PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 6.79 Değişim Fikirleri

BorisPeace
28/08/2013, 14:08
Daha öncesinde yaptığımız gibi, GameHonor kullanıcıları olarak bir değişim listesi hazırlayalım dedim. Bakalım gerçek değşim listesine ne kadar yaklaşabileceğiz. Lütfen fikirlerinizi bu konuda paylaştığınızda, fikirlerinize arka çıkacak dayanakları da sunun. Örneğin "Bence Batrider çok güçlü Lasso mana bedeli 250'ye çıkmalı." demek yerine, Batrider'ın neden güçlü olduğunu, sorunun ne olduğunu, ve önerdiğiniz değişikliğin bu sorunu nasıl çözeceğini yazmanız, diğer kullanıcıların fikirlerinize önem vermesini kolaylaştıracaktır.

6.79 Değişim Fikirleri

Kahramanlar

Eşyalar

Diğer Değişiklikler

fikho
28/08/2013, 14:19
bazı skillerde yanlıslık yapıldığını düşünüyorum fiziksel ve magicaldamagelerde yanlıslık oldugunu düsünüyorum mesela
slardarın 2. crush skili topuzunu yere vuruyor fiziksel cok mantıklı
ama birde centaur a bakalım 1. hoof stomp skil i oda ayagıyla yere vuruyor oda görünüsde fiziksel ama magical vuruyor
aynı zamanda 2. skil double edge oda fiziksel görünsede magical vuruyor
cok var böyle skiller bence bunlar arasında bi değişiklik yapılabilir aklıma geldikcede ekleme yaparım bu yorumuma.

akin
28/08/2013, 14:44
roof un 3. skili nerflenmeli.erken oyunda karşı takımın kill alması çok zorlaştırıyor bence.manası artırılması iyi bi çözüm olur çünkü erken oyundan sonra okadar etkili değil zaten.ama bunun yanında 2. skill güçlendirilmeli ya da onun yerine nc kasmayı sağlayacak bi skil konulabilir,ncde rahatça farmlarken kombat takip ederek 3.skill atmak daha kullanışlı olurdu:rolleyes:

fikho
28/08/2013, 14:47
roof un 3. skili nerflenmeli.erken oyunda karşı takımın kill alması çok zorlaştırıyor bence.manası artırılması iyi bi çözüm olur çünkü erken oyundan sonra okadar etkili değil zaten.ama bunun yanında 2. skill güçlendirilmeli ya da onun yerine nc kasmayı sağlayacak bi skil konulabilir,ncde rahatça farmlarken kombat takip ederek 3.skill atmak daha kullanışlı olurdu:rolleyes:

cok doğru roof un 3. skil sayesinde anti-magenin midde invoker ı ezdiğine sahit oldum :(

Dj.Kimimaro
28/08/2013, 15:13
visage too op nerf pls. o değilde 2. skili çok imba cd si artırılabilir veya kademeli olarak düşebilir.

antikcosma
28/08/2013, 16:44
ilk önce tarih ne zaman bilginiz varmı hiç?

ViktorReznov
28/08/2013, 17:08
Napstar söylemişti ve bence çok mantıklı: Fura'nın tp si channeling olsun.

Burakula
28/08/2013, 17:20
broodmother:
agility artışı 2.2 den 2.8 e yükseltildi.
base damage i 44-50 den 42-44 olarak değiştirildi.

bence early game de yeterince güçlü ve gücünün sırrı da tabiki spiderları. Ama trilane e karşı durması mümkün değil, bir sentry wardlık işi var. E lane e solo 1vs1 göndericekseniz de late game de azıcık da olsa karşılığını almanız lazım bence. Ama hero late game de melee olmsına rağmen kombata giremiyor, ultisi onu koruyamıyor çünkü damage i armoru atak hızı vs çok yetersiz kalıyor. Mid game de de unutlurusa çok tehlikeli bir pusher ve rahat komuyor sürekli meşgul ediyor ama late de silence atıp ölcek bir heroyu da 1v1 solo lane e göndermek boşa yatırım gibi.

ben hem early hem late de süper güçlü olsun demiyorum, sadece late de etkisi olsun ve competetive maçların hero pooluna girsin istiyorum.

akin
28/08/2013, 17:55
harbiden broodmother erken oyun hariç çok ezik.yıllar önce iyiydi

alchemist bence dengeli sayılır,sadece stanın hasarı azaltılsa iyi olur,suportları çok haraslıyo,sadece orda bi dengesizlik var

weaver genel olarak oyuna fazla.bence nerflenebilir sağlam bi şekilde

grumwel
28/08/2013, 18:06
Her geçen dakika için roshanın dahada güçlenmesi late-gamede roshanda combata sebep olabilir bu da eğlenceli olur.
Armletin active'de iken verdiği damage azaltılabilir veya lifestealer biraz nerflenebilir. Lifestealer armleti erken çıkınca oyun bitiyor zaten.(8-12 min)
Gyrocopter'ın 1. skillinin cooldownu biraz arttırılabilir 2 saniye arayla sürekli atıyor yoksa.

ciyırs
28/08/2013, 18:29
Şuan zamanım kısıtlı teker teker yazamam ama..
Genel bi nerf haritası olursa çok mutlu olurum. Özellikle push stratejisini önleyecek ve oyunu daha uzun sürmesine yardımcı olacak nerfler filan. Uzayınca cok eğlenceli oluyo oyun ( ._.)

Raichoxunrefleksleri
28/08/2013, 18:32
bazı skillerde yanlıslık yapıldığını düşünüyorum fiziksel ve magicaldamagelerde yanlıslık oldugunu düsünüyorum mesela
slardarın 2. crush skili topuzunu yere vuruyor fiziksel cok mantıklı
ama birde centaur a bakalım 1. hoof stomp skil i oda ayagıyla yere vuruyor oda görünüsde fiziksel ama magical vuruyor
aynı zamanda 2. skil double edge oda fiziksel görünsede magical vuruyor
cok var böyle skiller bence bunlar arasında bi değişiklik yapılabilir aklıma geldikcede ekleme yaparım bu yorumuma.

Ne alakası var :( Vücudunun uzuvuyla vurunca fiziksel, diğer türlü magical mı olmalı :(

Yapmayın ya

Burakula
28/08/2013, 19:11
Şuan zamanım kısıtlı teker teker yazamam ama..
Genel bi nerf haritası olursa çok mutlu olurum. Özellikle push stratejisini önleyecek ve oyunu daha uzun sürmesine yardımcı olacak nerfler filan. Uzayınca cok eğlenceli oluyo oyun ( ._.)

oyunun genel olarak uzaması demek carrylerin gücünün artması ve support ya da magic dps heroların etkisini azalması demek.
oyunun çok uzaması demek sırf carry piki ve daha çok farm demek.
oyunun uzaması demek sıkıcı olması demek.

FeedGuaranteed
28/08/2013, 19:14
280 ms olan herolar var onlar biraz hızlandırılsa keşke

Raichoxunrefleksleri
28/08/2013, 19:43
Aynen beyler oyunun uzaması demek sıkıcı olması demek.

Ama RAT doto demek sıkıcı olmamak demek.

Çünkü onu Alliance kullanıyor, ve destekçileri de Alliance fanboyu demek.

Rus demek Buracula demek.

Ricing Meta> Bullshit Rat doto

FafraGa
28/08/2013, 20:31
sizde tank mantığı değişmedi mi? bazı herolar eskiden durable iken şimdi eriyip gitmiyor mu ? örnek veremiycem ama tank mantığının değiştiğini düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz?

BorisPeace
28/08/2013, 20:40
sizde tank mantığı değişmedi mi? bazı herolar eskiden durable iken şimdi eriyip gitmiyor mu ? örnek veremiycem ama tank mantığının değiştiğini düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz?

DotA'da hiçbir zaman Tank kavramı olmadı ki. Karşıdakiler bot mu en önde duran Centaur'a dalsınlar ama hemen arkasındaki 700 HPlik Sniper onlara vurmaya devam etsin :D

FafraGa
28/08/2013, 21:23
DotA'da hiçbir zaman Tank kavramı olmadı ki. Karşıdakiler bot mu en önde duran Centaur'a dalsınlar ama hemen arkasındaki 700 HPlik Sniper onlara vurmaya devam etsin :D
aslında tank diyerek biraz sorumu yanlış yöne kaydırmışım durable(öldürülmesi güç) dediğimiz (heralde öyle diyorduk) heroların eskisi kadar dayanamdığı çok çabuk eridiği kanaatindeyim ya da bana öyle geliyor ama ufak bir
not: ciddi olarak tank diyebileceğimiz bir hero var : axe

Burakula
28/08/2013, 21:26

o dediği eurobattle da attığımız low cmlerden kalma bir saçmalık aslında:D şimdi onun yerine daha akıllıca olan bait mantığı var.. Örneğin karşıda batrider varken durability si en yüksek adamı lane de tek başına farmlıyomuş gibi gösterip arkasında 4 kişi smokelanırsın, bat blinkle adamı tutunca bati stunlar saldırırsın ya da o adam tide falan olur bat çektikten sonra ulti atar girersiniz.

FafraGa
28/08/2013, 21:30
o dediği eurobattle da attığımız low cmlerden kalma bir saçmalık aslında:D şimdi onun yerine daha akıllıca olan bait mantığı var.. Örneğin karşıda batrider varken durability si en yüksek adamı lane de tek başına farmlıyomuş gibi gösterip arkasında 4 kişi smokelanırsın, bat blinkle adamı tutunca bati stunlar saldırırsın ya da o adam tide falan olur bat çektikten sonra ulti atar girersiniz.

mantık çok iyi ama ben garena terk dota 2 de noob bir oyuncuyum cm oyun atmışlığım parmakla sayılır aslında ama tf de önden atlayıp tide ulti + skiilerimi atıp karşı stundan çıkınca 1.27809798 sn bile yaşamıyorsam durable olmammın ne mantığı değil mi
not: tide sadece bir örnek üstüne tide da devam edip tartışma açmayalım lütfen

antikcosma
28/08/2013, 22:09
oyun başı axe 2 tane shield alıp giderim crep campına. dakka 10da 4-5 kilim 4-5 deadim yüksek bir level ve 1 de kulem garanti olur. veya aynı şekilde darkseer. abi sen kuleyi crepleri ve adamları 1k hp ile tanklamaya çalışırsan tabi 5-10saniyede erirsin. tank kavramı olup olmadığını anlamak için furion ve centi seçmeni öneririm. karşılaştır

Dj.Kimimaro
28/08/2013, 22:22
hala axea çift stout alan varmı ya :D

Burakula
28/08/2013, 22:30
Aynen beyler oyunun uzaması demek sıkıcı olması demek.

Ama RAT doto demek sıkıcı olmamak demek.

Çünkü onu Alliance kullanıyor, ve destekçileri de Alliance fanboyu demek.

Rus demek Buracula demek.

Ricing Meta> Bullshit Rat doto

oyunun uzun kısa olmasıyla rat dota nın arasında bir ters ilişki çözemedim. Aksine oyunun uzaması rat dota ya katkı sağlayabilir yardım edebilir. Yani benim bunu desteklemiyor olmamın alliance taktikleriyle falan bir alakası yok:)

birine saldırma aşkıyla başlığa yazmadan önce düşünmeyi dene, bu forumda beynini aldırmış birisinin "al pırasaya bak burakulaya ne biçim laf soktu burakula kaldı öylexD" demesi senin ölçütün olsa bile benim değil. Bu yüzden en azından mantığa yakın saldır ki diğer inanlar da belki sana inanır.

Raichoxunrefleksleri
28/08/2013, 22:50
Split-push, (#ratdoto) gelmiş geçmiş en zevksiz strat'dır. Bunu bilmeyen low'dur. Kötüdür.

valla "40 dk safe farm and go" dan kat kat iyidir bence

Oyunun uzunluğu ve kısalığıyla ilgili bir ilişki kurmadım zaten. Ama Ricing meta'ya sıkıcı diyip, RAT Doto gibi sıkıclığın dibine vurmuşluğu desteklemek apaçık Alliance fanboyluğudur.

Gerçi support'un görevlerinden birinin de, Carry'i kastırmak, ona farm ortamı hazırlamak olduğunu inkar eden biriyle bunu daha fazla tartışmayacağım. Sen önce support'luk rolünü öğren gel, belki tartışacak potansiyele gelirsin.

