PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6 Haziran

Simita
06/06/2013, 08:26
Alliance vs VP maçı ne olur sizce?

Burakula
06/06/2013, 12:46
2 gün kadar önce Alliance ın performansında bir düşüş söz konusuydu twitter da 40 saattir uyumadıklarından falan bahsediyolardı zira 2 defa mouz 1 defa da navi ye yenildiler ve yenildikleri maçlarda ne heves ne de bir çabaları vardı. Ancak dün 2 nolu EG maçından itibaren Alliance da bir toparlanma sezdim sanırım artık fire vermiyceklerdir. Artık tekrar onlara güvenebiliriz.

Simita
06/06/2013, 14:04
Quantic - EG ne olur?

Bana quantic alır gibi geliyor.

Raichoxunrefleksleri
06/06/2013, 15:05
İyi sallamışlar . 40 saat uyumayıp DotA oynamak ha ? İtibar etmeyiniz .

Bu arada Loda gibi bir throwmaster Alliance'ta iken , Alliance girdiği bütün turnuvaları kazansa bile ben asla Alliance'a güvenmem . Siz bilirsiniz ama :)

YOLO322
06/06/2013, 15:44
Ya sen kimsin loda throwmaster flan bok atıyorsun birşey bilmeden görmeden? Birtane void chronosunu yanlış açtı diye throwmaster mı oldu loda? West teki sayılı carrylerden loda hero havuzu çok geniş farmı iyi tecrübesi zaten malum combatlarda positionı iyi . Ben nth yi dreamhackten beri sıkı şekilde takip ediyorum şu ana kadar 10tane maçını falan kaçırmışımdır lodanın throwladığı oyunlar var bir elin parmaklarını geçmez. Throwlamayan carry yok taptığınız burning sylar g1 da nasıl feedledi throwladı gördük. Son 2 ayda lodanın k/d/a ortalamasına bak ondan sonra konuş.

FeedGuaranteed
06/06/2013, 15:47
adam lodaya throwmaster demiş sadece canım biraz sakin ol :D

napstar
06/06/2013, 16:27
İyi sallamışlar . 40 saat uyumayıp DotA oynamak ha ? İtibar etmeyiniz .

Doğrudur. "Dota oynamak"tan ne anladığına göre değişir.

Yemek yerken replay izlemek, yanlışları tartışmak da profesyonel olarak Dota oynamaya girer.

Düşünmeden, bilmeden hemen "sallamışlar" moduna geçen insanlara bayılıyorum.

Raichoxunrefleksleri
06/06/2013, 22:27
Doğrudur. "Dota oynamak"tan ne anladığına göre değişir.

Yemek yerken replay izlemek, yanlışları tartışmak da profesyonel olarak Dota oynamaya girer.

Aslında şaka yapmıştım :(

canifeto12
06/06/2013, 22:30

then

2 gün kadar önce Alliance ın performansında bir düşüş söz konusuydu twitter da 40 saattir uyumadıklarından falan bahsediyolardı zira 2 defa mouz 1 defa da navi ye yenildiler ve yenildikleri maçlarda ne heves ne de bir çabaları vardı. Ancak dün 2 nolu EG maçından itibaren Alliance da bir toparlanma sezdim sanırım artık fire vermiyceklerdir. Artık tekrar onlara güvenebiliriz.

harbi sallamıslar .

napstar
06/06/2013, 22:49
Ufff yine tutututurol showWwWw var ben gidiyorum ya. :d

Raichoxunrefleksleri
06/06/2013, 23:05
Ya sen kimsin loda throwmaster flan bok atıyorsun birşey bilmeden görmeden? Birtane void chronosunu yanlış açtı diye throwmaster mı oldu loda? West teki sayılı carrylerden loda hero havuzu çok geniş farmı iyi tecrübesi zaten malum combatlarda positionı iyi . Ben nth yi dreamhackten beri sıkı şekilde takip ediyorum şu ana kadar 10tane maçını falan kaçırmışımdır lodanın throwladığı oyunlar var bir elin parmaklarını geçmez. Throwlamayan carry yok taptığınız burning sylar g1 da nasıl feedledi throwladı gördük. Son 2 ayda lodanın k/d/a ortalamasına bak ondan sonra konuş.

Loda ile BurNIng ve Sylar'ı karşılaştırabilen noob Loda fanboyuna ad1var denir .

Xboct'ın hero pool'unu genişletmiş haline Loda denir .

