PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 Linç Oyunu #2

Sayfa : [1] 2

BorisPeace
04/09/2013, 00:15
1. Gün

Kahramanlarımız, yeni bir günün ışıkları ile uyanırlar ve toplanmak için köyün meydanına doğru giderler. Köy meydanında toplanan 15 kişi vardır, halbuki Radiant kahramanlarının aldığı habere göre burada sadece 9 kişi olmalıydı. Aralarında 6 adet Dire olduğunu farkeden kahramanlar, herkese inceleyen gözlerle bakmaya başlarlar. Yine de, Radiant için iyi haberler de yok değildir. Dire kahramanları da köye yeni geldikleri için birbirlerini henüz tanımamaktadırlar. Buluşacakları gizli yer belli olsa da, Radiant kahramanlarının dikkatini çekmemek için gün boyunca köy meydanında kalmalıdırlar. Ancak gece olduğunda diğer 5 Dire kahramanının kimliğini öğrenebileceklerdir.

Şu 15 kişi bir süre diğerlerini inceler:

Lexsarko
Tomoyo Sakagami
arpharazon
WeRdeR WeReMeM
Krizalid
Latyos
Sercan<Michaell>
ByWooHooo
Nighthawk
HelioS
Pr0.
geb555
NightStalker
Aerogel
Simita

Sessizlik bir süre devam eder. Kahramanlar birbirlerini incelemektedir. Aslında Radiant kahramanlar ve Dire kahramanlar aynı şeyi yapmaktadırlar: Kimlerin Dire olduğunu anlamaya çalışmak. Radiantlar düşmanlarını ararken, Dire takımı ise dostlarının kim olduğunu anlamaya çalışmaktadırlar. İşte bu sesssizlik devam ederken, kahramanlardan biri artık zamanın geldiğini düşünür ve konuşmaya başlar.

1. Gün 05/09/2013 tarihinde, 20:00 saatinde sona erecektir. Sonrasında ise 6 saatlik bir gece süreci başlayacaktır.

Krizalid
04/09/2013, 00:20
Oyunun konsepti ve kuralları:

http://www.gamehonor.com/showthread.php/19380-Ba%C5%9Fvuru-DLO-2

Nighthawk
04/09/2013, 00:28
Boris son dakikada beni de soktu hayırlı olsun. Wild guess = Nighthawk has been lynched in the first minute.

Simita
04/09/2013, 00:37
İyi oyunlar dileyeyim önce, şu ara bol yolculuk yapıyorum umarım afk olmam uzun süre :/

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 00:56
Selam.

HelioS
04/09/2013, 01:22
Herkese başarılar.

Aerogel
04/09/2013, 02:13
gl & hf

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 08:59
Günaydın dostlar dejavu yaşıyor gibiyim sanki bu anı daha önceden yaşadım. Uykusuz kaldım herhal :)

Krizalid
04/09/2013, 09:01
Günaydın dostlar dejavu yaşıyor gibiyim sanki bu anı daha önceden yaşadım. Uykusuz kaldım herhal :)

Gözünü sevim bu sefer Chen olma :DD

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 09:04
Gözünü sevim bu sefer Chen olma :DD

Hayır. Chen ben değilim haşa.

Krizalid
04/09/2013, 11:45
Diyorum ki hazır yine birinci günden başlamışken, geçen el elimize yüzümüze bulaştırdığımız Chen/Omniknight kombinasyonunu bu el yapalım bari. Sırf bu taktiği öne attığı için Boris'i linç ettiniz geçen oyun ama adam masum köylü çıktı. Yaklaşımı meşruydu yani.

Chen çıkıp kendini ifşa etsin.

HelioS
04/09/2013, 12:41
Yine 2 kişi ben chen'im derse ne olacak? Bence daha iyi bi taktik geliştirilmeli. Herolar da güzel bu sefer.

Pr0.
04/09/2013, 12:48
Selam ben chen

KONYALIYOBAZ
04/09/2013, 13:45
Merhaba arkadaşlar. Umuyorum ki bu oyun geçen ki gibi olmaz ve biz kazanırız.

Fx
04/09/2013, 15:41
Chen'in girişi yine geçen oyun ki gibi aynı :/ .Yine 2 tane Chen çıkarsa lütfen dikkat edelim köy ahalisi geçen ki gibi düşünülmemiş-dikkatsizce atılmış bir adım sonumuz olabilir erkenden.

Krizalid
04/09/2013, 15:51
Yine 2 kişi ben chen'im derse ne olacak? Bence daha iyi bi taktik geliştirilmeli. Herolar da güzel bu sefer.

Tamam, ancak bu sefer daha fazla koruma var. Omniknight var, Vengeful Spirit var, hiç olmadı giriş çıkışlarda kimlik tespiti yapacak Clockwerk Goblin var. Dire kolay kolay Chen'e yaklaşamaz. Dire'dakiler henüz birbirlerini tanımıyor. Dolayısıyla planımıza ne kadar hızlı başlarsak o kadar iyi olur.

Şimdi soruyorum, Chen kim? Ya da Pr0., Chen mi?

Pr0.
04/09/2013, 16:16
Tabiki pr0. chen değil beyler forumun pro streamırından özendim bi deniyim bakıyım nasıl oluyo diye yanlış olmasın

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 16:18
Tabiki pr0. chen değil beyler forumun pro streamırından özendim bi deniyim bakıyım nasıl oluyo diye yanlış olmasın

inşallah birileri de bana özenmez :D Bence chen kendisini saklasın. Geceleri tof kullansın ve dire bulana kadar kendini açıklamasın. Ne zaman dire bulur onu açıklar biz onu linç ederiz dire çıkar o zmn chen oldugunu kanıtlayabilir.

Aerogel
04/09/2013, 16:39
Her ne kadar dire birbirini tanımıyor olsa da doğru Cheni bulmak bence imkansız. Daha tutarlı bir yol bulunmalı.

WeRdeR WeReMeM
04/09/2013, 17:38
İlk günden kim kimdir belli değil doğal olarak acele etmeyelim derim. Bu sefer kötülere kolay lokma olmadığımızı el birliği ile göstermemiz lazım.

Simita
04/09/2013, 21:22
Chen tabiki nightstalker :/

Lexsarko
04/09/2013, 21:57
Tamam, ancak bu sefer daha fazla koruma var. Omniknight var, Vengeful Spirit var, hiç olmadı giriş çıkışlarda kimlik tespiti yapacak Clockwerk Goblin var. Dire kolay kolay Chen'e yaklaşamaz. Dire'dakiler henüz birbirlerini tanımıyor. Dolayısıyla planımıza ne kadar hızlı başlarsak o kadar iyi olur.

Şimdi soruyorum, Chen kim? Ya da Pr0., Chen mi?

Clockwerk kimlik tespiti yapamıyor. Sadece ziyaret var mı onu görebiliyor. Bazı Radiant kahramanlarının dostlarını ziyaret edebildiğini unutmayalım.

Chen test of faith kullanarak Dire aramalı ve bulduğunda ifşa etmeli. Böylece hem onu koruyabilecek takım arkadaşlarının güvenini kazanır hem Chen'i tam verimli kullanmış oluruz hem de Chen'imizi yine yem etmeyiz.

Clockwerk ve Gondar'a da büyük iş düşüyor. Her gün ziyaretler konusunda bilgi sahibi olacaklar. Bence bu bilgilerini biraz bekleyip çok da geç olmadan paylaşmalılar.

WeRdeR WeReMeM
05/09/2013, 00:11
Yarın akşama kadar 2-3 bilgi toplasalar yeter aslında dediğin gibi geç olmadan paylaşsınlar bizde yolumuza bakalım.

Nighthawk
05/09/2013, 00:36
Yarın akşama kadar nasıl bilgi toplancak bilmediğim bir şey mi var? Ben oyunun noobuyum yardım pls.

Raichoxunrefleksleri
05/09/2013, 00:42
Ben de noob sayılırım, tank diye bir rol var mı buralarda? :D: D Beyler ben tanklıyım, tüm skillerini bana atsınlar siz de arkadan yardırın :D

Aerogel
05/09/2013, 00:59
Ben de noob sayılırım, tank diye bir rol var mı buralarda? :D: D Beyler ben tanklıyım, tüm skillerini bana atsınlar siz de arkadan yardırın :D

Ben heallarım seni, rush yapalım

WeRdeR WeReMeM
05/09/2013, 01:12
Benim beyin yandı gafam yanıyooooo gafammmmm. Taşşağamı bağladınız anlamadım ki :'(

Krizalid
05/09/2013, 01:20
Nighthawk eski Linç Oyuncularından bakmayın bu noob moob demelerine :D

Nighthawk
05/09/2013, 01:48
Nighthawk eski Linç Oyuncularından bakmayın bu noob moob demelerine :D

Mahkemede kanıtlar konuşur dostum.

HelioS
05/09/2013, 02:02
kanıt (http://euroturkiye.net/forum/showthread.php?70457-Oyun-Sonu-DotA-Lin%C3%A7-Oyunu-2/page3)
işsizim sanırım .s.s

BorisPeace
05/09/2013, 02:54
4) Oyun konusundaki herhangi bir iletiyi editlemek kesinlikle yasaktır. Bu oyun yalan ve kandırmaca üzerine kurulu olduğundan, kanıt devamlılığı için hiçbir ileti editlenmemelidir. Buna her türlü yazım hatası dahildir. Oyunun hostunun bilgisi dahilinde olmadan bir postu editleyen oyuncu mod-ölümü diye tabir ettiğimiz şey ile karşılaşacaktır.

Uyarım herkese.

WeRdeR WeReMeM
05/09/2013, 08:26
Günaydın radiant ailesi yok mu bir haber kimseden ?

Raichoxunrefleksleri
05/09/2013, 08:28
Günaydın radiant ailesi yok mu bir haber kimseden ?

Elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz maalesef :/ Geceye kadar bir şeyler yapmak gerek, ama yapabileceğimiz hiçbir şey yok.

Fx
05/09/2013, 12:26
Sessiz bekleyiş devam ediyor. İlk gece önemli kişileri kaybetmeyip 1-2 dire da belirlersek, köyümüzde kökünü kuruturuz dire'ın

WeRdeR WeReMeM
05/09/2013, 12:39
En ufak bir ip ucu bile yok ama nasıl belirlenecek peki

HelioS
05/09/2013, 12:48
Benim hala anlamadığım bi nokta var. Kimse birbirini tanımıyorken nasıl köyü savunabiliriz, linç oyu kullanmak zorunda mıyız? Geçen oyun ki gibi köye zarar vermeyelim.

WeRdeR WeReMeM
05/09/2013, 12:56
Emin olmadıkça oy kullanma taraftarı değilim yoksa köy harabeye dönüyor bir şekilde. Onun için ayrıntılı şekilde çalışmalar başlatılmalı hemen.

Fx
05/09/2013, 13:05
En ufak bir ip ucu bile yok ama nasıl belirlenecek peki
Şans eseri Chen 1 tane belirleyebilir. 0.4'ten biraz üstü gibi bir şansı var.

Benim hala anlamadığım bi nokta var. Kimse birbirini tanımıyorken nasıl köyü savunabiliriz, linç oyu kullanmak zorunda mıyız? Geçen oyun ki gibi köye zarar vermeyelim.
"Kimse" şeklinde oy kullanabilirsin

geb555
05/09/2013, 13:10
eğer böyle sessiz kalırsak dostlarımız akşamları dire a yenilecek :S

NightStalker
05/09/2013, 13:45
Hiçbirşey bilmiyorken oy kullanmak bencede çok sakıncalı, tamamen random olacak çünkü. Gece yeneteklerimizle edineceğimiz bilgilerin ardından stratejiler yürütmeye başlamalıyız. Unutmayın dire henüz birbirini tanımıyor yani ilk gece kimseyi yiyemeyecekler.

Simita
05/09/2013, 13:49
Kimse şeklinde oy kullanmak sakıncalı, bizden biri gidecek olsa bile en azından bir ipucu elde edeceğiz.

Simita
05/09/2013, 14:01
Kimse şeklinde oy kullanmak sakıncalı, bizden biri gidecek olsa bile en azından bir ipucu elde edeceğiz.

WeRdeR WeReMeM
05/09/2013, 15:19
Hiçbirşey bilmiyorken oy kullanmak bencede çok sakıncalı, tamamen random olacak çünkü. Gece yeneteklerimizle edineceğimiz bilgilerin ardından stratejiler yürütmeye başlamalıyız. Unutmayın dire henüz birbirini tanımıyor yani ilk gece kimseyi yiyemeyecekler.

Aynen öyle + Bh, Clock ve Rubick çok dikkatli olmalı dire tarafının ilk operasyonunda yada ilk birleşmesinde bu arkadaşlara güzel işler düşüyor. Mantıklı bir yaklaşımla güzel bir ip ucu bulabiliriz.

Sercan<Michaell>
05/09/2013, 15:23
Yoo dire gece yiyebilir. Gece konuşacaklar ve kimi yiyeceklerine karar verecekler.

Lexsarko
05/09/2013, 17:28
Ben ilk gece icin linc oyu kullanmama taraftariyim. Elimizde ipucu yokken linc kullanirsak 1 degil 2 kisi kaybederiz. Ilk gece sonunda gondar clock rubick ve chen elde ettikleri bilgilere gore dogrudan olmasa da dolayli olarak bizi yonlendirme yoluna gitmeli. Chen bu oyun biraz daha buyuk riskte cunku ancient apparition skill kullanarak olumunu kesinlestirebiliyor yani Omni yuzde yuz yeterli degil. Chenimiz belli oldugunda onu korumak asil olarak vengeful spirite dusuyor. Ancak bunlar icin erken daha.

Bu arada pek olasi degil ama direlar kendileri icin riskli de olsa bu gece birini linc ettirip aradan cikarmak icin rastgele oy kullanabilir ya da degisik bahanelerle linc oyu kullanmayi onerebilirler. Bunlara kulak asmayip sakin davranmamiz gerekiyor. Lutfen sadece sakin olun bu gecenin sonunda guclenerek cikacagiz.

Nighthawk
05/09/2013, 17:51
İlk gün zar atıp birini asmak köyümüzdeki adalet anlayışını derinden sarsar, köyü 250 yıl geriye götürür.

Fx
05/09/2013, 19:24
Kimse

BorisPeace
05/09/2013, 20:04
1. Gece

Ve böylece birinci gün sona erdi. Yanlış kişiyi öldürmekten çekinen kahramanlar, bugün kimseyi linç etmemeye ve gecenin neler getireceğini görmeye karar verdiler. Dire kahramanları ise evlerine gidiyormuş gibi yapıp, önceden belirlenmiş buluşma noktalarında gizlice toplandılar.

1. Gece, 6 Eylül 02:00'da sona erecek ve 2. gün başlayacaktır. O zamana kadar D2LO #2 konusu kapalı kalacaktır.

BorisPeace
06/09/2013, 02:05
2. Gün

Köyde, 2. kez gün ağarır. Köydeki kahramanlar sırayla evlerinden çıkarak köy meydanına doğru ilerlerler. Eğer korktukları şey olmuşsa, aralarından biri eksilecek demektir. Böylece Radiant ve Dire tarafındaki kahramanlar toplanırlar ve köy meydanında kimin eksik olduğunu anlamaya çalışırlar. Kısa bir süre sonra, herkes neler olduğunu anlamıştır.15 kişi de köy meydanında toplanmıştır. Aralarında eksik olan kimse yoktur.2. Gün 07/09/2013 tarihinde, 20:00 saatinde sona erecektir. Sonrasında ise 6 saatlik bir gece süreci başlayacaktır.

Nighthawk
06/09/2013, 02:08
Ow yeaaah

Simita
06/09/2013, 02:10
Wtf

Aerogel
06/09/2013, 02:15
Köy meydanında köy sakinlerini sayıp ve ölen olmadığını öğrenen NH'nin tepkisi

Ow yeaaah

KONYALIYOBAZ
06/09/2013, 02:16
Bütün mesajları okuduğumuzda herkes bugün linç oyu kullanılmamasını istemiş. 1 kişi dışında Simita. Elimize ipucu geçeceğini söylemiş ancak bir dostumuzu linç etme olasılığımız daha yüksek üstüne üstlük elimize geçecek bir ipucuda yok. Sanırım bir karışıklık çıkarmak istiyor. İzlemeye devam edeceğim.

Nighthawk
06/09/2013, 02:16
Köy meydanında köy sakinlerini sayıp ve ölen olmadığını öğrenen NH'nin tepkisi

Nope. Sabah gözlerini açıp hala hayatta olduğunu gören NH'nin tepkisi.

