PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ya anlamadım replay nasıl alnıır dotada?

TaYfUn35
03/01/2009, 15:30
beyler ben oyunlar oynuroum guzel de oyunar cıkıyor fakat onların replayını alamıyorum eskıde kalıyor bana bu konuda yardım edebılır msınıız mumkunse resimle anlatırsanız daha da sevinirim

Memooo
03/01/2009, 15:40
zor deil oyun bitince save replay war tıkla ona sonra intten indirceqim sayfaya yükle

qq

TaYfUn35
03/01/2009, 18:17
intten indirecegin sayfa???

imported_Storm
03/01/2009, 18:24
Oyun bitince replayi otomatik olarak kaydeder. Oyun bittikten sonra oyunun bulundugu klasörde replay kasörü vardır. Orayı acınca Last replay adlı replay senin oyunundur onun adını degistirdikten sonra istedigin birsiteye upload edebilirsin ;)

pitlordxxx
05/01/2009, 21:15
Herkes baştan savma anlatmış şu olayı ben bu işe bi ayar veriyim.

Malum replay almak yada verilen replay i izlemek bazen keyifli olabiliyor. Hatta bazı herolar vardır ki oynadıktan sonra (eğer güzel oynamışsanız) kesinlikle replay almak istersiniz. Bir örnek veriyim hemen. Bi keresinde arkadaşlarla eurobattleda takılırken 5v5 maç yapıyoruz ve mod -ap. Bizim takımda 4 kişi random attık ve sırası ile Zeus, Dazzle, Atropos, Tinker geldi diğer arkadaşta Mirana aldı. Karşı taraf da bunu görünce Nerubian Assasin, Troll Warlord, Anti-Mage, Gondar aldı.(Diğerini hatırlamıyorum) O kadar eğlenceli bi oyun olduki yarım saatte bitirdik ve büyülein ardı arkası yoktu. Nese bence Replay gerçektende önemli bi olay o yüzden herkesin anlayacağı biçimde uzun uzun anlatıyım dedim.

NOT: Eğer birini foruma şikayet etcekseniz gene replay almanız lazım.

Gelelim bu olay nasıl işliyor.

Replay'ı oyun sonunda alabiliyoruz. Hani şu meşur sıralama var ya kim 1. yada kim sonuncu olmuş onu gösteren, işte oradan replay alıyoruz. Replay alırken de dosya ismi verip kaydediyoruz.

http://pic1.resimupload.com/r8/thumb_617782879.JPG (www.resimupload.com/ds617782879_111111.html)

Tamam replay aldık almasına kolaymışta peki bunu nasıl izleyecez yada başkasına nasıl yollarız. Tam tersi başkasının replay'ini nasıl izleriz. Öncelikle aldığımız replayler Warcraft dosyasının içindeki replay dosyasına kaydediliyor. Yani dışarıdan da replay almışsak buraya kopyalamamız lazımki izleyebilelim. Birine replay yollamak içinde dosyamıza bu klasörden ulaşıyoruz.

http://pic1.resimupload.com/r2/thumb_631488985.JPG (www.resimupload.com/ds631488985_2222.html)

Tamam buraya kadar hallettik.... Simdi replay i izleme kısmına geldik. Aslında oda çok kolay. Yapcamış şey öncelikle Warcraft'ı çalıitırmak. Sonrada "Single Player > View Replay" Kısmına girip oradan Dosyamızı seçip normal Warcraft oyunu gibi açıyoruz.

http://pic1.resimupload.com/r2/thumb_249865258.JPG (www.resimupload.com/ds249865258_3333.html)

Son olarak Replay le ilgili özelliklere değineyim.

Kötü yanları : 1 Geri sarma olayı söz konusu değil. 2 Karşı tarafın kendi takımları içinde yaptıkları konuşmaları genede göremezsiniz. Yani replay kaydeden kişinin ekranında çıkan yazıları kaydeder.

İyi yanları : Herhangi bi oyuncuya kilitlenebiliyosunuz yani o ne yapmışsa birebir izleyebiliyosunuz. Yada direk olaylardan bağımsız bi hale gelip kendi kafanıza gore takılabiliyosunuz. Geri sarma olayı olmamasına rağmen ileri sarmada baya bi seçeneğiniz mevcut. (1/2x,1x,2x,3x,4x,5x,6x,7x,8x) Ve istediğimiz zaman da replay yeniden başlatabiliyoruz.

Abi işte budur!!!! Anlamayan kalmas artık.....:D:):D:):D:)

Viceroy|Blue
06/01/2009, 01:19
Herkes baştan savma anlatmış şu olayı ben bu işe bi ayar veriyim.

