PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nerfhammer

BorisPeace
31/08/2013, 22:02
TI3'ün problemli kahramanlarından birkaçına, güçlü yanlarını etkilemeyecek nerfler silsilesi. Bakalım fikirler hakkında neler düşünüyorsunuz?

Batrider
Sticky Napalm artık sadece düşman birimleri etkileyecek.

Lifestealer
Infest, düşman ünitelere kullanılmadığında hasar vermeyecek.

Gyrocopter
Call Down mana bedeli: 125 -> 150/200/250

Outworld Devourer
Arcane Orb hasarı: %6/%7/%8/%9 -> %4/%5/%6/%7

Visage
Soul Assumption ilk 20 hasarı kaldırıldı. Stack başına hasarı 65'ten 70'e yükseltildi.
ya da
Cloak armor değeri 1/2/4/5'ten 1/2/3/4'e düşürüldü.

Meepo
Artık rengi mor.

5 adet nerf, bir tanede mega buff, böylece daha çok Meepo görebiliriz oyunlarda.

vigNerd
31/08/2013, 22:08
-Sticky napalm herolara etki etmez demek istedin yanlış anlamadıysam böyle bişey olursa hero çöp olur.
-Herolardan çıkınca hasar vermemesi daha mantıklı.
-Early- Mid için güzel nerf.
-Mantıklı ama bence asıl nerflenmesi gereken astral.
-Hala op :D

L2ebel
31/08/2013, 22:47
OD Hala Mid'in kralı gibi duruyor karşısında durmak zor gibi

Raichoxunrefleksleri
31/08/2013, 22:55
Alchemist kesinlikle eklenmeli ağır nerfler listesine. Onun dışında Weaver'a birkaç minor nerf getirilebilir.

6.79'da gerçekleşmesine kesin gözüyle baktığım bir değişiklik var: (Icefrog, Playdota Topluluğunun söylediklerine önem veriyor. Birçok konuda gördüm bu buff'ı. Benim de çok istediğim bir buff)

Phantomm Assassin:

-Phantom strike büyü bağışıklığı olan birimler üzerinde artık kullanılabilir hale geldi.

Burakula
31/08/2013, 23:10
-Batrider için napalmin kreblere yarı etkimesini düşünmüştüm ama daha sonra farkettim ki bu onun mid ve hardline farm kapasitesini baya fazla düşürüyor. Seninki daha güzel olmuş.

-naix bomb taktiğini direk nerflemek, hmm. Bana kalırsa naixin bu özelliği ana özelliği olsa daha iyi, rage odaklı değil ulti odaklı bir hero haline gelsin ve herolarla sinerji oluşturmaya devam etsin. Bu benim fikrim.

-OD: aslında benim istediğim genel bir remake bu heroya:) fazla full damage geliyor bana. Şimdiki haliyle kalıcaksa seninki mantıklı.

-gyrocopter: call downun damage miktarını biraz arttırıp yavaşlatmasını azaltmak aklımdaydı daha early bir skill olması için. seninkisi mid game deki etkinliğini düşürüyor sanki diğerlerine pek dokunmuyor gibi. Bilemedim:)

Nymphe
31/08/2013, 23:13
Od'nin aurasi bir şekilde nerf yese yeterli. Ya abi 4 levelden sonra bir hero sınırsız mana döngüsüne giremez ya sikerler öyle işi.

BorisPeace
31/08/2013, 23:40
-Sticky napalm herolara etki etmez demek istedin yanlış anlamadıysam böyle bişey olursa hero çöp olur.

Sadece düşmanları birimleri etkileyecek = düşman olmayan birimleri etkilemeyecek = tarafsızları etkilemeyecek

"Infest, düşman ünitelere kullanılmadığında hasar vermeyecek." dedim çünkü dost ünitelerden ya da kahramanlardan çıktığında HP yenilemiyor ve çıktığı üniteyi öldürmüyor.

vigNerd
31/08/2013, 23:43
Sadece düşmanları birimleri etkileyecek = düşman olmayan birimleri etkilemeyecek = tarafsızları etkilemeyecek

"Infest, düşman ünitelere kullanılmadığında hasar vermeyecek." dedim çünkü dost ünitelerden ya da kahramanlardan çıktığında HP yenilemiyor ve çıktığı üniteyi öldürmüyor.

Anladım.
Batrider nerfi olabilir ama ben şahsen olmasını istemem oyunda jungle kasabilen çok az hero var çünkü.
Infest'te ne kastettiğini anladım senin dediğin + benim dediğim olsun o zaman :D

Burakula
31/08/2013, 23:46

ama naixin değiştirdiğin bu özelliği naix bomb taktiklerine doğrudan etki etmiş oluyor. Sen onu en iyisi dost birimden çıkarken de hafif yararak çıkıyor parçalar da etrafa zarar veriyomuş gibi düşün bence:D Ya naixe bence ya stat nerf ya rage'e nerf lazım fazla "sal kessin" tarzında o yönden.

edit:infest dost brimden çıkarken çıktığı birime biraz hasar verirse de mantıklı olabilir:)

ViktorReznov
31/08/2013, 23:50
Gyronun 3. skiline damage düşürme falan lazım, ultisine nerfin dışında.

vigNerd
31/08/2013, 23:51
ama naixin değiştirdiğin bu özelliği naix bomb taktiklerine doğrudan etki etmiş oluyor. Sen onu en iyisi dost birimden çıkarken de hafif yararak çıkıyor parçalar da etrafa zarar veriyomuş gibi düşün bence:D Ya naixe bence ya stat nerf ya rage'e nerf lazım fazla "sal kessin" tarzında o yönden.

edit:infest dost brimden çıkarken çıktığı birime biraz hasar verirse de mantıklı olabilir:)

İnti azaltılıp Rage Manacostu artırılabilir.

