PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni başladım birkaç sorum var

exhornet
09/01/2009, 20:34
İyi günler arkadaşlar, ben dotayı yeni oynamaya başladım. Pek bir şey bilmiyorum, ama ne biliyorsam bu siteden. Çok güzel ve faydalı bir site, çalışanları tebrik ediyorum.
Başlıktaki gibi birkaç sorum var, anlamadığım onları yazayım, bilen arkadaşlar cevaplarsa genelde hepinizin bildiği ama bazılarının(ben oluyor) bilmediği şeyleri herkes öğrensin.

1-Blade Fury iteminde Cleave özelliği sadece MELEE de işliyor yazıyor. Bu melee derken sadece düz vuruş mu yoksa yakında vuran skilleride kapsıyor mu? Misal yurneronun fırfırını kullansam, cleave den yararlanabilir miyim?

2-Slayer e karşı ne yapılabilir? xD Arkadaşımın herosu, speller felan varmış, büyü vuruşlarını azaltan. Eğer slayerinki büyü sayılıyorsa işe yarar heralde(?)

3-İntçi bir hero kasmak istesem, misal Pudge ne önerirsiniz? Ayrıca bunun hiç agility si yok nasıl vurucak bu hero adama?

4-Bazı itemlerde yazan "Orb effect doesnt stack" ne demektir?

aklıma gelmeyen sorularımda var, onları da sonra yazarım

exhornet
09/01/2009, 20:45
Yav o pudge değil pugnaymış arkadaşlar

necrescope
09/01/2009, 21:06
1-Sadece Vuruş Olarak İşler Skillerde İşlemez Ayrıca Yurneronun Skill i Zaten Etrafa Vuruyor...

2-Slayer a Karşı Mesela Hood Of Defiance Kasabilirsin.. Gelen Büyülerden %30 Az Etkilenirsin Bide Silence Olan Bi Hero Alırsan Rahat Alırsın

http://www.dota-allstars.com/images/lists/BTNHoodOfCunning.gif

3-Pugna İyi Herodur Agility Gerekmez Vurması İçin Attack İçin İnt İtemleri Kasıcan Ama İnt Hero Olarak Lion la Oynuyabilirsin Daha Kolay Olur Skilleriyle...

4-O Yazı Bulunan İtemlerden 2 tane Olursa Çalışmaz...Yani Orb Effect Olan 1 İtem Kasmalısın...Ayrıca Skillerdede Orb Effect Olanlar Var...Mesela Traxex ın İlk Skill i Açıkken Orb Effect İtemlerin Çalışmaz...

Başka Yardıma İhtiyacın Olursa Yaz :)

Memooo
10/01/2009, 00:44
2- slayer ı yenmek icin linken yaz qq

imported_Storm
10/01/2009, 01:02
Sorularına Sırasıyla cevap veriyorum;
1- Battle Fury nin clave damagesini sadece melee ler kullanır derken yakından savasan herolar kastedlmiştir.
2- Hood of defiance adlı item büyülerden daha az etkilenmeni saglar. Ayrıca Black King Bar adlı itemin active özelligi (avatar) büyülerin işlememesini saglar (slayerda özel bi durum var: Sen Avatar ken slayer utisini bastıgında damage almazsın)
3- Genelde int heroları büyülerle saldıran herolardır. Büyü kullandıkları için vuruş hızına ihtiyacları pek önemli degildir.
4- Orb effect cok genis kapsamlı bir seydir. Kısaca eger sende 2 tane orb efect olan özellik varsa genelde en son aldıgın gecerli olur.
;)

exhornet
10/01/2009, 10:00
Mesajlarınız için çok teşekkür ederim.
Yani slayer gibi uzaktan vuran bir hero battle fury kullanamıyor, yurneronun skillerinde de cleave işlemiyor. Peki, zaten baktım, slayerin baş düşmanı yurnero diyordu bir sitede xD. Bu Hood of Defance Slayerin düz vuruşunu mu %30 azaltıyor, skillerini mi ikisinide mi?

Anlamadığım bir nokta da bilgisayar ile oynuyorken garip bir durum ortaya çıkıyor. Ben daha 9 levelken adamın herosu ne olursa olsun 19 lvl e dayanmış oluyor, hemde kulesinin dibinden hiç ayrılmıyor...............................

imported_Storm
10/01/2009, 10:17
Hood of defiance büyülerden %30 etkilenmemeni saglar. Vuruşlarla ilgisi yoktur.

Bilgisayarla oynarken insane botlar normal bir oyuncudan daha kolay level atlar. Level farkının nedeni budur
;)

imported_Storm
10/01/2009, 10:17
Hood of defiance büyülerden %30 etkilenmemeni saglar. Vuruşlarla ilgisi yoktur.

Bilgisayarla oynarken insane botlar normal bir oyuncudan daha kolay level atlar. Level farkının nedeni budur
;)

exhornet
11/01/2009, 09:03
Ama haksızlık? xD Hem benim oynadığım Easy di Aklıma bir kaç tane daha geldi

Yurnero nun kritiği skillerinde de işler mi?

Bu kritik crtalist gibi bir itemle arttırılabilir mi?

CaNoKaY
11/01/2009, 12:09
Yurnero nun critiği ilk skilinde işlemez fakat ultisinde işleyebilir belli bir şans oranında...

Crsytal itemiyle critic vuruşu artmaz fakat 3. skilin critiği ayrı vurur... Yaptığın itemin criticiği ayrı vurur... Yani ayrı ayrı çalışırlar aynı anda çalışmazlar...

imported_Storm
11/01/2009, 12:09
Yurneronun kritigi sadece normal vuruşlarda işler. Ama ultiside normal vuruş oldugu için kritik vurabilir.
Bu kritik crstalle artırılabilinir. Ama iki kritik aynı anda denk geldiginde en son aldıgın göze alınır ;)

exhornet
11/01/2009, 12:36
Teşekkürler mesajlarınız için.

Yurnero ya hiç dagon önerilmiyor, ama ben oyun başında alıp, bi kere upg edip adama tek atmayı düşünüyorum :D Olabilir mi? 400 dmg vuruyormuş

CaNoKaY
11/01/2009, 13:42
dostum dagon her heroya kasılmaz genelde combo yapabilen herolara kasılır... Yani Kısa sürede çok dmg cıkaran herolara... Yurnero Bi ultisi ile kısa zamanda cok dmg cıkarabiliyor... ondan sonra belki dagon olabilir ama cd ler arasında çok fark oldugundan gereksizdir... zaten sadece dagonla adam alamazsın sadece son vurus yaparak alabilirsin :) Dagon Güzel Kill Calma itemidir ;)