PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pennantlar hk.

Sercan<Michaell>
31/07/2013, 11:54
Beyler şimdi 6 7 tane pennant almayı düşünüyorum. Birkaç sorum var;

Bu pennantların seviyeleri vs varmış? Shopdan alsam sıfır lvl sıfır wiewsli olacak. Daha önce kullanılmış alsam daha mı yararlı olur benim için ? Yoksa aynı takımdan 5 6 tane alıp birleştirmek mi daha yararlı ?

Bu pennantların maçlarını oyundan izleyince o takımdan birisi double kill falan aldığı zaman item düşme oranı veriyor dimi ?

DK
NAVI
IG
LGD.CN
FNATIC
ALLIANCE

bunları almayı düşünüyorum. Bence şunu da kesin al dediğiniz takım var mı.

öptüm kib by.

akin
31/07/2013, 13:10
ben navi alliance lgd.cn ig aldım. alabilitem olsa dk ile mouse alırdım. fnatic yerinede tonqfu alırdım

birleşitirelen pennanlar lvlına göre mesela 2lvl sa maçı bir kişi değil 2 kişi izlemiş gibi sayılıyosun,düşürme ihtimali katlanıyo.bence çok paran yoksa salla o işi

daha ayrıntışı bilgim yok benim.umarım twich tv pennantları tanıyodur.boşyere almadık umarım

6 farklı takım almak daha mantklı bence

Sercan<Michaell>
31/07/2013, 13:12
hayır 6 farklı takım almak mı daha mantıklı 6 sını da aynı takım almak mı sizce ?

Scotchw
31/07/2013, 13:40
6sını da aynı takım alınca nasıl bir hesabı oluyor bilmiyoruz ki.Bu yüzden bilenden öğrenmeden hepsini aynı alma bence. ha ben alacak olsam izleme şansım varsa hepsini farklı alırım. Yani bir şey öğrenemessen katlanarak gitme hesabı hakkında maçların hepsini izleyip izlemeyeceğini değerlendirip ona göre al derim. Bide Mouz alırdım fnatic yada DK yerine.

Sercan<Michaell>
31/07/2013, 13:49
Teşekkürler :) Herkes bu şekilde fikirlerini paylaşırsa yararlı olur bizim için.

ViktorReznov
31/07/2013, 15:18
View sayısı birşey farketmiyor zaten de level olayı hala muamma gerçekten. Hepsinden birer tane alın yeter .

Cowabunga
31/07/2013, 15:21
6 tane biraz saçma gibi duruyor.

Öncelikle winner bracket loser bracket falan diye ayrılacak geçen seneki gibi yanlış bilmiyorsam. aldığınız takımlar 3-3 diye paylaşsın winner'a ve loser'a bunlar aralarında 3 karşılaşma gerçekleştirecek bu karşılaştırmaların her biri en az 2 maç (2-0 bittiğini bof 3'e göre hesaplarsak) oynanacak. Yani 6 pennant aldığınızda 12 maçta seçim yapmak zorunda kalacaksınız. Ki bu sadece winner loser aşamasında bunların bir de çeyrek yarı final maçları var. Kısacası 3-4 pennant yeterli. Ha yok ben hepsini pennantlı izlicem derseniz 15 tane almanız yeterli.

Sercan<Michaell>
31/07/2013, 15:29
6 tane biraz saçma gibi duruyor.

Öncelikle winner bracket loser bracket falan diye ayrılacak geçen seneki gibi yanlış bilmiyorsam. aldığınız takımlar 3-3 diye paylaşsın winner'a ve loser'a bunlar aralarında 3 karşılaşma gerçekleştirecek bu karşılaştırmaların her biri en az 2 maç (2-0 bittiğini bof 3'e göre hesaplarsak) oynanacak. Yani 6 pennant aldığınızda 12 maçta seçim yapmak zorunda kalacaksınız. Ki bu sadece winner loser aşamasında bunların bir de çeyrek yarı final maçları var. Kısacası 3-4 pennant yeterli. Ha yok ben hepsini pennantlı izlicem derseniz 15 tane almanız yeterli.

