PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : the Internatonal 2013 tahmin

Burakula
21/07/2013, 02:32
makalenin altında bazı tahminler olmuş turnuvaya yaklaşırken performansı oynayan takımlar olucaktır ancak kendini turnuvaya saklayan bir takım olmadığı sürece şu anda genel hatlarıyla durumları belli gibi. ilk 5 veya ilk 10 tahminleriniz alalım:)

benim tahminim:
1-Alliance: performansı son 1 bucuk haftadır gözle görülür düşmüştü fakat TPL ile kendilerine geliceklerdir. bu şekildeki düşüşler her takımda zaman zaman meydana gelir fakat Alliance takımında bildiğimiz üzere çok kısa sürer. onlar halen dünyanın en iyi dota2 takımı ve oyuncuları, saf yetenek ve düzgün çalışma sizi kolay kolay yanıltmaz.

2-Na'Vi: takım şu anda çok güçlü gözüküyor. Ancak güven veren oyuncu sayıları az. Navi takımı haftadan haftaya performansı büyük değişiklik gösteren bir takım. Nasıl ki Alliance da düşüşler kısa sürüyorsa Navi de de yükselişler kısa süreli ve anlıktır. eğer geçmişte olduğu gibi turnuva bu kısa çıkışa denk gelirse 2. olabilirler diye düşünüyorum. ancak turnuvanın erken basamaklarında ard arda alliance ya da lg.cn gibi takımlara denk gelirlerse ilk 2 ye çıkmaları çok zor. şansları yaver gitmeli.

3-LGD.CN: Şu anda genel anlamda doğunun ve çini en güçlü takımı durumundalar. geçen sene turnuvanın erken safhalarında naviyle karşılaşmış navinin en aşmış oyunlarında denk gelmişlerdi bu şanssızlıkla moralden düşerek elendiler. ancak bu sene başka, en stabil ve en sabit performanslı takım oalrak görüyorum ve ilk3 teki yeri kesin diyorum.

4-DK: son 3 haftadaki çıkışları dikkate değer ve anlık bir çıkış olarak değerlendirilemez. İyi çalıştıkları çok açık ve bunu karşılığında ilk 5 teki yerlerini kesin görüyorum. Kimbilir belki de navi alliance ya da lgd cn gibi bir takımı eleyerek turnuvada sürprizler de yapabilirler, buna gayet acık bir takım.

5-Orange: Sensei mushi ve öğrencileri de çok tehlikeli bir takım. 5 numraya yazdım ancak bu takım sonlarda ya da ilk 2 de olabilicek bir takım. diğer takımların yaptıkları hataları affetmeyen orange dan da sürpriz galibiyetler bekliyorum.

ilk 5 tahminim bunlar, bunun yanında MOUZ, MUFC ve TONGFU takımlarından da sürpriz çıkışlar bekliyorum. ig takımı 5.6.7 sıralarında kalıcaktır tahminim. fnatic liquid ve virtus pro gibi takımların ise asyalı takımlar tarafından domine edileceğini düşünüyorum. dignitas ve lgd int takımları ise fiyaskoya yakın olucak benim görüşüm.

wildcartın galibinin rattlesnake olacağı kanaatindeyim, rattle snake the internationalde en düşük sıradaki asya takımı olucaktır.

not: en fazla 10 seçenek kullanılabildiğinden anketi bu şekilde açmak zorunda kaldım. oylamalarınızla kendimizce bir sıralma yapabiliriz.

Grup aşaması sonuçlarını takip etmek için tıklayın (http://www.gamehonor.com/content.php/938-TI3-Grup-A%C5%9Famas%C4%B1-Son-Durum).

Insomniac
21/07/2013, 02:33
hwa alır

Cowabunga
21/07/2013, 02:34
Vp'yi de hesaba katmak lazım. Son 2 haftadır kalburüstü birçok takımı rahatlıkla yendiler. Fakat gelip geçici birşey de olabilir ama en kötü ihtimal ilk 10a kalır diye düşünüyorum.

1- Navi (Alliance-Lgd.chn)
2- Alliance (Navi-Lgd.chn)
3- Lgd china(Navi- Alliance)
4-İg
5-Fnatic
6-Tongfu
7-Vp
8-DK
9-Mouz
10-Liquid
11-Zenit-
12-Mufc
13-Quantic
14-Dignitas
15-Lgd-int

Raichoxunrefleksleri
21/07/2013, 03:17
DK'i destekliyorum.

Sıralamam:

1-DK
2-Alliance or LGD.cn
3-Alliance or LGD.cn
4-Navi or Orange
5-Navi or Orange
6-Tongfu
7-Zenith or IG
8-Zenith or IG
9-Mouz or VP or Mufc or Fnatic or Liquid
10-Mouz or VP or Mufc or Fnatic or Liquid
11-Mouz or VP or Mufc or Fnatic or Liquid
12-Mouz or VP or Mufc or Fnatic or Liquid
13-Mouz or VP or Mufc or Fnatic or Liquid
14-LGD.int or Dignitas or Rattlesnake
15-LGD.int or Dignitas or Rattlesnake
16-LGD.int or Dignitas or Rattlesnake

DK'i ilk sıraya koymamın sebepleri: G-1 League, ve Alienware Cup'tan sonra Redbull ECL'de DK'in o meşhur 4 protect 1 stratejisinden vazgeçip, Alliance gibi agresif oynamaya başladıklarını görmem, ve bu stratejiyle ECL'de çok başarılı olduklarını görmemdir. (DK ECL'de 4. oldu. Fakat 4. olmalarının tek sebebi, LGD.cn ile yarı final karşılaşmalarında DK'in tiny picklemesi ve BurNIng'in geri dönüşü olmayan hatalar yapmasıydı. Daha sonra Gelen moral bozukluğuyla grup aşamasında ezdikleri Rising Stars'a yenildiler.)

Ayrıca G-1 ve AW Cup Alliance'la Naviden çok Çin takımlarının işine yaradı.

napstar
21/07/2013, 03:21
1- Mouz

g0ldm00n
21/07/2013, 03:28
Na'Vi şuan inanılmaz bi yükselişte ve durdurulamaz görünüyor Funn1k ve Kuroky gerçekten çok sağlam ve Na'Vi'nin oyun tarzına uyan 2 oyuncu . Na'Vi funboyluk yapmak istemem ama son aylardaki turnuvalara bakarsak gerçekten çok sağlam bi ilerleme kaydetmiş duruyorlar ve yeni oyuncuları takıma uyum sağlamış duruyor . Tabiki Alliance da çok güçlü bi takım ama şuan o kadar da parlak gözükmüyorlar .

annil
21/07/2013, 03:32
1- Mouz

mouz gogo

Raichoxunrefleksleri
21/07/2013, 03:35
Ayrıca belirteyim, Bu büyük ihtmalleTI3 BurNIng'in son turnuvası. Elinden geleni ardına koymıyacaktır DK. rOtk da geçen hafta yapılan bir röpörtajında "BurNIng için elimizden geleni yapıcağız" tarzı şeyler söyledi. Evet biliyorum, Bu The International. Bütün takımlar elinden geleni yapıcaktır. Fakat son turnuvanız olması siz de özgüven patlaması yapar. Düşünsenize Şu ana kadar en yüksek para ödülüne sahip e-sports turnuvasından en iyi carry ve şampiyon olarak ayrılmayı ... Seattle'daki fanboy ve DotA'dan anlamayan noobları susturup önlerinde Kupayı kaldırdığınızı... 2011'in en iyi takımını(Navi 2011 TI şampiyonuydu en iyi takım o yeaa gibi şeylerle gelmeyin. World DotA Championship 2011'de,1.lik ödülü 30,000 dolar civarı, DK Navi'yi yendi. Navi o zaman için Batıyı domine eden bir takımdı. DK ise asyayı. Basitçe 2011 DK>Navi) TI3 şampiyonu olarak görmek de bana en az Galatasaray'ın UEFA kupasını kazanması ve Geleneksel olarak Kadıköy'de kupa kaldırması kadar mutluluk vericektir.

GO DK GO! GO BURNING GO!

hohmlec
21/07/2013, 04:31
1.Na'Vi gerçek düşündüğüm 1.Na'Vi
2.Na'Vi 2.Mouz
3.Na'Vi 3.dk
4.Na'Vi 4.Alliance
5.Lgd.int

KEREEEEEEEEEEEM
21/07/2013, 04:39
1- LGD China
2- DK
3- Alliance
4- Orange
5- Na'Vi
6- DK
7- iG
8- Tong Fu
9- VP
10- Fnatic
11- Mouz
12- Zenith
13- Liquid
14- LGD int
15- MUFC
16- Dignitas

akin
21/07/2013, 05:02
o değilde benm son tahminler türkçe değil .nasıl bi çözüm bulabilirim

Burakula
21/07/2013, 14:38
TI13 e kadar olan turnuvalar ve maçlar sonrasında prformanslar hakkındaki görüşlerinizi yine bu konu altında paylaşabilirsiniz arkadaşlar. Yarım saate kadar Alliance Mouz maçı var son 1 haftadır Mouza yeniliyordu Alliance, toparlanaıp toparlanmadıklarını ve Mouz un düşmeye devam edip etmiyeceğini görücez.

Burakula
21/07/2013, 16:45
TI13 e kadar olan turnuvalar ve maçlar sonrasında prformanslar hakkındaki görüşlerinizi yine bu konu altında paylaşabilirsiniz arkadaşlar. Yarım saate kadar Alliance Mouz maçı var son 1 haftadır Mouza yeniliyordu Alliance, toparlanaıp toparlanmadıklarını ve Mouz un düşmeye devam edip etmiyeceğini görücez.

MOUZun vazgeçmediği eski tip "black farm others protect" taktiğiyle yeni dönem dotasının adeta bir çatışması gibiydi maç. Sonuç olarak tüm piklerin etkin olduğu yeni dönem dotası yani Alliance kazandı. ayrıca güzel bir comeback de yaptılar, bu adamlar gerçekten iyiler.

hohmlec
21/07/2013, 17:28
bende baska ne cok navi fanı varmıs burda oylamaya bakınca görülüyor

Lsx
21/07/2013, 18:58
Lgd.cn alsın artık bu sene daha tecrübeliler.Ama baktığın zaman hiç bir takım boş değil.Her an her şeyin olabileceği bir turnuva :(

Burakula
21/07/2013, 20:03
daha çok oy kullanılması için konuyu upluyorum. forumdan çıkacak tam sıralamayı merak ediyorum

laohl
21/07/2013, 20:06
Ayrıca belirteyim, Bu büyük ihtmalleTI3 BurNIng'in son turnuvası. Elinden geleni ardına koymıyacaktır DK. rOtk da geçen hafta yapılan bir röpörtajında "BurNIng için elimizden geleni yapıcağız" tarzı şeyler söyledi. Evet biliyorum, Bu The International. Bütün takımlar elinden geleni yapıcaktır. Fakat son turnuvanız olması siz de özgüven patlaması yapar. Düşünsenize Şu ana kadar en yüksek para ödülüne sahip e-sports turnuvasından en iyi carry ve şampiyon olarak ayrılmayı ... Seattle'daki fanboy ve DotA'dan anlamayan noobları susturup önlerinde Kupayı kaldırdığınızı... 2011'in en iyi takımını(Navi 2011 TI şampiyonuydu en iyi takım o yeaa gibi şeylerle gelmeyin. World DotA Championship 2011'de,1.lik ödülü 30,000 dolar civarı, DK Navi'yi yendi. Navi o zaman için Batıyı domine eden bir takımdı. DK ise asyayı. Basitçe 2011 DK>Navi) TI3 şampiyonu olarak görmek de bana en az Galatasaray'ın UEFA kupasını kazanması ve Geleneksel olarak Kadıköy'de kupa kaldırması kadar mutluluk vericektir.

GO DK GO! GO BURNING GO!
Senden büyük fanboy mu var?
Bu arada DK anca babayı alır

YOLO322
21/07/2013, 20:18
West domine edicek bu sene asyadan tongfu lgd.cn zorluyabilir finali bile 2 west takımı oynuyabilir Alliance , Na'vi yi bi kenara koyarsak Fnatic Liquid Mouz her asya takımını rahatça yenebilir bence. Şuanki performanslara bakarak konuşursak Na'vi bütün takımlardan bir adım önde gibi ve bence en büyük favori. Ama tabiki gönlümüz Alliance'dan yana :)

#LivingLegend
#Ins4wetrust

Krizalid
21/07/2013, 20:38
Kime oy vereceğimi bilmiyorum lan.

Bu arada invictus gaming kendini güzel sakladı, Meld'den çıkıp -8 armoru 200 damage'ı gömmesinler favori takımlarınıza aman diyeyim :D :D

Raichoxunrefleksleri
21/07/2013, 20:57
Senden büyük fanboy mu var?
Bu arada DK anca babayı alır

Klasik beyinsiz Navi fanboyu. (Navi fanlarının hepsi için demiyorum)

Competitive DotA'dan bir gram anlamayan anca Navi kazandığında Hede hedö Navi best team diye bağıran gerizekalı klasik bir tipsin. Geçen sene IG susturmuştu salonu. WDC 2011'de de DK susturdu Navi fanbebelerini .

Çin DotA'sını bir gram takip etmiyorsun Büyük ihtimal de IG TI2'yu kazandığında kanalda sevinenlere "Kupa Navi'ye mi gitsin kodumun Çinlilerine mi?" diyen amele tipisin.

DK sizin gibi aptal fanboylara gereken cevabı verecek TI3'de.

