PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Solo Top Champion Tavsiyesi

YOLO322
29/08/2013, 15:53
Evet beyler bir süredir lol oynuyorum level 25im şuan için çok fazla vakit ayıramasamda boş zamanımı dota2 yerine lolde harcamaya başladım oyun kötü ve basit ama bir şekilde oynatıyor kendini :) İlk başladığımda mid oynuyordum ap ağırlıklı champler aldım sonradan sıkıldım ve solo top geçtim 30 olmadan champ yelpazemi biraz genişletmek istiyorum şu an solo top oynadığım champler : Akali , Fiora , Garen ,Pantheon , Tryndamere , Wukong.

Varmı öneri şuan için Darius ve Renekton ilk tercihlerm olucak gibi.

NightStalker
29/08/2013, 16:20
Darius çöpte renekton çok sağlam al derim. Nassus çok iyi birde solo topta acaip zorlar. Jayce de çok keyifli bir champ. zevk alırsın oynarken emin ol.

Zaphart
29/08/2013, 16:22
Jayce Kenen Zac Shen Renekton falan çok revaçta şu sıralar.Nasus soloda öğrenirsen, oyunu tek başına taşıyan nadir herolardan.Bide khazix vlad falan var.

Edit: Dairusa 6300 ip falan verme yazık günah :D Noob herosu darius anca karşına low fiora masteryi khazix falan picklerlerse iş yaparsın.Ama genelde tanky herolar geleceği için karşına iş yapmaz kasamaz darius.Kasamayan darius bi işe yaramaz kanımca :(

YOLO322
29/08/2013, 16:48
Nasus var ya zaten yazmamışım genelde aldığımda jungle gidiyorum. Darius bi ara free idi kim gelse karşıma tokatlamıştım pasifi fln baya op gelmişti bana. Biraz daha mobil bir karakter lazım ya Wukong tarzı Khazix olabilir belki.

Insomniac
29/08/2013, 16:58
Zanza Jayce, Irelia, Lee, Riven, Kennen, Shen bu sıralamada git sen birde bazen canın takılmaca filan isterse Singed al baya keyiflidir. Birde kardeşim bırakın şu oyunu ilk zamanlar baya keyif veriyordu ama bir süre sonra oyunda bulunan ergenler ve zeka özürlüler yüzünden oyunu oynamak işkence haline geliyor. :d

D1e-_-
29/08/2013, 20:23
Akali solo top hiç görmedim daha önce. Jayce, kennen alman gerek kesinlikle. Shen'i o kadar önemseme zaten gümüşte first ban atıyorlar oynama şansın kalmıyor :D. Riven, Kha ve kimsenin yazmadığı Zed'de gerçekten solo da aktif oynayabiliyorlar. Birde Lissandra genelde mid oynanıyor ama solo toptada fena değil. Onun haricinde etkin olduğunu düşündüğüm diğer top solo heroları:
aatrox, elise, irelia, malphite, vayne. Kısa kısa okudum yazdıklarını yukardaki arkadaşların, yazılmayanları seçmeye çalıştım. Vayne'e laf edicek arkadaşlar olabilir burda açıklamicam şudur budur ama top soloda'da rahat bir şekilde oynanabiliyor bazı turnuva maçlarından görüyoruz bunu.

Insomniac
29/08/2013, 21:05
Arkadaş oyuna yeni başladığı için malp, elise,lissandra ve vayne pickleri şuan uygun değil bunlar zamanla olacak şeyler, lanede uzun kalabilmesini sağlayacak ve olası bir gang durumunda kaçış mekanizmaları olan herolar yeni başlayanlar için daha uygundur diye düşünüyorum.

YOLO322
29/08/2013, 22:27
Akali ile midde çok zorlanıyorum o yüzden top gidiyordum pasifi + ilk skilli ile melee champlere karşı çok etkili top lanede. Kaçış mekanizması olmasıda çok önemli değil junglerın ne zaman gang geliceği falan çok klasik tahmin edilebilir. Aradığım champ Wukong tarzı işte demiştim mobil ve kill alabilecek sanırım khazix en uygun ve renekton.

NightStalker
29/08/2013, 22:29
Bu arada doğru diyor Insomniac, şimdi güzel geliyorda ilerde kanser olacaksın gold ligin üzerine çıkana kadar. En mantıklısı TR harici bir serverda gold olup sonra hesabı taşımak.

