PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : -Cm Modun Dışlanmış Kahramanları

Lsx
25/08/2013, 01:06
Bildiğiniz gibi bir çok kahramanı keptinz modda göremiyoruz . Ya rolleri tam oturmuyor ya da o rolde daha iyileri varken malum herolara yanaşılmıyor. Bence yapılan değişikler bu yönde olmalı kahramanların rolleri biraz belirgin olmalı. 2-3 rolde kullanılan kahramanlar varken yazıktır dışlanmasınlar :(
Kısacası değişikler bu yönde mi olmalı,yoksa böle iyi mi ?

Raichoxunrefleksleri
25/08/2013, 01:11
Nerf Alchemist.

Buff Void.

This is enough!

Lsx
25/08/2013, 01:17
Nerf Alchemist.

Buff Void.

This is enough!
Buff Anti Mage and Burning win !

napstar
25/08/2013, 01:20
Bütün hero'ları aynı anda meta'ya sokabilirlerse zaten gelmiş-gelecek en iyi oyun olur Dota 2. Bunu yapmak çok zor ama en azından şu #ratdoto'ya bir çözüm getirsinler.

Hero'lara kaç versiyondur deli buff'lar geliyor. Oyun çok hızlandı, split-push iğrenç ve zevksiz bir strateji. #ratdoto'nun önde gelen hero'larına acil nerf lazım. Yoksa salak saçma split-push taktiğiyle oyun izlemeye devam edeceğiz.

Özellikle Furion'a acil nerf lazım. Teleport'unun channeling yapılması olabilir.

Wisp'inde ultisinin cooldown'ı artarsa, takımlar #ratdoto'ya göre pick/ban yapmaktan vazgeçer ve böylece yeni, zevkli stratejiler görmeye başlarız.

Raichoxunrefleksleri
25/08/2013, 01:25
BurNIng her türlü kazanıyor :P

Bu arada bazen görüyorum, Void niye picklenmiyor diyorlar. Daha iyi alternatifi var :/ ALCHEMIST TOO OP, NERF PLZ!

(Maksimum not 5'tir.)

Alchemist

Lane'deki gücü: 4

Early ve Mid'de etkisi, kill alabilme potansiyeli, takıma katkısı: 4

Farmlama potansiyeli: 5

Late Game'deki etkinliği: 5

Void

Lane'deki gücü: 2

Early ve Mid'de etkisi, kill alabilme potansiyeli, takıma katkısı: 2,5

Farmlama potansiyeli: 2

Late Game'deki etkinliği: 5

İşte Void'in picklenmeme sebebi bu carry. Yavaş farm, Lane'deki etkisizliği, çok geç hazır hale gelmesi...

Btw, 6.78'in Alchemisti > 6.74'ün Lycan'ı.

napstar
25/08/2013, 01:30
Bütün hero'lara buff gelirken Void'i unuttlar abi o yüzden hep :( Buff gelecek skill'i yok adam gibi biraz da bu yüzden ya galiba.

Bu arada Void'in late game etkinliği > Alchemist ama ikisinede 5 vermişsin olmadı :(

Nymphe
25/08/2013, 02:20
Bütün hero'ları aynı anda meta'ya sokabilirlerse zaten gelmiş-gelecek en iyi oyun olur Dota 2. Bunu yapmak çok zor ama en azından şu #ratdoto'ya bir çözüm getirsinler.

Hero'lara kaç versiyondur deli buff'lar geliyor. Oyun çok hızlandı, split-push iğrenç ve zevksiz bir strateji. #ratdoto'nun önde gelen hero'larına acil nerf lazım. Yoksa salak saçma split-push taktiğiyle oyun izlemeye devam edeceğiz.

Özellikle Furion'a acil nerf lazım. Teleport'unun channeling yapılması olabilir.

Wisp'inde ultisinin cooldown'ı artarsa, takımlar #ratdoto'ya göre pick/ban yapmaktan vazgeçer ve böylece yeni, zevkli stratejiler görmeye başlarız.

:(

Bence tp olayini kaldiralim , sadece base tp atabilelim loldeki gibi.

napstar
25/08/2013, 02:23
:(

Bence tp olayini kaldiralim , sadece base tp atabilelim loldeki gibi.

Şşşş, tamam.

Nymphe
25/08/2013, 02:28
Şşşş, tamam.

Hayır yine düşük ıq birşey yazmışsın tutamadim kendimi

Furionun tpsini kanalize yapsan ne la ? , adam 5 kişinin içinden pushlamaya tp falanmi atıyor sanki ak

Competitive oyunlarda tp atarak kacabilen furionda görmedim pek

E benim bildigim mini stun stun yada disable yeteneğine sahip crepte yok

Umarım en kısa zamanda ölürsün

napstar
25/08/2013, 02:36

Furionun tpsini kanalize yapsan ne la ? , adam 5 kişinin içinden pushlamaya tp falanmi atıyor sanki ak

Sana sabah-akşam birer adet komikli video yazdım tok karnına al.

Noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakma.

Channeling yaptığında rahat rahat push yapamayacak Furion bu bir. Lothar-TP yapamayacak bu iki. TP'yi atayım sonra karar değiştirirsem basarım stop'a durdururum olayı bitecek bu üç. Bunların hepsi early-game için gelecek bir nerf oluyor. Böyle bir nerf geldiğinde değişen meta'lar gördük. Mesela neredeyse her oyun mid pick'lenen Magnus Ulti'si nerf yediğinden (bottle crow'dan önce) mid'de solo kill potansiyeli azaldığı için çok daha az pick'lenir oldu.

Aleyküm selam.

NightStalker
25/08/2013, 02:40

Channeling yaptığında rahat rahat push yapamayacak Furion bu bir. Lothar-TP yapamayacak bu iki. TP'yi atayım sonra karar değiştirirsem basarım stop'a durdururum olayı bitecek bu üç. Bunların hepsi early-game için gelecek bir nerf oluyor. Böyle bir nerf geldiğinde değişen meta'lar gördük. Mesela neredeyse her oyun mid pick'lenen Magnus Ulti'si nerf yediğinden (bottle crow'dan önce) mid'de solo kill potansiyeli azaldığı için çok daha az pick'lenir oldu.

Aleyküm selam.
Yazdığın ilk cümleden gerizekalı olduğunu anladım.

napstar
25/08/2013, 02:41
Yazdığın ilk cümleden gerizekalı olduğunu anladım.

Ayküm düşük kenk :(

KEREEEEEEEEEEEM
25/08/2013, 02:48

Kaç defa içinde furion olan competitive oyun izledin merak ettim?

Nymphe
25/08/2013, 02:49

Aleyküm selam.

Ya Competitive oyunlardan bahsediyoruz dimi ?

Hani şu profesyonel oyuncuların aralarında yaptığı maçlardan falan , edense hala pub oyun mantığıyla konuşuyorsun bana bunu anlamıyorum. Lothar - tp yapamayacak demişsin , ya arkadaş ben lothar bastığı an yerinden haraket etmeyip o durdugu yerden tp atan furion görmedim öyle oynayan varsa zaten oynamasin. Lothar basıp safe bi yere kacıp ordan tp atar , kanalize olmasi bunu engellemez ki ?

Magnus demişsin , arkadaşım ulti damagesinin 150 den 50 ye indirilmesi nasi magnusun kill potansiyelini azaltsın ya bi lütfen söyle bana. Hadi skewere rangesi azalsa anlarım , skewerin damagesi azalsa onuda anlarim , shockwavenin mana costu artsa anlarım , damagesi azalsa anlarim ultinin stun süresi azalsa onuda anlarim.

Ya 150 damage vuran ultinin 50 ye düştüğü içinmi magnus picklenmiyor diyorsun ?

Harbiden bunu dediysen bir daha yazmiyorum sana

Raichoxunrefleksleri
25/08/2013, 02:50
Nymphe çocukluğunu ağır geçirmiş :/

napstar
25/08/2013, 02:50
Ya Competitive oyunlardan bahsediyoruz dimi ?

Hani şu profesyonel oyuncuların aralarında yaptığı maçlardan falan , edense hala pub oyun mantığıyla konuşuyorsun bana bunu anlamıyorum. Lothar - tp yapamayacak demişsin , ya arkadaş ben lothar bastığı an yerinden haraket etmeyip o durdugu yerden tp atan furion görmedim öyle oynayan varsa zaten oynamasin. Lothar basıp safe bi yere kacıp ordan tp atar , kanalize olmasi bunu engellemez ki ?

Magnus demişsin , arkadaşım ulti damagesinin 150 den 50 ye indirilmesi nasi magnusun kill potansiyelini azaltsın ya bi lütfen söyle bana. Hadi skewere rangesi azalsa anlarım , skewerin damagesi azalsa onuda anlarim , shockwavenin mana costu artsa anlarım , damagesi azalsa anlarim ultinin stun süresi azalsa onuda anlarim.

Ya 150 damage vuran ultinin 50 ye düştüğü içinmi magnus picklenmiyor diyorsun ?

Harbiden bunu dediysen bir daha yazmiyorum sana

Cımbızlı şiir.

Nymphe
25/08/2013, 02:51
Cımbızlı şiir.

Asosyal velet

Raichoxunrefleksleri
25/08/2013, 02:52
Nymphe ağır çocukluk geçirmemiş, çocukluğu buna ağır geçirmiş :/

napstar
25/08/2013, 02:53
Asosyal velet

CM modun hangi dışlanmış kahramanı bu?

50 damage ulti atan Magnus mu, TP atan furion mı?

Gecelerimi senle geçirmeye bayılıyorum Nymphe. Lütfen ayrılma benden :'(

-------

Konuya geri dönüyorum beyler. Split-push stratejisi gelmiş geçmiş en zevksiz stratejidir ve bu aptal şeyin baş kahramanı olan Furion, Wisp, ayıcık gibi hero'lara nerf gelmedikçe saçma oyunlar izlemeye devam edeceğiz.

TP channeling olursa süper nerf olur. Nimpe'nin dediği gibi şeyler de olmaz, okumayın onu. Kaka o.

Nymphe
25/08/2013, 02:54
Nymphe ağır çocukluk geçirmemiş, çocukluğu buna ağır geçirmiş :/

Mükemmel bir kelime oyunu

Nymphe
25/08/2013, 02:55

Aynen ultisi sadece 50 damage vuruyor zaten.

Magic immuneden geçen alan etkili 3 saniye stunu yok

Yazik ak :(

Raichoxunrefleksleri
25/08/2013, 03:03
Napstar, abi adam daha yazdığımız ilk harften gerizekalı olduğumuzu anlamış :( Nymphe Newton'ın kayıp torunlarından :/

napstar
25/08/2013, 03:05
Aynen ultisi sadece 50 damage vuruyor zaten.