Şunu da eklemeden geçemeyieceğim, Split push'u Navi daha ağırlıklı uygulasaydı ve turnuvayı kazansaydı şu an her konunun altında "Navi işte ancak split pushla kazanıyor ya, oyunları hep zevksiz. Yiyorsa team fight gelseler ya; alamayacaklarını biliyorlar ondan gelmiyorlar. İşte Valvenin de ana para kaynağı Navi olduğu için Nav'yi turnuvadan elemiyor." tarzı mesajlarını görüyor olacaktık

Nymphe
28/08/2013, 23:00
Oyunun uzunluğu ve kısalığıyla ilgili bir ilişki kurmadım zaten. Ama Ricing meta'ya sıkıcı diyip, RAT Doto gibi sıkıclığın dibine vurmuşluğu desteklemek apaçık Alliance fanboyluğudur.

Gerçi support'un görevlerinden birinin de, Carry'i kastırmak, ona farm ortamı hazırlamak olduğunu inkar eden biriyle bunu daha fazla tartışmayacağım. Sen önce support'luk rolünü öğren gel, belki tartışacak potansiyele gelirsin.

Şunu da eklemeden geçemeyieceğim, Split push'u Navi daha ağırlıklı uygulasaydı ve turnuvayı kazansaydı şu an her konunun altında "Navi işte ancak split pushla kazanıyor ya, oyunları hep zevksiz. Yiyorsa team fight gelseler ya; alamayacaklarını biliyorlar ondan gelmiyorlar. İşte Valvenin de ana para kaynağı Navi olduğu için Nav'yi turnuvadan elemiyor." tarzı mesajlarını görüyor olacaktık

Yapsalardı arkadaşım o zaman :) , pudge chen kombosu yapacaklarina split push yapsalardı. Karşıda wisp ve furion varken go 5 mid xd diye oynıcaklarına split push yapsalardi. Her konuyu naviye getiriyor ak puppey baban olsa bu kadar savunmazsın nesin sen ya

Raichoxunrefleksleri
28/08/2013, 23:12
Yapsalardı arkadaşım o zaman :) , pudge chen kombosu yapacaklarina split push yapsalardı. Karşıda wisp ve furion varken go 5 mid xd diye oynıcaklarına split push yapsalardi. Her konuyu naviye getiriyor ak puppey baban olsa bu kadar savunmazsın nesin sen ya

Ben Navi fanı değilim ki :( Sadece Rat doto kadar sıkıcı bir şeyi nasıl desteklediklerini anlayamıyorum. Ricing meta'da oyun sonundaki kombatlar görsel ve içerik olarak çok renklidir mesela. Ama Rat doto'da teamfight'a girmezsin bile.

Bunu savunmanın tek nedeni olabilir, bu stratejiyi uygulayan Alliance'ın fanboyu olmak.

Ayrıca Buracula Navi hater'ın dibidir. Mantıklı şeyler de söylemez, saçmalar sadece. Mesela Pudge+Chen kombosunu Alliance da yapmıştır. Alliance'a bir şey söylemezken Navi'yi topa tutmuştur. Bu da aynı şey işte. Rat doto'yu Alliance yaygın olarak kullandığı için bir şey söylemiyor. Söylemek istemiyor. Ama Navi kullansaydı, foruma Rat doto ve Navi hakkında 984217823743 tane mesaj atmıştı. Bunu belirtmek istedim.

canifeto12
28/08/2013, 23:22
Ben Navi fanı değilim ki :( Sadece Rat doto kadar sıkıcı bir şeyi nasıl desteklediklerini anlayamıyorum. Ricing meta'da oyun sonundaki kombatlar görsel ve içerik olarak çok renklidir mesela. Ama Rat doto'da teamfight'a girmezsin bile.

Bunu savunmanın tek nedeni olabilir, bu stratejiyi uygulayan Alliance'ın fanboyu olmak.

Ayrıca Buracula Navi hater'ın dibidir. Mantıklı şeyler de söylemez, saçmalar sadece. Mesela Pudge+Chen kombosunu Alliance da yapmıştır. Alliance'a bir şey söylemezken Navi'yi topa tutmuştur. Bu da aynı şey işte. Rat doto'yu Alliance yaygın olarak kullandığı için bir şey söylemiyor. Söylemek istemiyor. Ama Navi kullansaydı, foruma Rat doto ve Navi hakkında 984217823743 tane mesaj atmıştı. Bunu belirtmek istedim.

nedense bu adamın dediklerine katılıyorum . profil fotosundan dolayı herhalde

FeedGuaranteed
28/08/2013, 23:27
Yemişim alliance'ını navi'sini ben ms buff istiyorum :D

Lsx
28/08/2013, 23:37
broodmother:

bence early game de yeterince güçlü ve gücünün sırrı da tabiki spiderları. Ama trilane e karşı durması mümkün değil, bir sentry wardlık işi var. E lane e solo 1vs1 göndericekseniz de late game de azıcık da olsa karşılığını almanız lazım bence. Ama hero late game de melee olmsına rağmen kombata giremiyor, ultisi onu koruyamıyor çünkü damage i armoru atak hızı vs çok yetersiz kalıyor. Mid game de de unutlurusa çok tehlikeli bir pusher ve rahat komuyor sürekli meşgul ediyor ama late de silence atıp ölcek bir heroyu da 1v1 solo lane e göndermek boşa yatırım gibi.

ben hem early hem late de süper güçlü olsun demiyorum, sadece late de etkisi olsun ve competetive maçların hero pooluna girsin istiyorum.
Broodmother'da slow değilde vurdukça kademeli ms artışı olsa daha güzel olur bence.

Burakula
28/08/2013, 23:42
ya boris şu konunun altında konuyu dağıtmaya yönelik ya da sadece saldırma amaçlı mesajları bir temizlesek ve yasaklasak daha sağlıklı olmaz mı? lütfen bi zahmet:) bu adamın öyle bir kuyruk acısı var ki 1 defa yanlışını yüzüne söyledik diye altına yazı yazmış olduğum her konuyu öldürüyour malesef:( konu altında konuyla illgili şeyleri tartışalım pls.

Burakula
28/08/2013, 23:44
Broodmother'da slow değilde vurdukça kademeli ms artışı olsa daha güzel olur bence.

zaten heronun 1e1 fightta pasif bashı ya da criti olmayan herolara karşı bir sorunu yok. senin dediğin de bu durumu güçlendiriyor heroyu hala oyuna sokmuyor bence. Ama ms artışını alana(mesela ağlarının bulunduğu alanlara) verse o zaman yerinde bir değişim olabilir:) ama o zaman da çok güçlü olur gibi sanki:)

Nymphe
29/08/2013, 00:17
Rubicke aghanim effect gelsin arkadaşım , 6.78 i tartışırkende söylemiştim bunu.

Aghanimin ogluna aghanim efekti istiyoruz ulan

Sercan<Michaell>
29/08/2013, 09:32
Rubicke aghanim effect gelsin arkadaşım , 6.78 i tartışırkende söylemiştim bunu.

Aghanimin ogluna aghanim efekti istiyoruz ulan

var gibi zaten. aganimli iken ulti çalarsa aganim etkisiyle atıyor.

Raichox
29/08/2013, 10:31
zaten heronun 1e1 fightta pasif bashı ya da criti olmayan herolara karşı bir sorunu yok. senin dediğin de bu durumu güçlendiriyor heroyu hala oyuna sokmuyor bence. Ama ms artışını alana(mesela ağlarının bulunduğu alanlara) verse o zaman yerinde bir değişim olabilir:) ama o zaman da çok güçlü olur gibi sanki:)

Broodmother ın asıl sorunu Late Spiderlingleri early'de iyi kullanıp sağlam push yapıyor ama Late de Spiderlingler feed malzemesi olmaktan baska bi halta yaramıo.

Broodmothera değişik bi buff/nerf lazım 1v1 de iyi pasifinin verdiği miss etkisi oldukça iş yapıyor ama Trilane e karşı tam bir ''0''.Ultisi aslında çok iyi ama kullanma fırsatı olmuyor hiç anında ölüyor.

Broodmother
Intelligence 18 + 2.00 > 20+2.00
Agility 18 + 2.20 > 22+2.90
Strength 17 + 2.50 > 15+2.70
Damage 26 - 32 > 28-35
Movespeed 295 > 295
Armor 2.52 > 2.52

Spawn Spiderlings
HASAR: 75 / 150 / 225 / 300 > 80/160/230/310
SAYI: 1 / 2 / 3 / 4 > 2/2/3/4
+ekstara olarak 0.5 ministun atarsa iyi iş yapar aslında bu sayede rakibin kaçmasını engeller TP ile.

Spin Web
Olduğu gibi kalsın bence çok ideal ve orantılı bir skill.

Incapacitating Bite
ISKALAMA ŞANSI: 30% / 40% / 50% / 60% > 20%/25%/30%35%
HAREKET YAVAŞLATMA: 10% / 20% / 30% / 40% >10 %15%25%40
Ekstra olarak saniye başına 4/5/6/7 olarak 5 saniye süren bir zehir bıraksın pasif olarak.

Insatiable Hunger
FAZLADAN HASAR: 60 / 80 / 100 > 60/70/80
CAN ÇALMA: 40% / 60% / 80% > 30%/50%/70%
SÜRE: 14 / 14 / 14 > 10/12/14
Ekstra olarak 30%/35%/40% AS verir çokmu imba olur. :D :D :D

fikho
29/08/2013, 10:54
o"al pırasaya bak burakulaya ne biçim laf soktu burakula kaldı öylexD"

sercan(lifestealx) ve beni kasteddi :D

fikho
29/08/2013, 10:58
ya boris şu konunun altında konuyu dağıtmaya yönelik ya da sadece saldırma amaçlı mesajları bir temizlesek ve yasaklasak daha sağlıklı olmaz mı? lütfen bi zahmet:) bu adamın öyle bir kuyruk acısı var ki 1 defa yanlışını yüzüne söyledik diye altına yazı yazmış olduğum her konuyu öldürüyour malesef:( konu altında konuyla illgili şeyleri tartışalım pls.
yahu burakula sen onu bunu bırakda bu arpharazon ile atıştığınız oyunda karsıda 3 carry var demissin leshrac ı da carryden saydınmı yoka arpharazon yanlıs linkmi verdi?

napstar
29/08/2013, 12:47
Broodmother ın asıl sorunu Late Spiderlingleri early'de iyi kullanıp sağlam push yapıyor ama Late de Spiderlingler feed malzemesi olmaktan baska bi halta yaramıo.

???

fikho
29/08/2013, 12:56

ward , anti pull , rakip blocklama ,

Burakula
29/08/2013, 13:04
@ mortmort benim istediğim değişim de seninkini çok hafif haliydi zate ama sen gerçekten çok abartmışsın:)

bence skillerinde bir sorun yok heronun, sadece statları late de arada kaynamıyacak kadar düzenlense yeterli:) senin sırf statlarla bile hem early hem mid hem late herosu olyuor baya imba oluyor:D üstüne skilleri de bufflamışsın:D

Lexsarko
29/08/2013, 13:06
Burakula'nın mesaj yazdığını görünce aklıma ilk gelen şey: Ruslar sağlam şekilde bufflanmalı ve kaptan modundan çıkarılmalı.

Krizalid
29/08/2013, 14:23
yahu burakula sen onu bunu bırakda bu arpharazon ile atıştığınız oyunda karsıda 3 carry var demissin leshrac ı da carryden saydınmı yoka arpharazon yanlıs linkmi verdi?

Leshrac'ın carry potansiyeli var ancak temiz 27-30k kasmış olması lazım. TI1-TI2 arasında çoğu takım BKB-BS-Hex-Shiva vb ile Leshrac'ı carry olarak oynadı. Ama üzerinde Arcane Urn olan Leshrac'ı carr kalfksalgöfçh...

Raichoxunrefleksleri
29/08/2013, 14:38
Abi zaten yok demiyoruz ki carry potansiyeli :D Ama Medusa'yı out carry edecek bir carry değil leshrac.

