PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell Superonline Dota 2 Turnuvası geliyor!

kuntiger
29/08/2013, 15:58
http://www.merlininkazani.com/images/games/7217/97.jpg

Turkcell Superonline ana sponsorluğunda Merlin’in Kazanı tarafından düzenlenen oyun turnuvası için başvurular başladı. Türkiye’nin dört bir yanından DotA 2 oyuncularının katılımına açık turnuva için başvurular 31 Ağustos Cumartesi gününe kadar sürecek. Online elemeler sonucunda finale kalanlar 21-22 Eylül tarihlerinde Turkcell Superonline’ın İstanbul’daki merkezinde düzenlenecek “Büyük Final’de” birincilik için yarışacak. Ayrıca final günü Anime, film ve oyun karakterlerinin canlandırılacağı cosplay yarışması, büyük finale karnaval havası katacak.

Türkiye’yi dünya ile aynı anda fiber internet ile tanıştıran Turkcell Superonline ana sponsorluğunda Merlin’in Kazanı tarafından düzenlenen DotA 2 Oyun Turnuvası, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyunseverlerin heyecanını en üst seviyeye taşıyacak.

Birinci aşaması çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek oyun turnuvasında eleme karşılaşmaları
1 Eylül Pazar günü başlıyor. Turnuvaya katılmak isteyenlerin tek yapmaları gereken 5 kişiden oluşan takımlarıyla TRDota.net sitesindeki turnuva sayfasında yer alan formu doldurmak. Turnuvaya dahil olanlar, maçları ve program akışını site üzerinde oluşturulacak özel sayfa üzerinden rahatlıkla takip edebiliyor.

“Büyük Final” 22 Eylül’de!
DotA 2 oyun turnuvasında katlanarak yükselen heyecanın ardından büyük final 21-22 Eylül 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en iyi oyuncularından oluşan 8 takım Turkcell Superonline’ın İstanbul’daki genel merkezinde bir araya gelerek birincilik için yarışacak. Oyunseverler hem online elemeleri hem de büyük final maçlarını canlı yayınla Merlin’in Kazanı web sitesi üzerinden izleyebilecek.

Earthshaker’lar, Drow Ranger’lar büyük finali basacak
Finalin ikinci günü anime, film ve oyun karakterlerinin kostümleriyle gelecek cosplayerların katılımıyla renklenecek. En başarılı cosplayerların seçileceği Cosplay Yarışması, en iyi taklitlerin belirleneceği DotA 2 ses yarışması ve DotA 2 bilgi yarışması ile “Büyük Final” bol ödüllü ve eğlenceli bir karnavala dönüşecek.

http://www.merlininkazani.com/images/games/7217/94.jpg

Birincilere oyunseverlerin tercihi Arma Venes bilgisayar!
Büyük finalin ardından birinciliği kazanan takım oyun konusunda iddialı PC’lerden olan Arma Venes 13 I7, 650Ti, 8GB bilgisayar kazanacak. İkinci olan takıma Viewsonic VX2753 oyuncu monitörü, üçüncü olan takıma ise Razer Blackwidow Ultimate Gaming Keyboard 2013 hediye edilecek.

TURNUVAYA KATILMAK İÇİN GEREKEN BAŞVURUYU BURADAN (http://www.trdota.net/turnuvadetay/23)YAPABİLİRSİNİZ!