4 pennat için önerdiğin takımlar hangileri olur ?

MrFoseptik
31/07/2013, 17:09
pennantların lvl sınırı var mı bilmiyorum ama hepsini birleştirmekle ayrı ayrı almayı kıyaslayamazsın. tek takımda aldığın zaman az maç oynayabilir, multi kill hero deny gibi olaylar az yaşanabilir. maçların aksiyonlu, uzun geçtiği ve çok ilerilere gidebilen takımın flamasından çok alman daha faydalı olur bence. ben olsam navi alliance almazdım. çünkü herkes alıyor onları.

Sercan<Michaell>
31/07/2013, 17:23
çünkü herkes alıyor onları.
Bak bu da çok mantıklı bir nokta. Turnuvada en az değeri olan takımın pennantı en az satılır. Item düşme şansı daha çok olur.

Simita
31/07/2013, 19:04
Potansiyeli olan takımlardan almak çok daha mantıklı

g0ldm00n
31/07/2013, 19:30
Ya birde şöyle bir durum varki grup aşamasında maçlar aynı anda oynanmıştı geçen sene . bu sene de öyle oynanıcak sanırım . aynı anda bi maç izleyebileceksin . En çok maçını takip etmek istediğin takımın pennantını alıp onu 2 3 lvl yapman daha mantıklı . Birde potansiyeli olan takımlardan almazsan daha az tutulan takımlardan alırsan daha az maç izleme böylece daha az item düşürme ihtimalin var . Ben Navi ve Alliance'ın pennantını aldım . belki birinin lvlını yukseltirim .

ViktorReznov
31/07/2013, 19:58
Populer takımların itemleri daha iyi para ediyor bi de heaba katmak lazım. Ya da popüler oyuncuların diyelim aynı zamanda.

Sercan<Michaell>
01/08/2013, 08:51
Ow maçların aynı anda oynanma olayı sakat. Aynı anda 2 3 maç izleme şansımız yok dimi :D

Raichoxunrefleksleri
01/08/2013, 09:09
Level olayı şansı arttırmıyor. Sadece maçtayken takım logosunun altında yazan sayıyı arttırıyor. Believe it or not! http://dota2.gamepedia.com/Pennants#Pennant_Upgrade

Ayrıca izleyici sayısı az olan takımların pennant'larını al. Bknz:All eastern teams! Western noob fanboylar alliance ve navinin maçlarına doluşacak.

Oyun zevkli de olsun diyorsan sana önerilerim

DK
LGD.cn
Orange

Sercan<Michaell>
01/08/2013, 09:10
Vaktimiz var güzel fikirler geliyor. Biraz daha burda fikir alışverişi yapalım bakalım. Teşekkürler pırasacım.

MrFoseptik
01/08/2013, 09:53
" Anybody wearing a pennant representing any of the two teams involved in matches are eligible to receive tournament items from events such as first blood and multikills during that match - events are team-independant, e.g. a player wearing a Na`Vi pennant can receive drops from events triggered by iG. "

Şurada çevirdiğim kadarıyla pennantını aldığım takımın onyadığı maçta hangi takım büyük olay yaparsa yapsın sana item düşme şansı var. orada verilen örneği veriyorum. Na'Vi pennantın varken Na'Vi maçında IG fb alırsa sana item düşme şansı hala var.

NightStalker
01/08/2013, 13:12
Item düşme şansının artması için seyircisi az olan takımların pennantını almak mantıklı gibi dursada çıkacak bir Na'Vi itemı ile TongFu itemı aynı değerde olmayacaktır bunuda göz önüne alman gerekli. Sayı olaraksa 4 pennant yeterli bence.

