PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nasıl pro olunur

flashnis
02/01/2009, 21:40
lütfen bana nasıl bir pro olunur söylermsiniz

mashed666
02/01/2009, 21:42
xD "lol"

ne kadar çok oynayayıp ne kadar çabuk ve ii çözersen oyunu ve tüm heroların her itemini her skilini bilirsen pro olma yolunda ilerlersin...

XMaX
02/01/2009, 22:27
heroların hepsını teker teker dene itemlerın fıyatlarını ve build itemleri ezberle ellerını hızlandırabıleceın bır cok map var uther party ,warlock vb bunları oyna dota oyun harıtasını ıyıce ıncele kacs ve gang yollarını ıyıce ogren
her gelen yenı mapa ayak uydurmaya calıs radıkal deısımler olabılıyor
hero rehberlerıne bak

NICKolas
02/01/2009, 22:39
Oynayışına bağlı olarak minimum 1 sene düzenli oynaman lazım. Her heroyu, her itemi bilmek de yetmez. Haritaya çok hakim olman lazım.
Pro olmak demek hem takım arkadaşlarının hem de rakiplerinin ne yapacağını ve hatta nereye nasıl gideceğini tahmin edebilmek demektir.

Memooo
02/01/2009, 23:56
LoL:D
aynı fikirdeim
ben tüm item ve skillerin herseyini biliorum ama pro deilim mesela takım oyunu oynayamam:) ve fantastik item kasarım :)

flashnis
03/01/2009, 09:45
teşekkürler herkese

cemo
04/01/2009, 10:47
Cok guzel acıklamıssnz ama Tabiki bundan sonra baska seyelrede bakması gerek
Deny : Kendi creep'ini kesmek Amacı : Karsıdakine Para kastırmamak uzaktaysa ex kastırmamak
Last Hit : Rakip creeplerin canları sona dustugunde vurmak Amaç : Cabuk para kasmak
Karsı Tarafı rahatsız etmek : Karsı taraf Yakın a geldigi her zaman ona vurmak ve o kordorda onu kastırmamak
GanG : Bir kisiye arkadan onden Takım la yada tek basına kesmek
Birlikte dolasmak daha bissuru taktigi vardırda suan snn icin sırası degil forumu takip edersen iyi bir player olablirsin Ve stormun paylasımı vardı deny flan nedir diye ona bakablirsin http://www.trdota.com/forums/forumdisplay.php?f=41 burdaki sabit konulara bakarak yardım alablirisn

pitlordxxx
06/01/2009, 21:56
Cok guzel acıklamıssnz ama Tabiki bundan sonra baska seyelrede bakması gerek
Deny : Kendi creep'ini kesmek Amacı : Karsıdakine Para kastırmamak uzaktaysa ex kastırmamak
Last Hit : Rakip creeplerin canları sona dustugunde vurmak Amaç : Cabuk para kasmak
Karsı Tarafı rahatsız etmek : Karsı taraf Yakın a geldigi her zaman ona vurmak ve o kordorda onu kastırmamak
GanG : Bir kisiye arkadan onden Takım la yada tek basına kesmek
Birlikte dolasmak daha bissuru taktigi vardırda suan snn icin sırası degil forumu takip edersen iyi bir player olablirsin Ve stormun paylasımı vardı deny flan nedir diye ona bakablirsin http://www.trdota.com/forums/forumdisplay.php?f=41 burdaki sabit konulara bakarak yardım alablirisn

Gerçekten de güzel bi yaklaşım hiç bi zaman bi noob tutup da kendi creep iniş kesmez ama bu tam proluk değildir. Tabii ki pro olmak için çok yol var ama benim tavsiyem ki ben yaşadım bizzat, çok önceden oynayan adamlarla takıl. Ben onlar sayesinde 3 yıldır oynayanlarla apışabilir hale geldim yaklaşık 7 ayda. Öle bi hal olmuşki adamlar sana herseyi mantığı ile anlatıyolar. En basitinden item building mesela ya su forumdaki item buildingleri görünce kafayı yiyorum ya adamlar o itemlerle kesinlikle ezilirler inan ki zaten bazısıda alıntıdır. Ama bn arkadaşlar su item olur mu deyince oturup tartışıyoruz ve ikna da oluyorum yani.

Bence 1-2 proluk göstergesi: (Katılır mısınız bilmem ama)
Tiny ile rakip hero sizin heroların arasına atabilmek :P Gerçektende zordur
Mirana ile hareket halinde olan birine 5 sn stun yedirmek
Pudge ile karanlıktan adam çekmez yada invis olan bi adama hook atıp kesmek

Gerçektende oyundan keyif alırsınız bole oynarsanız.

