PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Loncalar Birleştirilsin Mi?

Nighthawk
30/06/2013, 20:12
Merhaba arkadaşlar.

GameHonor loncasını ilk açtığımızda, benzer seviyedeki oyuncuların parti oluşturması amacıyla Dota 2'deki skill bracketlara göre (normal, high, very high) 3 farklı lonca oluşturmuştuk. Ancak lonca açıldığından beri farklı skill bracketlarda olup beraber oynamayı tercih eden, bu yüzden aynı loncada bulunmak isteyen üyelerimiz oldu. Sonuçta loncayı kullanacak olan sizler olduğunuz için, arasından seçim yapma hakkını da size tanıyoruz ve bu anketi açıyoruz. Şu an önümüzde iki seçenek var;

Loncalar skill bracketlara göre ayrılır. Lonca içinden oluşacak partilerde ratinglerin varyasyonu düşük olur ve eşleştirmede aynı skill brackettaki bir oyuna girmek garantilenir. Ancak herkes aynı lonca ve chat kanalı üzerinden birbiriyle iletişim halinde olmaz.
Tek bir GameHonor loncası olur. Herkes tek bir yerde toplanır ve iletişim halinde olur. Ancak partilerde skill bracketlara önem veriyorsanız bunu kendiniz kontrol etmeniz gerekir.

Anketi tatmin edici sayıda oy gelene kadar açık tutacağız.

napstar
30/06/2013, 20:17
Dota 2'ye yeni başlamış olanlar da olduğu için tek lonca daha mantıklı.

RoLFii
30/06/2013, 20:19
komunistim , herkes eşit olmalı bence tek loncayı destekliyorum ben .

"Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgar ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar."

Suxlike
30/06/2013, 20:36
en iyiler diye bir lonca acılmalı icinde ben sosyopat ve kekelerimizin bulunabilecegi gerisine arem no invis kurun oynasın

CoolStoryBro
30/06/2013, 20:37
Ben birinci seçeneği destekliyorum, birleştirilmemesinden yanayım. Fakat ayrı olarak herkese açık bir lonca daha oluşturulabilir, böylece hem iletişimde sıkıntı olmaz hem de diğer taraflarda oyuncu azlığından party bekleyen kişilere alternatif olabilir.

Sadece bir lonca oluşturmak Türkiye kanalından pek farklı olmaz gibi geliyor bana. Yine "300+ 500+ winliler gelsin" şeklinde party kuranlar ve "bu benim yan accountum aslında çok iyiyim" diyen tipler peydah olacaktır. Seviye farklı olan partyle maç atmanın genel olarak iki taraf için de kötü bittiğini ve tartışmayla sonlandığını biliyoruz. Yani hazır seviyeye göre ayrılmış bracketlar varken diğer riski almak gereksiz. Ayrıca öbür türlü, zaten benzer şekilde kullanılan binlerce chat kanalı varken loncanın pek bir farkı olmaz.

Nighthawk
30/06/2013, 20:39
Ben birinci seçeneği destekliyorum, birleştirilmemesinden yanayım. Fakat ayrı olarak herkese açık bir lonca daha oluşturulabilir, böylece hem iletişimde sıkıntı olmaz hem de diğer taraflarda oyuncu azlığından party bekleyen kişilere alternatif olabilir.

Sadece bir lonca oluşturmak Türkiye kanalından pek farklı olmaz gibi geliyor bana. Yine "300+ 500+ winliler gelsin" şeklinde party kuranlar ve "bu benim yan accountum aslında çok iyiyim" diyen tipler peydah olacaktır. Seviye farklı olan partyle maç atmanın genel olarak iki taraf için de kötü bittiğini ve tartışmayla sonlandığını biliyoruz. Yani hazır seviyeye göre ayrılmış bracketlar varken diğer riski almak gereksiz. Ayrıca öbür türlü, zaten benzer şekilde kullanılan binlerce chat kanalı varken loncanın pek bir farkı olmaz.

Zaten her oyuncu en fazla 4 loncaya üye olabilirken ikisini birden yapıp isteyen istediği sistemde girsin diyebileceğimizi sanmıyorum.

Sercan<Michaell>
30/06/2013, 20:41
Tek lonca iyidir. Zaten herkes girecegi partti kendi sececek. Ha elit bir oyuncu kitlesi olusturmak zor olacak o ayri. O yuzden akademi tarzi bisi dusunulebilir.

HolyPesimist
30/06/2013, 20:53
Kendimden ornek vereyim pc dota2 yi kaldirmadigi zamanlar dota oynarken,dota2 ye yeni gectim o yuzden 130 winli falanim suan o yuzden tek lonca diyorum

CoolStoryBro
30/06/2013, 20:55
Zaten her oyuncu en fazla 4 loncaya üye olabilirken ikisini birden yapıp isteyen istediği sistemde girsin diyebileceğimizi sanmıyorum.

