PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anti-Mage ve item build :(

fikho
10/06/2013, 07:40
Arkadaslar merhabalar ben arkadaslarım aracılığıyla bu oyuna carry oynayarak ve farm yapan herolar oynayarak başladım ama farm yapmakda en cok zorlandığım hero olan anti-mage ile ilgili bi kac soru ve sıkıntımı sizlerle paylaşmak istiyorum
sizce bu heronun item buildi ne olmalı ben bir türlü karar kılamadım battlefurry bana göre özentidir kim kasmıssa artık kuroky dendi kimse artık , şöyle düşünüyorum bir heroya dk 11-15 arasında inventory sinde sadece battlefurrymi olması daha mantıklı yoksa pt+vlad olmasımı daha mantıklı yani takımına hangi build ile yararlı olursun sizlere iki oyunumdan bahsedicem birinde battlefury ile başladım birinde pt+vlad
ilk oyun dk 11 pt+vlad bitirdim 28 de manta bitti neden bu kadar uzun sürdü hic kule alamadık
ikinci oyun dk 13 furry bitirdim 15 pt 25 manta bu oyunda 3 kule almıştık
sizce bu iki oyunu kıyasla ve sizin kendi oyunlarınıza göre maginaya ne tür bi build yaparsınız

Cipralex
10/06/2013, 07:58
ezbere item kasma arkadaşım .bak şu bunu kasmış şu ubun kasmış gibisinden bi yorumlamayada gitme.karşıya ve takımına göre itemler kasarsın bu oyunda.

örneğin karşında obsidan gibi bir hayvan varken invetoryinde bkb ve manta yoksa hem adam takımını doğrar adamın takımıda seni doğrar. ha karsında nagadır pl dir o zaman dsüsünebilirsin.Vel-hasıl kelam fury dediğimiz item pek çok kişiye göre farm itemidir.Adamın supu gider nc yi 654789456 kere stackler o gider orda 1 k gold kaldırır 3 sn. içinde. ezbere kasmak kadar sakıncaı birşey yoktur şu oyunda.

fikho
10/06/2013, 08:24
ezbere item kasma arkadaşım .bak şu bunu kasmış şu ubun kasmış gibisinden bi yorumlamayada gitme.karşıya ve takımına göre itemler kasarsın bu oyunda.

örneğin karşında obsidan gibi bir hayvan varken invetoryinde bkb ve manta yoksa hem adam takımını doğrar adamın takımıda seni doğrar. ha karsında nagadır pl dir o zaman dsüsünebilirsin.Vel-hasıl kelam fury dediğimiz item pek çok kişiye göre farm itemidir.Adamın supu gider nc yi 654789456 kere stackler o gider orda 1 k gold kaldırır 3 sn. içinde. ezbere kasmak kadar sakıncaı birşey yoktur şu oyunda.

söylediklerine katılıyorum peki karsıda 5 tane mage var ve senn takımında fena halde eziliyor o halde ne kasarsın?

Cipralex
10/06/2013, 08:58
söylediklerine katılıyorum peki karsıda 5 tane mage var ve senn takımında fena halde eziliyor o halde ne kasarsın?

ben pek carry oynamam fakat hero karşıya dayanabiliyorsa atack dayanamıyorsa hp kasarım

Sercan<Michaell>
10/06/2013, 09:13
Oyuna göre değişir durum tabii ki ama benim klasiktir; ( En bilindik stabil buildi budur am nin ztn)
oyun başı quelling blade, heal pot, tango, slipper agi. al easy laneye git. kazanacağın 400 goldla poor mani bitir. Daha sonra 875 gold kas ve ring of health al. Çok fazla action varsa lanede sonra boot of speed al. Free farmdaysan action yoksa void stone al perseveranceyi bitir. Sonra direk furryi bitir ve ncye gir. 6 7 dk durmadan tüm ncleri kes. pt + yasha bitir. Nc de gang yememeye dikkat et. Zaten kolay kolay kesemezler seni. yasha da bitince actionlara biraz dahil ol ölmeden 1 2 kill alıp mantayı bitirmeye bak. Veya ncde kalıp da mantaya devam edebilirsin. Manta da bitince artık hazırsın go am go ! Sonra taras daha sonra fly veya basher duruma göre çıkarsın. İlerde basheri abbysala çevirebilirsin.

Skill builde gelince;
Blink, mana burn, blink, 3.skill, blink, ulti,mana burn,blink,mana burn,mana burn,ulti, 3. skill ....

not: lütfen anti mageye vlad kasmayın lütfen :/ vakit kaybettirmeyibn şu heroya bırakın furry manta bitirsin biran önce lütfen :(

fikho
10/06/2013, 09:23
Oyuna göre değişir durum tabii ki ama benim klasiktir; ( En bilindik stabil buildi budur am nin ztn)
oyun başı quelling blade, heal pot, tango, slipper agi. al easy laneye git. kazanacağın 400 goldla poor mani bitir. Daha sonra 875 gold kas ve ring of health al. Çok fazla action varsa lanede sonra boot of speed al. Free farmdaysan action yoksa void stone al perseveranceyi bitir. Sonra direk furryi bitir ve ncye gir. 6 7 dk durmadan tüm ncleri kes. pt + yasha bitir. Nc de gang yememeye dikkat et. Zaten kolay kolay kesemezler seni. yasha da bitince actionlara biraz dahil ol ölmeden 1 2 kill alıp mantayı bitirmeye bak. Veya ncde kalıp da mantaya devam edebilirsin. Manta da bitince artık hazırsın go am go ! Sonra taras daha sonra fly veya basher duruma göre çıkarsın. İlerde basheri abbysala çevirebilirsin.

Skill builde gelince;
Blink, mana burn, blink, 3.skill, blink, ulti,mana burn,blink,mana burn,mana burn,ulti, 3. skill ....

not: lütfen anti mageye vlad kasmayın lütfen :/ vakit kaybettirmeyibn şu heroya bırakın furry manta bitirsin biran önce lütfen :(

hocam sıkıntıda o ya zaten :D ne zaman battle furry yapmaya kalkıssam karsı takım sürekli 5 gezip bizim takımdaki 4 kisiyi keser :) furry i 10 ile 15 dk icinde yapıyorum genelde , o zamana kadar bizim takım perisan oluyor kule kalmıyor karsının carryleri kill alarak kasmıs oluyor

Sercan<Michaell>
10/06/2013, 09:48
Ona yapacak birşey yok zaten. Dota 2 denen oyun biraz şansa bağlı artık malesef. Oyunlar çok az ihtimalle başa baş geçiyor. Ya bir takım eziyor ya bir takım eziliyor.Ortası olan oyun çok az. Sen kasarken takım eziliyorsa yapacak birşey yok. Şansına kalmış. Tek başına oyun oynayanların malesef en çok yakındıgı bu. Ne kadar iyi oynarsa oynasın şansı yoksa takım kötüyse oyunu kaybediyorsun. 9 0 falan oynadıgım oyunları çok verdim ben takım kötüyse yapacak birşey yok.

Tek tavsiyem şu olabilir carry alma early de takımı ayakta tutmak için uğraş. Ama feedlicek adam gene feedler gider 1 v 5 yapar tutamazsın.

fikho
10/06/2013, 10:19
Ona yapacak birşey yok zaten. Dota 2 denen oyun biraz şansa bağlı artık malesef. Oyunlar çok az ihtimalle başa baş geçiyor. Ya bir takım eziyor ya bir takım eziliyor.Ortası olan oyun çok az. Sen kasarken takım eziliyorsa yapacak birşey yok. Şansına kalmış. Tek başına oyun oynayanların malesef en çok yakındıgı bu. Ne kadar iyi oynarsa oynasın şansı yoksa takım kötüyse oyunu kaybediyorsun. 9 0 falan oynadıgım oyunları çok verdim ben takım kötüyse yapacak birşey yok.

