PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DotA 2 skill bracket hakkında!!!

Raichoxunrefleksleri
11/07/2013, 15:12
Skill bracket bildiğim kadarıyla 10 kişinin ELO ratinglerinin ortalaması alınarak ortaya çıkıyor. Mesela oyuna yeni başlamış biri ile 4 tane profesyonel oyuncu aynı partiyle oyuna girerse o oyun very highta olur. Ama solo girseydi skill bracket'i normal olucaktı. Yani eğer solo matchmaking kullanmıyorsanız skill bracket sizin ELO rating'inizi göstermez. (Solo mm ise sizinle yakın ve aynı seviyede olan oyuncuları eşleştiriyor. Yani ortalama sizin seviyenize çok çok yakın oluyor.)

Mesela dün partiyle 2 oyun attım. 2'si de Yüksek'e girmiş. Fakat son zamanlarda oynadığım solo mm'lerin hepsi Very High'taydı.

Örneğin:

Dün partiyle böyle bir oyuna girmiştim. Açıkçası bu oyundan aldığım zevki solo girdiğim o sözde Very High mm'lerden almıyorum. Ve yanımdakiler ciddi anlamda çok iyi oyuncular.
http://i40.tinypic.com/2e537eb.jpg

2 gün önce de Napstar ile böyle bir oyuna girdim. Troll hali hazırda picklemişken, Adam mirana pickleyip #1 oynayacağım dedi. Ve Trolle aynı lane'e gittiler. Ben üstte kasıyordum. Ne olduğunu görmedim fakat büyük ihtimal 2'si de birbirinden farmını çaldı. Fakat bizim clockwerk ve undying onlara lane'i kaybetti. Düşünün yani, bu ikiliye lane kaybeden bir ikiliden bahsediyoruz.

Oyunun sonlarına doğru troll kendi itemlerini kırdı ve feedlemeye başladı. Fakat Napstar ve ben oyunu taşımasaydık, kaybedicektik. Bizim de öyle bir takımımız vardı... Ama bu very high, ne garip değil mi :)
http://i40.tinypic.com/ig9hcj.jpg

Demek istediğim, DotA 2 seviyeleri Solo mm oyunlarına bakılarak yapılsın ;)

Melkor
11/07/2013, 15:15
2-17

Sercan<Michaell>
11/07/2013, 15:21
nicki mr.sucker olan birinden ne bekliyosun. Ben anlayamadım zaten bu matchmaking sistemini. Ne zaman win serisine bağlasam bir süre sonra lose serisine bağlatıyor beni. bıktım bezdim. sabit bir party istiyorum haftasonları yardırcagım.

Burakula
11/07/2013, 15:23
solo girdiğin oyunlar very high mmr de ise zaten bir süre sonra partylerinin mrrsini de yukarı çekmeye başlarsın(oynadığın kişiler hep normalde değilse) ve çoğu very high olmaya başlar. bence kafana takma ve oynamaya devam et eğer very hightaysan bir süre sonra avatarının altındaki yazı da değişicektir. bu da skill bracket sisteminin doğru çalıştığını gösterir.

Raichoxunrefleksleri
11/07/2013, 15:48
2-17

Ahahaha gerçekten mi? Lobi de gecenin 2'sinde attığımız 5. lobi oyununda kafa göz kalmamışken, öylesine oynadığımız bir oyundu. Nitekim zaten çoğunu sizin base'de öldüm :D Trollediysen bilmiyorum, fakat umarım ciddi değilsindir :(

Melkor
11/07/2013, 15:58
Ahahaha gerçekten mi? Lobi de gecenin 2'sinde attığımız 5. lobi oyununda kafa göz kalmamışken, öylesine oynadığımız bir oyundu. Nitekim zaten çoğunu sizin base'de öldüm :D Trollediysen bilmiyorum, fakat umarım ciddi değilsindir :(

Aynı takımdaydık, sn bni nsl htrlmzsn yhaa hr şy btti .s.s.s.s.s

FeedGuaranteed
11/07/2013, 16:26
bizim takımdaki herkesi astralleyince karşıdan sandı heralde seni :D Zaten hiçbir combatta senin milleti kestiğini görecek kadar yaşayamadı pırasa :P

Melkor
11/07/2013, 16:27
bizim takımdaki herkesi astralleyince karşıdan sandı heralde seni :D Zaten hiçbir combatta senin milleti kestiğini görecek kadar yaşayamadı pırasa :P

Ahahuasdklaskdj kendisini stunlamakla çok meşguldü :P

Krizalid
11/07/2013, 16:45
İlk resim bozuk :\

Bu arada MMRating'i düşük 10 kişi bir araya gelip insan gibi oyun oynasalar o oyun yine de Very High'da çıkabilir mi? Oyunların Skill level'ını Carry olarak işaretlenmiş heroları alıp dk50'de 1200 canla gezenler düşürüyor sanırım.

Raichoxunrefleksleri
11/07/2013, 17:46

La sen tepaç mısın :D :D :D ben seni başka birini sanıyorum :D :D

Melkor
11/07/2013, 17:49
La sen tepaç mısın :D :D :D ben seni başka birini sanıyorum :D :D

*doublefacepalm* Tepaç benim panps :D

Raichoxunrefleksleri
11/07/2013, 18:44
*doublefacepalm* Tepaç benim panps :D

SDHA DHAJDSHJ Ben seni Tayyipthewhite sanmıştım :D :D :D

Melkor
11/07/2013, 18:50
SDHA DHAJDSHJ Ben seni Tayyipthewhite sanmıştım :D :D :D

Tayyip the Grey! Nicklerle ilgili problemlerin mi var lan :A:H:A:AS:D:DASD:

KEREEEEEEEEEEEM
11/07/2013, 19:10
Ya ben de normal seviyedeyim ama benim oynadığım oyunlarda da gerçekten oyunu ilen insanlar oluyor. Ha takımda 3 carry varken "pleaseeee suupppoorttt" diye bağırmama rağmen hala carry alanlar da ne kasacağını bilmeyenler de çıkıyor ama bu skill bracketlar hiç de gerçeği yansıtmıyor bana göre.

Pırasının başına gelen feederllar gibi dendi nin oyunlarında da bas baya feeder vardı yani. dendi pek konuşmuyodu ama yanındakiler "please uninstal dota2" diye haykırıyolardı.

Sonuç loncalar birleştirilsin.

Ha demişken 2-17 lik oyunda pharazon başta hep kendini stunlayıp combatlarda ilk o ölünce çakmasın anlamasın millet diye 10. ölümünden sonra trollemeye başladı o ayrı konu :D

Raichoxunrefleksleri
13/07/2013, 01:38
:D :D :D :D 2 Tane solo mm attım, very high'a tekrar girmişim :D

Burakula
13/07/2013, 01:56
:D :D :D :D 2 Tane solo mm attım, very high'a tekrar girmişim :D

dedik sana, biraz abi sözü dinlesen adam olcan