YOLO322
29/08/2013, 22:35
Ben EU Westteyim bizim kafede ilkokul 5 e giden çocuk var TR serverında oynuyan illkokul 5 ya :) TR serverında olan olaylara hiç denk gelmedim EU da herkes gayet seviyeli arada çoluk çocuk çıkıyor ama inanılmaz nadir yani. Dotada yediğim flame in %1ini yemedim şu oyunda.

Insomniac
30/08/2013, 00:51
Ben EU Westteyim bizim kafede ilkokul 5 e giden çocuk var TR serverında oynuyan illkokul 5 ya :) TR serverında olan olaylara hiç denk gelmedim EU da herkes gayet seviyeli arada çoluk çocuk çıkıyor ama inanılmaz nadir yani. Dotada yediğim flame in %1ini yemedim şu oyunda.

Kanka normal oyun oynuyorsun o yüzden sıkıntı olmuyor sende :D Ranked girdiğin zaman bo3 bo5 maçlarında oyuna gelen trollere saydırınca görürüm seni, adama son maçım alırsam gold olacam dedim 3 arkadaş anında feedledi adamlar 0-25 filan oynadılar gelde sövme amk :Dd

YOLO322
30/08/2013, 01:02
Mantıken ranked oyunların daha kaliteli geçmesi lazım değil mi :) Şu anlattığın olayı anca türkler yapabilir zaten EUda böyle bir olayın yaşanma ihtimali yok bence.Adamlar benim nickimi YOLO görünce lütfen trolleme falan diyorlar sen beni dinle geç EU :)

NightStalker
30/08/2013, 01:39

Westteysen ak git bro. Bu arada turnuva falan girmek için TR ye geçme isteği oluşabilir ücretsizken ama yapma o hatayı. Yoksa mid 2, top2 jungle 2 no support ne demek bunları tadarsın. 31 Ekimde sezon bitecek, yeni sezonda gold-plat olmadan geçme sakın benden sana tavsiye. TR de yüksek ranklarda bile olabiliyor retard playerlar ama plattan sonra o kadar büyük sıkıntı olmuyor.

Edit: Şöyle açıp baktım sana champ söylemek için;

Aatrox: Yüksek regen,damage iyi kaçış ve yakalama mekanizmaları ve güçlü bir pasif.
Elise: 2 formundada çok uyumlu skilleri var, gene iyi kaçış ve yakalama mekanizmalarına sahip.
Garen: Ölümsüz işte manacost falan yok.
Irelia: Güzel mobility, vurdukça hp dolduran skill lanede rahatlatıyor falan. ("Better nerf irela" dedirtmiş işte)
J4: Pasifle süper damage, gene kaçma yakalam iyi, ultisi ile süper combolar yapılıyor zaten.
Jax: Ölümsüz işte buda atlayo zıplıyo bide.
Jayce: Çok zevkli hero, uzaktan süper harras, gang yediğinde adama slow+knock back yapıp hızını alıp kaçarsın falan.
Kayle: Görüşünü karizma zaten. Range splash, imba slow, ms+heal, ultisine diyecek yok.
Kennen: Haste skilli var, rahat harras, shuriken ile kolay last hit falan.
Kha'Zix: W heallıyo, slowudur zıplamasıdır çok iyi, birde çalıya girdikçe pasifin yenileniyor, yüksek damage+slow veriyosun pasfile.
LeeSin: Oyunun en zevkli herolarından, pasifi ve lifestealı lanede rahat tutunmanı sağlar.
Malphite: Al sana bir kaya, nereye dayarsan daya.
Nasus: Q ile sper farm + bi noktadan sonra mükemmel harras, %1561 slow, pasifle ölümsüz oluyon falan.
Pantheon: Mızrağı imba damage atıyo, pasifle tower dive falan olur.
Renekton: Ölmediği yetmiyormuş gibi bide öldürür.
Rengar: Çalının dibindesin top lanede atla dur işte. Heal falan var.
Riven: Aşk hero, güçlü top solo herşeyi güçlü xd
Shen: Ölümsüz, taa toptan bota 3 sn de gang atma + takımını kurtarma potansiyeli, lanede zaten canın azalmaz.
Singed: Borisin favori herosu. Adamı slowla tut geri at kendi ölüyo zaten, op.
Talon: Fazla picklenmemesine rağmen çok sağlam hero. Exhause alırsna pasifle işler çok kolay kill alırsın.
Teemo: Garip gelebilir ama iyi hero. Blind la creep aldırmayabilirsin, süper harras atarsın. 6 dan sonra gang yemen imkansız zaten.
Vladmir: Can çekiyon manacost yok işte daha ne istersin lanede kalmak için.
Volibear: Tam tokat herosu, ölümsüz tank olduğu yetmiyo bide adam kesiyon geri atma fear slow +speed herşeyi koymuşlar heroya.
Yorick: İstediğink adar harrasla 10snde canını geri topluyo zombileriyle, sonrada harraslıyo falan.
Zac: Mobil ve çok rahat farm, pasifiyle fb vermezsin falan filan.
Zed: Baktın range geldi kasamıyon, uzaktan shuriken at, pasifi zaten hayvan gibi vuramnı sağlıyo, karşındaki tank değilse 6 da kesersin, mobil falan.