Dünyanın en iyi 4 takım arkadaşına sahip olduğu halde oyunu satana Loda denir .

Free farm'da %20 oranla creep ıskalayana Loda denir .

20 HP ile Chaos Knight kovalayana Loda denir . http://www.youtube.com/watch?v=ZJPqoouVLyM&feature=youtu.be&t=24m15s

Şu an sana Loda'dan iyi olan 12432143243242 tane Carry oyuncusu sayarım . Loda Burning'i veya Sylar'ı görse (Burcaula'nın tabiriyle) imza istemesi lazım . Hao , Zhou , Black , Zsmj , BurNIng , Sylar ... Bu saydıklarım Loda'dan 2340912 kat daha iyi . Eğer bana inanmıyorsan aç replaylerini karşılaştır .
(Hadi hepsini anlarım da , BurNIng'le karşılaştırma bari ya . BurNIng be bu BurNIng . Last hit'ten tut map awareness'a item kararlarına pozisyon almaya BurNIng'den iyi birini gösteremessin . DotA tarihinde onun gibi bir carry player'ı daha yok .)

Edit : Bu arada Loda'ya Lodasphere demelerinin sebebini çözememiştim . Özellikle 3.30'da haykırdım :D :D :D http://www.twitch.tv/d2l/c/1999901

Burakula
07/06/2013, 11:14
madem Loda yı tartışıyoruz çok uzun zamandır kendisini takip eden birisi olarak biraz konuşayım.

Lodanın lanede kreb ıskalama, nadir de olsa gereksiz tek başına ölerek oyunu throwlama gibi özellikleri vardır doğrudur. Fakat düşünme hızı tepki süresi ve oyun okuma bakımından avrupada Loda ile karşılaştırılabilicek tek kişi belki Black olucaktır(hero pool u blackten çok daha geniş bunun nedeni Loda hep carry oyuncusu değildi farklı rollerde de oynadı) zaten arpharazon da Loda yı karşılaştırdığı kimselerle bu dediğimi destekler nitelikte yorum yapmış.

Ancak Alliance'ın oyun stiline geldiğimizde burada bu oyun stiline uyum sağlıyabilicek başka bir carry kalmıyor. Burning, evet belki genel anlamda en carry burning, hardlane geçip dakka 7 de 2 level kalsa dahi bir şekilde kasabiliyor hero poolu da Loda kadar geniş fakat Alliance la birlikte oynayabilir mi orası kesinlikle tartışılır. Bunu Loda nın 40 saat uykusuz kaldığı için uyuyp gelmediği Mouz maçlarında yerine standing oynandığında net bir şekilde gördük. Alliance "carry miz farmlasın biz 4 kişi bi 25 dakka oynarız" iskeletinde bir takım değil. Oyunun her aşamasında carrynin oyuna fazlasıyla katıldığı bir oyun tarzı söz konusu. Öyle ki tek kalan kişi gank yediğinde yanındaki kuleye ilk tp atan kişi loda, lane de kreb kesmekten cok karşısındaki adamı kesmeye kasan kişi loda, hatta mid zorlandığında midi ganklayan kişi yine loda.

Ayrıca Alliance takımının lead sistemnini farklı olduğunu da düşünüyorum. Zaten eternalenvy gibi bir oyuncunun takımdan ayrılma nedenlerinden birisi de buydu. Kaptan s4 olsa bile Loda ve Admiral lead kısmında fazlaca etkili bence. Beraber attıkları pub stuckları izleyen bana hak vericektir ayrıca oyuncuları tanıyanlar "bu Loda nın fikriydi bunu admiral düşünmüştür" şeklinde yorumlar bile yapıyodur maçları izlerken. Takımda Loda gibi bir oyuncu varken tecrübesinden yararlanmamak aptallık olurdu zaten.

Loda'yı xboct la falan kıyaslayacak kadar düşürmeden önce iyi düşünelim ve bu kadar merhametsiz olmayalım.

Dj.Kimimaro
07/06/2013, 13:02
tamam loda arada maçları satıyor, tabiri yerindeyse XBOCT luk yapıyor ama yine de loda. Burning ve sylar la karşılaşamaz bence de doğru. Ama lodayı hep sevmişimdir. Ben dotaya başladığımda ilk tanıdığım kişi yaphets 2. si loda olmuştu.

napstar
07/06/2013, 13:30
En azından Axe'ı carry oynayabilecek kadar cesaretli :')

YOLO322
07/06/2013, 17:16
Loda ile BurNIng ve Sylar'ı karşılaştırabilen noob Loda fanboyuna ad1var denir .