ViktorReznov
01/08/2013, 14:29
Asıl soruyu patlatıyorum şimdi: Pennantlar malum equip ediliyor; peki biz her maçtan önce o maçın takımının pennantını equip mi etmek zorundayız? Eğer öyleyse twitch de nasıl olacak o iş?

Raichoxunrefleksleri
01/08/2013, 14:42
Asıl soruyu patlatıyorum şimdi: Pennantlar malum equip ediliyor; peki biz her maçtan önce o maçın takımının pennantını equip mi etmek zorundayız? Eğer öyleyse twitch de nasıl olacak o iş?

Evet, maç öncesi equip yapmalısın. Maç sırasında da değiştirebiliyorsun gerçi.

Twitch'te zaten pennant'a gerek yok item düşmesi için. Sadece hesabınla oturum açıp, Valve'nin belirlediği kanalları izlemen yeterli. (Eğer feci şekilde yanılmıyorsam :))

Bu arada Sercan the michaell. 5 pennant alacağını varsayaraktan; sana önerilerim şunlar:

DK
LGD.cn
Orange
Tongfu
Zenith

Bu takımların izlenme oranı azdır. Yani aynı vakit bi navi maçı olsa, her 10 kişiden 9'u navi maçını tercih eder. Bu diğer batı takımları içinde böyle olur. Belki oran bu kadar yüksek olmaz ama, izleyicilerin çoğu yine batı takımının maçını izler. Ayrıca sana garanti veriyorum, kesinlikle izlenmeye değer bu takımlar.

annil
01/08/2013, 16:47
Peki hem oyundan hem twitch'ten, hatta belki hepsi twitch'ten, aynı anda birkaç maçı izleyebiliyorsak, bunların hepsinden drop şansımız var mıdır? Öyleyse fena, twitch'ten kanalları falan açıp 7/24 bırakabilirim, izliyorum sayar hepsini.

Sercan<Michaell>
01/08/2013, 17:23
Evet, maç öncesi equip yapmalısın. Maç sırasında da değiştirebiliyorsun gerçi.

Twitch'te zaten pennant'a gerek yok item düşmesi için. Sadece hesabınla oturum açıp, Valve'nin belirlediği kanalları izlemen yeterli. (Eğer feci şekilde yanılmıyorsam :))

Bu arada Sercan the michaell. 5 pennant alacağını varsayaraktan; sana önerilerim şunlar:

DK
LGD.cn
Orange
Tongfu
Zenith

Bu takımların izlenme oranı azdır. Yani aynı vakit bi navi maçı olsa, her 10 kişiden 9'u navi maçını tercih eder. Bu diğer batı takımları içinde böyle olur. Belki oran bu kadar yüksek olmaz ama, izleyicilerin çoğu yine batı takımının maçını izler. Ayrıca sana garanti veriyorum, kesinlikle izlenmeye değer bu takımlar.

Ama bu takımlardan sadece lgd nin yüksek turlarda şansı var. Benim pennatlar yarı yolda kalmasın :D Araya bir Alliance bir Navi sıkıştırsak mı ? Yada bir IG Navi ?

Sercan<Michaell>
02/08/2013, 10:52
Grup dağılımlarını da göz önünde bulundurarak hem grup maçlarında az izlenecek takımları hem de turnuvaya sonuna kadar devam edebilecek takımları kendi fikrimce belirleyip. Pennantlarını aldım;

DK
LGD.cn
mouz
Navı

Orange
Tongfu
IG
Alliance

Ayak üstü 8 dolar tertemiz kitlendi bize.