Aerogel
06/09/2013, 02:17
Bütün mesajları okuduğumuzda herkes bugün linç oyu kullanılmamasını istemiş. 1 kişi dışında Simita. Elimize ipucu geçeceğini söylemiş ancak bir dostumuzu linç etme olasılığımız daha yüksek üstüne üstlük elimize geçecek bir ipucuda yok. Sanırım bir karışıklık çıkarmak istiyor. İzlemeye devam edeceğim.

Ya da bu durumdan faydalanıp , hemen bir kurnazlık yaratıp köy halkımızdan birini hedef haline getirmek istiyorsun.

Aerogel
06/09/2013, 02:19
Nope. Sabah gözlerini açıp hala hayatta olduğunu gören NH'nin tepkisi.

Bunu bira ile kutlamaya ne dersin :D

Nighthawk
06/09/2013, 02:23
Bunu bira ile kutlamaya ne dersin :D

Beni sarhoş edip tenhaya çekmeye mi çalışıyosun hayırdır?

KONYALIYOBAZ
06/09/2013, 02:23
Ya da bu durumdan faydalanıp , hemen bir kurnazlık yaratıp köy halkımızdan birini hedef haline getirmek istiyorsun.

Kişisel yorumum bu. Değerlendirmesi size kalmış.

Aerogel
06/09/2013, 02:47
Beni sarhoş edip tenhaya çekmeye mi çalışıyosun hayırdır?

yok abi yanlış anladın :(

Raichoxunrefleksleri
06/09/2013, 02:49
Latyosa katılıyorum. Simita bizi kaosa sürüklemek istiyor.

Aerogel
06/09/2013, 03:03
Latyosa katılıyorum. Simita bizi kaosa sürüklemek istiyor.

Dire'n bu politikası tutmamalı.

Raichoxunrefleksleri
06/09/2013, 03:17
Dire'n bu politikası tutmamalı.

Kimmiş dire? Elimizde hiçbir bilgi yokken, "Bence random linç edelim." diyen simita mı, yoksa kanıtlarla onun apaçık bir dire olduğunu söyleyen biz mi?

geb555
06/09/2013, 03:32

Wtf

rastgele linç edelim
kimse ölmeyince WTF tepkisi (Templar assasin i yemeğe çalıştılar herhalde)

Simita ya dediklerinin farkında olmayan masum(NightStalker olayından sonra böyle şeylere inanmaya başladım)
yada kafa karıştırmaya çalışıyo ve beceremiyo

Aerogel
06/09/2013, 03:43
Kimmiş dire? Elimizde hiçbir bilgi yokken, "Bence random linç edelim." diyen simita mı, yoksa kanıtlarla onun apaçık bir dire olduğunu söyleyen biz mi?

simita köy halkından biri hakkında fikir sahibi olmak için böyle bir fikir sundu ortaya. bu onun dire olduğunu kanıtlamaz bence. ama 2. güne başlar başlamaz sen ve latyos'n böyle bir fikri savunması bence daha çok kafa karıştırıyor.

Nighthawk
06/09/2013, 03:49
simita köy halkından biri hakkında fikir sahibi olmak için böyle bir fikir sundu ortaya. bu onun dire olduğunu kanıtlamaz bence. ama 2. güne başlar başlamaz sen ve latyos'n böyle bir fikri savunması bence daha çok kafa karıştırıyor.

Köy halkından biri hakkında fikir sahibi olmak derken önce öldürüp sonra aa radiantmış/diremış demeyi mi kastediyorsun?

geb555
06/09/2013, 03:51
gece 3 kişi konuşarak kimi linç edelim tartışması yapmasak?

Nighthawk
06/09/2013, 03:53
gece 3 kişi konuşarak kimi linç edelim tartışması yapmasak?

Birincisi mesaj editlemek yasak, Boris her ne sebeple olursa olsun demiş.
İkincisi, burası chat değil forum, belli bir anda toplanıp aynı anda konuşmamız gerekmiyor sonradan gelen eskiyi okuyabiliyor :)

KONYALIYOBAZ
06/09/2013, 04:07

Bilmiyorum rastgele hiç suçu olmayan bir dostumuzu bize linç ettirmeye çalışan birisi mi dire olabilir yoksa sadece yazılmış bir mesajı alıntılayıp altında art niyet arayan birisi mi? Kendisine Dire demedim. Ancak "İlk günden rastgele birisini linç etmeliyiz" yaklaşımı bende şüphe uyandırdı. Bir Radiant kahramanı olarak hiçbir kahramanımızın ilk günden linç edilmesini istemem. Buradaki tavırları görüp emin olmadan da kimse için linç oyu kullanmayı düşünmüyorum.

Aerogel
06/09/2013, 04:09
Köy halkından biri hakkında fikir sahibi olmak derken önce öldürüp sonra aa radiantmış/diremış demeyi mi kastediyorsun?

iyi bir fikir olduğunu savunmuyorum ki ben :/ ama sırf böyle fikri attı diye de Dire diyemeyiz simitaya

Raichoxunrefleksleri
06/09/2013, 04:26

Hayır, elimizde hiç bilgi yokken böyle yorum atmış, üstüne üstlük ilk gece sonunda kimse ölmeyince "WTF" gibi yorum yapmış ama siz hala Simitanın dire olduğunu iddia ettik diye, bizim dire olduğumuzu söylüyorsunuz. Garip.

WeRdeR WeReMeM
06/09/2013, 08:15
Bazılarınızın gafası yanmış resmen :) Chen ve vange birazcık kendilerini belli etmeli artık diyorum ben. Bir yerden başlamak lazım. Random linç etmeye gidiyor bu yol ve böyle olmaz.

Fx
06/09/2013, 09:39
Benimde dün birini linç etmek isteyince aklıma Simita'nın dire olabileceği geldi.Bütün konuşmaları okuyunca
Latyos, Simita'yı dire olmakla suçladı.
Aerogel, Latyos Simita'yı suçladıktan 1 dk sonra Latyos'u suçluyor.
arpharazon, Latyos'a katıldığını söyleyip oda Sİmita'yı suçluyor.
Şu ana kadar durumun özeti bu. Bende ilk başta Simita'dan şüpheleniyordum ama durum böyle bir hal alınca
%40 şansla random birini linç etmek isteyen Simita ve onu koruyan Aerogel mi
Yoksa hemen Simita'nın boşluğundan yararlanıp aramızdan birini eksitmek isteyen Latyos ve arpharazon mu
Köyümüz halkı lütfen linç oylarını düşünüpte atsın 2-3 kişinin gazına gelipte atmasın lütfen çünkü aramızda hala dolaşan 6 dire var.

Krizalid
06/09/2013, 10:01
!!!

Eğer 1/9 ihtimalle Lanaya'ya denk gelmemişlerse, herkesin hayatta olmasının sebebi Mirana'nın kullandığı Moonlight Shadow olmalı. Eğer öyleyse ilk akşamda Moonlight Shadow kullanarak Dire'ın avantajını engellemiş durumda. Çok zekice bir hareket, her kimse tebrik ederim :)

Şimdilik aceleci olmaya gerek olmadığını düşünüyorum, Radiant heroları olarak zaten birtakım hareketleri fark etmiş durumdayız. Bir iki gün içerisinde 3-4 Dire yakalayabiliriz. Ben şahsen Gondar ve Rubick'ten gelecek haberleri bekliyorum.

Lexsarko
06/09/2013, 10:03
Simita nasıl bir matık yürüterek öyle bir fikir ürettiğini açıklamalı ancak direk böyle bir şey önerdi diye Simita Dire demek de mantıklı değil. Bu kadar düz fikir yürütmeyin gözünüzü seveyim. WTF yazması da hiçbir anlam ifade etmez. Siz Dire olsanız açık açık böyle bir şey yapar mısınız? Kimse bu kadar gerizekalı değil rahat olun.

Aynı şekilde onu suçlayan 2 kişiden de cart diye şüphelenemeyiz çünkü Dire, Simita'nın linç olup köylü çıkması halinde haşırt diye 2 elemanının götünün açılmasını göze alamaz.

Raichoxunrefleksleri
06/09/2013, 10:09
Şüpheli birinden şüphelenen iki kişiyi şüpheli ilan etmek saçmalık olacaktır.

Sercan<Michaell>
06/09/2013, 10:10
Şüpheli birinden şüphelenen iki kişiyi şüpheli ilan etmek saçmalık olacaktır.

Gözüm üstünde.

Raichoxunrefleksleri
06/09/2013, 10:15
Gözüm üstünde.

Biraz agresifleştim simitaya karşı. Farkındayım. Fakat yaptığı hareketler, yorumlar ortada. Böyle yorum yapmış birine karşı şüpheyle yaklaşmak sizce de "gayet doğal" değil mi? Bu kadar antipati oluşturmanızı anlyabilmiş değilim. Simita şüpheli listemde şuan. Takipteyim.

Simita
06/09/2013, 10:16
Simita nasıl bir matık yürüterek öyle bir fikir ürettiğini açıklamalı ancak direk böyle bir şey önerdi diye Simita Dire demek de mantıklı değil. Bu kadar düz fikir yürütmeyin gözünüzü seveyim. WTF yazması da hiçbir anlam ifade etmez. Siz Dire olsanız açık açık böyle bir şey yapar mısınız? Kimse bu kadar gerizekalı değil rahat olun.

Aynı şekilde onu suçlayan 2 kişiden de cart diye şüphelenemeyiz çünkü Dire, Simita'nın linç olup köylü çıkması halinde haşırt diye 2 elemanının götünün açılmasını göze alamaz.

O fikri sunmam bu gibi bir durum içindi. Mantıken eğer ben bu fikri sunmasaydım şimdiye elimizde hiçbir şey olmayacaktı. Random birini indirmek mantıksız olsa da ama elimizde hala bir şey yok. Eğer birine oy versek ve oylar ciddi anlamda bölünürse dire tutturmuşuz demek olurdu.

Krizalid
06/09/2013, 10:17
O fikri sunmam bu gibi bir durum içindi. Mantıken eğer ben bu fikri sunmasaydım şimdiye elimizde hiçbir şey olmayacaktı. Random birini indirmek mantıksız olsa da ama elimizde hala bir şey yok. Eğer birine oy versek ve oylar ciddi anlamda bölünürse dire tutturmuşuz demek olurdu.

Seni linç etmemizde bir sorun yok diyorsun yani. Dire isen böyle bir şey söyleyemeyeceğine göre dandirik rollü bir Radiantsın sanırım. :\

Raichoxunrefleksleri
06/09/2013, 10:36

Bu aslında potansiyel olarak çok yanlış bir yaklaşım. Şöyle;

Diyelim ki radiantlı tutturduk bu kişi Z olsun, Z'nin linç edilmesi için oy veren çoğunlukta X olsun. Z'yi linç etmek istemeyen Radiantlı topluluk da Y olsun. X'ler Z için oy kullandığında, Y'ler Z'nin masum olduğuna inanıyordu ve Z yerine başka birinin veya hiç kimsenin linç edilmemesi için oy kullandı. Daha sonra X'ler Z'den vazgeçti ve Y'lerden birine focuslandı. Bu yüzden masum bir radiantlı gün sonunda linç edildi. Senin fikrine uysaydık yaşayabileceğimiz kuvvetli bir ihtimaldi bu. Kaldı ki senin Radiant olduğundan bile emin değiliz :/ Ve hiç de güvenmiyorum :/

Şu anda Moonlight Shadow kullanılmış olabilir veya düşman lanaya'ya saldırmış olabilir yahut Omniknight Repel kullanmış olabilir, bilemiyoruz. Fakat Moonlight kullanılmışsa eğer, çok gerekli bir moonlight'dı. Bize zaman kazandırdı. Ancak bir daha kullanılamayacak bu büyü. Acilen bir şeyler yapmamız lazım.

Simita
06/09/2013, 11:01
Seni linç etmemizde bir sorun yok diyorsun yani. Dire isen böyle bir şey söyleyemeyeceğine göre dandirik rollü bir Radiantsın sanırım. :\

Sorun yok isterseniz edin 0.o dandirik değil en iyi radiant herosuyum :O

@arpharazon

Sende haklısın ama şu an elimizdeki tek şüpheli benim gibi gözüküyor.

Lexsarko
06/09/2013, 11:25
Bu aslında potansiyel olarak çok yanlış bir yaklaşım. Şöyle;

Diyelim ki radiantlı tutturduk bu kişi Z olsun, Z'nin linç edilmesi için oy veren çoğunlukta X olsun. Z'yi linç etmek istemeyen Radiantlı topluluk da Y olsun. X'ler Z için oy kullandığında, Y'ler Z'nin masum olduğuna inanıyordu ve Z yerine başka birinin veya hiç kimsenin linç edilmemesi için oy kullandı. Daha sonra X'ler Z'den vazgeçti ve Y'lerden birine focuslandı. Bu yüzden masum bir radiantlı gün sonunda linç edildi. Senin fikrine uysaydık yaşayabileceğimiz kuvvetli bir ihtimaldi bu. Kaldı ki senin Radiant olduğundan bile emin değiliz :/ Ve hiç de güvenmiyorum :/

Şu anda Moonlight Shadow kullanılmış olabilir veya düşman lanaya'ya saldırmış olabilir yahut Omniknight Repel kullanmış olabilir, bilemiyoruz. Fakat Moonlight kullanılmışsa eğer, çok gerekli bir moonlight'dı. Bize zaman kazandırdı. Ancak bir daha kullanılamayacak bu büyü. Acilen bir şeyler yapmamız lazım.

Eğer bu Omniknight'ın marifetiyse müneccim tarafından öpülmüş(öyle demezler aslında ama) bir Omniknight'ımız var demektir :D

geb555
06/09/2013, 11:26
Birincisi mesaj editlemek yasak, Boris her ne sebeple olursa olsun demiş.
İkincisi, burası chat değil forum, belli bir anda toplanıp aynı anda konuşmamız gerekmiyor sonradan gelen eskiyi okuyabiliyor :)

tıkladığım an edit aptığımı farkettim

3 kişi konusunda belli bir fikre ulaşıp sabah herkez o fikri konuşçak anlamında yazmıştım :S

HelioS
06/09/2013, 11:36
Bugün bizden birinin yenememiş olması büyük bir avantaj. Eğer mirana moonlight shadow kullanmadıysa dire lanayaya toslamış demektir. Biz bu avantajı chen ve gondar ile kullanabiliriz. Chen dire kahramanı bulduğu an kimliğini açıklayıp kendini kanıtlamalı ki omniknight chen üzerinde repel kullanabilsin ve tek tek dire kahramanlarını avlayabilelim. Ayrıca simita'nın wtf yazmasıyla dire olduğunu kanıtlayamayız ama ondan şüphelenemeyeceğimiz anlamına da gelmez bu. Chen bu gün üzerinde tof kullanabilir böylece köylümüz mü yoksa dire mı olduğu açığa çıkar.

geb555
06/09/2013, 11:39
Bugün bizden birinin yenememiş olması büyük bir avantaj. Eğer mirana moonlight shadow kullanmadıysa dire lanayaya toslamış demektir. Biz bu avantajı chen ve gondar ile kullanabiliriz. Chen dire kahramanı bulduğu an kimliğini açıklayıp kendini kanıtlamalı ki omniknight chen üzerinde repel kullanabilsin ve tek tek dire kahramanlarını avlayabilelim. Ayrıca simita'nın wtf yazmasıyla dire olduğunu kanıtlayamayız ama ondan şüphelenemeyeceğimiz anlamına da gelmez bu. Chen bu gün üzerinde tof kullanabilir böylece köylümüz mü yoksa dire mı olduğu açığa çıkar.

Dire tarafından AA Ice blast kullanılırsa TA olsun Repel almış olsun farketmez ölür bunuda akılda tutmak lazım

HelioS
06/09/2013, 11:40
Dire tarafından AA Ice blast kullanılırsa TA olsun Repel almış olsun farketmez ölür bunuda akılda tutmak lazım

Ice blast sadece techies'in patlamasını önlemiyor muydu?

geb555
06/09/2013, 11:42
Ice blast sadece techies'in patlamasını önlemiyor muydu?

Ice Blast i durduran sadece Venge nn Nether Swap yapıp Ice Blast i yemesi lazım Ice blast oyunda sadece bir kere kulllanılabiliyor

Lexsarko
06/09/2013, 11:58
Anlayamayan arkadaşlar için yazıyorum ve bir kez yazacağım o yüzden iyi okuyun:

Chen'in kim olduğu anlaşıldığında en fazla iki gün yaşayabilir. Birinci gün swap onu kurtarabilir. İkinci gün Repel olsa bile Ice Blast onu öldürür.

