PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TÜM BİLGİLER

Nighthawk
24/06/2013, 23:50
NEDİR?

GameHonor Loncası, Dota 2 lonca sistemini kullanarak üyelerimize partilerini ve lobilerini gönül rahatlığıyla açabilecekleri bir oyuncu kitlesi yaratmayı amaçlayarak kurulmuştur.

AMAÇ

Herhangi bir oyuncunun kurabileceği Dota 2 loncalarıyla aynı özellikleri sağlamakla birlikte, GameHonor çatısı altında daha iyi organizasyon, kalite ve süreklilik güvencesi sağlamayı amaçlıyoruz. Belirlediğimiz lonca kurallarıyla, eğlenceli ve daha önemlisi arkadaşça bir oyun ortamı yaratmayı; loncamızda oluşturulacak partilere ve lobilere kim katılırsa katılsın, oyun sonunda herkesin mutlu ayrılmasını hedefliyoruz.

KURALLAR

Oyundan çıkmak veya oyunda afk kalmak, oyundaki tüm oyuncuların keyfini kaçıran ve zamanını çalan bir eylemdir. Lonca partilerinde oyundan çıkmak veya afk kalmak yasaktır. Elektrik/internet kesintisi, acil durumlar gibi istisnalar olabilir. Tekrar eden eylemler tesadüf olarak görülmeyecektir.
Küfürlü ve hakaretli tartışmalar kuşkusuz oyunun eğlencesini kaçırmaktadır. Genel olarak küfür ve argo kullanımı yasak olmasa da, bir üyeye küfür ve hakaretle saldırmak yasaktır. Karşınızdaki kişi ne yaparsa yapsın size küfretme hakkı yaratmaz.
Zevkli bir oyunun temel gerekliliklerinden biri adil olmasıdır. Hile veya oyundaki hataların kullanımı, lonca üyelerinden hiçbirine zarar vermese bile yasaktır.
Oyun sırasında oyuncular birbirlerine öneri verebilir ya da hareketlerini eleştirebilirler. Önemli olan bunu yaparken her iki tarafında da karşısındakine saygılı davranmasıdır. Neden x yeteneğine vermedin şeklinde bir eleştiri yapılabileceği gibi, bunu hakaret ederek yapmak yasaktır. Aynı şekilde eleştiriyi alan "senden mi öğrenicem" demek yerine eleştirileri göz önünde bulundurmalıdır.
Tüm kurallarımızda amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir. Üyelerimiz de sorumlu hareket ederlerse hiçbir sorun yaşamayız.

BAŞVURU

Başvuru koşullarını ve nasıl başvuru yapılacağını öğrenmek için lütfen TIKLAYIN (http://www.gamehonor.com/showthread.php/18230-BA%C5%9EVURU-NASIL-YAPILIR).

ŞİKAYETLER VE CEZALAR

Lonca partilerinde ve lobilerinde kurallara uymadığını düşündüğünüz bir lonca üyesi varsa, Şikayetler Bölümüne (http://www.gamehonor.com/forumdisplay.php/303-%C5%9Eikayetler) konu açarak şikayet edebilirsiniz. Lonca yöneticileri şikayeti haklı bulurlarsa kurallara uymayan oyuncu(lar) uyarı alabilir veya loncadan atılabilir.

[SNO]
29/06/2013, 07:15
Ya ben oyundaki hataların kullanımını anlamadım oyunda ne hatası varki :( Hile desem o hiç yok.

KEREEEEEEEEEEEM
29/06/2013, 09:17
;196505']Ya ben oyundaki hataların kullanımını anlamadım oyunda ne hatası varki :( Hile desem o hiç yok.

O genel olarak turnuva vs. gibi olan organizasyonlarda yazılan bir şeydir, kafaya takmaya gerek yok.

Maphack tarzı bir şey de yok ama her zaman yazılır işte. Eskiden olduğu gibi Lone Druid'in ayısına Armlet kasmak gibi bir şey de oyundaki hataya girmediğinden rahat ol.