WeRdeR WeReMeM
29/08/2013, 16:10
Böyle bir şirkete böyle bir ödül pek yakışmamış ama genede güzel organizasyon :)

Burakula
29/08/2013, 16:35
organizasyon renkli ve çok güzel. Ödüller de katılım oldukça artıcaktır sonuçta bunlar potansiyeli denyip görme amaçlı turnuvalar bana göre:) izleyici katılımcı ve kaliteye göre devamı daha iyi şekilde gelir ya da gelmze.

en çok hoşuma giden de turnuvanın bir internet kafe de değil genel merkezde yapılcaka olması, Oyunculara ayrı bir heyecan ve hava katar belki yurtdışındaki arenalar gibi olmaz ama gene de internet kafeden iyidir:D

Axé Capoeira
29/08/2013, 17:06
Katılan takımlara başarılar eğer elemeleri geçersek bizde orada olucaz bu arada kuntay o Razor değil Razer her yerde yanlış yazılmış ödül =)

kuntiger
29/08/2013, 17:18
Teşekkür ederim, düzeltiyorum şimdi:)

YOLO322
29/08/2013, 17:37
Ödülün para olması lazım para.

ViktorReznov
29/08/2013, 20:11
Türkiye'de Dota; daha da önemlisi profesyonel oyunculuk ve e-sports gelişiyor mu ne :)

WeRdeR WeReMeM
29/08/2013, 21:53
Türkiye'de Dota; daha da önemlisi profesyonel oyunculuk ve e-sports gelişiyor mu ne :)

Bundan sonra gelişecek gibi bence de :)

Nighthawk
29/08/2013, 22:20

Türkiye'de profesyonel Dota gelişmiyor. Organizasyonlara, organizatörlere bakıyorum; gelişiyorlar, emek harcayıp güzel şeyler ortaya koyuyorlar. Katılan takımlara bakıyorum, turnuvaya katılmak için turnuva öncesi kurulan takımlar ya da eski olmasına rağmen küçük düşünen, ciddiyetten uzak takımlar. Profesyoneliz diyen ortalama bir takımın kadrosu 2 turnuva arasında aynı kalamıyor. Kuntiger'in röportajını izliyorum, gerek konuşması gerek soruları çok profesyonel; cevap veren oyunculara bakıyorum profesyonellikten eser yok. Normalde önce oyuncu kitlesi nitelik ve nicelik bakımından büyür ve gelişir, daha sonra turnuvalar gelir; bizde tam tersini yapmaya çalışıyoruz. Organizatörlerin teşekkürü haketmesinin yanında, oyuncu kitlesi bunu hakeder davranışı göstermiyor bence.

Ayrıca daha önce bir turnuva konusunda yazdığım gibi, izleyici kitlesi de katılımcılar kadar önemli, hatta daha önemli bir şey. Özellikle twitch üzerinden izleyici sayıları bana hala yetersiz geliyor. Profesyonelliğin gelişmesi için bu artmalı, arttırmalıyız.

canifeto12
29/08/2013, 22:32
şeytan diyor gir turnuvaya ama kazanama

canifeto12
29/08/2013, 22:33
Türkiye'de profesyonel Dota gelişmiyor. Organizasyonlara, organizatörlere bakıyorum; gelişiyorlar, emek harcayıp güzel şeyler ortaya koyuyorlar. Katılan takımlara bakıyorum, turnuvaya katılmak için turnuva öncesi kurulan takımlar ya da eski olmasına rağmen küçük düşünen, ciddiyetten uzak takımlar. Profesyoneliz diyen ortalama bir takımın kadrosu 2 turnuva arasında aynı kalamıyor. Kuntiger'in röportajını izliyorum, gerek konuşması gerek soruları çok profesyonel; cevap veren oyunculara bakıyorum profesyonellikten eser yok. Normalde önce oyuncu kitlesi nitelik ve nicelik bakımından büyür ve gelişir, daha sonra turnuvalar gelir; bizde tam tersini yapmaya çalışıyoruz. Organizatörlerin teşekkürü haketmesinin yanında, oyuncu kitlesi bunu hakeder davranışı göstermiyor bence.

