PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turnuva Fikstürü

BorisPeace
17/07/2013, 03:54
1. Grup Aşaması - 26 Temmuz 2013 Cuma

Grup A
Grup B
Grup C
Grup D
Grup E
Grup F
Grup G
Grup H

Takım A1
Takım B1
Takım C1
Takım D1
Takım E1
Takım F1
Takım G1
Takım H1

Takım A2
Takım B2
Takım C2
Takım D2
Takım E2
Takım F2
Takım G2
Takım H2

Takım A3
Takım B3
Takım C3
Takım D3
Takım E3
Takım F3
Takım G3
Takım H3

Takım A4
Takım B4
Takım C4
Takım D4
Takım E4
Takım F4
Takım G4
Takım H4

Fikstür

Saat
Grup A
Grup B
Grup C
Grup D
Grup E
Grup F
Grup G
Grup H

21:30
A1xA2
A3xA4
B1xB2
B3xB4
C1xC2
C3xC4
D1xD2
D3xD4
E1xE2
E3xE4
F1xF2
F3xF4
G1xG2
G3xG4
H1xH2
H3xH4

22:45
A1xA3
A2xA4
B1xB3
B2xB4
C1xC3
C2xC4
D1xD3
D2xD4
E1xE3
E2xE4
F1xF3
F2xF4
G1xG3
G2xG4
H1xH3
H2xH4

00:00
A1xA4
A2xA3
B1xB4
B2xB3
C1xC4
C2xC3
D1xD4
D2xD3
E1xE4
E2xE3
F1xF4
F2xF3
G1xG4
G2xG3
H1xH4
H2xH3

2. Grup Aşaması - 27 Temmuz 2013 Cumartesi

Grup J
Grup K
Grup L
Grup M

Takım J1
(A grubu birincisi)
Takım K1
(C grubu birincisi)
Takım L1
(E grubu birincisi)
Takım M1
(G grubu birincisi)

Takım J2
(B grubu birincisi)
Takım K2
(D grubu birincisi)
Takım L2
(F grubu birincisi)
Takım M2
(H grubu birincisi)

Takım J3
(C grubu ikincisi)
Takım K3
(A grubu ikincisi)
Takım L3
(G grubu ikincisi)
Takım M3
(E grubu ikincisi)

Takım J4
(D grubu ikincisi)
Takım K4
(B grubu ikincisi)
Takım L4
(H grubu ikincisi)
Takım M4
(F grubu ikincisi)

Fikstür

Saat
Grup J
Grup K
Grup L
Grup M

J1xJ2
J3xJ4
K1xK2
K3xK4
L1xL2
L3xL4
M1xM2
M3xM4

22:45
J1xJ3
J2xJ4
K1xK3
K2xK4
L1xL3
L2xL4
M1xM3
M2xM4

00:00
J1xJ4
J2xJ3
K1xK4
K2xK3
L1xL4
L2xL3
M1xM4
M2xM3

Çeyrek Final Aşaması - 31 Temmuz 2013 Çarşamba

Takım A
Takım B
Takım C
Takım D
Takım E
Takım F
Takım G
Takım H

J birincisi
K birincisi
L birincisi
M birincisi
J ikincisi
K ikincisi
L ikincisi
M ikincisi

Fikstür

Saat
Kol 1
Kol 2
Kol 3
Kol 4

Takım A vs Takım H (bo3)
Takım B vs Takım G (bo3)
Takım C vs Takım F (bo3)
Takım D vs Takım E (bo3)

Yarı Final Aşaması - 1 Ağustos 2013 Perşembe

Takım J
Takım K
Takım L
Takım M

Kol 1 kazananı
Kol 2 kazananı
Kol 3 kazananı
Kol 4 kazananı

Fikstür

Saat
Kol 5
Kol 6

Takım J vs Takım K (bo3)
Takım L vs Takım M (bo3)

Üçüncülük Karşılaşması - 2 Ağustos 2013 Cuma

Takım C
Takım D

Kol 5 kaybedeni
Kol 6 kaybedeni

Fikstür

Saat
Üçüncülük Karşılaşması

Takım C vs Takım D (bo3)

Final Karşılaşması - 3 Ağustos 2013 Cumartesi

Takım A
Takım B

Kol 5 kazananı
Kol 6 kazananı

Fikstür

Saat
Final Karşılaşması

Takım A vs Takım B (bo5)

2tex
18/07/2013, 21:30
final maçları Bo3 yada Bo5 sistemine göre mi oynanacak yukarda buna dair bilgi yok.