Magic immuneden geçen alan etkili 3 saniye stunu yok

Yazik ak :(

Selamun Aleyküm Nimpe. Sana son kez anlatıyorum.

Orada solo kill alma potansiyeli dedim.

Magnus solo-kill = Early game.

Magnus early game solo kill = 1v1 Mid eşleşmesi.

1v1'de Magnus'un eski mid eşleşmelerine bakalım;

QOP, Puck, Batrider, Storm falan filan. Düşük iq'lu olduğum için ve eski oyunlara bakmaya üşendiğim için aklıma bunlar geldi şimdilik.

50 damage'lı bir ultiyle bunların herhangi birini solo öldürme şansı = 0

Eski damage'ıyla bunların herhangi birini öldürme şansı = %70

Peki ama = NEDEN?

Şimdi hep beraber bu hero'ların ortak özelliğine = bakalım.

Düşük = hp, escape = mechanism.

Şimdide düşük hp ve escape mechanism'e sahip hero'ları öldürmek için gerekenlere = bakalım.

Burst = damage. Ne kadar çok damage = o kadar çok kill potansiyeli.

Sen 50 damage atıp, hero'yu skewer'la geri çekip, Shockwave atarsan o hero = ölmez. Blink = atar. Phase Shift = atar. Uçar = gider.

Bu denklem = biter.

Ben = kaçar. :p :d

Nymphe
25/08/2013, 03:14
Selamun Aleyküm Nimpe. Sana son kez anlatıyorum.

Orada solo kill alma potansiyeli dedim.

Magnus solo-kill = Early game.

Magnus early game solo kill = 1v1 Mid eşleşmesi.

1v1'de Magnus'un eski mid eşleşmelerine bakalım;

QOP, Puck, Batrider, Storm falan filan. Düşük iq'lu olduğum için ve eski oyunlara bakmaya üşendiğim için aklıma bunlar geldi şimdilik.

50 damage'lı bir ultiyle bunların herhangi birini solo öldürme şansı = 0

Eski damage'ıyla bunların herhangi birini öldürme şansı = %70

Peki ama = NEDEN?

Şimdi hep beraber bu hero'ların ortak özelliğine = bakalım.

Düşük = hp, escape = mechanism.

Şimdide düşük hp ve escape mechanism'e sahip hero'ları öldürmek için gerekenlere = bakalım.

Burst = damage. Ne kadar çok damage = o kadar çok kill potansiyeli.

Sen 50 damage atıp, hero'yu skewer'la geri çekip, Shockwave atarsan o hero = ölmez. Blink = atar. Phase Shift = atar. Uçar = gider.

Bu denklem = biter.

Ben = kaçar. :p :d

Çok boş adamsın la

Valla şimdi diyecek bir cevabi yok o yüzden böyle yazıyor diceksin sikime kadar cidden artık cevap vermekle uğraşmak istemiyorum

Hayır okurken iç geçirdim abi bir insan bu kadar cahil olup birde cahil oldugunu nasil bilemez falan filan

Öte git

napstar
25/08/2013, 03:17
Çok boş adamsın la

Valla şimdi diyecek bir cevabi yok o yüzden böyle yazıyor diceksin sikime kadar cidden artık cevap vermekle uğraşmak istemiyorum

Hayır okurken iç geçirdim abi bir insan bu kadar cahil olup birde cahil oldugunu nasil bilemez falan filan

Öte git

Yaaaa, ne güzel eğleniyorduk amaaaa?? :'(

Nymphe
25/08/2013, 03:18
Yaaaa, ne güzel eğleniyorduk amaaaa?? :'(

Serverlar geldi birader eğlence buraya kadarmış :(

napstar
25/08/2013, 03:19
Serverlar geldi birader eğlence buraya kadarmış :(

Pfff asosyal yaaa. :p :d

Nymphe
25/08/2013, 03:20
Napstar, abi adam daha yazdığımız ilk harften gerizekalı olduğumuzu anlamış :( Nymphe Newton'ın kayıp torunlarından :/

Dur la sanada cevap vereyim hayatta en sevmediğim şeylerden birisi birinin siklnememesi

1-2 yıl sonra bu yazdıklarinin hiç komik şeyler olmadiğini anlayacaksin.

Raichoxunrefleksleri
25/08/2013, 03:32
Dur la sanada cevap vereyim hayatta en sevmediğim şeylerden birisi birinin siklnememesi

1-2 yıl sonra bu yazdıklarinin hiç komik şeyler olmadiğini anlayacaksin.

Tamam Üstad.

Raichox
25/08/2013, 04:14
s4 ve Dendi eskiden Magnus oynarken lvl 6 dan sonra garanti 1 kill çıkarırlardı dk 10 olmadan Magnusun ultisinin hasarı zaten late game de önemli değil önemli olan o disable özelliği çünkü bkb kasan rakip Carry 'i disable etme potansiyeline sahip.Magnusunda early game de kasması lazımki bu disable süresi uzasın(refresher).

150 den 50 ye düşen bir ulti damage i kill potansiyelini aradı 100 damage ile bildiğin dibe vuruyor o fark direk kill alma şansını düşürüyor buda Magnusun kasmasını engelliyor.(early game de)

Early Game 'de Magnus : Arc+Dagger alsa iş yapıyor.
Late Game 'de : Arc+Dagger iş yapıyor olsada item olarak çok fazla kasıldığından Refresher a ihtiyaç duyuluyor hatta BKB kasılıyordu son zamanlarda.+Shiva kasan bile vardı.

Puck a bugun nerf gelse damage bazında picklenmez early game de çok güçlü burst damage vuruyor ve base damage i de düşük değil gelen buff tan sonra.Bu açıdan kıyas yapabilirsin Magnus un ulti damage olayına.Mid i early de ezdinmi oyunu kazanma şansın artıyor diğer lanelere destek vererek kimsede bu nerften sonra bu riske girmiyor.Düşün artık Alliance ve Na'vi,Magnus picklemiyor artık magnus bu adamlara gitti denilen maçları kazandırmış hero.

Burakula
25/08/2013, 11:39
aslında bu piklenmeyen hero olayının asıl sebebi bana göre sabitleşmiş lane durumları. Şu anda prensipleşmiş olan lane mantığında seçilmeyen herolar genelde kendilerine lane ve göre bulamamaktan seçilmiyorlar çoğunlukla. Yoksa skilleri geyet yeterli herolar var ama laneleri yok.

Bu sabit lane olayı eskiden bu kadar kesin değildi ancak navi takımıyla D1 de prensipleşti diye hatırlıyorum. Öyle ki aklınızdan birşey geçse ben bu oyun midi tri yapıcam ya da karşı ormana 2 kendi ormanıma 1 adam koycam falan deseniz herkes "nabıyo bu salak amk ezikmidir nedir daha laningi beceremiyo" tepkisini veriyor. Ama dotanın kurallarında böyle birşey yok. Verdiğim örnekler çok uçtu ama bence bu durm temelde bununla ilgili, ileride yeni bir laning stili popüler olucak ve bu sefer seçilen herolar da değişicek, hatta belki belirli bir laning stili kalmıyacak her takımın kendine has bir stili olucak. Tabi dota o kadar gelişebilecek mi yoksa ölücek mi onu da bilemeyiz:)

NightStalker
25/08/2013, 12:30
aslında bu piklenmeyen hero olayının asıl sebebi bana göre sabitleşmiş lane durumları. Şu anda prensipleşmiş olan lane mantığında seçilmeyen herolar genelde kendilerine lane ve göre bulamamaktan seçilmiyorlar çoğunlukla. Yoksa skilleri geyet yeterli herolar var ama laneleri yok.

Bu sabit lane olayı eskiden bu kadar kesin değildi ancak navi takımıyla D1 de prensipleşti diye hatırlıyorum. Öyle ki aklınızdan birşey geçse ben bu oyun midi tri yapıcam ya da karşı ormana 2 kendi ormanıma 1 adam koycam falan deseniz herkes "nabıyo bu salak amk ezikmidir nedir daha laningi beceremiyo" tepkisini veriyor. Ama dotanın kurallarında böyle birşey yok. Verdiğim örnekler çok uçtu ama bence bu durm temelde bununla ilgili, ileride yeni bir laning stili popüler olucak ve bu sefer seçilen herolar da değişicek, hatta belki belirli bir laning stili kalmıyacak her takımın kendine has bir stili olucak. Tabi dota o kadar gelişebilecek mi yoksa ölücek mi onu da bilemeyiz:)

Gene Na'Vi bok etmiş dotayı yhaa xd

sehnoc
25/08/2013, 13:23
Mesela blood var çok iyi aslinda ama picklenmior.

KEREEEEEEEEEEEM
25/08/2013, 13:26
Mesela blood var çok iyi aslinda ama picklenmior.

Oyunun en sevmediğim herosu.

Ayrıca konuyu açan arkadaş ne düşünmüş acaba. Benim aklımdan "ya bu icefrog her haritada başka heroları öne çıkarıyo. alch yoktu öncekilerde bi buffladı imba oldu her oyun seçiliyo sonrakinde de nerfleyecek seçilmeyecek bunda denge mantığı yok yakında tech de imba olcak onu da izlicez galiba" diye düşündüğü geçiyo.

ScReaM0fPain
25/08/2013, 13:46
Napstar diyor ki;

Split push yapma potansiyeline sahip herolara nerf lazım. Tam bir saçmalık. Split push sayesinde nerelerden oyun döndurelebileceği TI3 allaince- navi final maçının son maçında görmuştuk. Kill oranı 40-15 olan bir oyunda 15 kile sahip olan bir takımda split push yapma olanağı olan herolar var ve oyunu o takım kazanıyorsa aldığım zevk, sexte aldığım zevkten fazladır. Ve bu oyunu dengesiz falan yapmaz, tam tersine nerelererden oyun çevirebileceğini ve dotanın sonucu belirsiz bir oyun yapar ki bu da lolden en buyuk farklarından biridir.

Bunun dışında konuya gelirsek bu dışlanmış kahramanların temel sebebi bana göre takımların yeni strateji aramamalarından kaynaklı.