Ayrıca daha önce bir turnuva konusunda yazdığım gibi, izleyici kitlesi de katılımcılar kadar önemli, hatta daha önemli bir şey. Özellikle twitch üzerinden izleyici sayıları bana hala yetersiz geliyor. Profesyonelliğin gelişmesi için bu artmalı, arttırmalıyız.

yayın sırasından bi tane item vericez desek herkes izler bak buda benden bi öneri

Burakula
29/08/2013, 22:46

nh hazır konulara el atmaya tekrar başlamışken şöyle (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19350-6-79-De%C4%9Fi%C5%9Fim-Fikirleri/page7?p=207624#post207624) konuları da alakasız saldırlardan bir temizleyip adam ediversen? Çoluk çocukla uğraşmaktan dota tartışamaz olduk:)

bu arada çok doğru tespit konuya bak diye yalakalık etmiyorum:D

ViktorReznov
29/08/2013, 23:22
Ufaktan gelişiyor işte hiç yoktan iyidir şimdilik :)

Lsx
29/08/2013, 23:54
Avea Lol'e sponsor olmuşken karşı bir atak gibi geldi bana ? Bu arada HON'de Türkiye serverı açıp oyunu Türkçe yapıcakmış. Bunun da haberini yapabilirdiniz Diablo varken bu haber de olmalı sitede.

hohmlec
29/08/2013, 23:57
Takım arayanlar için Troll is Coming

Nighthawk
29/08/2013, 23:59
Diablo varken bu haber de olmalı sitede.

Sebep?

Diablo kadar popüler bir oyunlar, HoN kadar sıradan bir oyunu nasıl kıyasladınız onu bile anlamadım.

Lsx
30/08/2013, 00:09
Sebep?

Diablo kadar popüler bir oyunlar, HoN kadar sıradan bir oyunu nasıl kıyasladınız onu bile anlamadım.
Moba olduğu için dedim. Önemli olan popülerlik mi şimdi :( Sonuçta Dotaya en çok benziyen oyun HON ve yeni bir arayış içinde olan insanlar olabilir. Lol'ün yama notları varken böyle önemli bir haber sırf popülarite yüzünden mi yabana atılıyor şimdi ? En azından şirket Türkiye'ye önem vermiş. Ha sebebi farklıdır bilemem ama MOBA adına önemli bir gelişme bence.

Nighthawk
30/08/2013, 00:52
MOBA Riot'un icat ettiği bir terim ve dotacılar mobadan nefret eder. Biz Action RTS diyoruz :P

Raichoxunrefleksleri
30/08/2013, 00:53
MOBA Riot'un icat ettiği bir terim ve dotacılar mobadan nefret eder. Biz Action RTS diyoruz :P

O.o DotA dışında Action RTS oynamama rağmen ben de Moba diyordum hep :o_o:

NightStalker
30/08/2013, 01:32
Moba olduğu için dedim. Önemli olan popülerlik mi şimdi :( Sonuçta Dotaya en çok benziyen oyun HON ve yeni bir arayış içinde olan insanlar olabilir. Lol'ün yama notları varken böyle önemli bir haber sırf popülarite yüzünden mi yabana atılıyor şimdi ? En azından şirket Türkiye'ye önem vermiş. Ha sebebi farklıdır bilemem ama MOBA adına önemli bir gelişme bence.

O Borispis' in özel ilgi alanı diye var, yoksa lol kötü oyun.

Lsx
30/08/2013, 01:34
Tamam Action RTS yazdım farzet. O kadar yazdıklarımdan bu ufak detaya mı takıldın sadece :D Ben de Şöyle olduğu için böyle yaptık, gerek duymadık tarzı açıklama beklemiştim oysaki :(

Nighthawk
30/08/2013, 03:33
Tamam Action RTS yazdım farzet. O kadar yazdıklarımdan bu ufak detaya mı takıldın sadece :D Ben de Şöyle olduğu için böyle yaptık, gerek duymadık tarzı açıklama beklemiştim oysaki :(

Detaya takılmadım, espri yapmak istemiştim. Ama action rts vs. moba kapışmasını bilen pek yokmuş meğer aramızda.