Raichox
21/07/2013, 21:11
Avrupa takımlarından ilk 6 e girecek takım sayısı 2 yi geçmez G-1 zamanı formda olan bir Liquid bile bozguna uğramıştı.Geçen seneden bir farkı Alliance form tutarsa Na'Vi ile beraber ilk 4 e girebilir.Vp ve Fnatic çok dengesiz takımlar ama Fnatic nadirde olsa bazen ritim tutturuyor.Mouz şu sıralar iyi değil.Liquid ve Dignitas geçen seneki Complexity ve Eg den farksız olurlar.

Bi tahmin yapmak gerekirse sıralama söylemeden : LGD,DK,Orange,TongFu,Na'Vi,Alliance 1.liğe oynar geriye kalan takımlar bu saydığım form durumlarına göre kendilerine derece bulabilirler.Batı takımları gene formsuzlar ve Doğu takımları geçen seneki gibi T13 ü domine ediceklerdir.

Scotchw
21/07/2013, 21:26
Öncelikle ne şuan nede turnuvada Na'Vi ve Alliance dışında avrupa takımlarının asyalılara üstünlük kurabileceğine inanmıyorum.

Alliance iki haftadır düşüşte. Ama turnuvaya kadar toparlanacaktır. Şuan ki durumu görmek ve birbirleriyle kıyaslayabilmek açısından keşke yakın bir zamanda herhangi bir turnuvada Na'Vi vs Alliance maçını izleyebilsek ama, Alliance The Defense'dan da elenince bunun bir yolu kalmadı. Na'Vİ ye gelirsem şuan iyi durumdular. BeyondSummitTV yorumcularının XBOCT a yaptığı olumsuz eleştiri onu da hırslandırmış olacak ki son maçlarda iyi oynadığını düşünüyorum.(onu takımın en zayıf halkası gösterip puanlamada 4 puan vermişlerdi. XBOCT o yüzden nickinin yanında (4) yazısı ile oynuyor). Ama yinede Na'Vi bu... Pek güvenemiyorum o yüzden.. Bence yine grup maçlarını rölantide oynayacaklar.Sonrasında taktiklerini göreceğiz.

Bence Asya da çok ilginç şeyler oluyor. İg i büyük çıkış yapmasını bekliyordum ama şu aralar pek kendilerinde değiller gibi. Ama onlarında hazırlıklarını iyi yapıp turnuvada yine üstte olacağını beklesemde bence bu sefer LGD nin altında kalacaklar.Süpriz takımım ise Orange! Orange'dan iyi bir performans bekliyorum. Şuanki oyunlarını beğeniyorum..

Tahmine gelirsek:
1-Na'Vİ
2-LGD
3-Alliance
4-İG
5-Orange olarak gider bence....

Lsx
21/07/2013, 21:47

Competitive DotA'dan bir gram anlamayan anca Navi kazandığında Hede hedö Navi best team diye bağıran gerizekalı klasik bir tipsin. Geçen sene IG susturmuştu salonu. WDC 2011'de de DK susturdu Navi fanbebelerini .

Çin DotA'sını bir gram takip etmiyorsun Büyük ihtimal de IG TI2'yu kazandığında kanalda sevinenlere "Kupa Navi'ye mi gitsin kodumun Çinlilerine mi?" diyen amele tipisin.

Şu tartışmayı asya vs batı olarak yapsan bi nevi anlıcam ama Na'vi yi kötüleyip DK'yı şahlandırmakla bana göre sende ağır fanboy oluyorsun.Geçen seneyi örnek göstersem işte DK kötüydü o oyun Burning şöyle yaptı Na'vi şanslıydı dersin.Ama her postta insanların gözüne 2011 World Dota Championship'i sokuşturuyorsun.Artık çoğu takımın birbirini yenebilecek düzeyde olduğunu eğer dediğin gibi sıkı bir comp takipçisiysen bilmen lzm ama nerde.Şimdi banada Na'vi fanboyu dersin büyük ihtimal.Ayrıca XBOCT gibi hiç sevmediğim bir oyuncuya rampage bahşeden DK'nın nesinin fanboyusun anlamadım :D

YOLO322
21/07/2013, 22:26
DK iyi hoşta ilk 6 ya girse iyi onlar için DK şuan mouz yada fnatic ile maç yapsa rahat yenilir gibi geliyor takımın belli problemleri olduğu açık ecl de gördük iletişim de sorun olabilir yada başka birşeyde bilmiyorum bana kalırsa mükemmel support oyuncuları var özellike MMY asya içindeki en skilled support olabilir super bana göre biraz pasif bir mid belki daha clutch bir mid playerları olsa farklı olabilir işler r0tkda aynı şekilde pek beğenmediğim bir player açıkcası bunların dışında şuan dota 2 de ki tartışmaz en iyi carry playerına sahipler.

Tekrar turnuvaya dönücek olursak Western dotası altın çağını yaşıyor bana göre ha geçen sene asyalıların domine ettiği gibi bu sene west takımlar aynı şeyi yapar demiyorum o zor biraz ama en azından bir eşitlik bekliyorum finallere kalan takımlar içinde. Plasem ise kesinlikle Fnatic 2 aya yakındır bootcampteler o geçen kışki oyunlarına yaklaştıklarını söylüyebilirim yine çok hızlı oynuyolar final oynar demiyorum ama bir çok takımın başını çok ağırıtıcak Fnatic.Ayrıca Alliance düşüşte falan değil 2 maç kaybettiler farklı pickler denediler ayrıca valenciaya gitmek istemediklerini düşünüyorum ve yenildikleri maçların sonrasında twitterdan makara yaptılar hani çok ciddiye aldıklarını düşünmüyorum o maçları.

Krizalid
21/07/2013, 22:46
MMY eskiden soloydu. Burning yine carrydi QQQda supporttu EHOME'da ve no1'di adamlar.

Cowabunga
21/07/2013, 22:56
mouz gogo

Mouz resmen çöküşte. Şu an Alliance'a boyun eğiyorlar. :/

Burakula
22/07/2013, 02:14
Alliance TPL yi firesiz kazanarak ve karşısında son günlerde kötü sonuçlar aldığı MOUZU 1 günde 4 defa tokatlayarak güvenleri tazeledi:)

laohl
22/07/2013, 02:34

Internationalı kazanmasını istemediğim bir takım varsa oda Navi'dir:D, Rus-Ukrayna takımlarını DTS zamanlarından bu yana sevmem ama senin beyninin almadığı nokta şu, bu adamların Avrupada Asya dotasına karşı durabilen bi jenerasyonları var bunu anlayamıyorsun işte.

"Kupa Navi'ye mi gitsin kodumun Çinlilerine mi? diyen ameleler kadar amelesin sende, millet ''GO NAVİ GO'' yazınca amele navi fanboyu oluyor sen ''GO DKKKK GO BURNINNNNNG'' yazınca Competitive Dotadan anlayan birisi oluyosun, hiç bir mantığa dayandırmadan Burniiiing dotayı bırakıyor turnuva mvpsi olacak şampiyon olacak diyorsun, en azından navi fanboylarının mantıklı bir açıklamaları var, takımları 3 yıllık DOTA 2 de 20den fazla turnuva kazanmış, 10 gün önce çin takımlarını motor etmiş, yani çok formdalari, bunlara karşı, senin dediğinse WDC 2011 ve Navinin kazandığı turnuvada DKnın 4. olması:D(nasıl 4. olduklarına yaptığın açıklamayı, turnuvadaki tün takımlar yapabilir, burnin hata yapmış, pickmiş:D) he birde 500$ ödüllü kazandıkları bir turnuva var onuda unutmayalım:D

WDC 2011 de susturdu demen ayrı bi komik olmuş Navi şu ana kadar yapılmış en büyük 2 dota turnuvasının birini kazanmış birinde de final oynamış,
oda yetmiyorsa Alienware Cupda hangi takımları yenerek şampiyon oldu ona bir bak istersen:D

Bu arada iG'yi destekliyorum, ama Navi haterıda değilim senin gibi.

Bana fanboy dediğin kişi nedir nasıl fanboy olur hangi hareketleri yaparsan fanboy oluyorsun biliyorsan bana anlatırmısın.

ViktorReznov
22/07/2013, 02:53
Navi kazandığında:

5368

revnuplay
22/07/2013, 11:20
alliance 1 liğe oynayamaz ig ve na'vi bu senede ilk 2 ye yerlesir.LGD dende bişi beklemiyorum açıkcası.

Sercan<Michaell>
22/07/2013, 11:28
Herşeyimi lgd.cn ve sylar üzerine oynadım. Çok güveniyorum akacaklar bu sene.

Burakula
22/07/2013, 11:43
desteklediğim takım Alliance olmasına rağmen bu turnuvadan beklentim Alliance'ın kazanmasından çok Navi, Virtus.pro gibi russiantrash takımların ağır yenilgiler, büyük hayalkırıklıkları ve aşşağılamalar yaşaması. Böylece dota2 deki rusa kötü dediğinizde size "navi de mi kötü kodumun cykası" diyemiyecek, ruslarla dalga geçmek için yeni konular çıkıçak ve rus failler rus takımlarını izleyip gaza gelip oyuna giremiyecekler. Hevesleri kırlıacak fanları azalıcak ve rus dotası inşallah tepetaklak düşüşe geçiçek.

kısacası The Internationalden temel beklentim ve ilerlemenin önündeki rus engelini biraz olsun yıpratması dünya ve avrupa dotasına bu şekilde büyük katkıda bulunması.

bunun bir faydası olmaz diyebilirsiniz ancak dota2 den 10 tane rusu bile temizlese bu dota camiasına büyük katkı olur bir de böyle düşünün.

akin
22/07/2013, 12:04
hacı az bilen oynamasınmı? navi vp maçları izleyecek kadar oyunu ciddiye alan öğrenmeye çalışan playerlar kazansın dota2 diyeceğine tam tersini diyosun anlamıyorum

Burakula
22/07/2013, 12:32
hacı az bilen oynamasınmı? navi vp maçları izleyecek kadar oyunu ciddiye alan öğrenmeye çalışan playerlar kazansın dota2 diyeceğine tam tersini diyosun anlamıyorum

önce sorunu cevaplıyayım, düzgün bir mtachmakingte az bilen oynasın. yani az bilen oynasın ama gelip benle oynamasın, kendi gibi olanlarla oyun atsın öğrensin. ben eğlenmek için kendimi bi üste taşımak için oyuna giriyorum, adama yürümeyi skil atmayı öğretmeye değil.

bugünün dotasında bu dediğim mümkün olmadığından yani very high mmr de 16 winli adamla aynı takıma düşebildiğinden bazen durum "oynamasın amk az bilen falan" a da gelebiliyor. bu sana doğru gelmeyebilir, zaten her zaman geçerli değil bu.

ama rus olmanın az ya da çok bilmekle bir alakası yok. Dotada rus olmak ebedi bir lanettir ve oyun kültürlerinden kaynaklı birşey. Ben bazılarının dediği o iyi oynayan ruslara falan daha hiç rastlamadım. İyi oynuyor denilenler sadece oyunun temel prensiplerini ezberlemiş oluyor, fikir yürütmesi gerektiğinde de yine tıkanıp kalıyor(burda napıyoduk hacı:S). "navidekiler de mi virtus prodakiler de mi russian retard abi adamlar oynuyor" diyebilirsin ancak oadamlar sadece birbirleriyle anlaşabilicek oynayabilicek insanlar. Yani dendiyle ya da xboctla ya da illiadanla aynı oyuna girseniz yine oyun stili, yaptığı muhabbetler, rageleri, çok yersiz kendince şakaları, yetersiz trolleme çabaları(oyunu ciddi oynama taraftarı değilim ancak ruslarda çok eğreti duran birşey. örn:dendi) sizi satması vs gbi birçok şeyden dolayı yine ona söversiniz. aynı oyuna düşmeyi geçtim, matchakingte tanımadığı adamlara terbiyesizce ve saygısıszca salıdrıyor olabilirler, ancak bu böcekler rus olmayan ya da içlerinde bulunmayan biriyle takım kursa ya da siz onlarla takım kursanız en fazla 1 hafta sonra katil olursunuz. bu böyle. rus rustur ve bu değişmez. serverinizi o haşerelerden izole edemiyorsanız haşerelerin azalması için dua edersiniz tıpkı benim yaptığım gibi.

napstar
22/07/2013, 13:12
önce sorunu cevaplıyayım, düzgün bir mtachmakingte az bilen oynasın. yani az bilen oynasın ama gelip benle oynamasın, kendi gibi olanlarla oyun atsın öğrensin. ben eğlenmek için kendimi bi üste taşımak için oyuna giriyorum, adama yürümeyi skil atmayı öğretmeye değil.

bugünün dotasında bu dediğim mümkün olmadığından yani very high mmr de 16 winli adamla aynı takıma düşebildiğinden bazen durum "oynamasın amk az bilen falan" a da gelebiliyor. bu sana doğru gelmeyebilir, zaten her zaman geçerli değil bu.

ama rus olmanın az ya da çok bilmekle bir alakası yok. Dotada rus olmak ebedi bir lanettir ve oyun kültürlerinden kaynaklı birşey. Ben bazılarının dediği o iyi oynayan ruslara falan daha hiç rastlamadım. İyi oynuyor denilenler sadece oyunun temel prensiplerini ezberlemiş oluyor, fikir yürütmesi gerektiğinde de yine tıkanıp kalıyor(burda napıyoduk hacı:S). "navidekiler de mi virtus prodakiler de mi russian retard abi adamlar oynuyor" diyebilirsin ancak oadamlar sadece birbirleriyle anlaşabilicek oynayabilicek insanlar. Yani dendiyle ya da xboctla ya da illiadanla aynı oyuna girseniz yine oyun stili, yaptığı muhabbetler, rageleri, çok yersiz kendince şakaları, yetersiz trolleme çabaları(oyunu ciddi oynama taraftarı değilim ancak ruslarda çok eğreti duran birşey. örn:dendi) sizi satması vs gbi birçok şeyden dolayı yine ona söversiniz. aynı oyuna düşmeyi geçtim, matchakingte tanımadığı adamlara terbiyesizce ve saygısıszca salıdrıyor olabilirler, ancak bu böcekler rus olmayan ya da içlerinde bulunmayan biriyle takım kursa ya da siz onlarla takım kursanız en fazla 1 hafta sonra katil olursunuz. bu böyle. rus rustur ve bu değişmez. serverinizi o haşerelerden izole edemiyorsanız haşerelerin azalması için dua edersiniz tıpkı benim yaptığım gibi.

