PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Valve Dramı

Sarge
28/08/2013, 07:12
Ayın 13 ünde hesabım soyulmuştu aynı dakika ticket attım 11 gün sonra cevap verip itemlerimi geri verdiler az önce bu mesajı aldım :

Bu hesaba bir başkası tarafından erişilmiş olabilir.
Steam Destek hesabınıza bir başkası tarafından erişilmiş olabileceğinden şüpheleniyor. Güvenlik önlemi olarak bu hesaba müdahaleleri geçici olarak kısıtlıyoruz. Lütfen Steam Destek'e ulaşın ki size yardımcı olabilelim.
Hesabınıza tekrar erişim sağlamak için:
Steam Destek ile iletişim kurun ve bir destek görevlisi hesabın sahibinin size ait olduğunu onaylayıp hesap erişimini tekrar sağlasın. Onaylama sırasında hesabınızdaki oyunların sahibi olduğunuza dair kanıt sağlamanız istenebilir.
Daha fazla bilgi burada mevcut: Çalınmış Steam Hesabını Geri Almak SSS, Hesap Güvenliği Tavsiyeleri
Bu hesabın işlevselliği sahibi yetkilerini tekrar kazanana dek kısıtlanmıştır.
Satın alma, hediye etme, takas, CD anahtarı etkinleştirme ve Steam Topluluğu'na ulaşım engellenmiştir.

Sanırım benim attığım gibi soyulan bi başkası da ticket atmış (beni soyan arkadaş 3-4 kişiyi daha soyup itemleri benim hesabımdan kendi hesabına aktarmıştı envanter geçmişinden gördüğüm kadarıyla) benim gibi takas yapan biri için giden 11 gün geçmiş olsun derken bi 10 gün daha beklicem heralde hesabımın normale dönmesi için gerçekten hakkını vererek yapıyor işini steam supporttaki arkadaşlar :D

nancilin
28/08/2013, 07:56
Ben de 1 haftadir cevap bekliyorum supporttan :(

Raichox
28/08/2013, 08:28
Takasın zararları tıklamayın linklere arkadaş aç olmayın bu kadar.

Sarge
28/08/2013, 09:52
Ben de 1 haftadir cevap bekliyorum supporttan :(

merak etme muhakkak veriyolar da itemi başka bi yerden giriş yapılıp itemlerin gidince ama 1 kerelik

Sarge
28/08/2013, 09:53
Takasın zararları tıklamayın linklere arkadaş aç olmayın bu kadar.

babamın maaşı 20 random rare sen ne diyosun

Insomniac
28/08/2013, 10:04
Supportlar ile iletişime geçip hesabın senin olduğunu kanıtlaman gerekiyor yani ne var bunda? Adamlar hesap güvenliği için bu şekilde bir uygulama yapmış ve oldukça da faydalı, sen foruma konu açmak yerine steam supportları ile irtibata geç hesabının kısıtlamalarını kaldır.

Sarge
28/08/2013, 10:08
Supportlar ile iletişime geçip hesabın senin olduğunu kanıtlaman gerekiyor yani ne var bunda? Adamlar hesap güvenliği için bu şekilde bir uygulama yapmış ve oldukça da faydalı, sen foruma konu açmak yerine steam supportları ile irtibata geç hesabının kısıtlamalarını kaldır.

ciddi olamazsın önce bi oku istersen ne yazdığımı

Lexsarko
28/08/2013, 10:12
[iğrençespri]Steam carrylerini deneyin.[/iğrençespri]

Adamlar hesabını sonsuza kadar kaybetmemen için önlem almışlar işte. Hesabını onca güvenlik önlemine rağmen kendi hatalarınla kaybettin. Onlardan çok daha fazla suçlusun.

Sarge
28/08/2013, 10:16
Anlama kapasiteniz güçlü valla ne diyim siz haklısınız

Insomniac
28/08/2013, 10:19
Anlama kapasiteniz güçlü valla ne diyim siz haklısınız

Bunlar hep açlıktan oluyor diyebilirim önce bir kahvaltı yapıp sonra bi keyif tuvaleti yaptıktan sonra forumda takılsak nasıl olur?

Edit: He bu arada sanırım konuyu açarken herkesin gelip buraya valve ve gabe'e küfür etmesini bekliyordun herhalde ama dur beklentilerini boşa çıkarmayım.

OÇ GABE Sucks Valve !!1!

Sarge
28/08/2013, 10:25
Bunlar hep açlıktan oluyor diyebilirim önce bir kahvaltı yapıp sonra bi keyif tuvaleti yaptıktan sonra forumda takılsak nasıl olur?

Edit: He bu arada sanırım konuyu açarken herkesin gelip buraya valve ve gabe'e küfür etmesini bekliyordun herhalde ama dur beklentilerini boşa çıkarmayım.

