PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DotA 2 sunucular (Düzgün başlık bulamadım, sorry)

Berkantk
26/06/2013, 21:07
iccup dota 2 sunucusundan başka olaraktan millet sunucu açabilecek mi ? Geçenlerde gelen 400 mb lik update bunun için miydi? Launch mode falan filan bir şeyler gelmişti de içeriğini okumamıştım.

Nighthawk
26/06/2013, 21:29
Launch mode denilen Dota 2'nin önümüzdeki ay yayınlanıyor olması, özel sunucularla alakası yok. 400 MB'lık update sıradan bir haftalık update idi, her ikisi ile de alakası yok.

Özel sunucular Dota 2'ye rehberler (tutoriallar) eklendiğinden beri açılabiliyor, ancak dolambaçlı yollardan. Teknik ayrıntılarını vermem çok uzun sürer ve büyük ihtimal anlaşılmaz da. Sonuçta herkesin açabileceği özel sunucular için olması gereken destek şu anda yok, ama bazı yollardan yapılabiliyor. Ancak bu yolla yapınca Dota 2'ye her güncelleme geldiğinde bozuluyor ve düzeltilmesi gerekiyor. Pratikte "millet sunucu açabilecek mi?"nin cevabı, aylardır açabiliyor.

Berkantk
27/06/2013, 19:06
Peki gelecekte bunun yolu açılacak mı ? DotA daki gibi birçok fazla sunucu görebilir miyiz?

Goku
27/06/2013, 19:09
Dota 2 nin güzel yani milleti bir araya toplamasıydı bence şimdi yine başka sunucuların olması çok saçma değil mi? Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum.

Nighthawk
27/06/2013, 19:14
Peki gelecekte bunun yolu açılacak mı ? DotA daki gibi birçok fazla sunucu görebilir miyiz?

Bu konuda resmi bir açıklama yok. DotA'daki gibi bir şey hiçbir zaman görmeyeceksiniz çünkü "sunucu"nun oyundaki konumu çok farklı. Aşağıda açıkladığım gibi bunlar sadece oyunu kuran sunucular, korsan battle.net serverları gibi değil.

Dota 2 nin güzel yani milleti bir araya toplamasıydı bence şimdi yine başka sunucuların olması çok saçma değil mi? Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum.

DotA'yı oynadığımız oyun Warcraft 3'tü ve çoğu kişi para verip orjinal Warcraft 3 almadığı için korsan oynuyordu. Korsan olan yerde birçok farklı platform oluşur, DotA'da olan bu. Dota 2'de böyle bir durum yok, oyun ücretsiz. Dedicated serverlar gelse bile bunlar oyun serverları, yani Dota 2'yi açınca değil bir oyuna girdiğinizde bağlandığınız serverlar. Dota 2'yi yine Steam'den açmanız gerekiyor. Dota 2 ağına bağlanmanız gerekmese bile Steam'den açınca zaten bağlantınız varsa bağlanıyorsunuz. Bu serverla kurulan oyunlar özel lobi statüsünde oluyor yani item, exp vs. kazanamıyorsunuz. Kısaca diğer Valve oyunlarında olan sistemle aynı.