22/01/2009, 13:44
ben noob olduğum halde 3 kill yaptım 1 ultra kill 2 mega kill

enflasyon
23/01/2009, 10:28
ultra kill diye birşey yok

23/01/2009, 12:21
var vidyoyu buluca indirtirim size

HaNNia
23/01/2009, 23:15
var vidyoyu buluca indirtirim size

hatırladıı mkadarıyla

3.kıll Kıllıng spree
4.kıll domınatıng
5.kıll Mega kill
6.kıll Unstopable
7.kıll Wıcked Sıck
8.kıll Monster kıll
9.kıll Godlike
10.kıll Beyond Godlike ( Holy Shıt !!!! )

Lucy
24/01/2009, 13:30
ben noob olduğum halde 3 kill yaptım 1 ultra kill 2 mega kill

sn cidden noobsn :D ultra kill die bise yoq die biliorm o kill Unreal Tournament 2004te vardı ole hatrlıorm

Blackjack
27/01/2009, 19:43
monster kill sanıyodur onu,boşverin tebrik edelim kendisini :d

do not touch !
04/02/2009, 21:12
yanı aslında konu kimisine sacma gelsede bence gzl bi konu acmıssın sana söle diiym ben TAM anlamıyla bi pro değilim ancak almost pro oldgmu söleyeblırm oyunu cok iyi bilend eğilde biliyorum demenınmutlulugnu yasıyorum yeri geldgınded pro arkadaslarımı zorluyorum oyuna baslıyalı 2.3 sene falanoldu hıc unutmam ilk oyandgımda lichdm ve bu ne berbat bı oyun dıyodum ancak zamanlakill alınca oyun yerıne otrmaya basladı sora eve yüklememde ve sitede arkadaslarla oynaamamızla birliktebuyuk gelısmeler sarfettım senın anlıycagın kendnı gelıstrmene baglıı oyunu oynayrak pekıstrmelısın .....

DmrOnr
04/02/2009, 21:37
Tecrübe ve taktik kardeşim sadece tecrübe yetmiyo her heroya taktikte bulman lazım

Memooo
04/02/2009, 23:28
ßak sana bir söz yaz bir kenara sen ne kadar pro olursan ol takımın noobsa oyunu kaybedersin

Luciferın replayları izle adam kasıor takım noob elden ne gelir:/

flashnis
08/02/2009, 18:57
eskiden var dı

flashnis
08/02/2009, 18:58
ultra kill var mı yavv

18/02/2009, 11:10
hayır şimdiki vesiyonda yok 6.54 var dı

tankmaster
02/03/2009, 22:18
benim arkadaşa başlattım dotayı gecen geldi "aga ya ilk double killimi yaptım off ellerim titredi" diyor simdi ben team kill yapsam off yine yendim diyorum sende bunu dedigin an prosun :D

Blackjack
02/03/2009, 22:35
ßak sana bir söz yaz bir kenara sen ne kadar pro olursan ol takımın noobsa oyunu kaybedersin

Luciferın replayları izle adam kasıor takım noob elden ne gelir:/

Pro olmakla ne alakası var nasıl pro olurum demiş

flashnis
10/03/2009, 20:20
sagol pro oldum bile

DeathRoll
10/03/2009, 21:00
Helal sana :D

Blackjack
10/03/2009, 21:09
Biz de huzura kavuşabiliriz artık :D:D

Lucifer
10/03/2009, 21:57
'Nasil pro olunur?' Sorusunu gercekten komik buldugunuz gun, artik noob degilsinizdir.

Chivalry
10/03/2009, 22:25
oo güzel cevap, ama şu da varki pro olup olmadığınızı " Only pros, only noobs" gibi oyunlarla anlayamazsınız, yani kendimden biliyorum bazı pro oyunlarda oyunun kahramanı oluyorum, bazı pro oyunlarda noob kadar olmasa da "feeder" oluyorum. Göreceli bir kavram.

