PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Barat ve Item Build :(

KONYALIYOBAZ
12/06/2013, 01:30
Selam beyler.

Ben Barat oynuyom bu ara. Ama şu var; Armlet MoM PT yapınca kaybediyorum, Basher yapınca kazanıyorum. Ayrıca bence Armlet mom yapanlar özentidir. Xboct mu kuroky mi kim yapıyosa ondan görmüş özenmiştir. Basher kasınca arkadaki çok canlıya atlıyorum yatıyorum ama kazanıyorum ayrıca. HELP PLS

Hapkido
12/06/2013, 01:44
Hangi ara oynadığını söyle ona göre bir şeyler söyleriz.

ViktorReznov
12/06/2013, 01:44
Başka bir;

Vlad Vg oyun gg herosu bence.

napstar
12/06/2013, 01:50
Best item build ever.

5061

CoolStoryBro
12/06/2013, 01:58
ezbere item kasma arkadaşım .bak şu bunu kasmış şu ubun kasmış gibisinden bi yorumlamayada gitme.karşıya ve takımına göre itemler kasarsın bu oyunda.

örneğin karşında obsidan gibi bir hayvan varken invetoryinde bkb ve manta yoksa hem adam takımını doğrar adamın takımıda seni doğrar. ha karsında nagadır pl dir o zaman dsüsünebilirsin.Vel-hasıl kelam basher dediğimiz item pek çok kişiye göre nc bashlama itemidir.Adamın supu gider nc yi 654789456 kere stackler o gider orda nc bashlar 3 sn. içinde. ezbere kasmak kadar sakıncaı birşey yoktur şu oyunda.

Cipralex
12/06/2013, 02:08
ezbere item kasma arkadaşım .bak şu bunu kasmış şu ubun kasmış gibisinden bi yorumlamayada gitme.karşıya ve takımına göre itemler kasarsın bu oyunda.

örneğin karşında obsidan gibi bir hayvan varken invetoryinde bkb ve manta yoksa hem adam takımını doğrar adamın takımıda seni doğrar. ha karsında nagadır pl dir o zaman dsüsünebilirsin.Vel-hasıl kelam basher dediğimiz item pek çok kişiye göre nc bashlama itemidir.Adamın supu gider nc yi 654789456 kere stackler o gider orda nc bashlar 3 sn. içinde. ezbere kasmak kadar sakıncaı birşey yoktur şu oyunda.

yazım hatalarımı kopyalamasaydın bari :D

Hapkido
12/06/2013, 02:13
Ben Cool arkadaşımıza katılmıyor ve söylediklerini hiç cool bulmuyorum. Çünkü Barat diğer heroların aksine vurmalı bi hero (diğer herolar derken vurmalı bakımından pek de vurmalı olmayan heroların aksine demek istedim) ve tabikisi de buna bol hasarlı itemler kasmak vaciptir. Genelde ezbere denilen itemler mom, ac vb. itemlerdir. Efenim bunların kasılabilitesi oldukça mümkündür. Çünkü bu hero şarz ile gidip daha sonra adamın arkasına ışınlanma süper gücünü kullandığında ve tabikisi de güzel bir pasif olan sersemletme skill'i oldukça etkili bir skilldir ve saldırı hızı ile doğru orantılı olarak çalışabilitesi yüksek bir skillimizdir ve bash çıkarsan da %100'e varan sersetletme oranına sahip olabilirsin ve bu vesileyle adamı üst shopta yakaladın diyelim ormanın derinliklerine kadar götürüp orada da ksebilirsin efenim. bundan dolayı MoM, Bash, AC, Vlad bi de BKB çıktın mıydı tadından yenmez bu hero. Çay da yapıyor zaten kendileri berabercek içersiniz. MoM çıktığı için de hızlı demlenir çaylar.