Pr0.
25/08/2013, 13:48
Abi roller 1,2,3,4,5 diye kesinleşti eskiden çokta böyle değildi açıkçası. LoL de de bu durum var lolün en garip metası lane switch double lane topa falan gidiyor yani en büyük değişiklik. Çünkü oyuncuların oynadığı roller oynadığı lanelerden geliyor, top, mid, bot, jungle vs. Bunun çok dışına çıkmak o kadar kolay değil. Şu oyunda bence gayet dengeli bilmem kaç tane heroyu birbirine dengelemek zaten gayet zor bir iş oturulan yerde şu dengesiz bu dengesiz diye zırlamakla icefrog işi bıraksın oyun dengelenmedi demekle olacak şeyler değil bence. Ben gayet memnunum ki meta yeterince hızlı değişiyor.

geb555
25/08/2013, 14:18
Napstar diyor ki;

Split push yapma potansiyeline sahip herolara nerf lazım. Tam bir saçmalık. Split push sayesinde nerelerden oyun döndurelebileceği TI3 allaince- navi final maçının son maçında görmuştuk. Kill oranı 40-15 olan bir oyunda 15 kile sahip olan bir takımda split push yapma olanağı olan herolar var ve oyunu o takım kazanıyorsa aldığım zevk, sexte aldığım zevkten fazladır. Ve bu oyunu dengesiz falan yapmaz, tam tersine nerelererden oyun çevirebileceğini ve dotanın sonucu belirsiz bir oyun yapar ki bu da lolden en buyuk farklarından biridir.

Bunun dışında konuya gelirsek bu dışlanmış kahramanların temel sebebi bana göre takımların yeni strateji aramamalarından kaynaklı.

oyun çevirebilen heroların neresi zevkli? final maçında navi salaklık yapıp nature+ck 2 lane i pushlarken onlar da mid i pushlamışlardı ve onlar 2 barack almışken nature+ck 4 barack alıp oyunu çevirmişti 5 kişi ortayı anca pushlarken 2 kişi 2 yeri pushluyo ve oyunu çeviriyo bunun neresi zevk !?

tahminim 6.79 da nerf gelecek herolar

alch(base dmg yada passive)
nature(tp channeling olacak yada treant hp+ dmg nerf)
Wifestealer(ya slowu bidaha nerflenecek yada base dmg yada passive % düşcek)
Io (ya nerf yada buff alıp yeni OP hero olacak)
Necrolyte(ilk skill mana gereksinimi artacak)
Chaos Knight(base dmg azaltılcak ve crit dmg azlatılacak

buff alcak herolar:

Ursa(base dmg hafif bir artış yada ilk skill slow a buff)
Troll Warlord (base dmg)
Medusa(snake daha fazla mana çalma ve Captains mode a girecek)
Necrolyte(ilk skill daha fazla hp)
Enigma(midnight pulse dmg artacak yada blackhole radius azaltıp DPS artacak)

Roshan(HP hafif artacak)

Böylece meta ciddi oranda değişecek ve başka herolar görebileceğiz

Raichoxunrefleksleri
25/08/2013, 14:20
Eskiden dual lane gidiliyordu harbiden :)

http://www.youtube.com/watch?v=0oyXDBixUPM

Dual lane'ler ağırlıklıydı. Veya 2+1+1+Roamer oluyordu. Hatta Carry, 1 supportla birlikte hardlane'e bile gidiyordu bazen :D

http://www.youtube.com/watch?v=PRF5by5r8ZE

Hatta carry'nin solo offlane gittiği bile oluyordu :D

http://www.youtube.com/watch?v=3Ies9wybvAc

Raichoxunrefleksleri
25/08/2013, 14:40
oyun çevirebilen heroların neresi zevkli? final maçında navi salaklık yapıp nature+ck 2 lane i pushlarken onlar da mid i pushlamışlardı ve onlar 2 barack almışken nature+ck 4 barack alıp oyunu çevirmişti 5 kişi ortayı anca pushlarken 2 kişi 2 yeri pushluyo ve oyunu çeviriyo bunun neresi zevk !?

tahminim 6.79 da nerf gelecek herolar

alch(base dmg yada passive)
nature(tp channeling olacak yada treant hp+ dmg nerf)
Wifestealer(ya slowu bidaha nerflenecek yada base dmg yada passive % düşcek)
Io (ya nerf yada buff alıp yeni OP hero olacak)
Necrolyte(ilk skill mana gereksinimi artacak)
Chaos Knight(base dmg azaltılcak ve crit dmg azlatılacak

buff alcak herolar:

Ursa(base dmg hafif bir artış yada ilk skill slow a buff)
Troll Warlord (base dmg)
Medusa(snake daha fazla mana çalma ve Captains mode a girecek)
Necrolyte(ilk skill daha fazla hp)
Enigma(midnight pulse dmg artacak yada blackhole radius azaltıp DPS artacak)

Roshan(HP hafif artacak)

Böylece meta ciddi oranda değişecek ve başka herolar görebileceğiz

İyi ki Icefrog değilsin dedim şu an;

Alch'ın base damage'ini düşürürsen, o heroyu öldürürsün. Zaten 53 base damage'i var. Picklenmez olur. 6.75'te carry naga'ya ne olduğunu bilirsiniz. Ve nerf gelmesi gerek skilli GG değil. Chemical Rage. Bufflanmadan önce ultisi %47 DPS veriyordu. Şimdi ise %70 DPS sağlıyor. DotA'da %70'lik DPS artışı sağlayan bir skill var mı?
Ben söyleyeyim yok. En yakın DPS artışı veren yetenek CdG ile mortrede ait. %52.5. Fakat DotA'da en en fazla DPS artışını sağlayan yetenek olması yetmezmiş gibi, yanında bir de 750HP, 60HP/12MP regen ve +60 MS buff veriyor. Ultisinin BAT'ı 1.15 olmalı yeniden. Bunun yanında dengelenmesi için de verdiği HP arttırılabilir.

Lifestealer şu an gayet dengeli bir hero. Situational ban ve pick oluyor. Bir imbalığı söz konusu değil.

Necro'yu niye nerfliyorsun ki? Zaten picklenmeyen bir hero. Bir imbalığı da yok.

CK'yi da nerflemiş :D :D Ya hayır, top pick, ban olsa OK diyeceğim de ne top pick ban ne de imba. Bir de Critini nerflemişsin. CK'nın criti %20 oyundaki en az DPS artışını sağlayan crit zaten. Sen neyin nerfindesin hala? :D

Burakula
25/08/2013, 15:58
@arpharazon aynen eskiden smoke gibi bir süper gank eşyası bile olmamasına foce staff gibi nispeten ucuz ganker eşyaları olmamasına bottle ın daha kullanışsız olmasına vs. rağmen roamer/ganker ismi neredeyse bir rol gibiydi. Ama dotada çok şey değişti o zamanlardan beri.

bahsettiğim bu sabit laning prensibinin hem yararlı hem de zararlı yönlerinden, haksız bir şekilde biletinin kesildiği zamanlarda Lightofheaven de bahsetmişti. O da bu durumun eksi yönlerini daha fazla olduğunu ve daha değişken bir lane sisteminin dotaya hareket getireceğini aynı zamanda oyuncuların de yeteneklerini köreltmesini engelleyerek gelişmelerini sağlıyacağını söylüyordu. Aynı şekilde cmlerde ki hero poolunu da süper bir şekilde arttıracaktır bence. Taktik sınırlaması da ortadan kalkardı örneğin karşıdaki adam furion seçince " haa al işte split push yapıcaklar" diyemezdik çünkü kısıtlı değil bir sürü taktik olucak ve biz de bunu tahmin etmekte zorlanıcaz.

Ama dediğim bu seviye tabiki çok üst bir seviye ve bence bu aşamaya gelinmesi biraz zor. Laning modaları değişicektir ama her dönemin bir modası olucaktır bana göre.

geb555
25/08/2013, 18:01
İyi ki Icefrog değilsin dedim şu an;

Alch'ın base damage'ini düşürürsen, o heroyu öldürürsün. Zaten 53 base damage'i var. Picklenmez olur. 6.75'te carry naga'ya ne olduğunu bilirsiniz. Ve nerf gelmesi gerek skilli GG değil. Chemical Rage. Bufflanmadan önce ultisi %47 DPS veriyordu. Şimdi ise %70 DPS sağlıyor. DotA'da %70'lik DPS artışı sağlayan bir skill var mı?
Ben söyleyeyim yok. En yakın DPS artışı veren yetenek CdG ile mortrede ait. %52.5. Fakat DotA'da en en fazla DPS artışını sağlayan yetenek olması yetmezmiş gibi, yanında bir de 750HP, 60HP/12MP regen ve +60 MS buff veriyor. Ultisinin BAT'ı 1.15 olmalı yeniden. Bunun yanında dengelenmesi için de verdiği HP arttırılabilir.

Lifestealer şu an gayet dengeli bir hero. Situational ban ve pick oluyor. Bir imbalığı söz konusu değil.

Necro'yu niye nerfliyorsun ki? Zaten picklenmeyen bir hero. Bir imbalığı da yok.

CK'yi da nerflemiş :D :D Ya hayır, top pick, ban olsa OK diyeceğim de ne top pick ban ne de imba. Bir de Critini nerflemişsin. CK'nın criti %20 oyundaki en az DPS artışını sağlayan crit zaten. Sen neyin nerfindesin hala? :D

Alch konusunda haklısın ultiye değinmemişim ama Wifestealer dengeli değil ki arkadaş. eğer takımın tankı Naix in slowlanmasında sonra blink atması(yada sup lardan bi force staff) lazım ki teamfight ta önemi olsun (TI3 de alchemist in olduğu takım çoğunlukla karşıda naix varsa yeniliyodu ve ilk kim abyssal blade stunu atarsa ölen o oluyo)naix in 2 ci skilline ya BKB engellenmesi lazım yada HP emilimi yada stat nerfi almalı .

Necro aynı zamanda buff listesinde nefliyorum çünkü Sadist gibi hayvan gibi skilli var özellikle Double kill alınca early de anti mage mana sı yarım dan az necro ya ulti atınca ulti dmg gelene kadar necro mana sı fulleniyo ak!!!

CK 300% crit dmg i var ama 10% şansla icefrog zaten ck yi şans için yaratmış base dmg 49-79 şaka gibi ya?ilk skill de bir şans skilli en azından stunun cd si 2 sn gibi artmalı yada crit chance 20 olup dmg 250% olmalı

CK yada Naix nerf alsın yeter neresine nerf gelmesi farketmez benim için

MrFoseptik
25/08/2013, 20:52
Chaos Knight'a nerf ya da buff gereksiz. Zaten stunu eskiden kaçınılmazdı ama şimdi hızlı bir refleks ile bu stundan kaçabiliyoruz.

Alcemist: 6 levele ulaştıktan sonra hiçbir sorunu olmuyor. Zamanında Phantom Lancer koridor gücü yüksek olması önemli tercih sebeplerindendi. Şu an Alchemist ulti açıldıktan sonra bunu daha iyi sağlıyor. Acid skillinin ancient creeplerde çalışmaması ve ulti hp regenin yarıya indirilmesi gereken nerfler bence.

Juggernaunt: BladeFury yeteneğinin skill kapatması kaldırılmalı ve normal vuruş hasarı ilk skilline ekstra katkı sağlamalı. Yeri geliyor insan bastığına pişman oluyor ve birçok skill, item hatta rune ile bu skillden kaçabiliyoruz.

