art arda 11 defa falan backtrack denk geitrdi yine karşımdaki ogre magi 6 lvlden sonra nadir olarak multicast atmaz bunlar hack olmadan bu kadar sık meydana gelmez herhalde??

İhtimali yok bence. Mort'un kritik şansı %15. Senin hesabına göre her 4 vuruşun 1'i kesin tutuyor. O zaman %25 mi mortun krtik şansı?

MrFoseptik
26/05/2013, 15:16
Knight OnlineKnight OnlineKnight Online'da koxp yaptığımda pointer ve offsetleri bulmam bir saatimi almıyordu.

5 krk

Nighthawk
26/05/2013, 15:24
Dota 2'de fogun altında olanları görebilmeniz için veya skillleri değiştirebilmeniz için Valve'in serverlarını hacklemeniz gerekiyor, clienttan yapabileceğiniz bir şey değil. Bana gelip Knight Online'daki lamer bilgilerinizle Source Engine'i öğretmeye çalışmayın allah aşkına. Konudaki troll faktörünün 2 dakikada 5'i geçmesinden ne kadar saçma olduğunu anlayabilirsiniz. Kilitlendi.