Açıklama yapmamızı gerektirecek bir durum yok, ama yapayım. Diablo 3 HoN'dan daha fazla dikkatimizi çeken bir oyun, o yüzden onun haberi var ve HoN'un yok. GameHonor moba veya action rts veya dota benzeri oyunların sitesi değil. Sitemizden en çok ilgilenilen oyunun açık ara farklı Dota 2 olması, HoN'la, dotaya benzediği için ilgilenilmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Dota 2'yle istikrarlı olarak ilgilenmekle beraber diğer oyunlar açısından daha rastgele davrandığımızı kabul edebilirim, ancak bu rastgelelik popülerlikle örtüşmüyor değil. Bunu zaten sitemizin daimi takipçileri bilirler. Bugün Twitch'e de girerseniz, en çok izlenen oyunların LoL, Dota 2, Starcraft 2, WoW, Minecraft, Diablo 3 olduğunu görürsünüz. HoN ise oldukça gerilerde yer alıyor. Starcraft 2 oyuncularının Dota 2 ile, Dota 2 oyuncularının Diablo 3 ile ilgilendiğini görebiliyoruz. Yani evet, popülerlik türden daha önemli.

Kısacası Diablo 3'ün genişleme paketinin çıkıyor olması dikkatimizi çekti, önemli bulduk ve haberini yaptık; HoN'un Türkçe dil desteği çıkaracak olmasını önemsemedik. Sadece haber sitesi değiliz, aktif bir forumumuz var. "Diablo varken bu da haber olmalı sitede" demeden önce, eğer bu konunun önemli olduğunu, üzerinde konuşulması gerektiğini düşünüyorsanız foruma kendiniz başlık açabilirdiniz. Hatta şu an da açabilirsiniz ve LoL ve Dota 2'de uzun süredir Türkçe desteği varken, halihazırda küçük bir oyuncu kitlesi olan HoN'a Türkçe desteği gelmesinin etkisi ne olur o başlık içinde tartışabiliriz.

Turkcell Superonline Dota 2 Turnuvası konusunu da piç ettik bu arada, farkındayım.

Sercan<Michaell>
30/08/2013, 12:29
Detaya takılmadım, espri yapmak istemiştim. Ama action rts vs. moba kapışmasını bilen pek yokmuş meğer aramızda.

Açıklama yapmamızı gerektirecek bir durum yok, ama yapayım. Diablo 3 HoN'dan daha fazla dikkatimizi çeken bir oyun, o yüzden onun haberi var ve HoN'un yok. GameHonor moba veya action rts veya dota benzeri oyunların sitesi değil. Sitemizden en çok ilgilenilen oyunun açık ara farklı Dota 2 olması, HoN'la, dotaya benzediği için ilgilenilmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Dota 2'yle istikrarlı olarak ilgilenmekle beraber diğer oyunlar açısından daha rastgele davrandığımızı kabul edebilirim, ancak bu rastgelelik popülerlikle örtüşmüyor değil. Bunu zaten sitemizin daimi takipçileri bilirler. Bugün Twitch'e de girerseniz, en çok izlenen oyunların LoL, Dota 2, Starcraft 2, WoW, Minecraft, Diablo 3 olduğunu görürsünüz. HoN ise oldukça gerilerde yer alıyor. Starcraft 2 oyuncularının Dota 2 ile, Dota 2 oyuncularının Diablo 3 ile ilgilendiğini görebiliyoruz. Yani evet, popülerlik türden daha önemli.

Kısacası Diablo 3'ün genişleme paketinin çıkıyor olması dikkatimizi çekti, önemli bulduk ve haberini yaptık; HoN'un Türkçe dil desteği çıkaracak olmasını önemsemedik. Sadece haber sitesi değiliz, aktif bir forumumuz var. "Diablo varken bu da haber olmalı sitede" demeden önce, eğer bu konunun önemli olduğunu, üzerinde konuşulması gerektiğini düşünüyorsanız foruma kendiniz başlık açabilirdiniz. Hatta şu an da açabilirsiniz ve LoL ve Dota 2'de uzun süredir Türkçe desteği varken, halihazırda küçük bir oyuncu kitlesi olan HoN'a Türkçe desteği gelmesinin etkisi ne olur o başlık içinde tartışabiliriz.