Evet haklısın, onu unutmuştum. Ama dediğim gibi skill bracketları gayet mantıklı bence. Tanımadığı insanlarla oyun atan kişilerin aradığı fakat uğraşmadığı bir şeydi skill bracket. Yani 1000+ win olanlar gelsin diye aratabilirsin ama o adamın 1200 lose'u olup olmadığını bilemezsin ya da açıpta son 2 haftada hangi bracketta oynadığını bakmazsın. Bu ve benzer sebeplerden tanımadığım insanlarla party atmıyorum ben çok uzun zamandır. Ve hazır fazla düşünmeden, uğraşmadan, kolaylıkla girebileceğin party imkanları varken bunu değerlendirmemek yanlış olur. Zaten kaliteli oyun için benzer rating sistemlerini DotA'da da kullanıyorduk.

Krizalid
30/06/2013, 21:08
Dota 2'ye yeni başlamış olanlar da olduğu için tek lonca daha mantıklı.

teşekkürler seksi ama 100 win istiyolar daha yolun başındayız

Archer
30/06/2013, 21:08
tek lonca iyidir oyum 2. ye

YOLO322
30/06/2013, 21:49
en iyiler diye bir lonca acılmalı icinde ben sosyopat ve kekelerimizin bulunabilecegi gerisine arem no invis kurun oynasın

Tamam,biz sana dönücez.

L2ebel
30/06/2013, 21:59
win ve win ratemi zorunlu sadece %50 üstü wr ve 100 win+

Nighthawk
30/06/2013, 22:03
win ve win ratemi zorunlu sadece %50 üstü wr ve 100 win+

Win rate hiçbir gösterge olmadığı için bakılmıyor. %55 win rate ile çok düşük mm ratingi olan, %45 win rate ile çok yüksek rating olan olabilir, elo rating bu.

Owyeah
30/06/2013, 22:47
Açıkçası keşke böyle bir oylama olmasaydı :( Evet gönül ister ki herkes tek bir loncada olsun toplansın gırgır şamata kopsun amma velakin ileride çok iç açıcı olmayan sonuçlar doğuracağı da gün gibi ortada. Abi zaten loncanın amacı aynı meslekten insanların örgütlenerek oluşturduğu organizayonlar değil mi? (bknz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Lonca) Burada mesleği seviye olarak ele alırsak ne işi var çırağın ustaların toplantısında diye sormak gelir insanın içine.

Anketten büyük ihtimalle tek lonca çıkacak ama çok ağlıcayağız bu wr'si düşük elemanlar yüzünden.

Finally, oyumu "Skill bracketlara göre farklı loncalar"a verdim. Ve lütfen sizde kaliteli oyun istiyorsanız buna verin.

Gray Fox
30/06/2013, 22:54
Skill bracketlara gore olsun bence. Coolstorybronun dedigine katiliyorum.

Axé Capoeira
30/06/2013, 22:55
şahsen farklı bracketların olmasını isterim hatta very high bracketın falanda 450 yada 500 win olmasını isterim hani win her şeyi belirliyor mu hayır ama ben öyle olmasını isterim.

Zaphart
30/06/2013, 23:09
tek loncada takılmakla tr kanalından pt ye girmek aynı şey gibi bişey bence la

Owyeah
30/06/2013, 23:15

sonunda aklı başında birileri yorum yazmaya başladı :D (ve senin üstündeki 2 kişi ve coolstorybro teşekkürler size)

BorisPeace
30/06/2013, 23:31
Bence iki bracket olması Dota 2 Matchmaking eşlentirmesinde ELO sistemi açısından oyuncular için daha faydalı. Özellikle GameHonor Masters loncasının kalması gerekiyor bence. Dışarıdan arkadaşları ile oynamak iteyen zaten oynayabilir, friends list var çünkü. Loncanın anlamı bu olmamalı. Yine de, GH Masters loncasında olanlar, oyuncunun isteğine bağlı olarak, GameHonor loncasına da davet edilebilir. İleride bir oyuncunun bağlı olabileceği lonca sayısı artacaktır zaten.

DreadfuL
30/06/2013, 23:39
Tek loncanın bir anlamı yok bence, bunlarda işte bizim Gamehonor'dan arkadaşlar demeyeceksek tabi. Diğer türlüde bir çok sorun var ortaya çıkabilecek açıkcası ama bu işe girildiyse, uğraşılanacaktır üstünde eminim. Birde win sayısına bakılıp bu lonca olayı gerçekleşecekse çok gereksiz bir yapı olur(böyle bir yaptırım olduğundan değil, sadece fikir belirtmek amaçlı yazdım).