CoolStoryBro
12/06/2013, 02:39
Ben Cool arkadaşımıza katılmıyor ve söylediklerini hiç cool bulmuyorum. Çünkü Barat diğer heroların aksine vurmalı bi hero (diğer herolar derken vurmalı bakımından pek de vurmalı olmayan heroların aksine demek istedim) ve tabikisi de buna bol hasarlı itemler kasmak vaciptir. Genelde ezbere denilen itemler mom, ac vb. itemlerdir. Efenim bunların kasılabilitesi oldukça mümkündür. Çünkü bu hero şarz ile gidip daha sonra adamın arkasına ışınlanma süper gücünü kullandığında ve tabikisi de güzel bir pasif olan sersemletme skill'i oldukça etkili bir skilldir ve saldırı hızı ile doğru orantılı olarak çalışabilitesi yüksek bir skillimizdir ve bash çıkarsan da %100'e varan sersetletme oranına sahip olabilirsin ve bu vesileyle adamı üst shopta yakaladın diyelim ormanın derinliklerine kadar götürüp orada da ksebilirsin efenim. bundan dolayı MoM, Bash, AC, Vlad bi de BKB çıktın mıydı tadından yenmez bu hero. Çay da yapıyor zaten kendileri berabercek içersiniz. MoM çıktığı için de hızlı demlenir çaylar.

he sanki sadece bkb manta kasacaksın heroya. onu söylemeye gerek görmedim ama anlayamadın sanırım. ve şunu söyle bana bi barat yanına şarjlansa manta açsa bkb bassa adamın ilizyonlarına mı dalacaksın orda obsidan olarak. bunun cevabını ver bana sadece yeter evet ya da hayır

nasıl oyun oynuyosunuz la siz

Hapkido
12/06/2013, 02:48
Obsidan olarak tabiki de BKB basmış barata dalacam

zaten barata manta kasılmaz saçma. 1 oyuna bi barat yeter mom vlad 2lisi über life steel ve bash (item) bash (skill) 2lisi ise über bash vurur ayrıca mom AC 2lisi ise über atack speed ile adamı rahatlıkla oyundan belli bir süre uzaklaştırabilirsin bir de BKB ile dalğın combat ortasında skill yemeden rahatlıkla triple veya ultra alıp çıkabilirsin.

yazıyorum ama sanırım nalaşılamıyorum ya da anlatamıyorum derdimi. bu oyun böyle oynanır. barat böyle kasılır. yok mantaymış yok armletmiş hikaye. bu itemleri kastın mı oyun gg senin aleyhine her türlü.

mom
vlad
AC
BKB
barat ile oyunlar şahane

(BKB sonundaki "B"yi "Be" şeklinde okursanız kafiyeyi elde edersiniz)

CoolStoryBro
12/06/2013, 02:55
Obsidan olarak tabiki de BKB basmış barata dalacam

zaten barata manta kasılmaz saçma. 1 oyuna bi barat yeter mom vlad 2lisi über life steel ve bash (item) bash (skill) 2lisi ise über bash vurur ayrıca mom AC 2lisi ise über atack speed ile adamı rahatlıkla oyundan belli bir süre uzaklaştırabilirsin bir de BKB ile dalğın combat ortasında skill yemeden rahatlıkla triple veya ultra alıp çıkabilirsin.

yazıyorum ama sanırım nalaşılamıyorum ya da anlatamıyorum derdimi. bu oyun böyle oynanır. barat böyle kasılır. yok mantaymış yok armletmiş hikaye. bu itemleri kastın mı oyun gg senin aleyhine her türlü.

mom
vlad
AC
BKB
barat ile oyunlar şahane

(BKB sonundaki "B"yi "Be" şeklinde okursanız kafiyeyi elde edersiniz)

canım onun yanında bkb de dedim. sonucta saniyede 150 manası giden ve bash yiyen bi obsidan ilk skiliyle ne kadar etkili olabilir diye soracağım ben sana

Manbupiness
12/06/2013, 03:17
Nıhnıhnıh diye güldüm

Krizalid
12/06/2013, 08:20
Competitive'de Necronomicon ile iyi oynanır aslında bu. Denemek lazım.

Raichoxunrefleksleri
12/06/2013, 09:47
Basher PT , oyun gg ....

Şaka bir yana . Geçen gün Liquid vs Dignitas maçında picklenmişti . Zaten Warlock ile Barath'ın picklenmemelerine hiç anlam veremiyorum .

WHY YOU LITTLE
12/06/2013, 10:49
balıksın sen ya :D:D:D

NightStalker
12/06/2013, 10:51
Best item build ever.

5061

Turkuazlar yaqıyooo ;)))

ViktorReznov
12/06/2013, 12:25
Basher PT , oyun gg ....

Şaka bir yana . Geçen gün Liquid vs Dignitas maçında picklenmişti . Zaten Warlock ile Barath'ın picklenmemelerine hiç anlam veremiyorum .