BorisPeace
19/07/2013, 14:07
Haklısınız, yazıyı hazırlarken gözümden kaçmış (:

Çeyrek Final, Yarı Final ve Üçüncülük karşılaşmaları 3 maç üzerinden oynanacak. Final maçı ise 5 maç üzerinden oynanacak.

Salazar
20/07/2013, 09:16
Iron Maiden konserinin olduğu gün turnuva var diye bileti satmak..

Beraty4Ever
20/07/2013, 23:34
yok böyle durum iron maiden varken turnuva :D

WeRdeR WeReMeM
25/07/2013, 08:09
Görende herkez Iron Maiden'e gidicek ya.

DreadfuL
25/07/2013, 11:26
Iron Maiden dünyanın sayılı gruplarından olduğu için genç kitlenin buna gitmesi oldukça doğal. Bir gün için bu göz önüne alınabilirdi sonuçta fikstür açısından, çünkü biletler zaten bu turnuvadan önce alınmıştı. Bence profesyonel bir turnuva organizasyonu için turnuvada 160 kişiden 5'i bile buna gidiyor olacak olsa bile göz önüne alınması gereken bir durumdu. Ama bir çok takımın isteğine rağmen 64 slot olmayan turnuvada fikstürü bir gün erteletmek için 2-3 adamın isteği kesinlikle sonuç görmeyecektir tabiki :) Her ne kadar Türkiye'de böyle şeyler olmasa da kitlelere hitap eden organizasyonlar o kitleden bir kişinin bile isteğine göre karar değişikliği için değerlendirmeye alınabilinir. Sonucun negatif olup olmaması değil olay, olay isteklerin ciddiye alınıp tartışılması.

O var bu var diye her şeyi erteletim o zaman diyenler, demeyin lütfen.

Pr0.
25/07/2013, 11:42
Iron Maiden dünyanın sayılı gruplarından olduğu için genç kitlenin buna gitmesi oldukça doğal. Bir gün için bu göz önüne alınabilirdi sonuçta fikstür açısından, çünkü biletler zaten bu turnuvadan önce alınmıştı. Bence profesyonel bir turnuva organizasyonu için turnuvada 160 kişiden 5'i bile buna gidiyor olacak olsa bile göz önüne alınması gereken bir durumdu. Ama bir çok takımın isteğine rağmen 64 slot olmayan turnuvada fikstürü bir gün erteletmek için 2-3 adamın isteği kesinlikle sonuç görmeyecektir tabiki :) Her ne kadar Türkiye'de böyle şeyler olmasa da kitlelere hitap eden organizasyonlar o kitleden bir kişinin bile isteğine göre karar değişikliği için değerlendirmeye alınabilinir. Sonucun negatif olup olmaması değil olay, olay isteklerin ciddiye alınıp tartışılması.

sup + rep.

KEREEEEEEEEEEEM
25/07/2013, 14:34
Gruplarda puan eşitliği olursa noluyor? 1. ve 2. yi belirlemek için kura mı çekilecek?

Ratz
25/07/2013, 16:13

TI3 ile cakısmaması icin yaptık + O var bu var diye her şeyi erteletelim o zaman =)

CoolStoryBro
25/07/2013, 17:10

O sırada dünyanın bir ucunda Amerika'da bayram vakti International'a giden müslümanların anlattıkları;

İslam dünyanın sayılı dinlerinden olduğu için müslüman kitlenin kendi bayramını kutlaması oldukça doğal. Bir kaç gün için bu göz önüne alınabilirdi sonuçta fikstür açısından, çünkü bayram tarihi zaten bu turnuvadan önce belliydi. Bence profesyonel bir turnuva organizasyonu için turnuva organizasyonu için turnuvada 500 kişiden 20'si bile buna gidiyor olacak olsa bile göz önüne alınması gereken bir durumdu. Ama EternalEnvy'nin isteğine rağmen 32 slot olmayan turnuvada 20-25 adamın isteği kesinlikle sonuç görmeyecektir tabiki :) Her ne kadar Valve'de böyle şeyler olmasa da kitlelere hitap eden organizasyonlar o kitleden bir kişinin bile isteğine göre karar değişikliği için değerlendirmeye alınabilir. Sonucun negatif olup olmaması değil olay, olay isteklerin ciddiye alınıp tartışılması.

Ama international'da müslüman takım yok diyenler, demeyin lütfen.

