PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 de MH var (Yok)

hohmlec
26/05/2013, 16:53
http://www.youtube.com/watch?v=KbfBdKcE7J4

bir süredir mh olabileceğini düşünmemiştim ama adam videoda görüldüğü gibi karsı tarafı görüyor mh internet kafede indirip denemeyi düşünüyorum

KONYALIYOBAZ
26/05/2013, 16:58
MH'yi açarken alttaki hero portait'e dikkat et. FAKE.

Nighthawk
26/05/2013, 17:04
Fake...

Archer
26/05/2013, 17:24
fake oldugu bellı mh olsa tum harıta acılır ama harıtada golge olann yerler var

L2ebel
26/05/2013, 17:30
0/10 Not bad

TauHunter
26/05/2013, 17:33
mhyi kapa och

L2ebel
26/05/2013, 17:57
mhyi kapa och

turkdota'ya konu açtım dk18 dk19 arası mh var ban pls

TakeItBaby!
26/05/2013, 19:33
Yok gerçek değil bu. Minimap'e bak just press insert yazdığı zaman heroların yerinde anormal değişmeler oluyor. İşte o sırada replaydan kayıt ettiği videoyu koyuyor. Sağ üst köşe zaten kapatılmış bu şekilde replay olduğunu anlamamışsın.

Simita
26/05/2013, 21:52
Liseli dota mh indir izle.flv

Gray Fox
26/05/2013, 22:15
Bosuna deneme steam accountina yazik.

TakeItBaby!
27/05/2013, 02:29
Ha bu arada NightHawk diğer konuda lamer diyip kilitlemişsin konuyu. Basic dilini ne kadar bildiğim hakkında en ufak fikrin olmadan bunu söylemen beni güldürdü. Her konuda tahmini fikri olan birisin demek ki.

Nighthawk
27/05/2013, 02:37
Ha bu arada NightHawk diğer konuda lamer diyip kilitlemişsin konuyu. Basic dilini ne kadar bildiğim hakkında en ufak fikrin olmadan bunu söylemen beni güldürdü. Her konuda tahmini fikri olan birisin demek ki.

Hocam kendine güldürmeyi bırak allah aşkına, biz burda 12 yaşındaki çocuklara alıştırma olsun diye öğretiyoruz visual basic. Ben bu yaşıma kadar 10'dan fazla farklı programlama dili kullandım. Yazılım bilgisi programlama dili bilmekle ölçülmez, bunu söylemen bile bu işte profesyonel olan herkese cehaletini göstermeye yeter.

TakeItBaby!
27/05/2013, 09:26
Hocam kendine güldürmeyi bırak allah aşkına, biz burda 12 yaşındaki çocuklara alıştırma olsun diye öğretiyoruz visual basic. Ben bu yaşıma kadar 10'dan fazla farklı programlama dili kullandım. Yazılım bilgisi programlama dili bilmekle ölçülmez, bunu söylemen bile bu işte profesyonel olan herkese cehaletini göstermeye yeter.

Şöyle mi demeliyim o zaman, evet haklısın hiç birşey bilmiyorum herşeyi tek bilen sensin, senin dışında kimse birşey bilemez bilirse ayıp etmiş olur :)
Bilgim varsa söylerim, neden söylemiyim :) Ben kendi seviyemi biliyorum, sen 12 yaşındakilere öğretirsin onlar, belki de sen bile hobi olarak yapmışsındır. Şimdi burada sorsam directx 3d oyun yapabilir misin hayır diyeceksin benim yaptığım oyun var 2D ve 3D oyun var basic dili ile.
http://img469.yukle.tc/images/4080d3dvb6.png
Ha istersen exesinide atarım.

Lamer diye nitelendirilen kişiler internetten cıfır bilgi ile kopyala yapıştır, ezber yapmaya bile üşenen kişilerdir. Ben Basic'te DirectX ile oyun yapımının derslerini anlatmıştım oyun yapım sitelerinde, her kodu ayrı ayrı açıklamıştım. Gülüyorsanız da gülün hiç umursamıyorum. Gerçekten profosyonelsen kendi ileri-düzey çalışmalarını göster. İşin ilginci ben yaptığın yorumları okudukça sana gülüyorum :)

napstar
27/05/2013, 11:37
Bunlara inanan varmış.