"Late game'de Medusa'ya mı güvenicektik?" ne demek abi ya :D :D :D :D Bir de KotL'la creep çaldıktan sonra " Farm lazım n'apıyım" demez mi ya :D :D Cinnet geçirecektim eğer 1 oyun daha atsaydım :/

FafraGa
29/08/2013, 15:08
5689
dota da düzen
late game de medusaya güven

Burakula
29/08/2013, 17:46
ee 2 değil de 3 demişim yeni kaçış yolu bu mu:D hayır bazen diyorum ki o mekayı bitirmek yerine bırakcaktım farmlıycaktı karşısı da hem kombatlarde bizi yenicek hem ed 2 tane carryle farmlıycaktı sonra medusa damage veremeden ölünce, "bu ne abi ben kastım siz hemen ölüyosunuz" diyecekti pırasa:D ulan bu adam uslanmaz ya sinir de etmeyi geçti güldürüyo artık:D

late game da fafraga nın attığı resimdeki gibi karşında tek bir tane carry o da illusion carry değilse(medusanın en rahat edeceğinden) işler de hiç iyi gitmiyor üstünlük bariz karşıdaysa late early mid mid-late early-mid herhangi bir dönemde medusaya güvenilemez. hadi furi de carry kasmış kunkka da dps girmiş diye zorlıyalım, e takımda da dest var ck var iksini de latede canları yarı olmadan yenerler:D bizim takımdaysa 2 slotunu aldık diye ağlayan daha yanlışını bile kabul edemeyen bir farmer medusa var. kesin. Şimdi beyniin zorlıyıp bana "ck illusion carry değil mi amk" falan diyecek hatta:) ah pırasa diyecem ben de yine, ah.. Öğrenmeye bile çalışmıyosun. Düşününce basit aslında, ama düşününce:)

abi bir sürü yanlışından bir tanesini yüzüne söyledik diye günlüğüne bile yazdın herhalde bu konuyu:D ulan yüzüne karşı birisi sana kötüsün dediğinde napyıorsun intihar mı ediyosun çok merak ediyorum:D lan adam oyunu yanlış bildiğini öğrenince travmaya girdi la resmen inanılmaz bir durum ha:D

Nymphe
29/08/2013, 18:04
ee 2 değil de 3 demişim yeni kaçış yolu bu mu:D hayır bazen diyorum ki o mekayı bitirmek yerine bırakcaktım farmlıycaktı karşısı da hem kombatlarde bizi yenicek hem ed 2 tane carryle farmlıycaktı sonra medusa damage veremeden ölünce, "bu ne abi ben kastım siz hemen ölüyosunuz" diyecekti pırasa:D ulan bu adam uslanmaz ya sinir de etmeyi geçti güldürüyo artık:D

late game da fafraga nın attığı resimdeki gibi karşında tek bir tane carry o da illusion carry değilse(medusanın en rahat edeceğinden) işler de hiç iyi gitmiyor üstünlük bariz karşıdaysa late early mid mid-late early-mid herhangi bir dönemde medusaya güvenilemez. hadi furi de carry kasmış kunkka da dps girmiş diye zorlıyalım, e takımda da dest var ck var iksini de latede canları yarı olmadan yenerler:D bizim takımdaysa 2 slotunu aldık diye ağlayan daha yanlışını bile kabul edemeyen bir farmer medusa var. kesin. Şimdi beyniin zorlıyıp bana "ck illusion carry değil mi amk" falan diyecek hatta:) ah pırasa diyecem ben de yine, ah.. Öğrenmeye bile çalışmıyosun. Düşününce basit aslında, ama düşününce:)

abi bir sürü yanlışından bir tanesini yüzüne söyledik diye günlüğüne bile yazdın herhalde bu konuyu:D ulan yüzüne karşı birisi sana kötüsün dediğinde napyıorsun intihar mı ediyosun çok merak ediyorum:D lan adam oyunu yanlış bildiğini öğrenince travmaya girdi la resmen inanılmaz bir durum ha:D

7 :D
2 :)

kullanılmış

fikho
29/08/2013, 18:06

kullanılmış

olum forum kara oldugu icin cok belli oluyor bunlar :D :)
banada yazmısdın bunu

Burakula
29/08/2013, 20:16

kullanılmış

pırasaya 7 kere kahkaha atmışım 2 ker de sırıtmışım:D

napstar
29/08/2013, 20:19
Medusa'ya 25 dakikalık farm combat'da etkili olması için yeter. Sende o 25 dakika boyunca turtle yapmak zorundasın. :/ Hele ki elinde Ezalor gibi turtle için tasarlanmış bir hero varsa.

Burakula
29/08/2013, 20:28
Medusa'ya 25 dakikalık farm combat'da etkili olması için yeter. Sende o 25 dakika boyunca turtle yapmak zorundasın. :/ Hele ki elinde Ezalor gibi turtle için tasarlanmış bir hero varsa.

zaten 25 dakikada aldığım toplasan 1 slot kreb o da meka kağıdı için. ayrıca neden farm yapıyosun diye 1 kere bile kızmadım o oyunda, kızdığım oyun sf ile easylane gittiği başka bir oyun. Deflerken illuminate ile kule dibindeki krebleri alıyomuşum diye "abi yapma şunu" yazıyozdu ezalorken pırasa:D

FafraGa
29/08/2013, 20:34
@burakula hacı o oyunda ck oyundan düştü 4v5 ti ve 2 taraf yarılmıştu furion canım benim divine düşürünce ancient önünde kombat kazanıp ortadan doğruca pudge ile ben yardım bitirdim adamlar bana damage vuramıyordu ki manta + çoklu ata ile çok imbaydım ve yaklaşık1.6 kritic vuruyordum bu oyun sadece bir istisna ki ben noob bi player olunca ciddiye alınmam sanıyordum ama içiniz rahat etmiycekse replayı izlebilrsiniz

not: od ck ve tinker türktü ve oyun başı birbirimiz fena harasladık tinker başta çok farmımı açlınca çok uzun süre farm yapmak zorunda kaldım
not2: bu oyunu inanarak oynamadım tam tersine oyunu kaybetcem zaten diyodum ki fura reis divini düşürdü saolsun tinker la od de fena gaz verdi imba FGa medusa ortaya çıktı
not3: ne kadar uzun yazmışım lan

Raichoxunrefleksleri
29/08/2013, 21:21

Öncelikle şu konuda milleti kandırmayı bırak, mekayı bitirinceye kadar farmımı çalmama hiç sesini çıkarmadım. Ama meka bitirdikten sonra bile özellikle TP attığım creep wave'lerine illuminate kullanmaya devam ettin. Öyle ki sırf creep çalabilmek için illuminate'i yarıda kestin :( (Profesyonel oyunlarda, support asla carry'nin olduğu bir yerde farm yapamaz. Support bot veya mek veya bir major bir item bitirecekse müsaade edebilir. Ya da def yapmak için support, nuke'lerini kullanabilir. Ama Buracula mek'ini bitirdikten sonra bile, defle hiç alakamız yokken, creepleri almak için illuminate'i yarıda kesmiştir çoğu zaman)

Öncelikle Medusa'nın carry'lik potansiyelini arttıran skillerine bir bakalım.

Split Shot - Hasarının %80'ini ile 5 tane düşmana saldırır. (%400 DPS)

Mana Shield- Manasını kullanarak gelen hasarın %50sini bloklar. (%200 EHP)

Stone Gaze - 6 Saniye boyunca, düşmanın hareket, saldırı ve Turn Rate'ini %50 düşüren bir etki oluşturur. Medusaya 2 saniyeden fazla bakan ünite 3 saniyeliğine taşa dönüşür. Taşa dönüşen üniteler %50 daha fazla fiziksel hasar alır. (%150 DPS)

Noobkula'nı kötülediği heroya da bakar mısın :'( Bir de ilizyon heroları haricindeki carry'lere zorlanır diyor. Gülünesi bir durum. İlizyon carry'lerinin counter'ı olmak, diğer çeşit carry'lerin Medusa'yı counterlayabileceği anlamına gelmez. Medusa'nın bu oyunda out carry etmekte zorlanacağı 2 adet carry vardır. Void ve Alchemist.

Senden bunları anlamanı beklemiyorum gerçi. Yine başa döneceğiz. Mek için 2 tane creep kestim de bik bik bik Medusa late'de etkili değil de bik bik bik... Daha supportluk rolünü bilmeyen bir support'un, bir carry oyuncusuna nasıl carryleneceğini öğretmeye çalışmak aptallıktır. Yapma bunu. Rezil olmaktan bıkmadın mı :(

NightStalker
29/08/2013, 21:45
Değişim fikirleri konusunda da arpharazon ve brakula vs si var yav xd forum çok renklendi ty beyler. Bide gerçekten renklendiren arpharazon a ayrıca teşekkürler.

napstar
29/08/2013, 21:48
Değişim fikirleri konusunda da arpharazon ve brakula vs si var yav xd forum çok renklendi ty beyler. Bide gerçekten renklendiren arpharazon a ayrıca teşekkürler.

Bu yorum, okurken ağız kaslarımı hareket ettiren bir yorum oldu.

Nymphe
29/08/2013, 21:50
Bu yorum, okurken ağız kaslarımı hareket ettiren bir yorum oldu.

Sen şey değilmiydin la sbs gibi sınavlari saçma bulup liseden sonra motora atlayıp dünyayi gezmek isteyen

napstar
29/08/2013, 21:57
Sen şey değilmiydin la sbs gibi sınavlari saçma bulup liseden sonra motora atlayıp dünyayi gezmek isteyen

Evet aşkım. Yurt dışındaki sağlam üniversitelere gidiş hakkım var şu an yüksek lisans için. LYS ve YGS denilen sınavlarada öylesine girip tercih yapmadım. Phuhahhahaha. Phuahahhahaha. Azuhahahahha. Mhuhahhaha.

Hadi ağla şimdi aşkitom benim ^.^

-------

Furion TP nerf.
Batrider Firefly vision nerf.

Nymphe
29/08/2013, 21:59
Evet aşkım. Yurt dışındaki sağlam üniversitelere gidiş hakkım var şu an yüksek lisans için. LYS ve YGS denilen sınavlarada öylesine girip tercih yapmadım. Phuhahhahaha. Phuahahhahaha. Azuhahahahha. Mhuhahhaha.

Hadi ağla şimdi aşkitom benim ^.^

-------

Furion TP nerf.
Batrider Firefly vision nerf.

Var tabi var

Asosyallikten şizofreniye dogru kayıyor

napstar
29/08/2013, 22:03
Nimpe, oraya buraya zıplayıp low olduğunu belli etme skill'ine acil nerf.

Kanki aç oku IB neymiş ne işe yararmış falan. :d

-------

Abi bir de şu var. Hiç konu yokken neden zeka seviyeni belli eden gereksizlikler yapıyorsun? Çok sorunun varsa benle özel mesaj at aşkım benim.

-------

Bu arada cidden Furion nerf pls xd

Nymphe
29/08/2013, 22:04
Nimpe, oraya buraya zıplayıp low olduğunu belli etme skill'ine acil nerf.

Kanki aç oku IB neymiş ne işe yararmış falan. :d

:dddddddddddddddddddddddddddddd

Şizo seni

Kötü şizo

Dota 2 Seviyesi
Çok Yüksek

:dddddddddd

Burakula
29/08/2013, 22:09
Öncelikle şu konuda milleti kandırmayı bırak, mekayı bitirinceye kadar farmımı çalmama hiç sesini çıkarmadım. Ama meka bitirdikten sonra bile özellikle TP attığım creep wave'lerine illuminate kullanmaya devam ettin. Öyle ki sırf creep çalabilmek için illuminate'i yarıda kestin :( (Profesyonel oyunlarda, support asla carry'nin olduğu bir yerde farm yapamaz. Support bot veya mek veya bir major bir item bitirecekse müsaade edebilir. Ya da def yapmak için support, nuke'lerini kullanabilir. Ama Buracula mek'ini bitirdikten sonra bile, defle hiç alakamız yokken, creepleri almak için illuminate'i yarıda kesmiştir çoğu zaman)

Öncelikle Medusa'nın carry'lik potansiyelini arttıran skillerine bir bakalım.

Split Shot - Hasarının %80'ini ile 5 tane düşmana saldırır. (%400 DPS)

Mana Shield- Manasını kullanarak gelen hasarın %50sini bloklar. (%200 EHP)

Stone Gaze - 6 Saniye boyunca, düşmanın hareket, saldırı ve Turn Rate'ini %50 düşüren bir etki oluşturur. Medusaya 2 saniyeden fazla bakan ünite 3 saniyeliğine taşa dönüşür. Taşa dönüşen üniteler %50 daha fazla fiziksel hasar alır. (%150 DPS)

Noobkula'nı kötülediği heroya da bakar mısın :'( Bir de ilizyon heroları haricindeki carry'lere zorlanır diyor. Gülünesi bir durum. İlizyon carry'lerinin counter'ı olmak, diğer çeşit carry'lerin Medusa'yı counterlayabileceği anlamına gelmez. Medusa'nın bu oyunda out carry etmekte zorlanacağı 2 adet carry vardır. Void ve Alchemist.