Not: Olaya farklı bir bakış açısı getireyim dedim. Benim için hava hoş fakat seçim yapmak zorunda kalsam ilk durum için konsere giden, ikinci durum için Seattle'a giden tayfada yer alırdım. Bence açgözlülük yapıp hepsini değil de daha fazla hoşunuza gideni seçin. İnanın uzun zamandır beklediğiniz konserlere gerçekten zorunlu bir sebepten gidememek ya da onların saçma sebepler yüzünden iptal olması çok daha beter bir durum. Bu sene beklediğim 3 konser iptal oldu ve kimse isteklerimi ciddiye alıp tartışmadı.

Nighthawk
25/07/2013, 17:52
Bu turnuvanın organizatörü olmayan, planı programı üyelerden bile daha sonra görmüş biri olarak söylüyorum;

Müzik konserine göre Dota turnuvası mı ayarlanır arkadaş? Başka bir dota turnuvasının tarihine göre ayarlanabilir. Konser tarihlerine göre ayarlanmaz. 4 Ağustos'ta da The Wall var, senin Iron Maiden'a gitmek istediğin kadar buna gitmek isteyen insan da olabilir. Bunlardan biri Dota oyuncularına özel konser düzenlemediği sürece Dota turnuvasının tarihiyle alakası olamaz. Ancak 4 Ağustos'ta dünyanın açık ara farkla en büyük Dota 2 turnuvası başlarken, aynı saatlerde başka Dota 2 turnuvası düzenlemeye çalışmak, hatta bunun olabilirliğini düşünmek, tam bir salaklıktır.

Her gün bir yerde bir konser var ve bu konser birilerinin o gün en çok beklediği şey. Çakışmalar herkesin başına gelir ve CoolStoryBro'nun söylediği gibi, senin için hangisi daha önemliyse onu seçersin, bu kadar basit.

DreadfuL
25/07/2013, 18:19
@CoolStoryBro: Sana bir şey diyemeyecem, trollüğün beni gerçekten eğlendirdi sağolasın :)

@Nighthawk:
Ayın 4'ünde bitmeyeceğini ima eden oldu mu sana? Bir gün erteletmek demek bitiş tarihini mi erteletmek oluyor? Başlangıç tarihini ileri çekersin, arayı kısaltıp daha fazla günde maç yaptırtırsın, hem insanlar daha fazla gün bu olayın içinde olur hemde daha geniş bir takvim bulunur elimizde.
İkinci olarak, The International varken gelip de senin turnuvanda oynayamam zaten bende, meraklısı değilim, tıpkı seninde benim oynamama meraklı olmadığın gibi. Zaten kısmen yaptığınız gibi haftaiçine maç koyarak bu fikstürü çok rahat bir şekilde ayarlayabileceğiniz aşikar bir durum, bunun aksini düşünmek de bana göre tamamen saçmalık. Haftaiçine saat 00:00'a maç koyun da demiyorum, 1 gün ara vererek çok rahat bir şekilde bitebilirdi. Heleki ilk grup maçlarını tek güne sığdırdığın bir turnuvada.
Sen bir turnuva yaparsın onun üzerine eleştiri gelir bundan daha doğal bir şey yok. Fikstüre eleştiri gelmesi ise bir insanın su içmesi gibi bir şey. Yazımda da belirtmiştim bunun değerlendirilip reddedilmesi olağan bir durum, özellikle admin görevinde birinden böyle çocukca atarlardansa.
Salaklık olduğu lafınada katılıyorum NH, bu tespitin içinde teşekkür ediyorum, The Wall'e geliyorsan görüşelim :) (Bizim forumda troll çok malum, bunu ciddi olarak söyledim.)

"Son olarak, The Wall'da da bulunacam, lütfen o güne de koymayın :("

WeRdeR WeReMeM
25/07/2013, 18:49
Adam konser kaçırmıyor ya :)

BorisPeace
25/07/2013, 19:02
@DreadfuL: Öncelikle, Nighthawk'ın bu turnuva ile hiçbir alakası yok. Ne planlama aşamasında yer aldı, ne de yönetme aşamasında yer alacak. "Sonucun negatif olup olmaması değil olay, olay isteklerin ciddiye alınıp tartışılması." demişsin, ortada böyle bir istek dahi yokken böyle bir çıkış niye anlamadım. İğneleme dolu iletilerinden bu organizasyon ile ilgilenilmediği düşüncesine kapıldığını çıkarıyorum; böyle bir durum varsa katılmamak/takip etmemek tercihi her zaman elinde. Gerçi turnuva yönetimi ile konuşup takımca çekiliyoruz demek yerine hiçbir şey söylemeden maça gelmemek daha beklenilebilir bir durum sanırım. Turnuvanın fikstürü 8 gün önce açıklandı. Kimse bizimle iletişime geçip "böyle bir konser var, turnuva maçlarının tarihi değişebilir mi" diye sormadı bile. Maçların başlamasından bir gün önce böyle çıkış yapmakla ne elde etmek istiyorsun bilmiyorum. Yapılan her isteğe değer veriyoruz, her istek üzerinde konuşup tartışıyoruz. Mantıklı ve uygun olanlar olumlu cevap alıyor, mantıksız olanlar veya uygun olmayanlar neden böyle olduğu hakkında ayrıntılı bilgi verilecek açıklanıyor.