KEREEEEEEEEEEEM
27/05/2013, 14:08

+++++++++++

Bu arada NH'nin nasıl bir işte çalıştığını merak ediyorum. Yazılım şirketinde falan mı yoksa hobi mi? Umraım söyler.

napstar
27/05/2013, 14:13
BEKAR_ANNELER_MH_ARIYOR.flv

Hapkido
27/05/2013, 14:17
Yok. NET

Sercan<Michaell>
27/05/2013, 14:34
BEKAR_ANNELER_MH_ARIYOR.flv

Otobüsde gizli mh.avi

Nighthawk
27/05/2013, 14:49
Bu işten anlayan kimsenin olmadığı bir yerde, bol keseden sallayıp insanları inandırabilirsin belki. Veya bu söyledikleriniz, konuyu bilmeyen insanlara çok da saçma gelmiyor olabilir. Ama bu işin biliminden birazcık anlayanlar için sözleriniz bilginizi o kadar iyi açıklıyor ki, ne kadar rezil olduğunuzu idrak edemiyorsunuz.

Ki rezil olabileceğinizi öngöremiyorsunuz da. Bilmeyip, insanları bildiğine inandırmaya çalışmak ne kadar ayıp bir şey. Bunu yapanların bir baltaya sap olabildiklerini görmedim şimdiye kadar, umarım görmem de. Bu konuya özgü değil, genel bir karaktersizlik. Bugün oyunda yapar, forumda yapar; sorun değil. Yarın insanları ilgilendiren kararlar alırken bunu yaparsa vah o zaman kaderi elinde olan insanların haline.

Yapmayın lütfen, yazık.

KONYALIYOBAZ
27/05/2013, 14:54

Bu işten anlayan kimsenin olmadığı bir yerde, bol keseden sallayıp insanları inandırabilirsin belki. Veya bu söyledikleriniz, konuyu bilmeyen insanlara çok da saçma gelmiyor olabilir. Ama bu işin biliminden birazcık anlayanlar için sözleriniz bilginizi o kadar iyi açıklıyor ki, ne kadar rezil olduğunuzu idrak edemiyorsunuz.

Ki rezil olabileceğinizi öngöremiyorsunuz da. Bilmeyip, insanları bildiğine inandırmaya çalışmak ne kadar ayıp bir şey. Bunu yapanların bir baltaya sap olabildiklerini görmedim şimdiye kadar, umarım görmem de. Bu konuya özgü değil, genel bir karaktersizlik. Bugün oyunda yapar, forumda yapar; sorun değil. Yarın insanları ilgilendiren kararlar alırken bunu yaparsa vah o zaman kaderi elinde olan insanların haline.

Yapmayın lütfen, yazık.

http://www.youtube.com/watch?v=F2hiFbuQ-Qw

TakeItBaby!
27/05/2013, 16:32

Yapmayın lütfen, yazık.

Çok bilgisizsin sen. Seninle tartışmıyorum, tartıştığımı sanıyorsun. Gerçekleri anlamalısın. Sen kopyala yapıştır yapıyorsun diye herkes kopyala yapıştır yapmıyor. Bilmediğimi iddia ediyor gibi gözükmeye çalışıyorsun, bildiğimi bildiğin için çalışmanı göster, paylaş diyemiyorsun. Açık kaynak kodlarını paylaş diyemiyorsun. Neyse. Bir programlama forumunda hakkında epey çıtlattım, epey güldük. Allah da sizi güldürsün.

berkbegins
27/05/2013, 16:34
:D lan komediye gel ne yaptın ne yaptın ? .. teenage girl detected. çıtlatma ne lan Justin ßießer ın Hi demediği kızmısın sen? Barbaara manken olan mısın çıtlatma ne laaaaaaaaaan

Nighthawk
27/05/2013, 17:03
TakeItBaby! !!11

Karşı takımdaki arkadaşına bakıp yerleri söyleyen adamı maphack kullanıyor sandın, "Dota 2'de MH var, yok diyene gülerim" diye başladın. Teknik olarak mümkün değil dedik, Knight Online'da koxp yapardım dedin. O lamerlık dedik, (ne alaka ise) basic biliyorum directx ile oyun yaptım dedin. Bu bir ölçü değil dedik, saldırmaya başladın.

