PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satilik pudge set (dc hook, 2parça tagged), bf.tb, kantusa, arcana

FatAndFurry
05/07/2013, 00:34
Merhaba arkadaşlar. D2L'de son günlerde artan scam olaylarından dolayı, itemlerimi TR pazarında satmaya karar verdim. Itemleri TL olarak satmak istiyorum. Lütfen karşılık olarak Item ...vb şeyler teklif etmeyin.

D2L; http://dota2lounge.com/trade?t=15508857

Steam Profil; http://steamcommunity.com/id/FatAndFurry/

Dolandırıcılığa karşı Profil sicili; https://steamrep.com/search?q=fatandfurry

Fiyat Listesi;

DC Hook : 170 TL
BF : 170 TL
TB : 110 TL
Kantusa : 90 TL
Arcana : 60 TL
Stache (Tagged) : 60 TL

#FF8C00"]Itemlerin dolar bazında anlık fiyatlarını kontrol etmek için;

http://dota2lounge.com/
http://http://steamcommunity.com/market
http://dota2prices.com/equipment

Para transferi için; Hesap bilgisi için Telefon numaranızı PM'den atabilirsiniz. Yada numaramı talep edebilirsiniz.

İstenirse haftaiçi Taksim/İstiklar, Haftasonu Suadiye'de itemleri elden teslim edebilirim.

Anlaşma sağlandığında; Para transfer işlemini check edip, doğrulayınca eşyayı/eşyaları vereceğim. Kesinlikle ilk önce Item vermiyorum! Lütfen bu konuda ısrarcı olmayın.

İşimden dolayı bıraktığınız mesajlara gecikmeli olarak cevap verebilirim (approx. 1 saat).

Ciddi alıcılar haricinde, lakayt tavırlar sergileyen, dolandırmayı düşünen arkadaşlar, takas teklif edenler, hiç zahmet etmesin! İlgilenmiyorum/Engelliyorum!

İyi alış-verişler.

Raichoxunrefleksleri
05/07/2013, 00:45
Fiyatlar çok yüksek. Oyun içinde kozmetikten başka işe yaramyan bu itemler için ülkemin insanının bu kadar ödeyeceğini düşünmüyorum.

GL

Axé Capoeira
05/07/2013, 00:58
Ödeyen elbette var =)

LazyHero
05/07/2013, 00:59
Cidden fiyatlar cok yüksek

KONYALIYOBAZ
05/07/2013, 01:03
1) Fiyatlar çok yüksek
2) Kimse geçipte sana güvenip banka hesabına 170TL yatırmaz. Elden ele satışı düşünmen daha mantıklı olur.

FatAndFurry
05/07/2013, 01:05
Fiyatlar çok yüksek. Oyun içinde kozmetikten başka işe yaramyan bu itemler için ülkemin insanının bu kadar ödeyeceğini düşünmüyorum.

GL

Fiyatlar kesinlikle olması gerektiği gibi, hatta daha da ucuz. D2L sitesinden itemlerin satıi fiyatlarına bakılabilir.
Dota2Prices'dan da itemlerin key olarak değeri ölçülebilir. Itemlerin oyun içinde kozmetikten başka bir şeye yaramaması gerekiyor zaten. Aksi halde oyunun mekaniğine pozitif etki etmesi durumu, oyuna yatıracak çok parası olanlar için "power overwhelming" durumunu oluşturur ki bunu ne sen ne ben, ne de valve ister balance sıkıntısından dolayı. Ülkemin insanlarına gelince; tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki, çok daha pahalı eşyaların ticaretini yaptım daha önce.

1 key( $2.5 @ Steam Store)

İyi günler.

LazyHero
05/07/2013, 01:08
Fiyatlar kesinlikle olması gerektiği gibi, hatta daha da ucuz. D2L sitesinden itemlerin satıi fiyatlarına bakılabilir.
Dota2Prices'dan da itemlerin key olarak değeri ölçülebilir. Itemlerin oyun içinde kozmetikten başka bir şeye yaramaması gerekiyor zaten. Aksi halde oyunun mekaniğine pozitif etki etmesi durumu, oyuna yatıracak çok parası olanlar için "power overwhelming" durumunu oluşturur ki bunu ne sen ne ben, ne de valve ister balance sıkıntısından dolayı. Ülkemin insanlarına gelince; tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki, çok daha pahalı eşyaların ticaretini yaptım daha önce.