4'lü bir stack'imiz var. 3 rus ve ben. Daha oyun kaybetmedik. 8 tane falan atmışızdır.

Sercan<Michaell>
22/07/2013, 13:16
Meseleyi rus olarak değerlendirmemek lazım. Çok iyi oyuncularda var. Fakat olay burda adamların karaktersizliğine geliyor. Trollemek adına oynuyorlar oyunu. Harbiden kötü olsalar problem yok. Bilerek yapıyorlar.

Burakula
22/07/2013, 14:30
4'lü bir stack'imiz var. 3 rus ve ben. Daha oyun kaybetmedik. 8 tane falan atmışızdır.

girdiğiniz oyunun mmr si normale falan düşüyodur o ruslar yüzünden. benim de dota2 ye yeni başlattığım bir grup tanıdığım var ve arada sırada da olsa onlarla oyun atıyorum. adamların oyunlarında hereket edene hook tutturmak ya da canı az kalan kuleyi deny lamak süper proluk sayıldığından daha yenildiğim olmadı. bu onlarla süper bir takım oluşturduğumuzu göstermiyor.

napstar
22/07/2013, 14:51
girdiğiniz oyunun mmr si normale falan düşüyodur o ruslar yüzünden. benim de dota2 ye yeni başlattığım bir grup tanıdığım var ve arada sırada da olsa onlarla oyun atıyorum. adamların oyunlarında hereket edene hook tutturmak ya da canı az kalan kuleyi deny lamak süper proluk sayıldığından daha yenildiğim olmadı. bu onlarla süper bir takım oluşturduğumuzu göstermiyor.

En yüksek MMR'dan başka yerde oyun atmıyorum ki ben :/

O adamlarla attığım oyunların bazıları; (bulamadım gerisini)

http://dotabuff.com/matches/244264209

http://dotabuff.com/matches/244255700

http://dotabuff.com/matches/244238668

http://dotabuff.com/matches/249671574

http://dotabuff.com/matches/249695426

Burakula
22/07/2013, 15:00
En yüksek MMR'dan başka yerde oyun atmıyorum ki ben :/

O adamlarla attığım oyunların bazıları; (bulamadım gerisini)

http://dotabuff.com/matches/244264209

http://dotabuff.com/matches/244255700

http://dotabuff.com/matches/244238668

http://dotabuff.com/matches/249671574

http://dotabuff.com/matches/249695426

o zaman karşı takımda daha çok rus oluyodur rus serverine falan giriyosnuzdur ne bileyim. 3 rus diyosun kazandık diyosun başka bir açıklaması yok:D

AmranJ
22/07/2013, 15:06
Turnuvadan ziyade bulldog lone druidle sylar lone druidi bi arada görebilmek iyi olucak

bir de kimse neden tongfudan bahsetmemiş, takım ritmini yakaladığında çok sevdiğiniz doğunun liderlerini de devirdiğine şahit olduk şimdi TI3de neden olmasın ki?

AnJin
22/07/2013, 15:10
LGD gecen yilin intikamini alir.

feliss
22/07/2013, 15:44
Alliance çin oyununa karsı cok etkili oynuyor navi çin oyununa karsı cok etkisiz kalıyor.Alliancenin 1. olma ihtimali cok yüksek diyebilirim
2. DK olarak düsünüyorum

Raichox
22/07/2013, 20:34
Na'Vi ne ezildi be 2.maçta Kaipi'ye adamlar dk 10 gg oldu inadına gg vermiolar :D

Burakula
22/07/2013, 20:38
Na'Vi ne ezildi be 2.maçta Kaipi'ye adamlar dk 10 gg oldu inadına gg vermiolar :D

navi geri döndü! bakalım elenicekler mi, elenirlerse kaipi best team olur hem naiviy hem alliance ı eleyip:D

Raichox
22/07/2013, 20:43
RTZ batıda iyi midlerden biri olma yolunca ilerliyor özellik psi blade ile dendiyi kestiği an çok iyiydi dendi gibi birinin özellik Ta ile epeyce oynamış birinin onu dodgelamasını beklerdim.Dediğim gibi genelde dendi ezildimi Na'Vi kaybediyor :D

AmranJ
22/07/2013, 20:54
navi geri döndü! bakalım elenicekler mi, elenirlerse kaipi best team olur hem naiviy hem alliance ı eleyip:D

Navi kaybederse yine de lowerbracket finaline düşmüyormu yanlışmı biliyorum

Burakula
22/07/2013, 21:29
Navi kaybederse yine de lowerbracket finaline düşmüyormu yanlışmı biliyorum

doğru biliyorsun zaten winner bracketten elemekten bahsetmiştim, alliance ı da lower a düşürmüştü

AmranJ
22/07/2013, 21:35
anladım sonra eg tokatladı zaten navi çok güçlü şu aralar havost da eski carry günlerini andırıyor ti3 güzel olucak

YOLO322
22/07/2013, 22:16
Lower değil Loser's Bracket :)

Lsx
22/07/2013, 22:26
Na'vi kazandı da Puppey de takıntılı arkadaş 3 oyunda da naix picklenmez ki :D O değil de EG iyi çıkış yaptı keşke olsaydı turnuvada :/

magmet
22/07/2013, 22:26
+1

Burakula
22/07/2013, 23:19
Na'vi kazandı da Puppey de takıntılı arkadaş 3 oyunda da naix picklenmez ki :D O değil de EG iyi çıkış yaptı keşke olsaydı turnuvada :/

navinin draftları 3 oyunda da faciaydı

YOLO322
23/07/2013, 02:29
Aynen ya şu turnvanın en büyük eksiği EGnin olmayışı olucak EG maçlarının her zaman seyir zevki yüksek olmuştur. Fear kadar underrated bir oyuncu yok dota 2 de herkes old man dota diyip geçiştiriyo ama oldmandota best dota aslında. Sylar,Burning,Loda,Black,TC hepsinden daha high skill bir oyuncu Fear ama ne yazıkki çevresi kötü :)

Burakula
23/07/2013, 17:47
EG nin çıkışı dikkate değer ama bu çıkışı wilcardlarda yapmaları gerekiyordu:( hem de wilcartın avrupa kısmında mouz ve quantic kesinlikle hakederek çıktı bence.

zenithin performansı gerçekten yerlerde, onlar da turnuvadaki fiyasko takımlarda olucak gibi. zenith, dignitas, lgd.int takımlarının inanılmaz düşük performansları hakkında ne düşünüyorsunuz beyler? bence kaipi quantic VG ve eg gibi takımlar bu takımlardan daha çok haketmişti internationalı

Raichox
23/07/2013, 20:25
Kaipi eleme zamanında bu kadar iyi değildi ve Mouz ve Quantic hatta Rox.Kis bile o zaman iyi oynuyordu EG den performans düşüklüğü her takımda oluyor Na'Vi davet edildiği zaman iyi değildi ama şimdi bi ivme yakaladı.Bana kalırsa VP ve Fnatic şuanda Zenith ten beterler.Dignitas geçen seneki AL dan farksız olucaktır.Liquid te geçen seneki compLexity takımının 3 oyuncusu var gene aynı sonu yaşıcaklardır.Bu kötü gidişat turnuva zamanı değişebilir takımlar için çünkü bi ritim yakalarsa takımlar moral ile birlikte baya iyi performans yakalayabilir çünkü geçen sene avrupadan favori olan CLG bile gruplarda hüzün yaşadı hatırlarsanız.Geçen sene Na'Vi ve CLG iyiydi ama gruplarda mahvoldular sonra Na'Vi bi ritim yakaladı ve yükselişe geçti CLG ise Orange'a yenildi.Geçen seneki takımlara göre batı takımları bu sene daha güçlü ama formsuzlaştılar diyebiliriz.

Dignitas'ın çağrılmasının sebebi bence o sıralar EG'den daha formda olmaları ve Amerikan takımı olması.LGD.int in çağrılması normal geldi bana ilk kurulduklarında baya iyilerdi Asya dotasında final oynamak heleki farklı ülkelerden olup kaynaşmak zordur iletişim açısından ben onların başarılı olcağını düşünüyorum en azından ilk 8 e girerler diye düşünüyorum.Quantic zaten Wildcard biletini aldı,VG ye gelirsek her koyun kendi bacağından asılır finalde kötü bir performans gösterdiler Rsnake e karşı.Rsnake Final maçının 3.sünde iyi oynadı.

Geçen sene 3 tane batı takımı upper bracket a kalmıştı bu sene bu sayı 4 olur en fazla gibi geliyor.Bu sene zaten Asia takımları geçen seneye göre daha güçlü bence eğer formları kötü olmassa geçen seneden farkı olmaz gene Asya dotası domine eder.

İlk 8 bana kalırsa Tongfu,LGD,Orange,DK,Alliance,Na'Vi,LGD.iNT,IG den oluşcaktır.Dignitas ,Quantic , Mouz ve VP nin geçen seneki Mouz,M5,Darer,mTw den farkı yok gözümde belki bunlardan daha iyi takımlar ama sonuç gene aynı olucaktır.

Cowabunga
23/07/2013, 20:54
EG nin çıkışı dikkate değer ama bu çıkışı wilcardlarda yapmaları gerekiyordu:( hem de wilcartın avrupa kısmında mouz ve quantic kesinlikle hakederek çıktı bence.

zenithin performansı gerçekten yerlerde, onlar da turnuvadaki fiyasko takımlarda olucak gibi. zenith, dignitas, lgd.int takımlarının inanılmaz düşük performansları hakkında ne düşünüyorsunuz beyler? bence kaipi quantic VG ve eg gibi takımlar bu takımlardan daha çok haketmişti internationalı

Ne çıkışı ya iccup dağıttı resmen. gitti rarelerim :(

Lsx
23/07/2013, 21:06
Bu rox.KIS maçlarını ne zaman izlesem Silencer pickliyorlar ya da bana denk geliyor :D

YOLO322
23/07/2013, 23:10
Kaipinin elemelere davet edilmemesinin sebebi performans değil valvenin stable kadrolar istemesi çoğu takım kadro değişikliğine gitti ama kaipi elemelere kadar bir çok kadro değişikliği yaptı birde tam elemeler öncesi bir daha büyük bir değişiklik yapınca valvede yol verdi kısacası .

DawSoN
24/07/2013, 02:24
Bu puppey ölene kadar Chen oynucak arkadaş

Cowabunga
25/07/2013, 20:19
Chen ile %80 falandı galiba win ratesi.

Raichoxunrefleksleri
25/07/2013, 20:30
Chen ile %80 falandı galiba win ratesi.

Sağlam atış. Takdir ettim.

%72

metojen
26/07/2013, 08:41
Alliance ın gruplardan çıkacağını düşünmüyorum
1-LGD.cn
2-Orange
3-iG
4-na'vi
5-DK

AmranJ
26/07/2013, 13:23
ilk 5 i tahmin etmek çok zor bence sonuçta belli başlı (navi,alliance,lgd.chn ya da en barizi fnatic) takımların performansı pek stabil kalmadı sene içerisinde özellikle fnatic bir oynayıp bir salladığı oyun çok oldu tak diye ilk5 şudur demek benim açımdan zor ama son durumlara bakılırsa bana navi yada lgdchn 1-2, alliance 3 ya da 4, asyadan da belki dk ilk 5 girer diye düşünüyorum neyse meraklabeklediğim takım alliance bu turnuvayı da kazanırlarsa sene içinde sadece 2 ya da 3 turnuva mı kaybetmiş oluyolar (d2l,defence bir de tpl olabilir) yanlış hatırlamıyosam?

Burakula
31/07/2013, 05:08
wildcartın galibini kim olarak görüyosunuz? benim fikrim rattlesnake

Simita
31/07/2013, 05:13
Na'vi diyen 31 kişi çıkmış şaşırdım, pek şansı olduğunu düşünmüyorum açıkcası, ilk 4 belki.

g0ldm00n
31/07/2013, 08:12
Na'vi diyen 31 kişi çıkmış şaşırdım, pek şansı olduğunu düşünmüyorum açıkcası, ilk 4 belki.

alianware öncesi navinin bencede şansı yoktu da adamlar bootcampten şaşırtıcı bir biçimde iyi çıktı . funn1kle kurokynin takıma uyum sağlama süreci bitti . xboct artık oyunları satmamaya başladı vs .

Sercan<Michaell>
31/07/2013, 08:36
LGD.cn akacak. Sylarrrr baba rampageler atacak.

O değil de dergide favori takım diye lgd.cn işaretlicegime lgd.int işaretlemişim kahroldum şuan :S

Cowabunga
31/07/2013, 09:44
Doğru oranı zahmet edip dotabufftan bulmanı takdir ettim.

Raichoxunrefleksleri
31/07/2013, 10:24
Doğru oranı zahmet edip dotabufftan bulmanı takdir ettim.

datdota.com'dan baktım, sorry ^_^

VergaCaliente
31/07/2013, 11:31
Lgd performansı son dönemde harika bakalım nasıl olcak.