Bir dur, bak yahu ne kadar rezil olduğuna. Rezil olmanın sınırı yok diye, durmadan devam etmen gerekmiyor. Dur, daha fazla batırma.

Sercan<Michaell>
27/05/2013, 17:09
Şu "nayır ben daha iyi yazılımcıyım sen düşük seviyesin bişey bildiğin yok " tartışmasını bitirseniz keşke. Ha zevkle okuyırum orası ayrı. Fakat aşağılamak yerine biraz daha ortaya argüman koyarak tartışsanız tartışma freestyle laf sokmacadan farklı bir noktaya ilerler. Belki biryere varırsınız.

Ha bu arada takeitbaby şu programlama forumunun linkini versene bi ne çıtlatmışsın görelim merak ettim ben.

Nighthawk
27/05/2013, 17:14
Şu "nayır ben daha iyi yazılımcıyım sen düşük seviyesin bişey bildiğin yok " tartışmasını bitirseniz keşke. Ha zevkle okuyırum orası ayrı. Fakat aşağılamak yerine biraz daha ortaya argüman koyarak tartışsanız tartışma freestyle laf sokmacadan farklı bir noktaya ilerler. Belki biryere varırsınız.

Haklısın, onun devam etmesine neden olacak kısımları sildim mesajımdan. İstediğin şekilde bir tartışma mümkün değil ne yazık ki.

Sercan<Michaell>
27/05/2013, 17:21
Mhninde fake olduğu ortaya çıktığına göre bence başlık da kilitlenebilir. Ben NH'nin ne iş yaptığını yada yazılımcılık seviyesini falan bilmiyorum. Ama burdaki konulara verdiği cevaplardan bilgili birisi olduğu anlaşılıyor. Hiçbir olaya ben sallama yaklaştığını görmedim bilmiyorsa cvp yazmıyordur zaten ama biliyorsa da tam anlamıyla detayına kadar açıklama yaptığına şaitlik ettim. Bu gerek pc arızalarıyla ilgili olsun gerek Dota 2 nin özellikleri veya buglarıyla ilgili olsun. Bu yazılımcılığıyla ilgili bir kıstas değil ama karakteriyle ilgili bir kıstastır. O yüzden yazılımcılığıyla da ilgili atıp tutacağını sanmıyorum. Buraya yaptığı projeleri de koyup sidik yarıştırmak isteyeceğini de sanmıyorum. Ama merak ediyorum ne iş yapar ne eder açıkçası =)

berkbegins
sercan sıçtın konuya abi helal..

Adamdan hiç olmayan birşeyin kaynağını istedin ve kaçıtdın adamı memnun musun ha memnun musun !!!11 fuuuu

TakeItBaby!
TakeItBaby! !!11

Karşı takımdaki arkadaşına bakıp yerleri söyleyen adamı maphack kullanıyor sandın, "Dota 2'de MH var, yok diyene gülerim" diye başladın. Teknik olarak mümkün değil dedik, Knight Online'da koxp yapardım dedin. O lamerlık dedik, (ne alaka ise) basic biliyorum directx ile oyun yaptım dedin. Bu bir ölçü değil dedik, saldırmaya başladın.

Bir dur, bak yahu ne kadar rezil olduğuna. Rezil olmanın sınırı yok diye, durmadan devam etmen gerekmiyor. Dur, daha fazla batırma.
Lamer ne demek? Ne sanıyorsun lamerin anlamını sen? :D Diğer forumda epey güldüler bu sözüne :)))
Koxp yapmak lamerlikmiş :D Alakası şu, knight online o kadar para harcadı güvenlik için ama lamerler bile koxp yapmayı başardı, sonunda kendileri koxp yapıp satmaya başladı :)
Dota2nin pazarı kuvvetli olsa emin ol buraya da dadanırlardı. Rezil olmak ne alaka yahu :) Senin gibi biri boş sözler söyleyince rezil mi oluyorum. Varsın olayım :)

Haklısın, onun devam etmesine neden olacak kısımları sildim mesajımdan. İstediğin şekilde bir tartışma mümkün değil ne yazık ki.

