PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iCCup DotA2 Serveri

D1e-_-
23/06/2013, 18:15
http://www.iccup.com/all/content/news/dota_2_eastern.html
http://www.iccup.com/en/dota2/dota2_start.html
Artık lp'ye düştüğümde veya muteli olduğumda oynayabileceğim bir yer bulduğum için sevinçliyim :)

MrFoseptik
23/06/2013, 19:18
valve buna niye izin verdi acaba? Amaçlarından biri tüm dota oyuncularını tek çatı altında toplamak değil miydi?

88RoundsPerMinute
23/06/2013, 19:38
@Mrfoseptik
Değilmiş demek ki ayrıca böyle olması daha iyi biliyosun ruslar :facepalm:

Raichoxunrefleksleri
23/06/2013, 19:59
Ruslar buraya göçer yavaş yavaş . Gerçi bizim milletimizin noobları ruslardan beter oluyor o da başka bir gerçek

88RoundsPerMinute
23/06/2013, 20:08
Win rate diye bi şey var orda oyuna girince direk gösteriyo herkesinkini dolayısıyla ruslar göçse de bi şey fark etmez

D1e-_-
23/06/2013, 20:22
Bütün ruslar oraya zamanla göçer ama kaçı dayanabilir? Oyun sayısı hem o kadar çok değil hemde winrate i düşük olanı gönderiyorlar direk. Bu durumda kötü ruslar geri döner, iyilerse iccup ta kalır sıkılına kadar.

Lexsarko
23/06/2013, 20:47
Sunucuyu Rusya'ya yerlestirmisler. Ayrica birden fazla Rus ve yalnizca 1 tane Avrupa hostbotu oldugunu belirtmisler. Ruslardan kacayim derken kucaklarina duseceksiniz.

KEREEEEEEEEEEEM
24/06/2013, 00:11
Ruslar buraya göçer yavaş yavaş . Gerçi bizim milletimizin noobları ruslardan beter oluyor o da başka bir gerçek

Bizimkinlerin tabanı eurobattle ve weplaya dayandığı için çok haklısın bu konuda.

Burakula
24/06/2013, 01:47
aynısının daha güzelini GH den bekliyorum. avrupaya açık ve win/win rate sınırı olan ve rusların giremediği bir lig serveri açmakta bu site öncü olursa gerçekten elit bir client oluşturabiliriz. nh bir keresinde bu konuda ufak da olsa çalışmaları olduğundan ve bu işin önünün açılmasını beklediğinden bahsetmişti, görünüşüe göre açılmış da:)

D1e-_-
24/06/2013, 02:09
@Burakula
Böyle bir şey yapılcağını sanmıyorum GH çapında, yapılıcaksa bile client yerine mIRC'den bir kanal vasıtasıyla auth sistemiyle sadece belli kişilerin (ruslar dışında herkes doğru anladıysam) kanala girip, kanalda oyunların hazırlanıp sonra birinin lobi olarak kurup oynanmasıyla yapılabilir ama tekrar çok zor.

Raichoxunrefleksleri
24/06/2013, 02:39
Bizim milletimizin inatçı kısmı ruslardan geri kalmaz diyorum , siz hala ne diyorsunuz :D 5 carry metasına ayak uydurmak daha zor olur :)

Nighthawk
24/06/2013, 02:42
Şu an yapmak için tüm teknik donanıma sahibiz ancak Dota 2'nin dedicated serverı olmadığı için tüm bu custom serverlar Alien Swarm dedicated serverı ve metamod fixleri ile kuruluyor ve Dota 2'ye her update geldiğinde bozulup fixlerin de güncellenmesini bekliyorlar. Dota 2 dedicated serverı çıktığında (çıkarsa) hemen açarız.

Burakula
24/06/2013, 05:48
Şu an yapmak için tüm teknik donanıma sahibiz ancak Dota 2'nin dedicated serverı olmadığı için tüm bu custom serverlar Alien Swarm dedicated serverı ve metamod fixleri ile kuruluyor ve Dota 2'ye her update geldiğinde bozulup fixlerin de güncellenmesini bekliyorlar. Dota 2 dedicated serverı çıktığında (çıkarsa) hemen açarız.

of çok heyecanlı lan:D peki bu dedicated server açılma şansını nasıl görüyorsunuz sizce açılıcak mı yoksa çok düşük bir ihtimal mi? dev.dota2 yi dedicated server için spamlym mı:D