KEREEEEEEEEEEEM
29/06/2013, 09:29
Ratingleri dengeli partiler kurulması amacıyla 2 farklı loncamız bulunuyor. Oyuncuların seviyesi, son eşleştirme oyunlarının DotaTV'de bulunduğu bracketa göre belirlenir.

Bu bölümü tam anlayamadım ya. Nereye bakılıyor, neye göre belirleniyor. Önceki başvurulardan baktım da seviye falan mı diye o da değil.

Lucid
29/06/2013, 15:21
Replay bulma kisminda filter var ona tiklayip kendi nickini aratirken skill level var tek tek secerek aratirsan hangi levelda oldugunu bulabilirsin.

Krizalid
29/06/2013, 15:49
100 win çokmuş o.O

berkbegins
29/06/2013, 16:10
100 win çokmuş o.O

11 winli adam!!!!!!!!!!!!!!111 zaaa

akin
29/06/2013, 16:13
dün başvurumu yaptım fakat oyunda bi loncam(guild) var gözükmüyor.bi yetkili ilgilenebilirmi

edit:yönetici Boris yardımcı oldu sağolsun.teşekürler

KEREEEEEEEEEEEM
29/06/2013, 17:46
Replay bulma kisminda filter var ona tiklayip kendi nickini aratirken skill level var tek tek secerek aratirsan hangi levelda oldugunu bulabilirsin.

Matchmaking sisteminin neden bana gülmediğini anladım :(

Tek başıma yüksek seviyesine bile girememişim, sırf galibiyet oranım %50'den aşağı olduğu için. Microsu olmayan, chen visage darkseer gibi heroları oynayamayan arkadaşım girmiş ama ben girememişim.

Acaba yeni bir hesap açıp adam gibi oynasam bir kaç maç düşük seviyelerde nooblarla uğraşır mıyım?

KONYALIYOBAZ
29/06/2013, 17:54
Matchmaking sisteminin neden bana gülmediğini anladım :(

Tek başıma yüksek seviyesine bile girememişim, sırf galibiyet oranım %50'den aşağı olduğu için. Microsu olmayan, chen visage darkseer gibi heroları oynayamayan arkadaşım girmiş ama ben girememişim.

Acaba yeni bir hesap açıp adam gibi oynasam bir kaç maç düşük seviyelerde nooblarla uğraşır mıyım?

ya ben bu heasbımı alalı baya oluyor, baya feedledim bilerek, trolledim ama hala very highdayım. Win rateimde düşük. Onunla alakası yok galiba.

Nighthawk
29/06/2013, 18:18
Matchmaking rating gösterilmiyor ama bu bracketlar mm ratinge göre, belli aralıklar belli gruplara düşüyor. Matchmaking de daha önce bahsettiğimiz gibi ELO ratingin bir türevi, yani win rate'e veya win sayısına değil kime karşı kazanıp kime karşı kaybettiğinize göre değişiyor.

Bazen düşük ratinge çakılıp kalabiliyorsunuz, çünkü takımınıza ve karşıya da size yakın adamlar geliyor ve win rate'iniz yine %50 civarında oluyor çünkü bu bir takım oyunu :). Daha iyisini yapabileceğinizi düşünüyorsanız yeni hesap açıp sıfırdan başlamak faydalı olabilir. Ama yeni hesap açtığınızda ilk oyunlarınızda da baya kötü oyuncular gelir ona göre :)

Zaphart
29/06/2013, 18:45
Maydin senin normalde oynaman normal kanka takma kafana :D

KEREEEEEEEEEEEM
29/06/2013, 20:15
Maydin senin normalde oynaman normal kanka takma kafana :D

fikho haricinde bu forumdaki herkes very high ta olabilir benim oynamam normal olabilir, ama benden gerçekten kötü olan çook yakın beni 1v1de asla yenemeyecek arkadaşım yüksek seviye oyunlara tek başına girince insan ister istemez hafiften sinir oluyor.