Nymphe
25/08/2013, 23:36
Chaos Knight'a nerf ya da buff gereksiz. Zaten stunu eskiden kaçınılmazdı ama şimdi hızlı bir refleks ile bu stundan kaçabiliyoruz.

Alcemist: 6 levele ulaştıktan sonra hiçbir sorunu olmuyor. Zamanında Phantom Lancer koridor gücü yüksek olması önemli tercih sebeplerindendi. Şu an Alchemist ulti açıldıktan sonra bunu daha iyi sağlıyor. Acid skillinin ancient creeplerde çalışmaması ve ulti hp regenin yarıya indirilmesi gereken nerfler bence.

Juggernaunt: BladeFury yeteneğinin skill kapatması kaldırılmalı ve normal vuruş hasarı ilk skilline ekstra katkı sağlamalı. Yeri geliyor insan bastığına pişman oluyor ve birçok skill, item hatta rune ile bu skillden kaçabiliyoruz.

Alchi nerfle dedik la tamamen bitir demedik

Lsx
25/08/2013, 23:47

-------

Konuya geri dönüyorum beyler. Split-push stratejisi gelmiş geçmiş en zevksiz stratejidir ve bu aptal şeyin baş kahramanı olan Furion, Wisp, ayıcık gibi hero'lara nerf gelmedikçe saçma oyunlar izlemeye devam edeceğiz.

TP channeling olursa süper nerf olur. Nimpe'nin dediği gibi şeyler de olmaz, okumayın onu. Kaka o.
Zaten böyle giderse bir adam bulup 3 ay furion,ayıcık oynatıcam aralıksız. Sonra go go Ti4 :D Tüm masrafları benden ve Bracula'nın imzası olma garantisi veriyorum. Hafif kilolu biri olma şartı da var tabi.
Konuyu açma amacım ise yüzden fazla heronun bulunduğu bir oyunda, asıl mod olan cm modda neden tüm heroların picklenmediğini sorgulamak,tartışmaktı.
Tabi bunun olması için lane düzeninin falan değişmesi lazım dediğiniz gibi. Belkide pull falan kalkmalı. Ama bunlar da oyuna neler getirir, artısı eksisi ne olur, yeni sorunlar getirir mi bunları da düşünmek lazım. Belki de icefrog'un w.dota'yı bırakıp dota2 üzerinde yoğunlaşma vakti gelmiştir.

KEREEEEEEEEEEEM
26/08/2013, 01:14
Zaten böyle giderse bir adam bulup 3 ay furion,ayıcık oynatıcam aralıksız. Sonra go go Ti4 :D Tüm masrafları benden ve Bracula'nın imzası olma garantisi veriyorum. Hafif kilolu biri olma şartı da var tabi.
Konuyu açma amacım ise yüzden fazla heronun bulunduğu bir oyunda, asıl mod olan cm modda neden tüm heroların picklenmediğini sorgulamak,tartışmaktı.
Tabi bunun olması için lane düzeninin falan değişmesi lazım dediğiniz gibi. Belkide pull falan kalkmalı. Ama bunlar da oyuna neler getirir, artısı eksisi ne olur, yeni sorunlar getirir mi bunları da düşünmek lazım. Belki de icefrog'un w.dota'yı bırakıp dota2 üzerinde yoğunlaşma vakti gelmiştir.

deny de kaldıralım istersen

Raichoxunrefleksleri
26/08/2013, 01:16
Alch'ın ultisinin BAT'ı artmadığı sürece, o hero imbalığı koruyacak :/

Lsx
26/08/2013, 02:00
deny de kaldıralım istersen
devamını da okusaydın .s.s

fikho
26/08/2013, 11:52
napstar diyor ki;

split push yapma potansiyeline sahip herolara nerf lazım. Tam bir saçmalık. Split push sayesinde nerelerden oyun döndurelebileceği ti3 allaince- navi final maçının son maçında görmuştuk. Kill oranı 40-15 olan bir oyunda 15 kile sahip olan bir takımda split push yapma olanağı olan herolar var ve oyunu o takım kazanıyorsa aldığım zevk, sexte aldığım zevkten fazladır. Ve bu oyunu dengesiz falan yapmaz, tam tersine nerelererden oyun çevirebileceğini ve dotanın sonucu belirsiz bir oyun yapar ki bu da lolden en buyuk farklarından biridir.

napstar sana split push in oyunu cevirebilme sansi verdiği icin nerflenmesi gerektiğini söylemiyorki
adamlar oyunu ceviririz die ugrasmiyorki direk pushlayip kule birakmiyorlar sikinti bu yönde

Split-pus HASTALARI YÜZÜNDEN BAZEN KENDİMİ WARCRAFT 3 HARİTALARINDAKİ TOWER DEFANS OYNUYOR SANIYORUM

naixi nerfleyin diyorsunuzda ultisi late game de kacmakdan baska bi ise yaramyorki ultisi ile dier skillerini kıyaslarsak oyunun en dengeli herosu bence.

picklenmeyen herolara gelince
-Troll Warlord hic bir cm modunda görmedim bu heroyu bence bu hero ile ilgili bi sıkıntı var tamamen 1v1 herosu bence yanlıs oyuna monte edilmiş tekken street fighter a felan gecirseler iyi olur
-BlodSeeker bunuda görmedim kacarak adam kesme konusunda en iyi mele karakter bence publarda force kasmamısımdır ama cm de force iyi gidiyor
-Huskar vallahi(http://www.youtube.com/watch?v=jY8Lxf4Uf-E) , 3. skil i değiştiğinde tamamen bitti bu hero demisdim ama dahada imba oldugunu sonradan anladım fakat sanki miletde kafasında bitirmis bu heroyu , 3. skil değiştinden beri 2 yada 3 kez picklendiğini gördüm oynadığım diğer bütün modlarda
-Sven bunu da cm mod larda pek görmüslüğüm yok bir CK sıkıntısı var sanki oyunlada nedense sven hic secilmiyor ck ya karsı yada banmı yiyor bilemiycem ama ultisi olan bir sven 2 vurusda CK nın ilizyonlarını temizlediğini doğmamıs dotacı bile bilir
-Slardar :D yahu ben bu heroyu arpharazon ve benden baska secen bir allahın kulunu görmedim, heey milet dota 2 de slardar var bi ara deneyin ya :D
-Spirit Breaker Furion furion diye aglıyor milletde bir allahın kulu bu heroyu secmiyor cm mod un en dıslanmıs herosu neyi eksik anlamıyorum 1. skil in stun ı bkb yi bile stanlıyor 2. skil sırf ultisi hız veriyor diye picklenen gondardan dahada iyi , 3. skil de mükemmel derecede bash , ultisi gene bkb yi stunlıyor :S

MrFoseptik
26/08/2013, 12:43
Ben axenin de yeteri kadar güçlü olduğunu düşünüyorum. Ncde çok hızlı kasıp easy laneye çok rahat yardıma gelebiliyor(Karşının 3 kişi geldiği durumda çok faydalı oluyor). Tek eksiği bir str herosu olmasına rağmen düşük strsi olması. Seviye başına +2.5 STR axe gibi bir tank için az. Genel olarak kasılan tek str itemi taras olunca armor breaker skillerle çok çabuk ekmek olabiliyor.

Burakula
26/08/2013, 12:47
@fikho huskar cm de otobanlı kardeşim seçilemez. Keşke cm mod hakkında yorum yapmadan önce birazcık cm mod oynayıp gelseydin çok saçma yorumlar yapmışsın:(

fikho
26/08/2013, 12:49
@fikho huskar cm de otobanlı kardeşim seçilemez. Keşke cm mod hakkında yorum yapmadan önce birazcık cm mod oynayıp gelseydin çok saçma yorumlar yapmışsın:(

http://www.youtube.com/watch?v=jY8Lxf4Uf-E

fikho
26/08/2013, 12:51
Ben axenin de yeteri kadar güçlü olduğunu düşünüyorum. Ncde çok hızlı kasıp easy laneye çok rahat yardıma gelebiliyor(Karşının 3 kişi geldiği durumda çok faydalı oluyor). Tek eksiği bir str herosu olmasına rağmen düşük strsi olması. Seviye başına +2.5 STR axe gibi bir tank için az. Genel olarak kasılan tek str itemi taras olunca armor breaker skillerle çok çabuk ekmek olabiliyor.

axe nin görevi karsıyı kendine baglamak ve bagladığı zaman da extra +50 armor kazanıyor armor break deme bana.

MrFoseptik
26/08/2013, 13:10
axe nin görevi karsıyı kendine baglamak ve bagladığı zaman da extra +50 armor kazanıyor armor break deme bana.

3 saniyeliğine +40 armor. Slardar'ın ultisini yiyince haşat oluyor o hero.

fikho
26/08/2013, 13:13
3 saniyeliğine +40 armor. Slardar'ın ultisini yiyince haşat oluyor o hero.

bi zamanlar 50 di :) her axe secildinde slardarmı alıyon ?
hatta suan 30 a düsmüs
http://dota2.gamepedia.com/Axe/tr

KEREEEEEEEEEEEM
26/08/2013, 16:23
Herkes mi fail ya biri 50 biri 40 diyo :D

bracula biz fikroyu cm günlerine almadık ya ondandır o gelmeden başlıyoduk.