Raichox
24/06/2013, 07:12
Ne değişcekki adam mid sniper gidip sharapnel ile headshot fulluyo bottle alıo ötesi varmi ya rus olduğunu söylemeye gerek yok zaten ruslarla oynamak hatadır.Uzun süreli birliktelik ruh ve sinir hastalıklarına sebebiyet verir.Bide 875 wini var adamın heralde 3000 lose vardır böyle oynuorsa

Zaphart
24/06/2013, 07:32
Ne değişcekki adam mid sniper gidip sharapnel ile headshot fulluyo bottle alıo ötesi varmi ya rus olduğunu söylemeye gerek yok zaten ruslarla oynamak hatadır.Uzun süreli birliktelik ruh ve sinir hastalıklarına sebebiyet verir.Bide 875 wini var adamın heralde 3000 lose vardır böyle oynuorsa
Onu bırak geçen rusun biri qop u almış mide geçmiş agaç + 3 dalla başlayıp bikaç cs den sora bottle ını çekmiş 7 levelda 3. skili fulleyip bilnkile 1. skili 1. seviyede bırakmış.Bazen bana da böyle adamlar denk geliyor ama alıştık artık .:s

Raichox
24/06/2013, 08:21
Ben ne diyorum sen ne diyosun SNİPER a nerde görülmüş bottle ? Shrapnel fullemek? 550 range ile akıyo zaten hero dimi devamlı skill atio ondan bottle lazım zaten biz cok yanlış kullanıyoruz Sniper ı Arc bot kasmak lazım bide mana cok lazım bide QoP la karşılaştırıon biri 2 skilli ki shrapnel bi halta yaramayan bi skill + ultisi fazla mana istemiyor bide QoP a bak bütün skilleri mana istiyor neyse ya tartışmaya gerek yok oyunu bilen adam sniper a bottle almaz ve alınmasına gerek yok

Sercan<Michaell>
24/06/2013, 08:22
dc serveri kendin temin etmen gerekmicek mi nh ? Bu da baya masraflı olur senin için. Sadece Türkiyede bir sunucu düşünmen lazım. Onu Gh bütçesi kaldırabilir muhtemelen :)

Sercan<Michaell>
24/06/2013, 08:24
Onu bırak geçen rusun biri qop u almış mide geçmiş agaç + 3 dalla başlayıp bikaç cs den sora bottle ını çekmiş 7 levelda 3. skili fulleyip bilnkile 1. skili 1. seviyede bırakmış.Bazen bana da böyle adamlar denk geliyor ama alıştık artık .:s

Alakaya maydonoz harbiden seninkisi de.

Raichoxunrefleksleri
24/06/2013, 10:33
Ben ne diyorum sen ne diyosun SNİPER a nerde görülmüş bottle ? Shrapnel fullemek? 550 range ile akıyo zaten hero dimi devamlı skill atio ondan bottle lazım zaten biz cok yanlış kullanıyoruz Sniper ı Arc bot kasmak lazım bide mana cok lazım bide QoP la karşılaştırıon biri 2 skilli ki shrapnel bi halta yaramayan bi skill + ultisi fazla mana istemiyor bide QoP a bak bütün skilleri mana istiyor neyse ya tartışmaya gerek yok oyunu bilen adam sniper a bottle almaz ve alınmasına gerek yok

Bilmeyen adamın şöyle konuşmasına acayip sinir oluyorum . Kurye + Bottle yapcaksan , veya rune'lara hakimsen (ward falan varsa) Shrapnel kesinlikle çok etkili bir yetenek . Lane'de adamı sürekli harraslayıp duruyorsun . Batrider , Pudge gibi lane'de seni çabucak öldürebilecek heroları ,Shrapnel'in slow'u sayesinde etkilerini azaltabiliyorsun .Vision da veriyor .

@Zaphart

QoP öyle oynanıyor zaten .

Raichox
24/06/2013, 13:29
Madem herşeyi biliyorsun Videolar çekip eğit milleti noob kalmasınlar bu konuda öncü ol adam dk 3 de fb verdi dk 5 2.kez öldü dk 7 de bottle aldı dk 8 de kuleyi verdi ve tek yaptıgı şey uzak shrapnel atıp ulti atmak başka hiç birşey yapmadı ,gang gelmediğini söylemek bile istemiyorum Lvl 9 oldugunda Shrapnel lvl 4 Headshot lvl 4 dü 550 range le bi halt yiyemedi zaten 700 800 hp si vardi sf 2 raze atip kesiordu.Ve senin de ben hiç bottle sniper oynadığını düşünmüyorum.

Sprivia
24/06/2013, 13:50
Baskasinin item buildindinden size ne :D Bi adamlarin kastıklari itemlere karışmadığınız kalmıştı.