Ya kardeşim yüksek oyunlarda tek bir oyunum da mı olmaz ya.

Matchmaking rating gösterilmiyor ama bu bracketlar mm ratinge göre, belli aralıklar belli gruplara düşüyor. Matchmaking de daha önce bahsettiğimiz gibi ELO ratingin bir türevi, yani win rate'e veya win sayısına değil kime karşı kazanıp kime karşı kaybettiğinize göre değişiyor.

Bazen düşük ratinge çakılıp kalabiliyorsunuz, çünkü takımınıza ve karşıya da size yakın adamlar geliyor ve win rate'iniz yine %50 civarında oluyor çünkü bu bir takım oyunu :). Daha iyisini yapabileceğinizi düşünüyorsanız yeni hesap açıp sıfırdan başlamak faydalı olabilir. Ama yeni hesap açtığınızda ilk oyunlarınızda da baya kötü oyuncular gelir ona göre :)

Valla arkadaşta da olmuştu 8 maçlık win serisinden sonra 10 maçlık lose serim oluyor. %50 olmasına çok az kalmıştı ancak valve bu amacıma ulaştırmadı. geçenlerde 6 maçlık serim oldu sonraki bir kaç gün rusları özler oldum. Şans bana güler inşallah ne diyeyim.

Sercan<Michaell>
01/07/2013, 08:08
Pekala böyle de güzel olmuş sisteme ayak uyduralım. Birkaç sorum var bilgi sahibi birileri cevap verirse sevinirim :)

300+ wine sahibim.
2 kişi referans da bulurum sorun değil.
Fakat benim ağırlıklı olarak oyunlarım High da geçiyor. Arada sırada veya partyde bir tane V.High oyuncu varsa o oyun V.High oluyor. Mastera başvuramıyorum sanırım ?
Başvuramıyorsam oyunlarımı Very High'a nasıl taşırım ? Bunun win ile kda ile alakası yok diye biliyorum. Tamamen carry hero ise aldığın farma kastığın iteme göre. Support heroysan diktiğin warda yaptığın deni ve asiste göre şekilleniyor diye biliyorum ? Bununla ilgili detaylı bilgi aktarılırsa insanlar daha hakim olacaklardır konuya.

Ayrıca bu GAMEHONOR LONCASI bölümünün Dota 2 altındanda olması gerekmez mi ? Turnuva ve liglerle alakasını kuramadım.

Ayrıca 2;
Şuan herkesde Lonca Üyesi Hayır yazmakta lonca üyesi olduğumuz halde.

Ayrıca 3;
Oha Nh aştı kendini. Dota 2 seviyemiz de yazıyor artık profilimizde. Çok iyi ya helal olsun :) Bir de neye göre belirlediğini açıklarsan çok sevinicem :) Her seviyeden oyunum var çünkü :D Hangisi kıstas olabilir ? Ya da en çok oynanana mı bakıyorsun ? Yada son oyunun seviyesine ? Aydınlat beni pls :/

Sercan<Michaell>
01/07/2013, 10:12
ya ben bu heasbımı alalı baya oluyor, baya feedledim bilerek, trolledim ama hala very highdayım. Win rateimde düşük. Onunla alakası yok galiba.

Sen de benim gibi Highdasın balııııık :D Atma öyle yok sana very fln :D ( Olm çaktırma da, berkbegins bile v.high biz high kalmışız :( )

Krizalid
01/07/2013, 10:16
Profilime bakmak için attığım post.

iyi ya Dota 2 seviyesi: Low yazmıyor çok şükür :D :D

Sercan<Michaell>
01/07/2013, 10:20
Profilime bakmak için attığım post.

iyi ya Dota 2 seviyesi: Low yazmıyor çok şükür :D :D

:D ahaha bazılarında hiç yazmıyor nedense. Olm ne güldüm herkesin profiline bakıyorum tek tek aıjgasıga :D

Insomniac
01/07/2013, 10:32
Beni de bi yere şey edin beyler sap gibi kaldım hiamına !