OÇ GABE Sucks Valve !!1!

Çok teşekkür ederim tatmin oldum

CoolStoryBro
28/08/2013, 11:36
Burada dram yaratan tek kişi sensin. Milyonlarca kullanıcısı bulunan bir şirketin Free to Play oynadığın bir oyununda kendi hatan yüzünden kaybettiğin itemlarını zorunda olmadıkları halde 11 günde geri vermiş ve hala riskli konumda olduğun için accountunu korumaya almış adamlara teşekkür edeceğin yerde ne hakla laf söylüyorsun anlamadım.

Evet Valve'in bazı kötü yanları olabiliyor ama bahsettiğin konuyla bunların hiç bir alakası yok.

Sarge
28/08/2013, 11:46
Konuyu nerenizden anlıyonuz keşke bende oramdan anlasam,ben yanlış bi siteye giriş yaptım hesabımı yarım saat adamdan şifremi isteyerek aldım,bu arada adam benim hesabımdan soyduğu 3-4 kişinin itemlerini köprü olarak kullanarak kendi hesabına aldı (ben ticketımda bu adamların isimlerini verdim onlar da itemlerini geri alsınlar diye ve hepsini ekleyip ticket atın diye yazdım),şu an hesabımın askıya alınma nedeni güvende olmamam değil bu adamlardan birinin gönderdiği ticketla benim hesabımı hala o adamda sanmaları yani sorun şu ki benim hesabı geri aldığıma bile bakmadan hesabımı askıya almaları daha ne kadar açık olabilirim bilemiyorum, kapiş , got it?

CoolStoryBro
28/08/2013, 12:26
Kimsenin anlama sıkıntısı yok senin anlatma sıkıntın var sadece. Yeterince açık ve anlamlı cümleler kurmuyorsun.

Senin biraz evvel açıkladığın(ki yine yarım yamalak olmuş) durumu ilk mesajında belirtmemişsin, onunla ilgili tek cümle "Sanırım benim attığım gibi soyulan bi başkası da ticket atmış (beni soyan arkadaş 3-4 kişiyi daha soyup itemleri benim hesabımdan kendi hesabına aktarmıştı envanter geçmişinden gördüğüm kadarıyla)" ee nerede bu cümlenin devamı? "ticket atmış ve hesabın hala hırsızda olduğunu iddia etmiş, Valve'de bu durumu yeterince sorgulamadan benim hesabımı askıya aldı" gibi açıklayıcı bir şekilde devam etmesi gerekmiyor muydu?

Ayrıca senin ve adamın attığı ticketların zamanı ve geri dönüşleri farklı olduğu için öyle bir durum oluşmuş olabilir. Ve burada yine bir mağduriyet söz konusu değil. O askıya alınma muhtemel prosedür gereğidir, sen Steam Destek Görevlisi ile irtibata geçip hesabın kendine ait olduğunu kanıtladığın gibi askıdan çıkaracaklardır. Yani öyle bahsettiğin gibi 10 gün bekletme gibi bir şeylerin olacağını pek sanmıyorum.

napstar
28/08/2013, 12:33
Roger that.

Sarge
28/08/2013, 12:35
Aynen herkese kapasiteye göre şöyle diyim
Hesabım kendi hatamdan dolayı soyuldu 11 günde ticketı açıp cevap attılar,şu an olmayan bi problemden hesabım askıya alındı bi sonraki ticketı ne zaman aççaklarsa (ortalama 10 gün) o zaman açılcak hesabım,uzun lafın kısası seni ilgilendiren bişey yok karşı olduğun bişeye muhalefet ol anlamadığın yada bilgin olmayan bişeye olma

Lexsarko
28/08/2013, 12:47
Biz anladık hesabını çalan adamın "bir tarafını" yalayarak geri aldığını da Valve yetkilileri bunu kesin olarak nasıl bilecek?

Örneğin; bilgisayarına keylogger sokup şifreni çalmış olsa, adam şifreni değiştirsen de hesabına hala erişebiliyor olurdu. Sen bir siteye giriş yaparak şifreni kaptırdığını belirtmiş olabilirsin ama onlar bunu kesin olarak bilemezler. Dahası ticket atan kişinin çalan değil de sen olduğunu da bilemezler aksini kanıtlamadığın sürece.

Dolayısıyla adamlar "idiopolicy*" uygulayarak hesabını koruma altına almışlar. Yetkililer sorunlara kafalarına esen bir yöntemle yaklaşmıyorlar. Belli durumlarda adım adım hangi prosedürlerin uygulanacağı belli. Hesap çalınma durumlarında da hesabı koruma altına alıyorlar. Bu kadar basit.