MrFoseptik
26/08/2013, 16:34
bi zamanlar 50 di :) her axe secildinde slardarmı alıyon ?
hatta suan 30 a düsmüs
http://dota2.gamepedia.com/Axe/tr

Burada 40 (http://www.playdota.com/heroes/axe)

Ben hariç axe alan olmadığından slarda seçmiyorum. ama slardarın armor kırma görevini az çok yapan herolar var. (shadow demon gibi)

Nymphe
26/08/2013, 16:42
napstar sana split push in oyunu cevirebilme sansi verdiği icin nerflenmesi gerektiğini söylemiyorki
adamlar oyunu ceviririz die ugrasmiyorki direk pushlayip kule birakmiyorlar sikinti bu yönde

Split-pus HASTALARI YÜZÜNDEN BAZEN KENDİMİ WARCRAFT 3 HARİTALARINDAKİ TOWER DEFANS OYNUYOR SANIYORUM

naixi nerfleyin diyorsunuzda ultisi late game de kacmakdan baska bi ise yaramyorki ultisi ile dier skillerini kıyaslarsak oyunun en dengeli herosu bence.

picklenmeyen herolara gelince
-Troll Warlord hic bir cm modunda görmedim bu heroyu bence bu hero ile ilgili bi sıkıntı var tamamen 1v1 herosu bence yanlıs oyuna monte edilmiş tekken street fighter a felan gecirseler iyi olur
-BlodSeeker bunuda görmedim kacarak adam kesme konusunda en iyi mele karakter bence publarda force kasmamısımdır ama cm de force iyi gidiyor
-Huskar vallahi(http://www.youtube.com/watch?v=jY8Lxf4Uf-E) , 3. skil i değiştiğinde tamamen bitti bu hero demisdim ama dahada imba oldugunu sonradan anladım fakat sanki miletde kafasında bitirmis bu heroyu , 3. skil değiştinden beri 2 yada 3 kez picklendiğini gördüm oynadığım diğer bütün modlarda
-Sven bunu da cm mod larda pek görmüslüğüm yok bir CK sıkıntısı var sanki oyunlada nedense sven hic secilmiyor ck ya karsı yada banmı yiyor bilemiycem ama ultisi olan bir sven 2 vurusda CK nın ilizyonlarını temizlediğini doğmamıs dotacı bile bilir
-Slardar :D yahu ben bu heroyu arpharazon ve benden baska secen bir allahın kulunu görmedim, heey milet dota 2 de slardar var bi ara deneyin ya :D
-Spirit Breaker Furion furion diye aglıyor milletde bir allahın kulu bu heroyu secmiyor cm mod un en dıslanmıs herosu neyi eksik anlamıyorum 1. skil in stun ı bkb yi bile stanlıyor 2. skil sırf ultisi hız veriyor diye picklenen gondardan dahada iyi , 3. skil de mükemmel derecede bash , ultisi gene bkb yi stunlıyor :S

2. skil sırf ultisi hız veriyor diye picklenen gondardan dahada iyi

NightStalker
26/08/2013, 16:45

Aynen kardeş hız verirken armorda kırıyor gondarın ultisi, onu atlamış arkadaş.

KEREEEEEEEEEEEM
26/08/2013, 16:55
Burada 40 (http://www.playdota.com/heroes/axe)

Ben hariç axe alan olmadığından slarda seçmiyorum. ama slardarın armor kırma görevini az çok yapan herolar var. (shadow demon gibi)

6.75 te 30 dan 40 olmuş bunu unutmuşuz.

Da sd ile armor kırma görevini bağdaştıramadım.

Aynen kardeş hız verirken armorda kırıyor gondarın ultisi, onu atlamış arkadaş.

sen de armor kırmanın 6.77de kaldırıldığını atlamışın.

MrFoseptik
26/08/2013, 17:10
6.75 te 30 dan 40 olmuş bunu unutmuşuz.

Da sd ile armor kırma görevini bağdaştıramadım.

sen de armor kırmanın 6.77de kaldırıldığını atlamışın.

ikinci skill? %50 ekstra hasar alımı?

KEREEEEEEEEEEEM
26/08/2013, 17:27
ikinci skill? %50 ekstra hasar alımı?

combatın ortasında kime atacağını seçemiyorsun ve sadece 1 kişiye etki ediyo. Ayrıca 10 armor azaltma kat kat üstündür bu skillden.

MrFoseptik
26/08/2013, 17:47
kaç armordan 10 armor eksiltiyorsun? Düzgün kullanırsan istediğin kişiye tutturma oranın oldukça yüksek.

napstar
26/08/2013, 19:09
Split-push, (#ratdoto) gelmiş geçmiş en zevksiz strat'dır. Bunu bilmeyen low'dur. Kötüdür.

Burakula
26/08/2013, 19:14
Split-push, (#ratdoto) gelmiş geçmiş en zevksiz strat'dır. Bunu bilmeyen low'dur. Kötüdür.

valla "40 dk safe farm and go" dan kat kat iyidir bence

fikho
26/08/2013, 19:20
valla "40 dk safe farm and go" dan kat kat iyidir bence

iki takımında carry si 40 dk safe farm and go diyip hodri meydan diyip kapısıyorsa paha bicilemez :)

Burakula
26/08/2013, 19:48
iki takımında carry si 40 dk safe farm and go diyip hodri meydan diyip kapısıyorsa paha bicilemez :)

dotayı sadece iki tarafın hard carrylerinin kasıp birbiriyle savaşması ve kazananın oyunu alması, supportların görevinin de sadece carryi kastırmak olarak görüyorsan ben birşey demiyorum sana. Bu en sıkıcı dota oynama şeklidir ve Türklerin de büyük çoğunluğunun carry oynamayı sevmesinin sebebi carry rölünü başrol sanması ve anlattığım saçma şekilde düşünmesi. Dota bu değil, hiç de olmadı, hiç de olmamalı.

napstar
26/08/2013, 19:50

:D

fikho
26/08/2013, 19:54
dotayı sadece iki tarafın hard carrylerinin kasıp birbiriyle savaşması ve kazananın oyunu alması, supportların görevinin de sadece carryi kastırmak olarak görüyorsan ben birşey demiyorum sana. Bu en sıkıcı dota oynama şeklidir ve Türklerin de büyük çoğunluğunun carry oynamayı sevmesinin sebebi carry rölünü başrol sanması ve anlattığım saçma şekilde düşünmesi. Dota bu değil, hiç de olmadı, hiç de olmamalı.

zaten :D iki carry de kasmıs olsa carrylerin özelline baglı olarak güclü olan kazanır mesela void ve alchemist ikiside kasmıs olsa void alır dimi benim esas kastettiğimi anlamayarak yada bilerek anlamamıs gibi yaparak cevap yazmaya devam ediyorsun gene :) dediğim gibi iki carry de kasmıs olsa yetenekleri iyi olan kazanır ve iste bu durumdada isin icine supportlar girip carryleri engellemeye calısır iste esas zevk orda ortaya cıkar.

canifeto12
26/08/2013, 20:22
fok balıkları cok yanlız

ScReaM0fPain
26/08/2013, 20:23
zaten :D iki carry de kasmıs olsa carrylerin özelline baglı olarak güclü olan kazanır mesela void ve alchemist ikiside kasmıs olsa void alır dimi benim esas kastettiğimi anlamayarak yada bilerek anlamamıs gibi yaparak cevap yazmaya devam ediyorsun gene :) dediğim gibi iki carry de kasmıs olsa yetenekleri iyi olan kazanır ve iste bu durumdada isin icine supportlar girip carryleri engellemeye calısır iste esas zevk orda ortaya cıkar.

bizim ilkokulda Kazım hoca diye biri vardı öğrencileri "çık dışarı çık dışarı mahluk" diye dışarı atardı :) Ya abi düşünmeden konuşuyorsun gerçekten" 2 carry kasmışsa özellekleri iyi olan carry kazanır"....................... Sen dota nedir biliyor musun?

Banthalos
26/08/2013, 20:39

orda alchemist bi abyssal atsa veya bi halbert kassa void yaşayamaz önemli olan düşününerek oynamak ;)

napstar
26/08/2013, 20:46
Aha 2008 Türk Dota'sı muhabbetleri geri geldi. asgdjdjfhdh

KEREEEEEEEEEEEM
26/08/2013, 22:28

Türklerin hep carry oynamasının sebebi Eurobattle ve Wepladaki sd sistemidir. İnsanları KDA oranına göre pro ya da feeder olarak sınıflandırdıları için kimse support nedir bilmiyor. Wepla oynarken dedim kaldırın şu sd sistemini diye de kimse siklemedi.

napstar
26/08/2013, 23:15
Eurobattle = Ligler hariç en iyi Doto server'ı.

Raichoxunrefleksleri
26/08/2013, 23:45
Buracula'yı dinlememek akıl sağlığınız için en iyisi. Kanser olmamak için de tabii ki.

Farm'a bi alerjisi var. Farm yapmayı bilmediği için olabilir. bilmiyorum. Neyse bunlar önemsiz. Şimdi söyleyeceklerimi açın kulaklarınızı, dinleyin.

Buracula ile aynı takımda iseniz ve hard carry oynuyorsanız bunlarla karşılaşabilirsiniz:

-Eğer siz farmlarken kalkıp da "Creep keserek mi kazanıcaksın oyunu?" derse şaşırmayın. Çünkü ona göre farmlamak rus işidir.

-Ona göre bir hard carry, 20.dakikadan sonra 7/24 gank gezmelidir kattiyen farmlamamalıdır. Kural 1'i hatırlayın. Creep keserek oyun kazanılmaz ve farmlamak kesinlikle rus işidir.

-Eğer 20.dakika'dan sonra herhangi bir kombata katılmazsanız, "Yhaa ben de farmlayacağım yhaaa" diyerek kattiyen feedleyebilir, oyunu satabilir.

-Turtle nedir bilmez Buraculalar. Şaşırmayınız.

-Medusa olsanız bile, hatta ve hatta Buracula KotL dahi olsa "Medusa'ya mı güveniceğiz late'de? Hem benim de farma ihtiyacım var" diyerek creeplerinizi çalması doğaldır ona göre. Çünkü ona göre carry'nin farmlaması rus işidir.

-Asıl bomba: Profesyonel carry'ler yanlış yapıyor efendim. Çünkü bir carry farmlamamalıdır asla. Yeniliyor olsalar bile turtle yapmamalılar, gank atmalılar sürekli team fight'lara katılmalılar. Ve bizzat Buracula'dan alıntı yaptığım bir söz, "Sırf BurNIng 50 dakika farmlayıp bir kere comeback yaptı diye sen de mi o yüzden kombatlara gelmeyip farmlıyorsun?" Bakın mesela Zsmj'in burda yaptığı yanlış:

Bak ya, early ve mid game'i EHOME'a kaybettikten sonra sürekli farmlamış, hiç team fight'lara katılmamış. Sadece T3 kulesini savunmaya gelmiş. Oyunu kazanmışlar, ama yanlış yapmış. Çünkü teamfight'lara katılsaydı daha erken bitirirlerdi (!) Ayrıca farmlamak rus işidir, oyunu kazansanız bile yanlıştır farmlamak...

Tüh başka bir örnek daha... ZSMJ'in rus olma ihtimali? Sürekli rus işi olan farmlamayı yapıp comeback yapıyor. Yanlış efendim bunlar... Farmlamak ne olursa olsun kattiyen rus işidir.

http://www.youtube.com/watch?v=4uLoOaG8AB0

Bu ZSMJ hiç akıllanmıyacak mı beyler? Millet orda kombattayken bu relic farmlıyor. Nasıl bir terbiyesizliktir bu?