By_Turk
13/03/2009, 21:10
ben noobluktan orta seviyeye geciom monster ve goodlike olmuslugum war :)

HaxHex
31/10/2009, 22:23
onlarla ölçülcek bişi deil ki bu.git neverla lothar bas geç teamin ortasına ulti at.al sana ultra kill

HaxHex
31/10/2009, 22:23
onlarla ölçülcek bişi deil ki bu.git neverla lothar bas geç teamin ortasına ulti at.al sana ultra kill

mars
31/10/2009, 22:50
Gerçekten de güzel bi yaklaşım hiç bi zaman bi noob tutup da kendi creep iniş kesmez ama bu tam proluk değildir. Tabii ki pro olmak için çok yol var ama benim tavsiyem ki ben yaşadım bizzat, çok önceden oynayan adamlarla takıl. Ben onlar sayesinde 3 yıldır oynayanlarla apışabilir hale geldim yaklaşık 7 ayda. Öle bi hal olmuşki adamlar sana herseyi mantığı ile anlatıyolar. En basitinden item building mesela ya su forumdaki item buildingleri görünce kafayı yiyorum ya adamlar o itemlerle kesinlikle ezilirler inan ki zaten bazısıda alıntıdır. Ama bn arkadaşlar su item olur mu deyince oturup tartışıyoruz ve ikna da oluyorum yani.

kesınlıkle katılıyorum

mars
31/10/2009, 22:50

kesınlıkle katılıyorum

mars
31/10/2009, 22:51
'Nasil pro olunur?' Sorusunu gercekten komik buldugunuz gun, artik noob degilsinizdir.

buda farklı bir bakıs acısı derinlerde birseyler arıyanlar için

mars
31/10/2009, 22:51

buda farklı bir bakıs acısı derinlerde birseyler arıyanlar için

Doctor
01/11/2009, 19:53
Arkadaşlar pro olma adı verdiğiniz şeyi çoğumuz anlayamamışız.

Pro olmak demek,her zaman kaç kill aldığınla alakalı değildir.Her zaman oyunu en yüksek seviyede bitirmek değildir.

Proluk demek belli bir deneyim sürecinden sonra heronuzun,takım arakşlarınızn heroalrını ve karşı takım herolarını (ve itemlarını) dikkate alarak oynamaktır.

Pro olmak için ne yapmam lazım demişsin.Önce nuker,carry,supporter,iniator,dps,tanklama ,pusher,lane controller kavramlarını öğren.Temel karakter tiplerini öğrenince her türden kendine bir hero belirle kendi adıma ben carry için lone druidi,support için omniknightı,dps için silencarı,iniator için sveni vs. kullanırım.Daha sonra oynadaığın heronun,oyun başına eksikliklerine;daha sonra karşo takımın kastığı itemları karşılayacak itemlara en son da uygun lüks itemlara çalış.

Örneğin 1v1 de sen mortredsin(genelde attack speed kasılan,oyunun en yüksek kritik vuruşlarına sahip herodur), karşı strom(Ultisi kaçmak için kullanışlı bir herodur) orchid(aktif oalrak kullanılınca belli bir süre skill kullandırtmayan bir itemdır.) kasmaktan çekinme.

Ve yukarda anlattıklarım sonucunda takımında görevine uygun olarak oyna,supporter görevindeyken kill için suuport yerini bırakıp takım arkadaşının ölmesine göz yumma.
İniatorsen uygun zmaanda ölmek pahasına karşı takımın arasına gir.
Nukersen sadece ks için değil,yüksek hpli heroları bir an önce etkisiz hale getirmek için kullan...

Kısaca takımdaki yerini bil.En önemlisi budur.İtemlar ve harita bilgisi daha sonra gelir.

Doctor
01/11/2009, 19:53

Pro olmak demek,her zaman kaç kill aldığınla alakalı değildir.Her zaman oyunu en yüksek seviyede bitirmek değildir.

Proluk demek belli bir deneyim sürecinden sonra heronuzun,takım arakşlarınızn heroalrını ve karşı takım herolarını (ve itemlarını) dikkate alarak oynamaktır.

Pro olmak için ne yapmam lazım demişsin.Önce nuker,carry,supporter,iniator,dps,tanklama ,pusher,lane controller kavramlarını öğren.Temel karakter tiplerini öğrenince her türden kendine bir hero belirle kendi adıma ben carry için lone druidi,support için omniknightı,dps için silencarı,iniator için sveni vs. kullanırım.Daha sonra oynadaığın heronun,oyun başına eksikliklerine;daha sonra karşo takımın kastığı itemları karşılayacak itemlara en son da uygun lüks itemlara çalış.

Örneğin 1v1 de sen mortredsin(genelde attack speed kasılan,oyunun en yüksek kritik vuruşlarına sahip herodur), karşı strom(Ultisi kaçmak için kullanışlı bir herodur) orchid(aktif oalrak kullanılınca belli bir süre skill kullandırtmayan bir itemdır.) kasmaktan çekinme.