Ancient Apparition'ı bir şekilde aradan çıkarabilirsek, Omniyi kaybetmemişsek Chen'in kendisini açıklaması mantıklı olabilir. Elimizde hem Repel hem Swap varken bizim için müthiş bir avantaj olur. AA düşene kadar Chen ortaya çıkmamalı.

Krizalid
06/09/2013, 12:16
Ama Rubick de var. Rubick Spectre'yi bulursa Chen o kadar önemli olmayacak. Bu el Rubick > Chen.

Lexsarko
06/09/2013, 12:29
Rubick de en önemli karakterlerden biri ama işi biraz şansa kalıyor. O yüzden en önemlisi değil. Büyü çalamadığı karakterler var ve dolayısıyla bunlara denk gelirse hiçbir avantaj sağlayamaz.

Spectre'ı bulup Haunt çalması büyük avantaj olur yine de. 2 gece üst üste rol tayini yapmış olur çok da hoş olur. Bu arada Rubick'in çaldığı büyüyü sadece 1 gece kullanabildiğini unutmamak gerekiyor.

Krizalid
06/09/2013, 12:37
Rubick de en önemli karakterlerden biri ama işi biraz şansa kalıyor. O yüzden en önemlisi değil. Büyü çalamadığı karakterler var ve dolayısıyla bunlara denk gelirse hiçbir avantaj sağlayamaz.

Spectre'ı bulup Haunt çalması büyük avantaj olur yine de. 2 gece üst üste rol tayini yapmış olur çok da hoş olur. Bu arada Rubick'in çaldığı büyüyü sadece 1 gece kullanabildiğini unutmamak gerekiyor.

Sonra tekrar çalabilir. Haunt çalamasa da adam bulabiliyor. Ayrıca

Radiant'da büyü çalamadığı 2 kişi var (Moonlight Shadow kullanılmışsa 3) yani 2/8. Dire'da çalamadığı 2 kişi var (2/6) Toplamda (4/14).

Dismember çalarsa onu da Dire'ın yediği kişi üzerinde kullanabiliyor. O zaman Dire'dakiler de öldürdüğü kişinin kim olduğunu öğrenemiyor. Ayrıca bu hareketi tekrarlayabilir.

Sanırım kullanamayacağı tek büyü Ice Blast. 5/14 olsun, yine çok yüksek olmayan bir oran.

Lexsarko
06/09/2013, 12:44
Spell Steal'ın 1 gün dolum süresi var. Spectre'ı bulduğumuz taktirde onu kesinlikle anında indirmeliyiz. Dire'ın daha fazla kahramanımızı öğrenmesi riskine giremeyiz.

Rubick; Ancient Apparition ve Spectre ikilisinden birini bulduğunda mutlaka açıklamalı.

1) Çünkü AA'yı indirirsek kesin ölüm olmayacağından Chen de kimliğini açıklayabilir. Chen ve Rubick ikilisini Omni ve Venge ikilisi koruyabilir. Bu büyük oranda oyunu almamız demek.

2) Spectre'ı bulursak Dire kör kalacağından oyunun ipleri bizim elimize geçecek. Ancak AA hala oyunda olduğundan Chen'in kimliğini açıklamaması gerekir. Yine de tek başına Rubick'in sağlayacağı güvenilir bilgiler bizi galibiyete yaklaştıracaktır. Bu arada Venge'in onu koruması gerekiyor tabii ki.

geb555
06/09/2013, 17:38
eğer böyle devam edip kimseyi linç etmezsek dire birini bu sefer kesin yer

Simita

KONYALIYOBAZ
06/09/2013, 18:22
Birisi linç edilecekse bencede bu kişi %70 olasılıkla Dire olan Simita olmalı.

Aerogel
06/09/2013, 18:25
Spell Steal'ın 1 gün dolum süresi var. Spectre'ı bulduğumuz taktirde onu kesinlikle anında indirmeliyiz. Dire'ın daha fazla kahramanımızı öğrenmesi riskine giremeyiz.

Rubick; Ancient Apparition ve Spectre ikilisinden birini bulduğunda mutlaka açıklamalı.

1) Çünkü AA'yı indirirsek kesin ölüm olmayacağından Chen de kimliğini açıklayabilir. Chen ve Rubick ikilisini Omni ve Venge ikilisi koruyabilir. Bu büyük oranda oyunu almamız demek.

2) Spectre'ı bulursak Dire kör kalacağından oyunun ipleri bizim elimize geçecek. Ancak AA hala oyunda olduğundan Chen'in kimliğini açıklamaması gerekir. Yine de tek başına Rubick'in sağlayacağı güvenilir bilgiler bizi galibiyete yaklaştıracaktır. Bu arada Venge'in onu koruması gerekiyor tabii ki.

+1

Bh'nda aktif rol oynaması lazım bu sırada.

WeRdeR WeReMeM
06/09/2013, 19:11
Niye herkes smitaya yüklendi random mu kellesini alıyonuz yoksa mantıklı bişi varmı ortada ? Bu lafı dedik ya bizide topa tutarlar şimdi :D :D

Fx
06/09/2013, 19:15
eğer böyle devam edip kimseyi linç etmezsek dire birini bu sefer kesin yer
Simita

Birisi linç edilecekse bencede bu kişi %70 olasılıkla Dire olan Simita olmalı.

Daha gece olmasına 25 saat varken neden erkenden linç oylarınızı verdiğinizi anlayamıyorum, demek istediğim daha iyi düşünmek için önünüzde 25 saat daha vardı.

Nighthawk
06/09/2013, 19:32
Şu ana kadar öne çıkan tek şüpheliyi simita ve onu koşulsuz destekleyen aerogel olarak görüyorum. Lexsarkoyu güvenilir buldum, çünkü çok iyi rol yapmayı beceremez kendisi (komşum ya ordan tanıyorum :)). Simitayı linç etmeye çalışanlar pekala dire olabilir, fakat ilk gün birini linç etme fikri aşırı mantıksız olduğundan bu tepkileri için onları suçlayıp direk direlığa bağlayamam, o yüzden onlara karşı nötrüm şu an.

Nighthawk
06/09/2013, 19:33
Daha gece olmasına 25 saat varken neden erkenden linç oylarınızı verdiğinizi anlayamıyorum, demek istediğim daha iyi düşünmek için önünüzde 25 saat daha vardı.

Kurallardan:

2) Her türlü aksiyonunuzu zamanı gelmeden önce değiştirebilirsiniz. Örneğin, linç işlemi günün sonunda yapılır. Gün bitene kadar kullandığınız bir oyu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. En son kullandığınız oy sayılacaktır.

Lexsarko
06/09/2013, 19:35
Ya arkadaşlar iki dakika saçmalamazmısınız rica etsem.

Kimsenin adam gibi fikir beyan etme şansının olmadığı birinci günün ardından dikkat çekmemek için kafayı kuma gömüp yorum yapmayan TomoyoSakagami, Werder, Sercan, Pr0., NightStalker var ve siz günün daha ilk yarısında bir kişinin linç edilmesine karar veriyorsunuz.

Saçma sapan bir argümanla Simita'yı suçluyorsunuz. Dire olan adam "niye kimse ölmedi" gibilerinden kendini bu kadar belli ederek "WTF" yazar mı? İlk gece birbirlerini tanımadıklarını da hatırlatırım. %40 Dire ölmesi ihtimali yüksek görünmeyebilir ancak sayılarının az olduğu göz önüne alınırsa büyük risk. Tekrar ediyorum kimse bu kadar salak değil. İlk gün yaptığı şüphe çeken hareketin ardından Chen aptal değilse ilk iş Simita'ya ToF kullanmıştır zaten.

Ben Simita'nın o öneriyi kimler sazan usulü atlayacak merakıyla yazdığını, dandik rollü bir Radiant kahramanı olduğunu düşünüyorum. Hatta şöyle söyleyeyim Simita, Latyos, Arpharazon ve Aerogel'in Radiant olduğunu düşünüyorum. Hal ve hareketlerinden evet birbirlerine karşı olmalarına rağmen bunu çıkardım. Çünkü bu gün Simita'nın linç edilip Radiant çıkması halinde onu suçlayan ikili hedef haline gelecek. Dire bu kadar basit şekilde iki kaybı göze alamaz.

------------------------------

Benim şüphelendiklerime gelince:

Krizalid: Yazdıklarında lafın ucunu hep Mirana-Lanaya sorusuna getiriyor. Kimsenin ölmemesinin Mirana'nın marifeti mi yoksa Lanaya'nın pasifi mi olduğunu anlamaya çalışıyor gibi bir izlenim edindim.

Sebebine gelince; ilk olarak Mirana hamlesi olması ihtimalini belirtip bu hamleyi överek Mirana'nın götünü kaldırıp hata yaparak kendini belli etmesini umuyor.(#73 numaralı post) daha sonra Rubick muhabbetinin üstüne(#91 numaralı mesajında) "Radiant'da büyü çalamadığı 2 kişi var (Moonlight Shadow kullanılmışsa 3) yani 2/8. Dire'da çalamadığı 2 kişi var (2/6) Toplamda (4/14)." cümlesinde parantez içindeki kısmı vurgulayarak Moonlight Shadow kullanılmış ise Mirana'nın bu ihtimal hesabına bir şekilde yorum katmasını bekliyor gibi görünüyor.

HelioS: O da (#84 numaralı mesajında) konuyu Mirana-Lanaya ikilisine getiriyor. Akabinde yürüttüğü yanlış mantıkla Chen'in kimliğini açıklamasını teşvik etmeye çalışıyor. Halbuki Chen-Repel kombosu bu oyun iş yapmıyor ve AA'nın açıklamasında bu durum yeterince açık :) Ayrıca bunları yaparken son derece de yuvarlak konuşuyor "simita'nın wtf yazmasıyla dire olduğunu kanıtlayamayız ama ondan şüphelenemeyeceğimiz anlamına da gelmez bu." şeklinde. Ne etliye ne de sütlüye bulaşmıyor.

--------------------------------------

Benim bu ikisinin hareketlerinden çıkardığım; Dire takımının çaktırmadan bu gece Moonlight Shadow mu kullanıldı yoksa Lanaya'ya mı tosladılar anlamaya çalıştığıdır. Bir gece Haunt harcamak yerine hem Haunt'u başka bir hedefe kullanmak hem de öldürmeye çalıştıkları kişinin Lanaya mı olduğunu yoksa Mirana'nın Moonlight Shadow mu kullandığını anlamaya çalışıyorlar.

ÇÜNKÜ BU GECE MS Mİ KULLANILDI YOKSA LANAYA MI ÖLMEDİ RADİANT TARAFINDAKİ KİMSENİN GERÇEKTEN UMRUNDA DEĞİL :)

WeRdeR WeReMeM
06/09/2013, 19:41
Ortak bu kadar açıklayıcı şekilde konuşursan seni haşat ederler söylim sana :) :) :) Köyünde senin gibi zeki birini kaybetmesini hiç istemem yani :)

Lexsarko
06/09/2013, 19:46

Kimsenin adam gibi fikir beyan etme şansının olmadığı birinci günün ardından dikkat çekmemek için kafayı kuma gömüp yorum yapmayan TomoyoSakagami, Werder, Sercan, Pr0., NightStalker var ve siz günün daha ilk yarısında bir kişinin linç edilmesine karar veriyorsunuz.

Saçma sapan bir argümanla Simita'yı suçluyorsunuz. Dire olan adam "niye kimse ölmedi" gibilerinden kendini bu kadar belli ederek "WTF" yazar mı? İlk gece birbirlerini tanımadıklarını da hatırlatırım. %40 Dire ölmesi ihtimali yüksek görünmeyebilir ancak sayılarının az olduğu göz önüne alınırsa büyük risk. Tekrar ediyorum kimse bu kadar salak değil. İlk gün yaptığı şüphe çeken hareketin ardından Chen aptal değilse ilk iş Simita'ya ToF kullanmıştır zaten.

Ben Simita'nın o öneriyi kimler sazan usulü atlayacak merakıyla yazdığını, dandik rollü bir Radiant kahramanı olduğunu düşünüyorum. Hatta şöyle söyleyeyim Simita, Latyos, Arpharazon ve Aerogel'in Radiant olduğunu düşünüyorum. Hal ve hareketlerinden evet birbirlerine karşı olmalarına rağmen bunu çıkardım. Çünkü bu gün Simita'nın linç edilip Radiant çıkması halinde onu suçlayan ikili hedef haline gelecek. Dire bu kadar basit şekilde iki kaybı göze alamaz.

Krizalid: Yazdıklarında lafın ucunu hep Mirana-Lanaya sorusuna getiriyor. Kimsenin ölmemesinin Mirana'nın marifeti mi yoksa Lanaya'nın pasifi mi olduğunu anlamaya çalışıyor gibi bir izlenim edindim.

Sebebine gelince; ilk olarak Mirana hamlesi olması ihtimalini belirtip bu hamleyi överek Mirana'nın götünü kaldırıp hata yaparak kendini belli etmesini umuyor.(#73 numaralı post) daha sonra Rubick muhabbetinin üstüne(#91 numaralı mesajında) "Radiant'da büyü çalamadığı 2 kişi var (Moonlight Shadow kullanılmışsa 3) yani 2/8. Dire'da çalamadığı 2 kişi var (2/6) Toplamda (4/14)." cümlesinde parantez içindeki kısmı vurgulayarak Moonlight Shadow kullanılmış ise Mirana'nın bu ihtimal hesabına bir şekilde yorum katmasını bekliyor gibi görünüyor.

HelioS: O da (#84 numaralı mesajında) konuyu Mirana-Lanaya ikilisine getiriyor. Akabinde yürüttüğü yanlış mantıkla Chen'in kimliğini açıklamasını teşvik etmeye çalışıyor. Halbuki Chen-Repel kombosu bu oyun iş yapmıyor ve AA'nın açıklamasında bu durum yeterince açık :) Ayrıca bunları yaparken son derece de yuvarlak konuşuyor "simita'nın wtf yazmasıyla dire olduğunu kanıtlayamayız ama ondan şüphelenemeyeceğimiz anlamına da gelmez bu." şeklinde. Ne etliye ne de sütlüye bulaşmıyor.

Benim bu ikisinin hareketlerinden çıkardığım; Dire takımının çaktırmadan bu gece Moonlight Shadow mu kullanıldı yoksa Lanaya'ya mı tosladılar anlamaya çalıştığıdır. Bir gece Haunt harcamak yerine hem Haunt'u başka bir hedefe kullanmak hem de öldürmeye çalıştıkları kişinin Lanaya mı olduğunu yoksa Mirana'nın Moonlight Shadow mu kullandığını anlamaya çalışıyorlar.

ÇÜNKÜ BU GECE MS Mİ KULLANILDI YOKSA LANAYA MI ÖLMEDİ RADİANT TARAFINDAKİ KİMSENİN GERÇEKTEN UMRUNDA DEĞİL :)

Sayfa atlanmış bu mesajımın okunmadan geçilmesini istemiyorum. O yüzden alıntılama ihtiyacı hissettim.

Fx
06/09/2013, 19:49
Lexsarko konusunda tamamen katılıyorum yazdıklarında ne köye zarar verecek ne de köye nötr etki yapacak bir şey, yani yazdıkları tamamen köyün yararları adına bu yüzden eğer Dire değilse bu gece hedef haline gelebilir gibi geliyor bana. Eğer Dire değilse ve Omni ile Vs'nin de takdirini kazanmışsa bu gece onu korumaları mantıklı geliyor. Çünkü doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar misali yazdıkları Dire'ın işine gelmeyebilir yazdıkları

Bu arada oyuna hiç yazmayan Tomoyo Sakagami adlı arkadaşımızın da düşüncelerini duymak lazım.

HelioS
06/09/2013, 19:50
Aramızdan birinin ölmemiş olması dediğim iki ihtimalden birinin gerçekleştiğinin göstergesi. ikinci olarak chen'le ilgili yürüttüğüm mantığın neresi yanlış? oyunda bilmediğim bi özellik mi var? eğer chen'i yemeye calışırlarsa venge'in swapı aktif olacak ve chen yenmekten kurtulacak. eğer chen'i yemezlerse venge'in skilli aktif olmayacak ve tekrar atabilecek. yanlışım varsa düzeltin. bana gelince her fikrini beyan edene dire gözüyle bakacaksak buraya kimse post atmaz, ben sadece fikrimi söyledim.

Lexsarko
06/09/2013, 19:59

Burada Venge'den ve Swap'tan bahsettiğin yeri bulamadım görünmez kalemle mi yazmıştın?

HelioS
06/09/2013, 20:07
Burada Venge'den ve Swap'tan bahsettiğin yeri bulamadım görünmez kalemle mi yazmıştın?