Görmedim o kısmı ama bunu bildiğim iyi oldu :D:D Sınırlarımı görmek istiyorsan konu belirle en başarılı programı yapmaya çalışalım :)

Sercan<Michaell>
27/05/2013, 17:24
Lamer ne demek? Ne sanıyorsun lamerin anlamını sen? :D Diğer forumda epey güldüler bu sözüne :)))
Koxp yapmak lamerlikmiş :D Alakası şu, knight online o kadar para harcadı güvenlik için ama lamerler bile koxp yapmayı başardı, sonunda kendileri koxp yapıp satmaya başladı :)
Dota2nin pazarı kuvvetli olsa emin ol buraya da dadanırlardı. Rezil olmak ne alaka yahu :) Senin gibi biri boş sözler söyleyince rezil mi oluyorum. Varsın olayım :)

Görmedim o kısmı ama bunu bildiğim iyi oldu :D:D Sınırlarımı görmek istiyorsan konu belirle en başarılı programı yapmaya çalışalım :)

Artık ben de tartışmanın parçasıyım. Senden 2 ricam var.

1 Şu forumun linkini atarmısın gülmek istiyorum.
2 En başarılı program nedir be kardeşim :S neye göre kime göre. Yazılımcılık yarışı yapacaksanız sertifikalarınızı koyun onlar üstünde konuşalım.

napstar
27/05/2013, 17:25
Şu an biz;

4929

bgcndbk
27/05/2013, 17:29
Dota2nin pazarı kuvvetli olsa emin ol buraya da dadanırlardı.

oha dota2 nin pazarı dedi la adam kuvvetli değil dedi sadece international kotası 2.200.000 $ a dayanmışken 500 wyvernguard edge yi 10 $ dan satışa çıkarıp 5 dakiakda 5000 $ kazanırlarken international biletleri karaborsadan 200 $ a kapış kapış giderken adam pazarı kuvvetsiz dedi ya. programcılığını falan bilmemde Dota 2 pazarına dair pek bişi anlamadığına eminim.Oyunun kendisine dairde öyle ...

TakeItBaby!
27/05/2013, 17:47
oha dota2 nin pazarı dedi la adam kuvvetli değil dedi sadece international kotası 2.200.000 $ a dayanmışken 500 wyvernguard edge yi 10 $ dan satışa çıkarıp 5 dakiakda 5000 $ kazanırlarken international biletleri karaborsadan 200 $ a kapış kapış giderken adam pazarı kuvvetsiz dedi ya. programcılığını falan bilmemde Dota 2 pazarına dair pek bişi anlamadığına eminim.Oyunun kendisine dairde öyle ...

Yazık sana :D İtem düşme olayı neye göre haberin yok sanırım :) Neyse ben birşey bilmiyorum siz tanrısınız size tapmalı :) Daha yanıt bile vermeyeceğim 16-20 yaşlarında çocuklarsınız belli ki. Sizin inandığınız, bildiğiniz veya bildiğinizi sandığınız birşeye inanmaz veya kabul etmezsem zorla ettirmeye çalışıyorsunuz.

Owyeah
27/05/2013, 17:57
Hmmm hepsini okudum! Arkadaşın dediği gibi nitelikli bir tartışmadan çok ağız dalaşı olmuş. Ha, argümanlarını ortaya koyup bir tartışma olsaydı haklı olanı bu forumda belirlermiydik o ayrı mesele.

Ben diğer arkadaşlar gibi direk takeitbaby haksız demeyeceğim ama Nighthawk'in yazıları daha ikna edici unsurlar barındırıyordu!

Ya da propaganda tekniklerinden biri olan factoids (gerçekçik) tekniğinide kullanmış olabilir.

Sonuç: Buraya uzman bir hakem şart!

