PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : World of Warcraft Başlangıç paketi

Insomniac
07/08/2013, 05:29
Selam canlarım,
Uzun zamandır evde yatış halindeyim bulunduğum şehirde hiç arkadaşım yok, 24 saatimi evde tek başıma geçiriyorum ve sürekli oyun oynamak istiyorum daha önce dota2 oynayarak zaman geçiriyordum ama sürekli aynı şeylerden sıkıldım ve lol'e geçmeye karar verdim ama yaptığım hatanın farkına vardım artık lol'e de fazla sarmıyorum, düşündüm de benim gibi bir adam neden wow oynamıyor yıllarca herkes anlata anlata bitiremedi her girdiğim forumda met ediyorlar falan. Sonra steam'dan bir kaç arkadaş uzun süredir oynuyormuş onlara durumu anlattım ve başlamam gerektiğini söylediler tam aradığım oyunmuş falan filan neyse yükledim başlangıç paketini iki adet 15 level karakter açtım oynadım falan baya hoşuma gitti ve oyunu almaya karar verdim. Oyunu almaya karar verdikten sonra aklıma bir kaç soru geldi önce arkadaşlara sordum ama onlar uzun süre önce oyunu aldıkları için bir çok şeyin değiştiğini söylediler ve bende konu açmaya karar verdim.

Şimdi sorularım şu şekilde;

1) Oyunun başlangıç paketi olan yaklaşık 5€ değerindeki dalgayı alırsam oyunu 60-70 levela kadar oynayabilr miyim?
2) Başlangıç paketini aldıktan sonra oyunu oynamam için aylık ücreti de ödemem gerekiyor mu? Gerekiyorsa da nasıl ödeyeceğim bu bedeli ve aylık ücreti nedir bunun? ( Başlangıç paketi aldığımda 1 ay bedava oynayabiliyor muyum? )
3) Gamecard denilen olay bana ters geldi sürekli cafelerden gidip kart almak filan sıkıcı iş bunu direk kredi kartım ile yapabiliyor muyum?
4) Farz edelim oyuna bir kaç ay ara vermek istiyorum yada maddi durumum imkan vermedi ödememe bu durumda karakterlerim askıda mı kalıyor?
5) Abi youtube'da birkaç video gördüm adamların armorlar filan çok alengirli ben ne kadar sürede o kıvama gelirim yada sürekli kassam kaç ayda 90 level olurum :d

Sorularım şimdilik bu kadar forumda wow oynayanların sayısı fazla olmadığı için konu bir kaç saat içinde aşağılara düşebilir. O yüzden arada up yapacam şimdiden kusura bakmayın .d şu anda oynamaya devam ettiğim için yeni sorularımda olabilir onları da ekleyebilirim.

Hadi kalın sağlıcakla. amk ne yazdım beee yoruldum valla :D

Axé Capoeira
07/08/2013, 06:09
1-başlangıç paketini alırsan o paketin maksimum levelına kadar oynayabilirsin
2-aldığın pakette 1 aylık oynama hakkı olması lazım emin değilim
3-http://eu.battle.net/wow/en/ bu siteden acc ile giriş yapıp kredi kartın ile diğer paketleri alabilir aylık yada 3 aylık oyun süresini alabilirsin
4-evet eğer oyun süren bittiğinde ödeme yapıp devam ettirmezsen karakterin olduğunu gibi askıda kalıcaktır ödediğin anda tekrar giriş yapabilirsin
5-forumlarda yazanlar kadarıyla guildin varsa yada bir ekibin 90 olman 1 ayı bulmaz fakat işte item olayına gelince o level kasmak kadar kolay değil dungeonlar görevler bosslar derken emek sarfetmen gerek kısacası level kolay item daha zor =)
NOT:Bu arada bilgilerin %100 doğru olduğunu söylemem ben WoW'u bırakalı bir kaç yıl oldu

BorisPeace
07/08/2013, 06:43
1) Oyunun başlangıç paketi olan yaklaşık 5€ değerindeki dalgayı alırsam oyunu 60-70 levela kadar oynayabilr miyim?
2) Başlangıç paketini aldıktan sonra oyunu oynamam için aylık ücreti de ödemem gerekiyor mu? Gerekiyorsa da nasıl ödeyeceğim bu bedeli ve aylık ücreti nedir bunun? ( Başlangıç paketi aldığımda 1 ay bedava oynayabiliyor muyum? )
3) Gamecard denilen olay bana ters geldi sürekli cafelerden gidip kart almak filan sıkıcı iş bunu direk kredi kartım ile yapabiliyor muyum?
4) Farz edelim oyuna bir kaç ay ara vermek istiyorum yada maddi durumum imkan vermedi ödememe bu durumda karakterlerim askıda mı kalıyor?
5) Abi youtube'da birkaç video gördüm adamların armorlar filan çok alengirli ben ne kadar sürede o kıvama gelirim yada sürekli kassam kaç ayda 90 level olurum :d