Off başlarken bu kadar uzayacağını bilmiyodum ağladım bitirene kadar. Win almak istiyorsan:
-Renekton
-Yorick
-Nasus
-Volibear
Zevk istiyosan:
-LeeSin
-Jayce
-Riven
-Zed

Hadi GL&HF çok uğraştım oku bb.

Edit 2: Lan oha çok uzun olmuş :D kendimden utandım.

ilhan998
30/08/2013, 06:03
Low elo taşıyacaksan leesin, vlad, phanteon, kha'zix, kennen, renekton, nasus, riven ve jayce tavsiye ederim. Top laneyi başarılı bir şekilde domine edip snowbal gidebilirsin.

Zaphart
30/08/2013, 11:38
Aranızda ADC oynayn varmı gençler?Need ADC:o_o:

NightStalker
30/08/2013, 11:55
Aranızda ADC oynayn varmı gençler?Need ADC:o_o:

Ezreal ve vayne çok zevkli ve güçlü, draven Q su ile kule altında bile çok rahat farm, caitlyn muazzman range+ trapler ile kendini iyi koruyor ama mid gameden sonra ultisi çok useless, tanklar mermiye kafa atıyor rahatça. Twitch çok iyi birde.

Pr0.
30/08/2013, 12:30
Ezreal ve vayne çok zevkli ve güçlü, draven Q su ile kule altında bile çok rahat farm, caitlyn muazzman range+ trapler ile kendini iyi koruyor ama mid gameden sonra ultisi çok useless, tanklar mermiye kafa atıyor rahatça. Twitch çok iyi birde.

Yalnız adc oyuncusu arıyor sanırım adc herosu değil :p

NightStalker
30/08/2013, 13:13
Yalnız adc oyuncusu arıyor sanırım adc herosu değil :p

Banada ADC oynayanlardan hero tavsiyesi istiyor gibi geldi ama bakalım aslı neymiş :D

Ratz
30/08/2013, 13:26
Biri adc mi dedi?

Insomniac
30/08/2013, 14:17
Banada ADC oynayanlardan hero tavsiyesi istiyor gibi geldi ama bakalım aslı neymiş :D

Yanlış anlamışsın kanka adam support oynuyor yanına adc arıyor. :D

Zaphart
30/08/2013, 14:54
Evet adc arıyom ben.çok pro olsun çokta iyi olsun gelsin suplayayım XD

YOLO322
30/08/2013, 15:17
Westteysen ak git bro. Bu arada turnuva falan girmek için TR ye geçme isteği oluşabilir ücretsizken ama yapma o hatayı. Yoksa mid 2, top2 jungle 2 no support ne demek bunları tadarsın. 31 Ekimde sezon bitecek, yeni sezonda gold-plat olmadan geçme sakın benden sana tavsiye. TR de yüksek ranklarda bile olabiliyor retard playerlar ama plattan sonra o kadar büyük sıkıntı olmuyor.