Değiştirme: Hakemin başına uzman kelimesini koymam gereksiz olmuş. Sorry!

bgcndbk
27/05/2013, 17:58
Yazık sana :D İtem düşme olayı neye göre haberin yok sanırım :) Neyse ben birşey bilmiyorum siz tanrısınız size tapmalı :) Daha yanıt bile vermeyeceğim 16-20 yaşlarında çocuklarsınız belli ki. Sizin inandığınız, bildiğiniz veya bildiğinizi sandığınız birşeye inanmaz veya kabul etmezsem zorla ettirmeye çalışıyorsunuz.

Evet Dota 2 nin, Valve ın hatta tüm oyunların pazarı oyundan düşen itemler üstüne kurulu. TF den DOTA dan toplasan 100 saat oyun atmamış adamlar var trade yoluyla para kazanan. Yada sana göre pazarı çok büyük olan KO dan örnek vereyim cash le alınan ürünlerin trade kullanılması gibi. Nasıl kullanıldığını bilirsin. Yada bilmezsin sanırım bu yorumundan o çıkıyo. Problem inanıp inanmaman değil şu kadar insan içinde daha ne kadar küçük düşebileceğin. Bence sen KO ya dön ve koxp yapmaya devam et ayrıca o çok eğlendiğin forumunda takıl falan orda kardeş kardeş KO ya koxp yapın yeterki Dota dan uzak durun.

TakeItBaby!
27/05/2013, 18:01
Evet Dota 2 nin, Valve ın hatta tüm oyunların pazarı oyundan düşen itemler üstüne kurulu. TF den DOTA dan toplasan 100 saat oyun atmamış adamlar var trade yoluyla para kazanan. Yada sana göre pazarı çok büyük olan KO dan örnek vereyim cash le alınan ürünlerin trade kullanılması gibi. Nasıl kullanıldığını bilirsin. Yada bilmezsin sanırım bu yorumundan o çıkıyo. Problem inanıp inanmaman değil şu kadar insan içinde daha ne kadar küçük düşebileceğin. Bence sen KO ya dön ve koxp yapmaya devam et ayrıca o çok eğlendiğin forumunda takıl falan orda kardeş kardeş KO ya koxp yapın yeterki Dota dan uzak durun.
Evet, şimdi imzama bak.

Owyeah
27/05/2013, 18:03
Waoow denemeye korkuyorum şuan daha önce mh'den çok virüs yemiş biri olarak. Ama işin boyutu değişti şuanda :D İşyerindeki bilgisayarda deniyeceğim.

Nighthawk
27/05/2013, 18:06
Mana valueları zaten client-sideda bulunan bir bilgi, bunu yapmak mümkün. Diğer konuda söylediğim gibi fog-skill-damage calculationları server-sideda yapılıyor, bilgisayarınızda çalıştıracağınız bir program ile maphack vs. yapamazsınız.

Bu arada TakeItBaby illegal link paylaşımından uzaklaştırıldı.

Owyeah
27/05/2013, 18:08
client-side nedir? ve diğer bilinmeyen kelimeler? Ben yavaş yavaş takeitbaby tarafına kayıyorum D:

Hiç diye nitelendirilen adam, aşağılanan adam 0 değilmiş demekki!

Nighthawk
27/05/2013, 18:14
client-side nedir? ve diğer bilinmeyen kelimeler? Ben yavaş yavaş takeitbaby tarafına kayıyorum D:

Hiç diye nitelendirilen adam, aşağılanan adam 0 değilmiş demekki!

Client-side server-side'ın ne olduğunu takeitbaby de bilmiyor ki maphack yapılabileceğini sanıyor. İnternetten bulduğu manabarları gösteren bir hack kullanmak dışında senden daha fazla bildiği bir şey yokmuş demekki.

Kendi bilgisayarında çalıştıracağın bir hack ile ancak sende çalışan Dota 2 clientına (istemcisine) müdahale edebilirsin.