Yazmadığımı şimdi fark ettim, uyarın için teşekkür ederim.
Benim şüphelendiğim kişilere gelince
simita'nın kesinlikle dire olup olmadığını çözemedim eğer değilse latyos ve geb55'ten şüpheleniyorum bizi gaza getirip onu linç etmemizi isteyen dire kahramanları olabilirler. şimdilik bu kadar.

geb555
06/09/2013, 20:10
Yazmadığımı şimdi fark ettim, uyarın için teşekkür ederim.
Benim şüphelendiğim kişilere gelince
simita'nın kesinlikle dire olup olmadığını çözemedim eğer değilse latyos ve geb55'ten şüpheleniyorum bizi gaza getirip onu linç etmemizi isteyen dire kahramanları olabilirler. şimdilik bu kadar.

başka kimi linç edebiliriz ki? şüphelendiğim yerlerini yazdım zaten eski mesajlarımda ondan sonra tomoyo sakagami den şüphelendim eski oyunda dire dan hiç mesaj atmayanlar vardı ve kimse farketmedi

Pr0.
06/09/2013, 20:11

kendin diyorsun kimsenin fikir beyan etme şansı olmadığı bir gün geçmiş nasıl bi yorum yapmamı bekliyosun sizin gibi ortalığı mı karıştırayım ? İzliyorum sadece sessiz ve derinden o.O

HelioS
06/09/2013, 20:15
başka kimi linç edebiliriz ki? şüphelendiğim yerlerini yazdım zaten eski mesajlarımda ondan sonra tomoyo sakagami den şüphelendim eski oyunda dire dan hiç mesaj atmayanlar vardı ve kimse farketmedi

Aktif olmayan (hiçbir şey yazmayan veya oy kullanmayan) oyuncuların başına bir üst kuraldaki şey(mod ölümü) gelecektir.

konuşmasalardı yukardaki şey başlarına gelirdi. gerçi geçen oyun ben yoktum kurallar değişik olabilir.

ilhan998
06/09/2013, 20:19
Rastgele linç = Çaresizlik = Lose.

"şu adam yazmıyor, bu adamın yazıları uçuk ya da o adam, dire kimseyi yemediği için şaşırıyor" gibi fikirler yazacaksanız hiç uğraşmadan şişe çevirmece ya da çarkıfelek oynayalım daha iyi. Bırakında sorgulayıcı roller işini yapsın.

geb555
06/09/2013, 20:20
konuşmasalardı yukardaki şey başlarına gelirdi. gerçi geçen oyun ben yoktum kurallar değişik olabilir.

daha 2.ci gündeyiz diyip Boris ceza vermiyor olabilir?

geb555
06/09/2013, 20:21
oha adam mesajımı atmadan konuştu !!!11bir!!!

NightStalker
06/09/2013, 20:30
@Lexarko
Gerçekten harika bir analiz, Simita konusunda haklı olduğunu düşünüyorum, diğer şüphelerin hakkında ise henüz bir yorumum yok. Ayrıca 2. gün post atmayanlar kısmına takıldım. Yani işi gücü var insanların ve bir gün 40 saat sürüyor acele etmemeleri doğal görünüyor bana kalırsa.

Krizalid
06/09/2013, 20:47
Ah lexsarko ah.

Bu oyunu mümkün oldukça karışık düşünen tek kişi benim galiba. Bak senle konuşmalarımızdan alıntı yapayım.

Tamam, ancak bu sefer daha fazla koruma var. Omniknight var, Vengeful Spirit var, hiç olmadı giriş çıkışlarda kimlik tespiti yapacak Clockwerk Goblin var. Dire kolay kolay Chen'e yaklaşamaz.

Clockwerk kimlik tespiti yapamıyor. Sadece ziyaret var mı onu görebiliyor. Bazı Radiant kahramanlarının dostlarını ziyaret edebildiğini unutmayalım.

Clockwerk ve Gondar'a da büyük iş düşüyor. Her gün ziyaretler konusunda bilgi sahibi olacaklar. Bence bu bilgilerini biraz bekleyip çok da geç olmadan paylaşmalılar.

Clockwerk ve Gondar kimlik tespiti yapabiliyorlar. Sağol Moonlight Shadow konusunu ortaya getirdiğin için.

Moonlight Shadow açıldığı gece Radiant kahramanları radarlarda görünmüyor. Yani sadece Dire kahramanlarının hareketleri görünüyor. Yani Clockwerk ve Gondar ziyaret yakaladıysa (veya Rubick skill çalabildiyse), bu onların kesinlikle Dire olduğu manasına geliyor. Moonlight Shadow'un kullanıldığı gece bu sebepten önemli!

Ha Clockwerk ve Gondar herhangi birine skill atmış olabilirler! Öyle değil işte. Şimdi burada çaresizlikten kıvranıyorsunuz ama rastgele atılan mesajların getirdiği fırsatları göremiyorsunuz.

Ben Simita'yı linç etme oyu vermedim. Çünkü üzerine focus çekti. Yani gönüllü olarak başrole çıktı. Bunu yapan iki kişi var. Biri Chen olduğunu iddia edip sonra geri çekilen ve pek farkedilmeyen Pr0., öbürü de "birini linç edelim" diyip linçlenme kapısına gelen Simita. Tüm gözler şu an Simita üzerinde, Pr0.yu pek sallayan olmadı. Şimdi sana göre Chen'in Simita'ya ToF kullanması gibi bir ihtimal var. Böyle bir ihtimalin sebeplerinden ötürü aynı zamanda Clockwerk veya Gondar'ın Simita'ya skill atmış olma ihtimali yok mu? Ya da Chen'in Simita'ya ToF atma ihtimali var ise, Spectre'nin de Simita'ya skill atma ihtimali yok mu?

Kısacası Moonlight Shadow atıldıysa, Spectre ifşa edilmiş olabilir ve bu Dire'a atabileceğimiz en büyük gol olur. Ha, MS kullanılmamışsa bu yazdıklarım pek önem arzetmiyor ve bir manası kalmıyor tabii ben de durup dururken bunu anlatmak istemem, bir fikir sahibi olmam gerekir.

Keşke istihbarat herolarından biri bana gelseydi de bu golleri atabilseydim, ancak maalesef öyle bir rolüm yok :)

Nighthawk
06/09/2013, 22:54
@Lexsarko Benim anlamadığım nokta dire moonlight ile refractionı ayırt edemez mi? Moonlight olursa hiçbi skilleri çalışmayacak ve moonlight olduğunu anlayacaklar. O yüzden sırf bunu ortaya çıkarmak için bi direın kendini ortaya atıp miranayı konuşturmaya çalışmasına gerek yok. İkincisi simitayı suçlama nedeni WTF demesi değil, öncelikli olarak birini linç etmek istemesi. Sanki simitayı sadece wtf dedi diye suçluyoruz gibi göstermeye çalışman senin hakkında da biraz şüphe uyandırmadı değil. Peki WTF demesinin bir anlamı var mı? Muhakkak var ama iki türlü de olabilir. Dire olsan nasıl bir tepki verirsin? Bariz şekilde direın vereceği tepkiyi verirsen, bu kadar salak olamaz yorumu yaparlar diyerek bariz şekilde dire tepkisi verebilir. Ya da masum radiant da olabilir evet.

Fx
06/09/2013, 23:36
Benim bildiğim Direler sadece gece kendi aralarında konuşabiliyor yani şu anda MS mi yoksa TA mı bilmiyorlar bu yüzden meraktan konuşturmaya çalıştırmış olabilirler.

Simita
06/09/2013, 23:36
Benim dire olduğumu düşün(dür)enler var, gideceğim kesinleşmediği sürece kimliğimi açıklamayacağım 2. gün içerisinde. Eğer belli bir şey yakalarsam size doğru bir hamle yaptıracağım.

Ne olur ne olmaz giremem filan, şimdilik; kimse

Lexsarko
06/09/2013, 23:53
Bana güvenip güvenmeyeceğine karar vermelisin bence NH :) (#98 (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19425-Dota-2-Lin%C3%A7-Oyunu-2?p=209246&viewfull=1#post209246) - #115 (http://www.gamehonor.com/showthread.php/19425-Dota-2-Lin%C3%A7-Oyunu-2?p=209337&viewfull=1#post209337))

#74 numaralı mesajım.

Yani "sadece WTF yazdığı için şüphelenmediğinizi" biliyorum. Senin de o mesajımı okuduysan eğer ki okuduğundan eminim; bunu biliyor olman gerekirdi. Haklı olduğun bir nokta var o da ters x ters = düz mantıkla bizi şaşırtmak istemiş olabilir ama ben bunu pek olası görmüyorum. Simita'nın Dire olma olasılığını %10 olarak görüyorum.

Arzu eden ismimi yeşil de yazabilir hiçbir korkum yok. Bu oyunda öldüğüm ana kadar alayına gideceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

Bu arada oyun hostu Moonlight Shadow'un mekanizmasını biraz açıklamalı sanırım.

Lexsarko
07/09/2013, 00:10
Moonlight Shadow'un açıklamasına tekrar göz attım ve şöyle bir şeyle karşılaştım:

Moonlight Shadow kullanılan gece, Dire takımı hiçbir şey yapamayacaktır. Kimseyi öldüremez, ve hiçbir yeteneği kullanamazlar, kimseyi ziyaret edemezler.

Moonlight Shadow açıldığı gece Radiant kahramanları radarlarda görünmüyor. Yani sadece Dire kahramanlarının hareketleri görünüyor. Yani Clockwerk ve Gondar ziyaret yakaladıysa (veya Rubick skill çalabildiyse), bu onların kesinlikle Dire olduğu manasına geliyor. Moonlight Shadow'un kullanıldığı gece bu sebepten önemli!

Krizalid'in söylediklerinin tam tersi, hay Allah :)

Nighthawk
07/09/2013, 00:32
@Lexsarko, Ya o mesajda o kısmı kaçırmışım ya da başka mesajını okumuşum, okuduğum şekli sadece wtf üzerindeydi o yüzden öyle yazdım. Şimdi tekrar okudum mesajları.

Şimdi simitayı korurkenki fikriniz yanlış anlamadıysam, birini linç edelim demesinin nedeni direlar atlarsa mesajlardan fikir edinmek. Emin olmak için borisin açıklaması lazım ama roller pm ile gönderilirken mesajda sadece radiantsın/diresın yazıyor olmalı, yani dire olanlara diğer direların listesinin gönderildiğini sanmıyorum. Başlık dışında konuşmak da yasak olduğundan ilk gün radiantlar da direlar da birbirini tanımıyor. Yani simitanın ilk gün birini linç edelim diye ortaya çıkmasının direları ortaya çıkarma ihtimali çok düşük, çünkü yanlışlıkla bir direı linç ettirme riskini göze alamazlar. Sonuçta eğer simitanın kurallar hakkında yanlış bir bilgisi yoksa, ilk gün yazdığı o mesajın amacı direları ortaya çıkarmak olamaz. Başka bir açıklama yapabiliyorsa o mesaja, dinliyorum.

Wtf yazmasının üzerinde hiç durmamıştım ben başta, başkası söyleyince farkettim. Empati yaptığımda, gündüz yorumlarında radiantların düşünmeden, direların düşünerek yazacağını düşünüyorum. Simitanın "wtf" tepkisi vermesi için bence 3 ihtimal var. Birincisi, skilleri bilmediği için kimsenin ölmemesine şaşırdı (bu ihtimal bence imkansız). İkincisi radiant ve ilgi çekmeye çalışıyor. Radiantsa ve önemsiz bir heroyla ilgi çekmeye çalışması saçma, çünkü dire da ilgi çekmeye çalıştığını farkedip lanaya falan olabileceğini düşünür. Eğer radiantsa ve önemli bir heroysa, dire'a vurulmaması gereken bir hedef olduğunu düşündürtmek için ters x ters (başka terim bulamadım şu an copyright lexsarko) yapıyor olabilir, ki bence riskli bir hareket. Üçüncü ihtimal dire ve ters x ters taktiği uyguluyordur. Ben kendine önemli bir radiant herosu gelenin kendini bu kadar öne atmayıp sessiz kalarak güvenli oynayacağını düşündüğümden, üçüncü yani dire olma ihtimalini çok daha gerçekçi buluyorum.

Moonlight shadowun mekanizmasına gelince, o gayet açık bence, benim söylediğim gibi. Krizalidin skilller üzerine mesajlarını okurken benim izlenimim, ByWooHoo'nun söylediği gibi sırf bikaç saat öğrenme merakından çok (krizalidin o kadar noob olduğunu sanmıyorum) oyunun mekaniği üzerine kafa yorması. Krizalidin bu değil ama daha önceki mesajlarındaki üslubu bende biraz dire izlenimi uyandırdı, fakat simita kadar değil.

Nighthawk
07/09/2013, 00:34
Moonlight Shadow'un açıklamasına tekrar göz attım ve şöyle bir şeyle karşılaştım:

Moonlight Shadow kullanılan gece, Dire takımı hiçbir şey yapamayacaktır. Kimseyi öldüremez, ve hiçbir yeteneği kullanamazlar, kimseyi ziyaret edemezler.

Krizalid'in söylediklerinin tam tersi, hay Allah :)

Ever Krizalid de yanlış anlamış.

Moonlight açıldığı gece dire kahramanları etkisiz hale geliyor. Evet radiant kahramanları radardan çıkıyor ama sadece sadece dire'ın radarından çıkıyor. Dolayısıyla dire öldürmek için veya skill kulllanmak için ziyarete bile gitmiyor.

KONYALIYOBAZ
07/09/2013, 02:46
Simita oyumu değiştirip Kimse yapıyorum.

Aerogel
07/09/2013, 05:56
Kimse

Lexsarko
07/09/2013, 11:08
MS ve TA üzerinden yürüttüğüm mantık suya düştü çünkü kime tosladıklarını biliyorlar. İşin kötüsü dire biliyor ama bizden Mirana ve TA hariç kimse bilmiyor.

Dikkat çekmek istediğim bir diğer nokta da şu: Bilgi sağlayabilen kahramanların(Chen, Rubick, Clock, Gondar) hepsinin şüphe çeken tek bir kişiye odaklanması bizim için dezavantaj yaratabilir. Bence radarlardan kaçmaya çalışan rastgele birini seçip yeteneklerini kullanmalılar.

Bu arada fikir yürüten adam sayısı üçü bulmuyor nedense. Hiç mi fikriniz yok yoksa radarlardan mı kaçmaya çalışıyorsunuz anlamadım ki.

ilhan998
07/09/2013, 11:45
MS ve TA üzerinden yürüttüğüm mantık suya düştü çünkü kime tosladıklarını biliyorlar. İşin kötüsü dire biliyor ama bizden Mirana ve TA hariç kimse bilmiyor.

Dikkat çekmek istediğim bir diğer nokta da şu: Bilgi sağlayabilen kahramanların(Chen, Rubick, Clock, Gondar) hepsinin şüphe çeken tek bir kişiye odaklanması bizim için dezavantaj yaratabilir. Bence radarlardan kaçmaya çalışan rastgele birini seçip yeteneklerini kullanmalılar.

Bu arada fikir yürüten adam sayısı üçü bulmuyor nedense. Hiç mi fikriniz yok yoksa radarlardan mı kaçmaya çalışıyorsunuz anlamadım ki.

2. günden daha hiç kanıt veya bir olay olmadan atılan fikirlerin güvenilenibilirliği ve doğruluğu nedir? Adam "wtf" yazdı diye 50 sayfa muhabbetini yapıyorsunuz farkettiyseniz : D. Biraz sabredip sorgulayıcı rollerin cevaplarını veya bir direnin aşırı saçma hata yapmasını beklerseniz temiz bir şekilde kazanabiliriz.

Lexsarko
07/09/2013, 12:18
Hee sen onu diyosuuuun :)

X: Selam ben ÇEN şuna tofuduk attım Radi çıktı.
Y: Selam ben RUBİK şuna spelstil attım bişi çalamadım ananski!
Z: Selam ben GODNAR şunu trekledim geziyo namussuz.
A(harf bitti): Selam ben GLOCK roket attım gafanı yardım ehehe :p :d

Örneğe bakma direk selam ben Chen yazmak zorunda değil ancak bu önemli adamlar kimliğini açıklayamayacakları gibi rollerini de belli etme lüksüne sahip değiller. Bu yüzden herkesin fikir yürütmesi önemli. Elimizde bişi yok bogün de kimseyi linç etmeyelim nasılsa birilerini bikaç güne buluruz artık mantığı sökmez malesef. İlk gün kimseyi kaybetmedik ancak bundan sonraki günlerde büyük ihtimalle birilerini kaybedeceğiz. Bu nedenle sadece boş boş bekleyemeyiz.