İyi günler.

1 keyi 2.5 dolardan hesapliyosaniz lütfen bu isi birakin
iyi günler ...

Zaphart
05/07/2013, 01:11

İyi günler.

Fiyatlar tabiki de yüksek.20 lira için senin ağız kokunu çekeceğime gider Valve den tanesine 2.5 dolar verip 40 key alırım hooku almak için mesela. 120 tl den bile satsan bu şartlar altında zor alıcı bulacakken, 170 biraz uçuk bi rakam olmuş.

FatAndFurry
05/07/2013, 01:12
Arkadaşlar fiyatların yüksek olması gibi bir durum söz konusu değil.

Itemleri bilenler, zaten key cinsinden brim fiyatlarını anlayabilir.

Dc Hook = 40key x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)
BF = 40key x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)
TB = 24key x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)
Kantusa = 20 x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)
Arcana = Kantusa = 20 x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)

1 ABD Doları = 1,94280008 Türk Lirası (05.07.2013)

FatAndFurry
05/07/2013, 01:13
Cidden fiyatlar cok yüksek

Hemen ekliyorum bilgilere. Güvenip, güvenmemek alıcının tercihi.

LazyHero
05/07/2013, 01:15
Hemen ekliyorum bilgilere. Güvenip, güvenmemek alıcının tercihi.

arkadasim güvenme konusunu gectim de rica ediyorum milleti burda düdüklemeye calisma kimse keyi 2.5 dolardan almiyo yani onu demek istiyorum tabi istiyosan hooku 1700 dolardan satisa cikar beni ilgilendirmezde kimse 2.5 dolardan tanesini emin ol

Zaphart
05/07/2013, 01:15
Arkadaşlar fiyatların yüksek olması gibi bir durum söz konusu değil.

Itemleri bilenler, zaten key cinsinden brim fiyatlarını anlayabilir.

Dc Hook = 40key x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)
BF = 40key x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)
TB = 24key x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)
Kantusa = 20 x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)
Arcana = Kantusa = 20 x $2.5 (Anahtarın birim fiyatı)

1 ABD Doları = 1,94280008 Türk Lirası (05.07.2013)
Benim attığım postu da bilgilere ekle kardeşim.Anlaman gereken şudur ki : hooka 170 tl verecek, verebilecek adam seninle uğraşmaz storedan key alıp 100 dolara satın alır.

LazyHero
05/07/2013, 01:18
Benim attığım postu da bilgilere ekle kardeşim.Anlaman gereken şudur ki : hooka 170 tl verecek, verebilecek adam seninle uğraşmaz storedan key alıp 100 dolara satın alır.

katiliyorum adam onunla ugrasicagina community markettan 100 kere alir ayni fiyata

FatAndFurry
05/07/2013, 01:19

Alıcının tercihi.

FatAndFurry
05/07/2013, 01:22
Fiyatlar tabiki de yüksek.20 lira için senin ağız kokunu çekeceğime gider Valve den tanesine 2.5 dolar verip 40 key alırım hooku almak için mesela. 120 tl den bile satsan bu şartlar altında zor alıcı bulacakken, 170 biraz uçuk bi rakam olmuş.

Demogojiye gerek yok. Kimsenin ağız kokumu da çekmesine gerek yok. Ben itemlerime fiyat biçerim; sen ister alırsın, ister almazsın.

Raichoxunrefleksleri
05/07/2013, 01:24
Kendin bilirsin, bu fiyatlara alıcı bulman çok zor. Buraya yorum atan herkeste aynı kanının oluşması bunun en büyük örneği.

Zaphart
05/07/2013, 01:27
Demogojiye gerek yok. Kimsenin ağız kokumu da çekmesine gerek yok. Ben itemlerime fiyat biçerim; sen ister alırsın, ister almazsın.

Forum burası, bişeyler satmaya çalışıyorsan dmilletin yorumlarına da katlanmalısın.Umarım bi enayi bulursun itemlarını satacak :).Kolay gelsin.

laohl
05/07/2013, 01:38
Dolar kuru 1.94 kanka fiyatı ona göre düzenle, go 190:D

FatAndFurry
05/07/2013, 01:39
Forum burası, bişeyler satmaya çalışıyorsan dmilletin yorumlarına da katlanmalısın.Umarım bi enayi bulursun itemlarını satacak :).Kolay gelsin.