Edit: Şöyle açıp baktım sana champ söylemek için;

Aatrox: Yüksek regen,damage iyi kaçış ve yakalama mekanizmaları ve güçlü bir pasif.
Elise: 2 formundada çok uyumlu skilleri var, gene iyi kaçış ve yakalama mekanizmalarına sahip.
Garen: Ölümsüz işte manacost falan yok.
Irelia: Güzel mobility, vurdukça hp dolduran skill lanede rahatlatıyor falan. ("Better nerf irela" dedirtmiş işte)
J4: Pasifle süper damage, gene kaçma yakalam iyi, ultisi ile süper combolar yapılıyor zaten.
Jax: Ölümsüz işte buda atlayo zıplıyo bide.
Jayce: Çok zevkli hero, uzaktan süper harras, gang yediğinde adama slow+knock back yapıp hızını alıp kaçarsın falan.
Kayle: Görüşünü karizma zaten. Range splash, imba slow, ms+heal, ultisine diyecek yok.
Kennen: Haste skilli var, rahat harras, shuriken ile kolay last hit falan.
Kha'Zix: W heallıyo, slowudur zıplamasıdır çok iyi, birde çalıya girdikçe pasifin yenileniyor, yüksek damage+slow veriyosun pasfile.
LeeSin: Oyunun en zevkli herolarından, pasifi ve lifestealı lanede rahat tutunmanı sağlar.
Malphite: Al sana bir kaya, nereye dayarsan daya.
Nasus: Q ile sper farm + bi noktadan sonra mükemmel harras, %1561 slow, pasifle ölümsüz oluyon falan.
Pantheon: Mızrağı imba damage atıyo, pasifle tower dive falan olur.
Renekton: Ölmediği yetmiyormuş gibi bide öldürür.
Rengar: Çalının dibindesin top lanede atla dur işte. Heal falan var.
Riven: Aşk hero, güçlü top solo herşeyi güçlü xd
Shen: Ölümsüz, taa toptan bota 3 sn de gang atma + takımını kurtarma potansiyeli, lanede zaten canın azalmaz.
Singed: Borisin favori herosu. Adamı slowla tut geri at kendi ölüyo zaten, op.
Talon: Fazla picklenmemesine rağmen çok sağlam hero. Exhause alırsna pasifle işler çok kolay kill alırsın.
Teemo: Garip gelebilir ama iyi hero. Blind la creep aldırmayabilirsin, süper harras atarsın. 6 dan sonra gang yemen imkansız zaten.
Vladmir: Can çekiyon manacost yok işte daha ne istersin lanede kalmak için.
Volibear: Tam tokat herosu, ölümsüz tank olduğu yetmiyo bide adam kesiyon geri atma fear slow +speed herşeyi koymuşlar heroya.
Yorick: İstediğink adar harrasla 10snde canını geri topluyo zombileriyle, sonrada harraslıyo falan.
Zac: Mobil ve çok rahat farm, pasifiyle fb vermezsin falan filan.
Zed: Baktın range geldi kasamıyon, uzaktan shuriken at, pasifi zaten hayvan gibi vuramnı sağlıyo, karşındaki tank değilse 6 da kesersin, mobil falan.

Off başlarken bu kadar uzayacağını bilmiyodum ağladım bitirene kadar. Win almak istiyorsan:
-Renekton
-Yorick
-Nasus
-Volibear
Zevk istiyosan:
-LeeSin
-Jayce
-Riven
-Zed

Hadi GL&HF çok uğraştım oku bb.

Edit 2: Lan oha çok uzun olmuş :D kendimden utandım.

Ahahaha sağol bilgiler için :) Renekton aldım ilk maç karşıma teemo geldi zorladı baya ağır tank kastım bakalım şimdi birdaha oynucam biraz dmg kasıyım. Burada lee sin var bendede hiç top gitmedim hiç top giden lee de görmedim ya iş yapıyormu?

NightStalker
30/08/2013, 15:30
Ahahaha sağol bilgiler için :) Renekton aldım ilk maç karşıma teemo geldi zorladı baya ağır tank kastım bakalım şimdi birdaha oynucam biraz dmg kasıyım. Burada lee sin var bendede hiç top gitmedim hiç top giden lee de görmedim ya iş yapıyormu?

Fazlca yetenek gerektirdiği için tercih etmiyorlar, çok iyi iş yapar top kasan leesin.

YOLO322
31/08/2013, 04:08
Renekton :)

5696

Zaphart
31/08/2013, 12:42
Renekton :)

5696

sarma sigara içen kız xd