PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LoL ranked yardım

TauHunter
25/06/2013, 12:43
Beyler ilk önce şunu söyleyeyim ki ranked hiç tahmin ettiğim gibi değilmiş. Dünyanın en kötü bot duoları bizim takıma gelir. Supun adc kadar farmı oluyor ve adc afk kalıyor (oynadığım 7 oyunun 4 ünde bu oldu.) (5 lose 2 win var :S). Dolayısıyla da karşı adc ruh hastası gibi kasıp oyunu kaybediyoruz.

Tahminen bronze lige yerleşeceğim. Bronze ligden gold-plata taşımak için nasıl pickler veya hangi lanelere yerleşmemiz lazım (duo olduğumuzu varsayarsak) Ya da bronzdan gold plata taşıyacak öneriler, taktikler vs. vs. verebilirsiniz.

Sercan<Michaell>
25/06/2013, 12:45
Arkadaşlınla gir tuskar cent yapın alırsınız oyunları ;)

Sprivia
25/06/2013, 13:01
Khazix ve pantheon al. Sonra sadece top ve mid gotmeye caliş.2side lanede nerdeyse counteri olmayan herolar. Once pantheon al derim hem daha kolay hemde lanede daha güçlu. Sup kalirsada kavga cikarmadan sessizce seç supunu boşuna ortam gerilmesin. Jung kalirsa farmla uğraşma yardima git. Düşuk ligdekiler jungla 25dk gereksiz gereksiz kasar. Diyebileceklerim bu kadar. Ve tabiki rune pagein doğru olmasi lazim. Bronz 3ten gold 3e ciktim 1.5ayda. Oyunu tasiyabilecek herolarin yani sira lanede dayak atan herolar her zaman yararina olur

Ratz
25/06/2013, 13:04
Aatrox al topa git ggwp

Raichoxunrefleksleri
25/06/2013, 13:43
Are u playing LoL ? lol

Insomniac
25/06/2013, 14:43
Kardeş yanlış yapmışsın 30 level olunca direk ranked kasmak oldukça yanlış öncelikle yapman gereken oynayış stiline göre rünler dizmek, ad/ap dizme olayı değil biraz daha oynadığın herolara yatkın olarak rün seçimi yapmalısın şu anda oynadığın ligdeki oyunlar oldukça kalitesizdir zaten sende adc jungle yerine daşaklı bir solo top üzerine çalış riven,zed jayce bunlar başlıca solo topta rahat ezen ve oyunun gidiş hattını değiştirebilen şampiyonlar özellik jayce tavsiye ederim fight öncesi dürtme kabiliyeti oldukça kuvvetli ve 1v1ler de oldukça üstün jayce sayesinde çok oyun aldım rüne konusunda da standart bir adc yada apr+permr level rün ile rahatlıkla oynarsın diyeceğim o ki sen solo top'a yönel ısrar et kavga çıkar alayına söv ama solo toptan vazgeçme normalde bronzdan çıkmak zor derler ama yukarıdaki arkadaş 1.5 ayda çıkmış tebrikler ne diyelim =)

Bu arada bende yeni 30 level oldum normal oyunlarda 400 win olmadan ve kendimi adc / solo topta daha da fazla geliştirmeden ranked kasmaya niyetim yok milletinde oyunun piçlemeyelim bu arada normal oyunlarda artık sarmaya başladı challengerlar filan geliyor elo sağlam kastım heralde =)

TauHunter
25/06/2013, 18:37
kaybetmeye yeminliymiş gibi kaybediyorum. ve nedense hep bot duo satıyor oyunu. karşı adc bizim adcden 3 kat daha farmlamış. tamam s*ktirettim adc kassın diyelim. ama bari insafsız herifler combatta adcye dalmamaya ezelden yeminli (karşı adc önden yardırıyor bizimkiler xin zhaoya ve tarice dalıyor wuuuuu)

Stahli
25/06/2013, 18:53
30 olunca direk ranked girdim gümüş 4 de başladım şimdi gold 3 deyim bu aralar jarvan mid yaparak çıktım sende öyle yap diyecem de sizde nerde o kapasite
BRONZE NOOBLARI XDXDXDXD

TauHunter
25/06/2013, 20:14
bende retard gibi oynasam gold olabilirmiyim?

ayrıca matchmaking ve lig sistemi çok güzelmiş farkettimde. 30da ranked girmeye başladığında sabır testine sokuyorlar geçerseniz daha az aptal görüyorsunuz.