Dante_TR
01/09/2013, 00:01
Naixin nerfi biraz fazla olmuş sanki biraz statlara veya skillerin mana costlarına yönelik daha iyi olabilir çokta op bi hero değil bence .

HolyPesimist
01/09/2013, 04:51
Batridera güzel bir nerf lazım arkadaşlar her oyun kesin banlanan veya picklenen bir herodan bahsediyoruz bende sticky napalmın hero olmayan ünitelere karşı damage azalsın demiştim boris tamamen kaldırılmasından yana :D

BorisPeace
01/09/2013, 04:56
bende sticky napalmın hero olmayan ünitelere karşı damage azalsın demiştim boris tamamen kaldırılmasından yana :D

Wut o.o

HolyPesimist
01/09/2013, 05:02
Ben,önceki konuda Stick Napalm'ın hero olmayan ünitelere %50 hasar vermesini söylemiştim.Sen hiç hasar vermeyecek demişin bende diyorum ki ağır kacmaz mı ? :S

FeedGuaranteed
01/09/2013, 11:08
Gyronun flak cannon hep 5 atak/15 sn olsun damagei %40-60-80-100 olsun aoe de 1000den 800e falan düşsün

AxeW
01/09/2013, 11:31
Gyronun flak cannon hep 5 atak/15 sn olsun damagei %40-60-80-100 olsun aoe de 1000den 800e falan düşsün

Gyroya nerften çok buff gibi olmuş bir kombatta 2 kere atabilir bu skilli bu cdyle. Bence 2/3/4/5 olsun atakları cd de 25 te kalsın

FeedGuaranteed
01/09/2013, 11:35
arkadaşım cdsine dokunmadım zaten 5 atak ya da 15 sn sürecek işte

KEREEEEEEEEEEEM
08/09/2013, 20:41
Meepo
Artık rengi mor.

Meeponun beyaz mendilli itemi satılmaz ki o zaman '-'

g0ldm00n
10/09/2013, 13:53
Visage ve Timbersaw'a sağlam bir nerf gelmesi gerekiyor bence . Timbersaw'un whirling death skillindeki stat silme olayı kaldırılıp sadece agaç kesince değil de her zaman pure dmg vurması ayarlanmalı . Yada bunun yerine reactive armorun stack sayısı yada stacklerinin degeri azaltılmalı . Early ve mid gamede inanılmaz durable ve saglam bi nuker , skilleri pure oldugu ve stat sildiği için de late gamede de nuker özelliğini koruyor , oyundaki tek imba diyebileceğim hero . Visage oyunun ilk snyesinden itibaren çok iyi bir nukeu var ve mid gamede familiarların stun/burst dmgi ve soul assumption sayesinde support ve zayıf semicarryleri anında eritebiliyor , ayrıca early ve midde gravekeeper's cloak sayesinde cok tanky . Soul assumptiona yada familiarların dmgına bir nerf getirilmeli ve bunun üstüne de gravekeeper's cloakunun stacklerini geri kazanması için geçen süre uzatılmalı .

KEREEEEEEEEEEEM
10/09/2013, 14:24
Visage ve Timbersaw'a sağlam bir nerf gelmesi gerekiyor bence . Timbersaw'un whirling death skillindeki stat silme olayı kaldırılıp sadece agaç kesince değil de her zaman pure dmg vurması ayarlanmalı . Yada bunun yerine reactive armorun stack sayısı yada stacklerinin degeri azaltılmalı . Early ve mid gamede inanılmaz durable ve saglam bi nuker , skilleri pure oldugu ve stat sildiği için de late gamede de nuker özelliğini koruyor , oyundaki tek imba diyebileceğim hero . Visage oyunun ilk snyesinden itibaren çok iyi bir nukeu var ve mid gamede familiarların stun/burst dmgi ve soul assumption sayesinde support ve zayıf semicarryleri anında eritebiliyor , ayrıca early ve midde gravekeeper's cloak sayesinde cok tanky . Soul assumptiona yada familiarların dmgına bir nerf getirilmeli ve bunun üstüne de gravekeeper's cloakunun stacklerini geri kazanması için geçen süre uzatılmalı .

4 istifi oluyor cloak ın. Bu da nyx ve lanaya gibi herolardan tek yemesini engelliyo çok imba bi skill değil. ancak 2. skilinin cdsi level arttıkça azalsa daha iyi olur.