İster işinize gelsin, ister gelmesin. Konuşmayıp fikir yürütmeyenlerin ensesindeyim. Günün sonunda linç oyumu onlardan biri üzerinde kullanacağım.

Bu arada MS kullanılmadıysa eğer Mirana'yı bu gece MS kullanmaya davet ediyorum. Kimseyi kaybetmemişken tüm kahramanların katkısına ihtiyacımız var.

geb555
07/09/2013, 12:55
Simita oyumu değiştirip Kimse yapıyorum

Krizalid
07/09/2013, 13:23

Ben skilli öğrendiğimde "ziyaret edemezler" kısmı yoktu. Dolayısıyla Dire'dakilerin teşebbüs/ziyaret edeceğini ancak sonuç alamayacaklarını düşündüm. Yani iz bırakacaklardı. Halbuki durum öyle değilmiş.

Krizalid
07/09/2013, 13:24
http://www.gamehonor.com/showthread.php/19380-Ba%C5%9Fvuru-DLO-2/page4?p=209478&viewfull=1#post209478

Lexsarko
07/09/2013, 15:05
Ben skilli öğrendiğimde "ziyaret edemezler" kısmı yoktu. Dolayısıyla Dire'dakilerin teşebbüs/ziyaret edeceğini ancak sonuç alamayacaklarını düşündüm. Yani iz bırakacaklardı. Halbuki durum öyle değilmiş.

Evet farkettim. Herkesin kafası karıştı orada.

BorisPeace
07/09/2013, 15:44
Günün bitmesine son ~4 saat. Şu anki durum:

geb555 -> kimse
latyos -> kimse
simita -> kimse

Nighthawk
07/09/2013, 15:44
2. günden daha hiç kanıt veya bir olay olmadan atılan fikirlerin güvenilenibilirliği ve doğruluğu nedir? Adam "wtf" yazdı diye 50 sayfa muhabbetini yapıyorsunuz farkettiyseniz : D. Biraz sabredip sorgulayıcı rollerin cevaplarını veya bir direnin aşırı saçma hata yapmasını beklerseniz temiz bir şekilde kazanabiliriz.

Bu oyunda önemli olan skilleri kullanmak değil. Herkesin bi skilli var atmayı becerirler heralde, eğer kime atacakları random olursa oyun tamamen şans oyunu olur. Tamamen random olmamasını sağlayan şey insanların konuşması ve buna göre kararlar vermemiz. Oyuna katılanların çoğunun konuşmaması oyunu anlamsız hale getiriyor ve bu yüzden konuşmayan oyundan atılır şeklinde bir kural var ve bence Borisin uyarı göndermesi lazım artık. 2. gün bitiyor yorum sıfır, linç edilmek istenen sıfır.

ilhan998
07/09/2013, 16:08
Şuan elinizde delil veya ipucu yok ve bu muhabbetlerle kimin dire olduğunu bulamayız. Yani bu kararlarla yapacağımız bir linç oyu riskli olur.

Ayrıca bu oyunda olan çoğu kişi şuan kimseye güvenmiyor, dolayısıyla yorumlara ince bir şekilde inceliyor ve ellerine geçen fırsatta ipin ucunu yakalamak istiyorlar. Şu 2 gündür yapılan muhabbetlerin çoğu genel olarak radiantı yönlendirmeye ve düşünceleri belirtmeye dayalı oldu. Radiantı yönlendirmeye çalışanlar ve onlara destek olanlar dire olabilir veya rastgele linç oyu verenlerde dire olabilir. Bunları tartışmak yerine olanları not edip kendinizce düşünebilirsiniz, çünkü atılan fikirleri sadece radiant görmüyor, eminim ki dire oyuncuları da kendilerini bu yazılara göre hazırlıyorlardır.

Eğer düşündüklerim gerçekleşirse (şuan anlatmak istemiyorum) yarına 1-0 önde başlayacağız. Hem bazı tahminlerimi ve düşüncelerimi size paylaşabilirim.

BorisPeace
07/09/2013, 16:16
İleti sayısı:

Lexsarko 15
Nighthawk 15
Krizalid 12
Aerogel 12
geb555 11
WeRdeR WeReMeM 10
HelioS 9
arpharazon 9
Simita 8
ByWooHooo 8
Latyos 6
Sercan<Michaell> 5
Tomoyo Sakagami 3
Pr0. 3
NightStalker 2

En azından hiç ileti yazmayanımız yok (: Şu anda bir yaptırım sebebi görmüyorum. Pasif kalanların daha aktif olması için linçlemeye pasif olanlardan (ve dolayısı ile oyuna bir şey katmayanlardan) başlayabilirsiniz :3

Lexsarko
07/09/2013, 16:48
Kısmen mantıklı buldum Boris'in önerisini. Önem verdiğim nokta mesaj sayısı değil yorum sayısı.

@Lexarko
Gerçekten harika bir analiz, Simita konusunda haklı olduğunu düşünüyorum, diğer şüphelerin hakkında ise henüz bir yorumum yok. Ayrıca 2. gün post atmayanlar kısmına takıldım. Yani işi gücü var insanların ve bir gün 40 saat sürüyor acele etmemeleri doğal görünüyor bana kalırsa.

Önceki mesajları tekrar gözden geçirdim ve buna rastladım. Hatalı MS ve TA analizi yaptığım ve yorum yapmayanlara yüklendiğim mesajdan sonra bunu yazmış.

Bu mesajda dikkatimi çeken 3 şey var:

1- Son derece yuvarlak konuşarak herhangi bir fikir belirtmiyor.
2- Ben yorum yazmayanları suçluyorken hem mesaj yazıp hem de beni hafiften yağlayarak radarlarımdan çıkmak istiyor.
3- Yorum atmayanlar için "işi gücü var insanların" tarzında bahane üretiyor. Kimsenin tatildeyken 2 günde bir yorum bile yapamayacak kadar yoğun olabileceğini düşünmüyorum eğer öyleyse zaten oyuna baştan katılmamanız gerekiyor.

Bunların hepsi benim için tek yöne işaret ediyor. Linç NightStalker

ilhan998
07/09/2013, 17:13
Kısmen mantıklı buldum Boris'in önerisini. Önem verdiğim nokta mesaj sayısı değil yorum sayısı.

Önceki mesajları tekrar gözden geçirdim ve buna rastladım. Hatalı MS ve TA analizi yaptığım ve yorum yapmayanlara yüklendiğim mesajdan sonra bunu yazmış.

2- Ben yorum yazmayanları suçluyorken hem mesaj yazıp hem de beni hafiften yağlayarak radarlarımdan çıkmak istiyor.
3- Yorum atmayanlar için "işi gücü var insanların" tarzında bahane üretiyor. Kimsenin tatildeyken 2 günde bir yorum bile yapamayacak kadar yoğun olabileceğini düşünmüyorum eğer öyleyse zaten oyuna baştan katılmamanız gerekiyor.

Üstümden büyük bir yük kalktı. Linç Nightstalker

Aerogel
07/09/2013, 17:13
Günün bitmesine son ~4 saat. Şu anki durum:

geb555 -> kimse
latyos -> kimse
simita -> kimse

Bende kimse diye kullanmıştım. :/

Aerogel
07/09/2013, 17:16

Birden seninde Nightstalkerı hedef göstermen çok ilginç geldi.

WeRdeR WeReMeM
07/09/2013, 17:17
Ben halen kararsızım ama Boris'te bir yerde haklı vallahi :) Linç edelim birini zaten bana item vermemişti radiant çıksa da üzülmicem hıyara. NightStalker

Nighthawk
07/09/2013, 17:19

1'in ve 3'ün radiant/dire olmakla değişen şeyler olduğunu düşünmüyorum. 2 bana da öyle geldi, NightStalker da şüpheliler listesinde. Yine de NightStalker'dan önce Simita gitmeli bence. Simita ters psikoloji yaparak radar dışında kalmaya çalışırken linç etmememiz sadece hayatta kalmasını sağlamayacak, aynı zamanda biri takip edip dire olduğunu ortaya çıkarıp burda açıklamadığı sürece şüphemiz devam edecek ve sonraki günlerde de kafamızı bulandıracak. Bence çoğu kişi de böyle düşünüyor ama simita radiant çıkarsa dire olarak suçlanmaktan korktukları için oylarını kimse olarak değiştiriyorlar. Bence simita gitmeli, daha sessiz şüphelilere tof/track atılmalı.

ilhan998
07/09/2013, 17:21
Birden seninde Nightstalkerı hedef göstermen çok ilginç geldi.

#133 yorumda onu öne sürmeyi planlıyordum ama kesinleştirmek için yarını beklemeye karar vermiştim. Lexsarkonun bu tahmini ile 1 gün tasarruf etmiş oldum.

Nighthawk

Neden üstünden yük kalktı?

Nighthawk
#133 yorumda onu öne sürmeyi planlıyordum ama kesinleştirmek için yarını beklemeye karar vermiştim. Lexsarkonun bu tahmini ile 1 gün tasarruf etmiş oldum.

İnansak mı :/

ilhan998
07/09/2013, 17:22
Neden üstünden yük kalktı?

İnansak mı :/

Size kalmış. Az sonra pr0. bana linç oyu verecek

Nighthawk
07/09/2013, 17:24

Oylamanın kapanmasına 2 saat var bariz yalan söylüyorsun. Yeni listem Tomoyo > Simita > NightStalker > Krizalid > Aerogel.

Pr0.
07/09/2013, 17:24
Size kalmış. Az sonra pr0. bana linç oyu verecek

Her zeki köylü gibi sana vermeyi düşünüyorum çünkü arpharazon gibi konuştun bune ? Niye nighstalker hedef gösterilince resmen gelin beni vurun der gibi üstümden yük kalktı dedin ? bir de nasıl seni linç edeceğimi anladın müneccim misin?

ilhan998
07/09/2013, 17:25
Oylamanın kapanmasına 2 saat var bariz yalan söylüyorsun. Yeni listem Tomoyo > Simita > NightStalker > Krizalid > Aerogel.

O zaman beni linç edin.

Açıklamadan tahminlerimi söylüyorum, Nightstalker, pr0 ve arfarazon. Üçü de dire. Kanıt olarak beni linç edin.

Nighthawk
07/09/2013, 17:27
O zaman beni linç edin.

Açıklamadan tahminlerimi söylüyorum, Nightstalker, pr0 ve arfarazon. Üçü de dire. Kanıt olarak beni linç edin.

Kanıt olarak beni linç edin ne demek? Sen ölsen radiant çıksan önceden söylediğin her şeyin doğru olduğunu mu kabul etmeliyiz? Oylamanın kapanmasına 2 saat varken oh be ben yarını bekliyodum üzerimden yük kalktı vs. saçmaladın, sonrasında savunman da o zaman beni linç edin :/

Pr0.
07/09/2013, 17:27
O zaman beni linç edin.

abi hangi köyün kötüsüsün bilmiyorum ama arpharazon bile bu kadar kötü oynamadı bu oyunu :(

ilhan998
07/09/2013, 17:30
Kanıt olarak beni linç edin ne demek? Sen ölsen radiant çıksan önceden söylediğin her şeyin doğru olduğunu mu kabul etmeliyiz? Oylamanın kapanmasına 2 saat varken oh be ben yarını bekliyodum üzerimden yük kalktı vs. saçmaladın, sonrasında savunman da o zaman beni linç edin :/

abi hangi köyün kötüsüsün bilmiyorum ama arpharazon bile bu kadar kötü oynamadı bu oyunu :(

Yarını bekleyemediniz. Saçma sapan tespitlerinizle şu oyuna katıldığıma pişman oldum zaten. Bugün beni diğer günlerde sonra nightstalker, arfarazon ve pr0. 'yu linç edin. Başka yazmayacağım. bg

Pr0.
07/09/2013, 17:31
Yarını bekleyemediniz. Saçma sapan tespitlerinizle şu oyuna katıldığıma pişman oldum zaten. Bugün beni diğer günlerde sonra nightstalker, arfarazon ve pr0. 'yu linç edin. Başka yazmayacağım. bg

Abi şu lafından sonra iyice kanıtladın dire olduğunu ya

Nightstalker

Lexsarko
07/09/2013, 17:33
1'in ve 3'ün radiant/dire olmakla değişen şeyler olduğunu düşünmüyorum. 2 bana da öyle geldi, NightStalker da şüpheliler listesinde. Yine de NightStalker'dan önce Simita gitmeli bence. Simita ters psikoloji yaparak radar dışında kalmaya çalışırken linç etmememiz sadece hayatta kalmasını sağlamayacak, aynı zamanda biri takip edip dire olduğunu ortaya çıkarıp burda açıklamadığı sürece şüphemiz devam edecek ve sonraki günlerde de kafamızı bulandıracak. Bence çoğu kişi de böyle düşünüyor ama simita radiant çıkarsa dire olarak suçlanmaktan korktukları için oylarını kimse olarak değiştiriyorlar. Bence simita gitmeli, daha sessiz şüphelilere tof/track atılmalı.

Bence Simita'yı yarına saklayabiliriz. Şu an için bence NS > Simita. Radiantdaşlarımı bu gece NightStalker'ı linç etmeye davet ediyorum.

Ben Tomoyo'nun hal ve hareketlerinden Radiant olduğu izlenimini aldım. Yazdıkları bana naif göründü. Dilinin altında bir bakla var ama rolü anlaşılmasın diye saklıyor gibi geldi bana.

Bu arada geçen oyun susmak bilmeyen arpharazon'un ağzından bu oyun cımbızla laf aldığımız da bir gerçek. Pr0. da benim gözüme çok güvenilir gelmedi.

Pr0.
07/09/2013, 17:35
Bence Simita'yı yarına saklayabiliriz. Şu an için bence NS > Simita. Radiantdaşlarımı bu gece NightStalker'ı linç etmeye davet ediyorum.

Ben Tomoyo'nun hal ve hareketlerinden Radiant olduğu izlenimini aldım. Yazdıkları bana naif göründü. Dilinin altında bir bakla var ama rolü anlaşılmasın diye saklıyor gibi geldi bana.

Bu arada geçen oyun susmak bilmeyen arpharazon'un ağzından bu oyun cımbızla laf aldığımız da bir gerçek. Pr0. da benim gözüme çok güvenilir gelmedi.

Nasıl anladığını bize anlatmak ister misin çünkü adam daha demin büyük sattı da ondan sordum :D

KONYALIYOBAZ
07/09/2013, 17:36
Bence NightStalker Night Stalker çıkacak asıhfsdogsdg

NightStalker

Nighthawk
07/09/2013, 17:36
Aziz Yıldırım rolüne bürünmek naiflik falan değil. Eğer bir şey biliyorsan ya açıklarsın ya da (açıklaman tehlikeliyse) hiç çaktırmazsın. Bir şey biliyorum ama söylemem demek çok dire davranışı.

Nighthawk
07/09/2013, 17:39
Ayrıca çok bariz hareketlere her seferinde "naif radiant" diyip küçük ipuçlarından "kesin dire" sonucu çıkarman bir pattern haline geldi Lexsarko, sana güvenim de pek kalmadı.

BorisPeace
07/09/2013, 17:43
Lexsarko
NightStalker

Tomoyo
NightStalker

Werder
NightStalker

Pr0.
NightStalker

Latyos
NightStalker

Lexsarko
07/09/2013, 17:45
Nasıl anladığını bize anlatmak ister misin çünkü adam daha demin büyük sattı da ondan sordum :D

133. mesajında açıklamak istemediği bir şeyin olduğundan bahsetmiş. Benim önerimle bunu bir gün öne çektiğini söylüyor. Şüpheli, doğru. Bana doğru söylüyor olma ihtimali %60 yalan söylüyor olma ihtimali %40 gibi geldi.

Kimseyi %100 savunmuyorum çünkü kimin ne olduğunu kesin olarak bilme şansım yok. Tomoyo'yu ilk sıkıştıran benim ancak sıkıştırdıklarım arasında NS'nin verdiği cevap bence Tomoyo'nun verdiklerinden daha şüpheli.

ToF ve Track bu gece Tomoyo ve Simita üzerinde kullanılmalı bence. Hatta ikisinin aynı adama kullanılmasını önlemek için direk hedeflerini de belirlemeliyiz.

Chen ilk gece kullanmadıysa ToF'u Simita üzerinde kullanmalı. İlk gece Simita üzerinde ToF kullandıysa çaktırmadan bana destek olsun ve ToF'u herhangi biri üzerinde kullansın.
Gondar da Track'i Tomoyo üzerinde kullanmalı.

Lexsarko
07/09/2013, 17:52
Dediğim gibi NH bana güvenip güvenmeyeceğine karar vermelisin çünkü ben de sana güvenmiyorum :) Baştan beri söylediklerimi bir şekilde manipüle edip beni iğneleme çabasındasın.