Stahli
25/06/2013, 20:29
bende retard gibi oynasam gold olabilirmiyim?

ayrıca matchmaking ve lig sistemi çok güzelmiş farkettimde. 30da ranked girmeye başladığında sabır testine sokuyorlar geçerseniz daha az aptal görüyorsunuz.

retard gibi oynarsan şu an bulunduğun yerde olursun bir şey değişmez yani :D

napstar
26/06/2013, 00:20
LoL hakkında her türlü soruyu online olarak cevaplayan bir site var; LINK (http://tinyurl.com/3e86y6k).

WeRdeR WeReMeM
26/06/2013, 09:08
30 olunca direk ranked girdim gümüş 4 de başladım şimdi gold 3 deyim bu aralar jarvan mid yaparak çıktım sende öyle yap diyecem de sizde nerde o kapasite
BRONZE NOOBLARI XDXDXDXD

ehuehuehueuhehuehuehue :D Adam resmen sızdırdı size böyle ezme görülmedi bu forumda :D

Stahli
26/06/2013, 09:40
ehuehuehueuhehuehuehue :D Adam resmen sızdırdı size böyle ezme görülmedi bu forumda :D
sadasdasda kanka lole gelsene lan gerçi lol de unusual couirer yok ama olsun :D:D

WeRdeR WeReMeM
26/06/2013, 10:03
sadasdasda kanka lole gelsene lan gerçi lol de unusual couirer yok ama olsun :D:D

Deli gibi Mu kasıyorum olum 4 reset attım :D Nabim lol'ü :D

Sercan<Michaell>
26/06/2013, 10:27
Nasıl bir matchmaking sistemi lan o ? Dota 2 de de yapsalar keşke lig sistemi.

Stahli
26/06/2013, 10:47
Deli gibi Mu kasıyorum olum 4 reset attım :D Nabim lol'ü :D
hayvansın:D
@sercan
bronze,gümüş,altın,plat,elmas,şampiyonluk
diye gidiyor lig sistemi her lig 5'erli sıradan oluşuyor bronze 1,2,3,4,5 gibi 100 puana ulaşınca best of 3 oynuyorsun 3 oyundan 2 sini kazanırsan bir üst lige çıkıyorsun mesela bronzedan silvera çıkmak istersen best of 5 oynuyorsun 3 tanesini kazanman lazım o tarz bi sistem ve bence çok iyi gerçi tr de player tam yeterli olmadığından bazen gold'lar silver ve bronzelarla eşleşebiliyor :D

Sercan<Michaell>
26/06/2013, 10:55
hayvansın:D
@sercan
bronze,gümüş,altın,plat,elmas,şampiyonluk
diye gidiyor lig sistemi her lig 5'erli sıradan oluşuyor bronze 1,2,3,4,5 gibi 100 puana ulaşınca best of 3 oynuyorsun 3 oyundan 2 sini kazanırsan bir üst lige çıkıyorsun mesela bronzedan silvera çıkmak istersen best of 5 oynuyorsun 3 tanesini kazanman lazım o tarz bi sistem ve bence çok iyi gerçi tr de player tam yeterli olmadığından bazen gold'lar silver ve bronzelarla eşleşebiliyor :D

volvoya söyle yapsın aynısından.