Bu arada zapharti kimse anlamamis la :DD

Sercan<Michaell>
24/06/2013, 14:06
Baskasinin item buildindinden size ne :D Bi adamlarin kastıklari itemlere karışmadığınız kalmıştı.

Bu arada zapharti kimse anlamamis la :DD

Ben anladım. O snipere de ztn o build kasılır demek istemiş. Akashanın 3. skilli fullemesi ne kadar normalse sniperin de sharpneli fullemesi o kadar normal demek istemiş. Ama bence de sniperde sharapnel fullemek pek alışıla gelmiş birşey değil. Açıkçası benim de tercihim olmazdı herhalde.

Gray Fox
24/06/2013, 14:20
Her build oyundan oyuna degisir zaten.

Benim anlamadigim 1334 saat dota oynamisim neden boyle birileri karsima gelmedi :D

Sercan<Michaell>
24/06/2013, 15:06
Her build oyundan oyuna degisir zaten.

Benim anlamadigim 1334 saat dota oynamisim neden boyle birileri karsima gelmedi :D

Takıntı meselesi biraz ya. Çok takmıyosan göze batmıyo mesela. Ama takıyosan mutlaka bi açık buluyosun. Herkes senin tarzında oyun oynayacak değil sonuçta.

Zaphart
24/06/2013, 16:26
Ben anladım. O snipere de ztn o build kasılır demek istemiş. Akashanın 3. skilli fullemesi ne kadar normalse sniperin de sharpneli fullemesi o kadar normal demek istemiş. Ama bence de sniperde sharapnel fullemek pek alışıla gelmiş birşey değil. Açıkçası benim de tercihim olmazdı herhalde.

Ben de tam olarak milletin item buildinden size ne demek istedim.Herkes istediğini kasar yeter ki doğru düzgün oynasın, oyununu sabote etmesin.
@MortMort3344
Adam o skill buildi kullanıp zorlanıyorsa sen ona yardım edeceksin bişeyleri düzeltmesi için, kendi ağzınla söylüyorsun adam kule verdi 2 kez öldü ve gank gelmedi diye.Kulesini mi savunsun size yardıma mı gitsin.Sen ona bi gank ataydın belki daha iyiye giderdi oyununuz.Ama nerdee sizdeki mantık mid 7 level olacak gank gelecek.Ama rune buldugu yere ganka gidecek diğer laneden küfür yiyecek :D Hıyar hıyar oyunlarını burda anlatma gözünün yağını yiyim.En nihayetinde herkes böyle tiplerle karsılasıyor.Oyun bu seninde bi gün canın sıkılır bottle sniper oynamak istersin , zaten tahmin ettiğimiz gibi çok etkili bi build değil, ezilmen olası ve ezilirsin sen bu kafayla kusura bakma ama :D olur öyle şeyler yani :)

Zaphart
24/06/2013, 16:28
Takıntı meselesi biraz ya. Çok takmıyosan göze batmıyo mesela. Ama takıyosan mutlaka bi açık buluyosun. Herkes senin tarzında oyun oynayacak değil sonuçta.

Aynen bu bende vardı eskiden herkesin bana göre oynamasını beklerdim, sinirlenirdim falan takım arkadaşım öngördüğüm işleri yapmazsa :D . Aştık artık onları sanırım daha sakin oynuyorum .

KONYALIYOBAZ
24/06/2013, 17:26
Adam o skill buildi kullanıp zorlanıyorsa sen ona yardım edeceksin bişeyleri düzeltmesi için, kendi ağzınla söylüyorsun adam kule verdi 2 kez öldü ve gank gelmedi diye.Kulesini mi savunsun size yardıma mı gitsin.Sen ona bi gank ataydın belki daha iyiye giderdi oyununuz.Ama nerdee sizdeki mantık mid 7 level olacak gank gelecek.Ama rune buldugu yere ganka gidecek diğer laneden küfür yiyecek :D

Şu mantık bittiğinde pub Türk Dota'sı baya ilerleyecek. Hatta deyim yerindeyse "Altın" Çağına girecek.

Nighthawk
24/06/2013, 17:47
dc serveri kendin temin etmen gerekmicek mi nh ? Bu da baya masraflı olur senin için. Sadece Türkiyede bir sunucu düşünmen lazım. Onu Gh bütçesi kaldırabilir muhtemelen :)

Dedicated server dediğim fiziksel olan değil dota oyunları kurmanı sağlayan yazılım. Başka bir değişle source dedicated servera (https://developer.valvesoftware.com/wiki/Source_Dedicated_Server) dota 2'nin eklenmesi. Bunu nasıl nerede host edeceğimiz bize kalmış siz rahat olun :)

WeRdeR WeReMeM
24/06/2013, 17:50
Kötü bir uygulama.