Simita
31/07/2013, 12:24
alianware öncesi navinin bencede şansı yoktu da adamlar bootcampten şaşırtıcı bir biçimde iyi çıktı . funn1kle kurokynin takıma uyum sağlama süreci bitti . xboct artık oyunları satmamaya başladı vs .

Xcbotu "o-c" (her iki anlamda da) edecek en az 5 takım carrysi var. Diğerleri xcbotun arkasını temizlemekle uğraşıyor sürekli. Mesele satıp satmadan çok hero pool havuzuna da giriyor.

Bu 17 takımın çoğundan iyi bir takımdır navi. Ama [A], DK, LGD.cn karşısında hiç şansı olmadığı gibi 3-4 takıma karşısında da şüpheli gözle bakıyorum.

hohmlec
31/07/2013, 14:16
Na'viiiiiii na'viiiiiiii na'viiiiiiii

YOLO322
31/07/2013, 14:21
Xcbotu "o-c" (her iki anlamda da) edecek en az 5 takım carrysi var. Diğerleri xcbotun arkasını temizlemekle uğraşıyor sürekli. Mesele satıp satmadan çok hero pool havuzuna da giriyor.

Bu 17 takımın çoğundan iyi bir takımdır navi. Ama [A], DK, LGD.cn karşısında hiç şansı olmadığı gibi 3-4 takıma karşısında da şüpheli gözle bakıyorum.

Ben Alliance fanıyım ama inan bana Na'vi turnuvanın favorisi.

Simita
31/07/2013, 14:32
Favori ve gerçek farklı kavramlar... Navinin pool'u düşüktü bu zamana kadar, dediğim 3 takıma karşı pek bir şansı yok.

YOLO322
31/07/2013, 14:54
Abi nasıl şansı yok ya daha yeni Alienware cupta lgd yi motor etmeseler tamam diyecem.

Simita
31/07/2013, 15:02
Kişisel fikrin, saygı duyuyorum da, ortak paydada buluşamayacağımız içi uzatmaya gerek yok.

Burakula
03/08/2013, 21:46
naixin birçok oyun kazanması çok iyi birşey. internatonalden sonra sağlam bir nerf yer ve adam olur sonunda hero. navi tıpkı tahmin edildiği gibi tokatlanmaya devam diyor. 2-0 fnatic. Alliance ve orange takımlarının başarılarıyla ilgili tahminlerinizi alalım, tongfu çok güzel oynadı bence.

Cowabunga
03/08/2013, 22:01
Na'vi her sene böyle yapıyor ilk maçları çok sıkıntılı. O support alchemist neydi öyle. 5ten sonra bıraktım kendini stunlamasını.

Pr0.
03/08/2013, 22:21
Naix bildiğin geçen senenin morphu ya.

Burakula
03/08/2013, 22:27
grup aşamalarının güzel gidişatını liquid bozdu. rusların karşısına gerçekten berbat bir sinerji ve teamplayle çıkarak kötü rus gidişatını frenlemiş oldular. bu durumun 2. maçta da değişiceğiniz pek sanmıyorum, görünüşe göre yeterince hazırlanmamış takımlar var:( rusları yenebilecek kadar bile çalışmamışlar.

bu arada naix halen %100 win rate ile devam ediyor. böyle sürerse oyunun kalitesini arttırıcak güzel bir nerf görebiliriz international sonrasında.

Burakula
03/08/2013, 23:19
veee Alliance da winle başladı. gerçi rakipleri muhtemelen turnuvanın en alt sıralarında bitiricek turnuvayı ama Alliance çok toplu düzenli ve stabil gözüktü. Yine de daha güçlü takımlara karşı performansını görücez.

VP-LIquid maçı ise tahminimden iyi durumda. Liquid toparlanarak ilk winini ruslara karşı alabilir her an.

Bu arada kandiliniz mubarek olsun(:

BABASCARFACE
03/08/2013, 23:26
hocam oyunda ruslardan baska yazan yok adamlar heryeri ele geçirmiş umarım turnuvada ne kadar kötü olduklarını anlarlar

Nighthawk
03/08/2013, 23:46
Az sonra başlayacak 2 maç LGD vs DK ve Na'Vi vs mouz maçları heyecanlı olacak.

YOLO322
04/08/2013, 00:17
LGD bence iyi oynadı kendi kapasitelerinin maksimumundalar bu oyunla bir çok takımı yenebilirler iyi hazırlanmışlar belli ama Alliance için yeterli değil. Dediğin gibi Alliance derli toplu ne yaptığını bilerek oynadı sırada iG var bakalım.

GO NTH !

Burakula
04/08/2013, 00:44
LGD.cn-DK oyunu tam bir şok etkisi yarattı bende. LGD sarhoş gibi oynadı adeta, DK ise çalışmasının karşılığını alıyor ve ciddiliğiyle playoffları aratmıyo. bakalım 2. oyunda LGD.cn toparlanabilecek mi, en azından zevkli oyun izletin bize beh izlediğimize pişman olmıyalım!

Burakula
04/08/2013, 01:24
navi ilk winini bana göre erken aldı. Mouzun şimdiye kadar izlediğim maçlarında qojqva nın çıkışını ve blackin düşüşünü sürdürdüğünü gördüm.pas ve fata da üzerlerine düşeni iyi yaptılar, black'i oyunlara dahil edebilirlerse daha iyi oynıyacaklar bence. özellikle navi maçına zamanlamaları yapamayan oyunun dışında kalan ve serseri bir mayın gibi gezen black katkıda bulunamadı, ayrıca draftı da sinerjiden epey uzaktı.

mouz uyanarak elindeki fırsatı iyi değerlendirmeli, navi iyi oynamaktan gerçekten uzak...

BABASCARFACE
04/08/2013, 01:58
lounge cok kötü durumda alliance ig maçında surpriz olurmu diye ig oynıcam ama hangi botu eklesem çevrim dışı

fnatic guzel gidiyordu derken yine eski haline döndü bi kaç takım dışında diğerleri baya eksik görünüyor

YOLO322
04/08/2013, 02:07
Tongfu,DK,LGD şu ana kadar en iyi gözüken asya takımlar DK bir adım önde gibi geldi bana bu 3lü arasından. Batıda ise Alliance,Fnatic güçlü gözüktüler.Na'vi de mouzu rahat geçerek kendine geldi bakalım gruplar kızışıcak gibi. Ayrıca Black'İ çok şişirdiler sonunda patlıyacağı belliydi.

Burakula
04/08/2013, 02:18
black grup aşamaları boyunca gerçekten patladı. fnatic zaten navi maçında da bana güven vermemişti navi çok kötü oynadığından kolayca kazanmıştı.

bu arada mouzla beraber orange da adım adım loser brackete doğru gidiyor. a grubuna baktığımda navi sondan da olsa winner brackete çıkıcak gibi. dignitas, zenith, mufc ve mouzu geçer diye tahmin ediyorum.

YOLO322
04/08/2013, 02:19
Orange turnuvanın en büyük hayal kırıklığı oldu ya.

Simita
04/08/2013, 02:35
Bu gruplardan çıkma olayı nasıl oluyor? ilk kaç çıkıcak?

Sercan<Michaell>
04/08/2013, 02:57
Bu gruplardan çıkma olayı nasıl oluyor? ilk kaç çıkıcak?

ilk 4 up
son 4 down bracket

YOLO322
04/08/2013, 03:30
OD + Treant pickine rağmen Alliance iG'ye koydu. iG eski gücüne kavuşmuş gibi mükemmele yakın bir kordinasyonla oynadılar ama yetmedi şu ana kadar gruplardaki en kaliteli maç oldu açık ara. Alliance ın oynadığı 3 maçtada AdmiralBulldog MVP ayrıca o set nedir öyle ya.

BABASCARFACE
04/08/2013, 03:34
bence ig maçı uzatarak hata yaptı karşıda 4 agi var ve hepside oyunu alabilecek herolar oyunun uzaması ig kaybetmesine neden oldu orange umarım bu maçta toparlanır lgd.cn şaşırttı

Burakula
04/08/2013, 03:59
Alliance şimdiye kadar ki maçlarda turnuvanın en hazır takımı görünümünde. Valve de seatle de takımlar arasında hızlı bir anket yapmış ve herkes en çok korktuğu takım olarak Alliance ı göstermiş. kaynak (http://blog.dota2.com/2013/08/feared/)

edit:"finol pause" aktı gitti:D:D

YOLO322
04/08/2013, 04:37
Dediğim olmaya başladı yavaş yavaş overrated asya takımları Batının gazabına uğruyor. Alliance Na'vi den sonra bu kervana katılan Fnatic,Liquid ve Dignitası kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

#GoldenAgeOfWesternDota
#SuckITChineseeFags

Raichoxunrefleksleri
04/08/2013, 04:58
Finol doto best doto
European sucker'lar basmış burayı :) Finol'ün sayesinde 1-1'i 2-0 yaptınız iyisiniz yine :D Oyunlarda o kadar farklı geçmedi zaten.

Size de hak veriyorum aslında, ESWC 2010, WDC 2010, WDC 2011, TI2'deki hezimetlerden sonra bu kadar nefret az bile :)

Simita
04/08/2013, 05:40
Dignitası tahmi etmiyordum :O

YOLO322
04/08/2013, 06:12
Finol doto best doto
European sucker'lar basmış burayı :) Finol'ün sayesinde 1-1'i 2-0 yaptınız iyisiniz yine :D Oyunlarda o kadar farklı geçmedi zaten.

Size de hak veriyorum aslında, ESWC 2010, WDC 2010, WDC 2011, TI2'deki hezimetlerden sonra bu kadar nefret az bile :)

Çok açık ara koymadınız diye sevinen asianlover :) Oyunlar o kadar farklı geçmemiş :) Peki tamam. Liquid Tongfuyu 27-6 falan yendi yeterlimi? :(

Lsx
04/08/2013, 09:41
Fnatic gene acımadı :( Lgd de nasibini aldı.

Raichoxunrefleksleri
04/08/2013, 10:28
Bu arada Competitive DotA tarihininin en erken GG'si Dignitas'tan geldi. :/ 13 Dakikada gg verilir mi yahu :D Biz pub gecelerindeki adamlarla çıksak daha uzun dayanırdık :D :D

LD'nin bugün için tahminleri:

A few quick predictions for tomorrow before I sleep:

1. Orange will go 5-1 (2-0 vs LGDint, 2-0 vs RS, 1-1 vs iG)
2. Alliance's undefeated streak will end
3. DK will 2-0 Fnatic and split 1-1 with Na'Vi

(only 9 hours to go)

Krizalid
04/08/2013, 11:16
Finol muhabbeti ne yav

Raichoxunrefleksleri
04/08/2013, 11:35
Saygıdeğer Volvo'nun efsane adminlerinden. Bu olayla tarihe ismini yazdırmıştır.

http://dota2gifs.com/gifs/Dota2_FinolPause.gif

http://www.youtube.com/watch?v=t6FHY16nzYc

Pause'tan sonra S4 ve Throwda hedefini değiştirip BH'ye saldırıyor. Kaldı ki böyle bir şey olmasa bile IG'yi moralman çökerten pause. Pause'tan sonra yaptıkları hataları da farketmişsinizdir. Özür bile dilemeyip, pause'ladıktan hemen başlatması tahmin ediyorum ki IG'de deprem etkisi yaptı. Ayrıca Chuan büyük ihtimal bir şeyler yazıyordu.

TL DR; Finol oyunu IG'den alıp Alliance'a verdi.

Pause'u nasıl yaptığı hakkında kişisel görüşüm: Misclick olabileceği tahmin ediliyor. Yahu iyi de, bu adamın elininin f9'da ne işi var?(F12 de olabilir, hatırlamıyorum ben P'de kullanıyorum DotA 2'ye başladığımdan beri) Hadi misclick diyelim. Orda Chuan bir şeyler yazıyor, sen kafana göre niye hemen başlatıyorsun? Zhou ve YYF de bir şeyler yazıyordu belki? Yahu hadi onu da geçtim, maç sonu bir özür dile bari. Şike var bunun arkasında.

BABASCARFACE
04/08/2013, 12:22
arkadaşlar neden bahisler hep son saattelerde açılıyor şuanda 4 maç bahise açık oynamak için baya zaman var fakat dun akşam saat 8'den sabah 6'a kadar bahis oynamaya çalıştım ve olmadı yatacagım zaman alliance maçıı kabul etti son maçtı

FafraGa
04/08/2013, 13:10
arkadaşlar bahis konularını açsak maç maç tartışsak bende ilk bahisimi oynuycam yada biri bana steamden yardımcı olsa pek ilgili değilim maçlara ya da böyle bi konu varsa link de atabilrsiniz

KEREEEEEEEEEEEM
04/08/2013, 14:51
O değil de MUFC'a değil de o takımı elemelere sokmadan direk ti3e sokan valveye kızıyorum ya yazık oldu.

hohmlec
04/08/2013, 15:00
bence mufc yerine quantic gelseydi daha iyiydi.

GoGo Go Na'Vİiiiiiiiii

hohmlec
04/08/2013, 15:09
Saygıdeğer Volvo'nun efsane adminlerinden. Bu olayla tarihe ismini yazdırmıştır.

Pause'tan sonra S4 ve Throwda hedefini değiştirip BH'ye saldırıyor. Kaldı ki böyle bir şey olmasa bile IG'yi moralman çökerten pause. Pause'tan sonra yaptıkları hataları da farketmişsinizdir. Özür bile dilemeyip, pause'ladıktan hemen başlatması tahmin ediyorum ki IG'de deprem etkisi yaptı. Ayrıca Chuan büyük ihtimal bir şeyler yazıyordu.