Bak sen şu işe ya, BurNIng de rus çıktı. Görüyor musun? Ruslar gibi 6 item olmadan bitirmemişler oyunu. Ne desem bilemiyorum bu BurNIng'e. Buracula abisinin sözünden dışarı çıkmış. Kulaklarını çekip, 3 aylık harçlığına el koymak lazım...

http://www.youtube.com/watch?v=Jpcuf7GLj48

Bak BurNIng terbiyesizine, Buracula abisinin sözünüden yine çıkmış. O itemleri farmlayacağına kadar 2 oyun bitirirdiniz terbiyesiz!

http://www.youtube.com/watch?v=jmE0dvMzPpY

Uslanmayacak bu BurNIng.
5674

Bak ya bak ya, Loda bile takımla gezmek yerine farmlamış ya... 90 dakikada 723 creep kesmiş. Olamaz böyle bir şey...
Kwom vs Loda (http://www.gosugamers.net/dota/replays/19874)

Aa... Aynı hataya ben de düşmüşüm Buracula abi :( Bi daha yapmıyacağım söz bak. Farmlayarak oyun çevirmek de neymiş ya... Onun yerine Treads ile Drums bittikten sonra takımla gezmem lazımdı :(
PL Turtle Comeback (http://dotabuff.com/matches/260469973)

Buracula braindead düşüncelerini gördükten sonra, PR0'yla olan tartışmalarımızı aramaya başladım. Adam hakaret falan ederdi, Ama DotA bilgisi düzgündü hakikaten. Doğruya doğru, bir şeyler öğrenmedim desem yalan olur şimdi.

Eğer bu forumda DotA'ya dair bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, hem şanssız hem de Ruslar'dan kötü Buracula'yı asla dinlemeyin. Gidin Napstar'ı dinleyin efendim. Krizalid'i dinleyin. NH'yi dinleyin. Gehenna'yı dinleyin. Alliance ve Asya DotA'sı söz konusu olmadığı zaman RA'nın söyledikleri de doğrudur. Ama Buracula'nın düşünceleri braindead'dir. İtibar etmeyiniz, kesinlikle!

FeedGuaranteed
26/08/2013, 23:52
Sevmemek de haklı ben de sevmiyorum. Sen 1k hpyle 5v5te bile tek yerken 4v5 oynadın mı hiç!!1! Ama lazımsa susup feedlemekten başka çare yok :(

Lsx
27/08/2013, 00:04
Buracula'yı dinlememek akıl sağlığınız için en iyisi. Kanser olmamak için de tabii ki.

Farm'a bi alerjisi var. Farm yapmayı bilmediği için olabilir. bilmiyorum. Neyse bunlar önemsiz. Şimdi söyleyeceklerimi açın kulaklarınızı, dinleyin.

Buracula ile aynı takımda iseniz ve hard carry oynuyorsanız bunlarla karşılaşabilirsiniz:

-Eğer siz farmlarken kalkıp da "Creep keserek mi kazanıcaksın oyunu?" derse şaşırmayın. Çünkü ona göre farmlamak rus işidir.

-Ona göre bir hard carry, 20.dakikadan sonra 7/24 gank gezmelidir kattiyen farmlamamalıdır. Kural 1'i hatırlayın. Creep keserek oyun kazanılmaz ve farmlamak kesinlikle rus işidir.

-Eğer 20.dakika'dan sonra herhangi bir kombata katılmazsanız, "Yhaa ben de farmlayacağım yhaaa" diyerek kattiyen feedleyebilir, oyunu satabilir.

-Turtle nedir bilmez Buraculalar. Şaşırmayınız.

-Medusa olsanız bile, hatta ve hatta Buracula KotL dahi olsa "Medusa'ya mı güveniceğiz late'de? Hem benim de farma ihtiyacım var" diyerek creeplerinizi çalması doğaldır ona göre. Çünkü ona göre carry'nin farmlaması rus işidir.

-Asıl bomba: Profesyonel carry'ler yanlış yapıyor efendim. Çünkü bir carry farmlamamalıdır asla. Yeniliyor olsalar bile turtle yapmamalılar, gank atmalılar sürekli team fight'lara katılmalılar. Bakın mesela Zsmj'in burda yaptığı yanlış:

Bak ya, early ve mid game'i EHOME'a kaybettikten sonra sürekli farmlamış, hiç team fight'lara katılmamış. Sadece T3 kulesini savunmaya gelmiş. Oyunu kazanmışlar, ama yanlış yapmış. Çünkü teamfight'lara katılsaydı daha erken bitirirlerdi (!) Ayrıca farmlamak rus işidir, oyunu kazansanız bile yanlıştır farmlamak...

Tüh başka bir örnek daha... ZSMJ'in rus olma ihtimali? Sürekli rus işi olan farmlamayı yapıp comeback yapıyor. Yanlış efendim bunlar... Farmlamak ne olursa olsun kattiyen rus işidir.

http://www.youtube.com/watch?v=4uLoOaG8AB0

Bu ZSMJ hiç akıllanmıyacak mı beyler? Millet orda kombattayken bu relic farmlıyor. Nasıl bir terbiyesizliktir bu?

Bak sen şu işe ya, BurNIng de rus çıktı. Görüyor musun? Ruslar gibi 6 item olmadan bitirmemişler oyunu. Ne desem bilemiyorum bu BurNIng'e. Buracula abisinin sözünden dışarı çıkmış. Kulaklarını çekip, 3 aylık harçlığına el koymak lazım...

http://www.youtube.com/watch?v=Jpcuf7GLj48

Bak BurNIng terbiyesizine, Buracula abisinin sözünüden yine çıkmış. O itemleri farmlayacağına kadar 2 oyun bitirirdiniz terbiyesiz!

http://www.youtube.com/watch?v=jmE0dvMzPpY

Uslanmayacak bu BurNIng.
5674

Bak ya bak ya, Loda bile takımla gezmek yerine farmlamış ya... 90 dakikada 723 creep kesmiş. Olamaz böyle bir şey...
Kwom vs Loda (http://www.gosugamers.net/dota/replays/19874)

Aa... Aynı hataya ben de düşmüşüm Buracula abi :( Bi daha yapmıyacağım söz bak. Farmlayarak oyun çevirmek de neymiş ya... Onun yerine Treads ile Drums bittikten sonra takımla gezmem lazımdı :(
PL Turtle Comeback (http://dotabuff.com/matches/260469973)

Buracula braindead düşüncelerini gördükten sonra, PR0'yla olan tartışmalarımızı aramaya başladım. Adam hakaret falan ederdi, Ama DotA bilgisi düzgündü hakikaten. Doğruya doğru, bir şeyler öğrenmedim desem yalan olur şimdi.

Eğer bu forumda DotA'ya dair bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, hem şanssız hem de Ruslar'dan kötü Buracula'yı asla dinlemeyin. Gidin Napstar'ı dinleyin efendim. Krizalid'i dinleyin. NH'yi dinleyin. Gehenna'yı dinleyin. Alliance ve Asya DotA'sı söz konusu olmadığı zaman RA'nın söyledikleri de doğrudur. Ama Buracula'nın düşünceleri braindead'dir. İtibar etmeyiniz, kesinlikle!
Güzel çalışma emek var tişikkr.
Ama atladığın bir şey var hard lanemiz ayıcık ve furion oynucak sadece şart bu şart ! Ne gerek var DS falan güzel combolara hiç zevkli olmuo onlar :/ Furion'un creeplerini izlemek varken !

Raichoxunrefleksleri
27/08/2013, 00:05
Sevmemek de haklı ben de sevmiyorum. Sen 1k hpyle 5v5te bile tek yerken 4v5 oynadın mı hiç!!1! Ama lazımsa susup feedlemekten başka çare yok :(

Abi bu öyle bir şey değil. Üst lane'i kaybettik. CK overfarmed. Buracula midi verdi. Ben CK'in yarısı kadar farmlamışım. Shadow shaman gelip farmımı çalıyor. Buna rağmen elimden geldiğince kombatlara katılmaya çalışıyorum. Tek çözüm, geri kalarak turtle yapmak. Zaten CK'den de hızlı farmlıyordum. Aradaki farmı kapattıktan sonra gelicektim.

Altta bir tane kombat yaptık. Clockwerki aldıktan sonra çekildik, ama diğerleri hala canlı. Benim 300 HP'im var. Buracula girdi. Öldükten sonra da " Yaaa adamların 1 vuruşluk canı var(wisp ve rubick), niye kaçıyorsun ki?" Düşün yani adam Carry ile Support'un ölmesini bir tutuyor, o derece. Neyse ondan sonra ben bf çıkıp farmlıcam, nasıl oluyor bir bakalım diyip trollemeye başladı. Bir tane daha kombat yaptık, Ultra kill aldım onda. Trollemese oyun bizde. Garanti yine. Neyse Farmlıcam yhaa diyip, gidip gidip CK'e öldü. Oyun bundan ibaret. Zaten Kuleleri pushlamaya geldiklerinde TP atıyorum savunmak için. Ama onun istediği bu değil ki :/ O farmla 7/24 gank geziceğim takımla. Düşün o derece.

Ouyn linkine bakarsan anlarsın zaten. http://dotabuff.com/matches/288215711

(Ama hata bende yahu, carrylemeyi BurNIng'den veya ZSMJ'den öğrenecek değiliz, Buracula gibi bir üstad varken :))

ViktorReznov
27/08/2013, 00:35
Split push olmayınca da oyun bitmiyor bazı durumlarda ama. Yinede ben çok beleş kule / barak alan heroları gerçekten sevmiyorum ki bi çırpışta oyun bitiyor. Ama dediğim gibi işte, başka türlü de oyun bitmiyor bazen.

Ayrıca kimse dememiş sanırım da bence towerların radikal bir şekilde değiştirilmesi ilginç ve güzel olabilir. Hani mesela splash diyecem ama saçma olur o da; ama ne biliyim böyle değişik birşey yapsalar bu kulelere, sadece statlarını bufflamaktan başka bir değişiklik . En azından gerideyken push / split push ile oyun çevirmek çok değil ama acıcık daha zor olsa bari. Olur mu olur sanki.

FeedGuaranteed
27/08/2013, 00:37
Neyse ben anlamam sonuç olarak her oyun rylai, ss, lion görmek istiyorum ben :D

napstar
27/08/2013, 00:43
Arpharazon çok nadir yanlış tercih yapan, birlikte oynadığım en iyi 3 carry'den biridir. (Fty, oceangirl, pırasa)

Pub oyunlarda en zor şey millete turtle yapmayı anlatmaktır. Genelde beklemeyi sevmiyor çünkü millet.

Konu buraya nasıl geldi?

xd

KEREEEEEEEEEEEM
27/08/2013, 01:20
Arpharazon çok nadir yanlış tercih yapan, birlikte oynadığım en iyi 3 carry'den biridir. (Fty, oceangirl, pırasa)

Pub oyunlarda en zor şey millete turtle yapmayı anlatmaktır. Genelde beklemeyi sevmiyor çünkü millet.