Chen ToF'u ilk gün Simita'ya kullandıysa bu gün NH üzerinde kullanmasını rica ediyorum.

Oyunu son güne kadar oynama gibi bir amacım yok. Yine dediğim gibi öldüğüm ana kadar alayına gideceğim. Radiant kazandığı sürece benim için bir önemi yok.

Nighthawk
07/09/2013, 17:53
Eğer Tomoyo aptal değilse bilerek kendini öne çıkarmıştır ve NS önemli bir dire çıkarsa Tomoyo'nun dire olduğu kesinleşir. Simita'yı neden NS'den öne koydum, şöyle. NS'nin şüpheli üslupta bir mesajı var ve offline olmaktan söz etmiş ve gerçekten çok offline, şu an onu suçladığımızda offline olduğu için cevap veremiyor. Öte yandan Simita'nın ters psikoloji yapmaya çalıştığına nerdeyse eminim. En başta o da ben de çok online olamıyorum umarım kaçırmam oyunu demiş ama forumda bütün gün online olduğunu görüyorum. Yine de biz ilk Simita'yı linç etmekten söz edince tamamen sustu mesaj atmamaya başladı. Şu an şüpheler NS ve Tomoyo üzerine yoğunlaştırılıp Simita unutturuldu bunun da kasıtlı yapıldığını düşünüyorum.

Nighthawk
07/09/2013, 17:58
Dediğim gibi NH bana güvenip güvenmeyeceğine karar vermelisin çünkü ben de sana güvenmiyorum :) Baştan beri söylediklerimi bir şekilde manipüle edip beni iğneleme çabasındasın.

Önce mantıklı açıklamalar yaptığın için radiant olduğunu düşündüm Lex. Daha sonra Simita'yı şüpheli bulduğumuzda Simita hariç kim şüpheli bir şey yaparsa 2 saniyede ibreyi ona çevirdin. Şu ana kadar dire olmakla suçladığın kişi sayısı 6'yı geçti ve bunların içinde simita yok. Bunu yaparken kendinle de çeliştin, önce Tomoyoya naif radiant dedin sonra %40 yalan söylüyor dedin. Bu yüzden radiant tahminim dire'a kaydı. Daha düşük bir ihtimal chensin ve simitaya tof attın, o yüzden bu kadar heyecanlı savunuyorsun.

Nighthawk
07/09/2013, 18:03
Ekleme: Bir de NightStalker'ın 22 saat önce attığı mesajı, oylama bitmesine 2 saat kala ve NS offlineken bak şimdi gördüm diyip gündeme getirmen de şüpheli.

Şu an NS'nin offline olup kendini savunamaması ve eğer NS diresa Tomoyonun da kesin dire çıkacağını ve onun online olup kendini savunmak yerine daha da battığını düşünmemden dolayı Tomoyo Sakagami diyorum.

Simitayı saklama nedenim Chenin rolünü radiant olarak öğrenmiş olma ihtimali. Bu gece Chen bir dire bulursa yarın ikisini birden açıklayacaktır.

HelioS
07/09/2013, 18:05
Valla bu kadar az yorumun(post sayısını kastetmiyorum) içinden kimin ne olduğunu anlamak cidden zor. Ben hala simita'dan şüpheleniyorum çünkü birden sessizleşti, lexsarko da focusu başkalarının üzerine çekti. Garip şeyler oluyor hayırlısı. Ben kimse simitaya oy vermiyor diye oyumu Kimse olarak belirledim. Yarın olsun da chen ve bh bize raporlarından çıtlatsın. Her şey o zaman belirginleşecek diye düşünüyorum.

Krizalid
07/09/2013, 18:13

Altıncı da sen misin?

Şaka bi yana Tomoyo Sakagami'yi linç etmek için bir gerçek bir sebep söyleyebilir misin bana?

Lexsarko
07/09/2013, 18:14
Simita dire ise yaptığı hareket çok riskli bir hareket. Peşinen söyleyeyim Simita'nın kesin olarak kim olduğunu bilmiyorum. Kimseyi de heyecanlı bir şekilde savunduğum yok. Bu oyunda yapılabilecek en büyük hatalardan biri kim olduğunu bilmediğin birini savunmak. Simita'nın Dire olması olasılığını %10 olarak görüyorum ve bu değişmedi.

O yüzden ilk gece kullanmadıysa Chen'in onun üzerinde ToF kullanmasını rica ettim. Aynı şekilde aynı hedefe iki atış yapmamak için Track de Tomoyo üzerinde kullanılmalı diyorum.

6'yı aşkın kişiyi Dire olarak suçladığımdan bahsetmişsin. Sıkıştırdım ancak sadece 1'ini Dire olarak suçladım. O da NS. Bu günün sonunda kim olduğunu hep beraber öğreneceğiz.

Fokusu kimseden çekme gibi bir çabam yok. Fokusu Dire olduğunu düşündüklerim üzerine çekmeye çalışıyorum.

Lexsarko
07/09/2013, 18:20
Şu an NS'nin offline olup kendini savunamaması ve eğer NS diresa Tomoyonun da kesin dire çıkacağını ve onun online olup kendini savunmak yerine daha da battığını düşünmemden dolayı Tomoyo Sakagami diyorum..

NH logic: NS Dire çıkarsa TS de kesin Dire o yüzden NS'yi bilmiyoruz ama olsun linç TS :D

Nighthawk
07/09/2013, 18:24
NS'nin Simitadan daha şüpheli olduğuna beni ikna edebilsen ben de NS'ye oy veririm. Ancak tek geçerli argümanın sana yağ çekmesi ise Simitanın ihtimali NS'den daha yüksek. Dua edelim de NS spectre falan çıksın.

Krizalid
07/09/2013, 18:27
NH logic: NS Dire çıkarsa TS de kesin Dire o yüzden NS'yi bilmiyoruz ama olsun linç TS :D

Evet ama NS Dire çıkarsa elimizde ipucu olarak Tomoyo'nun Dire olması olacak (ki şüpheli) ama Tomoyo'yu linç edersek ve Radiant çıkarsa elimizde Dire'dan üç isim olacak ve bu üç isimden biri zaten Nightstalker.

Yani Tomoyo'yu linç edersek daha kısa sürede daha uzun mesafe alabiliriz ancak Tomoyo'nun bir gece iki günde 3 isim verebilmesi oyun kuralları dahilinde mümkün olmadığı için bu gidiş yolu pek doğru bir gidiş yolu olmuyor. Tomoyo'nun yaptığı geçen el bazı skillsiz köylülerin yaptığı gibi intihar notu yazmanın farklı bir versiyonuna benziyor. Boris'in yazdığı listenin altından iki, ortasından bir kişi seçerek bunları Dire olarak seçmek pek anlamlı bir hareket değil.

Şu an en az mesaj atan oyuncuya atılmış 5 linç oyu var, bu kişiye fazladan linç oyu vermenin bir anlamı yok. Ancak birileri oylarını değiştirmeye karar verirse ben de son kanaatimi sunup bir oy kullanacağım. :\

Nighthawk
07/09/2013, 18:27

Benim mantığımı anlamak için 150 iq gerektiğini sanmıyorum aslında, anlaşılabilir tutmaya çalışıyorum ;)

NS'yi çok önceden yazdığı bir mesaj için oylamanın bitmesine çok az zaman kala suçladık, ve offline olduğu için cevap hakkı olmadı.
Tomoyo'yu burdayken suçladık ve kendini savunmayı başaramadı.
NS diresa, Tomoyonun dire olma ihtimali daha da artacak.
p ise q, q ise r, p ve r ise true, hadiii yapabilirsin.

geb555
07/09/2013, 18:29
NS'nin Simitadan daha şüpheli olduğuna beni ikna edebilsen ben de NS'ye oy veririm. Ancak tek geçerli argümanın sana yağ çekmesi ise Simitanın ihtimali NS'den daha yüksek. Dua edelim de NS spectre falan çıksın.

NS spectre değilde AA çıkması lazım ki Chen kimliğini açıklayıp Omniknight yada VS onu koruyup her gece ToF atabilsin

HelioS
07/09/2013, 18:31
NS spectre değilde AA çıkması lazım ki Chen kimliğini açıklayıp Omniknight yada VS onu koruyup her gece ToF atabilsin

Spectre linç edilirse dire kimin chen olduğunu nasıl anlayacak? AA kimin chen veya kimin rubick olduğunu anlamazsa skilli bir işe yaramaz.

Nighthawk
07/09/2013, 18:32

AA da önemli evet. Spectre de omni ve vengeyi bulabilir. Spectre yokken işleri zor.

Nighthawk
07/09/2013, 18:32
Spectre linç edilirse dire kimin chen olduğunu nasıl anlayacak? AA kimin chen veya kimin rubick olduğunu anlamazsa skilli bir işe yaramaz.

Cheni dire bulamayacak ama burda da açıklamadığı için linç oylamaları daha zor olacak.

Lexsarko
07/09/2013, 18:36
Benim mantığımı anlamak için 150 iq gerektiğini sanmıyorum aslında, anlaşılabilir tutmaya çalışıyorum ;)

NS'yi çok önceden yazdığı bir mesaj için oylamanın bitmesine çok az zaman kala suçladık, ve offline olduğu için cevap hakkı olmadı.

Tomoyo'daki bahsettiğim naiflik o işte zaten. Geçen oyunki Cowabunga gibi kendini savunmayı beceremedi ve hedef sıralamasında kendini zirveye yaklaştırmış oldu. O yüzden q ise r bana çok sıcak gelmiyor.

Nighthawk
07/09/2013, 18:42
Tomoyo'daki bahsettiğim naiflik o işte zaten. Geçen oyunki Cowabunga gibi kendini savunmayı beceremedi ve hedef sıralamasında kendini zirveye yaklaştırmış oldu. O yüzden q ise r bana çok sıcak gelmiyor.

Tomoyo'nun söylediği, senin de fikrin, takip özelliği olan bir radiant olması. Öyle bir kahramana sahip oyuncu "oh be rahatladım", "üç kişi dire: x, y, z", "o zaman beni linç edin mk" diye konuşmaz. Bu naiflik değil başka bir şey oluyor.

ilhan998
07/09/2013, 18:44

Ben sadece yarına sakladığım işi lexsarko üzerinden hiç açıklamadan oy verdim. Ayrıca o listedekilerinin neden dire olduğunu ve neden böyle bir olay çıkardığımı tahminimce uzun bir süre açıklamayacağım.

Ve tekrar listemi belirtmek istiyorum.

Nightstalker - Arpharazon - pr0.

Nighthawk
07/09/2013, 18:45
Ben sadece yarına sakladığım işi lexsarko üzerinden hiç açıklamadan oy verdim. Ayrıca o listedekilerinin neden dire olduğunu ve neden böyle bir olay çıkardığımı tahminimce uzun bir süre açıklamayacağım.

Ve tekrar listemi belirtmek istiyorum.

Nightstalker - Arpharazon - pr0.

2. gün 3. kişinin dire olduğunu öğrenmenin tek yolu hile yapman. Doğruya hile yapıyorsun, yanlışsa yalan söylüyorsun. Her 2 şekilde de senin oyunda kalmanı istemiyorum.

ilhan998
07/09/2013, 18:48

Tomoyo'nun söylediği, senin de fikrin, takip özelliği olan bir radiant olması. Öyle bir kahramana sahip oyuncu "oh be rahatladım", "üç kişi dire: x, y, z", "o zaman beni linç edin mk" diye konuşmaz. Bu naiflik değil başka bir şey oluyor.

Kendimi tutamıyorum ya : D

Lexsarko
07/09/2013, 18:49

Eğer haklıysa bu gece Simita üzerinde ToF, Tomoyo üzerinde Track kullanıldığında yarın bunu öğrenmiş olacağız.

Krizalid
07/09/2013, 18:49
Kendimi tutamıyorum ya : D

Açıkça söyle mümkünse.

ilhan998
07/09/2013, 18:51
2. gün 3. kişinin dire olduğunu öğrenmenin tek yolu hile yapman. Doğruya hile yapıyorsun, yanlışsa yalan söylüyorsun. Her 2 şekilde de senin oyunda kalmanı istemiyorum.

Nedense hep benim rolümü, oyunumu ve amacımı öğrenmeye dayalı bir şekilde yorum yapıyorsun. Normal bir şey ama kendini çok zorluyorsun.

Nighthawk
07/09/2013, 18:54
Nedense hep benim rolümü, oyunumu ve amacımı öğrenmeye dayalı bir şekilde yorum yapıyorsun. Normal bir şey ama kendini çok zorluyorsun.

Ahaha. 2. gün 3.kişinin tarafını bildiğini söylüyor ya hileyi ya yalancı diyorum, ve cevabın "neden benim rolümü öğrenmek istiyorsun", şaka.

Nighthawk
07/09/2013, 18:56
Eğer haklıysa bu gece Simita üzerinde ToF, Tomoyo üzerinde Track kullanıldığında yarın bunu öğrenmiş olacağız.

Tomoyo üzerinde track kullanarak nasıl öğrenicez? Skillini kullanmayan bir dire olma olasılığı daha fazla.

Lexsarko
07/09/2013, 19:06
Tomoyo üzerinde track kullanarak nasıl öğrenicez? Skillini kullanmayan bir dire olma olasılığı daha fazla.

Dire'ın öldüreceği kişiyi takım halinde ziyaret edeceğini sanıyordum Ancak kural şu şekildeymiş:

6) Dire takımı gece aralarında oy kullanarak kimi öldüreceklerini seçerler. Oylama sonucunda belirlenen hedefi, o hedefe ilk oy veren Dire kahramanı ziyaret edecek ve öldürmeye çalışacaktır. Bu nedenle Dire için sadece oylamanın sonucu değil, oylamanın sırası da önemlidir. Linç oylarının aksine, Dire takımı öldürmek istedikleri kişi için kırmızı fontta yazarak oy kullanırlar.

Fx
07/09/2013, 19:10
Buraya ilk yazdığı mesaj olsun gözüm hep Latyos'un üzerindeydi ondan sonra da attığı mesajlar ve dedikleri sürekli birilerini yönlendirmeye çalışması üzerine kurulu olduğundan Latyos'tan şüpheleniyorum bu yüzden oyum.
Latyos

Bu arada ilk yazdığı mesaj

Merhaba arkadaşlar. Umuyorum ki bu oyun geçen ki gibi olmaz ve biz kazanırız.
Bu mesajda nedense kendini Radiant gibi göstermeye çalışan Dire hissi alıyorum yani insanları kandırmaya yönelik dediklerine kendi bile inanmayan ve sadece bu mesaj üzerinde değil ondan sonra attığı diğer mesajlarda ise bana hep Dire hissi verdi nedense
Bu arada Lexsarko, köyümüz için baya iyi niyetli konuşuyor ve daha önceki mesajımda dediğim gibi eğer Omni yada Vs'nin güvenini kazanmışsa Lexsarko benimkini kazandığı gibi bu gece onu korumaları lazım yoksa şu ana kadar köyün yararı için konuşan bir kişi Dire'ın işine gelmeyebilir.

HelioS
07/09/2013, 19:14
Buraya ilk yazdığı mesaj olsun gözüm hep Latyos'un üzerindeydi ondan sonra da attığı mesajlar ve dedikleri sürekli birilerini yönlendirmeye çalışması üzerine kurulu olduğundan Latyos'tan şüpheleniyorum bu yüzden oyum.
Latyos

Bu arada ilk yazdığı mesaj

Bu mesajda nedense kendini Radiant gibi göstermeye çalışan Dire hissi alıyorum yani insanları kandırmaya yönelik dediklerine kendi bile inanmayan ve sadece bu mesaj üzerinde değil ondan sonra attığı diğer mesajlarda ise bana hep Dire hissi verdi nedense
Bu arada Lexsarko, köyümüz için baya iyi niyetli konuşuyor ve daha önceki mesajımda dediğim gibi eğer Omni yada Vs'nin güvenini kazanmışsa Lexsarko benimkini kazandığı gibi bu gece onu korumaları lazım yoksa şu ana kadar köyün yararı için konuşan bir kişi Dire'ın işine gelmeyebilir.

Ben latyos adlı arkadaşı anlamadım zaten kim neye oy verirse oda ona hemen veriyor.

BorisPeace
07/09/2013, 19:28
Son yarım saat O:

Lexsarko
NightStalker

Tomoyo
NightStalker

Werder
NightStalker

Pr0.
NightStalker

Latyos
NightStalker

Nighthawk
Tomoyo

ByWooHoo
Latyos

Şu anki durumda kimse linç edilmeyecek.

ilhan998
07/09/2013, 19:28
Ahaha. 2. gün 3.kişinin tarafını bildiğini söylüyor ya hileyi ya yalancı diyorum, ve cevabın "neden benim rolümü öğrenmek istiyorsun", şaka.