Tek tavsiyem şu olabilir carry alma early de takımı ayakta tutmak için uğraş. Ama feedlicek adam gene feedler gider 1 v 5 yapar tutamazsın.

işte bu yüzden bende leave atıyorum böle sacma sapan illa birinin ezdiği oyunlardan
ve sadece carry icin gecerli deil bu ben ursa alıp feedleyende gördüm naix alp pudgeye feedleyende
bunnu cözümü icin zaten solo oyun arama getirdiler ama oda 30 dk da anca buluyor oyunu :)

Sercan<Michaell>
10/06/2013, 11:03
Ben de soğudum zaten. 10 oyun atıyorum 2 tanesinden zevk alıyorum. Ya eziyorum ya eziliyorum. Tat vermemeye başladı malesef. Vaktim olsa bir takımla train atmak isterdim açıkçası yoksa solo game artık tat vermiyor. Sana da önerim o olur. Yeteneklerin doğrultusunda vaktin de varsa bi arkadaş çevresi edin onlarla takılmaya bak.

koalaknight
10/06/2013, 11:23
dakka 13 fury 25 manta pt vlad qnq hadi qq

fikho
10/06/2013, 11:56
dakka 13 fury 25 manta pt vlad qnq hadi qq

o olay sadece takımının ezdiği ve senn frefarm yaptığım zaman olur anca ya aksi halde? 3 kisi birden seni kovaladığında laneden laneye kosduurduğu anda? elindeki reversence ile daha boot alamamışken ?

bgcndbk
10/06/2013, 12:07
quelling+shield+tango başlarım shieldi poorman yapar bi bot alır sonra ring alıp battlefurye başlarım üstümde sürekli tp olur gang i hissettiğim zaman ağaçların arasına blink atar ters lane tp atarım lane ilerdeyse ancient ve ncde farma devam ederim. Bi çoğunun aksine mantadan sonra vlad çıkmam genelde basher ve tarasq tercihimdir. Skill buildde ise mantayı bitirmeden mana burn ü 1 lvldan fazla tutmam 2-3 ağarlıklı giderim ölme riskini azaltmak için. Tabi bu saydıklarım için takımı yaklaşık bi 25-30 dk yalnız bırakman gerekiyo 1 kişi eksik oynuyo gibi oluyolar yani karşıda çok fazla nuker yada pusher herosu varsa olmaz zaten karşıda öyle herolar varken anti picklemekte saçma olur.

AmranJ
10/06/2013, 14:45
genel olarak agi herolar için carrytime 20-30 dk araları oluyor özellikle antimage için bu geçerli o yüzden oyun başlarında fazlasıyla csihtiyacı duydugu için cleave+dmg özelliğiyle battlefury kasıyolar ben de kasarım ki fazladan creep alabileyim oyun basında combata girersen 3 yersin skillerle antimagele base hpsi düsük olan bi hero zaten creeplerden de vladla can çekme ihtiyacıhenüz o dakikalarda duymayacagından bence fury + poorman + quelling iyi olur

Sercan<Michaell>
10/06/2013, 15:06
Aynen öyle zaten poor man + quelling blade + ring of health yaptıgın zaman çok rahat nc de kasabiliyor. Hiç öyle lifesteal ihtiyacı falan yok. Ne latede ne earlyde vlad hiç bir işe yaramaz maginada. Onu kasana kadar git vg kas o bile daha çok işe yarar earlyde.

fikho
10/06/2013, 18:21
bugün baya magina oynadım baya magina oynayan izledim benim gözümde furry kasan en az 25 dk takımını yanlız bırakır ve karsısıda bunu düşünerek oynar 25 dakikada 5 kisi dolasıp karsıdaki 4 kisiyi ezer bütün kuleleri almısdır hepde böle olmustur

napstar
10/06/2013, 18:39
bugün baya magina oynadım baya magina oynayan izledim benim gözümde furry kasan en az 25 dk takımını yanlız bırakır ve karsısıda bunu düşünerek oynar 25 dakikada 5 kisi dolasıp karsıdaki 4 kisiyi ezer bütün kuleleri almısdır hepde böle olmustur

Sen ne bekliyorsun AM'den? Early game'de combat'lara gelip stun atmasını mı?

fikho
10/06/2013, 19:13
Sen ne bekliyorsun AM'den? Early game'de combat'lara gelip stun atmasını mı?

aynen öyle ealy gamde canı ve manası az olana atlayp ulti atmasını ( ultide bir nevi stun ) bu dediğimi üstünde boot yokken reversence ilemi yapabilirsin pt vlad varkenmi yapabilirsin

napstar
10/06/2013, 19:16
aynen öyle ealy gamde canı ve manası az olana atlayp ulti atmasını ( ultide bir nevi stun ) bu dediğimi üstünde boot yokken reversence ilemi yapabilirsin pt vlad varkenmi yapabilirsin

Sana iyi oyunlar kaaaşi. :'(

AmranJ
10/06/2013, 19:17

yoksa blinkle team arasına atlayınca focusla 4 yiyincemi

fikho
10/06/2013, 19:27
Sana iyi oyunlar kaaaşi. :'(

hocam bunlar ince taktikler tide gibi 5 inin icine atlıcak değilsin :D bekliyip kombatın sonlarına doğru arkadan arkadan abanan az canlı supportlara atlayp eziceksin ki ben bugün 10 civarı anti-mage oynadım hepsindede başarılı oldum hic ezilmedim ama dün furry kasarak oynadığım maginaların neredeyse tamamında ezildim

napstar
10/06/2013, 19:58
hocam bunlar ince taktikler tide gibi 5 inin icine atlıcak değilsin :D bekliyip kombatın sonlarına doğru arkadan arkadan abanan az canlı supportlara atlayp eziceksin ki ben bugün 10 civarı anti-mage oynadım hepsindede başarılı oldum hic ezilmedim ama dün furry kasarak oynadığım maginaların neredeyse tamamında ezildim

Vaay ince diyorsun ;)=;);););();/=(;=;/();=((;;(;();=(;

KONYALIYOBAZ
10/06/2013, 20:48
Arkadan atlayıp az canlı heroları ezmek istiyorsan gondar falan al invis git ez sonra görünmez ol kaç. Bunun için farma ihtiyacın olmaz. Anti mage alıp easy lane gidip pt vlad yapıp insanların oyununun içine sıçma.

Woolridge
10/06/2013, 21:22
fikho güldürdü

fikho
10/06/2013, 21:24
Arkadan atlayıp az canlı heroları ezmek istiyorsan gondar falan al invis git ez sonra görünmez ol kaç. Bunun için farma ihtiyacın olmaz. Anti mage alıp easy lane gidip pt vlad yapıp insanların oyununun içine sıçma.

sıçmamı :D sakamısın sen ben bu sekilde oyunları daha kolay aldığımı söylüyorum sen sıcma diyorsun lan oyunu alıyorum bu sekilde sıcmak nerden cıktı :D

Hapkido
10/06/2013, 21:24
Anti - Mage'i karşıda mage yoksa almayın. Adı üstünde yahu...

napstar
10/06/2013, 21:25
fikho güldürdü

Sürekli güldürüyor.

fikho
10/06/2013, 21:27
Anti - Mage'i karşıda mage yoksa almayın. Adı üstünde yahu...

o kadar :)

fikho
10/06/2013, 21:30
ben diyorumki maginaya battlefurry kasmak özentidir kuroky midir xboct mudur artık kim kasıyorsa kimden özenmislerse, oyun izlemey kısmına heroya göre oyun izleme eklendiği iyi oldu anti oynayanları izliyorumda arkadas 20. dakikada battlefurry bitiriyor adam lan leave at sen o dakkaya kadar bir furry yapmıssan leave at o oyundan takım arkadasların seni hak etmiyor :D

napstar
10/06/2013, 21:32
Artık komikli video izlemek yerine fikho'nun mesajlarını okumayı düşünüyorum.

Raichoxunrefleksleri
10/06/2013, 21:45
ben diyorumki maginaya battlefurry kasmak özentidir kuroky midir xboct mudur artık kim kasıyorsa kimden özenmislerse, oyun izlemey kısmına heroya göre oyun izleme eklendiği iyi oldu anti oynayanları izliyorumda arkadas 20. dakikada battlefurry bitiriyor adam lan leave at sen o dakkaya kadar bir furry yapmıssan leave at o oyundan takım arkadasların seni hak etmiyor :D

Düz mantıklığın bu kadarı . 20 . Dakikada adam Battlefury bitirmiş de adam hangi ortamda kasmış ? Solo vs dual lane mi ? Yoksa karşısında 2 range varken mi ? Yoksa yanında supportluk'tan çıkardığı anlam creep pulling olan süper playerlar varken mi ?

Not : 20 .dakikada BF iyi olmasa bile , abartılacak derecede kötü değil . Bu arada BF'nin tek amacı da farm değil . Mana regen ve HP regen lane'de uzun süre kalmana yardımcı oluyor . Ayrıca Anti mage için ekstra bir parantez açmak gerek . Anti Mage'in ben diğer carry'ler kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum . Tıpkı Alchemist gibi , Anti Mage'in de diğer carryler'e tek avantajı hızlı farmlama imkanının olması (Bknz : Blink) Battlefury + Blink , süper kombo .

Not 2 : Zsmj de IG vs VG maçında dakika 26 civarı BF bitirmişti . Senin dediğini hemen ileticem .