Ve yukarda anlattıklarım sonucunda takımında görevine uygun olarak oyna,supporter görevindeyken kill için suuport yerini bırakıp takım arkadaşının ölmesine göz yumma.
Nukersen sadece ks için değil,yüksek hpli heroları bir an önce etkisiz hale getirmek için kullan...

Kısaca takımdaki yerini bil.En önemlisi budur.İtemlar ve harita bilgisi daha sonra gelir.

psyke339
03/11/2009, 19:35
Bence proluk göreceli bir kavramdır.Bi kere bir kişiye pro diyorsanız kafanızda illaki biriyle karşılaştırıyorsunuzdur.Örneğin;falanca kişiden daha iyi oynamıssınızdır ona göre prosunuzdur ama gidipte üsdatların(ünlü,tanınmış oyuncuların)replaylarını veya videolarını izlediyseniz ne kadar eksiğinizin olduğunu görücekseniz.Bende bu durumları yaşadım ankarada otururken arkadaş çevrem vardı net cafeye gider oyun oynardık.Yeni başlayanlar ve hevesli olanlar için şunu söyleyebilirimki(tabi arkadaş çevreniz varsa DotA oynayan) kısa zamanda çok yol katedmek istiyorsanız arkadaşlarınız arasında en iyi olanını hep takip edin hareketlirini oynayışını izleyin arada onunla 1v1 maç yapın bu sayede kendinizi geliştirebilirsiniz.

psyke339
03/11/2009, 19:35
Bence proluk göreceli bir kavramdır.Bi kere bir kişiye pro diyorsanız kafanızda illaki biriyle karşılaştırıyorsunuzdur.Örneğin;falanca kişiden daha iyi oynamıssınızdır ona göre prosunuzdur ama gidipte üsdatların(ünlü,tanınmış oyuncuların)replaylarını veya videolarını izlediyseniz ne kadar eksiğinizin olduğunu görücekseniz.Bende bu durumları yaşadım ankarada otururken arkadaş çevrem vardı net cafeye gider oyun oynardık.Yeni başlayanlar ve hevesli olanlar için şunu söyleyebilirimki(tabi arkadaş çevreniz varsa DotA oynayan) kısa zamanda çok yol katedmek istiyorsanız arkadaşlarınız arasında en iyi olanını hep takip edin hareketlirini oynayışını izleyin arada onunla 1v1 maç yapın bu sayede kendinizi geliştirebilirsiniz.

mars
03/11/2009, 19:56

gzl bir bakıs acısı

mars
03/11/2009, 19:56

gzl bir bakıs acısı

İnvulnerable
03/11/2009, 20:05
sn cidden noobsn :D ultra kill die bise yoq die biliorm o kill Unreal Tournament 2004te vardı ole hatrlıorm

İşte asıl nooblar burda belli oldu.

Ultra Kill diye birşey var.

3 kişi arka arkaya öldürünce TRİPLE KİLL
4 kişi arka arkaya öldürünce ULTRA KİLL
5 kişi arka arkaya öldürünce RAMPAGE

İnvulnerable
03/11/2009, 20:05

mars
03/11/2009, 20:06

mesajların zamanına bakarsan cok eski oldugunu anlarsın yani 6.60 tan once oldugunu

mars
03/11/2009, 20:06

mesajların zamanına bakarsan cok eski oldugunu anlarsın yani 6.60 tan once oldugunu

İnvulnerable
03/11/2009, 20:15

Hımm ona dikkat etmedim.Ama ULTRA yazınca diğerleri bilmiyor sandım.Sşimdi baktımda dogru soyluyorsun =)
Adam sallamiş mallamiş ama dedigi olmus :)

İnvulnerable
03/11/2009, 20:15

Hımm ona dikkat etmedim.Ama ULTRA yazınca diğerleri bilmiyor sandım.Sşimdi baktımda dogru soyluyorsun =)
Adam sallamiş mallamiş ama dedigi olmus :)

Kadirrrrr
08/11/2009, 09:07

puhahaa :D aynen bırak sevinsin

Kadirrrrr
08/11/2009, 09:07

puhahaa :D aynen bırak sevinsin

MetoLeto
17/11/2009, 00:24

Birincisi; İngilizce'de büyük i yoktur onlar TRİPLE değil TRIPLE olucak
İkincisi; Adam Killing Spree,Dominating olma olayına ultra kill de eklemiş resmen.Arkadaşda onu belirtmiş..

Hollowkoray
16/12/2009, 11:14
beyler gecen gün bir double aldım sonra blinkle zıplayıp roshana öldüm sizce promuyum ?

nevermore92
16/12/2009, 15:58
hard hemde nası yaptın anlat bizede