Farkettiysen "liste" dedim ve açıklama yapmadım. Ona bakılırsa sende 5 kişi bulmuşsun, o beşi de kesin dire mi :D.

Ayrıca şu mantıkla gidersek;

Nighthawk; nightstalker dire olduğu için linç edilmesini istemeyen, onun yerine radiant olan ve durduk yere şüphe çekmeye çalışan TS'yi hedef alarak hem 1 radiantta kurtulup hem de nightstalkerı kurtarmaya çalışan bir dire olabilir :/ (sadece mantığını sorguluyorum.)

Nighthawk
07/09/2013, 19:32
Farkettiysen "liste" dedim ve açıklama yapmadım. Ona bakılırsa sende 5 kişi bulmuşsun, o beşi de kesin dire mi :D.

Ayrıca şu mantıkla gidersek;

Nighthawk; nightstalker dire olduğu için linç edilmesini istemeyen, onun yerine radiant olan ve durduk yere şüphe çekmeye çalışan TS'yi hedef alarak hem 1 radiantta kurtulup hem de nightstalkerı kurtarmaya çalışan bir dire olabilir :/ (sadece mantığını sorguluyorum.)

"Olabilir"li yüzlerce cümle kurabilirsin. Önemli olan olabiliri destekleyen bir şey yapmış mı. Sen tonla şey yaptın.

Sercan<Michaell>
07/09/2013, 19:35
NightStalker

Gerekiyorsa bir kişi feda edeceğiz. Eğer Ns radiant çıkarsa çok canlar yakarım.

HelioS
07/09/2013, 19:38
NightStalker

Gerekiyorsa bir kişi feda edeceğiz. Eğer Ns radiant çıkarsa çok canlar yakarım.

ooo sen yazar mıydın :P
çok canlar yakarım derken?

Lexsarko
07/09/2013, 19:40
ooo sen yazar mıydın :P
çok canlar yakarım derken?

Çapkınmış :P

Kafayı kuma gömenlerden biri de Sercan...

BorisPeace
07/09/2013, 19:41
Son 20 dakika.

Lexsarko
NightStalker

Tomoyo
NightStalker

Werder
NightStalker

Pr0.
NightStalker

Latyos
NightStalker

Sercan
NightStalker

Nighthawk
Tomoyo

ByWooHoo
Latyos

Şu anki durumda kimse linç edilmeyecek, en çok oy alan Nightstalker'ın linç edilmesi için 2 oya daha ihtiyacı var.

Lexsarko
07/09/2013, 19:44
Krizalid'in yapacağını ssöylediği değerlendirmeyi merak eden bir tek ben miyim?

Krizalid
07/09/2013, 19:45
Ben az mesaj yazdığı için birini linç etme yanlısı değilim, içim rahat etmeyecek. 2 mesajı olan Nightstalker'ı linç edeceğimize, rastgele üç ismi kesinmiş gibi kafamıza kakmaya çalışan veya geceye yarım saat kala login olup hemen linç oyu atan oyuncuları linç etmek daha mantıklı.

Krizalid
07/09/2013, 19:46
Krizalid'in yapacağını ssöylediği değerlendirmeyi merak eden bir tek ben miyim?

Buyur kanka. BorisPeace oyunun içinde değil ama imasına bile hiç yoktan 5 kişi atladı, öte yandan 3 tane dire biliyorum diyen ve bunu açıklayamayan insanlar var...

Aerogel
07/09/2013, 19:48
Mirana bugün Moonlight Shadow kullanmalı. Kayıpsız geçiriceğimiz 1 gün bizim için çok önemli bence.

geb555
07/09/2013, 19:49
Çapkınmış :P

Kafayı kuma gömenlerden biri de Sercan...

NightStalker radiant çıkarsa Sercan dan şüphelencem

Aerogel
07/09/2013, 19:49
Buyur kanka. BorisPeace oyunun içinde değil ama imasına bile hiç yoktan 5 kişi atladı, öte yandan 3 tane dire biliyorum diyen ve bunu açıklayamayan insanlar var...

+1.

Lexsarko
07/09/2013, 20:00
Bu arada NS'nin offline olmasına kafam takıldı. Gün bitmeden kendini nasıl savunacağını merak ediyordum ama kendisi ortalarda yok. Vaziyete göre linç de edemeyeceğiz.

İşin kafamı kurcalayan diğer bir yanı NS'nin radiant olması halinde 6 linç oyu olmuşken 6 kişi olan Dire'ın hafif bir dokunuşuyla yeterli oy sayısına ulaşılabilirdi. Bu NS'nin Dire olduğu anlamına da gelebilir.

BorisPeace
07/09/2013, 20:04
2. Gece

Günün öne çıkan ismi Nightstalker adına birçok oy kullanılsa da, köyde hala onun linç olmasını isteyenler azınlıktaydı. Böylece köyün ortak kararı olarak, bir kez daha kimseyi linç etmeme kararı aldılar. Bu yorucu günün ardından Radiant kahramanlar uyumak için evlerine çekilirken, Dire kahramanları gizli buluşma yerlerine doğru yollandılar.

2. Gece, 8 Eylül 02:00'da sona erecek ve 3. gün başlayacaktır. O zamana kadar D2LO #2 konusu kapalı kalacaktır.

BorisPeace
08/09/2013, 02:01
3. Gün

2. gece sona erdiğinde kahramanlar tekrar evlerinden çıkıp köy meydanına doğru ilerlemeye başladılar. Meydana ilerleyen kahramanlar, bir taraftan hala yaşadıkları için sevinç duyarken, bir taraftan da dost bir kahramanı kaybetme korkusu içindeydiler. Köy meydanında 14 kişi toplandı, 15. kişiyi bir süre daha beklediler. Gelmeyince, evini kontrol etmek için hep birlikte yola koyuldular. 15. kişinin evine ulaştılar ve içeriye baktılar. İçerisi duman ve is doluydu, hala yanık kokusu duyulabiliyordu. Kahramanlar birbirlerine baktılar, kimse bir şey söylemedi ama hepsi ne olduğunu anlamıştı.WeRdeR WeReMeM (Goblin Techies) kendini patlattı.3. gün, 9 Eylül 20:00'da sona erecektir ve sonrasında 3. gece başlayacaktır.

KONYALIYOBAZ
08/09/2013, 02:09
3. Gün

2. gece sona erdiğinde kahramanlar tekrar evlerinden çıkıp köy meydanına doğru ilerlemeye başladılar. Meydana ilerleyen kahramanlar, bir taraftan hala yaşadıkları için sevinç duyarken, bir taraftan da dost bir kahramanı kaybetme korkusu içindeydiler. Köy meydanında 14 kişi toplandı, 15. kişiyi bir süre daha beklediler. Gelmeyince, evini kontrol etmek için hep birlikte yola koyuldular. 15. kişinin evine ulaştılar ve içeriye baktılar. İçerisi duman ve is doluydu, hala yanık kokusu duyulabiliyordu. Kahramanlar birbirlerine baktılar, kimse bir şey söylemedi ama hepsi ne olduğunu anlamıştı.WeRdeR WeReMeM (Goblin Techies) kendini patlattı.3. gün, 10 Eylül 20:00'da sona erecektir ve sonrasında 3. gece başlayacaktır.

Kendini patlattıysa Dire ölmeside gerekmez miydi?

Fx
08/09/2013, 02:34
Kendime göre bir liste yapmıştım ve Werder o lisetede Radiant kısmındaydı o konuda haklı çıkmışım ve Werder'in Tech çıkması yine bizim şansımızdan yana oldu. ( en kötü ihtimalle Rubick'in çalamayacağı 1 skill eksildi oyundan )
Yalnız son mesajları okurken yine Lexsarko'nun yazdığı yorum aklıma yattı

İşin kafamı kurcalayan diğer bir yanı NS'nin radiant olması halinde 6 linç oyu olmuşken 6 kişi olan Dire'ın hafif bir dokunuşuyla yeterli oy sayısına ulaşılabilirdi. Bu NS'nin Dire olduğu anlamına da gelebilir.
Dediği tamamen mantıklı bu gece 8 Kahraman birlik olup birini linç etmeliyiz bence çünkü her ne kadar Tech'imizi kaybetmiş olsakta 8-6 olduk.

Bu arada Dire da işi güzel kıvırmış ilk oy veren Abaddon idi sanırım çünkü Dİre'dan kimse ölmedi. Burdan bunu hesaba katanı tebrik ediyorum. ( Oyun sonunda Fair-Play ödülü varsa isterim ona göre :) )

Aerogel
08/09/2013, 02:42
3. güne kötü başladık. Dire ise 1-0 öne geçti ne yazık ki. Bh nin ve Chenin bir şekilde bize yol göstermesi gerekiyor, yoksa yine acısını biz çekicez.

Lexsarko
08/09/2013, 09:03
Dire'ın oylama üzerinde ciddi bir etkisi var. Dün bunu net bir şekilde görebildik. Radiant olarak kimi linç edeceğimizde hemfikir olamazsak yeterli oy sayısına ulaşamıyoruz ve kimseyi linç edemeyip hem 1 gün hem de 1 takım arkadaşımızı kaybediyoruz.

Dün ben NS dedikçe yok efendim X>NS yok efendim Y>NS. Yok Lexsarko sen şunu mu savunuyorsun? Yok efendim az mesaj yazdığı için birini oylamayı doğru bulmuyorumlar falan... BEN NS'Yİ AZ MESAJ YAZDIĞI İÇİN OYLAMADIM Kİ!

Bu arada bu gece Lanaya'nın ölmemiş olması sanırım ilk gece MS kullanıldığı anlamına geliyor. Bu durumda şunu söyleyebilirim ki Gondar ve Clock; ilk gece herhangi bir ziyaret tespit ettiyseniz bu, ziyaret edenlerin Radiant olduğu anlamına geliyor çünkü MS'de Dire kimseyi ziyaret edemiyor. Bu da ziyaret ettiğini tespit ettiğiniz kişilere güvenebilirsiniz demek oluyor.

Chen, Rubick, Clock ve Gondar da Radiant olduğunu tespit ettiği kişilere güvendiğini belli etmeli.

ve son olarak NightStalker'a linç oyumu veriyorum. Oyumun günün sonuna kadar değişeceğini de pek sanmıyorum.

Fx
08/09/2013, 11:58
Ben hala dün gece MS kullanıldığını sanmıyorum çünkü Dire'ın yerinde olsam hazır TA'yı bulmuşum artık hiç skill'i kalmayan TA'yı mı öldürürüm yoksa diğer skilleri olan kahramanları mı ? Bu şekilde düşündüğümden bence dün Dire TA'yı buldu eğer MS kullanılmamışsa tabi
Oy kısmına gelince dün Dire sandığım Latyos şeklinde oy vermiştim ve birliği bozmuştum ( gerçi linç edilmesi için 2 oy gerekiyormuş ben oy versem de 1 olacakmış ) o biraz acemiliğime denk geldi onu kabul ediyorum ve bu sefer bir olup aynı kişi üzerinde oy kullanmalıyız linç edebilmemiz için bu yüzden
NightStalker

Krizalid
08/09/2013, 12:36
Bu arada NS'nin offline olmasına kafam takıldı. Gün bitmeden kendini nasıl savunacağını merak ediyordum ama kendisi ortalarda yok. Vaziyete göre linç de edemeyeceğiz.

Bu mesajı okuyunca bu linç oyunu kullanarak ne kadar iyi bir şey yaptığımı anladım.

Eğer linçe onay verseydim, arkamdan da bir kişi gelseydi ve NightStalker Radiant çıksaydı; büyük ihtimalle Dire olmakla suçlanacaktım ve sonuçta oyunu kaybedecektik. Bu gereksiz linçi durdurarak oyunu bir gün/gece uzatmış durumda olabilirim.

Öte yandan, oy veren 6 kişinin tamamının Radiant olduğunu mu düşünüyorsun? Dire zaten ittireceği kadar ittirmiş de olabilir, asla bilemezsin.

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 12:49
Simita'nın kendini kaybettirip, ikinci gün galeyana gelip NS'ye 6 linç oy atılması hakikaten ilginç yalnız.

Fx
08/09/2013, 12:56
Buraya yazılan neredeyse her 3 kişiden 1'inin Dire olduğunu unutmayıp bazı yorumları pek ciddiye almayan lütfen Radiant kahramanları

Krizalid
08/09/2013, 13:02
Dire'ın oylama üzerinde ciddi bir etkisi var. Dün bunu net bir şekilde görebildik. Radiant olarak kimi linç edeceğimizde hemfikir olamazsak yeterli oy sayısına ulaşamıyoruz ve kimseyi linç edemeyip hem 1 gün hem de 1 takım arkadaşımızı kaybediyoruz.

Dün ben NS dedikçe yok efendim X>NS yok efendim Y>NS. Yok Lexsarko sen şunu mu savunuyorsun? Yok efendim az mesaj yazdığı için birini oylamayı doğru bulmuyorumlar falan... BEN NS'Yİ AZ MESAJ YAZDIĞI İÇİN OYLAMADIM Kİ!

Bu arada bu gece Lanaya'nın ölmemiş olması sanırım ilk gece MS kullanıldığı anlamına geliyor. Bu durumda şunu söyleyebilirim ki Gondar ve Clock; ilk gece herhangi bir ziyaret tespit ettiyseniz bu, ziyaret edenlerin Radiant olduğu anlamına geliyor çünkü MS'de Dire kimseyi ziyaret edemiyor. Bu da ziyaret ettiğini tespit ettiğiniz kişilere güvenebilirsiniz demek oluyor.

Chen, Rubick, Clock ve Gondar da Radiant olduğunu tespit ettiği kişilere güvendiğini belli etmeli.

ve son olarak NightStalker'a linç oyumu veriyorum. Oyumun günün sonuna kadar değişeceğini de pek sanmıyorum.

Tamam da niye oyladın arkadaş.

BorisPeace atılan mesajların sayısını yayınlamasaydı aklından geçmeyecekti bile. Önemli olan atılan yorumların niceliği değil niteliğiyse bile NightStalker'dan önce linç etmemiz gereken kişiler hala mevcut.

Oyuna stratejik bakışımı daha sonra başka bir mesajda yazacağım. Bu oyun benim için "yalan ve kandırmaca" ile değil, "planlama ve zamanlama" ile kazanılacak bir oyun, ilk günden beri yaklaşımım bu şekilde. Rolümün de bana verdiği avantajı kullanarak kar topundan çığ yaratmadan soğukkanlılıkla galip getireceğim Radiant köyünü. Ama bunun yolu körü körüne birini linç etmek değil, bunu belirtmeliyim. Gün bitmeden bu konuya tekrar değineceğim zaten.

Tabii şu da var ki Radiant herolarının hiçbirinin topun altına girmediği bu sessizlik altında birini linç ettirmeye çalışmak tam bir Dire hamlesi, Dire için adeta bir "final push" niteliğinde. Bunu da ileride açıklayacağım.

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 13:09
Buraya yazılan neredeyse her 3 kişiden 1'inin Dire olduğunu unutmayıp bazı yorumları pek ciddiye almayan lütfen Radiant kahramanları

8 radi, 6 dire yok mu? Matematik kasamamış kardeş .s

Bu arada, mantıksız bir şey mi söyledim? Hayır. Simita'ya karşı elimizde bir kanıt varken, Lex'in ( Lex'in art niyetinin olduğunu düşünmüyorum) galeyanına gelip elimizde hiçbir mantıklı bir şey yokken gidip NS'ye oy attınız. Sadece buna dikkat çektim.

NightStalker
08/09/2013, 13:19
Öncelikle AFK olup mesaj yazmamam tamamen benim hatam, oldukçada dikkat çekici gözüküyor. Fakat elimde henüz kanıt yokken yanlış yorumlar yapmaktan çekinmekteyim. Henüz 2 gece geçmişken doğru düzgün bir yorum katmamış olmam garip gelmemeli, yetenek kullanabileceğimiz 2 gece geçti henüz. Mesajları okurken ilk düşündüğüm dire ın artık birinin linç edilmesi için bana saldırdığıydı, ilk mesajının ardından sana gelen destek beni bu yönde düşünmeye sevketti. Fakat seninde radiant olduğun kanaatine vardım, çünkü herhangi bir dire oyuna bu denli fazla katkı yapamaz. Güvenimizi kazanmak isteyen bir dire olduğunuda düşünmüyorum çünkü radianta fazlaca yardımın dokundu şu ana kadar. Burayı hala senin sevgini kazanmak için yazdığımı falan düşünürsün bilmem ama ben düşüncelerimi söyledim. Sen değil ama senden sonra sadece kanıt olarak az mesaj yazmam varken gözü kapalı oy atanlardan an itibari ile şüpheleniyorum. Hazır bir açıklama ile oy kullanılmışken, hemen birini aradan çıkartmak isteyen direlardan olma olasılıkları yüksek bana göre. Ayrıca bana focus verilene kadar yüksek dercede şüpheli olan simita unutuldu, garip.