NightStalker
10/06/2013, 22:12
@fikho
Yaklaşık 10 mesajda pt+vlad oyun kazandırıyor, fury kaybettirir diyosun. Abi bu kadar deney yaptın ve bu sonucu aldıysan ne soruyosun daha anlamadımki git pt vlad kas o zaman. Özenti bebelerde fury kassın xd

AmranJ
10/06/2013, 22:13
fikho pub gamelerde oynuyosan ki cw/competetive oynadıgını düşünmüyorum genelde sana lanede o kadar açık farm fırsatları vermezler ya da seni lanede desteklicek trilane supportların olmaz bu yüzden easy cs kasmayı sağlaman lazım diyoruz bu xboct black loda napstar farketmez açık bi oyun mantığıdır en azından gang yesen bile furysayesinde hızlı cs avantajı ile goldfarkını kapatabilirsin oyundan kopmamak açısından da iyi, ayrıca vg ya da vlad demişsin ama verdiği ufak regenler bile olsa perseverance oyun basında lanede kalma devamlılığını sağlıyor bilmiyorum tabi şahsen dk20de vlad pt yasha kasan antinin combatta 5dkdan fazla yasadığını pek görmedim tabi bu benim düşüncem

Archmage
11/06/2013, 02:40
Amatör bi arkadaş gelip Gamehonor'a konu açmış sizden yardım istemiş siz de gayet güzel dalga geçmişiniz, öncelikle sizi tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.
Asıl yazma sebebim ise @Cipralex adlı arkadaşın yazısına cevap vermeden edememem.Ezberden item kasma falan diye ne güzel de konuşmuş. Lakin 100 küsür herodan ilizyonlara karşı en kuvvetlilerinden birisini seçip(Obsidan) daha sonra geçip ilizyon itemi(Manta) önermek, doğaçlama buildinin karşısında ağzımın açık kalmasına sebep oldu. Herhangi bi hero atıp herhangi bi item söylesem daha mantıklı olurdu sanırsam. Obsidana karşı manta kasılmaz mı gibi saçma postlar atmayın lütfen ben kasılmaz demiyorum sadece ezbere build yapma diyip de bu kadar uç bi örnek bulabilmesine şaşırmış durumdayım onu dile getiriyorum. Yeterince bilginiz olmayan konularda laf kalabalığı yapıp da öğrenme aşamasında olan insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. İyi forumlar.

Manbupiness
11/06/2013, 02:43
Birisi şey yazmış la naga gibi ilizyon herosu yoksa bf mantıksız

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D

sonra türkiyeden niye dota takımı çıkmıyor oluyor ak ona gülüyorum

t yi kücük yazdim hadi ona yüklenin :S

Cipralex
11/06/2013, 03:30
Birisi şey yazmış la naga gibi ilizyon herosu yoksa bf mantıksız

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D

sonra türkiyeden niye dota takımı çıkmıyor oluyor ak ona gülüyorum

t yi kücük yazdim hadi ona yüklenin :S

nasıl oyun oynuyosunuz la siz

Cipralex
11/06/2013, 03:32
Amatör bi arkadaş gelip Gamehonor'a konu açmış sizden yardım istemiş siz de gayet güzel dalga geçmişiniz, öncelikle sizi tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim.
Asıl yazma sebebim ise @Cipralex adlı arkadaşın yazısına cevap vermeden edememem.Ezberden item kasma falan diye ne güzel de konuşmuş. Lakin 100 küsür herodan ilizyonlara karşı en kuvvetlilerinden birisini seçip(Obsidan) daha sonra geçip ilizyon itemi(Manta) önermek, doğaçlama buildinin karşısında ağzımın açık kalmasına sebep oldu. Herhangi bi hero atıp herhangi bi item söylesem daha mantıklı olurdu sanırsam. Obsidana karşı manta kasılmaz mı gibi saçma postlar atmayın lütfen ben kasılmaz demiyorum sadece ezbere build yapma diyip de bu kadar uç bi örnek bulabilmesine şaşırmış durumdayım onu dile getiriyorum. Yeterince bilginiz olmayan konularda laf kalabalığı yapıp da öğrenme aşamasında olan insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. İyi forumlar.

canım onun yanında bkb de dedim. sonucta saniyede 150 manası giden ve bash yiyen bi obsidan ilk skiliyle ne kadar etkili olabilir diye soracağım ben sana

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 09:03
Bfnin kasılma sebebi adam kesmek değil fikhocum zaten. Maginanın oyun başı amacı adam kesmek de değil zaten. Oyunun en hızlı farmlayan herolarından birisi. Comptetive bir oyunda maginaya vlad pt kasıp actionlara git bakalım ne oluyor.

Pub oyun için bakalım olaya;
Magina rol olarak nasıl bir herodur carry dimi ? Şimdi sen bu arkadaşa earlyde pt vlad kasmayı dusunuyorsun. Bir kere bu itemi kasmak zor oyun başı. Ne regen var adam gibi ne birşey. O vlad yerine vg kassan daha mantıklı. Magina zaten naix tarzı adama yapışan darbeleri göğüsleyebilen bir hero değil. Maginayla bir adama 5 6 vurursun ya focus yersin yada adam ölür zaten. Vladlık bir durum kalmıyor ortada. Focus yediginde de blinkle kaçarsın. Lifesteal ile götü kurtaramazsın. O yüzden en azından vg kas da bir halta yarasın earlyde heron. Bu illa early actionlara katılacağım diyorsan yapman gereken şeydi.

Şimdi geleyim senin yanılgıya düştüğün yere;
Senin takımın picklerini yapıyor sen magina alıyorsun. Bu takımda carry sensin. Hadi senden hariç bir carry daha olsun. 2 carrysiniz. Kalan 3 kişinin amacı zaten oyunu early de tutup seni kastırmaktır. Senin amacın da olabildiğince çabuk farmlayıp oyunu dk 30-35 den sonra taşıyabilmendir. Kimse sana magina al earlyde oyun tut demez. Dİyorsa ciddiye alma noobtur o. Şimdi sen farm yapmayıp saçma sapan gang yapıp 2 kill 1 death gibi bir ortalamayla oynadıgını düşün her actionda. Bak bu iyi ihtimal double kill alıyorsun ve focus yiyip ölüyorsun. Ki magina oyun başı ryladan bir farkı yok çok rahat ölür inan bana. Bu ortalamayla kastıgın pt ve vladla kalırsın. Nc gidersin heronun hpsi düşmez evet ama bi nc yi kesmen uzun sürer. Halbuki furry kasmandaki amaç 1 dk içerisinde tüm ncleri + easy laneden gelen crep farmını alabilmendir. Vlad ile bırak tüm ncleri sadece easy lane farmını alırsın. Saçma sapan bir carry olursun. Oyun harda kaldıgı zaman karşı tarafın carrysi tekler seni.

Diyorusn ki ben oyun alıyorum. İstisnalar olur tabi. Ben refresh de kastım am ye fantazi olsun diye. Karşıdaki adamlar aptaldır. Earlyde alırsın killeri alırsın killeri hayvan gibi kasarsın ona lafım yok. Fakat bunu yapman için vlad pt ye ihtiyacın yok. Gene aynı build ile yapabilirsin. ( çok yaptım ) 6 0 x oynadıgım am ler hatırlıyorum adamalr beni ncde basmaya gelirken kesiyordum. Bunun vlad pt ile alakası yok. Sen am isen adamları kesebiliyosan kes. Kesemiyosan git farmla. 35 den sonra takım senin ağzına bakacak çünkü.

Not: Maginayı çok severim vallaha başka hero içinde bu kadar dil dökmem feyz al şu yazıdan öptüm kib by.

fikho
11/06/2013, 10:19
Bfnin kasılma sebebi adam kesmek değil fikhocum zaten. Maginanın oyun başı amacı adam kesmek de değil zaten. Oyunun en hızlı farmlayan herolarından birisi. Comptetive bir oyunda maginaya vlad pt kasıp actionlara git bakalım ne oluyor.

Pub oyun için bakalım olaya;
Magina rol olarak nasıl bir herodur carry dimi ? Şimdi sen bu arkadaşa earlyde pt vlad kasmayı dusunuyorsun. Bir kere bu itemi kasmak zor oyun başı. Ne regen var adam gibi ne birşey. O vlad yerine vg kassan daha mantıklı. Magina zaten naix tarzı adama yapışan darbeleri göğüsleyebilen bir hero değil. Maginayla bir adama 5 6 vurursun ya focus yersin yada adam ölür zaten. Vladlık bir durum kalmıyor ortada. Focus yediginde de blinkle kaçarsın. Lifesteal ile götü kurtaramazsın. O yüzden en azından vg kas da bir halta yarasın earlyde heron. Bu illa early actionlara katılacağım diyorsan yapman gereken şeydi.

Şimdi geleyim senin yanılgıya düştüğün yere;
Senin takımın picklerini yapıyor sen magina alıyorsun. Bu takımda carry sensin. Hadi senden hariç bir carry daha olsun. 2 carrysiniz. Kalan 3 kişinin amacı zaten oyunu early de tutup seni kastırmaktır. Senin amacın da olabildiğince çabuk farmlayıp oyunu dk 30-35 den sonra taşıyabilmendir. Kimse sana magina al earlyde oyun tut demez. Dİyorsa ciddiye alma noobtur o. Şimdi sen farm yapmayıp saçma sapan gang yapıp 2 kill 1 death gibi bir ortalamayla oynadıgını düşün her actionda. Bak bu iyi ihtimal double kill alıyorsun ve focus yiyip ölüyorsun. Ki magina oyun başı ryladan bir farkı yok çok rahat ölür inan bana. Bu ortalamayla kastıgın pt ve vladla kalırsın. Nc gidersin heronun hpsi düşmez evet ama bi nc yi kesmen uzun sürer. Halbuki furry kasmandaki amaç 1 dk içerisinde tüm ncleri + easy laneden gelen crep farmını alabilmendir. Vlad ile bırak tüm ncleri sadece easy lane farmını alırsın. Saçma sapan bir carry olursun. Oyun harda kaldıgı zaman karşı tarafın carrysi tekler seni.