Pause'u nasıl yaptığı hakkında kişisel görüşüm: Misclick olabileceği tahmin ediliyor. Yahu iyi de, bu adamın elininin f9'da ne işi var?(F12 de olabilir, hatırlamıyorum ben P'de kullanıyorum DotA 2'ye başladığımdan beri) Hadi misclick diyelim. Orda Chuan bir şeyler yazıyor, sen kafana göre niye hemen başlatıyorsun? Zhou ve YYF de bir şeyler yazıyordu belki? Yahu hadi onu da geçtim, maç sonu bir özür dile bari. Şike var bunun arkasında.

sana katılıyorum finol sıctı sıvadı

Pr0.
04/08/2013, 15:25

Senden öğrendim bu hareketi maçı izleyememiştim. Özür dilememesi de daha daha kötü bi hareket olmuş. Ama şike nedir ya süper toto mu burası?

YOLO322
04/08/2013, 16:51
Finol Alliance fanıymış bilerek pauselamış daha önceden kurgulanmış birşey Alliance da bu 3 saniyelik pausedan yararlanıp anında oyunu çevirmiş. Şike var diyor birde :) Hadi playoff olsa he tamam belkiiiiiiiiiiiii olabilir diyecem ki imkansız öyle birşey olması grup maçı lan bu ki Alliance o maçı başında önde götüyordu naix dk invis combosuyla kill farkında öne geçmişti iG sadece. Birde hedef değiştirmek nedir ya bulldog yakalandığında pause olmadan önce weawer + ta yetişmişti yetiştiği anda pause geldi Nagada small campteydi, yani iG ganglerken yakalandı TA ve weawer naix ve BH yi eritti olan biten bu. Pause un etkisi sadece o 5 saniyede aralarında konuşup naix yerine bh yi hemen aradan çıkartalım olmuştur en fazla ki bunu pause olmadan da yapabilirlerdi.

Allah akıl fikir versin kardeş ne diyim başka dicek birşey yok. Şike nedir ya :) iG fanboylarına ağlıyacak malzeme çıkardığı için Finole teşekkür etmek lazım. iG nin diğer maçında LGD,int e 35-5 gibi yenilirkende şike vardı zaten :)

HolyPesimist
04/08/2013, 17:21
Şike olmasa bile pause onlara bi fayda getirdiği açık,özür dilememesi ya insan en azından bir sorry yazarda insanın aklına her şey gelir böyle

Fx
04/08/2013, 17:26
Bunların hepsi Amerikan'ın oyunu

Burakula
04/08/2013, 17:29
ilk günü geride bıraktıktan sonra ufak bir analiz yaparsak fnatic ve dignitas takımları beklediğimden çok daha iyi bir seyir gösterdiler gerçekten de iyi çalışmışlar.

LGD.cn ise güçlü fakat stabil değildi ve çok dfazla değişebilen performansıyla beni en çok şaşırtan takım oldu.

DK A grubunun en güçlü takımıydı ve şu anda zaten en üst sırada.

Mouzun zenith ve mufc takımlarını geride bırakmalarını bekliyordum fakat şu anda Mouzun gruptan sonuncu çıkacağını düşünüyorum. Taktik olarak inanılmaz yetersiz bir görüntü veriyorlar. Maçlarda napıcaklarını bilemeden serseri mayın gibi oynuyorlar. Sanırım "4 protect black farm" dan başka planları yokmuş ve buraya kadarmış.

mufc ve LGD.int in turnuvayı haketmediğini düşünüyordum. MUFC bu düşüncemi doğrulasa da LGD.int in tüm oyunları buram buram train kokuyordu. Adamlar çok çalışmış fakat grupları gerçekten zorlu, A grubuna düşselerdü winner brackette kendilerine yer bublurlardı diye düşünüyorum.

Liquid çok ciddi ve güzel oynuyor. Meydanı ruslara bırakmadığı için onlara teşekkür ediyorum.

Alliance beklediğimden de iyi başladı. Bugun tongfu maçlarında frene basmazlarsa en fazla 1-2 yenilgiyle çıkarlar diye düşünüyorum. Halen turnuvanın en korkulan takımı durumundalar maşallah.

Ruslara gelirsek VP tıpkı düşündüğüm gibi rus dotasının rezil oluşunun başını çekiyor ve bana M5 i hatırlatıyor:) Ancak bir diğer rus takımı Navi nispeten toparlanmış gibi. Bugun Navinin de bolca tokat yemesi ve rus dota kültürünün serbest düşüşünü sürdürmesi temennimiz. LGD ve DK takımlarına bu konuda güveniyorum şu ruslara haddini bildirin pls.

Turnuvada gerçekten hazırlananamamış takımlar gördm ve bu beni biraz hayal kırıklığına uğrattı ancak beklediğim kadar heyecanlı geçyior. Navi ve VP eli boş göndererek amacına ulaşır inşallah #TI13 gogogo!

Burakula
04/08/2013, 17:37
Bu arada finol pause meselesinde maçı canlı izleyen bir Alliance fanı olarak maça etkisi olduğunu doğruluyorum. Evet Alliance a katkısı olmuştur ve oyunun aniden bitmesini sağlamıştır ancak ben maçı serbest kameradan takip ediyordum ve Alliance ın maçı zaten almaya doğru gittiğinden eminim. Böyle olmasa bile bunun anlaşmalı bir şike olduğunu düşünmek gerçekten saçmalık, Allaince bir valve takımı olmaktan çok uzak, valve takımı dediğin ancak NAVİ olabilir ve şike olucaksa onların maçlarında yaparlar.

Klasik bir Valve failiydi. Biz de oyundaki bir sürü şeyden şikayet ediyoruz yok mm yok buglar falan. Bu "finol" gibi s*kson herifler admin olursa normal bişey. Adam açıyorum bile yazmadı bırakın özrü. Bu adam bugları da düzelltim yazıp sonra düzeltirim diye bırakıyodur.

HolyPesimist
04/08/2013, 17:48
Olaya IG tarafından baktıgımız zaten ne kadar sinir bozucu ve moral bozucu olduğu farkedilebilir zaten.

YOLO322
04/08/2013, 17:55
Liquid,Fnatic,Dignitas her takımı yenebilceklerini gösterdiler. Fnatic zaten benim plasemdi bu turnuvada burda bir çok kez söyledim Liquid ise büyük potansiyeli olan bir takım zaten güzel hazırlanmışlar beni şaşırtan Dignitas oldu çoğu kişiye göre turnuvanın en zayıf takımlarından biri olarak gösteriliyordu ama Dignitasın asya takımlarına karşı başka birşeyi var TI2 hemen sonrasıydı sanırım iG yi falan tokatlamşlardı yanlış hatırlamıyorsam bu yüzden biraz umutluydum Dignitastan boşa çıkarmadılar kendilerine kutluyorum SneykingTHEKing. Liquid ise en güçlü gözüken asya takımı Tongfuyu 2-0 çok rahat şekilde tokatlıyarak günün en süpriz sonuçlarından birine imza attı.

DK şuan için en güçlü ve en hazır gözüken asya takımı LGD.cn ise burakulanın dediği gibi hiç hazır gözükmedi ve gerçekten şaşırttı. LGD.int konusuna tamamen katılıyorum zaten yazık olucak bu takım çok ta güzel hazırlanmışlar turnuva sonunda muhtemelen dağılacaklardır onlarda hazır gözüken iG'yi 2.maçta rezil rüsva ettiler iG daha basedeki kuleleri dururken gg verdi. Na'vi ise fnatic hezimetinden sonra toparladı zenith i 2 oyun dendi sf ile geçtiler ama çok iyi bir görüntü çizdiklerini söylüyemiyecem.

Turnuvaya tek yakışmayan takım varsa oda Rattlesnake dir. Ben burda RS turnuvaya yakışmıyor diyince komik olduğumu düşünen arkadaşlar vardı. Quantic bu turnuvaya çok daha fazla şey katabilirdi en azından Quantic in bir ismi var ve kaliteli bir takım. Rattlesnake ise herşeyiyle gerçekten çok abeci.

ScReaM0fPain
04/08/2013, 18:11
Bence bugun allaince, frene basıcak. En azından beraberlikle biter gibi o maç. Çok zevkli bir maç olucak kesinlikle kaçırmayağım.

Burakula
04/08/2013, 18:51
şöyle bir şey buldum ilk gün statları hakkında. Naixin listede olmaması beni şaşırttı. Lod[A] best killer gogogo Alliance! Virtus pro rusluğunu konuşturmuş:D

5501

HolyPesimist
04/08/2013, 18:53
Batrider şaşırtmadı

Fx
04/08/2013, 19:00
Turnuvaya tek yakışmayan takım varsa oda Rattlesnake dir. Ben burda RS turnuvaya yakışmıyor diyince komik olduğumu düşünen arkadaşlar vardı. Quantic bu turnuvaya çok daha fazla şey katabilirdi en azından Quantic in bir ismi var ve kaliteli bir takım. Rattlesnake ise herşeyiyle gerçekten çok abeci.
Rs belki yeni kurulmuş bir takım olabilir ama senin oradaki oyuncuları tanımadığın aşikar. Mesela LaNm ele alalım onun ilk TI da 2. olan EHOME'da olduğunu biliyor muydun ? ( o zamanlar PLT nick'ini kullanıyordu ) ayrıca yine EHOME ile TI 2 'ye de katılmıştı.
Kabu oda ilk TI'da TyLoo takımındaydı.
Icy ve Luo oda TI 2 'de WE takımındaydılar. ve Icy'nin WE ye Sylar'ın yerine katıldığını biliyor muydun ?
Sag'da aynı şekilde competitive dota da bulunmuş biri ( bazenleri NEO adını kullanıyor )

YOLO322
04/08/2013, 19:15
Hepsinin kim olduğunu gayet iyi biliyorum merak etme Rs hakkında konuştuğmda laNm ı dışarda tutarak konuştum. Gel gelelim oyuncuları tek tek ele almanın hiç bir mantığı yok Rs çöp bir takım ve bu turnuvaya yakışmıyor bu benim fikrim. Rs nin şu turnuvada olmasının nedeni VG nin mallığı artı Goblak'ın kendi eliyle wildcardı hediye etmesi. Ayrıca oyuncuların hangi takımda oynadığı hangi turnuvalara katıldığı Rs nin abeciliğini değiştirmiyor malesef.

Fx
04/08/2013, 19:19
Yazdıkların sanki bilmiyormuşsun gibi geldi bana ve hala da öyle geliyor :)

YOLO322
04/08/2013, 19:43
Yazdıkların sanki bilmiyormuşsun gibi geldi bana ve hala da öyle geliyor :)

Ok tamam en çk sen biliyorsun Rs de best team .

LGD.cn - Fnatic maçı başladı. Fnatic mükemmele yakın bir kordinasyonla oynuyor güzel maç olucak kaçırmayın derim.

Fx
04/08/2013, 20:01
Ok tamam en çk sen biliyorsun Rs de best team .
:D:D:D

JrSouL
04/08/2013, 20:04
Fnatic doğu batı dinlemeden domine etmeyi sürdürüyo hadi hayırlı bahisler..

YOLO322
04/08/2013, 20:11
Fnatic çok seri ve çok kordine oynuyor aynı geçen kiş domine ettikleri dönem gibi. Asya takımları seri tokat yemeye devam ediyor geçen sene ki gibi bir tablo bekleyenler bu hayali unutmaya başlasın yavaş yavaş.

Nighthawk
04/08/2013, 20:14
Şu ana kadar grup aşamasında beni en şaşırtan dignitas oldu.

JrSouL
04/08/2013, 20:14
Acaba ankette Diğer seçeneğini seçen berkbegins Fnatic'i mi kastetti :p:P

napstar
04/08/2013, 20:16
Acaba ankette Diğer seçeneğini seçen berkbegins Fnatic'i mi kastetti :p:P

Beni kastettiği çok açık değil mi?

YOLO322
04/08/2013, 20:17
Şu ana kadar grup aşamasında beni en şaşırtan dignitas oldu.

Joindotanın yaptığı takım değerlendirmelerinde son sıra için en çok oyu alan dignitas ve mufc olmuş. Herkesi şaşırttı yani :)

JrSouL
04/08/2013, 20:18
Beni kastettiği çok açık değil mi?

napstar pennantımı alıp geliyorum :))

Burakula
04/08/2013, 20:20
Dignitas ve fanatic emin adımlarla devam ediyor. Ama mouz maçlarına göre kara vermek bence doğru değil. Mouz turnuvanın belki de en kötü takımı şu ana kadar çünkü.

Fnatic giderek daha da iyi oynamaya başladı sanırım moralle beraber performansları da arttı. Belki de turnuvanın sürpriz finalisti olur kimbilir:D

LGD.cn rahat davranıp yeterince hazırlanmadı mı yoksa takım içi anlaşmazlıklar mı var bilemiyorum. İkinci dediğim olası çünkü önceki maçlardan birinde sylar tek başına birkaç defa öldüğünde xaioe alldan ":p" falan yazmıştı. Ayrıca twitterdan takip ettiğim kadarıyla da resimlerde birbirlerine karşı pek soğuklar.

Bu arada navi mufc ile başa baş oyunlar sergileyerek vitesi küçültmüşe benziyor.

brackettleri kesin tahmin etmek giderek zorlaşıcak ve son ana adar kesinleşmicek gibi.

#TI13 !!!!!