1) Oyunun başlangıç paketi doğru hatırlıyorsam Vanilla, The Burning Crusade (TBC) ve Wrath of the Lich King'i (WotLK) kapsıyor olmalı. Vanilla'da 60 level olabiliyorsun ve Azeroth ve Kalimdor haritalarının çoğu sana açık oluyor. Her ek paket azami seviyeyi yükseltiyor, yeni haritalar açıyor ve hikayeyi devam ettiriyor. TBC ile 70 olabiliyor ve Outland'e geçebiliyorsun. WotLK ile 80 level olabiliyor ve Northrend'e geçebiliyorsun. Sonraki iki paket Cataclysm (Cata) ve Mists of Pandaria (MoP). Cata ile 85 level olabiliyorsun ve Mount Hyjal, Deepholm gibi haritalar açılıyor. MoP ile 90 level olabiliyorsun ve Pandaria adası açılıyor.

2 ve 3) Oynamak için 12€ gibi bir aylık ücret gerekiyor. Kredi kartını Battle.Net hesabına bağlarsan otomatik olarak zamanı geldiğinde çekmelerini sağlayabilirsin. Battle Chest'in içinde bir ay hediye var diye hatırlıyorum ama şu an kontrol edemiyorum, battle.net bakımda.

4) Hiçbir karakterin hiçbir şekilde silinmez. Süren bitti ve oynayamıyorsun diyelim. İstersen bir yıl sonra canın WoW çektiği an kredi kartın ile ödeme yapıp 15 dakika içinde oynamaya başlayabilirsin.

5) WoW'u ne kadar iyi bildiğine göre değişir sanırım. Son açtığım karakter ile 90 level olmam 1 ay kadar bir süreyi aldı. Sonraki 1 ay item peşinde koştum ve ortalama sayılabilecek bir item level'a ulaştım. Achievement/Profession/Reputation/PvP peşinde koşarım diyorsan yıllar seni bekliyor (:

Gray Fox
07/08/2013, 07:22
Bence hic baslama.Disari cik gez toz,arkadas edin. Hayatini bir oyunla harcama. Bende senin gibiyim. 24 saat evdeyim , disari cikmiyorum ve hic arkadasim yok. Inan bana bundan kotusu olamaz.
Boyle bir tavsiye veriyim dedim , kusura bakma senin yazdigin sorularla alakali degil.

NightStalker
07/08/2013, 07:23
Selam canlarım,
Uzun zamandır evde yatış halindeyim bulunduğum şehirde hiç arkadaşım yok, 24 saatimi evde tek başıma geçiriyorum ve sürekli oyun oynamak istiyorum daha önce dota2 oynayarak zaman geçiriyordum ama sürekli aynı şeylerden sıkıldım ve lol'e geçmeye karar verdim ama yaptığım hatanın farkına vardım artık lol'e de fazla sarmıyorum, düşündüm de benim gibi bir adam neden wow oynamıyor yıllarca herkes anlata anlata bitiremedi her girdiğim forumda met ediyorlar falan. Sonra steam'dan bir kaç arkadaş uzun süredir oynuyormuş onlara durumu anlattım ve başlamam gerektiğini söylediler tam aradığım oyunmuş falan filan neyse yükledim başlangıç paketini iki adet 15 level karakter açtım oynadım falan baya hoşuma gitti ve oyunu almaya karar verdim. Oyunu almaya karar verdikten sonra aklıma bir kaç soru geldi önce arkadaşlara sordum ama onlar uzun süre önce oyunu aldıkları için bir çok şeyin değiştiğini söylediler ve bende konu açmaya karar verdim.

Şimdi sorularım şu şekilde;

Sorularım şimdilik bu kadar forumda wow oynayanların sayısı fazla olmadığı için konu bir kaç saat içinde aşağılara düşebilir. O yüzden arada up yapacam şimdiden kusura bakmayın .d şu anda oynamaya devam ettiğim için yeni sorularımda olabilir onları da ekleyebilirim.

Hadi kalın sağlıcakla. amk ne yazdım beee yoruldum valla :D

Beraber başlıyoruz kanka go go

WeRdeR WeReMeM
07/08/2013, 08:13
Satayım sana hesabımı 150 Tl zaten bütün paketleri aldığın zaman hemen hemen bu fiyata gelecek + 13812312312 tane maunt var bende biner durursun :) Wow'u bıraktım çünkü en baştan alacaksan satarım sana.

