PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugun kısmındaki bölumler

ScReaM0fPain
12/07/2013, 21:59
Neden blog ve guncellemeler kısmı turkçeye çevrilmiyor? Hep merak etmişimdir sorim dedim. Yani çevrilse daha verimli olabilir. Nedeni nedir çevrilmemesinin?

sehnoc
12/07/2013, 22:00
valve para verip yaptırmıyor kimsede gönüllü olarak çevirmek istemiyor herhalde.baya uzun yazılar var orda çünkü kim uğraşcak xd xd.

ScReaM0fPain
12/07/2013, 22:03
valve para verip yaptırmıyor kimsede gönüllü olarak çevirmek istemiyor herhalde.baya uzun yazılar var orda çünkü kim uğraşcak xd xd.

Sence neden dota 2 turkçe oynanabiliyor

sehnoc
12/07/2013, 22:21
Sence neden dota 2 turkçe oynanabiliyor

dota 2 türkçe oynanmıoki sadece skill açıklamaları falan türkçe. seslendirmeler falan türkçe değil. o skill açıklamalrını bu sitenin adminleri yapıyo galiba onlar gelsinde en doğru cevabı verirler panpa .

Nighthawk
12/07/2013, 22:48
Blog yazıları şu anda bizim çeviri sistemimizde yer almıyor. Blog'ta İngilizce dışında 6 dil var. Diğer sayfalarda ise yine İngilizce dışında 23 dil var. Yani durum sadece Türkçe'ye özel değil, Valve'in blog yazılarını bir dilin çeviri sistemine dahil etme kıstası ne bilmiyorum. Ancak eğer kalan kısımların çevrilmişlik yüzdesi ise, Türkçe'de halen birçok eksik çeviri olduğu için şu an gelmesi zor olabilir. Şahsen ben UI'daki stringleri güncellemelerden hemen sonra çevirmeye ve tamamı çevrili olmasına özen gösteriyorum, o yüzden Türkçe'ye çevrilmemiş yerleri farketmeniz zor olabilir. Ancak kahraman hikayeleri ve görsel eşyaların çevirileri büyük ölçüde yapılmadığı için çevrilmemiş yüzdemiz de fazla, diğer çevirmenlerin de çevirmeye pek hevesi yok gibi şu sıralar.

BorisPeace
12/07/2013, 23:47
Hem ramazan, hem tatil, hem havalar sıcak, hem de Steam indirimi var :/ Çevirmenler de insan :D