YOLO322
04/08/2013, 20:25
Plasem ise kesinlikle Fnatic 2 aya yakındır bootcampteler o geçen kışki oyunlarına yaklaştıklarını söylüyebilirim yine çok hızlı oynuyolar final oynar demiyorum ama bir çok takımın başını çok ağırıtıcak Fnatic.

West domine edicek bu sene asyadan tongfu lgd.cn zorluyabilir finali bile 2 west takımı oynuyabilir Alliance , Na'vi yi bi kenara koyarsak Fnatic Liquid her asya takımını rahatça yenebilir bence.

Şuraya bak kendimi dinleyip bahis oynasaydım şu an rareler içinde yüzüyordum hıammınaa :)

Nana
04/08/2013, 20:38
İG ve alliance oynıycak bence final gerçi navininde sağı solu belli olmaz 3'ünden biri işte

Nighthawk
04/08/2013, 20:52
Şuraya bak kendimi dinleyip bahis oynasaydım şu an rareler içinde yüzüyordum hıammınaa :)

Quantice yatırsaydın mesela dimi :D

YOLO322
04/08/2013, 20:53
Hahaha yatırcaktım site çöktü şans işte :)

Bu arada lgd.cn 2.maçı alıcak gibi gözüküyor fnatic basit hatalar yaptı early gamede. Zenith-Dk ya bakıyorum arada ilk maç DK güzel bir geri dönüş yaptı 2.maç zenith ursa wisp pickledi kafa kafaya gidiyor.

Edit:Fnatic-LGD.cn efsane maç oluyor. Fnatic bu oyunla en az ilk 5 te bu turnuvada.

Lsx
04/08/2013, 21:11
Fnatic gercekten iyi oynuyor.Naga ile kaybedicekleri combattan kacınıyorlar gereksiz ölmüyorlar.Hele 2 kere öldü dediğim batriderı 5 kişinin arasından cıkardılar helal olsun.'

YOLO322
04/08/2013, 21:15
Zenith ilk maçta elinden kaçırdığı DK 'yı 2.maçta ursa ile tokatladı. Şuanda asya takımları içinde çok güçlü final oynar diyebileceğim bir takım yok.

BABASCARFACE
04/08/2013, 21:19
fnatic kazanırsada kaybedersede bu kendi eliyle olur belki dota'Da diğerleri kadar uzun geçmişi olmasada takım 3-4 yıldır beraber oynuyor zevkle izliyorum fnaticin maçlarını dk navi maçında dk oynıcam navi ruslara karşı oynadıgı oyunla finali ruyasında görür

Lsx
04/08/2013, 21:23
Sylar'ın kuryeyi kesmesi ve Sf'nin satanicsiz kalması ile LGD kazandı gibi ama güzel maçtı.

BABASCARFACE
04/08/2013, 21:25
Sylar'ın kuryeyi kesmesi ve Sf'nin satanicsiz kalması ile LGD kazandı gibi ama güzel maçtı.

aynen satanic olsaydı böyle olmazdı ama guzel maçtı şu ana kadar fnaticin maçları guzel geçiyor

ScReaM0fPain
04/08/2013, 21:30
Açık arayla turnuvanın şu ana kadar en iyi maçı Fnatic-LGD maçı oldu yemin ediyorum baş parmağımı ısırmaktan parmağım morardı :D Çok ama çok ama çok zevkli bir maçtı. Fnatic oyunu çok rahat alabiirken, Sylar'ın kuryeyi öldurmesi olayı bitirdi. SFde ne satanıc oldu ne de buyback atacak para çok buyuk bir şansızlık oldu fnatic adına. Dediğim gibi bu maç hafızalardan kolay kolay silinmez.

YOLO322
04/08/2013, 21:56
Evet s4 saçma pickiyle tongfuya hediye edicek gibi maçı Alliance ilk lose unu alabilir s4 un zaman zaman böyle kötü pickler yaptığını gördük dünde buna benzer bir picki RS'ye karşı yapmışlardı ama Tongfuya karşı zor bu pickin işlemesi.

Axé Capoeira
04/08/2013, 22:48
Evet s4 saçma pickiyle tongfuya hediye edicek gibi maçı Alliance ilk lose unu alabilir s4 un zaman zaman böyle kötü pickler yaptığını gördük dünde buna benzer bir picki RS'ye karşı yapmışlardı ama Tongfuya karşı zor bu pickin işlemesi.

senin dediğinin hep tersi çıkması çok hoş ya :D

Pr0.
04/08/2013, 22:51
what a game beyler 78 dakika bildiğin efsaneydi. s4ün pickide çok hoştu bence timbersaw mükemmel olmuş. İnanılmaz maçtı. Sonda weawera nolduğunu anlayabilen oldumu dota2de laglı izliyorum azcıkta ölmeden ultiye mi bastı? Orayı anlatabilecek var mı :D

Burakula
04/08/2013, 22:51
efsane maç isteyenler Alliance-Tongfu ilk maça bakabilirler. Adeta erken bir final havasında oynandı ve bize turnuvanın nelere gebe olduğunu gösterdi. Ayrıca Loda ciddi olduğunda neler yapabildiğini de kanıtladı, creep kaçırıyo denilen loda bütün oyun farmlayan alchemistin bir an bile gerisinde kalmadı.

Turnuvanın heyecanı katlanarak artmakta:)

Axé Capoeira
04/08/2013, 22:52
what a game beyler 78 dakika bildiğin efsaneydi. s4ün pickide çok hoştu bence timbersaw mükemmel olmuş. İnanılmaz maçtı. Sonda weawera nolduğunu anlayabilen oldumu dota2de laglı izliyorum azcıkta ölmeden ultiye mi bastı? Orayı anlatabilecek var mı :D

öldükten sonra hemen buyback atıp timelaps ile tekrar combatın içine geldi =)

Raichoxunrefleksleri
RA'ya göre zaten bir western takımı kaybediyorsa, pickinden dolayı kaybediyordur :D :D :D :D :D :D :D :D

Burakula

öldükten sonra buyback aatıp time lapse ile eski yerine döndü ve kombata katıldı.

Raichoxunrefleksleri
04/08/2013, 22:54

Buyback atıp ulti bastı. Takdir ettim bu sefer Loda'yı.

Pr0.
04/08/2013, 22:56
Oha ciddi misiniz :DDD O an weawer öldü combat verebilirler diye bakıyodum zaten sesler + yazılar sonradan geliyor oyun içinde nedense alchemist çok fazla damage alıyodu nasıl mümkün olabilir diye baktım sonra lodayı gördüm ama anlam veremedim cidden çok çok güzel hareketmiş :D Bide baya bi dikkat ettim s4, full itemli loda hatta roof bile admiralin farmlamasına izin vermedil 78 dakika da 170 cssi vardı ya. Oda kassa çok daha önce bitebilirdi oyun

YOLO322
04/08/2013, 22:58
senin dediğinin hep tersi çıkması çok hoş ya :D

LOL. Hep benim dediğimin mi tersi çıkıyor? 2 sayfa geride kendi postlarım alıntı yaptığım bir post var oraya bir bak koçum istersen. Ayrıca rica ediyorum benim postumu alıntı yapıp benimle muhattap olma sövmek istemiyorum çünkü.

Maça gelirsek , Tongfu hediye etti resmen. Şu maçtan sonra da lodaya kimse kötü carry demesin ya adam bütün oyun kafa kafaya yarıştı alchemist ile networthte. Sırf oda değil oyun içinde verdiği kararlar focusları positioningi mükemmele yakındı. Tongfu turnuva başlarken favorimdi asya takımları içinden şu maçtan sonra gözümden inanılmaz düştüler.Hao'nun o roshun tepesinde tek başına yakalanması neydi ya öyle. Late gamede tek phisi dmg weawera karşı oyun verdiler Alchemist+RP ile ama işte Alliance olunca herşey mümkün. Pick konusuna gelirsek konu Alliance olunca çok fevri olabiliyorum Alliance guildi içinde bu konu yüzünden uyarı yedim zaten.Timbersaw güzel pick s4 da iyi oynuyor ama artık Bulldog için daha yaratıcı pickler bulması lazım Alliance ın adam feedledi resmen BH ile canı sağolsun.

Alıcaz ya o Aegisi GO NTH!

Unutmadan Asya takımarının motor olması DK ile Dignitasın w/l sayılarının aynı olması Alliance undefeated olması bazılarına dokunuyor olmalı. Örnek:Pırasa :)

Burakula
04/08/2013, 23:32
Loda living legend mirana ftw! dsfghjklşhfkhldbısdjoidbvalşcnıpsbkşsbcuoanğohcnsk şdnhcpacnaoğdhwlncpan!!!!!!!1

oğlum bu adam bu kadar ciddi oynamasın lan karşı takımlardan adamlar kolunu falan kırıp sabote etmeye çalışıcak:D:D:D

YOLO322
05/08/2013, 00:38
Na'vi DK'yı tokatladı az önce bu galibiyetle turnuvada söz sahibi olduğunu kanıtlamış oldu ve giderek daha iyi oynamaya başlıyolar. Final Alliance - Na'vi olursa tadından yenmez bakalım , will see.

Burakula
05/08/2013, 00:49
Navi final oynarsa turnuvanın kalitesinden şüphe ederim. Ayrıca DK şimdiye kadar ki en kötü oyununu Naviye karşı oynadı. burningte lag var gibiydi adeta. Şu rus bebelerini zorla winner brackete çıkartıcaklar.

Bu arada b grubunda Orange toparlanarak winner bracket yoluna girdi. Tongu ise Alliance maçından sonra ilk günki atarından sıyrılmış gibi. LGD.int loser bracketin korkulan takımı olucak bence, B grubundan allaince orange ig ve liquid çıkıcak gibi.

A grubu ise malesef rusları beslemeye devam ediyor. En azından DK dan umutluydum çünkü navi karşı taraf fail olmadıkça oyun kazanamayan bir takım ancak onlar da fail oldular:(

Pr0.
05/08/2013, 00:55
Navi final oynarsa turnuvanın kalitesinden şüphe ederim. Ayrıca DK şimdiye kadar ki en kötü oyununu Naviye karşı oynadı. burningte lag var gibiydi adeta. Şu rus bebelerini zorla winner brackete çıkartıcaklar.

Bu arada b grubunda Orange toparlanarak winner bracket yoluna girdi. Tongu ise Alliance maçından sonra ilk günki atarından sıyrılmış gibi. LGD.int loser bracketin korkulan takımı olucak bence, B grubundan allaince orange ig ve liquid çıkıcak gibi.

A grubu ise malesef rusları beslemeye devam ediyor. En azından DK dan umutluydum çünkü navi karşı taraf fail olmadıkça oyun kazanamayan bir takım ancak onlar da fail oldular:(

Ti 1 şampiyonu, Ti 2 finalisti hakkında yaptığın yorum gayet komikmiş güzel kardeşim hoşuma gitti. Ayrıca laf ettiğin ruslardan daha trollsün bence.

YOLO322
05/08/2013, 00:57
Belliydi ama Na'vinin bu turnuvada kafaya oynuyacağı alienwarecupta bütün asyayı tokatladılar zaten. Bu arada asya takımları hezimete uğramaya devam ediyor mouz ve dignitas zenith ve lgd.cn ya karşı ilk maçlarını kazandılar.

BABASCARFACE
05/08/2013, 01:00
bu navi hayranlıgı ne böyle şimdiye kadar navi'den çok daha iyi oynayan takımlar var ve onların içinde navinin finale çıkması gerçektende zor mufc ile yaptıgı maçı izlediysen zaten navi şimdiye kadar domine etti diyemeyiz eger böyle devam ederse navi bende finale çıkacagını pek sanmıyorum he geçen yılda kötü başlayıp toparlanmışlardı yine olabilir ama şuanki performansları yetersiz.

BABASCARFACE
05/08/2013, 01:01
Belliydi ama Na'vinin bu turnuvada kafaya oynuyacağı alienwarecupta bütün asyayı tokatladılar zaten. Bu arada asya takımları hezimete uğramaya devam ediyor mouz ve dignitas zenith ve lgd.cn ya karşı ilk maçlarını kazandılar.

bugun zorla 1 bahis oynadım mouza 1 rare yatırdım :D pennantını aldım destekliyorum ama mouz hayal kırıklıgı oldu umarım toparlanır

Pr0.
05/08/2013, 01:06
bu navi hayranlıgı ne böyle şimdiye kadar navi'den çok daha iyi oynayan takımlar var ve onların içinde navinin finale çıkması gerçektende zor mufc ile yaptıgı maçı izlediysen zaten navi şimdiye kadar domine etti diyemeyiz eger böyle devam ederse navi bende finale çıkacagını pek sanmıyorum he geçen yılda kötü başlayıp toparlanmışlardı yine olabilir ama şuanki performansları yetersiz.

Bana diyorsan söyleyim fnatic ile olan maçlarını izledikten sonra gruplarda satıcaklarını düşünüyodum. Ama geçen seneki gibi olmadı erken toparladılar şu an fena gitmiyolar. Ha daha iyi takımlar var. Bu performanslarını arttırmazlarsa yeterli olmayacak. Ama dotanın en büyük turnuvasında 2 kere final oynamış birini kazanmış bir takımın bu sene de final oynamasının çok çok zor olduğunu söylemek gereksiz trollükten başka bişey değil bence.

Burakula
05/08/2013, 01:22
umarım navi winner brackette ilk olarak Alliance ile karşılaşır ve çabucak düşer. Virtus zaten çabucak elencek gibi duruyor. Ruslar turnuvadan ne kadar çabuk elenrise o kadar fazla güzel ve zevkli maç izleriz, turnuvanın kalitesi de böylece artar. Finale kadar navi ve rus oyun stillerini izlediğinizi düşünün, hiç zevk almadan geçecek en azından 6-7 maç. Umarım böyle birşey başımıza gelmez.