Senden bunları anlamanı beklemiyorum gerçi. Yine başa döneceğiz. Mek için 2 tane creep kestim de bik bik bik Medusa late'de etkili değil de bik bik bik... Daha supportluk rolünü bilmeyen bir support'un, bir carry oyuncusuna nasıl carryleneceğini öğretmeye çalışmak aptallıktır. Yapma bunu. Rezil olmaktan bıkmadın mı :(

ulan yanlış öğrenmişsin diye forumu getirdiğin hale bak.Öz kardeşim bile böyle bıdı bıdı bitarafından sallamaya devam etse ağzına bi tane vururdum artık yapmaması gerektiğini öğrenirdi. senin sorunun bu herhalde, bi konuda bu kadar saçmaladığında ağzına kimseler vurmamış böyle olmuşsun.bu forum sadece senin oyunu öğrenmene hizmet etmiyo la millet de yararlanmaya çalışıyor. Hayır hata bende sen o taraftan "ulan herkesi de kekliyorum galiba ha" diye kıs kıs gülüyorsun internet kimliğini arkasına saklanıp miss gibi bol keseden atabiliyorsun ama ben karşıma adam diye almış birşeyler öğretmeye çalışıyorum. Demiyim demiyim dedim ama gerçek bir salaksın be oğlum:( Olgunlaşırsın belki diyeceğim ama, olgunlaşmaya meyilli bir insanın şidmiye bir gıdım da olsa birşeyler anlamış öğrenmiş olması gerekirdi. Ama öğrenmek mi? Ha ha güldürmeyin beni, fear burning bibi profosyonel oyuncuları saatlerce izleyip sadece farm yapması gerektiğini öğrenebilmiş bir insandan bashediyoruz ötesi yok:D

lütfen sus ve daha fazla rezil etme kendini. Sağdan soldan "abi uğraştığın adama bak boşver" diye uyarı almaya başladım lan beni de getirdiğin hale bak. Bi git başımdan asalak gibi yapıştın, defol ya.

D1e-_-
29/08/2013, 22:15
oyunun genel olarak uzaması demek carrylerin gücünün artması ve support ya da magic dps heroların etkisini azalması demek.
oyunun çok uzaması demek sırf carry piki ve daha çok farm demek.
oyunun uzaması demek sıkıcı olması demek.
+++
Lol gibi olsa, büyüye önem veren heroların item kasarak büyülerinin güçlenmesi sağlansa olabilir ama dotada malesef öyle bir şey yok

Raichoxunrefleksleri
29/08/2013, 22:23
ulan yanlış öğrenmişsin diye forumu getirdiğin hale bak.Öz kardeşim bile böyle bıdı bıdı bitarafından sallamaya devam etse ağzına bi tane vururdum artık yapmaması gerektiğini öğrenirdi. senin sorunun bu herhalde, bi konuda bu kadar saçmaladığında ağzına kimseler vurmamış böyle olmuşsun.bu forum sadece senin oyunu öğrenmene hizmet etmiyo la millet de yararlanmaya çalışıyor. Hayır hata bende sen o taraftan "ulan herkesi de kekliyorum galiba ha" diye kıs kıs gülüyorsun internet kimliğini arkasına saklanıp miss gibi bol keseden atabiliyorsun ama ben karşıma adam diye almış birşeyler öğretmeye çalışıyorum. Demiyim demiyim dedim ama gerçek bir salaksın be oğlum:( Olgunlaşırsın belki diyeceğim ama, olgunlaşmaya meyilli bir insanın şidmiye bir gıdım da olsa birşeyler anlamış öğrenmiş olması gerekirdi. Ama öğrenmek mi? Ha ha güldürmeyin beni, fear burning bibi profosyonel oyuncuları saatlerce izleyip sadece farm yapması gerektiğini öğrenebilmiş bir insandan bashediyoruz ötesi yok:D

lütfen sus ve daha fazla rezil etme kendini. Sağdan soldan "abi uğraştığın adama bak boşver" diye uyarı almaya başladım lan beni de getirdiğin hale bak. Bi git başımdan asalak gibi yapıştın, defol ya.

Haksızlığı kabullenince bolca hakaret, nesnel şeyleri inkar etme, iddasını kanıtlayamayınca karşı saldırıya geçiş,

That is Classical Noobkula :/

Hayır bakıyorum, herhangi bir bir söylediğime adam akıllı cevap vermiş mi diye, yok. Haksız olma durumu, saçmalamaya meyillilik ve ego birleşince böyle bir şey çıkıyor ortaya.

Nymphe
29/08/2013, 22:26
Ciddi ciddi 2-3 fikir vericem ama arada kaynıcak ya

Olm oynamayin birbirinizle bitsin ak sende alma adamın farmını işte amaan

napstar
29/08/2013, 22:32
Saçma tartışmayı bırakıp Doto tartışmaca desem?

oyunun genel olarak uzaması demek carrylerin gücünün artması ve support ya da magic dps heroların etkisini azalması demek.oyunun çok uzaması demek sırf carry piki ve daha çok farm demek.
oyunun uzaması demek sıkıcı olması demek

Oyun uzayınca etkisi azalan bir adet -şu zamanın meta'sında olan- support söyler misin?

Nymphe
29/08/2013, 22:38

oyunun genel olarak uzaması demek carrylerin gücünün artması ve support ya da magic dps heroların etkisini azalması demek.oyunun çok uzaması demek sırf carry piki ve daha çok farm demek.
oyunun uzaması demek sıkıcı olması demek

40-45. dakikadan sonra 3 yemeyenleri söyleyin lütfen :)

napstar
29/08/2013, 22:42
40-45. dakikadan sonra 3 yemeyenleri söyleyin lütfen :)

Ahahahahahaha.

Lsx
29/08/2013, 22:48
+++
Lol gibi olsa, büyüye önem veren heroların item kasarak büyülerinin güçlenmesi sağlansa olabilir ama dotada malesef öyle bir şey yok
Lol diyorum ve şimdi yazdıklarını tekrar düşün. Bu sadece takım oyununu daha da öldürmeye yarar. Gerekli olan herolarda bu zaten var dotada. Ha diyorsun ben bir heroyu seçerken yeteneğinde olan 300 hasar için alırım sersemletmesi için almam diyorsan orası ayrı. Erken oyunda yeterince kill potansiyeli olan bir supportun oyun ilerledikçe bu özelliği devam etse adı neden support olsun :(

Nymphe
29/08/2013, 22:49
Ahahahahahaha.

mac atakmi

O değilde midasa şöyle bir değişiklik gelmeli.

Artık ancientler üzerinde kullanılsın ama ilk ancient kullanımdan itibaren kullanma sınırı gelsin ve her seviyede 10 gold daha az gelsin. Kullanma sınırı 5 olarak belirlensin eğer ancientlerde kullanılırsa işte.

napstar
29/08/2013, 22:58
mac atakmi

O değilde midasa şöyle bir değişiklik gelmeli.

Artık ancientler üzerinde kullanılsın ama ilk ancient kullanımdan itibaren kullanma sınırı gelsin ve her seviyede 10 gold daha az gelsin. Kullanma sınırı 5 olarak belirlensin eğer ancientlerde kullanılırsa işte.

Amin.

Atarız be aşkım. Yeter ki sen iste.

Nymphe
29/08/2013, 23:03
Amin.

Atarız be aşkım. Yeter ki sen iste.

gel atak

paç oyna

napstar
29/08/2013, 23:11
gel atak

paç oyna

Tatildeyim bebeğim.

Burakula
29/08/2013, 23:43

Oyun uzayınca etkisi azalan bir adet -şu zamanın meta'sında olan- support söyler misin?

Axe-pek metada sayılmaz ama olsun,

enchantress

tidehunter

timbersaw-- supp sayılmaz pek ama tüm damagei magic damage den ibaret olduğundan ve 16 armor giderek önemini kaybettiğinden oyun uzayınca önemli ölçüde zayıflıyor.

leshrak

jakiro

lina

ilk 5 saniyede aklıma gelnler bunlar daha da birçok sayılır. özellikle tek disable skili olanları seçtim. çünkü zaten disable heroların değil magic dps supportların etksinin çok azalacağını savunmaktayım.

şimdi bana bunlar stun da mı atmıyolar abi demeyin. Zaten etkisi direk sıfırlanır demiyorum, önemli ölçüde azalır diyorum.

Burakula
29/08/2013, 23:50
bu arada dediğim şeyin icefrog da farkında olucak ki haritayı dengelerken genel bir nerf yerine genel bir buff a yöneldi sürekli. Ancak kulelere kreblere gelen herhangi bir ciddi buff göremedik. Bu da oyunun süre olarak kısalması anlamına geliyor, eskiden mage tipi heroların biraz zayıf kaldığından şikayet ederdim ancak icefrog bu işi bu şekilde çözme yoluna gitmiş sanırım benimle yakın düşünüyor:) oyunun early, mid ve late kısımları ortalama aynı vakti alırsa yani örneğin hepsi 15 ortalama 15er dakika sürerse rollerin ya da hero çeşitlerinin değeri de birbirne yakın durur bu benim düşüncem.

Raichoxunrefleksleri
29/08/2013, 23:51

enchantress

tidehunter

timbersaw-- supp sayılmaz pek ama tüm damagei magic damage den ibaret olduğundan ve 16 armor giderek önemini kaybettiğinden oyun uzayınca önemli ölçüde zayıflıyor.

leshrak

jakiro

lina

ilk 5 saniyede aklıma gelnler bunlar daha da birçok sayılır. özellikle tek disable skili olanları seçtim. çünkü zaten disable heroların değil magic dps supportların etksinin çok azalacağını savunmaktayım.

şimdi bana bunlar stun da mı atmıyolar abi demeyin. Zaten etkisi direk sıfırlanır demiyorum, önemli ölçüde azalır diyorum.

Axe late'de etkisiz?

Enc late'de etkisiz?

Timbersaw late'de etkisiz? Tüm damage'i magic damage'den ibaret demiş ya asdlakmdjsafnsdjkfsnfjsdnfalsşdmaklmdkjssfms :D :D :D Düşünün beyler, Timbersaw'ın sadece 1 skilinin magical damage (WD ağaç keserse o da pure damage) vurduğunu bilmeyen adam başkalarına carry rolünü öğretmeye kalkıyor :D :D :D Armor da late game'de önemini kaybediyormuş asdjsnakdjnsshnfsdfçkjsdnfjksd

Leshrac late'de etkisiz?

O değil de, Enc'in hangi skilli Magical beyler, bulamadım?

FeedGuaranteed
29/08/2013, 23:57
Slowu magical slow vuruyo .ss

Burakula
30/08/2013, 00:04
noob pırasa sanırım bi tek timberin pure vuran skilleri konusunda haklı, ama yine de late game de artan critic damageleri, basher carrylerin artan muazzam atak speedleri gibi şeyler karşısında çaresiz kaldığını değiştirmiyor bu durum.

ama ben bu pırasa beyinli gibi başkası varsa diye tek tek açıklıym yine de,

axe-statları yetersiz kalıyor bunu hepimiz biliyoru, ulti atamadan öldüğü kombatlar dönüyor late de.

tide-damage olarak hiçbir katkısı kalmıyor, ulti at tükürüebilrisen tükür ve öl....

leshrak-paper dedikleri tam olarak bu olsa gerek. kombatın uzağından yardım edebilecek bir hero da değil. Late game de çok itemi olması lazımki yardım edebilsin, ama sup leshraktan bashediyoruz.

ench-heal basamadan bile ölebiliyor, carry max 4 atıyor ve kaçma mekanizması sadece alabileceğniz force stafftan ibaret(unutmayın late gameden bashediyoruz heal falan demeyin). zaten yanına yaklaştığınızda etkisiz.

lina-stun atıcak onu da tutturabilecek kadar rahat olucak kombatta? 1yi atsa 2.yi atmadan ölüyor focus aldığında. ultisi late game de 4te bir canı götürürse kar sayıyorsunuz.

şimdi focus almıyacaksın iyi oynıycaksın yok bilmemne gibi sırf karşı çıkmak için mantık yürütmeden "pırasavari" yorumlar atmayın, iyi oynamak en zayıf herolar için de bir seçenektir bu onların gücünü göstermez.