Kimsenin kimseye katlanmak gibi bir zorunluluğu olamaz. Forumun kuralları çerçevesinde herkes özgürce yorumunu yapabilir eğer başkasının özgürlüğünü kısıtlamıyorsa. Ticaret yapıyoruz burada. Katlanılmaması gereken bir durum varsa o da sattığım/satacağım itemleri alan kullanıcılara senin enayi diye atıfta bulunmandır. Hiç etik değil.

İyi geceler.

Raichoxunrefleksleri
05/07/2013, 01:56
170 liraya alacağınıza, gidin Steam shoptan alın. Güvenlik>20 lira.

Samimi olmadığın çok net.

Zaphart
05/07/2013, 02:10
Kimsenin kimseye katlanmak gibi bir zorunluluğu olamaz. Forumun kuralları çerçevesinde herkes özgürce yorumunu yapabilir eğer başkasının özgürlüğünü kısıtlamıyorsa. Ticaret yapıyoruz burada. Katlanılmaması gereken bir durum varsa o da sattığım/satacağım itemleri alan kullanıcılara senin enayi diye atıfta bulunmandır. Hiç etik değil.

İyi geceler.
Ben herhangi birinin özgürlüğünü kısıtlıyormuyum burada?Bence kısıtlamıyorum :) Müstakbel müşterilerinize yaptığım enayi atıfına katlanamıyorsanız, daha farklı satış yöntemleri arayınız beyefendi.

LazyHero
05/07/2013, 02:12
yav arkadasim gelip söyle acikca iste ben gavurlari düdükleyemedim gelip sansimi birde burada deneyim diye :)

MrFoseptik
05/07/2013, 02:31
arkadaşım ben sana çok güveniyorum. Fiyatta ucuz gidip almayanlar haline yansın :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD yakında kim milyoner olmak ister?'e katılacam. Oradan 1 milyon kazanacağıma eminim. Hepsini toplu alacam :D

FatAndFurry
05/07/2013, 08:48
Ben herhangi birinin özgürlüğünü kısıtlıyormuyum burada?Bence kısıtlamıyorum :) Müstakbel müşterilerinize yaptığım enayi atıfına katlanamıyorsanız, daha farklı satış yöntemleri arayınız beyefendi.

Mesela?

FatAndFurry
05/07/2013, 09:06

bla bla bla...

Zaphart
05/07/2013, 12:04
Mesela?
Satıcının tercihi.

Banane hacu naparsan yap :D

WeRdeR WeReMeM
05/07/2013, 12:14
Ben daha ucuza satıyorum hook'u ve Lockjaw'i piyasayı öldüreyim bari hemen.

Gray Fox
05/07/2013, 12:36
Obur itemlere bakmadim ama hook zaten 75-80 dolara alincak birsey. Kimsenin 170 liraya alicagini sanmam. Ve trade de keylerin 2.5 ten sayilmaz bildigim kadariyla. Ayrica fiyatina dota2prices tan bakiyorsan diyecek birsey yok daha.

Neyse iyi sanslar sana.

AloneOrDeaD
05/07/2013, 12:57
o değilde pudge iyi hero he

Nighthawk
05/07/2013, 13:31
Trade'te 1 key 2.5 dolardan hesaplanmaz. Bilmeyen öğrensin diye söylüyorum yani.

berkbegins
05/07/2013, 13:43
abi her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim..

MAL adamın malı isterse 30000000 TL ye satışa koyar kaldı ki steam mağazada en düşük dc fiyatı 95$dı en son baktıgımda o da yaklaşık 170 TL ye tekabül ediyor.

Eğer malı almak istiyorsan ticarette pazarlık diye bir durum var. Şartlarını koymuş adam yazmış : item takası yoktur demiş. Yok trollemek se amaç eyvallah ama sanki bir bok biliyormuş havasında key 2.5 dolar olur mu olmaz mı trade şöyle yapılır böyle yapılır konuşmaları beni bayıyor.

Özellikle adamın steam geçmişine ve itemlerine bakarsanız adam anlıyordur heralde neyi ne kadara satabileceğinden.

kusura bakmayın yine atarlandım.

Gray Fox
05/07/2013, 14:00

MAL adamın malı isterse 30000000 TL ye satışa koyar kaldı ki steam mağazada en düşük dc fiyatı 95$dı en son baktıgımda o da yaklaşık 170 TL ye tekabül ediyor.