Warlock u nasıl anlamıyorsun?

Lane ve gang olarak deil ama team kombatın kralı bir hero. Parçalıyor ortalığı.

Raichoxunrefleksleri
12/06/2013, 12:31

Picklenmemelerine yazdım zaten :D Barat da çok güçlü bir hero bana göre , inanılmaz gank potansiyeli var . Team fight'da da şu yeni gelen bufflarla güçlendi artık .

KONYALIYOBAZ
12/06/2013, 13:00
baştaki yorumları okudum ve sanırım fikhonun am'ın ultiye stun demesinden çıkmış bunca sayfa yorum.

o zaman bende diyorum ki baratin ultisi rakibin eksik manasina göre hasar vuruyor!

Zaphart
12/06/2013, 13:17
o zaman bende diyorum ki baratin ultisi rakibin eksik manasina göre hasar vuruyor!
O zaman diff kasalım :confused:

Raichoxunrefleksleri
12/06/2013, 13:25
Dagon çıkıp tek atalım ?

Hapkido
12/06/2013, 13:54
canım onun yanında bkb de dedim. sonucta saniyede 150 manası giden ve bash yiyen bi obsidan ilk skiliyle ne kadar etkili olabilir diye soracağım ben sana

Gayet te etkili olabilir mesela öte yandan Obsidanın bash yememesi için de BKB kasması içten bile değil ayrıca bir hex ve MoM obsidanı barat kaşısında üstün duruma sokabilir ki bu çaycımız barat açısından kötü sonuçlanabilir

Ya varya siz oyun bilmiyorsunuz abi. Ben size ne anlatıyorum. Ya şaka mısın Baratın ultisi rakibin eksik manasına göre değil rakibin saldırı hızına göre hasar veriyor. Rakibin saldırı hızı ne kadar düşükse o kadar hasar veriyor ve ekstradan rakibin saldırı hızının x0,9 kadar hasar da vuruyor. Öfff ya umarım anladınız!!!1

O zaman diff kasalım :confused:

Anlattıklarıma göre de diff kasmak mantıksız. Eğer karşınızda barat harsa 2 tane hyper baratın ulti hasarını düşürür. Daha doğrusu As niz ne kadar fazla ise o kadar az hasar alırsınız. Sonuçta hızlı vurmayı seven bi hero ve ultisi de buna bağlı olarak AS ile ilgili.

Krizalid
12/06/2013, 14:13

Bak , zeka seviyene göre cok basit bir anlatım tarzıyla anlatıcam sana.

Başlık : Barat ve item build :(

Konu : Basit basit önemli noktaları yazıcam şimdi .

Arkadaslar merhabalar ben arkadaslarım aracılığıyla bu oyuna ganker oynayarak ve gank yapan herolar oynayarak başladım ama gank yapmakda en cok zorlandığım hero olan barat ile ilgili bi kac soru ve sıkıntımı sizlerle paylaşmak istiyorum

Arkadaş , basit olarak kendi sıkıntısından bahsetmiş ve çözüm istemiş. Naviden, turnuva maçlarından örnek vermenin alakası ne ?? :)

Sizce bu heronun item buildi ne olmalı ben bir türlü karar kılamadım armlet bana göre özentidir kim kasmıssa artık kuroky dendi kimse artık

Tek kıroky dendi lafı burda geçiyor , başka hiçbir yerde geçmiyor :) .

Geri kalan işte yine kendi sorunlari ...

Şimdi gelip , Navi şunu yapıyor , bunu yapıyor diyip turnuvadan konuşmak ve örnek vermek iq su 60 ın üzerinde olan bir insanin yapacagi işmi söyle bana. Konu sana gelene kadar üst düzey oyunlari konuşan yok ki alakası bile yok.

Umarim anlatabilmişimdir , zeka düzeyine göre basit tutmaya çalıştım.

Ya benim böyle bir sorunum olsa pub oyunlarinda , bana gidip turnuvadan örnek versen döverim seni. Hepinizi döverim ulen.

ANA FIKIR : Pub oyunu sıkıntısına turnuva maçından örnek vermek GERIZEKALILIKTIR.

CoolStoryBro
12/06/2013, 14:53
Gayet te etkili olabilir mesela öte yandan Obsidanın bash yememesi için de BKB kasması içten bile değil ayrıca bir hex ve MoM obsidanı barat kaşısında üstün duruma sokabilir ki bu çaycımız barat açısından kötü sonuçlanabilir

ha şunu bileydin. iyi forumlar haydin.