WeRdeR WeReMeM
26/06/2013, 11:33
Gelin Mu Online oynayın beni dinleyin :D

Stahli
26/06/2013, 11:33
volvoya söyle yapsın aynısından.
o muhabbeti bilmiyorum kanka ama gözüme şu an şey gibi gözüktün
çook uzun bir mesaja sadece '':)'' diye cevap atan bir kız gibi gözüktün :D

Sercan<Michaell>
26/06/2013, 11:40
o muhabbeti bilmiyorum kanka ama gözüme şu an şey gibi gözüktün

uashfuashfuaf :D en nefret ettiğim insan modelidir. Yapma be o kadar düştüm mü :( cevap veriyorum o halde kardeşim özür dilerim;

Sistem çok güzelmiş aslında. Dota 2 de oyuncu sayısı Lolun tr oyuncu sayısından fazla olduğuna göre uygulanabilir. En azından şu aptal matchmakingin değişmesi lazım d2 de. Bıktım artık 5 wini olan adamla aynı takıma düşmekten. Sonra bla bla bla bla ayrıca zart zurt ve zimbabwe. Mesaj uzasın dye elimden geleni yapıyorum şuan. Daha ne yazabilirim ki ? Ha ne yazabilirim ? Yeter artık bu kadar. Ben gidiyorum :(

Stahli
26/06/2013, 11:46
uashfuashfuaf :D en nefret ettiğim insan modelidir. Yapma be o kadar düştüm mü :( cevap veriyorum o halde kardeşim özür dilerim;

Sistem çok güzelmiş aslında. Dota 2 de oyuncu sayısı Lolun tr oyuncu sayısından fazla olduğuna göre uygulanabilir. En azından şu aptal matchmakingin değişmesi lazım d2 de. Bıktım artık 5 wini olan adamla aynı takıma düşmekten. Sonra bla bla bla bla ayrıca zart zurt ve zimbabwe. Mesaj uzasın dye elimden geleni yapıyorum şuan. Daha ne yazabilirim ki ? Ha ne yazabilirim ? Yeter artık bu kadar. Ben gidiyorum :(

tamamdır oldu oldu :D:D:D:D

WeRdeR WeReMeM
26/06/2013, 12:21

Sende yeter ettin artık sie git başımdan der gibi kısacık bir cümle ile olayı bitirdiğini mi sanıyorsun ? :D :D :D

Sercan<Michaell>
26/06/2013, 12:48

gözüme şu an şey gibi gözüktün

BaLzaX
26/06/2013, 13:47
Bu kadar zor mu cidden la? Ben uzun bir aradan sonra tekrar idye girdim 10 oyun attım 8ini kazandım gold 3 oldum 2 oyun daha atıp bıraktım gold 3 te.
Edit: Oynamadım diye gold 4 e düşürmüşler o nasıl bir mantık la öyle

Stahli
26/06/2013, 15:41
Sende yeter ettin artık sie git başımdan der gibi kısacık bir cümle ile olayı bitirdiğini mi sanıyorsun ? :D :D :D
ahahhahahahahaha adam çözdü beni :D:D
@sercan
güldüm lan :D:DD:D
@balzax ben 10 maçın 6 sını almıştım gümüş 4 yerleştirmişti beni ama tr serverında çok salak var hele okullar kapanınca iyice boka sardı istesem de yükselemiyorum.Hatta lig düştüm bugün gold 4 oldum çıkmaya çalışıyorum :D

TauHunter
26/06/2013, 15:57
lolü bırakıp sc2ye geçtim beyler. real gaming xD

Sercan<Michaell>
26/06/2013, 15:58
lolü bırakıp sc2ye geçtim beyler. real gaming xD

dota 2 diye bi oyun var dene bence.

edit;
lan oynamıyosan benden aldıgın brod bacaklarını versene pls :(

TauHunter
26/06/2013, 16:02
dota 2 diye bi oyun var dene bence.

edit;
lan oynamıyosan benden aldıgın brod bacaklarını versene pls :(

brooda item mi geldi asdsa

Quim_
01/07/2013, 21:11
Düşük elo'da en rahat Jungle ile taşırsın. Lee sin , shaco . Gold'a falan geldikçe Mid , top . Plat 1 ve diamond artık ne oynarsan oyna yeteneğe ve biraz şansa kalmış bir şey.

TauHunter
08/07/2013, 10:24
Düşük elo'da en rahat Jungle ile taşırsın. Lee sin , shaco . Gold'a falan geldikçe Mid , top . Plat 1 ve diamond artık ne oynarsan oyna yeteneğe ve biraz şansa kalmış bir şey.

shacoda yapabilirimde lee sinde oyunu nasıl taşıyacağım, bilgi verebilirmisin?