Oysa fog, skill'lerin valueları vb. Valve serverlarında çalışan Dota 2 server (sunucu) programlarında hesaplanır. Bilgisayarında maphack gibi bir program çalıştırarak bunları değiştiremezsin.

bgcndbk
27/05/2013, 18:18
Programcı değilim bu yüzden daha sokak dilinde açıklayabilirim sanırım, mapin karanlık kısımlarının bilgisi senin pc nde yada yüklemiş olduğun oyun verilerinde mevcut değil. Anlık olarak Valve ın Dota 2 serverlarından geliyo pc ne. Yani senin bilgisayarında zaten varolmayan bişeyi hangi programı yüklersen yükle göremessin bu yüzden maphack ihtimaline 0 gözüyle bakılıyo dota 2 de.

dicektimki nighthawkta gerekli açıklamayı yapmış

TauHunter
27/05/2013, 18:19
NH amca, açık adres ver, elini sıkıp bayram çikolatası hediye edeceğim. Olmadı akşam yemeğinde benden.

Owyeah
27/05/2013, 18:22
Peki simdi sunu soyleyin bu elemanin programi sayesinde mananarlar gozukecek mi?

Topotolktan gelen ziya...

Nighthawk
27/05/2013, 18:23
Peki simdi sunu soyleyin bu elemanin programi sayesinde mananarlar gozukecek mi?

Topotolktan gelen ziya...

Evet heroların manasına zaten üstüne tıklayarak bakabiliyorsun, yani bilgi mevcut. Bu program bellekten onları okuyup ekranın bir yerinde gösteriyor. Her güncelleme geldiğinde bozuluyor tabii ki. Eğer VAC devreye girerse de Steam hesabınız kapatılıyor.

Forumda böyle programların linklerin paylaşılmasına izin vermediğimizi tekrar hatırlatırım.

berkbegins
27/05/2013, 19:08
DOTA 2 DE MH VAR (YOK) :) ulan 2 saat girmiyoruz başlık değişiyor banlar havalarda uçuşuyor ve yine ben videoyu izleyemediğim gibi linki de göremeden konu kapanıyor.

Kilit.

Nighthawk
27/05/2013, 19:18
DOTA 2 DE MH VAR (YOK) :) ulan 2 saat girmiyoruz başlık değişiyor banlar havalarda uçuşuyor ve yine ben videoyu izleyemediğim gibi linki de göremeden konu kapanıyor.

Kilit.

Linki ne yapacaksın sen de lamer mı olacaksın bu yaştan sonra Berk :)

Manabar görmek bence büyük bir sorun değil, DotA'da çok kullanılırdı hackten çok tool olarak görülürdü ama Steam hesabınıza yazık olur yapmayın.

napstar
27/05/2013, 19:31
MH var ya da yok nakit al cebe sok para var ya da yok.Filozof Dede Korkut'u ite kaka sorma kitabı bırak orda bu tarihe lanet olsun alakok gibi ol Holocaust'a bir son bana kalsa muson yağmur yağsın alevinizde sönsün savaşınızın şerefi yok şeref o savaşı çoktan terk etti bok koktu çok. :p

Son kayıt olan üyemiz: TakeItBaby!2, Hoşgeldiniz!

Hoş bulduk. :d :p

ViktorReznov
27/05/2013, 19:52
Bide şu chest unlockerlar var, peki ya onlara ne demeli :P

TauHunter
27/05/2013, 20:09
beyler kolanın içinde de tavşan kanı var çay niyetine içiniz

KodiaK
27/05/2013, 20:37
MH var ya da yok nakit al cebe sok para var ya da yok.Filozof Dede Korkut'u ite kaka sorma kitabı bırak orda bu tarihe lanet olsun alakok gibi ol Holocaust'a bir son bana kalsa muson yağmur yağsın alevinizde sönsün savaşınızın şerefi yok şeref o savaşı çoktan terk etti bok koktu çok. :p

Feyz aldım.. :O

KONYALIYOBAZ
27/05/2013, 21:26

Ma mamamamamamamama.microphone unu getirsene bana baksana laklak etme sakın ha sen beni dinle, Kelimelerimi kilometrelerce milimetrik hesaplarla yazdım ha, İhtiyacınız var mı yardıma hatalı rhymelar fatalrhymelar çatal olur ha.