Turkcell Superonline Dota 2 Turnuvası konusunu da piç piç piç piç piç ettik bu arada, farkındayım.

çok ayıp çok :D

Lsx
30/08/2013, 12:47

Turkcell Superonline Dota 2 Turnuvası konusunu da piç ettik bu arada, farkındayım.
Açıklama için teşekkürler. Dediğim gibi sadece bir öneri ve meraktı şimdi giderilmiş oldu. Konu açmayı düşündüm fakat arada kaynar gider dedim boşverdim :D

kuntiger
30/08/2013, 17:25
Turnuvaya gösterilen ilgiden ötürü, turnuva slot sayısı 256'ya yükseltilmiştir.

ilhan998
30/08/2013, 17:49
Türkiye'de dotayı ciddi bir şekilde oynayan yetenekli takımlar tahminimce çok az. Böyle bir turnuvanın olması açıkcası çok şaşırtıcı geldi.

Nighthawk
30/08/2013, 18:07
çok ayıp çok :D

"Piç etmek" TDK sözlüğünde de yer alan bir deyimdir.

Piç Sercan desem o zaman ayıp olurdu.

Berkantk
30/08/2013, 18:30

Piçte TDK da var.

Raichoxunrefleksleri
30/08/2013, 18:57
Piçte TDK da var.

Yazım yanlışları...

*** de TDK'de var.

canifeto12
30/08/2013, 19:33

bu yaptıgın boks macında " kurallarda bu hareket yok " dedikten sonra belta altı vurmak gibi bisey

Nighthawk
30/08/2013, 19:44
Piçte TDK da var.

Var tabi, önemli olan açıp anlamına bakmak :)

KEREEEEEEEEEEEM
30/08/2013, 20:00
O.o DotA dışında Action RTS oynamama rağmen ben de Moba diyordum hep :o_o:

Bi tane "ma" eksik kalmış.

Sebep?

Bu arada LoL ne kadar popüler olursa olsun Gamehonor gibi ana muhabbeti Dota olan bir forumda üstelik lol için neredeyse hiçbir etkinlik yokken yama notları paylaşılıyorsa HoN'un Türkçeye çevrilmesi bundan daha önemli bir gelişmedir.

Sonuçta lol oynayan biri gamehonora bakmaz dota oynamıyorsa, yama notları da resmi Türkçe olan bir oyunun içinde vardır zaten tamamen gereksiz bir başlık olmuş.

Demişken boris diablo konusunun altına kimse yorum yapmayınca iplenmek için açtı o başlığı. Bu düşüncemden neredeyse eminim. :)

Nighthawk
30/08/2013, 20:07
Demişken boris diablo konusunun altına kimse yorum yapmayınca iplenmek için açtı o başlığı. Bu düşüncemden neredeyse eminim. :)

LoL haberi Diablo 3'ten daha önce, emin halin buysa bittik :)

KEREEEEEEEEEEEM
30/08/2013, 20:13
LoL haberi Diablo 3'ten daha önce, emin halin buysa bittik :)

Starcraftla karıştırdım :) O konudan çok kısa süre sonra LoL konusu açıldı.

Bu arada HoN'u kim Türkçeye tercüme edecek ne zaman edecek öyle bir haber bulamadım?

Eğer varsa böyle bir şey "LoL Yama Notları"ndan daha da önemli olmalı ana sayfada olması için.

Sercan<Michaell>
30/08/2013, 20:22
Nh admin olsam seni banlardım :D

http://www.youtube.com/watch?v=63tFlOR-a5c

0.50 den itibarn lütfen :D

sehnoc
30/08/2013, 21:44
bizim oturduğumuz yere superonline gelmedi daha ben şimdi turnuvaya katılamıycam mı :(