PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Steam Support Ticket Yollama

dedekorkut
13/07/2013, 17:01
Hesabım çalındığında yaklaşık bi 10 - 15 kişi ''Nasıl geri aldın, ne yaptında verdiler, ben 3 - 4 aydır bekliyorum bir yerde hata mı yaptım acaba, tam olarak sen ne yazdın'' tarzında sorular soran arkadaşlar oldu. Bende Ticket yollama ile ilgili kısa bir video çektim. Forum aktif olduğu için konuyu açıyorum problemi olanlara belki yardımım dokunur diye; Lakin trolleyecek arkadaşlar bulaşmazsa sevinirim. İyi günler herkese.

https://www.youtube.com/watch?v=YUr7np-cdS0

Raichoxunrefleksleri
13/07/2013, 17:23
Şanslıymışsın. Volvo yetkilileri her ticket'ı okumuyor. Okuduysa da cevap yazmıyor. Mythical itemim çalındığında hiçbir şey yapmadılar. Yani tamamen şans işi bu.

dedekorkut
13/07/2013, 17:30
Şanslıymışsın. Volvo yetkilileri her ticket'ı okumuyor. Okuduysa da cevap yazmıyor. Mythical itemim çalındığında hiçbir şey yapmadılar. Yani tamamen şans işi bu.

Ama o şimdi çalınma durumuna bağlı. Steam hesabına girip, şifreni değiştirip, item(lerin)i alıp, ticket attıysan ve geri vermediyseler anormal bir durum. Ama başka türlü olduysa, mesela geçen birisi diyor ki; ''Abi benim bi arkadaşa, tanıdığım birisiydi, 2 heronun set itemlerini yolladım. 1 - 2 el oynamak için istedi ama sonra hepsini sildi. Nasıl geri alabilirim?'' Senin ki de böyle bir durum ise alamazsın tabii ki. Sonuçta kendi elinle vermiş oluyorsun itemleri.

akin
13/07/2013, 18:03
çalinmamasi için ne gibi güvenlik önlemleri alabiliriz.sistemin açiklari nelerdir ??

ViktorReznov
13/07/2013, 18:40
Abi peki nasıl çalındığını anlayabildin mi?Genelde fake sitelerden oluyor bu tip şeyler, bizim de başımıza geldi ama geri alabilmiştik; hem de t2 smeevil gitmişti.

dedekorkut
13/07/2013, 18:52
Abi peki nasıl çalındığını anlayabildin mi?Genelde fake sitelerden oluyor bu tip şeyler, bizim de başımıza geldi ama geri alabilmiştik; hem de t2 smeevil gitmişti.

Nasıl çalındığını anlayamadım açıkcası. Yani hiç bir mantıklı açıklama gelmiyor aklıma. Bir çok fake sitesini bildiğim için zaten linke tıklayıp gitme gibi bir durum olmadı. Adamla Steam'den konuşurken bir anda oldu. Belki bir açık vardı Steam'de bilmiyorum yani.

çalinmamasi için ne gibi güvenlik önlemleri alabiliriz.sistemin açiklari nelerdir ??

Öncelikle Steam Guard'ın açık olması gerekiyor. Böylelikle birisi şifreni bilip girmek istese bile, e-posta adresine kod geliyor ve o kodu yazmak zorunda kalıyor. Aslında bu sistemi e-posta değilde cep telefonuna sms olarak yapsalar çok daha güvenli ve çalınabilme ihtimali sıfıra düşerdi. Ama yapmamışlar. Mesela belirli linkler var; steamcomminiutiyi.com, steamcommunity.tk gibi bir çok fake siteler var. Bunlara girip üyeliğini girmeye çalışırsan direk patlarsın. Bir de Steam kullanıcı adını pek fazla göstermemeye çalış. SS veya videolarda olmadığı sürece senden başka kimse göremez onu.

ViktorReznov
13/07/2013, 20:21
Bildiğim kadarıyla birşey eklemek istiyorum. Bu tip çalınmalarda size itemlerinizi / acc nizi geri verdiklerinde bunun sadece 1 kereliğine mahsus olduğunu birdaha yardımcı olmayacaklarını söylemişlerdi bize. Herkese böyle mi yapıyorlar emin değilim.

dedekorkut
13/07/2013, 21:51
Bildiğim kadarıyla birşey eklemek istiyorum. Bu tip çalınmalarda size itemlerinizi / acc nizi geri verdiklerinde bunun sadece 1 kereliğine mahsus olduğunu birdaha yardımcı olmayacaklarını söylemişlerdi bize. Herkese böyle mi yapıyorlar emin değilim.

Bende böyle birşey duydum ama 2. kez başına gelen varsa bi o konuşsunda öğrenelim ya :D