Raichoxunrefleksleri
30/08/2013, 00:05
Slowu magical slow vuruyo .ss

Rus slowu da vuruyor olabilir .s

Raichoxunrefleksleri
30/08/2013, 00:30
noob pırasa sanırım bi tek timberin pure vuran skilleri konusunda haklı, ama yine de late game de artan critic damageleri, basher carrylerin artan muazzam atak speedleri gibi şeyler karşısında çaresiz kaldığını değiştirmiyor bu durum.

ama ben bu pırasa beyinli gibi başkası varsa diye tek tek açıklıym yine de,

axe-statları yetersiz kalıyor bunu hepimiz biliyoru, ulti atamadan öldüğü kombatlar dönüyor late de.

tide-damage olarak hiçbir katkısı kalmıyor, ulti at tükürüebilrisen tükür ve öl....

leshrak-paper dedikleri tam olarak bu olsa gerek. kombatın uzağından yardım edebilecek bir hero da değil. Late game de çok itemi olması lazımki yardım edebilsin, ama sup leshraktan bashediyoruz.

ench-heal basamadan bile ölebiliyor, carry max 4 atıyor ve kaçma mekanizması sadece alabileceğniz force stafftan ibaret(unutmayın late gameden bashediyoruz heal falan demeyin). zaten yanına yaklaştığınızda etkisiz.

lina-stun atıcak onu da tutturabilecek kadar rahat olucak kombatta? 1yi atsa 2.yi atmadan ölüyor focus aldığında. ultisi late game de 4te bir canı götürürse kar sayıyorsunuz.

şimdi focus almıyacaksın iyi oynıycaksın yok bilmemne gibi sırf karşı çıkmak için mantık yürütmeden "pırasavari" yorumlar atmayın, iyi oynamak en zayıf herolar için de bir seçenektir bu onların gücünü göstermez.

Disable'ı önemlidir axe'ın. Eğer team fight'ı axe başlatırsa karşıda focusu verdikleri hero 3 saniye boyunca hiçbir şey yapamayacağı için direk eritebilirler. Kaldı ki kombatı düşman takım başlatsa bile, berserker call sayesinde karşının hard carry'sini etkisini azaltır kombatta. (Büyük bağışıklığına da işliyor BC) Dagger + Herhangi bir survivability itemiyle erimez. Hem Aklı başında oynayan bir takım da, axe berserker call kullandıktan sonra focusu ona vermez.

Tabii canım, Tide'ın 1025 AoE disable'ı ve Damage reduction'ı önemli değil zaten. Önemli olan Damage. Disable'dan falan çok daha önemli. Önemli bu.

BKB-GHOST-BS bitirmiş bir Leshrac nasıl paper oluyor? Late game'e kadar bu itemleri senin gibi bir bad farmer bile bitirir :/

Scepter kasmış bir Enc'in range'i 720 oluyor. Positioning bilgisi biraz iyiyse, Late'de ultisinin "PURE" damage'i ile kombatlarda tehlikeli olabilir. Ele geçirdiği NC'lerden gelen aura'lar da cabası.

YOLO322
30/08/2013, 00:45
Adamın imzası hala aynı nasıl oturduysa demek ki içine, yazık la kimin çocuğuysa.

Lsx
30/08/2013, 00:58
Burak Yılmaz does not carry Galatasaray, he gets carried by Galatasaray.

Burakula
30/08/2013, 01:13
yalnız özellikle uyardım yazının sonunda ama okumamış sanırım:D ulan hala benim postlarıma sırf saldırmak için mesaj yazabiliyosun, bir de mantıklıymış gibi savunuyosun rezil herifin tekisin be.

Raichoxunrefleksleri
30/08/2013, 01:31
Adamın imzası hala aynı nasıl oturduysa demek ki içine, yazık la kimin çocuğuysa.

:D Loda'nın yakın arkadaşlarından Iceiceice bile söyledi BurNIng en iyi carry diye, siz hala gelmiş bik bik bik alliance şampiyon oldu loda best bik bik bik...

@Buracula Kendince belli kriterler üretmişsin. Low bracket oyunlarla high bracket oyunları ayıran şey oyuncuların yetenek seviyesidir. Positioning, focus önceliği gibi şeyler high oyuncular tarafından daha iyi uygulanır/bilinir. Publarda low bracket ile very high bracket'taki pick farklılıkları da bundan kaynaklanmaktadır.

RP ve PRD konusunda anlamalıydım nasıl bir şizofren olduğunu. Ama emin ol, şu yazdıklarımda yanlış bir şey olduğuna kattiyen inanmıyorum. Bir aptal, bana olumlu şeyler söyleseydi, o zaman kendimi iyi bir sorgulardım işte.

Burakula
30/08/2013, 02:16
pırasaya iyi oynuyosun diyen aklı başında birisi varmış:O haa gerçi pırasaya göre aklı başında birisi hehe;)

Raichoxunrefleksleri
30/08/2013, 02:26
pırasaya iyi oynuyosun diyen aklı başında birisi varmış:O haa gerçi pırasaya göre aklı başında birisi hehe;)

Sana Günde 3 kez almak üzere "Cümlede Anlam" tableti yazıyorum.

Support oynadıktan sonra almayın, yan etki yapar.

sehnoc
30/08/2013, 02:27
roshan güçlendirilsin ve random item drop versin.

Nymphe
30/08/2013, 02:51

sg

napstar
30/08/2013, 10:14

enchantress

tidehunter

leshrak

jakiro

lina

Abi cidden güldürdün ha eyv :d

Net mükemmel öneri. Hatta Roshan'ı kesme süresine göre item değeri artsın ama uzun sürede kesince daha kalite item versin, dilemma olsun phuhaha :d

FafraGa
30/08/2013, 10:15
arkadaş trollemek amaçlı saçma bir oyunun ss sini koydum sonra altına açıklama yaptım sonra başka konularda tartışmanız çok saçma dedim hatta başka yorum yazmıycam dedim hala burakula vs birileri var
beyler konu başlığına bakarsanız iyi olur ki borisin ilk postuna da bakın sizden fikir istiyor tartışma değil soru felan sorun cevap alın ama şu kavgayı bırakın artık lütfen

napstar
30/08/2013, 10:35
arkadaş trollemek amaçlı saçma bir oyunun ss sini koydum sonra altına açıklama yaptım sonra başka konularda tartışmanız çok saçma dedim hatta başka yorum yazmıycam dedim hala burakula vs birileri var
beyler konu başlığına bakarsanız iyi olur ki borisin ilk postuna da bakın sizden fikir istiyor tartışma değil soru felan sorun cevap alın ama şu kavgayı bırakın artık lütfen

Burası forum. Biz de tartışıyoruz. Konu buraya kadar geldiyse herkes senin gibi duyarlı davranıp bir anda kesip atamaz. Sürekli cevap hakkı doğuyor çünkü. Ha, konunun amacının dışına çıkması hususunda haklısın ama ne yapalım, "Burakula vs diğerleri" diye konu açıp orada mı tartışalım? (bana uyar :d)

Bir de şu var; biz kimseyi yeni bir öneri yapmasın diye engellemiyoruz. İsteyen gelir yazar, onu da tartışırız.

FafraGa
30/08/2013, 12:08
Burası forum. Biz de tartışıyoruz. Konu buraya kadar geldiyse herkes senin gibi duyarlı davranıp bir anda kesip atamaz. Sürekli cevap hakkı doğuyor çünkü. Ha, konunun amacının dışına çıkması hususunda haklısın ama ne yapalım, "Burakula vs diğerleri" diye konu açıp orada mı tartışalım? (bana uyar :d)

Bir de şu var; biz kimseyi yeni bir öneri yapmasın diye engellemiyoruz. İsteyen gelir yazar, onu da tartışırız.

aç hacı konuyu burakula vs diğerleri diye orda yesinler artık birbirlerini ne yapalım bu durumdan sadece ben rahatsız olduğumu düşünmüyorum ama tek dile getiren benim sanki

konuyla ilgli olarak
treant ın armor özelliği ciddi anlamda çok imba global olması towerlara atılabiliyor olması vs ayrıca heroya attığında damage vuramıyoruz
öneri cd değiştirilebilir ya da global olması konusunda bir düzenleme olabilir ya da sadece tower lara global olsun ve towerlara daha az heal yapsın
sayısal bir düzenleme veremiycem ama kule kaybettirmeyen bir skill konumunda

fikho
30/08/2013, 12:14
treant ın armor özelliği ciddi anlamda çok imba global olması towerlara atılabiliyor olması vs ayrıca heroya attığında damage vuramıyoruz
öneri cd değiştirilebilir ya da global olması konusunda bir düzenleme olabilir ya da sadece tower lara global olsun ve towerlara daha az heal yapsın

en basit ve mantıklı cözüm belli bi rangesi olmalı dazzlenin gravesi gibi

Burakula
30/08/2013, 12:14
bu arada güzel bir backdoor protection özelliği şikayet ettiğiniz rat dota ya çözüm olabilir. Base içerisinde kimse yokken binalara eklenecek ekstra defans gibi mesela. Ancak icefrogun bu tarz sistem ekleme şeklinde bir değişime gitmesini beklemiyorum, var olan düzendeki küçük değişimleri seven birisi bana göre yeni birşeyler eklmeketen çok. Dotada şu anda mevcut olan protection sistemi sizi sadece bd den korumaya yarıyor.

o zaman üzerine biraz düşünerek şöyle bir şeyler çıkartmaya çalışalım:

-base içerisinde kimse yokken base içerisindeki binalara %30 daha az damage yemesini sağlayan bir buff gelicek. Ancak takımda birisi ölü durumdayken bu buff geçersiz olucak. Aksi takdirde teamwipe tan sonraki pushları da olumsuz etkiler ve oyunların uzamasına falan sebep olur.

ya da bir başka fikir:

-base içerisinde kimse yokken base deki kuleler 650 range deki alana hp regeni ve armor sağlıyacak. Kuleler yerine kule altında savaşan krebleri güçlendiriyoruz geri kalanı da bd korumasına bırakıyoruz. Ama ilk fikir daha iyi gibi sanki buna göre.

fikho
30/08/2013, 12:17
bu arada güzel bir backdoor protection özelliği şikayet ettiğiniz rat dota ya çözüm olabilir. Base içerisinde kimse yokken binalara eklenecek ekstra defans gibi mesela. Ancak icefrogun bu tarz sistem ekleme şeklinde bir değişime gitmesini beklemiyorum, var olan düzendeki küçük değişimleri seven birisi bana göre yeni birşeyler eklmeketen çok. Dotada şu anda mevcut olan protection sistemi sizi sadece bd den korumaya yarıyor.

o zaman üzerine biraz düşünerek şöyle bir şeyler çıkartmaya çalışalım:

-base içerisinde kimse yokken base içerisindeki binalara %30 daha az damage yemesini sağlayan bir buff gelicek. Ancak takımda birisi ölü durumdayken bu buff geçersiz olucak. Aksi takdirde teamwipe tan sonraki pushları da olumsuz etkiler ve oyunların uzamasına falan sebep olur.

ya da bir başka fikir:

-base içerisinde kimse yokken base deki kuleler 650 range deki alana hp regeni ve armor sağlıyacak. Kuleler yerine kule altında savaşan krebleri güçlendiriyoruz geri kalanı da bd korumasına bırakıyoruz. Ama ilk fikir daha iyi gibi sanki buna göre.

cok fazla dotanın kimyasını bozar :(

Burakula
30/08/2013, 12:19
aç hacı konuyu burakula vs diğerleri diye orda yesinler artık birbirlerini ne yapalım bu durumdan sadece ben rahatsız olduğumu düşünmüyorum ama tek dile getiren benim sanki

konuyla ilgli olarak

ben imbalanced olduğunu düşünmüyorum, zaten sadece belirli durumlarda banlanıyor olması da bunu gösteriyor bence. Düzensiz geçen publarda kuvvetli bir skill olduğu doğru, lane unutulduğunda bi de bakıyorsunuz tüm towerlar fullenmiş, ancak cmlerde ilk zamanlardaki gücü yok bence.

ayrıca şikayet edilen rat dotaya karşı oyun içinde bulununan nadir çarelerden birisi.