YOLO322
05/08/2013, 01:30

Alliance ve Fnatic ile beraber en güçlü gözüken takım Na'vi şuan için. DK'yı ağlattılar 2-0 bitti,sanırım başka turnuvayı izliyoruz seninle.

Pr0.
05/08/2013, 01:32
Dk feci tokat yedi. Funnik ile takımın uyumu enfes gerçekten baştaki silikliğini üstünden atmış gözüküyor Navi. Şu dk serisinden sonra sanırım baya iddalı olduklarını herkes görmüştür. Alliance vs Na'Vi çok eğlenceli bi final olur umarım da olur.

BABASCARFACE
05/08/2013, 01:34
Alliance ve Fnatic ile beraber en güçlü gözüken takım Na'vi şuan için. DK'yı ağlattılar 2-0 bitti,sanırım başka turnuvayı izliyoruz seninle.

fanatik olarak bakmayın ve yazımı iyi okuyun şu ana kadar turnuvayı domine edemedi şampiyonlugun en buyuk adayı olan takım böyle olmamalı ben şimdiye kadar en çok allianceyi begendim ve navi bu oyunla allianceyi yenemez şu var kendini toparlamaya bugun başladı dogru ama ben halen naviden beklentimi göremedim ti1 şampiyonu ti2 finalisti benim için daha iyi oynamalı bu fikrimide yargılamak kimseye düşmez bakış açısı farklı.

NightStalker
05/08/2013, 01:51
Beyler MUFC 0 çekecek mi sizce? Maçlarını izleyebilen oldu mu? Vasatlar mı yoksa karşıyı zorluyorlar mı?

BABASCARFACE
05/08/2013, 01:54
Beyler MUFC 0 çekecek mi sizce? Maçlarını izleyebilen oldu mu? Vasatlar mı yoksa karşıyı zorluyorlar mı?

kalan karşılaşmaları mouz ve zenith ile mouz tam bi hayal kırıklıgı oldu ben 0 çekeceklerini pek sanmıyorum fnatic ile yaptıkları maçı izledim pek varlık gösteremediler

Lsx
05/08/2013, 01:56
benim izlediğim navi ruslarla guzel maç yaptı fanatik olarak bakmayın ve yazımı iyi okuyun şu ana kadar turnuvayı domine edemedi şampiyonlugun en buyuk adayı olan takım böyle olmamalı ben şimdiye kadar en çok allianceyi begendim ve navi bu oyunla allianceyi yenemez şu var kendini toparlamaya bugun başladı dogru ama ben halen naviden beklentimi göremedim ti1 şampiyonu ti2 finalisti benim için daha iyi oynamalı bu fikrimide yargılamak kimseye düşmez bakış açısı farklı.
Hmm gecen sene LGD etti de noldu ? 16 maç kazanıp geldiler yarı finale kadar bu senin tabirinle tam bir domineydi ama gruplarda berbat oaln Navi'ye kaybettiler.Bu işler belli olmuyor.Çoğu takım birbirini yenebilecek güçte ki yerlere vurulan Dignitas bunun güzel bir örneği.Ha bir takıma daha çok şans verirsin orası ayrı da gününde olmaz yanlış pick falan domino taşları yıkılır :)

YOLO322
05/08/2013, 02:09

Vasat değiller, çok kötüler.

DawSoN
05/08/2013, 02:34
Gördüğüm kadarıyla Alliance çok rahat ve ezerek oynuyor :)

YOLO322
05/08/2013, 03:37
Alliance 10-0 ile devam ediyor. Orange-iG 1-1 bitti Orange için hayal kırıklığı demiştim ama çok güzel toparladılar. Na'vi - Dignitas , Fnatic - DK gibi 2 güzel maç sırada.

Raichoxunrefleksleri
05/08/2013, 07:46
Tier 1 Teams: Alliance

Tier 1,25 Teams:Navi

Tier 1,5 Teams: DK

Tier 2 Teams: Orange,LGD.cn,Fnatic,Liquid,IG,Tongfu,Dignitas

Turnuva bu takımların etrafında şekillenecek.

(Naviye karşı DS, Alliance'a karşı LD banlamak bu takımlara karşı galibiyet almanın ilk adımı. Ciddiyim yahu, DK vs Navi ilk oyunda Funnik Navi'ye comeback yaptıran başlıca isim benim gözümde. Bulldog'u söylememe gerek yok heralde)

Sercan<Michaell>
05/08/2013, 09:32
Lgd.cn & Navi maçı lgdnin hiç mi şansı yok :( ben basıcam itemleri. LGD abi bu akmalı akar :(

Raichoxunrefleksleri
05/08/2013, 10:42
Lgd.cn & Navi maçı lgdnin hiç mi şansı yok :( ben basıcam itemleri. LGD abi bu akmalı akar :(

Şansı yok demiyelim. Var ama Navi biraz daha formda gözüküyor. Ama şunu belirteyim, %80'e %20 gibi bir oran bekliyorum. Navi fanboylarının itemlerini sömürebilirsin.

Sercan<Michaell>
05/08/2013, 11:02
Trash rarem olsa basardım. 3 tane unc bastm o yüzden yeter :D

Burakula
05/08/2013, 19:12
maçlar ve dolayısıyla heyecan tekrar başladı!

g0ldm00n
05/08/2013, 19:24
Şu tı3 baslarken quantic rsye basayım diye arkadastan 4 rr almıştım suan 30 rr mi ne oldu :D . bo2 maçları çok iyi oluyo ya . ya kazanıyosun ya berabere kalıyorlar .

YOLO322
05/08/2013, 21:18
Na'vi -LGD.cn 1-1 bitti. Dendi TI2 günlerinden güzel bir kesit sundu pudge ile . Xiaon'nun bi ara middeki durumu çok komikti sağdan soldan arrow ve hook yağdı dodgelamaktan beyni yandı bi süre sonra :)

Burakula
05/08/2013, 21:18
LGD.cn çok ayıp etti:( neyse en azından navinin ilk turda Alliance ya da güçlü bir b grubu takımıyla karşılaşma ihtimali var. Turnuva halen ruslardan yeterince erken temizlenebilir. TI13 halen TI13 olabilir:) lütfen Allah'ım bu sefer adalet istiyorum

Burakula
05/08/2013, 21:27
Navi tahmin ettiğim gibi turnuvanın sonraki safhalarında oyuncu ön plana çıkarmaya çalışarak işin reklam yönünü kullanmaya çalışıcak. şimdiye kadar funn1k ve puppey den başka iyi oynayan yoktu. bunun üzerine dendi pudge geldi. Navi menajerinin hep çok akıllı olduğunu düşünmüşümdür, sonuçta toplasan 5 oyun iyi oynayabilmiş bir oyuncuyu "dünya starı en iyi oyuncu dendi!" olarak piyasanın cahil kesimine kabul ettirebilmiş birisi.

Simita
05/08/2013, 21:42
Dignitas lgd.cn maçını kim alır sizce? Sanırım Winner loser için mücadele edecekler.

Pr0.
05/08/2013, 21:50
Navi kendini bulmuş gibi 2. oyun iyidi. İlk oyunda da lgd baya iyi dövdü ama. Lgd geçen seneki formundan çok uzak sanırım ig de öyle. Bu sene çini kurtarabilecek tek takım Dk gibi gözüküyor. Alliance fnatic navi ve dk zirveye oynar diyorum ben.

Sercan<Michaell>
05/08/2013, 22:29
Ben lgdnin winner brackette çıkıp elemelerde kendini bulacağına inanıyorum. lgd benim gözümde finalisttir. Alliance nasıl bu kadar rahat kazanıyor her oyunu anlayamadım 3 4 oynlarını izledim adamların çok güzel gang stilleri var. Her seferinde o gang başarılır oluyor.

YOLO322
05/08/2013, 22:33
CH[A]MPION !

Burakula
05/08/2013, 22:51
Aman Tanrım orange-Allaince 2. oyununda yine bir rosh taktiği!!!!!!! bu adamlar ya çıldırmış ya da çok çabuk efsane olma peşindeler:D maşallah valla inşallah böyle devam eder de rus naviye dotanın nasıl oynanacağını gösterirler:)

Cowabunga
05/08/2013, 23:02
Alliance'dan yeni bir rekor 13min gg.

Raichox
05/08/2013, 23:05
Alliance bu formunu korursa önünde kimse duramaz A grubuna göre daha bi grup B grubu ama takımlar formsuzmu anlamadım.MUFC zaten auto win ordan -2 win atın :).

Burakula
05/08/2013, 23:17
Asya takımları hezimete uğramış gibi gözükse de aslında pek öyle sayılmaz. Lgd.cn eğer Dignitası yenerse A grubundan 2, B grubundan ise 3 asyalı takım Winner bracket de oynıyacak. WB de oynıyacak west takım sayısı ise 3 olucak.

Raichox
05/08/2013, 23:29
Asya takımları beklentinin altında skorlar aldı geçen sene domine etmişlerdi.Bu sene şampiyon batıdan olucak gibi beklentimin dışında iyi oynayan avrupa takımları var Fnatic ten bekliyordum ama Dignitas ın sıfır çekeceğini düşünmüştüm ama onlarda iyiler.Bana kalırsa herşeyi Lower brackettaki rekabet belirlicek upper bracketta 3 galibiyet yeterken lowerda 6-7 galibiyet gerekcek.

Burakula
06/08/2013, 00:28
gurp aşamaları sona erdi. LGD.cn Dignitas takımını yenerek winner bracketteki 5. asya takımı olmuş oldu. Alliance ın korkunç şekilde iyi oynadığını ve B grubunu domine ettiğini gördük. Bununla birlikte B grubu A grubuna göre daha tehlikeli ve güçlü gözüküyor bu haliyle.

A grubunda ise Navi kötü başladığı turnuvanın grup aşamalarını grubunun 1. olarak bitirmeyi bildi. Ancak halen funn1k dışında güven veren oyuncuları ve üzerinde çalıştıkları oyun planları yokmuş gibi gözüküyor. Playoff aşamalarının çok daha ateşli geçeceğini varsayarsak bir diğer rus takımı virtus ile birlikte Naviden erkenden kurtulabiliriz. Umalım da seneye the international'e rus takımı almasınlar(zaten bu gidişle öyle olucaktır) biz de güzel maçlar seyredelim.

gerçekten grup aşamasını kötü geçiren takımlar ise mouz, mufc, zenith, rattlesnake, virtus pro takımları oldu. Fail olan neredeys beleş win olan bu takımların 3 ünün A grubunda bulunması ise Navinin başarısının sırlarından biri aslında;) Virtus pro rus olduğundan hiçkimse onlardan daha fazlasını beklemiyordu MUFC takımı ise turnuvanın seviyesine ayak uyduramamış gözüküyor. Lower brackettin beleş takımları olarak gözükücekler gibi, ancak zenith konusunda emin olmayın, çok yetenekli oyunculara sahipler.

Beklenenden çok daha iyi mücaadele eden ancak istediğini alamayan takımlar ise lower bracketin korkulan takımları olucaklar. Liquid, lgd.int ve Dignitas; winner bracketten düşücek takımların karşılaşmak istemiyeceği takımlar olucaktır. Bu da turnuvanın kalitesinin hem upper hem lower brackette yüksek kalmasını sağlıyacaktır. Rus maçları haric her maçın seyir zevki yüksek olucaktır.

IG sessiz ve derinden bir şekilde 2. oldu ve upper brackete çıktı. Dk çok hızlı başlasa da halen halletmesi gerekenler var, Orange dan ise tam bir geri dönüş izledik, takım potansiyelini sergilediler. Ancak fnatic'e bir parantez açmak lazım. The İnternatonaldeki bu çıkışları onların kıştan sonraki kötü gidişatının çalışmamak ve ciddiyetsizlik olduğunu adeta kanıtladı bizlere. Bununla birlikte n0tail in tekrar sup rolune dönmesi ve h4nni nin mide tekrar alışmasından sonra fnatic in oyununda ciddi bir iyileşme olmuştu fakat bu adamlar gerçekten çok çalışmışlar ve turnuvada karşılığını alacaklardır. Kimbilir belki de Navi yi eleyerek turnuvayı temizleyen takım olurlar:)

Bu sene çok ama çok heyecanlı geçecek international turnuvasının grup aşamasında gördüklerim çok kısaca bunlar. Alliance hakkında uzun uzadıya yazmak isterdim ancak sayfalar yetmez. Grup aşamasını son derece epik geçirdiler ve kendi icatları efsanevi roshan tuzaklarının bir model farklısını yaptılar. Lodanın miranası ve gerçek ciddiyetini, s4 un maks konsatrasyonunu biraz olsun gördük. Turnvanın en çok keyif veren ve en hazır takımılar, gogo Alliance!!!

Simita
06/08/2013, 00:40
Merak ettiğim şey, eşleşmeler nasıl olacak. Mesela a grubundakiler ilk maçlarında birbiriyle eşleşemiyor gibi bir şey var mı? Ve A nın 1.si Bnin 4. sü ile filan eşleşecek gibi bir olay var mı?

HolyPesimist
06/08/2013, 00:45
Sanırım var öyle bir şey ama bende tam bilmiyorum

g0ldm00n
06/08/2013, 00:46
gurp aşamaları sona erdi. LGD.cn Dignitas takımını yenerek winner bracketteki 5. asya takımı olmuş oldu. Alliance ın korkunç şekilde iyi oynadığını ve B grubunu domine ettiğini gördük. Bununla birlikte B grubu A grubuna göre daha tehlikeli ve güçlü gözüküyor bu haliyle.