Biz "bir tarafımızdan" tahmin ettiğinden daha çok anlıyoruz. Kendi hatanı görmek yerine buralarda birilerinin "bir taraf"larına atıfta bulunmanın sana bir faydası yok.

Umarım hesabını kısa sürede tam manasıyla geri alır ve hatalarından ders çıkarırsın. Geçmiş olsun.

napstar
28/08/2013, 12:51
Ne kötü adamlarsınız lan. Ben Steam'in yerinde olsam "nah alırsın o item'ları zuhhauahahajjahaha" diye cevap atardım.

CoolStoryBro
28/08/2013, 12:52
Evet bizi ilgilendiren bir durum yok, ne diye konu açtın ki sen? İlla bi yere yazacaksan WordPad'e yazabilirsin.

karşı olduğun bişeye muhalefet ol anlamadığın yada bilgin olmayan bişeye olma

Bunu Valve'in Destek Hattının nasıl çalıştığını bilmeden ona muhalefet olan biri mi söylüyor?

napstar
28/08/2013, 12:57
Word'e yazsın bence. Hem WordArt falan var çok güzel o. :p :d

Sarge
28/08/2013, 12:58
Biz anladık hesabını çalan adamın "bir tarafını" yalayarak geri aldığını da Valve yetkilileri bunu kesin olarak nasıl bilecek?

Örneğin; bilgisayarına keylogger sokup şifreni çalmış olsa, adam şifreni değiştirsen de hesabına hala erişebiliyor olurdu. Sen bir siteye giriş yaparak şifreni kaptırdığını belirtmiş olabilirsin ama onlar bunu kesin olarak bilemezler. Dahası ticket atan kişinin çalan değil de sen olduğunu da bilemezler aksini kanıtlamadığın sürece.

Dolayısıyla adamlar "idiopolicy*" uygulayarak hesabını koruma altına almışlar. Yetkililer sorunlara kafalarına esen bir yöntemle yaklaşmıyorlar. Belli durumlarda adım adım hangi prosedürlerin uygulanacağı belli. Hesap çalınma durumlarında da hesabı koruma altına alıyorlar. Bu kadar basit.

Biz "bir tarafımızdan" tahmin ettiğinden daha çok anlıyoruz. Kendi hatanı görmek yerine buralarda birilerinin "bir taraf"larına atıfta bulunmanın sana bir faydası yok.

Umarım hesabını kısa sürede tam manasıyla geri alır ve hatalarından ders çıkarırsın. Geçmiş olsun.

Ben yaşadığım saçma bi durumu paylaşmak için yazdım buraya senin gibi bi dangalaktan neyin ne olduğunu öğrenmek için değil gördüğün gibi bi soru sormadım,3-4 kere açıklama yaptım ben bi halt bilmiyorum adamlarda bilmiyo zaten itemleri öyle eğlensin diye verdiler ,sen haklısın yani şimdi konuyu kitler misin bi tarafına monte mi edersin hüküm senin yüce moderatör abi

napstar
28/08/2013, 13:01
Lütfen konu açmadan önce adam olun.

Sarge
28/08/2013, 13:07
Lütfen konu açmadan önce adam olun.

adamlıktan kastın konuyu normal bişeyi paylaşıp 3-5 tane dingilin sana atıp tutmasıyla bişey dememekse adam değilim haklısın

bu arada adamın götünü yalamışsın dediğin konuşmanın resmini sana atıyım anlayan anlar dervişin fikri neyse zikri odur 5679

Lexsarko
28/08/2013, 13:13
Ben bu bölümün moderatörü değilim. Bu bölümde ve senin üzerinde herhangi bir yetkim yok. Konuyu burada yetkili olan biri kısa süre sonra kapatır meraklanma.

İnsanlar ancak çaresiz ve zavallı hissettiklerinde küfür etme ihtiyacı duyarlar. Beynini kullan(a)mayarak hesabını kaptırmış, sonrasında Valve'ın uyguladığı prosedürün sebebini anlayamayacak kadar sorunlu birini insan sanıp bir şeyler anlatmaya çalışmam da kısmen benim hatam.

Konu açmadan önce, önce insan sonra da adam olun.

Sarge
28/08/2013, 13:17
Bi taraf yalama ve idiopolicy diyen insan küfüre bulaşmamış göt yalama ve dangalak diyen küfüre başvurmuş oluyo ve millete adamlık öğretiyo güzelmiş iyi günler dilerim

NightStalker
28/08/2013, 13:21
Ya böyle saçma sapan hesabını falan çaldırınca sen trade yapamayacak kadar gerizekalısın diyorlar ve 2 hafta falan askıya alıyorlar hesabını, ilginç birşey değil yani.