Sarge
30/08/2013, 12:47
Living armor eski pasif haline dönsün
Static link linkeln tarafından engellensin (bide razor link atıp lothar basınca link te invis oluyor bu bug olabilir bilmiyorum)
Traxın ultisinin yanında düşman hero olduğunda kalkması çok abartı bence gözlemlerime göre rylayla falan aynı hızda vuruyor early gamede bu durumlarda :D tamamen kalkması değilde yarıya inmesi olabilir en azından
Slark dark pact dismemberı kaldırmasın bence yazıktır günahtır yada delay biraz daha uzatılsın
Morphling buff
Weawer a ufak bi nerf
bide enchantresin ultisiyle ilk skili tekrar yer değiştirsin eskisi gibi :D

fikho
30/08/2013, 12:56
Weawer a ufak bi nerf

weaver konusunda en mantıklı nerf
3. skil inin
1. seviyede cift vurusun ikinci giden vurusu %25
2. seviyede cift vurusun ikinci giden vurusu %50
3. seviyede cift vurusun ikinci giden vurusu %75
4. seviyede cift vurusun ikinci giden vurusu %100

gibi bisi gelmeli bence oyun basında support crep stacklerken , tek basına weavera karsı dayanacak pek hero yok gibi

Pr0.
30/08/2013, 13:29
Ulan enche latede etkisiz demesinin tek sebebi yüzde 80 navi picklediği içindir :p :d

FafraGa
30/08/2013, 13:46
ben imbalanced olduğunu düşünmüyorum, zaten sadece belirli durumlarda banlanıyor olması da bunu gösteriyor bence. Düzensiz geçen publarda kuvvetli bir skill olduğu doğru, lane unutulduğunda bi de bakıyorsunuz tüm towerlar fullenmiş, ancak cmlerde ilk zamanlardaki gücü yok bence.

ayrıca şikayet edilen rat dotaya karşı oyun içinde bulununan nadir çarelerden birisi.

biraz at gözlüğünü atıp cm izlesem iyi olacak ama cidden treant alıp kule vermediğim hatta full hp kuleler ile oyun bitidiğim oldu :D
rat dota olayını anlamdım hala
weaver a deso konusunda biraz düşünülmeli gibi

FeedGuaranteed
30/08/2013, 13:56
Weaverın pasifine önerilen şey güzel olmuş

biz tavuk mu alalım obs mu alalım sentry mi alalım kuş mu alalım dust mı alalım bot mu alalım bize de yazık isyan ettim başganım

Burakula
30/08/2013, 14:42
naixin baslangic hpsi yada armpru ve str artisi miktari bir miltar azaltilmali bence. durablty ve dpssini arttiran 2 tane gclu lifesteal skili ultisi ve ustune ustluk cpk guclu bir rage skiliyle oldurulmesi yeterince zorken statlariyla da dayanikli olmasi birqz fazla. rage ile 3 kisi arasindan cani azalmadan bir suppprt alip cikabiliyor statlari duzgun olursa em azindan biraz daha oyun gerektiren bi hero olur.

fikho
30/08/2013, 15:34
Weaverın pasifine önerilen şey güzel olmuş

tşk ederim cnm :)

biz tavuk mu alalım obs mu alalım sentry mi alalım kuş mu alalım dust mı alalım bot mu alalım bize de yazık isyan ettim başganım

bence her takıma başlangıcda otomatik olarak kurye verilmeli bu söylediğimi ciddi bi sekilde düsünün arkadaslar.

MrFoseptik
30/08/2013, 15:45
tartışmaya girmeden herolarla ilgili bir kaç şey söylemek istiyorum.

Medusa: Cmde oto-banlı bir hero. imbalığı tartışılabilir mi?

Axe: Tek eksiği ilk skillinin armorunun bağlama ile aynı anda bitmesi. (Bağladığı adam sayısı)X2 sn armor verse daha iyi olur bence.

weaver pasif için gerçekten harika bir öneri gelmiş zaten.

Trenat'ın living armoru herhangi bir değişikliği kaldırabilecek halde değil bence.

FafraGa
30/08/2013, 16:51
tşk ederim cnm :)

bence her takıma başlangıcda otomatik olarak kurye verilmeli bu söylediğimi ciddi bi sekilde düsünün arkadaslar.
hacı kuş almayan supp a supp demem o zaman zapport olur
kuş almak hayatta tutmak ward dikmek conter warding yapmak karşını inv kontrol etmez carry e lh bırakmak kuşu uçurmak ve gerekirse carry nin hayatta kalması için ölmek meka urn dust gibi takım için gerekli olacak itemleri çıkmak bunlar bi supportun olmazsa olmaz özellikleri bence
sen diyorsun ki kuş verlsin oldu mu hocam supportlara küfür gibi cık cık cık cık
not: ciddiye almayın ama bence böyle

şu aganimin gereksiz olduğunu düşündüğümüz herolar vardı az aganmli halleriyle oynyalım ne dersiniz?

AtesFrlatanDenzAnasi
30/08/2013, 17:02
Trenat'ın living armoru herhangi bir değişikliği kaldırabilecek halde değil bence.

treant hakkında yapılan en mantıklı açıklama bence bir de eski 1. skili çok daha kaliteliydi bende ağaçlara atılan stun da olabiliyodu bence o gelse 2. skili yerine çok daha kaliteli bi hero olabilir.

weaver hakkındaki öneri çok kaliteli

ve bence axe ile supportta olsan bir bm çıkabilirsin ve zaten ultisi için seçilen bir hero değil ki meta game için düşünüyosak killerin carrylerde kalması lazım 1.skili armoru hakkında icefrog da bi kanıya varamamış sürekli değişiyor her güncellemeyle foseptiğin dediğini pek anlamadım biraz daha açıklarsa iyi olabilir

MrFoseptik
30/08/2013, 17:13
foseptiğin dediğini pek anlamadım biraz daha açıklarsa iyi olabilir

şu an son seviyede 3 saniyeliğine 40 armor veriyor. Bende ise şöyle:

Berserker's Call skill'i yüzüden Axe'ye saldıran hero sayısı X 2 saniye.

Yani armor; 1 kahraman saldırması durumunda 2 saniye,
2 kahraman saldırması durumunda 4 saniye,
........
5 kahraman saldırması durumunda 10 saniye boyunca devam edecek.
Hem bu sayede bağlanan kişi sayısı ödüllenecek (Mirananın okunu ne kadar uzaktan atarsan o kadar faydalanırsın misali)

FeedGuaranteed
30/08/2013, 17:15
forum zehir gibi maş güzel şeyler çıkıyo :D

Krizalid
30/08/2013, 17:35

Çok faydalı argümanlar. Helal olsun. Bu oyunu gerçekten iyi biliyorsun akdosakgsfljdgjhfj.

FeedGuaranteed
30/08/2013, 17:45
Rylai ms 280 => 285
Str 16+1.7 = 15 + 2
Agi 16 +1.6 = 15 + 1.5
Int 21 +2.9 = 21 + 2.7 gibi bi şey yapsalar bence çok beğenilir :///

BorisPeace
30/08/2013, 18:11
11 sayfa olmuş, düzgün bir tane argüman göremedim (:

Konunun ilk iletisinde de yazmıştım, kafanızda değişiklik üretmek yerine nedenlerini açıklayın diye. Eğer böyle uzun bir konuda iletiler düzensiz hale geliyorsa ayrı ayrı konular da açabiliriz. TI3 kahraman istatistikleri (http://www.gamehonor.com/content.php/948-The-International-3-Kahraman-%C4%B0statistikleri)ni de kullanabilirsiniz, bir kahraman çok fazla seçiliyor bu çok güçlü demek değildir, ama bence competitive seçeneklerin artması veya değişmesi için küçük bir nerf önerilebilir.

Mesela, bir kahraman önerisi yapacaksanız, önce kahramanın ortalamaya göre güçlü mü güçsüz mü olduğunu söyleyin, onun güçlü/güçsüz yapan yönlerini belirtin. ONa göre nerf/buff düşünelim. Aynı zamanda Icefrog'un nerf/buff mentalitesini de aklınızda tutun, bir kahramanın güçlü/işe yarayan/picklenmesini sağlayan tarafını nerflemiyor çoğu zaman.

Devourer, Batrider ve Io şu anın problem kahramanları diyebilirim sanrım. Bunlar hakkında bir çözümü olan var mı?

geb555
30/08/2013, 18:22
şu an son seviyede 3 saniyeliğine 40 armor veriyor. Bende ise şöyle:

Berserker's Call skill'i yüzüden Axe'ye saldıran hero sayısı X 2 saniye.

Yani armor; 1 kahraman saldırması durumunda 2 saniye,
2 kahraman saldırması durumunda 4 saniye,
........
5 kahraman saldırması durumunda 10 saniye boyunca devam edecek.
Hem bu sayede bağlanan kişi sayısı ödüllenecek (Mirananın okunu ne kadar uzaktan atarsan o kadar faydalanırsın misali)

o 2 saniye 1 olsa daha iyi olur

3 yada daha az hero bağlarsa = 3 saniye

4 hero bağlarsa = 4 saniye

5 hero bağlarsa = 5 saniye (MAX)

Bonus armor da =30 olmalı

geb555
30/08/2013, 18:24
Rylai ms 280 => 285
Str 16+1.7 = 15 + 2
Agi 16 +1.6 = 15 + 1.5
Int 21 +2.9 = 21 + 2.7 gibi bi şey yapsalar bence çok beğenilir :///

ms si çok az bir hero (undying bile topallayarak yürüyo 310 ms si var :o_o: )

FeedGuaranteed
30/08/2013, 18:26
io'nun ultisinin casting timeı azaltılıp cdsi artırılabilir aslında sanki ama bilmiyorum

FafraGa
30/08/2013, 18:47
cristal maiden a stat olarak buff
sebep hero çok kırılgan 3-4 kere öldümü direk feeder a bağlıyor (pub game açısından konuşuyorum) str artışında yeni bir düzenleme yapılmalı
ms olarakta gerçekten çok yavaş 280 ms 295 e çıkarılsın en azından kaçması kolaylaşır :)
str 16+1,7 yerine 16+1.9 olarak değişsin int artışı da 21+2.9 dan 21+ 2.7 ye düşsün zaten hero mana aurası ile çok mana sıkıntısı çekmiyor ama int e yapacağımız nerf mana pool ü düşüreceği için ulti attıktan sonra hero çok sıkıntıya düşebilir ulti mana cost 150-300-450 olarak değişsin cd si de 150-120-90 yerine 160-140-120 olarak değişebilir ya da cd yi yeniden düşünsem olabilir ama 30 sn çok imba oldu gibi:D
ayrıca cm ölünce aura gidiyor muydu ?
gidiyorsa gitmesin abi

BorisPeace
30/08/2013, 18:53
Gidiyor.

MrFoseptik
30/08/2013, 19:03

Konunun ilk iletisinde de yazmıştım, kafanızda değişiklik üretmek yerine nedenlerini açıklayın diye. Eğer böyle uzun bir konuda iletiler düzensiz hale geliyorsa ayrı ayrı konular da açabiliriz. TI3 kahraman istatistikleri (http://www.gamehonor.com/content.php/948-The-International-3-Kahraman-%C4%B0statistikleri)ni de kullanabilirsiniz, bir kahraman çok fazla seçiliyor bu çok güçlü demek değildir, ama bence competitive seçeneklerin artması veya değişmesi için küçük bir nerf önerilebilir.

Mesela, bir kahraman önerisi yapacaksanız, önce kahramanın ortalamaya göre güçlü mü güçsüz mü olduğunu söyleyin, onun güçlü/güçsüz yapan yönlerini belirtin. ONa göre nerf/buff düşünelim. Aynı zamanda Icefrog'un nerf/buff mentalitesini de aklınızda tutun, bir kahramanın güçlü/işe yarayan/picklenmesini sağlayan tarafını nerflemiyor çoğu zaman.

Devourer, Batrider ve Io şu anın problem kahramanları diyebilirim sanrım. Bunlar hakkında bir çözümü olan var mı?

Devourer için aklımda şu var. Astral Im. süresi 30 sn olacak. ama her atıldığında süre sıfırlanacak.

Misal:

t=0 anında 10 int çalındı. t=30 anında geri iade edilecek.
t=20 anında tekrar 10 int çalınırsa t=50 anına kadar -20 int olacak.

Not: -int dinamiği +int için de geçerli.

böyle olursa çok uzun süre işlevi yok oluyor heronun.