A grubunda ise Navi kötü başladığı turnuvanın grup aşamalarını grubunun 1. olarak bitirmeyi bildi. Ancak halen funn1k dışında güven veren oyuncuları ve üzerinde çalıştıkları oyun planları yokmuş gibi gözüküyor. Playoff aşamalarının çok daha ateşli geçeceğini varsayarsak bir diğer rus takımı virtus ile birlikte Naviden erkenden kurtulabiliriz. Umalım da seneye the international'e rus takımı almasınlar(zaten bu gidişle öyle olucaktır) biz de güzel maçlar seyredelim.

gerçekten grup aşamasını kötü geçiren takımlar ise mouz, mufc, zenith, rattlesnake, virtus pro takımları oldu. Fail olan neredeys beleş win olan bu takımların 3 ünün A grubunda bulunması ise Navinin başarısının sırlarından biri aslında;) Virtus pro rus olduğundan hiçkimse onlardan daha fazlasını beklemiyordu MUFC takımı ise turnuvanın seviyesine ayak uyduramamış gözüküyor. Lower brackettin beleş takımları olarak gözükücekler gibi, ancak zenith konusunda emin olmayın, çok yetenekli oyunculara sahipler.

Beklenenden çok daha iyi mücaadele eden ancak istediğini alamayan takımlar ise lower bracketin korkulan takımları olucaklar. Liquid, lgd.int ve Dignitas; winner bracketten düşücek takımların karşılaşmak istemiyeceği takımlar olucaktır. Bu da turnuvanın kalitesinin hem upper hem lower brackette yüksek kalmasını sağlıyacaktır. Rus maçları haric her maçın seyir zevki yüksek olucaktır.

IG sessiz ve derinden bir şekilde 2. oldu ve upper brackete çıktı. Dk çok hızlı başlasa da halen halletmesi gerekenler var, Orange dan ise tam bir geri dönüş izledik, takım potansiyelini sergilediler. Ancak fnatic'e bir parantez açmak lazım. The İnternatonaldeki bu çıkışları onların kıştan sonraki kötü gidişatının çalışmamak ve ciddiyetsizlik olduğunu adeta kanıtladı bizlere. Bununla birlikte n0tail in tekrar sup rolune dönmesi ve h4nni nin mide tekrar alışmasından sonra fnatic in oyununda ciddi bir iyileşme olmuştu fakat bu adamlar gerçekten çok çalışmışlar ve turnuvada karşılığını alacaklardır. Kimbilir belki de Navi yi eleyerek turnuvayı temizleyen takım olurlar:)

Bu sene çok ama çok heyecanlı geçecek international turnuvasının grup aşamasında gördüklerim çok kısaca bunlar. Alliance hakkında uzun uzadıya yazmak isterdim ancak sayfalar yetmez. Grup aşamasını son derece epik geçirdiler ve kendi icatları efsanevi roshan tuzaklarının bir model farklısını yaptılar. Lodanın miranası ve gerçek ciddiyetini, s4 un maks konsatrasyonunu biraz olsun gördük. Turnvanın en çok keyif veren ve en hazır takımılar, gogo Alliance!!!

arkadaş nası bi nefret bu :D tamam bizde rusları sevmiyoruz da bu kadar değil . Navi fena oynamadı ve kendilerini main event için saklıyorlar bana sorarsan . Ama eastten bekledigim performans gelmedi . Alliance'a ise diyecek söz yok ztn . Umudum Navi Alliance finalini görmek ve finalin 5 maçının 5inin de oynanması .

Burakula
06/08/2013, 00:55
Merak ettiğim şey, eşleşmeler nasıl olacak. Mesela a grubundakiler ilk maçlarında birbiriyle eşleşemiyor gibi bir şey var mı? Ve A nın 1.si Bnin 4. sü ile filan eşleşecek gibi bir olay var mı?

sanmıyorum çünkü öyle olasydı B grubunda da tie breaker tarzı birşey olması gerekirdi, 3 takım 2. durumda şu anda grupta.

YOLO322
06/08/2013, 00:56
Asya takımları biraz toparlandı ama şuan için Alliance ve Na'vinin karşısında durabilecek bir asya takımı yok . Alliance yenilgi almadan şampiyon bile olabilir G1 daki gibi . :)

Hapkido
06/08/2013, 01:01
Mouz alacak bakın yazıyorum buraya.

Simita
06/08/2013, 01:12
sanmıyorum çünkü öyle olasydı B grubunda da tie breaker tarzı birşey olması gerekirdi, 3 takım 2. durumda şu anda grupta.

Mantıklı, ilk soruma cevap peki?

Burakula
06/08/2013, 01:37
Mantıklı, ilk soruma cevap peki?

tahminim kura çekilicektir. zaten başka yöntem kalmadı sanırım elde eşit winli takımlar varken:D

Burakula
06/08/2013, 01:40
bu arada bruno(the int casterlarından birisi)nun twitter ından şöylebirşey buldum. söylediğine göre "war room" denilen kura odasına girmiş ve çekilen kura sonuçları bu şekilde tahtadaymış.
5503

Simita
06/08/2013, 01:42
Gerçekse güzel maçlar izleyeceğiz. :O

Burakula
06/08/2013, 01:45
Gerçekse güzel maçlar izleyeceğiz. :O

aslında doğrular, joindota an itibariyle gelecek maçları listeye koydu:)

Simita
06/08/2013, 02:07
Arada bir gün boşluk olmayaydı iyiydi, 8e kadar maç yapacaklarına 4e kadar yaparlardı 3-4 güne geniş geniş yayabilirlerdi :w

YOLO322
06/08/2013, 02:18
Daha ne kadar geniş bant yapabilirler bir turnuvayı :) 1 gün ara var zaten yarın maç yok yada 1 maç olabilir.

ScReaM0fPain
06/08/2013, 13:44
All-star maçı noldu ? Oynandı mı ? haberi olan var mı?

KEREEEEEEEEEEEM
06/08/2013, 14:31
Joindotada yazıyo ayın 9unda oynanacakmış.

JrSouL
06/08/2013, 20:11
grup birincileri ve beşincileri (Looser bracket birincisi) ilk tur için rakibi seçme hakkına sahiplerdi zaten kura sadece diğer takımlar için.

Sercan<Michaell>
09/08/2013, 13:49
LGD nin Liqiude elenmesi hayal kırıklığı oldu benim için. Alliance alır bu turnuvayı nokta.

Burakula
09/08/2013, 15:24
LGD nin Liqiude elenmesi hayal kırıklığı oldu benim için. Alliance alır bu turnuvayı nokta.

lgdnin loser bracketten finale çıkacağını düşünmüştüm çünkü şimdiye kadar Alliance'ı taktik olarak zorlayan tek takımdı ama beni de hayal kırıklığına uğrattılar.

YOLO322
09/08/2013, 15:29
Hangi loser bracket zaten loser brackette idi LGD. Turnvaya veda etmiş olması lazım.

Sercan<Michaell>
09/08/2013, 15:50
Hangi loser bracket zaten loser brackette idi LGD. Turnvaya veda etmiş olması lazım.

winnerdaydı. Allance ile eşleşti alliance eledi losera düştü. liquid ile oynadı elendi. Zaten loserda değildi.

Edit;
LGD.INT ile karıştırıyorsun. Cn den bahsediyoruz.

YOLO322
09/08/2013, 16:03
Alliance a elendikten sonra Losera düştü zaten Loserdaydı derken onu kastettim.

Burakula
10/08/2013, 23:09
Veee orange dan aşmış bir teamplay çok güzel bir draft ve mushiden big play geldi. Orange güne haşlayarak başladı ve durumu 1-1 yaptı, hayatları için oynıyacak 10 adam görücez, son maç fazlasıyla heyecanlı olcauk kaçırmayın

Lsx
10/08/2013, 23:38
3. maçta da orange pickleri çok iyiydi.Oyunu aldı sayabiliriz uzatmak gibi bir hata yapmazlarsa tabi.

Lsx
10/08/2013, 23:58
Lan yoksa ??

Simita
11/08/2013, 00:04
Magnusun ultiler son 2 combatta çok iyiydi 0.o

Burakula
11/08/2013, 00:12
navinin lame inin etkilerini gördük magnus+chen fountain skeweer denediler:D Allahtan yapamadılar da mundar etmediler oyunu, son oyun gerçekten muhteşem gelgitlerle doluydu.

Raichoxunrefleksleri
11/08/2013, 00:31
kYxY...

2009 ve 820'den sonra Çin DotA'sı düşüşe geçti. (Draft ve strateji) TI2'dan beri Avrupa'da yeni stratejiler görürken, Çin'in hep sabit oynadığını farketmişsinizdir. Wisp oynamayı bilmedikleri için ban slotunun biri hep wisp oluyordu Avrupa takımlarına karşı. Bu birkaç hero için daha geçerli. DK'in Orange'a kaybetmesinin en büyük sebebi de drafttı. O picklerle nasıl o kadar dayandılar, bilmiyorum. Yeni 820 ve 2009'lar da kolay yetişmiyor ki...

Tebrikler DK... Umarım bu başarısızlık Çin'de DotA'nın sonu olmaz. Yavaş yavaş LoL'e kayıyorlar çinde.

Bu yılın sonunda Burning'in DK ile kontratı bitiyor. ECL röpörtajında competitive DotA'yı büyük ihtimalle bırakacağını söylemişti. Umarım yapmaz öyle bir hata :'(

YOLO322
11/08/2013, 01:07
Bırakırsa bile yine fena sayılmayacak bir emekli ikramiyesi alıcak. Hyhy gibi lole başlar artık ad carry burning :)

Raichoxunrefleksleri
11/08/2013, 01:15
DotA tarihinin en iyi carry'si DotA'yı bırakmış olucak :/

Pr0.
11/08/2013, 01:42
Böylesine üst düzey bir hard carry oyuncusunun lolde zevk alacağını sanmıyorum ya. Ciddi ciddi oynamaz herhalde. Bu oyunda bile allah gibi farmlıyorsa lolde nasıl farmlar kim bilir. Ama team fight çok çok çok farklı 2 oyunda. Aslında eğlenceli olabilirdi ya dota2nin önde gelen oyuncuları lol maçı atsa metaya göre falan baya eğlenceli olurdu :D

Simita
11/08/2013, 04:23
Alliance - Na'vi maçından sonra tek üzüntüm oldu, o da navi yi LB'den eleyecek takımın DK olamayacak olması.

Krizalid
11/08/2013, 10:30
LB maçları neden bir anda bo3 oynanmaya başladı?

Simita
11/08/2013, 11:35
LB maçları neden bir anda bo3 oynanmaya başladı?

4. rounddan itibaren bo3 oynanıyor.

Burakula
11/08/2013, 14:21
bug abuse tur atlayışında sonra ilk3 çekişmesi beklediğimiz heyecandan yoksun geçicek gibi gözüküyor. Valve TI3 e diğerlerinde dha akaliteli ve daha güzel girse de sonlara doğru yaptığı bu büyük hatanın patlamasıyla sıçmış oldu.

Orange - navi maçıiçin beklentileriniz nelerdir, heyecan ve kapışma bekliyor musunuz veya kazananı kolayca tahmin edebilir misiniz?

Ben navinin turnuvaya özel taktiklerinin çok kısıtlı olduğunu gördüm orange'ın ise elinde halen kozları olduğunu DK maçlarında gördük. Bu bakımdan maç orange ın kendi taktiklerini sergilemesi ve değişik güzel draftlar yapmasına baplı diyorum. Navi'nin sıkıcı devam ediceği kesin. kailteli maçlar için tek umudumuz Orange!

YOLO322
11/08/2013, 15:48
Na'vinin ds comboları ve chen pudge bugı dışında pek bir numarası yokmuş Orange ise şaşırtmaya devam ediyor motivasyonları yüksek olduğunda her takımı yenebilirler, Na'viyide eleyeeceklerini düşünüyorum bugün.

NightStalker
11/08/2013, 15:58
Lan oran süper, umarım değişmez 4 rare attım Turunculara.

Annkaa77
11/08/2013, 20:31
bayram dolayısıyla gruplardan sonraki tüm maçları kaçırdım. oyunların replaylerini bulabileceğim (düzenli bir şekilde) bir yer var mı acaba ?

Krizalid
11/08/2013, 20:58
bayram dolayısıyla gruplardan sonraki tüm maçları kaçırdım. oyunların replaylerini bulabileceğim (düzenli bir şekilde) bir yer var mı acaba ?

http://www.gosugamers.net/dota2/vods

Oyun replaylerini Dota 2'nin içinden bulabiliyorsun International tab'ının altından ararsan bulursun.

Pr0.
11/08/2013, 21:13

Oyunun kendisi ? Orası kadar düzenli bi yer bulamazsın bence.

Annkaa77
11/08/2013, 23:00
teşekkürler açığı kapatalım biraz :)

Burakula
16/08/2013, 22:10
ee turnuva biteli baya oldu, kimlerin tahminlerinin ne kadarı tuttu öğrenelim bakalım? sizi yanıltan şeyler neler oldu? bu da bu başlığın bitiş eventi olsun:D

benim ilk 2 tahminim aynen tuttu. Ancak birçok kişiyi yanıltan bug abuse turu benim tahminimin çıkmasına yardım etmiş oldu:D. ayrıca IG hakkında da doğru tahminlerde bulunmuşum. Onun dışında ilk sıralara orange oynar demişim, o da tuttu sayabiliriz. Bir de wildcart galibini doğru tahmin etmişim.

Beni yanıltan başlıca takımlar ise LGD.cn, DK, Dignitas, fnatic ve Mouz oldu. Bazılarının yüksek bazılarının ise düşük performansını beklemiyordum.