Diyorusn ki ben oyun alıyorum. İstisnalar olur tabi. Ben refresh de kastım am ye fantazi olsun diye. Karşıdaki adamlar aptaldır. Earlyde alırsın killeri alırsın killeri hayvan gibi kasarsın ona lafım yok. Fakat bunu yapman için vlad pt ye ihtiyacın yok. Gene aynı build ile yapabilirsin. ( çok yaptım ) 6 0 x oynadıgım am ler hatırlıyorum adamalr beni ncde basmaya gelirken kesiyordum. Bunun vlad pt ile alakası yok. Sen am isen adamları kesebiliyosan kes. Kesemiyosan git farmla. 35 den sonra takım senin ağzına bakacak çünkü.

Not: Maginayı çok severim vallaha başka hero içinde bu kadar dil dökmem feyz al şu yazıdan öptüm kib by.

benim yaptığım sistem su oyun bası dk 2 3 gibi tranquil boot alp dk 8 9 gibide vlad ile pt bitirmek daha sonra lanede karsıma gelenleri ezil lifesteal sayesinde sonrasında dk 15 gibi yasha alp 21 22 gibide mantayı alp ganglara gitmek bu sekilde oynayarak daha basarılı olduğumu düsünüyorum

Krizalid
11/06/2013, 10:32
Fikho'nun konularda yardım isteyip söylenenleri kaale almama gibi bir huyu var. Kesinlikle acemilikten açmıyor bu konuları. Sanki günlük haklı çıkma dozunu buradan alıyormuş gibi geliyor bana.

Archmage
11/06/2013, 10:53
canım onun yanında bkb de dedim. sonucta saniyede 150 manası giden ve bash yiyen bi obsidan ilk skiliyle ne kadar etkili olabilir diye soracağım ben sana
Oha. Biri durdursun şu adamı. Ben ilizyonlardan bahsediyorum adam diyor ki bkb. Bkb basınca ilizyonların da mı avatar formunda geçiyor? Benim bahsettiğimle alakasız şeyler söylüyorsun. Hadi onu geçtim de bkb manta ile bash vuran ilk insan sensin sanırım. İyi güldürdün beni sağol.

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 11:14
benim yaptığım sistem su oyun bası dk 2 3 gibi tranquil boot alp dk 8 9 gibide vlad ile pt bitirmek daha sonra lanede karsıma gelenleri ezil lifesteal sayesinde sonrasında dk 15 gibi yasha alp 21 22 gibide mantayı alp ganglara gitmek bu sekilde oynayarak daha basarılı olduğumu düsünüyorum

Fikhonun karşısına 2 tane nuker hero alıp koyacaksın sonra göreceğim ben o tranquili vladı pt yi. Şu oyunu kalıplara sokmayın lütfen. Her kalıbın bi antisi vardır. dk 3 de tranquil yapıp 8 de pt yapmak nedir :S ayrıca 4 dk da mask of death, vlad recipe, gloves of haste, belt of strenght, sobi mask nasıl kasıyorsun acaba ? 2475 gold ediyor zira. Bunu da açıkarsan dedğin gibi kasacağım ben de artık.

AmranJ
11/06/2013, 11:20
Fikhonun karşısına 2 tane nuker hero alıp koyacaksın sonra göreceğim ben o tranquili vladı pt yi. Şu oyunu kalıplara sokmayın lütfen. Her kalıbın bi antisi vardır. dk 3 de tranquil yapıp 8 de pt yapmak nedir :S ayrıca 4 dk da mask of death, vlad recipe, gloves of haste, belt of strenght, sobi mask nasıl kasıyorsun acaba ? 2475 gold ediyor zira. Bunu da açıkarsan dedğin gibi kasacağım ben de artık.

Alkışladım + antiye karşında nuker olmadıkça insanlar neden tranquil kasar anlamam genelde base gitmemek yada fazla salve ihtiyacı çekmemek için tranquil kasılıyor carrylere, movespeed ihtiyacı olan heroları saymıyorum (pudge,batrider,ursa...). antimagele zaten 8dkda pt vlad kasabilecek farmı buluyosan tranquil niye ??

fikho
11/06/2013, 11:32
Alkışladım + antiye karşında nuker olmadıkça insanlar neden tranquil kasar anlamam genelde base gitmemek yada fazla salve ihtiyacı çekmemek için tranquil kasılıyor carrylere, movespeed ihtiyacı olan heroları saymıyorum (pudge,batrider,ursa...). antimagele zaten 8dkda pt vlad kasabilecek farmı buluyosan tranquil niye ??

işte o 8 dk icerisinde yediğim harras için sonradan taranquil i parcalıyorum satma felan yok zarar yok yani

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 11:36
işte o 8 dk icerisinde yediğim harras için sonradan taranquil i parcalıyorum satma felan yok zarar yok yani

yahu zarar var demedik ki ? 4-5 dk içerisinde 2475 goldu nasıl kasıyorsun anlat da biz de yapalım kenk :S

AmranJ
11/06/2013, 12:06
yahu zarar var demedik ki ? 4-5 dk içerisinde 2475 goldu nasıl kasıyorsun anlat da biz de yapalım kenk :S

2 rampage alıyor tranquil + vladla easy game easiest win

ViktorReznov
11/06/2013, 12:33
Vlad Vg oyun gg

Archmage
11/06/2013, 12:35
"2 3 gibi tranquil boot alp dk 8 9 gibide vlad ile pt bitirmek" Arkadaşın yazdığı cümle bu yanlış okumadıysam ve matematiğim beni yanıltmıyorsa 6 dakika var burada. Ortalama bir creep goldu olarak 45 gold uygundur sanırım. 30 saniyede bir posta creep geldiğine göre 6 dakikada 12 posta creep gelecek. Oyunun bu evresinde creep postası 4 lü gruplar halinde geleceği için(Catapultları dahil etmezsek) 45x4=180 gold her postadan gelen, 180x12=2160 gold eder. 9 dakika bir kule alımı için bence yeterli bir süre ve arkadaşın bahsettiği parayı kasması çok da absürt bir durum değil("Tranquil aldıktan sonra parası da 0 değildir heralde veya takımında gondar vardır" gibi istisna durumlar da mevcut olabilir.). Tabi benim yaptığım hesapta hiç krep kaçırmaması gerekiyor ama pub game için competetiveden örnek veren sizin gibi arkadaşlara ben de güçlü bir tri-lanedeki am nin rahatlıkla krep toplayabileceği kanaatinde olduğumu söylüyorum. Saygılarımla.

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 12:49
"2 3 gibi tranquil boot alp dk 8 9 gibide vlad ile pt bitirmek" Arkadaşın yazdığı cümle bu yanlış okumadıysam ve matematiğim beni yanıltmıyorsa 6 dakika var burada. Ortalama bir creep goldu olarak 45 gold uygundur sanırım. 30 saniyede bir posta creep geldiğine göre 6 dakikada 12 posta creep gelecek. Oyunun bu evresinde creep postası 4 lü gruplar halinde geleceği için(Catapultları dahil etmezsek) 45x4=180 gold her postadan gelen, 180x12=2160 gold eder. 9 dakika bir kule alımı için bence yeterli bir süre ve arkadaşın bahsettiği parayı kasması çok da absürt bir durum değil("Tranquil aldıktan sonra parası da 0 değildir heralde veya takımında gondar vardır" gibi istisna durumlar da mevcut olabilir.). Tabi benim yaptığım hesapta hiç krep kaçırmaması gerekiyor ama pub game için competetiveden örnek veren sizin gibi arkadaşlara ben de güçlü bir tri-lanedeki am nin rahatlıkla krep toplayabileceği kanaatinde olduğumu söylüyorum. Saygılarımla.

Vay be adam bütün creepleri aldı + takımda gondar var + takım kule aldı + fb bu adamda + random atmış magina gelmiş :S 238478234782347 yıllık dotacıyım böyle oyun görmedim kardeş. Arkadaşın oyunları böyle oluyorsa bence bıraksın furryi vladı direk mantaya çıksın zaten :)

Biz burda standartlar üzerine konusuyoruz. Yoksa zaten aptalın teki gelir 5 dk da 5 kere ölür sana fly çıkarsın oyun başı.

Neyse kardeşim koca koca yazılar yazdık havaya yazmışız. İsteyen istediğini kasar bundan sonra orcid kasacağım anti mageye silence atıp early de adam kesicem. Earlyde nası orcid bitiriyosun diyosanız da ar attım magina geldi fb aldım kule aldım adam feedledi gondar track attı aldım. Hadi hayırlı işler.