Sercan<Michaell>
01/07/2013, 10:37
Party join özelliği çok aktif kullanılabilir bence. O yüzden çok sevinçliyim bu konuda. Aptal aptal feedlerden kurtulacağız diye umuyorum.

FafraGa
01/07/2013, 10:38
++++ sup

Owyeah
01/07/2013, 10:43
:D ahaha bazılarında hiç yazmıyor nedense. Olm ne güldüm herkesin profiline bakıyorum tek tek aıjgasıga :D

üzüldüm :(

Sercan<Michaell>
01/07/2013, 10:44
üzüldüm :(

Niye lan :(

Owyeah
01/07/2013, 10:55
Niye lan :(

Bilmem üzüldüm işte :D iyi oynuodun sen!

AnJin
01/07/2013, 11:14
Beyler bisey dicem peki ben dotabuffa girince benim yeni istatistikleri gostermiyor 5 ay oncekileri gotseriyor niye ?

CoolStoryBro
01/07/2013, 11:34
Beyler bisey dicem peki ben dotabuffa girince benim yeni istatistikleri gostermiyor 5 ay oncekileri gotseriyor niye ?

Öncelikle izin vermen gerekiyor.

İzin vermek için; Oyun içinden Settings/Game/General sekmesine girip "Share Match History" seçeneğini aktif hale getirmen lazım.

Burakula
01/07/2013, 11:47
profilimde yazan seviyeyi görmek için attığım post:)

edit:oha yazmıyo bile lan:(

WeRdeR WeReMeM
01/07/2013, 11:51
profilimde yazan seviyeyi görmek için attığım post:)

edit:oha yazmıyo bile lan:(

Bende de yazmıyor :(

DreadfuL
01/07/2013, 11:55
Edit: Yanlış mesaj :)

WeRdeR WeReMeM
01/07/2013, 11:55
Yanlış mesajmış :D

Normalde üyeyim diye biliyorum kendimi yoksa benimi kandırdılar :o_o:

Simita
01/07/2013, 12:00
Birde ben bakayım

DreadfuL
01/07/2013, 12:02
Normalde üyeyim diye biliyorum kendimi yoksa benimi kandırdılar :o_o:

Yok zaten lonca üyesi: Hayır yazanlarda da olabiliyormuş gördüm CoolStoryBro'da.

Burakula
01/07/2013, 12:08
şu anda sürekli seyahat halinde olduğumdan forumu an be an takip edemiyorum.bu lonca birleşme anktei muhebbetinden önce masters'a davet edildim ve bugun kabul edebildim acaba ondan sitedeki prfilimde lonca üyesi kısmında hayır yazıyor ve seviyem gözükmüyor:S çünkü yeni kurallarda referans falan istenmiş ve NH Boris falan bana kendileri referans olmadıysa B) bo işlemi de henüz gerçekleştirmedim. Bizi aydınlatabilir misiniz bu konu hakkında.

belki de henüz düzenlenmemiştir hepsi kuruntudur:)

AnJin
01/07/2013, 12:25
Sagol kardes bide 5 ayda oynadigim oyunlari sayicak mi ????