DreadfuL
25/07/2013, 19:09
@DreadfuL: Öncelikle, Nighthawk'ın bu turnuva ile hiçbir alakası yok. Ne planlama aşamasında yer aldı, ne de yönetme aşamasında yer alacak. "Sonucun negatif olup olmaması değil olay, olay isteklerin ciddiye alınıp tartışılması." demişsin, ortada böyle bir istek dahi yokken böyle bir çıkış niye anlamadım. İğneleme dolu iletilerinden bu organizasyon ile ilgilenilmediği düşüncesine kapıldığını çıkarıyorum; böyle bir durum varsa katılmamak/takip etmemek tercihi her zaman elinde. Gerçi turnuva yönetimi ile konuşup takımca çekiliyoruz demek yerine hiçbir şey söylemeden maça gelmemek daha beklenilebilir bir durum sanırım. Turnuvanın fikstürü 8 gün önce açıklandı. Kimse bizimle iletişime geçip "böyle bir konser var, turnuva maçlarının tarihi değişebilir mi" diye sormadı bile. Maçların başlamasından bir gün önce böyle çıkış yapmakla ne elde etmek istiyorsun bilmiyorum. Yapılan her isteğe değer veriyoruz, her istek üzerinde konuşup tartışıyoruz. Mantıklı ve uygun olanlar olumlu cevap alıyor, mantıksız olanlar veya uygun olmayanlar neden böyle olduğu hakkında ayrıntılı bilgi verilecek açıklanıyor.

-Sorunlarım var Boris, sabote etmeye çalışıyorum turnuvayı-

İğnelemeye çalıştığımı nereden çıkarıyorsun anlamadım? İlk mesajım gayet normal bir mesajdı, sonrası için hesap vermeme gerek olduğunu düşünmüyorum özellikle de altında admin(!) yazan birinden aldığım cevaptan sonra. 32 takımdan 64 takıma çıkarmadığınız için kurduğum cümleyeyse bu lafın, hala aynı düşünüyorum ama ona bir şey dediğim yok çünkü gayet mantıklı bir şekilde cevapladın yani. Böyle saçma salak cevaplar alınca benim vereceğim cevap her zaman aynı seviyededir, forumda da normalde de.

KEREEEEEEEEEEEM
26/07/2013, 00:11
Eşitlik olunca noluyor ya gruplarda kimse ona cevap yazmamış.

ShortCut
26/07/2013, 02:54
Eşitlik olunca noluyor ya gruplarda kimse ona cevap yazmamış.

aralarındaki maçlara bakılabilir belki

FMStyLe
26/07/2013, 04:26
zzzz

Musty4Ever
26/07/2013, 04:50
hayırlı olsun nediyelim :)

KEREEEEEEEEEEEM
26/07/2013, 14:35
aralarındaki maçlara bakılabilir belki

Grupta 4 tane takım var. Biri hepsine yenildi. Diğerleri de birbirlerine yenip yenildiler. (anlayın işte)

Grupta sonuncu hepsine yenilen takım oldu 0 galibiyetle. Geri kalan 3 takımın da 2 galibiyeti var. Olursa ne olacak?

Yeezer
26/07/2013, 16:06
Maçlar ne zaman başlıyacak? Birde saat kaçta? Mouz maçının yerine sizi izlerim bugünse :D

NightStalker
26/07/2013, 16:16
Maçlar ne zaman başlıyacak? Birde saat kaçta? Mouz maçının yerine sizi izlerim bugünse :D

Maçlar 21:30 da başlayacak.

BorisPeace
31/07/2013, 18:58
Yarı Final fikstüründe bir harf hatası olmuş, grupta birbiriyle maç yapan takımların yarı finalde karşılaşmaması gerekiyor. Daha çeyrek final maçları bile oynanmamışken kimseyi etkileyeceğini sanmıyorum, ama yine de bu küçük hata için özür dileriz. Yarı Final fikstüründeki harfler düzeltilmiştir.