Konu buraya nasıl geldi?

xd

Bugün bi weplaya gireyim dedim ne var ne yok diye. Aldım antimage üstte creeplere last hit atmaya çalışan ogre ve karşıda barat blood. Zar zor kaça göçe 28de fury yi bitiridm galiba. Sonra yasha falan bitti. Karşıdaki herolarda oyun sonu carry olabilecek bloodseeker barat ve mirana vardı sadece. nuker aghanim kasan arcaneli lotharlı gyroyu saymıyorum

Neyse yanımdakilere def yapın combata girmeyin kasayım sonra combata gelicem dedim. Adamlar 4v5 combat yaptılar hepsi öldü oyun gg. Combat yapmayın deyince de "o zaman niye oynuyon ki bu oyunu amk" dediler.

Vel hasıl-ı kelam Bracula git Weplada falan oyna farmer carry hiç görmezsin. Devamlı combatlara giren barat, slark, blood gibi herolarla sana başarılar.

napstar
27/08/2013, 01:44
Bugün bi weplaya gireyim dedim ne var ne yok diye. Aldım antimage üstte creeplere last hit atmaya çalışan ogre ve karşıda barat blood. Zar zor kaça göçe 28de fury yi bitiridm galiba. Sonra yasha falan bitti. Karşıdaki herolarda oyun sonu carry olabilecek bloodseeker barat ve mirana vardı sadece. nuker aghanim kasan arcaneli lotharlı gyroyu saymıyorum

Neyse yanımdakilere def yapın combata girmeyin kasayım sonra combata gelicem dedim. Adamlar 4v5 combat yaptılar hepsi öldü oyun gg. Combat yapmayın deyince de "o zaman niye oynuyon ki bu oyunu amk" dediler.

Vel hasıl-ı kelam Bracula git Weplada falan oyna farmer carry hiç görmezsin. Devamlı combatlara giren barat, slark, blood gibi herolarla sana başarılar.

Abiiiiiiiii sgahdgajh.

Eurobattle <3

Biz bildiğin ward alıp tri-lane falan bile yapıyorduk son zamanlarda.

Nymphe
27/08/2013, 01:56
Abiiiiiiiii sgahdgajh.

Eurobattle <3

Biz bildiğin ward alıp tri-lane falan bile yapıyorduk son zamanlarda.

Göstersene

napstar
27/08/2013, 02:21
Göstersene

OOOO MANYAK LAF. MANYAK LAAAAF.

Sercan<Michaell>
27/08/2013, 08:17
wepla öyle ya. support olayı kesinlikle yok. Oyundaki tek support heroyu wisp sanıyorlar. sadece wisp alınca carrye yardım ediyolar. diğer tüm support herolarla farm çalmaya calısıyolar. ztn 5 carry olan takımın daha güçlü olduğunu düşünüyolar ve her lanede carry var. 2 sene oynadım ben o weplada aynen bu şekilde :/

Sercan<Michaell>
27/08/2013, 08:21

xd

Tanıdıgın en iyi carry benim la senin .s.s

5675

Beni hiç anlamıyorsunuz bir burning kadar kaliteli kumaşım var ama anlamıyorsunuz çok yazık :(

FafraGa
27/08/2013, 10:50
Split push olmayınca da oyun bitmiyor bazı durumlarda ama. Yinede ben çok beleş kule / barak alan heroları gerçekten sevmiyorum ki bi çırpışta oyun bitiyor. Ama dediğim gibi işte, başka türlü de oyun bitmiyor bazen.

Ayrıca kimse dememiş sanırım da bence towerların radikal bir şekilde değiştirilmesi ilginç ve güzel olabilir. Hani mesela splash diyecem ama saçma olur o da; ama ne biliyim böyle değişik birşey yapsalar bu kulelere, sadece statlarını bufflamaktan başka bir değişiklik . En azından gerideyken push / split push ile oyun çevirmek çok değil ama acıcık daha zor olsa bari. Olur mu olur sanki.

tüm yorumları okudum en beğendiğim yorum bu oldu ayrıca cm lich lion venom gibi heroları bende görmek istiyorum

fikho
27/08/2013, 10:57
orda alchemist bi abyssal atsa veya bi halbert kassa void yaşayamaz önemli olan düşününerek oynamak ;)
sen eurobattleden hic ayrılmamalıydın

Eurobattle = Ligler hariç en iyi Doto server'ı.
haklısın server pc leri baya saglammış öle duydum :D

VE
arpharazon buraculanın hayatını özetledi resmen
buracula ile phantom lancer meselesinde aynı görüsteydik ta ki lobide bana küfür edene kadar :(

Burakula
27/08/2013, 12:16
bu al pırasanın kuyruğuna basarsanız acısı 1 sene çıkmıyor. Valla bak çıkmıyor.

yok turtle biliyormuş biz bilmiyorumuşuz, yok en süper carryleri izleyip öğrenmiş ondan bu kadar manyak harikasıymış, ha bir de google a farm yazıp çıkan replayleri kanıt olarak gösterirseniz haklı çıkıyorsunuz evet:)

bak bi daha söylüyorum, bu oyunu sana kim öğrettiyse yanlış öğretmiş, valla yanlış öğretmiş. Sen burada durumdan habersiz kişilere yalanlar söyleyerek kendini kanıtlamaya çalışmak yerine bana gelseydin özelden ben sana oyunu 0 dan anlatırdım hiç de üşenmezdim.

early de kaybettiğimiz oyunu almanın bir başka yolunun mid game de güçlü herolarımızla oyunu çevirmek olduğunu da öğretirdim.
senin 300 canın varken ve sfyken 50 canlı 3 adamı kesip ölmenin hem sana hem takıma yararlı olduğunu da öğretirdim.
Ölmemek için takımı satmanın değil, takımın iyiliği için ölmenin daha doğru olduğunu da öğretirdim.
20. dakkadan sonra farmlamanın yanlış olduğunu değil, farmlamanın yerini ve zamanının olduğunu, oyunu okumayı öğretirdim.
kafandaki değişmez kuralların alayının yanlış olduğunu da öğretirdim.

sana bir oyun farmlama kombata gel dedim diye 70 dakka farmlayıp oyunu çeviren adamların replayını koyuyosun, ya sen oynarken bu kadar kötü olduğunu belli etmiyordun ya:D yazık:D

neyse sen burada ona buna hakaretle kendini kanıtlamaya alışıksın zaten, devam et. Bak o oyunda asıl kabahat sendeydi ama ben bu bebeliği yapıp buraya koşarak "burakula kötü ben iyiym, tersini söylerse sakın inanmayın ya:'(" diye ağlamadım.

sana başka mesaj yazıp konuyu saptırmıycam daha fazla, zira kafandaki sabit saçmalıklar değiştirilemez senin....

Raichoxunrefleksleri
27/08/2013, 15:31
bu al pırasanın kuyruğuna basarsanız acısı 1 sene çıkmıyor. Valla bak çıkmıyor.

yok turtle biliyormuş biz bilmiyorumuşuz, yok en süper carryleri izleyip öğrenmiş ondan bu kadar manyak harikasıymış, ha bir de google a farm yazıp çıkan replayleri kanıt olarak gösterirseniz haklı çıkıyorsunuz evet:)

bak bi daha söylüyorum, bu oyunu sana kim öğrettiyse yanlış öğretmiş, valla yanlış öğretmiş. Sen burada durumdan habersiz kişilere yalanlar söyleyerek kendini kanıtlamaya çalışmak yerine bana gelseydin özelden ben sana oyunu 0 dan anlatırdım hiç de üşenmezdim.

early de kaybettiğimiz oyunu almanın bir başka yolunun mid game de güçlü herolarımızla oyunu çevirmek olduğunu da öğretirdim.
senin 300 canın varken ve sfyken 50 canlı 3 adamı kesip ölmenin hem sana hem takıma yararlı olduğunu da öğretirdim.
Ölmemek için takımı satmanın değil, takımın iyiliği için ölmenin daha doğru olduğunu da öğretirdim.
20. dakkadan sonra farmlamanın yanlış olduğunu değil, farmlamanın yerini ve zamanının olduğunu, oyunu okumayı öğretirdim.
kafandaki değişmez kuralların alayının yanlış olduğunu da öğretirdim.

sana bir oyun farmlama kombata gel dedim diye 70 dakka farmlayıp oyunu çeviren adamların replayını koyuyosun, ya sen oynarken bu kadar kötü olduğunu belli etmiyordun ya:D yazık:D

neyse sen burada ona buna hakaretle kendini kanıtlamaya alışıksın zaten, devam et. Bak o oyunda asıl kabahat sendeydi ama ben bu bebeliği yapıp buraya koşarak "burakula kötü ben iyiym, tersini söylerse sakın inanmayın ya:'(" diye ağlamadım.

sana başka mesaj yazıp konuyu saptırmıycam daha fazla, zira kafandaki sabit saçmalıklar değiştirilemez senin....

Abi adam carry ile support'un ölmesini bir tutuyor, delireceğim ya :'(

Buracula bana oyunu anlatacakmış beyler, profesyonel carry'leri izleyerek öğrenemedim ama Buracula üstad öğreticek :( Oyunun en hard carry'lerinden olan Medusa'dan Kotl'la "Farma ihtiyacım var" diyip farm çalan adam, daha sonra "Late game'de medusaya mi güvenikcektik?" diyen adam öğreticek. Ne zaman ben hard carry oynasam, supportla benden sürekli farm çalan adam öğreticek. "CS ile oyun mu kazanılır" diyen adam öğreticek 2 tane team fight'a katılmayıp, farmladığım için EMOluk yapıp, oyun satan biri öğreticek. Support'ların görevinin birinin de, carry'e farm bırakmak, rahatça farmlamasını sağlamak olduğunu inkar eden adam bana oyunu öğreticek. Rollerin farm alma önceliklerini bilmeyen adam öğreticek bana carry rolünü. BurNIng'den, Fear'dan, Zsmj'den, Hao'dan değil, Buracula'dan öğreniceğiz carry rolünü. Üstadsın Buracula <3

Buracula kötüdür, low'dır. Bunu inkar eden de Low'dır.

fikho
27/08/2013, 15:41
buracla su oyundaki necro senmiydin doğruyu söyle anti ile last hit vermedim diye etmedi küfürü bırakmayıp nc ye girip oyun sonuna kadar nc den cıkmamısdı senmiydin o
http://dotabuff.com/matches/288355638
?
arpharazon un tarifindeki oyuncu tam olarak bu necro oluyor :D