Nighthawk
01/07/2013, 14:25
Son bir kez daha hepsini açıklıyorum arkadaşlar;

Dota 2 eşleştirme ratingi elo ratingin bir varyasyonudur, bir sayıdır. Win rate, win sayısı, oyundaki statlarınızın hiçbiri etki etmez. Sizin ratinginiz, takımınızın ortalama ratingi ve karşı takımın ortalama ratingine göre, kazanıp kaybetmenize göre değişir. Eğer sizden daha yüksek ratingli takıma karşı kazanırsanız, ratinginiz daha fazla artar. Sizden daha zayıf takıma karşı kaybederseniz, daha çok düşer. Sonuçta her zaman kazandıkça artar, kaybettikçe düşer.
Dota 2'deki Normal, High ve Very High skill bracketları, belirli rating aralıklarını kapsamaktadır. Valve eşleştirme ratinglerini paylaşmadığı için sayıları bilmiyoruz ancak daha iyi anlaşılması için örnek olarak veriyorum; Normal 0-1100 arasını, High 1100-1500 arasını, Very High 1500+ ratingleri kapsıyor gibi düşünebiliriz. Oyunlar ortalama ratinglerine göre bu bracketlardan birine düşer. Tek istisna durum oyundan çıkan olması durumudur, bu durumda oyun daha düşük bir bracketa düşer.
Sitemizdeki "Dota 2 Seviyesi" yeni geliştirdiğimiz otomatik bir sistemdir. Yaklaşık son 30 eşleştirme oyununuza bakarak, bu oyunların sayıca en fazla hangi bracketta oynandığını belirler. Üyelerin Dota 2 seviyeleri belli aralıklarla güncellenir ve bulunabilmesi için sitemizde Steam bağlantısı yapılmış olması ve Dota 2 maç geçmişinin herkese açık olması gerekir. Steam bağlantısını yeni yaptığınızda ya da maç geçmişini yeni paylaşıma açtığınızda, başvuru rehberinde verilen seviye güncelleme sayfasını ziyaret edin. Bu sayfaya girdiğinizde eğer profil alanınızda "Dota 2 Seviyesi" yoksa hesaplanarak eklenecek ve gösterilecek, varsa varolan seviye gösterilecektir. Bu adımı da otomatikleştirmek için çalışmalarımız devam ediyor.
Lonca Üyesi profil alanı GameHonor veya GameHonor Masters loncalarından birine üye olup olmadığınızı gösterir. Henüz lonca üyeliğini otomatik olarak sorgulayabileceğimiz bir API yayınlanmadığı için bu sistem elle çalışmaktadır. Halihazırda loncalarımıza üye olanların henüz tamamını "Evet" konumuna getirmedik. Bunu en kısa sürece yapacağız.

Sercan<Michaell>
01/07/2013, 14:36
Son 30 oyun aldım ben cevabımı teşekkürler :) Biz bu ruslarla VH'a falan çıkamayız abi. Hayırlısı :D Normalden yapıcaz partyleri bakalım nasıl olcak.

fikho
01/07/2013, 17:22
100 win çokmuş o.O

dota 2 ye yenimi basladın yoksa yeni bir hesapmı acdın ?

CoolStoryBro
01/07/2013, 17:35
Sagol kardes bide 5 ayda oynadigim oyunlari sayicak mi ????

Evet sayıyor.

FeedGuaranteed
01/07/2013, 17:51
krizalide laf yok .s

Sanitys_eclipse
01/07/2013, 19:09
benim 560 winim var ama referansım yok match historym de güzeldir referans olabilcek birisi varmı bana

Sanitys_eclipse
01/07/2013, 19:26
pardon ya çok yüksek değilmiş benim rat. son aylarda arkadaşlarımı dota2ye başlattım onlarla beraber oynuyoruz ondan düstü hep. tüh

arqualeta
02/07/2013, 01:27
dota2 seviyesi bende bulunamıyor neden acaba ?

Nighthawk
02/07/2013, 01:58
Avatarının hemen altında yazıyor.

KEREEEEEEEEEEEM
02/07/2013, 11:51
Avatarının hemen altında yazıyor.

Avatarın altın yazmasına gerek yoktu ya sonuçta kimse buraya bakmayacak oyuna girerken vs. ;)

KONYALIYOBAZ
02/07/2013, 11:58
Oynadığım oyunlar genellikle Very High olmasına rağmen durumum neden High olarak ayarlanmış?