Xboct'ın hero pool'unu genişletmiş haline Loda denir .

Dünyanın en iyi 4 takım arkadaşına sahip olduğu halde oyunu satana Loda denir .

Free farm'da %20 oranla creep ıskalayana Loda denir .

20 HP ile Chaos Knight kovalayana Loda denir . http://www.youtube.com/watch?v=ZJPqoouVLyM&feature=youtu.be&t=24m15s

Şu an sana Loda'dan iyi olan 12432143243242 tane Carry oyuncusu sayarım . Loda Burning'i veya Sylar'ı görse (Burcaula'nın tabiriyle) imza istemesi lazım . Hao , Zhou , Black , Zsmj , BurNIng , Sylar ... Bu saydıklarım Loda'dan 2340912 kat daha iyi . Eğer bana inanmıyorsan aç replaylerini karşılaştır .
(Hadi hepsini anlarım da , BurNIng'le karşılaştırma bari ya . BurNIng be bu BurNIng . Last hit'ten tut map awareness'a item kararlarına pozisyon almaya BurNIng'den iyi birini gösteremessin . DotA tarihinde onun gibi bir carry player'ı daha yok .)

Edit : Bu arada Loda'ya Lodasphere demelerinin sebebini çözememiştim . Özellikle 3.30'da haykırdım :D :D :D http://www.twitch.tv/d2l/c/1999901

Şimdi saydığın oyuncuların takım arkadaşları kötü birtek lodanın mı iyi? Loda fanboyu değilim ama dota 1 den beri videolarını falan izlerim. Alliance da Loda yerine Pajjkat olsun isterim mesela. Lodaya karşı haksızlık var veya hazımsızlık olabilir bu. Mesela şu yazdığın Hao , Zhou , Black , Zsmj , BurNIng , Sylar bunların hepsi lodadan 2340912 kat daha iyi demek senin lodayı ezme çabandan başka birşey değil. Bu saydıkların arasından Black ve Burning dışında lodadan daha iyi diyebileceğim yok. Bu 2 side kat kat ve daha iyi de değiller açıkcası. Xboctun hero poolunu genişletmiş hali loda dır demen bile senin lodayı doğru dürüst takip etmeden izlemeden kulaktan dolma bilgilerle karalamaya çalıştığını gösteriyor .

Zaten senin dediğin gibi loda kötü player veya sürekli oyun throwlayan bir carry olsaydı Alliance bu kadar ön plana çıkamaz hem west hem east side ı domine edemezdi. Üstte buraculanın da yazdığı gibi Alliance ın oyun tarzında carrynin oyuna ne kadar katıldığını söylemiş Alliance oyunlarını izleyen zaten bunu bilir. Çinde Alliance dk maçı önce burning değilde tribünlerden loda sesleri gelmesi zaten birşeyleri açıklıyor.

Verdiğiin bütün videoları canlı izlemiştim neyse bende sana şu videoyu öneriyim klasiktir. http://www.youtube.com/watch?v=OAsutFynhgg

Raichoxunrefleksleri
07/06/2013, 17:35
Şu yazdığım carry'lerle Loda'yı aynı başlık altında tartışmak bile onlara yapılan büyük bir saygısızlık . Bu arada O video'da normal bir high level pubstomper'ların yapabileceği hareketlerden başka bir şey yok . ZSMJ gibi black hole mu dodgelemiş ? 8 dakikada Radiance mı farmlamış ? Medusa ile 55 dakikada 720 creep mi kesmiş ? Yoksa BurNIng ve Black gibi stable mı oynuyor ? Yada BurNIng , Hao ve Zsmj gibi farmlayabiliyor mu ? Zhou gibi leadleyebiliyor mu ? Tabii ki Hayır .

Bu saydıklarımın hepsi Last hitting olsun , positioning olsun , map awareness olsun hepsi Loda'dan daha iyi . Loda'yı diğer carry'lerden ayıran tek bi özelliği var . Hero Poolu . Onun dışında da takımına sağladığı bir katkı yok zaten . Loda'yı şu carrylerle karşılaştırmak ne kadar low skill olduğunu gösteriyor aslında .