KONYALIYOBAZ
11/06/2013, 12:54
Vay be adam bütün creepleri aldı + takımda gondar var + takım kule aldı + fb bu adamda + random atmış magina gelmiş :S 238478234782347 yıllık dotacıyım böyle oyun görmedim kardeş. Arkadaşın oyunları böyle oluyorsa bence bıraksın furryi vladı direk mantaya çıksın zaten :)

Biz burda standartlar üzerine konusuyoruz. Yoksa zaten aptalın teki gelir 5 dk da 5 kere ölür sana fly çıkarsın oyun başı.

Neyse kardeşim koca koca yazılar yazdık havaya yazmışız. İsteyen istediğini kasar bundan sonra orcid kasacağım anti mageye silence atıp early de adam kesicem. Earlyde nası orcid bitiriyosun diyosanız da ar attım magina geldi fb aldım kule aldım adam feedledi gondar track attı aldım. Hadi hayırlı işler.

Fly demişken cw'de lunaya dakika 13'de bot fly almıştım çok eğlenceliydi.

Archmage
11/06/2013, 12:59

Önce bi düzgün oku da yazımı sonra cevap yaz. Ben gondar gibi durumları saymadım catapultu bile saymadım. Onlar da olsa daha da çok gold kasabilir demeye çalıştım ama okumaktan aciz olduğun için malesef alakasız bi cevap yazmışsın. Creepler bu oyundaki en standart şey sanırsam. Onu bile kesmekten acizsen önce lh öğren sonra build aklı ver

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 13:06
Kardiş crep kesmeyi bilmiyorum ben öğretirmisin ? Töbe yarappim ya. Sakızdan mı çıktın yavrum sen ? Her oyunda tüm creepleri farmlıyorsun dimi ? Hiç haras yemiyorsun ?

5 sayfalık topicde birsürü postum var aradan kelime seçeceğine sen aç oku önce neler yazmışım. Karşımdakinin ciddiye alıp yazdıgım postlar ilk sayfalarda mevcut. Ama insanlar anlamamakta o kadar ısrar ediyorlar ki ben de yazarken artık işin içine trollük katıyorum. Bunu kavramak bu kadar zor olmasa gerek ? Çocuk gibi çıkıp bana okuman yazman yok mu ? okumaktan acizmisin yazana kadar önceki postlarımı okusan keşke. Ne maydonoz adamlarsınız ya.

Archmage
11/06/2013, 13:10
Verecek cevabınız olmayınca keşke şöyle parlamasanız. Ya da "Kardiş crep kesmeyi bilmiyorum ben öğretirmisin ? Töbe yarappim ya. Sakızdan mı çıktın yavrum sen ?" gibi salağa yatmasanız. İnsan gibi oyunla ilgili bişey tartışırken senin şu postunda Dota ile ilgili bir kelime bile yok anca havaya laf at trollük yap. Bu kafayla çok ilerlersin eminim(!). Neyse iyi forumlar herkese.

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 13:16
Yahu kurduğun cümlelere bak ben zaten sayfalarca kendi magina buildi ve oyun tarzı ile ilgili konuşmuşum. Bir de oturayım sana mı anlatayım derdimi ? Ne merak ediyosan aç önceki sayfaları oku :S Her oyun standart değildir. Bazı oyunda adam feedler kasarsın. Bazı oyunda takım kule alır kasarsın. Bazı oyunda free farm yaparsın kasarsın. Bazı oyunda takım hiç kule alamaz 20 dakika kule almazsa ne yapacaksın kasmayacakmısın ? Magina farmlamak zorunda olan bir herodur yani bunun nesini tartışıyoruz ? Ama her oyunu bir görüp şu dk da şu kadar para kasarım gibi komik bir düşünce yok. dakikada 2 grup creep geliyor böylece 5 dk da şu kadar gold kasarım ne demek ya :S Bu kadar basit bir oyun mu oynuyoruz. Mariodaki altınları toplamak gibi birşey mi sanıyosunuz bunu ? Bazı oyun var hiç cs kaçırmazsın çatır çatır kasarsın. Bazı oyun var 10 cs aldırmazlar sana mal gibi bakarsın ekrana. Şu başlıkta 2394823948234239 kere yazdım. Şu oyunu sabit kalıplara sokmayın. Hiçbir oyun bir diğerine benzemez. Zaten o yüzden yıllardır oynuyoruz. Çünkü sürekli farklı sürekli güncel.

Nolur benle tartışma dostum vallaha yoruldum işim gücüm var. Bu kadar basit bir konuda bile nedir bu insanlara zıt gitme isteği anlamadım. Cevap da vermeyeceğim zaten. İyi günler sana canım kardeşim.

ps: ne çektin be michaell ne çektin anasını satayım.

Archmage
11/06/2013, 13:22
Yahu kurduğun cümlelere bak ben zaten sayfalarca kendi magina buildi ve oyun tarzı ile ilgili konuşmuşum. Bir de oturayım sana mı anlatayım derdimi ? Ne merak ediyosan aç önceki sayfaları oku :S Her oyun standart değildir. Bazı oyunda adam feedler kasarsın. Bazı oyunda takım kule alır kasarsın. Bazı oyunda free farm yaparsın kasarsın. Bazı oyunda takım hiç kule alamaz 20 dakika kule almazsa ne yapacaksın kasmayacakmısın ? Magina farmlamak zorunda olan bir herodur yani bunun nesini tartışıyoruz ? Ama her oyunu bir görüp şu dk da şu kadar para kasarım gibi komik bir düşünce yok. dakikada 2 grup creep geliyor böylece 5 dk da şu kadar gold kasarım ne demek ya :S Bu kadar basit bir oyun mu oynuyoruz. Mariodaki altınları toplamak gibi birşey mi sanıyosunuz bunu ? Bazı oyun var hiç cs kaçırmazsın çatır çatır kasarsın. Bazı oyun var 10 cs aldırmazlar sana mal gibi bakarsın ekrana. Şu başlıkta 2394823948234239 kere yazdım. Şu oyunu sabit kalıplara sokmayın. Hiçbir oyun bir diğerine benzemez. Zaten o yüzden yıllardır oynuyoruz. Çünkü sürekli farklı sürekli güncel.

Nolur benle tartışma dostum vallaha yoruldum işim gücüm var. Bu kadar basit bir konuda bile nedir bu insanlara zıt gitme isteği anlamadım. Cevap da vermeyeceğim zaten. İyi günler sana canım kardeşim.

ps: ne çektin be michaell ne çektin anasını satayım.
Ben senin nasıl bu goldu kasıyor soruna cevap verdim canım benim bişey kalıba soktuğum yok olabilecek bişey olduğunu söyledim sadece. Çok iyi de demişin güzel de demişin. İyi günler.

napstar
11/06/2013, 16:50
Fikho'nun konularda yardım isteyip söylenenleri kaale almama gibi bir huyu var. Kesinlikle acemilikten açmıyor bu konuları. Sanki günlük haklı çıkma dozunu buradan alıyormuş gibi geliyor bana.

Sağlam dezbid.

Manbupiness
11/06/2013, 17:19

Evet bu senin dedigin karşıda rakip olmazsa mümkün.

Hard trilanede demişsin. Şimdi söyle bana , trilane giden herolari say.

Karşına ds yada wr geldi diyelim. Ds atti sheli , o shell orda dururken takır takır crepleri alabileceğini falanmi saniyorsun sen ? . Wr geldi , hiçmi deny atmicak bu adam hiçmi high level oyun atmadan arkadaşım ? . Lan en kötü lich geldi sırf kastırmama icin , crepleri denyliyor , ee ?. Güclü trilane demek karşında hero olmayacagi anlamina gelmez ki istedigin kadar trilane yap , kesinlike ama kesinlikle normal bir pub oyunda tüm crepleri kacirmadan alamazsin.

Senin dedigin olay trilaneye skeleton king gelirse falan mümkün ki bu tür olayların senin attigin low seviye oyunlarda mümkün oldugunu düşünüyorum zira 200-300 winden fazlasi olan adam böyle konuşmaz , konuşamaz.

Kule demiş , ulan adamlar özürlü falanmida gang atmicak , kuleyi sana salicak , def yapmıyacak . Abi neler diyorsun ya aamaaaaaaaaaaaan

fikho
11/06/2013, 17:28
bana diyorsunuzuki 8-9 dk da pt vlad bitirmek mümkün değil hesabınıda yapmısınız imkansız değil ama zor yazmıssınız o hesaplamaları okudumda sadece crep kesincemi para geliyor saniye bası gelen para diye bisi yok galiba? matematiği iyi ama daha neyi oynadığını bilmeyenlere cevap vermemimi bekliyosunuz?

neyseya napstark gibi troller varken böle konular acmak sacma oldu benim için artık bu forumda

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 17:38
bana diyorsunuzuki 9 dk da pt vlad bitirmek mümkün değil hesabınıda yapmısınız imkansız değil ama zor yazmıssınız o hesaplamaları okudumda sadece crep kesincemi para geliyor saniye bası gelen para diye bisi yok galiba? matematiği iyi ama daha neyi oynadığını bilmeyenlere cevap vermemimi bekliyosunuz?