FafraGa
30/08/2013, 19:03
Gidiyor.

bir ara bu gidip gitmeme meselesi dile getirilmişti ama sen benim cm olayıma ne diyorsun

geb555
30/08/2013, 21:38
cristal maiden a stat olarak buff
sebep hero çok kırılgan 3-4 kere öldümü direk feeder a bağlıyor (pub game açısından konuşuyorum) str artışında yeni bir düzenleme yapılmalı
ms olarakta gerçekten çok yavaş 280 ms 295 e çıkarılsın en azından kaçması kolaylaşır :)
str 16+1,7 yerine 16+1.9 olarak değişsin int artışı da 21+2.9 dan 21+ 2.7 ye düşsün zaten hero mana aurası ile çok mana sıkıntısı çekmiyor ama int e yapacağımız nerf mana pool ü düşüreceği için ulti attıktan sonra hero çok sıkıntıya düşebilir ulti mana cost 150-300-450 olarak değişsin cd si de 150-120-90 yerine 160-140-120 olarak değişebilir ya da cd yi yeniden düşünsem olabilir ama 30 sn çok imba oldu gibi:D
ayrıca cm ölünce aura gidiyor muydu ?
gidiyorsa gitmesin abi

aura gidiyor :S

CM STR ve MS buff ı yeterli diye düşünüyorum bide skillerin ilk level mana gereksinimi azaltılmalı

KEREEEEEEEEEEEM
30/08/2013, 21:44

Haklısın ya. HoN da olmasına rağmen ulti atınca hareket hızı, rot menzili artıyyor ve bonus str kasanıyor hook menzili de hep 1100. asdfadasd '_'

sehnoc
30/08/2013, 21:55
aegis inventoryde yer kaplamasın. obs sayısı artırıllsın. haritanın belli bölegelerine suyun olduğu yerler falan mesela random nc ler spam olsun yüksek gold exp yada item versin bu nc ler obs sayısı artcaa için bu nc leri takip önemli olcak.oyun 3 laneye sıkışmıycak bölece eheh.. bence çok güzel fikir dota benım olsa lolü falan yenerdim.

KEREEEEEEEEEEEM
30/08/2013, 21:59
aegis inventoryde yer kaplamasın. obs sayısı artırıllsın. haritanın belli bölegelerine suyun olduğu yerler falan mesela random nc ler spam olsun yüksek gold exp yada item versin bu nc ler obs sayısı artcaa için bu nc leri takip önemli olcak.oyun 3 laneye sıkışmıycak bölece eheh.. bence çok güzel fikir dota benım olsa lolü falan yenerdim.

Önce spam yerine spawn demeyi öğren sonra yenersin. daha büyücek abileri

sehnoc
30/08/2013, 22:24
Önce spam yerine spawn demeyi öğren sonra yenersin. daha büyücek abileri

5694

napstar
31/08/2013, 02:36
Slark dark pact dismemberı kaldırmasın bence yazıktır günahtır yada delay biraz daha uzatılsın

Zaten hook üzerinde stun'da kalıyor hero. (Dota'da böyle değildi) Bırak hook üstünde ısıramayan #slowfinger 'lar ceza çeksin.

HolyPesimist
31/08/2013, 03:02
Weawer ve axe önerisi gayet güzel.Treant'e dokunulmamalı bence cünkü metaya sokuldugu gibi geri cıkar living armorun değişmesi.
Batriderin yağlamasının sınırı 10'dan 8 e düşürebilir yada Hero olmayan ünitelere %50 hasar verebilir.Od'ye dokunulmaması taraftarıyım zira o kadar op oldugu düsüncesinde değilim.
-Cm ölünce aura gitmeme olabilir.
-Napın dedigi gibi Furinin tpsi channeling olabilir.
-Voidin agi artısı 2.7 olabilir diye düşünüyorum ben

Sarge
31/08/2013, 03:26
Zaten hook üzerinde stun'da kalıyor hero. (Dota'da böyle değildi) Bırak hook üstünde ısıramayan #slowfinger 'lar ceza çeksin.

Dismemberı shiftle bile atsan slark biraz ayıksa bence basabilir (tam emin değilim ama shiftle bile yavaş atıyor dismemberı :D )

BorisPeace
31/08/2013, 03:56
Omniknight TI3'ün en az seçilen kahramanlarından. Etkinliğinin arttırılması için şöyle bir değişiklik yapılabilir: "Üzerinde Repel buff'ı bulunan dost bir ünite aynı zamanda Degen Aura'ya da sahip olacak."

Böylece Omniknight ön saflara geçmek yerine Repel attığı carry'ye Degen Aura'yı verebilir.

Raichoxunrefleksleri
31/08/2013, 05:30
Bütün pause efektlerini DotA 2'ye getirsinler.

Decent Buff to Void.

Nighthawk
31/08/2013, 05:39
Omniknight TI3'ün en az seçilen kahramanlarından. Etkinliğinin arttırılması için şöyle bir değişiklik yapılabilir: "Üzerinde Repel buff'ı bulunan dost bir ünite aynı zamanda Degen Aura'ya da sahip olacak."

Böylece Omniknight ön saflara geçmek yerine Repel attığı carry'ye Degen Aura'yı verebilir.

Bence Omni'nin sorunu ön saflarda duramaması değil. Omni yerine tercih edilen aynı roldeki kahramanlar da ön saflarda duramıyorlar ama skill çeşitliliği nedeniyle katkıları daha büyük oluyor (özellikle laning phasede). Dolayısıyla omninin en az 1 skilline rework gerektiğini düşünüyorum. Dediğin gibi degen aura repelin side effecti yapılıp degen aura yerine yeni bir aktif skill koyulması hoş olabilir bence.

Biraz radikal olacak ama, rpg'lerdeki Resurrect (rez plis) skillerine benzer bir şey Dotada yok mesela. Omninin konseptine uyacak bir şey. Ölen bir kahramanı birkaç saniye için veya çok az bir canla hayata döndürecek bir skill olamaz mı?

Nymphe
31/08/2013, 06:37
Bence Omni'nin sorunu ön saflarda duramaması değil. Omni yerine tercih edilen aynı roldeki kahramanlar da ön saflarda duramıyorlar ama skill çeşitliliği nedeniyle katkıları daha büyük oluyor (özellikle laning phasede). Dolayısıyla omninin en az 1 skilline rework gerektiğini düşünüyorum. Dediğin gibi degen aura repelin side effecti yapılıp degen aura yerine yeni bir aktif skill koyulması hoş olabilir bence.

Biraz radikal olacak ama, rpg'lerdeki Resurrect (rez plis) skillerine benzer bir şey Dotada yok mesela. Omninin konseptine uyacak bir şey. Ölen bir kahramanı birkaç saniye için veya çok az bir canla hayata döndürecek bir skill olamaz mı?

Repel , omni 425 çevresindeyse attiığı adamdan silinmesin doomun ultisi gibi.

Raichox
31/08/2013, 06:55

Aslında 3.skill active bir skill yapılırsa slow için demiyorum bi remade yapılsa gercekten cok işe yarar ama Omni'nin en büyük zaafı melee olması ve mana sorunu.Ressurect içinse ultisi etkisi altında ölenleri belli bir %'de hp ile hayata döndürebilir.Heal ve Ultisi özellikle Aghanim buffla birlikte çok iyi rakibin raxını almaya giderken Furion tarzı herolardan push yemeni engelliyor.

FeedGuaranteed
31/08/2013, 09:17
-as ve -ms 6/9/12/15e düşürülüp aktif bi özellik eklense tp bozabilecek bir şey ya da hardcore bi slow

napstar
31/08/2013, 09:50
Dismemberı shiftle bile atsan slark biraz ayıksa bence basabilir (tam emin değilim ama shiftle bile yavaş atıyor dismemberı :D )

Dota 2'de Dismember'ı yavaş atmıyor eğer hook'un üzerinde basabilirsen. Yani kaçış şansı yok.

Bu arada Pudge oynarken hook-dismember için shift kullanma :/

ViktorReznov
31/08/2013, 14:07
Bence omniyi support yerine biraz daha semi-carry, solo lane yapabilecek bir değişiklik daha hoş olabilir sanki. 3. skilinin de kesin değiştirilmesi lazım bunun için.

Sarge
31/08/2013, 14:32
Dota 2'de Dismember'ı yavaş atmıyor eğer hook'un üzerinde basabilirsen. Yani kaçış şansı yok.

Bu arada Pudge oynarken hook-dismember için shift kullanma :/

alışkın olmadığım için sand king dışında hiçbi heroda kullanmıyorum zaten (kullanamıyorum daha doğrusu) :D

Burakula
31/08/2013, 16:01
Boris oyunu kolay çözen skilleri olan herolardaki sıkıntılardan bahsetmişsin ancak ben daha çok turnuva hero poollarına giremeyen herolarda takılı kaldım. Yani bence bu bahsettiğin heroların çözümü de çeşitlilikte ve bollukta yani o poola giremeyen herolarda saklı:) eğer first pick first ban mantığı moda olmaktan çıkarsa, ilk piklenen ve banlanan herolar ne kadar çok çeşitlilik gösterirse bu heroların yarattığı pürüzler de o kadar azalır bilmem anlatabildim mi:)

şimdi konu hakkında paylaştığım argümanlara gelelim, forum bebeleri sağolsun biraz arada kaynadılar.

1-broodmother:

2-base içerisinde kimse yokken base içerisindeki binalara %30 daha az damage yemesini sağlayan bir buff gelicek. Ancak takımda birisi ölü durumdayken bu buff geçersiz olucak. Aksi takdirde teamwipe tan sonraki pushları da olumsuz etkiler ve oyunların uzamasına falan sebep olur. rat dotayı sorunda sayarsak geliştirilebilir bir çözüm önerisi.

3-lifestealer:
başlangıç agilty miktarı 18den 16 ya düşürüldü.
agility artış miktarı 1.9 dan 1.4 e düşürüldü.

heronun survive ability si bana aşırı fazla geliyor. Bir saniye permabashtan kurtulsun ya rage basıp birisine vurarak hp fulluyor ya ultiyle gir çık yapıyp hp fulluyor hatta 100 canı kalsın dönp aranızdan brisin rahatlıkla alarak işleri tersine çevirebiliyor. Biraz armorunu ve atak hızını agilty yoluyla kısarak kısarak en azından fiziksel saldırılara daha açık hale getirdim. Rage li naixten sadece kaçmak zorunda olmanız dota için kötü bir durum bana göre.

Buna çözüm bir başka önerim de şöyle:
rage dolum süresi 17 saniyeden 20 saniyeye çıkarıldı. Harcadığı mana bedeli 75ten 100 e çıakrıldı.
bu şekilde skill saklamanız gerekir bu da naixin dive cesaretini azaltıcaktır. hem solo hem kombatta süper killer özelliğini de kısmış olduk.

batrider, IO ve devourer hakkında fikirlerim var olgunlaşmalarını beklemedeyim:)

FafraGa
31/08/2013, 16:38
aura gidiyor :S

CM STR ve MS buff ı yeterli diye düşünüyorum bide skillerin ilk level mana gereksinimi azaltılmalı

cm de aura cm ye 2 katı mana regen verdiği için oyun başı auraya verdiğinde ki ben 2 olarak veriyorum oyun sonuna kadar çok nadir mana sıkıntısı çekiyorum benim söylemek istediğim str sini bufflıyoruz ama intine erf gelsein ki heroyu az da olsa dengelemek istedim ama bunu yaparken mana pool sıkıntısı çekeceği çok belli ulti 3 lvlde 600 mana yiyor bu yüzden mana costtan kısıp ulti süresini uzattım ama heroyla çok oynamışım :D
ms + str+aura gitmeme buff ı yeterli olur diyorum oyun başı skiller için mana cost düşmesine gerek yok diyorum ki aura 2 kat olarak cm ye işliyor zaten

omni ye gelince hero melee olmasından dolayı çok pasif kalıyor degen auraya bi remake gelirse omniyi daha öne çıkaran bir şey olmalı örnek : sk nasıl can açlıyor ya da necro ünite başına mana regenliyorsa omnide aynı şekilde creeplerden mana çalsın lane da bol bol skill atsın
Not: dediğim çok saçma geldi ama aklıma başka bir şey gelmedi

Lsx
31/08/2013, 16:39

Omniknight'ın repel gibi çok öenmli bir skilli var ama kullanışsız olduğu için biraz değiştirilmesi gerek bence:
Omniknight Repel attığı kişiyi işaretler. Eğer işaretlenen kahraman üzerinde 6/8/10/12 sn içinde bir büyü kullanılırsa Repel aktif olur ve 5/7/9/11 sn sürer.
Peki neden ? Combat olacağını sezdiğiniz zaman ya da combatı siz başlattığınız zaman skill kullanışlı tamam ama dediğim gibi olaylar ani geliştiğinde kullanışsız oluyor biraz. Hem bu şekilde takımınızdan birini yem yapabilirsiniz. Ya da carrymiz lanede korkmadan durabilir ve naix gibi avatar-tp yapabilir.

Lexsarko
31/08/2013, 16:54
Bence Omni için ilk yapılması gereken değişiklik Repel'li birimlere dostlarının büyü kullanabilmesi. Repel'li adama purification bile atamıyoruz. Birçok kahramanın büyülerinin sinerjik olduğu düşünüldüğünde şu anki hali çok saçma.

