PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 Mağaza Alışverişi

SefaYrtsvr
13/07/2013, 23:18
selam arkadaşlar dota2 mağazadan anahtarlık almak istiyordum fiyatıda gayet düzgün fakat üyelik alırken türkiye yok sanırım türkiyeye satış yapılmıyor bilgisi olan varmı ?

Nighthawk
13/07/2013, 23:38
Evet normal şartlarda Türkiye'ye kargolanmıyor.

Gray Fox
13/07/2013, 23:48
http://dota2store.net/

bu sitede var. Ne kadar guvenilir bilemem ama 2-3 kez karsima cikti soyliyim dedim.

Ph0neix022
14/07/2013, 01:23
Abi dota2store de volkan abi var ya bilmeyen varmı ki hala ?

https://www.facebook.com/trdota.wolkhan?fref=ts

WeRdeR WeReMeM
14/07/2013, 01:36
Abi dota2store de volkan abi var ya bilmeyen varmı ki hala ?

https://www.facebook.com/trdota.wolkhan?fref=ts

Volkan abinde milleti geri zekalı sanıyor ama :) 5 dolarlık bok gibi bir parçayı 50 dolara burada satmaya çalışan kişidir kesin.

Nighthawk
14/07/2013, 02:19
Kulaklık Türkiye'ye en fazla 180'e gelir. talse forumda 240'a satmaya çalıştı, fahiş fiyat dediler. Burdan 290'a alan oluyor mu merak konusu.

Gerçi bütün ürünlerde böyle bu, elektronikte de. Nexus 10 tabletler mesela, Türkiye'de satılmıyor. ABD'den alıp gelsen 950 liraya gelir. Kendi getiren, hiçbir gümrük vergi masrafı olmamasına rağmen, Türkiye'de 1500 liraya satıyor. %50 kâr. Kısacası sen bireysel olarak alamadığın için keyfi kâr marjlarına mazur kalıyorsun. Alıcısı çok olsa, rekabet oluştuğunda bu kâr marjları çok çok daha aşağı iner aslında.

WeRdeR WeReMeM
14/07/2013, 03:21
Uçuk fiyatlı ürünlerde bilemem ama dediğim olay bildiğin 5 dolar ya şaka gibi :) ebay'da 5 dolar ürün almış uyanık. Burada 5 dolarlık anahtarlığı 50 dolar demiyor mu beni ayar ediyorlar :D :D Gerçi onun bi suçu yok alan mal.

Night
14/07/2013, 04:21
Uçuk fiyatlı ürünlerde bilemem ama dediğim olay bildiğin 5 dolar ya şaka gibi :) ebay'da 5 dolar ürün almış uyanık. Burada 5 dolarlık anahtarlığı 50 dolar demiyor mu beni ayar ediyorlar :D :D Gerçi onun bi suçu yok alan mal.
Sanırım yanlış baktın anahtarlık fiyatı 30 tl olarak gözüküyor.

http://dota2store.net/urun/dota-2-blink-dagger-anahtarlik_130.aspx?CatId=132

BorisPeace
14/07/2013, 04:38
Bizdeki Fiyatı: 30TL + KDV
KDV Dahil Fiyatı: 30TL

Vergi nereye gitti :/

Night
14/07/2013, 04:47
Bizdeki Fiyatı: 30TL + KDV
KDV Dahil Fiyatı: 30TL

Vergi nereye gitti :/
Onu bende anlayamadım fakat çok fahiş bir fiyata da satılmıyor bence.

KKROguz
14/07/2013, 11:00
Herşeyi anlarımda şişme kurye ne ya :D Gül gül öldüm :D

SefaYrtsvr
14/07/2013, 12:04
sanırım buradaki konuyu görmüşte fiyat düşmüş gerçi yine kdv olayı kafama takılıyor :)

Bizdeki Fiyatı : 20,00 TL + KDV
Kdv Dahil Fiyatı : 20,00 TL

Night
14/07/2013, 12:55
sanırım buradaki konuyu görmüşte fiyat düşmüş gerçi yine kdv olayı kafama takılıyor :)

Bizdeki Fiyatı : 20,00 TL + KDV
Kdv Dahil Fiyatı : 20,00 TL

Geçtiğimiz haftada fiyat aynıydı baktığımda.

SefaYrtsvr
14/07/2013, 13:26
Geçtiğimiz haftada fiyat aynıydı baktığımda.

dün akşam 30 liraydı :)

Night
14/07/2013, 14:07
dün akşam 30 liraydı :)
E hala 30 :)

Raichoxunrefleksleri
14/07/2013, 14:26
E hala 30 :)

E şimdi de 30 :)

Night
14/07/2013, 17:10
E şimdi de 30 :)

Dün 30 du burayı görünce 20 olarak değiştirmişler dediği için bu şekilde yazmıştım :)

Archer
14/07/2013, 19:17
Ebay de satılıyorsa alabılrısınız kredi kartı ile burdaki ucuk fiyattan iyidir kargo yapıyolar diye biliyorum ben

Raichoxunrefleksleri
14/07/2013, 21:59
Dün 30 du burayı görünce 20 olarak değiştirmişler dediği için bu şekilde yazmıştım :)

O zaman yarın 25 mi olacak?

Night
14/07/2013, 23:05
O zaman yarın 25 mi olacak?

