PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 ve Dota 1 arasındaki farklar

fikho
07/07/2013, 16:51
1. Bloodseeker ın midası herhangi bir crep e kullandığında: dota 2 de can alıp dota 1 de alamaması
2. Bloodseeker ın bloodrage skil ini kendine kullanıp bkb basdığında: dota 2 de bloodrage nin üstünden kalkmaması dota 1 de kalkması
3. Dota 2 de Desolatar haric bütün orbların beraber çalışıyor olması dota 1 de hic biri birbiri ile beraber çalışmaması
4. Dota 1 de orb effect bir skile sahip herhangi bir heroya mask of death kasıldığında kendi orb skil i yerine mask of death ın çalışması Dota 2 de tam tersi
5. Bloodseeker ın Ultisi olan bir skeleton king i kesdiğinde Dota 2 de can alabilmesi Dota 1 de alamaması

şimdilik aklıma gelenler bunlar , eklemelerim olucakdır
sizinde eklemenizi bekliyorum

Ginyx
07/07/2013, 16:58
Dota 1 de ruslardan çekmiyorduk

napstar
07/07/2013, 17:32
Binlerce fark var ve bu konu açıldı zaten daha önce. :/

Yine de beni deli eden 2 tane farklılık söyleyeyim;

1) Aura'lar için bir görsel olmaması.
2) Düşman hero'nun ilizyonlarına atak verdiğimizde creep'lerin üstümüze yardırması. (Dota 1'de bu şekilde hangisinin gerçek olduğunu kısa sürede anlıyorduk)

fikho
07/07/2013, 17:48
Binlerce fark var ve bu konu açıldı zaten daha önce. :/

Yine de beni deli eden 2 tane farklılık söyleyeyim;

1) Aura'lar için bir görsel olmaması.
2) Düşman hero'nun ilizyonlarına atak verdiğimizde creep'lerin üstümüze yardırması. (Dota 1'de bu şekilde hangisinin gerçek olduğunu kısa sürede anlıyorduk)

makale acılmıs evet ama orda yazılmayan eksikleri yazdım ben ve sizdende bekliyorum

Gray Fox
07/07/2013, 17:54

Turklerden cekiyorduk. Tabi eurobattle dan bahsediyorum.

Raichoxunrefleksleri
07/07/2013, 18:00

Bir ekleme,Yunanlar ve ukraynalılar da ruslarınkine benzer alfabe kullaıyor. Yani senin rus olduğunu düşündüğün kişilerin yunan veya başka milletten olma ihtimali de var.

FafraGa
07/07/2013, 18:17
boris dota 2 de bilinen 500 den fazla bug olduğunu söylemişti bence uğraşmayın

Ginyx
07/07/2013, 18:32
Bir ekleme,Yunanlar ve ukraynalılar da ruslarınkine benzer alfabe kullaıyor. Yani senin rus olduğunu düşündüğün kişilerin yunan veya başka milletten olma ihtimali de var.

Haklısın olsun benim lafım ruslaraydı :D

KEREEEEEEEEEEEM
07/07/2013, 20:48

Türklerden çekiyorduk o yetmez mi? Ruslarda oyunu adam gibi bilen birine rastlama ihtimalimiz daha fazla Türklere nazaran. (Tabi DotA için)

Rubick'in çalamadığı skiller. En önemlisi Death Prophet'in ultisi. Ve çalan skilin isminin çıkmaması. Dota2ye gelmesini bekliyorum bunun.

Auralar için heroya tıklayınca skilin kaç level olup olmadığını gördüğün için konulmamış olabilir. Çok da gerekli değil bence. Bunu demişken Aghanim kasınca da heroda bir belirti olmuyo o da var.

Ayrıca şöyle de bir bug var dota2de. İnvoker ın skillerinin üstüne gelince mesela defening blast ise qwe nin seviyeleri etki ettiği özellikte renk farklılığı ile anlaşılıyor. Bu da invo exorta 1 level vermiş meteor vurmaz kaçmaya gerek yoku doğuruyor. Bunun hemen düzeltilmesi lazım.

BorisPeace
07/07/2013, 21:04
Dota 1 ve Dota 2 yazmana gerek yok; biri DotA, diğeri Dota 2 (:

DotA'da BS midas kullandığında HP kazanıyor. Diğerleri doğru ve genelde oyun motorundan kaynaklanan farklılıklar. Hazırladığım DotA ve Dota 2 arasındaki kasıtlı farklar listesi burada (http://www.gamehonor.com/content.php/665-DotA-ve-Dota-2-Aras%C4%B1ndaki-Kas%C4%B1tl%C4%B1-Farkl%C4%B1l%C4%B1klar). Eminim hala eksik olan birçok şey vardır.

KEREEEEEEEEEEEM
07/07/2013, 21:32
Dota 1 ve Dota 2 yazmana gerek yok; biri DotA, diğeri Dota 2 (:

DotA'da BS midas kullandığında HP kazanıyor. Diğerleri doğru ve genelde oyun motorundan kaynaklanan farklılıklar. Hazırladığım DotA ve Dota 2 arasındaki kasıtlı farklar listesi burada (http://www.gamehonor.com/content.php/665-DotA-ve-Dota-2-Aras%C4%B1ndaki-Kas%C4%B1tl%C4%B1-Farkl%C4%B1l%C4%B1klar). Eminim hala eksik olan birçok şey vardır.

Kasıtlı olanlar onlar sadece. Kasıtlı olmayan kaç şey vardır kim bilir.

Ginyx
07/07/2013, 22:16
Türklerden çekiyorduk o yetmez mi? Ruslarda oyunu adam gibi bilen birine rastlama ihtimalimiz daha fazla Türklere nazaran. (Tabi DotA için)

Rubick'in çalamadığı skiller. En önemlisi Death Prophet'in ultisi. Ve çalan skilin isminin çıkmaması. Dota2ye gelmesini bekliyorum bunun.

Auralar için heroya tıklayınca skilin kaç level olup olmadığını gördüğün için konulmamış olabilir. Çok da gerekli değil bence. Bunu demişken Aghanim kasınca da heroda bir belirti olmuyo o da var.

Ayrıca şöyle de bir bug var dota2de. İnvoker ın skillerinin üstüne gelince mesela defening blast ise qwe nin seviyeleri etki ettiği özellikte renk farklılığı ile anlaşılıyor. Bu da invo exorta 1 level vermiş meteor vurmaz kaçmaya gerek yoku doğuruyor. Bunun hemen düzeltilmesi lazım.
Doğru ruslara nazaran Türklerden çekmek daha kötü hem oynayamayıp hem sövüyolar