BABASCARFACE
02/08/2013, 12:56
Grup dağılımlarını da göz önünde bulundurarak hem grup maçlarında az izlenecek takımları hem de turnuvaya sonuna kadar devam edebilecek takımları kendi fikrimce belirleyip. Pennantlarını aldım;

DK
LGD.cn
mouz
Navı

Orange
Tongfu
IG
Alliance

Ayak üstü 8 dolar tertemiz kitlendi bize.

guzel seçim ben fnatic ayrıca izlediğim için alıcam annil adlı arkadaşın sorusu hakkında bilginiz varmı: ''Peki hem oyundan hem twitch'ten, hatta belki hepsi twitch'ten, aynı anda birkaç maçı izleyebiliyorsak, bunların hepsinden drop şansımız var mıdır? Öyleyse fena, twitch'ten kanalları falan açıp 7/24 bırakabilirim, izliyorum sayar hepsini. ''

Sercan<Michaell>
03/08/2013, 22:05
Yahu ben 4 maç izledim pennatların hepsi hala 0 :S var mı bilgisi olan ?

Cowabunga
03/08/2013, 22:08
Aynı sorun bende de var umarım düzelir. Hoş düzelmese ne olacak. ^^

Sercan<Michaell>
03/08/2013, 22:10
Acaba izleyenden saymıyor mu ondan diyorum. Item de düşmedi kıllandım :D

BABASCARFACE
03/08/2013, 22:11
bende de 0 yazıyor fakat courierin uzerine tuttugunuzda izlediğiniz maç kaç olarak görünüyor? bende 4 maç izlendi diyor

Sercan<Michaell>
03/08/2013, 22:12
kurye apayrı bi olay. onu karıştırma :D

BABASCARFACE
03/08/2013, 22:15
pekala diyelim navi maçınız izlerken çıktın pennant değiştirdin ig maçınız izliyorsun hangi maçı izlediğin geçerli olacak?

YOLO322
03/08/2013, 22:19
Pennantlar çalışmıyor şu an için.

Sercan<Michaell>
03/08/2013, 22:46
oyunda deli gibi item atıyor millete arkadaş. bu pennantı aktif etmek için sağ tık yapıp oyuncu ekipmanını kullan diyorum sonra ztn sağ üstünde kullanılıyor işareti çıkıyor bir eksik yok demi ? ztn ihtimalimiz az bir de eksik yanlış bişi yapmayalım 6 maçtır tık yok :D

BABASCARFACE
03/08/2013, 22:52
pekala diyelim navi maçınız izlerken çıktın pennant değiştirdin ig maçınız izliyorsun hangi maçı izlediğin geçerli olacak?

bu sorumada bi zahmet cevap verinde boşuna sahura kadar izlemiş olmayım

Sercan<Michaell>
03/08/2013, 23:01
bu sorumada bi zahmet cevap verinde boşuna sahura kadar izlemiş olmayım

o öyle değil. önemli olaylar olurken eğer izliyorsan ve pennat aktifse o an düşüyor zaten. mesela adam double kill alırken izliyosan o an itemleri veriyor.

BABASCARFACE
03/08/2013, 23:12
tamam sagol ustadım fnatic maçında lounge surekli hata verdiğinden oynayamadım evde buzdolabı bozuk sırf şu maçlar için evde duruyorum bi tanede olsa item düşsede sevindirse bizleri :D

YOLO322
03/08/2013, 23:17
Pennantlar çalışmıyor aktifleştirmenin bir önemi yok bir sıkıntı var umarım kısa sürede düzeltir valve.

BABASCARFACE
04/08/2013, 00:29
pennantlar çalışmaya başladı şuanda fnatic maçını izliyorum ve izlenen maç 1 diye gösteriyor

YOLO322
04/08/2013, 00:41
Şuan sadece fnatic maçında çalışıyor diğerlerinde yok gj valve.

edit : düzeldi

Sercan<Michaell>
04/08/2013, 01:36
Aynen düzeldi ama eski izlediklerimiz geçersiz :/

Birşey soracağım;

navi dk maçını izliyoruz atıyorum. bende dk flaması var. navi double kill alınca bana da item düşme şansı var mı yoksa sadece dk iş yapınca mı ?