Bana o 5 dakikada 2475 goldu kastığın oyunun match idsini atarmısın. İzlemek ve feyz almak istiyorum. Olmaz demiyorum olur. Ama her oyun olmaz. Karşına 2 tane pusher hero gelir. bırak vladı pt bitiremezsin. Dotabuffdan oynadıgın oyunların linkini atarmısın :)

fikho
11/06/2013, 17:48
furry kaybettirir dediğimi nerden cıkardın furry kasdığında takımını cok uzun süre yanlız bırakıyorsun altta farm yapıyorsun alta gang geliyorlar snn takımında yardıma geliyor alta ama sen onları bırakıp üste tp atıyorsun cünkü üstünde sadece furry var alman gereken pt mantayı bitirmen gerekiyor ki bu ortalama bi ihtimalle 15furry 18 pt 30 manta ki benim oynadığım tarz ile 12 pt vlad ( o arada lanene ganga geldiklerinde kacmayıp combotta rakiplerinin canlarının erimesini bekleyip arkadan atlayp yada kacanı kesebilirsin) 25 manta bitiriyorum

(8 9 da pt vlad bitirmek imkansızmış o yüzden 12 yaptım)

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 17:52
Eyv kardeşim. Dotabuff linkini atarsan ibretle seni takip etmek isterim.

Manbupiness
11/06/2013, 17:53
Olabilecek bütün olasılıklar senin lehine gelişirse, bak birde yazicam ne olması gerektigini.

- Fb yada en az 1 kill almalisin
- Trilane olucak , trilaneye gelen hero salak olucak , hic last hit , harras , deny falan bilmeyecek , yada skeleton king wisp lesch gibi heroyla trilaneye gelicek ( bu üçü değil , sadece birisi )
- Bir trilane olucak kesin , trilaneye gelen adamlar oyunu bilen insanlar olucak ve rus olmayacak . Birisi stack pull yaparken diğeri outlane herosunu uzak tutmaya calisicak. Tabiki deward yapıcak.
- Hic creep kacırmayacksin , karsinda hero olmayacak .

Ama bu değişkenlerin pubda biraraya gelme olasiligi cok az . Yoksa kimi koyarsan koy bitirir itemleri.

Manbupiness
11/06/2013, 17:56
furry kaybettirir dediğimi nerden cıkardın furry kasdığında takımını cok uzun süre yanlız bırakıyorsun altta farm yapıyorsun alta gang geliyorlar snn takımında yardıma geliyor alta ama sen onları bırakıp üste tp atıyorsun cünkü üstünde sadece furry var alman gereken pt mantayı bitirmen gerekiyor ki bu ortalama bi ihtimalle 15furry 18 pt 30 manta ki benim oynadığım tarz ile 12 pt vlad ( o arada lanene ganga geldiklerinde kacmayıp combotta rakiplerinin canlarının erimesini bekleyip arkadan atlayp yada kacanı kesebilirsin) 25 manta bitiriyorum

(8 9 da pt vlad bitirmek imkansızmış o yüzden 12 yaptım)

Aticakmisin artik dotabuff linkini . Merak ettim lanede ganga geldiklerinde kacmayip combotto rakiplerinin caninin erimesini bekleyip arkadan atlayip kacani kesmek nasil oluyor.

fikho
11/06/2013, 17:59
dotabuff oyun geçmişim kapalı nickim you_remember_me burdan bakın olmadı forum moderetarü famera kardeşimizin twitch hesabından takip edebilirsiniz genelde orda oluyoruz http://www.twitch.tv/radleyfamera

fikho
11/06/2013, 18:03
onu bunu bırakında ben burada vlad pt olayını kendi lehimde konusduğum doğru , karsıdakilerin noob oldugu cok iyi rahat farm yaptığım farz ederek yazdım ki bunu aynı zamanda battlefurry kasarkende söyledim , 13 15 arası furry i bitirdiğimi kast ettimki buda dk 8 9 gibi pt vlad bitirmek kadar imkansıza yakın dimi ama adil sekilde kıyasladığımı düşünüyorum

napstar
11/06/2013, 19:21
Yeter artık sus ya. Git vladını mı kasıyorsun n'apıyosan yap yeter da.

edit: E madem öyle aç şu dotabuff geçmişini de görelim megapro vlad taktiklerini :/

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 19:27

edit: E madem öyle aç şu dotabuff geçmişini de görelim megapro vlad taktiklerini :/

uff snne be slk .s.s

fikho
11/06/2013, 20:11

senn kadar yüzsüzünü ne gördüm ne duydum :) gercek hayatta sen pısırığın tekisindir herhalde burda ötüp ötüp duruyosun daha kac milyon kez msj atıcam benim konularıma cvp atma diye trollerin lordu :)

editmis acdık yawrum acdık senn gibi cahiller nerden bilsin acıldığında hemen dotabuf a gelmeyeceğini

napstar
11/06/2013, 20:17
senn kadar yüzsüzünü ne gördüm ne duydum :) gercek hayatta sen pısırığın tekisindir herhalde burda ötüp ötüp duruyosun daha kac milyon kez msj atıcam benim konularıma cvp atma diye trollerin lordu :)

editmis acdık yawrum acdık senn gibi cahiller nerden bilsin acıldığında hemen dotabuf a gelmeyeceğini

Teşekkürler fikho.

fikho
11/06/2013, 20:18
dddddddddddddddddddddddddd

he bu arada sende battlefurry ni cık 30 dk boyunca farm yap sonra cık 10 dkda oyunu al cok büyük zevk veriyor ;) ha 30 dk farm yapmısın ha hile yazmışın ;)

napstar
11/06/2013, 20:19
he bu arada sende battlefurry ni cık 30 dk boyunca farm yap sonra cık 10 dkda oyunu al cok büyük zevk veriyor ;) ha 30 dk farm yapmısın ha hile yazmışın ;)

Teşekkürler fikho. ;);););););););)

Manbupiness
11/06/2013, 20:22
işte bu yüzden bende leave atıyorum böle sacma sapan illa birinin ezdiği oyunlardan
ve sadece carry icin gecerli deil bu ben ursa alıp feedleyende gördüm naix alp pudgeye feedleyende
bunnu cözümü icin zaten solo oyun arama getirdiler ama oda 30 dk da anca buluyor oyunu :)

Kardeş şu mesajina göre sen cok agir noob bir insansin kimseye laf etme hakkın yok. Noobu kötü algilama yeni başlayan anlamında söyledim

Leave attigina göre oyunlarının cogu low priorityde ve low seviyede geçiyor ki yorumlarini buna göre yapıyorsun . Carry icin gecerli degil diyip ursa alıp naix alıp feedleyen gördüm lafı cok sacma , naix ve ursa nedir sence support mu ?

Yanlış anlama ama söylediklerinni cogu yanlıs , ama oyun attikca gelistiriceksin kendini inaniyorum.

Manbupiness
11/06/2013, 20:23
he bu arada sende battlefurry ni cık 30 dk boyunca farm yap sonra cık 10 dkda oyunu al cok büyük zevk veriyor http://www.gamehonor.com/images/smilies/wink.png ha 30 dk farm yapmısın ha hile yazmışın http://www.gamehonor.com/images/smilies/wink.png

aaughauhuahuauhuauugauhuauhauhauhuah , dalga mi geçiyon la. Carry nedir biliyonmu ak sen , de hadi git ya .

Sen git şey kas la force staff falan takımına büyük yararın olur , 30 dk farm yapmak da nedir hile mi yapıcaksınız !!111!111

Adam tüm heroları support olarak görüyor beyler

napstar
11/06/2013, 20:33
aaughauhuahuauhuauugauhuauhauhauhuah , dalga mi geçiyon la. Carry nedir biliyonmu ak sen , de hadi git ya .

Sen git şey kas la force staff falan takımına büyük yararın olur , 30 dk farm yapmak da nedir hile mi yapıcaksınız !!111!111

fikho;

http://www.youtube.com/watch?v=LLOlGkipXyU

Archmage
11/06/2013, 21:02
Evet bu senin dedigin karşıda rakip olmazsa mümkün.

Hard trilanede demişsin. Şimdi söyle bana , trilane giden herolari say.

Karşına ds yada wr geldi diyelim. Ds atti sheli , o shell orda dururken takır takır crepleri alabileceğini falanmi saniyorsun sen ? . Wr geldi , hiçmi deny atmicak bu adam hiçmi high level oyun atmadan arkadaşım ? . Lan en kötü lich geldi sırf kastırmama icin , crepleri denyliyor , ee ?. Güclü trilane demek karşında hero olmayacagi anlamina gelmez ki istedigin kadar trilane yap , kesinlike ama kesinlikle normal bir pub oyunda tüm crepleri kacirmadan alamazsin.