Insomniac
08/07/2013, 11:12
Elemanın söylemek istediği early gamede bu herolar ile adamları bezdirip dk 20de sur çektirmek aksi taktirde söylediği şampiyonlar latede güçsüz kalabiliyor. Lee ile ormana girip yada orta geçip serice kasıp gang gezerek bütün koridorlar üzerinde baskı kurabilirsin çok mobil bir hero ve bu sayede adamlarının kasıp oyunu almalarını sağlayabilirsin ilk levellarda lee çok rahat kill alabiliyor fakat dediğim gibi oyun sonu bu kadar rahat kill alamıyor dk 20den önce ne yaparsan odur smurf hesaplarda söylediğim gibi yapıyorlar dereceli oyunlarda lee alarak oyunu domine edip seriye bağlıyorlar.

TauHunter
08/07/2013, 11:37
saolun beyler deniyorum

TauHunter
08/07/2013, 12:33
domine ettim ama nasıl bir yetenekse bizimkiler kaşla göz arasında satmışlar.

duo girdiğimizde deneyeceğim bakalım satmazlar artık.

hecarimde low gameleri çevirmek çok kolaymış. Ama duo lazım (orianna, malphite, jayce)

Stahli
08/07/2013, 17:15
beni ekle arada gireriz abisi
nick : Stahlii 2 tane i var ona göre xd

Ratz
08/07/2013, 17:50
5265

Bence sup ögren yanıma gel go challenger:DDDDD

Zaphart
08/07/2013, 18:00
5265

Bence sup ögren yanıma gel go challenger:DDDDD

Biri adc mi dedi :ASDASD.d.D:D:DD. La bende yeni başladım, 7 levelım daha suppa yönelik oynayacam ama nasıl adamlarla oynadıgımı az çok tahmin edersin :D.O yüzden supp heroları üstünde duruyorum ama tam supp oynadıgım söylenemez.. 30 olayım tr best supp olaraktan çıkarım ben tr best adc yi isterim yanıma yalnız :S

Pr0.
08/07/2013, 18:10
Gene mi FARM

Insomniac
08/07/2013, 18:51
Birisi tr best adc mi dedi?

TauHunter
09/07/2013, 17:26
duo olarak 6 win streakle kaybetmemeye yeminle koşuyoruz.

Pr0.
09/07/2013, 23:52
duo olarak 6 win streakle kaybetmemeye yeminle koşuyoruz.

2 lose 1 win aldık gg wp emeği geçen herkese tşk

Insomniac
10/07/2013, 15:50
Selam guys !

Kendimi hazır hissettikten sonra ilk dereceli maçıma girdim sanırım biraz fazla hazırlanmışım oyun umduğum gibi çıkmadı çok kolay geçti orta solo varus gönderdiler 10-1 giderken karşı takım ff verdi. Düşündüm ki yanımda bir support ile ben 10/10 yapabilirim ve direk gold ligden başlayabilirim neyse uzun lafın kısası henüz dereceli maçlara girmeyen yada girip de 10 maçını tamamlamayan varsa free win garantisi ile oyun atabiliriz yanımda suplucak sağa sola ward dikecek belki bazen agresif lane kurabileceğimiz bir eleman aranıyor başvuruları buradan alıyım.

Ratz
10/07/2013, 16:20
orta solo varus iyiymiş bilader :D GL

Insomniac
10/07/2013, 16:22
orta solo varus iyiymiş bilader :D GL

ahsdbahsdasd adamlar çıldırmış bot lane ziggs kastı ona ne diyeceksin :D:D:DD.d. premade demi yapmıyah gardaş dediler.

TauHunter
10/07/2013, 16:29
5289

Sen adamlara oyun aldır, onlarda sana böyle teşekkür etsinler

Zaphart
10/07/2013, 16:52
Aga sabret 1 ay oyniym supp kasıyorum 30 olayım akarız :D10 da 10 da noliy hepiciğini yeneriz sen raad ol. 11 level ım daha.

Ratz
10/07/2013, 16:53
Selam ihsan-_-

Insomniac
16/07/2013, 15:55
5319

Beyler var mı daha fazla mute cezası olan :D :D bu arada bunların çok azı küfür diğerleri rage report hiamına :D