PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğutucu Tavsiyeleriniz

Fx
20/08/2013, 16:02
Laptopum için sessiz, hafif, harbi iyi soğutacak ( laptopun ısısı eski soğutucu mu ısıtıyordu :D ) bir soğutucu önerebilecek var mı ?
Zalman ile Recom iyi marka diyorlar fakat sizin tavsiyeleriniz nelerdir ? Bu arada laptopun markası ise Hp Pavilion dv6 Notebook
Not: Değeri Max 100 tl olursa iyi olur.

napstar
20/08/2013, 16:11
Yurttayken altına kalın bir karton koyup onun altınada buz torbası koyardık.

Ekonomik + işlevsel + pratik + ses yok.

Yapılışı: Bir adet buz torbası bilgisayarın altında dururken diğeri bir mini buzdolabında (varsa normali de olur, yurt hayatı) bekletilir. İlki eridiği zaman diğerine geçilir. Eriyen dolaba konulur. İşlemi sürekli tekrarlayarak devam edilir.

Biz randıman almıştık. Hemde el emeği olunca değeri oluyor. Şimdi gidip 100 lira verip alsan 3 güne bozarsın onu.

Lexsarko
20/08/2013, 16:12
Uğur derin dondurucu :) eğer soğutucunu ısıtıyorsa laptopun seni ancak bu paklar.

Fx
20/08/2013, 16:27
Yapılışı: Bir adet buz torbası bilgisayarın altında dururken diğeri bir mini buzdolabında (varsa normali de olur, yurt hayatı) bekletilir. İlki eridiği zaman diğerine geçilir. Eriyen dolaba konulur. İşlemi sürekli tekrarlayarak devam edilir.
1) Mini buzdolabım yok
2) Buz her 3-5 dk de bir eriyecek ( hele bu yaz aylarında ) ve buzdolabı ise 1 kat aşağıda, bazen geceleri saatlerce laptopun başında olmam gereken zamanlar oluyor in çık in çık roberto carlos gibi bacağım olur :)
3) Laptopu yanıma almam gereken zamanlar oluyor, e o zamanlar ise yanımda 15-20 torba buz taşımak istemiyorum :)

Uğur derin dondurucu :) eğer soğutucunu ısıtıyorsa laptopun seni ancak bu paklar.
Lpatopu yanıma almam gereken zamanlarda Laptop + Uğur derin dondurucu = :D

MadPandastic
20/08/2013, 16:29
Tıbbi ürünleri korumak için buz aküleri var. Bulmaz zor ama bulursan yaşarsın :D 80 sayfalık sıradan kitap büyüklüğünde, 6 saat soğutuyosun 18 saat buz :D laptopun akar gecelere :D

Fx
20/08/2013, 16:35
Tıbbi ürünleri korumak için buz aküleri var. Bulmaz zor ama bulursan yaşarsın :D 80 sayfalık sıradan kitap büyüklüğünde, 6 saat soğutuyosun 18 saat buz :D laptopun akar gecelere :D
Hmmm, neyse biz konuyu değiştirmeden soğutucuya odaklanalım bırakalım buzu :D
Bedava Dc Hook-TimeBreaker koysaymışım başlığa sanki daha çok ilgi çekermişim :D

ViktorReznov
20/08/2013, 17:37
Zalman NC-2000 var bende süper. 80 liraya bulmuştum. Baya ağır ama hani diz üstünde falan kullanılmaz ona göre, bide sesli ama çok iyi soğutuyor.

Fx
20/08/2013, 18:46
Zalman NC-2000 var bende süper. 80 liraya bulmuştum. Baya ağır ama hani diz üstünde falan kullanılmaz ona göre, bide sesli ama çok iyi soğutuyor.
Bende onu düşünüyordum başka forumlarda çok iyi soğutuyor diyorlardı ama burdaki teknosa da sadece 1 markadan soğutucu vardı şansıma :) bende onu aldım.

Fx
20/08/2013, 18:49
Tavsiyesini söyleyen, konuyu okuyup mesaj atmayan, trollemeye çalışan herkese teşekkürler ben aldım soğutucuyu.Şimdi biri bir kaç sene sonra gelir konuyu hortlatır en iyisi

KONU KİLİT LÜTFEN

Raichoxunrefleksleri
20/08/2013, 18:56
HORT!

Fx
20/08/2013, 19:17
HORT!

Şimdi biri bir kaç sene sonra gelir konuyu hortlatır
Nice try :)

Zaphart
20/08/2013, 19:20
Tavsiyesini söyleyen, konuyu okuyup mesaj atmayan, trollemeye çalışan herkese teşekkürler ben aldım soğutucuyu.Şimdi biri bir kaç sene sonra gelir konuyu hortlatır en iyisi

KONU KİLİT LÜTFEN

ne aldın hacu? memnunsun mu bi kullan bak bakayım :D

ViktorReznov
20/08/2013, 19:31
He ya ne aldın bize de söylesene , illa polis mi çağıralım :)

canifeto12
20/08/2013, 21:28
Yurttayken altına kalın bir karton koyup onun altınada buz torbası koyardık.

Ekonomik + işlevsel + pratik + ses yok.

Biz randıman almıştık. Hemde el emeği olunca değeri oluyor. Şimdi gidip 100 lira verip alsan 3 güne bozarsın onu.

torba laptop un dengesini bozuyor ya . ona nasıl bi care buldunuz ?=

napstar
20/08/2013, 22:38
torba laptop un dengesini bozuyor ya . ona nasıl bi care buldunuz ?=

Ortalayarak? :>

Fx
20/08/2013, 22:58
ne aldın hacu? memnunsun mu bi kullan bak bakayım :D
Eyeq eq-cp200w , Teknosa da sadece bu vardı ama şimdi eve geldim denedim pişman oldum çünkü bozuk çıktı :D
Senkronizasyon sorunu var 1 fan daha hızlı dönerken diğeri daha yavaş dönüyor, bunun nedeni ise galiba yavaş dönenin içinde bir şeye çarpması çünkü yavaş dönen hem ses çıkartıyor hemde arada tutukluk yapıyor. Neyse ki 2 yıl garantisi var yarın değiştireceğim.

canifeto12
21/08/2013, 11:02
Ortalayarak? :>

olum benim kart ortada . ortaya koymam lazım

Weltas
25/08/2013, 19:44
Xigmatek marka bende de HP var dv5. Gayet işe yaradı. Direk kapanırdı oyunda. Artık dert kalmadı.
Tam link bulamadım ama marka kallavidir. 50 TL birşeymiş zamanında

gsefe07
26/08/2013, 09:45
Zalman NC-2000 kullanıyorum tavsiye ederim odayı bile soğutuyo düşün artık :)