Arkadaşlar sorduğun soruları açıklamış zaten gayet güzel :) Ama arkadaşlar noob olduğu için 90 lvli bir ayda kasmışlar. Max. 5gün de kasarım 90 lvl :D Oda çalışıyorum evde olsam daha kısa sürede bızdırırım yani :D

Gray Fox
07/08/2013, 10:13
http://www.dizi-mag.com/south-park-10-sezon-8-bolum-izle-dizi.html

Insomniac
07/08/2013, 10:55
Beraber başlıyoruz kanka go go

Başlayalım kanka ama satmaca olmasın :d

-------------------------------------------------------------

Bu arada yorumlarınız için çok teşekkürler bakım bittikten sonra accountu aktif hale getireceğim. Sanırım uzun bir macera beni bekliyor büyük ihtimalle bir çok görevde takılacağım arada yardımlarınızı bekliyorum. :D

@Valeyard ; Kanka normalde Ankara'da arkadaşlarım var ama yılın belli dönemlerinde İstanbul'da kalmam gerekiyor çok kısa süre kaldığım için birileriyle tanışma fırsatım olmuyor. İki arkadaşım var onlar da karşıda oturuyorlar ve çalışıyorlar ayda 1 kere cumartesi gecesi yapıyoruz o kadar zaten İstanbul'un adamını nedense pek sevemedim o yüzden tek başına bir evde kalıp kafayı dinlemek daha cazip geliyor. Yine de anlayışın için teşekkürler.

@WeRdeR ; Dostum arkadaşlar oyunu sıfırdan alıp başlamam ve hesabımın da kendi adıma ait olması konusunda baya ısrarcılar o yüzden teklifin için sağol. :d

WeRdeR WeReMeM
07/08/2013, 11:30
Sen bilirsin :) Hesabı üzerine devir ederdim zaten de sıfırdan al neyse ;) Ben yeni başlasam alırdım güvenilir birinden ;)

LauraBodewig
07/08/2013, 11:32
Ben şu an aktif oynuyorum Defias Brotherhood serverında.

5) 90 olmak uzun sürebilir ama olurda iyi bir guild bulabilirsen 90 lvl bir elite rare mob'dan %9 şansla düşen bir potion exp alımını maksimum %300e çıkarıyor 1 saatliğine. Oyun için Battleground PvP yaparak lvl'ına göre özellikleri değişen heirloom dediğimiz eşyalardan alabilirsin ama biraz uzun sürebilir. Bir win 45 honor veriyor exp alımını %30 arttıran heirloomlar için yaklaşık 7000 honor gerekiyor. Bir de parayla alınabilen heirloomlar var onlarda yaklaşık 5000 gold istiyor ama onlarıda alınca %60a çıkıyor.

Bir de oyundan çıkarken karakterini herhangi bir " inn " 'de bırak çünkü bir daha log olduğundan rested bonusu aldığın exp'i %200e çıkarıyor oyunu handa bırakırsan rested bonusun daha fazla oluyor.

Bir de insta 80den başlamanı sağlayan bazı şeylerr de var ama onları tam hatırlamıyorum. Biri Scroll of Resurrection dediğimiz oyunu bırakıpta geri dönen oyuncular için arkadaşları invite attığında gelen bir eşya.

Oyunu oynayan başka bir arkadaşın varsa kendine Recruit a Friend attırırsan hem sen hem de o bundan bolca kazanç sağlayacaktır.

İyi eğlenceler

Edit: Düzeltme yapıyorum. Recruit a Friend arkadaşınla beraber oynadığında ve aranızda 4'ten fazla level farkı olmadığı sürece exp alınımı maksimum olan %300 çıkıyormuş

https://eu.battle.net/support/en/article/recruit-a-friend-basics

Insomniac
07/08/2013, 13:24
Beyler hangi serverda başlayacağımı sormayı unuttum. :D Şöyle Türk gardaşlarımın yoğun olduğu bol küfürlü ve kavgalı bir server varsa söyleyin please..

BorisPeace
07/08/2013, 13:27
Oyunu oynayan başka bir arkadaşın varsa kendine Recruit a Friend attırırsan hem sen hem de o bundan bolca kazanç sağlayacaktır.

İyi eğlenceler

Edit: Düzeltme yapıyorum. Recruit a Friend arkadaşınla beraber oynadığında ve aranızda 4'ten fazla level farkı olmadığı sürece exp alınımı maksimum olan %300 çıkıyormuş

https://eu.battle.net/support/en/article/recruit-a-friend-basics

Recruit a Friend Türkiye için geçerli değil diye biliyorum, daha önce denemiştim.

DreadfuL
07/08/2013, 13:42
Recruit a Friend Türkiye için geçerli değil diye biliyorum, daha önce denemiştim.

Evet Türkiye için gecerli değil.

CoolStoryBro
07/08/2013, 14:07
Evet Türkiye için gecerli değil.

Evet, değil.

WeRdeR WeReMeM
07/08/2013, 19:05

Ben yaptım :) Ama biraz uğraştırıyor tabi.

BorisPeace
08/08/2013, 05:00
Kontrol ettim, Battle Chest 1 ay süre veriyor.