CoolStoryBro
28/08/2013, 13:21
Seni yalancı seniii. İlk "itemlar kalsın accountu ver" demiş adam insafa gelip verince de "itemları da alcam zaa" demiş. Bu adama güvenilmez dostum. Peki hırsızın hiç mi suçu yok? Tek suçu insanlara güvenmesi. :((((

Sercan<Michaell>
28/08/2013, 13:58
İnsanların üstüne çok gidiyorsunuz çok. Yapmayın.

slaughter.
28/08/2013, 17:49
benimde aynı sey basıma geldi steame tekrar girdigimde son girilen yer romania diye yazıyordu ticket attım birkac ss ekledim bugun 9. gün oldu hala cevap bekliyorum umarım hallederler

CoolStoryBro
28/08/2013, 18:24
İnsanların üstüne çok gidiyorsunuz çok. Yapmayın.

Sorma hocam ya iyice zıvanadan çıktılar, üyesi ayrı modu ayrı kafada. Adam sadece başına gelen durumu anlatmış ama gelen saçma sapan cevaplara bak cıkcıkcık. Ha bir de yüzsüzler yani bir şeyden de anlamıyorlar ki. Nasıl böyle bir forum olduk bilmiyorum.

Eskiden böyle miydi azizim? Saygı sevgi çerçevesinde bilgi alış-verişimizi yapar mutlu mesut ayrılırdık forumdan, takıldığımız yerlerde modlara danışır heyecanla cevap beklerdik fakat şimdiki yeni nesil müşkülpesent tipler yüzünden ne hale geldik. "bir tarafı" gibi tanımlamalar hiç yakışıyor mu bir modun ağzına? Ama yoook ben biliyorum NH'den öğreniyorlar hep bunları, her şeyin başı o. Umarım herkes kendine çeki düzen verir ve bu davranışlarını değiştirir yoksa yıllardan beridir DotA forumları arasında seviyesini ve çizgisini hiç bozmayan tek forum olan Weplaes forumuna kesin dönüş yapacağım.

Sarge
28/08/2013, 20:24
benimde aynı sey basıma geldi steame tekrar girdigimde son girilen yer romania diye yazıyordu ticket attım birkac ss ekledim bugun 9. gün oldu hala cevap bekliyorum umarım hallederler

Benimkide romanyadandı resime bile gerek yok onlar farklı yerden girişi görüp 1 kereliğine inventoryni soyulmadan önceki haline çeviriyolar bu arada düşen değerli bi itemin varsa bi arkadaşına vermeni öneririm çünkü silincek soyulduğun tarihten itibaren gelen itemler

Sarge
28/08/2013, 20:25
Bu arada hesabım normale döndü bana saygısızlık yapmayan arkadaşlara saygısızlık yaptıysam özür dilerim

Hello Deniz,

Your account was locked by mistake.

I have unlocked your account for you.

mailime gelen mesaj Valve hatayı kabul ederken beni suçlayan arkadaşlar belki anlar şimdi

slaughter.
28/08/2013, 23:38
Benimkide romanyadandı resime bile gerek yok onlar farklı yerden girişi görüp 1 kereliğine inventoryni soyulmadan önceki haline çeviriyolar bu arada düşen değerli bi itemin varsa bi arkadaşına vermeni öneririm çünkü silincek soyulduğun tarihten itibaren gelen itemler

uyarın için teşekkürler dostum ama dusen pek de degerli bi itemim yok envanterim eskisine donus yapsın bana yeterli :) yarın 10. gün olacak umarım cevap verirler tez zamanda

slaughter.
29/08/2013, 00:59
evet arkadaslar 9. günde benim problemim de halloldu itemlerimin hepsini geri aldım i love u steam <3

Sercan<Michaell>
29/08/2013, 09:20
Sorma hocam ya iyice zıvanadan çıktılar, üyesi ayrı modu ayrı kafada. Adam sadece başına gelen durumu anlatmış ama gelen saçma sapan cevaplara bak cıkcıkcık. Ha bir de yüzsüzler yani bir şeyden de anlamıyorlar ki. Nasıl böyle bir forum olduk bilmiyorum.

Eskiden böyle miydi azizim? Saygı sevgi çerçevesinde bilgi alış-verişimizi yapar mutlu mesut ayrılırdık forumdan, takıldığımız yerlerde modlara danışır heyecanla cevap beklerdik fakat şimdiki yeni nesil müşkülpesent tipler yüzünden ne hale geldik. "bir tarafı" gibi tanımlamalar hiç yakışıyor mu bir modun ağzına? Ama yoook ben biliyorum NH'den öğreniyorlar hep bunları, her şeyin başı o. Umarım herkes kendine çeki düzen verir ve bu davranışlarını değiştirir yoksa yıllardan beridir DotA forumları arasında seviyesini ve çizgisini hiç bozmayan tek forum olan Weplaes forumuna kesin dönüş yapacağım.

yav he