Malum replay almak yada verilen replay i izlemek bazen keyifli olabiliyor. Hatta bazı herolar vardır ki oynadıktan sonra (eğer güzel oynamışsanız) kesinlikle replay almak istersiniz. Bir örnek veriyim hemen. Bi keresinde arkadaşlarla eurobattleda takılırken 5v5 maç yapıyoruz ve mod -ap. Bizim takımda 4 kişi random attık ve sırası ile Zeus, Dazzle, Atropos, Tinker geldi diğer arkadaşta Mirana aldı. Karşı taraf da bunu görünce Nerubian Assasin, Troll Warlord, Anti-Mage, Gondar aldı.(Diğerini hatırlamıyorum) O kadar eğlenceli bi oyun olduki yarım saatte bitirdik ve büyülein ardı arkası yoktu. Nese bence Replay gerçektende önemli bi olay o yüzden herkesin anlayacağı biçimde uzun uzun anlatıyım dedim.

NOT: Eğer birini foruma şikayet etcekseniz gene replay almanız lazım.

Gelelim bu olay nasıl işliyor.

Replay'ı oyun sonunda alabiliyoruz. Hani şu meşur sıralama var ya kim 1. yada kim sonuncu olmuş onu gösteren, işte oradan replay alıyoruz. Replay alırken de dosya ismi verip kaydediyoruz.

http://pic1.resimupload.com/r8/thumb_617782879.JPG (www.resimupload.com/ds617782879_111111.html)

Tamam replay aldık almasına kolaymışta peki bunu nasıl izleyecez yada başkasına nasıl yollarız. Tam tersi başkasının replay'ini nasıl izleriz. Öncelikle aldığımız replayler Warcraft dosyasının içindeki replay dosyasına kaydediliyor. Yani dışarıdan da replay almışsak buraya kopyalamamız lazımki izleyebilelim. Birine replay yollamak içinde dosyamıza bu klasörden ulaşıyoruz.

http://pic1.resimupload.com/r2/thumb_631488985.JPG (www.resimupload.com/ds631488985_2222.html)

Tamam buraya kadar hallettik.... Simdi replay i izleme kısmına geldik. Aslında oda çok kolay. Yapcamış şey öncelikle Warcraft'ı çalıitırmak. Sonrada "Single Player > View Replay" Kısmına girip oradan Dosyamızı seçip normal Warcraft oyunu gibi açıyoruz.

http://pic1.resimupload.com/r2/thumb_249865258.JPG (www.resimupload.com/ds249865258_3333.html)

Son olarak Replay le ilgili özelliklere değineyim.

Kötü yanları : 1 Geri sarma olayı söz konusu değil. 2 Karşı tarafın kendi takımları içinde yaptıkları konuşmaları genede göremezsiniz. Yani replay kaydeden kişinin ekranında çıkan yazıları kaydeder.

İyi yanları : Herhangi bi oyuncuya kilitlenebiliyosunuz yani o ne yapmışsa birebir izleyebiliyosunuz. Yada direk olaylardan bağımsız bi hale gelip kendi kafanıza gore takılabiliyosunuz. Geri sarma olayı olmamasına rağmen ileri sarmada baya bi seçeneğiniz mevcut. (1/2x,1x,2x,3x,4x,5x,6x,7x,8x) Ve istediğimiz zaman da replay yeniden başlatabiliyoruz.

Abi işte budur!!!! Anlamayan kalmas artık.....:D:):D:):D:)

bastan savma demişsinde dier yöntem bilmeyenler için daha basit.
oyunun kurulu oldugu klasörde 'replay' adlı dosyada son oynadıgınız oyunun replayı saklı kalıor zaten.İsmini deiştirip saklayabilirsiniz.

pitlordxxx
06/01/2009, 22:35
Yahu ben ne diyim daha göz var nizam var. Ya oturdum uğraştım neticede replay le ilgili sağlam bi şablon oluşturmaya çalıştım ki arkadaşlara yardımım olsun diye.
Diğer arkadaşlara saygım sonsuz ama bilmeyen birine bişey anlatırken daha fazla uğraşmak lazım. Son replay kayıt oluyo onun ismini değiştir felan gibisinden çözümler günü kurtarmak için anlık çözüm önerileri nese herkesin düşüncesine saygı duyarım. Ama benimkinden daha iyi bi yardım şablonu yapana helal olsun derim çünkü oturup yarım saat uğraşmak gerekiyo öle 2 dakka da hazırlanmıyo zaten alıntı felan da değildir.
Dediğim gibi herkesin çözüm önerisine saygılıyımdır. İhtiyacı olan arkadaşlar girip baksın hangisi yararlı olursa onu kullanır.

Saygılar