KEREEEEEEEEEEEM
24/06/2013, 17:51
Şu mantık bittiğinde pub Türk Dota'sı baya ilerleyecek. Hatta deyim yerindeyse "Altın" Çağına girecek.

Bu mantık wardın olmadığı yerlerde işe yarıyor aslında. Hangi hero olursa olsun midde kasan 7 lvl olunca %90 gang gelir bir tarafa. Ward yok bi şey yok işe yarıyor tabi.

Ha demişken sniper ile ganga gelmeyen rusa niye sövenler de bir garip. Lanede ezilmiş olan takım arkadaşlarına yardıma gidip de 3 kişi ölüp gelmek istememiş olaiblir belki o arkadaş.

Zaphart'ı kimse anlamamış. :(

WeRdeR WeReMeM
24/06/2013, 17:52
Bu mantık wardın olmadığı yerlerde işe yarıyor aslında. Hangi hero olursa olsun midde kasan 7 lvl olunca %90 gang gelir bir tarafa. Ward yok bi şey yok işe yarıyor tabi.

Ha demişken sniper ile ganga gelmeyen rusa niye sövenler de bir garip. Lanede ezilmiş olan takım arkadaşlarına yardıma gidip de 3 kişi ölüp gelmek istememiş olaiblir belki o arkadaş.

Zaphart'ı kimse anlamamış. :(

Aynen öyle ben zaphart'a yardıma giderken 3ümüzde hep ölüyoruz olmaz ama böyle :'(

Sercan<Michaell>
24/06/2013, 17:55
Dedicated server dediğim fiziksel olan değil dota oyunları kurmanı sağlayan yazılım. Başka bir değişle source dedicated servera (https://developer.valvesoftware.com/wiki/Source_Dedicated_Server) dota 2'nin eklenmesi. Bunu nasıl nerede host edeceğimiz bize kalmış siz rahat olun :)

Emülatör gibi birşey yani :) Yazılımsal tarafı hallolsun hosting konusunda sıkıntı yok ben de yardımcı olabilirim gerekirse.

Nighthawk
24/06/2013, 18:05
Emülatör gibi birşey yani :) Yazılımsal tarafı hallolsun hosting konusunda sıkıntı yok ben de yardımcı olabilirim gerekirse.

Emülatör gibi bir şey değil hayır :)

Sercan<Michaell>
24/06/2013, 20:19
Emülatör gibi bir şey değil hayır :)

Tm reyiz neyse ne lanet olsun :D

KEREEEEEEEEEEEM
29/06/2013, 17:10
Hiç deneyen oldu mu? Olduysa da görüşlerini merak ediyorum. Rus meselesi, noobluk vs. gibi vaziyetler nasıl?

D1e-_-
29/06/2013, 19:42
Hiç deneyen oldu mu? Olduysa da görüşlerini merak ediyorum. Rus meselesi, noobluk vs. gibi vaziyetler nasıl?
Serverin çoğunu herkesinde tahmin ettiği gibi ruslar oluşturuyor. Fena oynamıyorlar, en azından LP'ye düştüğünüzde bir denemenizi tavsiye ederim, Earth'a dagger almadan aghanim kasıp ulti atamadan oyun bitiren lp pro(!)larından çok çok daha iyiler. Tek sorun anlaşma oluyor. Bir süre vakit geçirdiğinde zaten puanın artıyor bu sırada, D+ , C gibi harflere ulaşıyorsun (Başlangıçta D' desin, her 1000 puanda artıyor seviyen rütben harfin her neyse, iCCup Dota1 serverindekiyle aynı sistem). Kurulan oyunların bir kısmı Winrate ile bir kısmı puan ile oyuna oyuncu alıyor. Bazıları da direk gelen giriyor 1000 puanda olsada (başlangıç puanı) , %0 win rate i olsada giriyor.

KEREEEEEEEEEEEM
30/06/2013, 22:33
Bugün bir iki oyun attım da ruslardan bıkan oyunu bilen insanlarla her oyunda rapor edildiğinden dota2den soğuyan rusların olduğu bir server.

Adam disruptorla mid gidiyo sup nedir bilmez 15dk da 10 defa ölmüş 6 lvl olamamış adamlarla, mecburen mid gitmek zorunda kalmış gondar qop a ezilince başka lanelere tecavüz eden bi gondarla oynadım.

Ancak bunun yanında sfye shadow blade çıkmayan last hit atmasını bilenlerle de oynadım.

C seviyesine gelebilirsek ki kaç oyun sonra gelebilirim bilmiyorum belki güzel olabilir.