PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Steamden PAYPAL ile alışveriş

berkbegins
30/07/2013, 09:58
Şimdi arkadaşlar aslında sorum PAYPAL ile alakalı ve durumu kısaca açıklayayım.

İşlem Sırası ;

1. Benim Paypal hesabım yoktu arkadaşımın biri kredi kartımı kullanmak istedi bende Paypal hesabı açtım ve Kredi kartımı tanıttım.

2. Arkadaşım bana 15 TL gönderdi PAYPALdan. ( sadece e-mail adresi yazıyorsun ve çat para diğer hesapta )

3. Para hesabıma geldi ve ben Paypal bakiyesinden alışveriş yapacam diye Steam Store a girdim 3 tane key aldım.

Neticeler ;

1. sorum

Steam Store dan Paypal ı seçmeme rağmen Visa kartımdan ( Paypal a eklediğim kart ) parayı çekti - PAYPAL HESABIMIN BAKİYEsindeki para eksilmedi ve onu kullanmadı.

Ulan arkadaş madem karttan çekeceksin ben neden PAYPAL kullanıyorum direk karttan alırdım? Bu çok saçma değil mi nerede hata yaptım veya Paypal böyle mi çalışıyor.

2. sorum

İyi dedim PAYPAL HESABIMDA KALAN ( bakiyesinden çekilmeyen ) parayı ben nakit çekeyim kredi kartına aktarma ücreti 7,5TL (15 TL yi -.- ) Ulan banka kartına göndereyim dedim 5 gün bekletiyor.- Kardeşim ben neden PAYPAL kullanılacağını anlamadım halbuki İsim ve TC kimlik no verilip banka şubesi kodu yazılınca o kişinin gidip parayı çekmesi gerekmiyor mu??? BANKA KARTINA GÖNDERMEK NEDİR????

3. sorum

Steam Store dan daha önce Visa kartımla Compendium almıştım. Bu son alışverişten sonra aldığım 3 key 6 ağustosa kadar trade e kapalı diyor. Bunun sebebi nedir?

YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM...

Melkor
30/07/2013, 10:03
Sadece 3. soruna cevap bulabildim ancak İngilizce, istersen çevirip özelden mesaj olarak atabilirim. Diğerleri için umarım başka arkadaşlar yardım eder :)

'' There are a few different reasons why you may be unable to trade. The reason is typically shown to you when you try to initiate a trade.
We require Steam Guard to be enabled for 15 days to help protect your items and Steam Wallet funds from being misused by somebody who may have illicitly obtained your password. If you have not had Steam Guard enabled for 15 days, you will be unable to trade.
If you reset your password, you will be restricted from trading for 5 days. If your account has not had any activity for more than 2 months, you will be restricted from trading for 30 days. We do this to help protect users who lose access to their email account. Note that this does not affect password changes, only password resets.
You also may be unable to trade if your account has been banned from trading by Steam Support for violating the Steam Subscriber Agreement. Bans may be temporary. Permanent bans can only be removed by Steam Support. ''

berkbegins
30/07/2013, 10:07
Sadece 3. soruna cevap bulabildim ancak İngilizce, istersen çevirip özelden mesaj olarak atabilirim. Diğerleri için umarım başka arkadaşlar yardım eder :)

'' There are a few different reasons why you may be unable to trade. The reason is typically shown to you when you try to initiate a trade.
We require Steam Guard to be enabled for 15 days to help protect your items and Steam Wallet funds from being misused by somebody who may have illicitly obtained your password. If you have not had Steam Guard enabled for 15 days, you will be unable to trade.
If you reset your password, you will be restricted from trading for 5 days. If your account has not had any activity for more than 2 months, you will be restricted from trading for 30 days. We do this to help protect users who lose access to their email account. Note that this does not affect password changes, only password resets.
You also may be unable to trade if your account has been banned from trading by Steam Support for violating the Steam Subscriber Agreement. Bans may be temporary. Permanent bans can only be removed by Steam Support. ''

eyvallah.

Lexsarko
30/07/2013, 10:34
Berkçim gidip evleniceksin evli, barklı, çoluklu,çocuklu adam olacaksın yakında hala steamle paypalla uğraşıyosun. :)

berkbegins
30/07/2013, 10:49
Berkçim gidip evleniceksin evli, barklı, çoluklu,çocuklu adam olacaksın yakında hala steamle paypalla uğraşıyosun. :)

O wardı ben koymuştum roshan önüne -.- adamlar görmesin diye .. işe yaradı da o sayede maçı aldık :// neden beğenmedin kanka.

NightStalker
30/07/2013, 15:00
Şimdi şöyle oluyor Berk, daha önce Paypal'a reklam sitelerinden falan uğraşıp 20tl biriktirmiştim. O paypal bakiyesi ile steamdan alışveriş yapamadım, aynı şekilde sadece steam değil LoL de RP almak istedim paypal yolu ile olmuyor, Paypal bakiyesi kullanılmıyor alışverişlerde. Yapabileceğin tek şey o parayı banka kartına atmaktır, ki onun içinde minimum 10$ ın olmalı, ve yanlış bilgi falan girme iyice kontrol et, yanlış girersen 5 gün sonra paranı geri iade ediyorlar fakat paypalı uğraştırdığın için 5$ keserek :)
Unutmuşum bu arada Paypal bakiyesini kullanabileceğin bir yer var> gittigidiyor.

berkbegins
11/08/2013, 10:58
Şimdi şöyle oluyor Berk, daha önce Paypal'a reklam sitelerinden falan uğraşıp 20tl biriktirmiştim. O paypal bakiyesi ile steamdan alışveriş yapamadım, aynı şekilde sadece steam değil LoL de RP almak istedim paypal yolu ile olmuyor, Paypal bakiyesi kullanılmıyor alışverişlerde. Yapabileceğin tek şey o parayı banka kartına atmaktır, ki onun içinde minimum 10$ ın olmalı, ve yanlış bilgi falan girme iyice kontrol et, yanlış girersen 5 gün sonra paranı geri iade ediyorlar fakat paypalı uğraştırdığın için 5$ keserek :)
Unutmuşum bu arada Paypal bakiyesini kullanabileceğin bir yer var> gittigidiyor.

saol hacı

kemanto
31/12/2014, 17:42
1. soruna cevap olarak:

paypalda her para birimi farklı bir bakiyeyi kapsıyor. Eğer sende sadece TL bakiyesi varsa ve $ ile satış yapan bir siteden alışveriş yapmayı deniyorsan $ bakiyende hiçbir şey olmadığı için otomatikmen kartından parayı çeker.

hohmlec
31/12/2014, 18:10
konu 2013 açılmış

kemanto
05/01/2015, 22:37
konu 2013 açılmış

:(

fth80
14/05/2015, 15:46
:):):) memleket evli barklı cocuklu dolu zaten :) ama paypal üyeliklerinde bazen sıkıntı oluyor.

MFT
14/05/2015, 17:08
:):):) memleket evli barklı cocuklu dolu zaten :) ama paypal üyeliklerinde bazen sıkıntı oluyor.

Konu diriltme keyf :)