YOLO322
02/07/2013, 12:36
Bende de çıkmadı

Sercan<Michaell>
02/07/2013, 12:40
Oynadığım oyunlar genellikle Very High olmasına rağmen durumum neden High olarak ayarlanmış?

Demek ki High da daha fazla oynuyorsun balık kardeş. Son 30 oyunun da High daha fazla.

Sercan<Michaell>
02/07/2013, 13:02
Bende de çıkmadı

Kendimi bu lonca işine adadım arkadaş.
http://www.gamehonor.com/dota2rank.php

bu adresde yazıyordu kayıt yapıyordu senin hesabını. şimdi 404 not found çıkıyo bendede. Anlamadım.
http://www.gamehonor.com/showthread.php/18395-MASTERS-A-BA%C5%9EVURU-NASIL-YAPILIR
bu linkteki adımları baştan yaparsan çıkması lazım.

Nighthawk
02/07/2013, 14:01
Kendimi bu lonca işine adadım arkadaş.
http://www.gamehonor.com/dota2rank.php

bu adresde yazıyordu kayıt yapıyordu senin hesabını. şimdi 404 not found çıkıyo bendede. Anlamadım.
http://www.gamehonor.com/showthread.php/18395-MASTERS-A-BA%C5%9EVURU-NASIL-YAPILIR
bu linkteki adımları baştan yaparsan çıkması lazım.

Link değişti, her zaman attığın 2. linkteki rehberden tıklarsan sorun olmaz.

Sercan<Michaell>
02/07/2013, 14:35
Tm tm yok bişi tm.

Nighthawk
02/07/2013, 14:45
Aynen değişmiş :)
http://gamehonor.com/dota2.php?do=updaterank

Bak hala buraya link veriyor :( Yarın bu da değişecek sonra "neden 404".

WeRdeR WeReMeM
02/07/2013, 14:46
Bak hala buraya link veriyor :(

İnadına veriyor bende tıkladım ve ne göreyim DOTA 2 SEVİYENİZ NORMAL :(

Sercan<Michaell>
02/07/2013, 14:48
Bak hala buraya link veriyor :( Yarın bu da değişecek sonra "neden 404".

Neden değişiyor ki ? Onu anlayamadım tam olarak. Editledim o postu.

ViktorReznov
02/07/2013, 15:22
Oha Dota2 seviyesi normal yazıor bende de. Kesinlikle kabul etmiyorum :)

WeRdeR WeReMeM
02/07/2013, 15:32

TEK DEĞİLİMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM nasıl mutlu oldum var ya anlatamam sana :D :D :D

BorisPeace
02/07/2013, 15:34
Benimki de öyle :/ Kötü bir şey değil ki, niye herkes öyle konuşmuş :/

WeRdeR WeReMeM
02/07/2013, 15:37
Monsters'a giremiyoruz IRK ayrımı var resmen :D :D :D

Sercan<Michaell>
02/07/2013, 15:38

TEK DEĞİLİMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM nasıl mutlu oldum var ya anlatamam sana :D :D :D

Benimki de öyle :/ Kötü bir şey değil ki, niye herkes öyle konuşmuş :/

AHAHAHAHAHAHA nooblar AHAHAHAHA !

tamam şimdi sakinim.

Krizalid
02/07/2013, 15:42
Monsters'a giremiyoruz IRK ayrımı var resmen :D :D :D

Monsters ne lan asdfsghfjkhkl

Sercan<Michaell>
02/07/2013, 15:46
Monsters ne lan asdfsghfjkhkl

şunu diyo
5235

WeRdeR WeReMeM
02/07/2013, 16:55
Yüksek üyelerle konuşmuyoruz biz.

Sercan<Michaell>
13/08/2013, 13:14
Beyler ben de normale düşmüşüm ne ayak :D Aranıza gelebilirmiyim :(:((:(:(: Millet yükselir biz düşmüşüz arkadaş. Normal tabi godumun rusları :S