Burakula
27/08/2013, 15:55
buracla su oyundaki necro senmiydin doğruyu söyle anti ile last hit vermedim diye etmedi küfürü bırakmayıp nc ye girip oyun sonuna kadar nc den cıkmamısdı senmiydin o
http://dotabuff.com/matches/288355638
?
arpharazon un tarifindeki oyuncu tam olarak bu necro oluyor :D

arphrazonun krebimi çalıyo dediği oyun birkaç slot alıp çabuk meka bitirerek mid game de ki kombatları aldırdığım bir oyun, kombatları tabiki de 4 vs 5 atıyorduk o sırada farmdaydı kendisi, ama medusa gibi early ve mid game de aşırı kullanışsız bir hero piklediği için neden farmlıyosun diye hiç kızmadım, tersine o mekayla 4vs5lik açığımızı kapatmaya çalışıyordum. "Medusaya mı güvenicez" sözünün nedeni de bizde tek bir late carry adamlarda 3 tane late carry olması ve üstünlüğü ele geçirdiğimizde hemen pushlayıp bitirmemiz gerekmesiydi. oyunda 4 kişiydik diğer 2 kişiye sorsanız benimle aynı cevabı vericektir:)

Raichoxunrefleksleri
27/08/2013, 16:02
arphrazonun krebimi çalıyo dediği oyun birkaç slot alıp çabuk meka bitirerek mid game de ki kombatları aldırdığım bir oyun, kombatları tabiki de 4 vs 5 atıyorduk o sırada farmdaydı kendisi, ama medusa gibi early ve mid game de aşırı kullanışsız bir hero piklediği için neden farmlıyosun diye hiç kızmadım, tersine o mekayla 4vs5lik açığımızı kapatmaya çalışıyordum. "Medusaya mı güvenicez" sözünün nedeni de bizde tek bir late carry adamlarda 3 tane late carry olması ve üstünlüğü ele geçirdiğimizde hemen pushlayıp bitirmemiz gerekmesiydi. oyunda 4 kişiydik diğer 2 kişiye sorsanız benimle aynı cevabı vericektir:)

Meka'yı bitirdikten sonra hiç farmımı çalmadığını iddia ediyorsun :)

Buyrun efendim, kanıt sunayım sizlere. http://dotabuff.com/matches/287143412 3 Tane Late game carry'e de bakar mısın :D DK, Leshrac, Morphling. Açıkçası Morphling dışında bir hard carry göremiyorum ben :( O da Medusayı out carry edecek bir hard carry değil. Ayrıca replayi izlerseniz göreceksinizdir, meka'yı bitirdikten sonra bile farmımı aldı. Öyle ki Sırf farm almak için, Illuminate'in channeling süresi dolmadan yarıda kesiyordu çoğunlukla.

Krizalid
27/08/2013, 16:05
Burakula'nın oyun/meta bilgisi sadece TI1 sonrasından bugüne kadar olan kısımdan (aka Dota 2) ibaret olduğu için...

fikho
27/08/2013, 16:11
Meka'yı bitirdikten sonra hiç farmımı çalmadığını iddia ediyorsun :)

Buyrun efendim, kanıt sunayım sizlere. http://dotabuff.com/matches/287143412 3 Tane Late game carry'e de bakar mısın :D DK, Leshrac, Morphling. Açıkçası Morphling dışında bir hard carry göremiyorum ben :( O da Medusayı out carry edecek bir hard carry değil. Ayrıca replayi izlerseniz göreceksinizdir, meka'yı bitirdikten sonra bile farmımı aldı. Öyle ki Sırf farm almak için, Illuminate'in channeling süresi dolmadan yarıda kesiyordu çoğunlukla.

yanlış link verdin galiba ?

Raichoxunrefleksleri
27/08/2013, 16:15
yanlış link verdin galiba ?

Yoo, ben medusayım Hem şanssız hem de ruslardan kötü Buracula da KotL.

Bu arada imzan çok büyük, küçült plz.

fikho
27/08/2013, 16:20
Yoo, ben medusayım Hem şanssız hem de ruslardan kötü Buracula da KotL.

Bu arada imzan çok büyük, küçült plz.

:D ufak bi krısıklık oldu imzada düzeltildi de yahu buracula 3 carry var diyor senn verdin link de 2 carry var koskoca buracula yalan konuscak değil ya

Nymphe
27/08/2013, 16:22
:D ufak bi krısıklık oldu imzada düzeltildi de yahu buracula 3 carry var diyor senn verdin link de 2 carry var koskoca buracula yalan konuscak değil ya

Koskoca baracula ne ak

Raichoxunrefleksleri
27/08/2013, 16:27

Buracula Leshrac'ı late carry'den sayıyor. :(

fikho
27/08/2013, 16:27
Koskoca baracula ne ak

eskilerin modlarındadır kendileri simdileriyse terk edilmiş ve yapayalnız :(

Buracula Leshrac'ı late carry'den sayıyor. :(

saymaz abi ya sanmıyorum öle bisi saycanı bence sen yanlış link verdin.
:D

Pr0.
27/08/2013, 16:41
Forumun en gereksiz 2 ismi nasıl birbirine düştü lan? Arpharazon burakula faytının perde arkasını bilen varsa pm pls

Raichoxunrefleksleri
27/08/2013, 16:43
Forumun en gereksiz 2 ismi nasıl birbirine düştü lan? Arpharazon burakula faytının perde arkasını bilen varsa pm pls

Olmadı ama böyle, ben senin hakkında iyi düşünceler beslemeye başlamıştım Buracula'yı gördükten sonra :'(

Krizalid
27/08/2013, 16:52

Sıradışı güçlü bir tane skill'in olması o heronun arada sırada picklenmesi için yeterli.

---

Bu arada Burakula'nın söylediğinin aksine, koridor bulup bulmamanın picklenmekle alakası yok. İstediğiniz her heroyu kolay koridora koyabilirsiniz. Mesele daha sonrasında o herodan alacağınız verim ile alakalı.

Pr0.
27/08/2013, 16:53
Olmadı ama böyle, ben senin hakkında iyi düşünceler beslemeye başlamıştım Buracula'yı gördükten sonra :'(

şş lan o benim sana olan hislerim değil miydi be ??? Neyse ya burakula baya kötü

Sercan<Michaell>
27/08/2013, 16:57

Ben biliyorum aslında tüm olaylar şu maçla ateşlendi;

http://dotabuff.com/matches/285604700

Oyun başı insanüstü pudgem sayesinde ezmiştik. O sırada koridorda kasamayan noob pırasa farmlara dalmıştı ve biz 4v5 combat yapmak zorunda kaldık. Bu yaklaşık dk 10dan itibaren 30 dk fln sürdü. Pırasa gel artık pırasa gel artık yeterince kastın gel bak oyun gidiyo dememize rağmen bizi dinlemedi. Karşıda luna riki vardı artık bizim herolarımız yetemiyordu ve 4v5 combatları vermeye başladık. adamlar az daha yarıyodu neyseki çok iyi pudge oynuyorum yaramadılar. En son dk 40 oldu bu bizim pırasa combatlara teşrif etme kararı aldı ve oyunu kazandık.

Bracula haklı beyler gözümle görmesem inanmazdım ama bracula haklı. Bu pırasa tam bir farm manyağı dostum.

Not: Şunu da demeden edemicem karşı takımdan tuskar düşmeseydi ( geri gelmedi ) bizim bu oyunu alma şansımız yoktu. Bir insan bu kadar noob olamaz. Of pırasa of sinirlendim bak gene.

fikho
27/08/2013, 17:01
Ben biliyorum aslında tüm olaylar şu maçla ateşlendi;

http://dotabuff.com/matches/285604700

Oyun başı insanüstü pudgem sayesinde ezmiştik. O sırada koridorda kasamayan noob pırasa farmlara dalmıştı ve biz 4v5 combat yapmak zorunda kaldık. Bu yaklaşık dk 10dan itibaren 30 dk fln sürdü. Pırasa gel artık pırasa gel artık yeterince kastın gel bak oyun gidiyo dememize rağmen bizi dinlemedi. Karşıda luna riki vardı artık bizim herolarımız yetemiyordu ve 4v5 combatları vermeye başladık. adamlar az daha yarıyodu neyseki çok iyi pudge oynuyorum yaramadılar. En son dk 40 oldu bu bizim pırasa combatlara teşrif etme kararı aldı ve oyunu kazandık.

Bracula haklı beyler gözümle görmesem inanmazdım ama bracula haklı. Bu pırasa tam bir farm manyağı dostum.

Not: Şunu da demeden edemicem karşı takımdan tuskar düşmeseydi ( geri gelmedi ) bizim bu oyunu alma şansımız yoktu. Bir insan bu kadar noob olamaz. Of pırasa of sinirlendim bak gene.

arpharazon doğrumu bunlar? gamehonor senden bir acıklama bekliyor

Burakula
27/08/2013, 17:21
cık cık cık cık...:D

Raichoxunrefleksleri
27/08/2013, 17:36
Oyun başı baya ezmiştik diyor ya utanmaz şey :( Bi da insanüstü Pudge'um dedi ya. Pudge duysa ağlar, gerçek söylüyorum :(

Easy lane'de benle abad kasıyorduk, karşımızda da axe ve riki vardı. 2 kere öldüm, ve dakika 10'da 50 cs'de kaldım :( Tranq ile başladım. Dakika 20 civarı Fury, QB, PT bitirdim.

Neyse, üstü pushlamaya başladık T2 kulesini aldık. Bunlar T3 ile raxleri de alalım dedi. Olmaz dedim. Magnus refresher bitirmiş, benim herhangi bir survivability itemim yok. HP'im 3/4. Satanic bitiriyim öyle girelim, zaten bizim late game daha güçlü dedim. Harraslamaya başladılar beni :'( Neyse satanic bitirdim, kombata girdik. Aldık. Oyunu kazandık. Oyunu biraz daha erken bitrebilirdik, biraz farmlamak istedim. Ama şunu belirtiyim ki orda satanic olmasaydı kombatta ölüydüm :(

Ayrıca Pudge'u insanüstü falan değil, gank'e gelip kendisi öldü. Öyle bir pudge asdsadasdjashdjsahdajdha.

napstar
27/08/2013, 19:07
Burakula, CM modun dışlanmış bir kahramanıdır.

Nymphe
27/08/2013, 19:13
Bunlar ciddi ciddi tartışıyormu la

adam kötü işte sil gitsin lan

Burakula
27/08/2013, 19:23

yes beybi

fikho
27/08/2013, 19:52

o kahraman benim olum :D

Lsx
28/08/2013, 02:22
Brakula feat Micheall diss to Arsız-pırasa :
Farmı Bırak track , Biz 4 kişiyiz gardaş.mp3

http://www.youtube.com/watch?v=GaQYQzh4ffk

Sercan<Michaell>
28/08/2013, 07:43
aahhaha :D gariban braculaya şurada 2 dk destek olduk diye bana da mı bracula muamelesi ?!?!?!?!1

@pırasa
oyun başı ezdik tabi sen feedledin. 6 0 2 mi ne oynuyodum la ben. insan üstü bir pudge. yani pudge gibi pudge normal bir pudge. ayıqqss ??