Zzzzzzzz

Gehenna
15/07/2013, 22:16
Arkadaşlar sitenin sahibi ordaki ürünlere 5 tl kar koysa bu işte bi ibnelik var diyip tırsanların sayısı,10 tl kar koyduğunda bu işte bi ibnelik var diyenlerin sayısından fazla olucağına eminim :D O siteden şu ana kadar kaç kişi alışveriş yapmıştır,bilmiyorum.Ama sürümden kazanma mantığına gelemiyecek kadar az müşterisi olduğuna eminim.Mesela ben kendime atkı aldım,mis gibi de kullanıyorum.O atkıyı daha ucuza almaya imkanım yoktu,yurt dışından getiremiyorum.Elektronik eşya getiren arkadaşlarım gümrükte cok daha fazla paralar ödemek zorunda kaldılar..Ne kadar kar ediceği kendi biliceği iş,almak da bizim.Sitede samimi olmayan herangi bir şey görmüyorum açıkcası.. :)

dedekorkut
15/07/2013, 22:38
Site bizim Volkan'ın yani adamın sahtekar falan olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca ben cüzdan almıştım hala kullanıyorum. Cüzdanın fiyatı normalde 20 dolar yaklaşık 40 tl yapıyor. Kargo falan derken 45 - 50 yi bulsa, ben 70 liraya almıştım. Bu durumun bir kaç iyi yanı ve kötü yanı var. Mesela bekleme süresi yurt dışına göre çok daha kısa sürüyor. Yurt dışından devamlı küp siparişi verdiğim için sanırım benden daha iyi bilecek birisi yoktur. 4 - 5 ayda bir sipariş veriyorum ve neredeyse bütün kargo şirketlerine de denedim. Yani kargo ücreti olarak 25 dolar alan şirketleride denedim ama en fazla 3 gün erken getirdiler. Kısacası kargo süresi bakımından çok daha kısa sürüyor. Bu iyi bir durum. İkinci iyi yani ürünleri satan kişi Volkan. Yani tanımayan insanın olmadığını sanıyorum burada. Satıcı güvenirliği de tamam. Fiyatlarda biraz pahalı olabilir. Tamam belki atkı cüzdan falan için problem değil ama anahtarlıklar mesela ilk geldiğinde bence pahalıydı. Şimdi fiyatları ne durumda bilmiyorum. Eğer ki ''ben 15 20 lira daha fazla vermem ama 1 ay kargo beklerim'' derseniz yurt dışından alırsınız. Bu arada ben yurt dışından uçakla, trenle, karayoluyla ve gemi ile de getirttim. Meğerse gemi ile gelenlerin bir çoğu teknolojik ürün olduğu için gümrüğe %80 ihtimalle takılıyormuş. Ama benim ürünlerim takılmamıştı. Kısacası nereden getirtirseniz getirtin, ürünü 2,5 - 3 haftadan önce beklemeyin. Bence alacağınız ürün anahtarlık değilse, alın gitsin. Hele de yurt dışından alış-veriş yapmaya biraz tırsıyorsanız ve ilk siparişiniz olacaksa almayın.

Nighthawk
15/07/2013, 22:41
Hele de yurt dışından alış-veriş yapmaya biraz tırsıyorsanız ve ilk siparişiniz olacaksa almayın.

Tam tersi, sürekli bir şey getirtmiyorsan gümrükte takılma ihtimali çok daha düşük. 2 hafta beklersin kapına gelir bir sorun çıkmaz sürekli bir şey getirtmeyenlerde.

dedekorkut
15/07/2013, 22:51
Tam tersi, sürekli bir şey getirtmiyorsan gümrükte takılma ihtimali çok daha düşük. 2 hafta beklersin kapına gelir bir sorun çıkmaz sürekli bir şey getirtmeyenlerde.

Gümrüğe takılır demiyorum zaten. Aynı üründen 2 - 3 tane almadığın zaman hiç bir problem olmuyor zaten. Ama sonuçta insanlarda ''ay acaba ne zaman gelicek? Gümrüğe mi takıldı? Nereden kontrol edicem bunu? Ödeme yaptım ama ekstra bir para çekmesinler? Ya bozuk çıkarsa (defolu) nasıl geri yollayacağım?'' Gibi bir çok problem yaratabilir ve telaşlanabilir. Ben böyle düşünüyorum. Sonuçta Türkiye'de yaşıyoruz ve PTT'nin yurt dışı dağıtım merkezini aradığınızda (oldu ki telefonu açarlarsa tabii) kadının size ''bilmiyorum ürününüz burada yok, büyük bir ihtimalle gümrüktedir. Oradan almanız gerekebilir. Eğer ki 2 hafta içinde almazsanız ürününüz geri yollanır'' demesi insanı ister istemez geriyor. Hatta bir keresinde ürünün Türkiye'de olduğunu ve gümrük kontrolünden geçtiğini bildiğim halde aradım ve kadın bana aynen şunu söyledi; ''Merhabalar Taha Bey, ürününüz dağıtım merkezine ulaşmış. Ama buradan gümrüğe yollanıp onay alması gerekiyor. Eğer ki onayı alamazsa ürünü 15 gün içinde sizin almanız gerekli. Tabii ürünü almak için kanıtlamanız gereken bazı hususlar var. Paypal veya kredi kartı dekontunuzu getirmeniz gerekiyor. Ayrıca ürünün bedeli kadar %40 ı kadar vergiside bulunur. Bunları yaptığınız taktirde ürünü geri alabilirsiniz.'' Bunu benim ürünüm onaylandığı halde diyor. Kadının hiç bir olaydan haberi bile yok. Kodumu girip bakmaya bile üşeniyor. Bir de o gümrük işi keşke %40 ı kadar kolay olsa. Orada ki memur senin tipini beğenmezse sana ''sen satıcısın bunu sokamazsın'' diyip sende ürünün vergisini alıp geri de yollayabilir. Ya da sana gıcık olur ürünü vermez. Bence bilen birisi olmadan kimse yurt dışından bir şey almasın arkadaş :DDD