Hapkido
12/06/2013, 15:26
ha şunu bileydin. iyi forumlar haydin.

amen. Bi de 5 karaktermiş. Öyle diyorlar.

Sercan<Michaell>
12/06/2013, 16:34
Ben oyun başı aldıgım farmla dagon kasıyorum sonra o dagonla combatta arkada durup hpsi az olana şarj atıyorum dagonlayıp kesiyorum. 2 kişilerse diğerine de ulti atıyorum böylece popom kuru kalıyor.

Hapkido
12/06/2013, 16:40
Ben oyun başı aldıgım farmla dagon kasıyorum sonra o dagonla combatta arkada durup hpsi az olana şarj atıyorum dagonlayıp kesiyorum. 2 kişilerse diğerine de ulti atıyorum böylece popom kuru kalıyor.

Sen o dagonu oyun başı kasarsan oyun sonuna yetiştiremessin kendini. Ben baratı iyi bilirim yıllardır tanırız birbirimizi. Benim dediklerimi yapın pişman olmazsınız. Her oyun sizde diyorum ya. Anlamıyorsunuz ama ya da anlamak istemiyorsunuz. Dagon dedi ya.

Sercan<Michaell>
12/06/2013, 16:54
Sen o dagonu oyun başı kasarsan oyun sonuna yetiştiremessin kendini. Ben baratı iyi bilirim yıllardır tanırız birbirimizi. Benim dediklerimi yapın pişman olmazsınız. Her oyun sizde diyorum ya. Anlamıyorsunuz ama ya da anlamak istemiyorsunuz. Dagon dedi ya.

Ben böyle oynadıgım oyunları kazanıyorum !!! BKB mom kasıyosunuz !! özentiler !

Hapkido
12/06/2013, 17:05
Ben böyle oynadıgım oyunları kazanıyorum !!! BKB mom kasıyosunuz !! özentiler !

Millet benden özenti yaptı bunu. BKB mom akımını başlatan benim bi kere ama çok mütevazi olduğum için bu akımıın benim tarafından başlatılldığı bilinmemekte. İlk açıkladığım yer ise burası oldu şimdi.

fikho
18/06/2013, 18:02
kanka battlefurry kas cok iyi gider charge atınca cok kolay pushlarsın ;)

Hapkido
18/06/2013, 22:05
kanka battlefurry kas cok iyi gider charge atınca cok kolay pushlarsın ;)

Evet hatta fury kasınca bir üniteye vurduğun bash diğer ünitelere de vuruyor. Aynı damage gibi. Hem damage hem bash vurabiliyorsun. Çok süper gidiyor. Hatırlattığın iyi oldu fikho. Ben bi keresinde bu fury ile rampage almıştım. Enigma ultimate açtı o sırada charge ile geliyordum. Bunların arasına bi girdim. Ver babam ver ver babam ver. 3 kez arka arkaya hem bash hem mjholnir tuttu. Toplam saydım 7 vuruşun sonunda çaktım rampage'i. Millet bi alkışlıyor bi alkışlıyor. Sesleri kulaklarımda çınlıyor resmen. Sonra tabi karşı takımdan bile övgüler geldi. Abi yohamkamkaakk. Ne diyeceklerini de bilemediler. Sonrası malum ggwp.

fikho
18/06/2013, 23:26
Evet hatta fury kasınca bir üniteye vurduğun bash diğer ünitelere de vuruyor. Aynı damage gibi. Hem damage hem bash vurabiliyorsun. Çok süper gidiyor. Hatırlattığın iyi oldu fikho. Ben bi keresinde bu fury ile rampage almıştım. Enigma ultimate açtı o sırada charge ile geliyordum. Bunların arasına bi girdim. Ver babam ver ver babam ver. 3 kez arka arkaya hem bash hem mjholnir tuttu. Toplam saydım 7 vuruşun sonunda çaktım rampage'i. Millet bi alkışlıyor bi alkışlıyor. Sesleri kulaklarımda çınlıyor resmen. Sonra tabi karşı takımdan bile övgüler geldi. Abi yohamkamkaakk. Ne diyeceklerini de bilemediler. Sonrası malum ggwp.

1 ay dota oynamassın artık :D