Burakula
31/08/2013, 16:59
omni hakkındaki borisin önerisi çok tatlı ancak bazı herolarla birlikte biraz imbalanced durumlar ortaya çıkabilir. alchemistin repel+degen le gezindiğini düşünün ya da medusa(eğer bu haliyle eklenirse) gyro gibi durduğu her saniye takımınız hzıla eriten kahramanlara verebileceği defansif etkiyi.

ancak bu öneri bir cd değişikliğiyle birlikte gerçekten süper olabilir.
-repel attığınız dost üniteye degen aurayı de verecek
-repel duration time ı 12 saniyeden 8 saniyeye düşürüldü. Cdsi hala 14.

repel bittikten 2 saniye sonra dolması yani hemen hemen full repelli gezmek yerine zamanında atılması gereken bir skill oldu. O sırada omni çıplak olucağından onu alarak skili 2ye atılmasını engelleyebiliriz ayrıca bence böyle dengeli oldu:)

FeedGuaranteed
31/08/2013, 17:51
Burakula olmamış ya :( ya çağrının dediği gibi dostlar bufflayabilecek ya lifestealxin dediği gibi bi şey olacak ya da slowu oynayacaklar ama bennce repele iyi bi remake yeter

HolyPesimist
31/08/2013, 17:58
İcefrog artık herolarının keskin yönlerini geliştiriyor demedik mi demekki bazı herolar dısında nerften ziyade buff gerekecektir.Bence batrider,weawer ve birazda alchemist dısında nerflencek hero yok.Genel olarak güzel bir buff ile oyuna sokabilcek heroları düsünsek cok daha iyi.
Bu arada bence Ls ye nef gereksiz cünkü dengeli bir hero cünkü ultisi diğer carrylere oranla late gamede işlevsiz

BorisPeace
31/08/2013, 18:01
Oyuna son birkaç yılda çok fazla buff geldi, ben nerfleme taraftarıyım :(

Nymphe
31/08/2013, 18:07
Weaver nerf nerf diye bağıranlar umarım ölür ya , ölmelerini istiyorum.

Burakula
31/08/2013, 18:15
Oyuna son birkaç yılda çok fazla buff geldi, ben nerfleme taraftarıyım :(

bence bunun sebebi icefrogun oyunu max 40-50 dakikada tutarak magic dps ve durability özelliği az olan supportların etkinliğini en az carry tipi herolar kadar olmasını sağlamak istemesi. Bence büyük oranda bunu başardı da, bundan sonrasında eskisne oranla daha az buff beklesem de hala buff ağırlıklı mapler gelecek bence yapmak istediğini tam gerçekleştirene kadar.

ama bufflar sırasında arızalar olmuş tabi, pek göz önünde olmayan herolar bazen takımlar tarafından deneniyor keşfediliyor, bakıyosunuz ard arda 3-4map baya bi bufflanmış baya güçlü olmuş bir heroymuş aslında. Örneğin visage i ben popüler olmadan önce zayıf zannederdim ama gördüm ki baya bufflanmış ve güçlü bir support bile olmuş.

sonuç olarak benim kanaatim hala gerekn buff'ın gereken nerf'i geçeceği yönünde:)

Burakula
31/08/2013, 18:36
wisp ve batrider hakkında aklımda bir süredir bulunan ancak henüz olgunlaşmamış fikirleri buraya aktarıyım belki birlikte birşeyler çıkartırız:)

batrider:
-artık flaming lasso kullanıldığı esnada force staff kullanıldığında flaming lasso skili sona erecek(kopacak) tıpkı dagger da olduğu gibi.(fikrimin temeli bu)
-flamin lasso skili kullanıldığında kullanıldığı süre boyunca batrider a %17 etrafındaki dost brimlere %9 hareket hızı kazandıracak.(bu da bana göre üzerinde çalışılması gereken kısım)

wisp:
-relocate gecikme zamanı 2,5-2,25-2 den 4-3-2 olarak tekrar ayarlandı.(biraz abartı olmuş olabilir rakamda oynama yapabiliriz)
-relocate geri götürme süresi 12 saniyeden 14 saniyeye çıkartıldı.

Bunun olayı ise 6 leveldeki relocate gankların etkinliğini azaltmak. Bence wispi bu kadar etkin yapan şey relocate in erken sağladığı avantaj, wisp 6 olmuşsa boş lane de solo kasmak demek ölmek demek oluyor isterse kulenizin altında olsun. 4 saniye gecikme zamanı gankı 2 kişi atmanızı bolca zorlaştırır 3. bir kişi gerektirir veya yetişmek için koşmanız vs gerekir.

MrFoseptik
31/08/2013, 19:32
şimdi biz forum bebeleri mi oluyoruz yoksa buraculayı iplemeyenler mi?

Not: Allah aşkına sen cevap verme buracula

Edit: Batrider'a nerf dedik öldür demedik.(buna cevap verebilirsin sorun değil)

Raichoxunrefleksleri
31/08/2013, 19:43
6.72'den bu yana, carry'lerin supportlardan kat ve kat daha fazla bufflanmasına rağmen, bazıları "Icefrog magic DPS'ee bağlı supportları carry'ler kadar etkin yaptı" diyebiliyor ya :D DPS'in kullanımını da bi öğrenemedi gitti :/ Gerçi anlamını bildiğini sanmıyorum :)

Burakula
31/08/2013, 20:03
"bana göre, bence, benim fikrim..." sadece kendi bildiklerini doğru zanneden ahmaklar bu sözcüklerin ne anlama geldiğini anlayamazlar. Aynı türden bir ahmağın carrylerin bufflanmasının da oyunun erken bitmesine katkı sağladığını bu sayede supportlara hizmet ettiğini anlamasını beklememiz yanlış olur doğal olarak.

@foseptik inan lafım sana değildi. Bu arada fikirlerimi en çıplak haliyle ortaya atmıştım zaten, yazının başında da beraber fikir yürüterek ortaya bir şey çıkartabiliriz demiştim.

bu arada batrider ın sıkıntısı çok zor durdurulan "çek çıkar" özelliği bence. Ben de bunu daha kolay durdurulan bir hale getirilerek birşeyler yapabilirim diye düşündüm ve ortaya bu çıktı. Bana bu yeni hali çok da zayıf gelmedi aslında.

ama bu özelliğine dokunmayalım diyorsan diğer bir çare farm potansiyelini kısıtlamak olabilir. bunun için napalm skilinin kreblere daha az örneğin yarı etkimesi bir çözüm fikri olabilir mesela.

Raichoxunrefleksleri
31/08/2013, 20:19
"bana göre, bence, benim fikrim..." sadece kendi bildiklerini doğru zanneden ahmaklar bu sözcüklerin ne anlama geldiğini anlayamazlar. Aynı türden bir ahmağın carrylerin bufflanmasının da oyunun erken bitmesine katkı sağladığını bu sayede supportlara hizmet ettiğini anlamasını beklememiz yanlış olur doğal olarak.

@foseptik inan lafım sana değildi. Bu arada fikirlerimi en çıplak haliyle ortaya atmıştım zaten, yazının başında da beraber fikir yürüterek ortaya bir şey çıkartabiliriz demiştim.

bu arada batrider ın sıkıntısı çok zor durdurulan "çek çıkar" özelliği bence. Ben de bunu daha kolay durdurulan bir hale getirilerek birşeyler yapabilirim diye düşündüm ve ortaya bu çıktı. Bana bu yeni hali çok da zayıf gelmedi aslında.

ama bu özelliğine dokunmayalım diyorsan diğer bir çare farm potansiyelini kısıtlamak olabilir. bunun için napalm skilinin kreblere daha az örneğin yarı etkimesi bir çözüm fikri olabilir mesela.

Bana göre'si sana göre'si mi var? Nesnel bir şeyden bahsediyoruz. Ama doğru unuttuk ya, sen öyle diyorsan öyledir.

Bknz: Buracula'ya göre;

Reverse Polarity'nin DotA2'de AoE'sinin daha büyük olması. (Kaynak: Buracula'nın Gözü)
DotA2'de PRD sisteminin olmaması.
Clockwerk'in Hookunun range bug'lı olması.

Bunlar Buracula'ya göre doğru olan şeylerdir. "Onca doğrudur" Her ne kadar nesnel olsalar da...

Mesela Bana göre Alliance TI3'de şampiyon olmamıştır. Gelip harraslamayın beyler, "BENCE" diyorum bak. Bence olmadı.

MrFoseptik
31/08/2013, 20:30
Lafın bana olmaması forum bebeleri tabirini kullanmanı umursamayağım manasına gelmez. 6.78 için açılan konuda da benim yazdığımı kimse iplememişti. Hatta "sanırım bir tek benim önerim iplenmemiş" demiştim konuda. O bile iplenmemişti. Eğer arada kaynadığını düşünüyorsan kendi postunu alıntılayıp koy ve buna da bir yorum yapsanıza diyebilirsiniz mesela. Aktif konu sonuçta.

Batrider'a gelirsek; o hero için core item olan Force Staff'ı tamamıyla kullanışsız hale getiriyorsun. Dahası Flaming Lasso'ya yakalanan heronun dostları batrider'a force basarak skilli direk counterlayabilirler. Farm yeteneğinin kısıtlanması ise harika bir fikir olabilir. Daha geç dagger+force combosu olursa rakip suplar eul,pipe, vengeful'a aghanim kasmayı başarır ve iş birazda batrider kullanıcısının yeteneğine girer.

Krizalid
31/08/2013, 20:36

LOGlCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

Raichoxunrefleksleri
31/08/2013, 20:39
LOGlCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

o.O O kısmı okumamıştım.

Noobkula'dan beyin yakan yorum :/

Burakula
31/08/2013, 20:50
nesnel miş:D icefrogla tatileden yeni döndünde oradan biliyorsun di mi neyi amaçladığını falan:D kuyruk acısının etkisiyle giderek yoldan çıkıyorsun saçmalama konusunda. Hayır bir de eski defterleri açıyormuş gibi yapıp düz yalan söylemek de yeni taktik mi? Magnustaki yanlışlıkla alakalı replay bile konuldu buraya ama sen onu da görmemişsindir falan demiycem, sen onu görüp gelip buraya sıkmışsındır yine.

Foseptik şimdi forum bebeleri diye kime dediğimi niye dediğimi çok iyi anlamışsındır herhalde:D bi pırasa oyundan hiç anlamıyor bunu da kendine yediremiyor diye bütün forum çekiyo cezasını işe bak.

Nymphe
31/08/2013, 20:52
anladigim kadariyla barakula arpırasayı pek sevmiyor

Raichoxunrefleksleri
31/08/2013, 20:56
nesnel miş:D icefrogla tatileden yeni döndünde oradan biliyorsun di mi neyi amaçladığını falan:D kuyruk acısının etkisiyle giderek yoldan çıkıyorsun saçmalama konusunda. Hayır bir de eski defterleri açıyormuş gibi yapıp düz yalan söylemek de yeni taktik mi? Magnustaki yanlışlıkla alakalı replay bile konuldu buraya ama sen onu da görmemişsindir falan demiycem, sen onu görüp gelip buraya sıkmışsındır yine.

Foseptik şimdi forum bebeleri diye kime dediğimi niye dediğimi çok iyi anlamışsındır herhalde:D bi pırasa oyundan hiç anlamıyor bunu da kendine yediremiyor diye bütün forum çekiyo cezasını işe bak.

Söz uçar yazı kalır :/ Bu kendini DotA prosu ilan eden şahsiyetin sözlerine bakın :/

http://www.gamehonor.com/showthread.php/17395-Makale-DotA-6-77c-yak%C4%B1nda-sizlerle-bulu%C5%9Facak!/page2

Burakula
31/08/2013, 20:59
Söz uçar yazı kalır :/ Bu kendini DotA prosu ilan eden şahsiyetin sözlerine bakın :/

http://www.gamehonor.com/showthread.php/17395-Makale-DotA-6-77c-yak%C4%B1nda-sizlerle-bulu%C5%9Facak!/page2

ve aynı konuya konulmuş replay ile pırasa ağlamaya devam eder. konuya girip bakın lütfen.

Yani tartışmaya dahil olmak falan istemiyorum tamamen önermesiz sadece laf sokma amaçlı bir tartışma dönüyor çünkü. Ancak şunu belirtmek istiyorum ki dota 2 de magnusun ultisi buglu şuanda. Skilli kullanırken çıkan efectin baya dışındaki adamı bile çekebiliyor bazen.

http://www.youtube.com/watch?v=ceTyTM2Xd_8

BorisPeace
31/08/2013, 21:01
Bence bu konunun sonu hayırlı değil :/

Ayrı ayrı tartışalım en iyisi kahramanları :/