Eğer malı almak istiyorsan ticarette pazarlık diye bir durum var. Şartlarını koymuş adam yazmış : item takası yoktur demiş. Yok trollemek se amaç eyvallah ama sanki bir bok biliyormuş havasında key 2.5 dolar olur mu olmaz mı trade şöyle yapılır böyle yapılır konuşmaları beni bayıyor.

Özellikle adamın steam geçmişine ve itemlerine bakarsanız adam anlıyordur heralde neyi ne kadara satabileceğinden.

Seni bayiyorsa okuma ozaman? Bu bir forumdur,forumda da dusunce paylasimi yapilir. Yorumlarin cogu kendi fikirlerini paylasmis.

Raichoxunrefleksleri
05/07/2013, 14:03

Sadece 170 liraya alıcı bulamayacağını söyledik.

berkbegins
05/07/2013, 14:22
Ortaya konuştum hacı.

Sercan<Michaell>
05/07/2013, 14:27
Ortaya konuştum hacı.

Berk geçen de ortaya magnusla skewer attıydın lan hatırladın mı.

FatAndFurry
05/07/2013, 14:44
Dota 2 Ticaret piyasasını domine eden bir kaç site var sadece. D2L, D2Prices, SteamMarket ve D2T. DC Hook'u örnek gösterecek olursak, Steam Markette gün, hafta ve aylık olarak detaylı bir biçimde chart'a dökülmüş istatistikler. Bu itemin ortalama fiyatı 85-95 dolardır. Bazı arkadaşlar 1 key, 2.5 dolardan hesapladığım için bu işi bilmediğimi iddia ediyor.

DC Hook = $90(ortalama) / 1 key (birim fiyatı 2.5) = 36 key eder ki bu itemin key cinsinden fiyat range'i 35-42 keydir.

Dünyanın hiç bir yerinde Türkiye'deki gibi $90'lık DC Hook'u 100TL'ye (approx. $50) almak mümkün değildir. Türkiye kanalında bazı kişiler parasal anlamda sıkıntıya girmiş olup, $90'lık itemi 100 TL'ye satmış olabilir. Bu beni bağlamaz. Satıcının kendi inisiyatifidir. Sonuç itibarı ile Global anlamda ticaret yapıyorum ve item başına ortalama 10TL ($5) kar edip satıyorum. 85 dolara aldığım Hook'u elimde bekletip, piyasası kızıştığı anda 90 dolar'a satıyorum.

Sonuç olarak;
Bu işi kurallarına göre yapıyorum. Türk Lirası'nın dolar kuruna göre değersiz olması, benim yurtdışı kaynaklı $85'a aydığım Hook'u 100 TL ye satmamı gerektirmiyor.
X ülkesinde yaşayan birisinden ben item alırken dolar'ı baz alarak pazarlık yapıyorsam, satarken de bu şekilde satarım. Sonuç itibarı ile konuyu açtığım başlıkta bir sürü kaynak paylaştım. Item'lerin piyasası kontrol edilebilir. Fiyatlarım Legit'tir! İsteyen alır, istemeyen almaz.. X kişinin arkadaşı Hook'u 100 TL'ye almıştır, bu da beni bağlamaz.

Dota 2'nin Platformu olan Steam Market'te Key'in satış fiyatı $2.5'dır. Markette satış için kesilen vergiler yüzünden insanlar keylerini markette satıp Valve'yi zengin etmek yerine, biraz indirim yaparak elden satabilir.

Fiyatım budur; ister alırsın, ister almazsın. Durduk yere daha tanımadan ya da ticaret yapmadan, insanları neye göre yargılayıp da samimiyetsizlikle suçluyorsun?

İyi günler.

Raichoxunrefleksleri
05/07/2013, 14:48
Berk geçen de ortaya magnusla skewer attıydın lan hatırladın mı.

Icefrog Magnus'ın fun name'ini Berk yapacakmış :D :D :D

Berk's RP > PGG's Blackhole > Loda's Chronosphere.

Gehenna
05/07/2013, 15:27
kolay gelsin..cevaplara bakıp canını sıkma.Umarım istediğin fiyata satarsın :)

napstar
05/07/2013, 16:30
FatAndFurry güvenilir bir arkadaştır.

FatAndFurry
05/07/2013, 16:47

Tşk ederim.

berkbegins
05/07/2013, 17:55

ben nasıl bir insanım

not : yeter lan NE RP miş arkadaş!!!!!!!!!