Senin dedigin olay trilaneye skeleton king gelirse falan mümkün ki bu tür olayların senin attigin low seviye oyunlarda mümkün oldugunu düşünüyorum zira 200-300 winden fazlasi olan adam böyle konuşmaz , konuşamaz.

Kule demiş , ulan adamlar özürlü falanmida gang atmicak , kuleyi sana salicak , def yapmıyacak . Abi neler diyorsun ya aamaaaaaaaaaaaan
Günümüz competetive'inde güçlü tri-lane ler karşısında ds gibi heroların nc yollandığını görmüşsünüz heralde bilge arkadaş. Ds'nin attığı shell senin goldunu engellemez ezberden konuşan arkadaş. Ben bu her oyun yapılır çok kolay bişey demiyorum zekanız mı kıt? Hard-lane hero yollanmayıp nc yaptırıldığı oluyor ve bu tür durumlarda 10 dakika boyunca easyde free farm alabilen carryler oluyor nerde oluyormuş gibi saçma saçma konuşacağınıza geçin iki vod izleyin görürsünüz.(Örnek maç olarak bi kaç Na'vi maçı izlerseniz funnik'in tinker ds gibi herolarla zaman zaman nc gittiğine şahit olabilirsin. Hani ben bulamıyom o maçı diye post atacan çünkü.) Kule ile ilgili saçmalığına da bu maçlarda cevap bulabilirsin bak bakalım kuleler kaçıncı dakkalarda düşüyor. Ortalama üzerinden bi hesap yaptım sadece. Ben bu çok kolay bişey diye söylemedim sadece bu imkansız gibi postlar atılmış ben de olabilitesini matematiksek olarak yazdım.

fikho
11/06/2013, 21:14

aynen aynen :D ursa örneğin adam supportların kralı ya :D

fikho
11/06/2013, 21:16

steam hesabını versene bi merak ediyorum bana noob diyen arkadasımızın kac oyun atmışlığı var

Manbupiness
11/06/2013, 21:26
steam hesabını versene bi merak ediyorum bana noob diyen arkadasımızın kac oyun atmışlığı var

Ekle , Science , Bitch ! .

Olmazsa kullanıcı adı masukan

618 win 610 lose var toplarsin.

Raichoxunrefleksleri
11/06/2013, 21:26

Yapma bunu ... Dostum oyun sayısı ile iyi oynamak doğru orantılı olan bir şeydir . Fakat sen diyemessin ki 1000 oyun atmış biri 400 oyun atmış birinden daha iyidir .

Manbupiness
11/06/2013, 21:28
Günümüz competetive'inde güçlü tri-lane ler karşısında ds gibi heroların nc yollandığını görmüşsünüz heralde bilge arkadaş. Ds'nin attığı shell senin goldunu engellemez ezberden konuşan arkadaş. Ben bu her oyun yapılır çok kolay bişey demiyorum zekanız mı kıt? Hard-lane hero yollanmayıp nc yaptırıldığı oluyor ve bu tür durumlarda 10 dakika boyunca easyde free farm alabilen carryler oluyor nerde oluyormuş gibi saçma saçma konuşacağınıza geçin iki vod izleyin görürsünüz.(Örnek maç olarak bi kaç Na'vi maçı izlerseniz funnik'in tinker ds gibi herolarla zaman zaman nc gittiğine şahit olabilirsin. Hani ben bulamıyom o maçı diye post atacan çünkü.) Kule ile ilgili saçmalığına da bu maçlarda cevap bulabilirsin bak bakalım kuleler kaçıncı dakkalarda düşüyor. Ortalama üzerinden bi hesap yaptım sadece. Ben bu çok kolay bişey diye söylemedim sadece bu imkansız gibi postlar atılmış ben de olabilitesini matematiksek olarak yazdım.

Ds'nin shellini goldu engellemediğin biliyorum zaten cok sey bildigini sanan insan. O shell orda dururken melee bir heronun yiyecegi harrasi söylemeye calisiyorum bunu anlamıyorsan özürlüsün demektir zaten.

Ulan , bunlar turnuvalarda olan şey. Biz burda pub için konuşuyoruz hani kisilerin random geldigi yer oyun modu , bilmiyorsan.. Zeka özürlü falanmisin sen ? . Gelmiş navi örneği , üst düzey competitive turnuva maci örneği veriyor ya cok ciddiyim bu forumda bir sıkıntı var.

Adam low seviye maçlarından bahsediyor , kendi attiği maçlardan bahsediyor sende navi diyorsun ya .

Turnuva maçlarinda dk 3 de de tower alınıyor , dk 7 de armlet bitiroyr falan filan.

Pub icin konusuyoruz birader , gelip burda mal mal matematiksel hesaplar yapman mantiksiz.

KONYALIYOBAZ
11/06/2013, 21:30

Dostum bak sana güzel bir dil ile anlatacağım. Anlayıp anlamamak sana kalmış. Şimdi her oyun Vlad+pt kasarım yada her oyun BoS+Fury kasarım diye bişey yok. Hiçbir hero için sabit bir item build yoktur bunu bi' unut önce. Vlad kastığın oyunlarda kazanman Fury kastıklarında kaybetmenin sebebi ise tipik bir pubbersın. Çünkü normalde dakika 12 civarı Fury bitirdikten sonra 1 dakika içerisinde bütün jungle campi + easy lanedeki farmı alabiliyorsun. Bu da sana en geç 20-23 arası mantayı almana olanak sağlıyor. Farkettiysen dakika 12 civarı Fury dedim. Free farm yani. Karşına lesh sd sven gibi bi lane gelmediğinde bu item build idealdir.

Şimdi birde devamlı harrass yediğimizi düşünelim. Mesela karşıda lina + zeus var ve ikiside 3er clarityle başlamış. Blinkin var kolay hedef değilsin ama harrass yemekten devamlı salve getirmen gerekiyor. Zaman (HP az iken geride durduğunu varsayarak) + para kaybı. Ne yapıyoruz burada? Fury gibi pahalı bir eşyaya yönelmek yerine, hızlı bir şekilde tranquil, duruma göre VG sonra Ultimate Orb yasha manta ve basher diye devam edebilirsin. Burada asıl amaç farm almak için hayatta kalmak. Bu yüzden oyun başı can armor ve regen alıyoruz.

Karşıdaki kahramanlara göre çeşitli eşya varyasyonları düşünülebilir bunlar sadece birer örnekti.

Bundan önceki postumda kaba bir şekilde sana anti'ye vlad almamanı ve oyunun içine sıçmamanı söyledim. Neden? Çünkü vladın sana verdiği özelliklerin hiçbiri neredeyse hiç işine yaramıyor. Can vermiyor, farm potansiyeli vermiyor (Jungleda kasabilirsin canın gitmeden ama bi campi alman 25 saniye sürer.) verdiği dayanıklılık 2050 golda değmiyor. (+5 armor)

Sen diyorsan ki ben oyuna erken dahil olmak istiyorum, malesef Anti Mage senin kahramanın değil. He ama oynadığın oyunlar Eurobattle apem oyunları seviyesindeyse oyunu azıcık biliyorsan anti mage'e dagon force staff blink dagger alarak bile rahat rahat oyun kazanabilirsin. Mesela ben hala Weplaya girip Medusa alıp mid'e gidip dakika 15-18 arası divine alıp jungle girip en en geç dakika 23 gibi shadow blade bitirip eziyorum :o_o:

Yazmak için belli bi emek sarfettim. Umarım ''Ben size soru soruyorum ama ben biliyorum aslında'' tavırlarından kurtulur ve kendini gerek dota'da gerek sosyal hayatta geliştirecek bu barikatı aşarsın.

Not: Hayatımın en ciddi postuydu.

Archmage
11/06/2013, 21:32
Ds'nin shellini goldu engellemediğin biliyorum zaten cok sey bildigini sanan insan. O shell orda dururken melee bir heronun yiyecegi harrasi söylemeye calisiyorum bunu anlamıyorsan özürlüsün demektir zaten.

Ulan , bunlar turnuvalarda olan şey. Biz burda pubda için konuşuyoruz zeka özürlü falanmisin sen ? . Gelmiş navi örnediği , üst düzey competitive örneği veriyor ya cok ciddiyim bu forumda bir sıkıntı var.
Ya konuyu postları baştan oku da öyle yaz. Adam konuyu açarken demiş dendi mi kasmış kim kasmış diye başlamış insanlar competetive'den örnek vermiş ben de onlara karşılık veriyorum sen nerden çıktın da atladın bilmediğin konuya ya. Nerden cevap yazdıysam şu konuya Hey Allah'ım.

Manbupiness
11/06/2013, 21:41
Ya konuyu postları baştan oku da öyle yaz. Adam konuyu açarken demiş dendi mi kasmış kim kasmış diye başlamış insanlar competetive'den örnek vermiş ben de onlara karşılık veriyorum sen nerden çıktın da atladın bilmediğin konuya ya. Nerden cevap yazdıysam şu konuya Hey Allah'ım.

Bak , zeka seviyene göre cok basit bir anlatım tarzıyla anlatıcam sana.