Nighthawk
30/06/2013, 23:39

TR kanalından partiye girmede hiçbir kural yok. Burda kurallara uymayanların atıldığı bir grup insan arasından partiye giriyorsunuz :)

MrFoseptik
01/07/2013, 00:15
İki farklı loncanın olması ve üst lonca için win sınırı olması taraftarıyım. Çok iyi oynayan biri olabilir ama win sayısı 300'ün altındaysa bu kişi Dota 2'ye ne kadar alışmış olabilir.

Nighthawk
01/07/2013, 00:35
İki farklı loncanın olması ve üst lonca için win sınırı olması taraftarıyım. Çok iyi oynayan biri olabilir ama win sayısı 300'ün altındaysa bu kişi Dota 2'ye ne kadar alışmış olabilir.

Genelde lobi oynuyorsa?

berkbegins
01/07/2013, 00:39
komunistim , herkes eşit olmalı bence tek loncayı destekliyorum ben .

"Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgar ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar."

kar o zaman emperyalist her yere eşit yağar ama fakir olanı üşütür sadece.

akin
01/07/2013, 01:12
ilk düşünce güzeldi fakat uygulamada bazı sorunlar var (mesela normal olan locada hiç oyun olmuyor)...zaten hertürlü adam seçmeye alışığız tek lonca olması daha iyi olacak gibi

MrFoseptik
01/07/2013, 01:14
Genelde lobi oynuyorsa?

Lobi oynamaya devam eden Lonca ile çok ilgilenmez bence? Lobi meselesi çok suistimal edilebilir bence.

BorisPeace
01/07/2013, 01:15
Başvuruları Dota 2 sunucuları nedeniyle tamamlanmamış olan 50-60 kişi daha var, ileride çoğalacaktır da bu sayı. Maç sayısının sıkıntı olacağını hiç zannetmiyorum o yüzden.

berkbegins
01/07/2013, 01:39
Başvuruları Dota 2 sunucuları nedeniyle tamamlanmamış olan 50-60 kişi daha var, ileride çoğalacaktır da bu sayı. Maç sayısının sıkıntı olacağını hiç zannetmiyorum o yüzden.

carry magnusları kabul ediyorsunuz dimi .. bu arada birleştirilmesin lonca.. lonca ne ya ko mu la bu?!111

MrFoseptik
01/07/2013, 02:12

sen bile üye değilmişsin boris :)

Raichoxunrefleksleri
01/07/2013, 05:39
carry magnusları kabul ediyorsunuz dimi .. bu arada birleştirilmesin lonca.. lonca ne ya ko mu la bu?!111

Boş yere RP atanları kabul etmiyorlarmış ;)

Nighthawk
01/07/2013, 06:53
Katılımınız için teşekkür ederiz arkadaşlar. 54 oyda %50-50 oran çıktı. Geri bildirime göre sistemimizi değiştirdik. "Tüm bilgiler" konusundan ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

DreadfuL
01/07/2013, 12:40
Genelde lobi oynuyorsa?

Bu cevabı verip de nasıl win sayısına göre ayrım yapıldı?

Burakula
01/07/2013, 13:13
oylamayı kaçırmışım herşey olup bitmiş ve sanırım birleştirilmemiş. Bence böylesi daha iyi birleştirilmemesi oyun kalitesini arttırıcaktır hatta maç sayısı artınca kendiliğinden bir lig oluşumna kadar gidebilir eğer bu iş tutarsa.

Nighthawk
01/07/2013, 15:30
Bu cevabı verip de nasıl win sayısına göre ayrım yapıldı?

Her şeyi benim düşünceme göre yapsaydık tek lonca olurdu :) Düzenleme talep nasılsa ona göre yapıldı.

Gehenna
01/07/2013, 16:10
Topluluk için loncaların bir tutulması iyi,fakat iyi oyuncuları elde tutabilmek için kötü..

Raichox
01/07/2013, 16:51
Bencede 2 Lonca kalması iyi çünkü 2 Lonca olursa Normal ve Hight loncasında bulunan bir player Master VH loncasına gitmek isticek ve bunu yapması için kendini geliştirmesi gerekir buda zamanla Master Loncasının kaliteli playerlar ile dolmasına vesile olucaktır.

Bana kalırsa 2 lonca oyuncu gelişimi ve rekabet ( burda aslında VH deki bir adam kötü gidiyorsa Normal Loncaya düşürülebilir.Buda performansını hep üst seviyede tutmasına sebeb olacağından kalite artar.) açısından çok iyi olucaktır.