YOLO322
07/06/2013, 19:17
Evet hepsini yapabiliyor. Last hitting ne ya? Kim dedi sana loda last hit kaçırıyor diye? Sana diyorum ki son 3 ayda ldoanın k/d/a ortalamasına artı cs sine falan bak.Hala burda fantastik fantastik konuşuyorsun. Takımına sağladığı katkı yok nasıl bir cümle? Birde low skill olan benim :) 4 kişimi oynuyor Alliance? Aç g1 replaylerini izle. Bana bu saydığın carrylerden hiçbirinin lodadan üstün olduğunu ispatlayamazsın özellikle bu senenin 2. yarısı için şu carry lodadan iyi asla diyemezsin. Aksini söylemen iddaa etmen takip etmediğin Alliance maçlarını izlemediğin anlamına gelir ki buda boş konuştuğun anlamına.

Burakula
07/06/2013, 19:17
Efsane olmak kolay değildir. İnsanlar öldükten, işi bıraktıktan vs. sonra efsane olarak anıldığından yaşayan efsaneler hep tartışılır. Örneğin Loda şu anda halen oynuyor olmasaydı bunu tartışıyor olmazdık ve de herkes "loda neydi öyle abi manyak oyuncuydu" modunda olurdu. Loda da bu efsanelerin en çok tartışılanlarından, nedeni çok fazla konuşması ve dota oyuncuları arasında nispeten sempatik/sosyal bir tavır sergilemesi olabilir belki. Sonuçta Dendi gibi sadece reklamla biryerlere gelmiş ya da xboct gibi naparsa yapsın takımda garanti kalan bir oyuncu değil, yani izleyicileri sinir edecek bir tarafı yok demek istiyorum. Yoksa herhangi bir oyuncu en az Loda kadar fail olur ancak nedenini sezemediğim bir şekilde Loda nın chronosu gündeme gelir. Belki de bazı şeyleri kabul etmenin zorluğundan kaynaklıdır bu başka bir konu.

sözü zaten fazlaca uzattık, dediğim gibi kabullenmek zor olabilir ama o bir efsane. tüm asyayı onların carrylerinin hepsinden daha kötü bir carryle bir haftada tokatlayamazsın. Loda sadece avrupada at koştururken atıp tutmak kolaydı, fakat g1 liginde takımları karşı karşıya izledik, ve tabiki Loda nın performansıa da şahit olduk. Malesef sonuçlar konuşuyor ve Loda şu anda gerçekten en iyilerden.

eğer geçmiş konuşturucaksak da onların hiçbirinde aşşa kalmıyacaktır. e buyrun:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Mo1AEhMDxIs

Dj.Kimimaro
07/06/2013, 19:57
ar-pharazon çok saçma konuşuyosun. diğerlerini övmek için lodayı itin g*tüne sokmuşsun yani resmen. şuan alliance hem west hem de east de herkesi rahat bir şekilde yenebiliyorsa bunda diğerlerinin olduğu kadar lodanın da payı vardır. belki de en çok onun payı vardır. Sonuçta şuanki metada oyunun kaderini belirleyen trilanenin durumudur.

ayrıca xboct en büyük trollerden biridir. çoğu maçı satar ancak yine de iyi carrydir.

Sırf senden farklı düşünüyor diye ad1var'ın low olduğu kanaatine nasıl varıyorsun anlamıyorum. o görüşlerini belirtmiş sadece. Bir de LOW'luktan kastın ne? belki adam senden daha iyi oynuyor veya oyun bilgisi (senin şu saydığın map awareness,positioning,last hitting) özellikleri senden daha iyi bunu yoruma bakarak anlayabiliyorsan helal olsun.

Raichoxunrefleksleri
07/06/2013, 19:58
Evet hepsini yapabiliyor. Last hitting ne ya? Kim dedi sana loda last hit kaçırıyor diye? Sana diyorum ki son 3 ayda ldoanın k/d/a ortalamasına artı cs sine falan bak.Hala burda fantastik fantastik konuşuyorsun. Takımına sağladığı katkı yok nasıl bir cümle? Birde low skill olan benim :) 4 kişimi oynuyor Alliance? Aç g1 replaylerini izle. Bana bu saydığın carrylerden hiçbirinin lodadan üstün olduğunu ispatlayamazsın özellikle bu senenin 2. yarısı için şu carry lodadan iyi asla diyemezsin. Aksini söylemen iddaa etmen takip etmediğin Alliance maçlarını izlemediğin anlamına gelir ki buda boş konuştuğun anlamına.

5040
Ne desek boş ... Anlamak istemeyince anlamıyor insan .