Başlık : Anti-Mage ve item build :(

Konu : Basit basit önemli noktaları yazıcam şimdi .

Arkadaslar merhabalar ben arkadaslarım aracılığıyla bu oyuna carry oynayarak ve farm yapan herolar oynayarak başladım ama farm yapmakda en cok zorlandığım hero olan anti-mage ile ilgili bi kac soru ve sıkıntımı sizlerle paylaşmak istiyorum

Arkadaş , basit olarak kendi sıkıntısından bahsetmiş ve çözüm istemiş. Naviden, turnuva maçlarından örnek vermenin alakası ne ?? :)

Sizce bu heronun item buildi ne olmalı ben bir türlü karar kılamadım battlefurry bana göre özentidir kim kasmıssa artık kuroky dendi kimse artık

Tek kroky dendi lafı burda geçiyor , başka hiçbir yerde geçmiyor :) .

Geri kalan işte yine kendi sorunlari ...

Şimdi gelip , Navi şunu yapıyor , bunu yapıyor diyip turnuvadan konuşmak ve örnek vermek iq su 60 ın üzerinde olan bir insanin yapacagi işmi söyle bana. Konu sana gelene kadar üst düzey oyunlari konuşan yok ki alakası bile yok.

Umarim anlatabilmişimdir , zeka düzeyine göre basit tutmaya çalıştım.

Ya benim böyle bir sorunum olsa pub oyunlarinda , bana gidip turnuvadan örnek versen döverim seni.

ANA FIKIR : Pub oyunu sıkıntısına turnuva maçından örnek vermek GERIZEKALILIKTIR.

Archmage
11/06/2013, 21:46

3. sayfada bulunan bi post. Madem postlarla ilgili bi iddian var bi oku şunları da öyle yaz ya okumaktan da mı acizsin. Daha da cevap vermeme gerek yok sanırım sana, muhattabım değilsin. İyi forumlar herkese.

Manbupiness
11/06/2013, 21:49
3. sayfada bulunan bi post. Madem postlarla ilgili bi iddian var bi oku şunları da öyle yaz ya okumaktan da mı acizsin. Daha da cevap vermeme gerek yok sanırım sana, muhattabım değilsin. İyi forumlar herkese.

http://img404.imageshack.us/img404/5314/giveup.gif

ANA FIKIR : Pub oyunu sıkıntısına turnuva maçından örnek vermek GERIZEKALILIKTIR.

titanicxikv
11/06/2013, 21:54
Bu adamın "ne kasacam" konuları tutuyor arkadaş.:happy:

fikho
11/06/2013, 21:55

su yazdığın sacmalıkdan tek anlasılan carry dediğin farm yapar o halde ursa carry değildir

http://img404.imageshack.us/img404/5314/giveup.gif

napstar
11/06/2013, 21:56
su yazdığın sacmalıkdan tek anlasılan carry dediğin farm yapar o halde ursa carry değildir

Ya git 3 sene sonra gel yeter laf anlatmak imkansız ya. Delirmiş bu :')

Manbupiness
11/06/2013, 21:57

Dedigin şey türkçede bir anlam ifade etmiyor.

Sen benim wini merak ediyordun , ekle işte ordan konuşalım fikho :)

fikho
11/06/2013, 21:57
Bu adamın "ne kasacam" konuları tutuyor arkadaş.:happy:

slardar tutmadı kanka :)

titanicxikv
11/06/2013, 21:58

Oha 5 kere okudum onu çıkaramadım.

Helal.

fikho
11/06/2013, 22:01
Ya git 3 sene sonra gel yeter laf anlatmak imkansız ya. Delirmiş bu :')

bende aynı şeyi senn icin yazıyorum arkadaşın yokmu senn yanlızmısın yoksa :) benim konulara sinek gibi yapısıyosun her seferinde :)
arkadaş istermisin ;)

Woolridge
11/06/2013, 22:04
bende aynı şeyi senn icin yazıyorum arkadaşın yokmu senn yanlızmısın yoksa :) benim konulara sinek gibi yapısıyosun her seferinde :)
arkadaş istermisin ;)

ahahahahahahahaha, banlayın beni ya, ahahahahaa

napstar
11/06/2013, 22:04
arkadaş istermisin ;)

Yerim seni <3

Manbupiness
11/06/2013, 22:13
Şarkı atayimmi ortam sakinleşsin.

fikho
11/06/2013, 22:27
Şarkı atayimmi ortam sakinleşsin.

romantik olsun

titanicxikv
11/06/2013, 22:42
romantik olsun

:happy::happy::happy:

Cipralex
11/06/2013, 22:42
Oha. Biri durdursun şu adamı. Ben ilizyonlardan bahsediyorum adam diyor ki bkb. Bkb basınca ilizyonların da mı avatar formunda geçiyor? Benim bahsettiğimle alakasız şeyler söylüyorsun. Hadi onu geçtim de bkb manta ile bash vuran ilk insan sensin sanırım. İyi güldürdün beni sağol.

he sanki sadece bkb manta kasacaksın heroya. onu söylemeye gerek görmedim ama anlayamadın sanırım. ve şunu söyle bana bi magina yanına blinklense manta açsa bkb bassa adamın ilizyonlarına mı dalacaksın orda obsidan olarak. bunun cevabını ver bana sadece yeter evet ya da hayır

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 22:49
ıylhgafysıfgasfsagfasfgyasfygasfgasfguıasfasfasfsa gkfas

abiiiiiiiiiiiiiiiiii :D konu fena koptu halbuki ne kadar iyi niyetle yazmıştım başlarda :D:D

napstar bebeğim kim bu fikho <3

Hapkido
11/06/2013, 22:49
Ya üşeniyorum tüm konuyu okumaya. Baya komedi şeyler var gibi. Biri sadece komik olan kısımları özet geçsin lütfen. bu sayfa baya komikmiş de diğer 9'un özeti varsa alabilir miyim?

napstar
11/06/2013, 22:53
ıylhgafysıfgasfsagfasfgyasfygasfgasfguıasfasfasfsa gkfas

abiiiiiiiiiiiiiiiiii :D konu fena koptu halbuki ne kadar iyi niyetle yazmıştım başlarda :D:D

napstar bebeğim kim bu fikho <3

O benim eksaşkım.

ViktorReznov
11/06/2013, 22:54
Ya üşeniyorum tüm konuyu okumaya. Baya komedi şeyler var gibi. Biri sadece komik olan kısımları özet geçsin lütfen. bu sayfa baya komikmiş de diğer 9'un özeti varsa alabilir miyim?

Özet:

Abi karşıda ilis yoksa battlefury e gerek yok antimage e. Vlad pt oyun gg

Sercan<Michaell>
11/06/2013, 22:59
Ne güzel slogan lan o.

VLAD !
PT !
OYUN !
GG !

PT !
VLAD !
ANTİ MAGE İLE !
TUR AT !

OW YEE !

Archmage
11/06/2013, 23:25
he sanki sadece bkb manta kasacaksın heroya. onu söylemeye gerek görmedim ama anlayamadın sanırım. ve şunu söyle bana bi magina yanına blinklense manta açsa bkb bassa adamın ilizyonlarına mı dalacaksın orda obsidan olarak. bunun cevabını ver bana sadece yeter evet ya da hayır

Belki de quit atardım. Özür dilerim siz bana göre fazla iyisiniz cevap veremedim soruna kusura bakma iyi forumlar.

fikho
11/06/2013, 23:42
11 sayfa olmus he :D konu baya tuttu phantom meselesini gecermi dersiniz :D

Cipralex
12/06/2013, 00:00
Belki de quit atardım. Özür dilerim siz bana göre fazla iyisiniz cevap veremedim soruna kusura bakma iyi forumlar.

ha şunu bileydin. iyi forumlar haydin.

Woolridge
12/06/2013, 00:17
ha şunu bileydin. iyi forumlar haydin.

tövbe asdasfasf

Cipralex
12/06/2013, 00:33
tövbe asdasfasf

amen!

Hapkido
12/06/2013, 01:40
Baştaki yorumları okudum ve sanırım fikhonun Am'ın ultiye stun demesinden çıkmış bunca sayfa yorum. Daha sonra birileri bişiler demiş ve onun üstüne diğer forumdaşlar mini bir kavgaya tutuşmuş. Tatlı kavga gibi. Neyse çözdüm içim rahatladı.

Woolridge
12/06/2013, 18:17
adam amen falan da yazmış amk noluyo askflasf

Suxlike
03/07/2013, 11:20
burdaki insanlar dota oynamayı bilen kişiler degil kimseye item veya skill build sorma her oyun farklı build dene zamanla taslar yerine oturur

Sercan<Michaell>
03/07/2013, 13:38
burdaki insanlar dota oynamayı bilen kişiler degil kimseye item veya skill build sorma her oyun farklı build dene zamanla taslar yerine oturur

Biz zaten böyle komple mario oyuncusuyuz. Dota forumunda takılıyoruz.

fikho
03/07/2013, 14:58
ADAMSINNNN!!!!!!!!!!!!!