Tomoyo ise benim ardımdan dikkat çeken diğer bir isim. Henüz 2 gece geçmişken (#147) 3 kişiden emin olması ve kanıt olarak beni linç edin demesinde nasıl bir mantık var hala çözebilmiş değilim. Birşey biliyormuş gibi görünüp dire ın focusunu üzerine çekip kendini feda etmek mi istiyor sorusu geldi aklıma sadece. Yada 'üstümden büyük bir yük kalktı' yorumunuda göz önüne alarak başarısız bir dire olma ihtimali de geldi aklıma.

Diğer kahramanlara söylemek istediklerim ise, Chen AA yı bulana kadar kesinlikle ortaya çıkmasın, yorumlarıyla bizi yönlendirmeyi denemeli elbette ama AA yı kesin olarak tespit etmeden ortaya çıkması oyunu çok zora sokacaktır. Spectre gibi önemli bir rolü öğrense bile bence beklemeli, Chen in ölmesi büyük kayıp olacaktır. Omninin ise repeli Lex e atmasından yanayım, henüz chen, rubick gibi rolleri bilmiyoruz bence köyde korunması gereken kişi lex, şuan için köye en büyük katkıyı o sağlıyor ve dire ın onu bu köyde istemediğini düşünüyorum. Umarım rubick kısa sürede haunt u bulur. Çünkü haunt elimize geçerse 2x ToF umuz olacak ve köyü diredan temizlememiz çok kolay olacak.

Fx
08/09/2013, 14:13
8 radi, 6 dire yok mu? Matematik kasamamış kardeş .s

Bu arada, mantıksız bir şey mi söyledim? Hayır. Simita'ya karşı elimizde bir kanıt varken, Lex'in ( Lex'in art niyetinin olduğunu düşünmüyorum) galeyanına gelip elimizde hiçbir mantıklı bir şey yokken gidip NS'ye oy attınız. Sadece buna dikkat çektim.
Benim o mesajım sana değildi durup dururken neden alınıp kendini savunmaya geçtin dostum onu anlamadım. Belki o mesajtan önce sen mesaj atmıştın o yüzden olabilir ama sadece belirtmek istedim.

İşin matematik kısmına gelince 6/14'ün 1/3'e eşit olmayacağını her 3.-4. sınıfa giden çocuk bilir ( kesirleri kaçınca sınıfta öğretiyorlarsa artık ) ama her 7 kişiden 3'ü Dire gibi saçma bir cümle mi demeliydim bilemiyorum onun yerine neredeyse 3 kişiden 1'i dedim ( aslında 1/2'ye daha yakın ama o zaman daha güvensiz bir ortam olabilir diye dememiştim) neyse boşver de yukarıda dediğim gibi niye kimse üzerine alınmazken sen alındın onu anlamadım ?!?

Fx
08/09/2013, 14:19
Umarım rubick kısa sürede haunt u bulur. Çünkü haunt elimize geçerse 2x ToF umuz olacak ve köyü diredan temizlememiz çok kolay olacak.
Rubick'in şu anda çalabileceği en iyi skill Haunt çünkü Haunt'u çalarsa hem Spec'i bulacak hemde Haunt, ToF'dan daha iyi bir skill. ToF Radiant mı Dire mı belirlerken Haunt direkmen rolünü belirliyor bu yüzden Rubick'in Haunt'u çalması bu oyunu kazanmak için çok önemli bence.

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 14:27
Benim o mesajım sana değildi durup dururken neden alınıp kendini savunmaya geçtin dostum onu anlamadım. Belki o mesajtan önce sen mesaj atmıştın o yüzden olabilir ama sadece belirtmek istedim.

İşin matematik kısmına gelince 6/14'ün 1/3'e eşit olmayacağını her 3.-4. sınıfa giden çocuk bilir ( kesirleri kaçınca sınıfta öğretiyorlarsa artık ) ama her 7 kişiden 3'ü Dire gibi saçma bir cümle mi demeliydim bilemiyorum onun yerine neredeyse 3 kişiden 1'i dedim ( aslında 1/2'ye daha yakın ama o zaman daha güvensiz bir ortam olabilir diye dememiştim) neyse boşver de yukarıda dediğim gibi niye kimse üzerine alınmazken sen alındın onu anlamadım ?!?

Benim mesajımdan sadece 7 dakika sonra yazılması ve benim önceki postumu dolaylı yoldan dürtüklemesi olabilir mi?

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 14:40
Hayır, açık şekilde, bana hitaben yazılmış bir postu bana yazılmamış gibi gösterip, üstüme alındığım için sözde dire olduğumu ima etmeye çalışıyorsun. Ben de bunu anlayamıyorum :'/

Ben o postu atmadan önce online'dın. Fakat o postu benim postumdan sonra attın. Ne garip değil mi :'/ Tesadüf olduğuna inanmamı beklemiyorsun heralde :(

Fx
08/09/2013, 14:55
Hayır, açık şekilde, bana hitaben yazılmış bir postu bana yazılmamış gibi gösterip, üstüme alındığım için sözde dire olduğumu ima etmeye çalışıyorsun. Ben de bunu anlayamıyorum :'/ (
Ben sana Dire'sın yada Radiantsın demedim ama o lafıma sadece senin alınman şüphemi çektiğini belirttim fakat şu saatten sonra tek diyebileceğim

Yarası olan gocunur

Ben o postu atmadan önce online'dın. Fakat o postu benim postumdan sonra attın. Ne garip değil mi :'/ Tesadüf olduğuna inanmamı beklemiyorsun heralde :(
Kahvaltıda mı etmeyek ? Benim laptop her zaman açıktır veya uyku modundadır yani bunun online olup olmamamla bir ilgisi olabileceğini sanmıyorum ve bak ben sana dedim

Belki o mesajtan önce sen mesaj atmıştın o yüzden olabilir ama sadece belirtmek istedim.

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 14:59
Ben sana Dire'sın yada Radiantsın demedim ama o lafıma sadece senin alınman şüphemi çektiğini belirttim fakat şu saatten sonra tek diyebileceğim

Kahvaltıda mı etmeyek ? Benim laptop her zaman açıktır veya uyku modundadır yani bunun online olup olmamamla bir ilgisi olabileceğini sanmıyorum ve bak ben sana dedim

Sıvama Mod activated. Kıvırma Mod activated.

Fx
08/09/2013, 15:10
Sıvama Mod activated. Kıvırma Mod activated.
:D kendini ateşe attıktan sonra bu işten nasıl kaçacaksın diye düşünüyordum ve diye diye bu lafları diyebiliyorsan :D :D

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 15:12
:D kendini ateşe attıktan sonra bu işten nasıl kaçacaksın diye düşünüyordum ve diye diye bu lafları diyebiliyorsan :D :D

Ahahaha, komik çocuk seni. Kıvır kıvrabildiğin kadar :'/

Fx
08/09/2013, 15:16
Ahahaha, komik çocuk seni. Kıvır kıvrabildiğin kadar :'/
:D kıvırma işini senden öğrenmek lazım dansöz gibisin mübarek

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 15:21
:D kıvırma işini senden öğrenmek lazım dansöz gibisin mübarek

Olmuyor :'/ Açıkça yazdığın bir posttan sonra, "Kardeş ben onu sana yazmadım ki, sen niye üstüne alındın? Yoksa seeen?" gibi bir şeyle dire olduğumu iddia ediyorsun. Çok mantıklı gerçekten <3 Saf bir radiantlı yahut zeki rolü yapmaya çalışan aptal bir dire'lı olabilirsin.

Krizalid
08/09/2013, 15:22
Bi susun amk.

Nighthawk
08/09/2013, 16:04
Bu saçma tartışmayı bilerek mi yapıyorsunuz acaba? arpharazon dire gibi gözüküp bywoohoo'yu radiant göstermek için tartışmaya girmek için kasıyorlar sanki.

Nighthawk
08/09/2013, 16:07

O X>Y'lerin mantıksal izahını yaptım ve az mesaj attığı için demedim offline olduğu için kendini savunamıyor anlayamıyoruz dedim. Ama köyde zeka kıtlığı var anlaşılan

Lexsarko
08/09/2013, 17:06
Bu saçma tartışmayı bilerek mi yapıyorsunuz acaba? arpharazon dire gibi gözüküp bywoohoo'yu radiant göstermek için tartışmaya girmek için kasıyorlar sanki.

Benim de kafamda böyle bir şüphe oluştu.

O X>Y'lerin mantıksal izahını yaptım ve az mesaj attığı için demedim offline olduğu için kendini savunamıyor anlayamıyoruz dedim. Ama köyde zeka kıtlığı var anlaşılan

Bir Dire bulup linç etmediğimiz taktirde yarın son günümüz olacak çünkü diğer gün (Mirana?-TA? ve Omni faktörlerini katmazsak) Dire sayıyı eşitleyerek zaten istediği kişiyi linç ettirebilecek kıvama gelecek. Bu gece yanlış birisini linç edersek de durum aynı.

@Krizalid
Ben gayet iyi bir şekilde niye NS dediğimi açıkladığımı sanıyorum. Geçmiş mesajlarımı okuman çok zor olmamalı.

Bu arada Omni de linç hedefi dışındaki rastgele birini korumalı beni değil. Linç hedefi dışında koruduğu kişi Dire ise zaten bir işe yaramayacak ancak Dire'ın hedeflediği kişiye denk gelirse 10 numara olur.

HelioS
08/09/2013, 17:20
Benim de kafamda böyle bir şüphe oluştu.

Bir Dire bulup linç etmediğimiz taktirde yarın son günümüz olacak çünkü diğer gün (Mirana?-TA? ve Omni faktörlerini katmazsak) Dire sayıyı eşitleyerek zaten istediği kişiyi linç ettirebilecek kıvama gelecek. Bu gece yanlış birisini linç edersek de durum aynı.

@Krizalid
Ben gayet iyi bir şekilde niye NS dediğimi açıkladığımı sanıyorum. Geçmiş mesajlarımı okuman çok zor olmamalı.

Bu arada Omni de linç hedefi dışındaki rastgele birini korumalı beni değil. Linç hedefi dışında koruduğu kişi Dire ise zaten bir işe yaramayacak ancak Dire'ın hedeflediği kişiye denk gelirse 10 numara olur.

sen lanaya mısın gardaş?

Fx
08/09/2013, 17:20
arpharazon 1 kez ölmüş artık işi bitmiş bir abaddon ben ise ona nazaran daha kullanışlı Spec veya AA . Güzel ve mantıklı bir düşünce aslında

Nighthawk
08/09/2013, 17:23
Lex radiantsa dün Werder'i yiyen direın bugün Lex'i yiyeceğini sanmıyorum (nedenini siz anlamalısınız fazla konuşamayız).

Dün yazdığım yorumlar dün içindi. Bugün durum farklı. Bugün yanlış birini linç edersek direın kazanması işten bile değil. Doğru kişiyi linç edersek biz avantaj elde ederiz. Kimseyi linç etmezsek direın gücü artar, ama doğru tof ve spell steal ile hala kazanabilecek durumda oluruz. Herkes oy verdiği kişinin dire olduğundan ne kadar emin olduğunu düşünmeli, ona göre oy vermeli.

Lexsarko
08/09/2013, 17:23
sen lanaya mısın gardaş?

Ben Ajda Pekkan.

Aerogel
08/09/2013, 18:33
Kimseyi linç etmezsek direın gücü artar, ama doğru tof ve spell steal ile hala kazanabilecek durumda oluruz. Herkes oy verdiği kişinin dire olduğundan ne kadar emin olduğunu düşünmeli, ona göre oy vermeli.

Birinin çıkıp yol göstermesi lazım.

KONYALIYOBAZ
08/09/2013, 19:10
Ben hala ve hala NS'nin Dire olduğunu düşünüyorum. Akşam online olamayacağım için şimdiden oyumu veriyorum:

NightStalker

Lexsarko
08/09/2013, 19:16
Ben hala ve hala NS'nin Dire olduğunu düşünüyorum. Akşam online olamayacağım için şimdiden oyumu veriyorum:

NightStalker

Bi' yorum alaydık senden. Neden öyle düşünüyorsun öyle oyumu attım kaçtım yok. Kimse açıklamadan sap gibi oy vermesin. Yanlış şeyler düşünüyoruz mazallah.

HelioS
08/09/2013, 19:28
Bi' yorum alaydık senden. Neden öyle düşünüyorsun öyle oyumu attım kaçtım yok. Kimse açıklamadan sap gibi oy vermesin. Yanlış şeyler düşünüyoruz mazallah.

Gördüklerim kadarıyla kim neye oy verirse latyos'da ona oy veriyor.

NightStalker
08/09/2013, 19:35
#213 te belirttiğim gibi Lexin açıklamasının ardından 'aa aynen yaa' deyip bana oy atanlardan şüpheleniyorum ben.

geb555
08/09/2013, 20:54
Werder weremem haunt yemis olmali cunku kendini patlatmis ama kimse olmemis dogru mu anladim? Onu oldurmek icin de abbadon u yollamislar

NightStalker
08/09/2013, 21:05
Werder weremem haunt yemis olmali cunku kendini patlatmis ama kimse olmemis dogru mu anladim? Onu oldurmek icin de abbadon u yollamislar

Werder werememi yedi dire, goblin olduğu için ölürken patladı oda. Dire dan kimsenin ölmemiş olmasının açıklaması ise dediğin gibi önden abaddon un gelmesi. Haunt la ilgili dediğin şeyi anlamadım?

ilhan998
08/09/2013, 21:06
Uzun bir şekilde düşündükten sonra pes etmeye karar verdim. Düşündüğüm şey gerçekse dire çok iyi oynuyor beyler. Başka bir ihtimalde var ama zaten yeterince linç oyunlarından baydım. Herşeyi açıklamak yerine pes etmeyi tercih ediyorum ve son olarak linç oyumu NightStalker'a veriyorum.

GG wp dire.

Nighthawk
08/09/2013, 21:11
Uzun bir şekilde düşündükten sonra pes etmeye karar verdim. Düşündüğüm şey gerçekse dire çok iyi oynuyor beyler. Başka bir ihtimalde var ama zaten yeterince linç oyunlarından baydım. Herşeyi açıklamak yerine pes etmeyi tercih ediyorum ve son olarak linç oyumu NightStalker'a veriyorum.

GG wp dire.

Liseli dire detected. İlkokul da olabilir tabii.

NightStalker
08/09/2013, 21:30

GG wp dire.

Keşke uzun süre ne düşündüğünü açıklayarak oy verseydin. Radiant mısın dire mısın beynim durdu orda ama kötüsün kardeş :D

ilhan998
08/09/2013, 23:48
"Keşke uzun süre ne düşündüğünü açıklayarak oy verseydin. Radiant mısın dire mısın beynim durdu orda ama kötüsün kardeş :D" dedi low elo :P. Sen kendi dire takımına şükret adamlar oyununu taşımış basbaya : p : b.

ilhan998
09/09/2013, 00:11
Abi vallahi patates bir takıma sahibim. Tahminen ben hariç bütün sorgulayıcı roller afk : D. Dire kendi başına oynuyor.

Gerçi işin beni güldüren ve uyandıran tarafı 14. sayfada yaptığım büyük satışa tek değinen nighthawk var. Lexsarko o satışı cowabunganın olayıyla özleştirecek kadar kötü değil : D. Ve benim radiant olduğumu bilmesi için ya chen olması lazım ki chen olsaydı şuan tek yemişti (ayrıca lexsarko chen olsaydı radiantı kontrol edecek şekilde fikir ve düşünceler yürütmezdi), ya müneccin bir radiant olması lazım ki bunu imkansız buluyorum, ya da dire olması lazımdı.

Aslında bu olaydan öncede lexsarkoyu listeme almıştım. Genellikle linç oyunlarında köyü, radiantı yönlendiren ve olay çıkaranların arkasında duranlar kesinlikle dire olmuştur. Çünkü dire, radiantın istediği doğrultuda gitmesi için böyle işler çevirmek zorundadır. Ama lexsarkonun tecrübesiz olduğunu düşünerek hiç beklememiştim ki şuan tek yemiş durumdayım : D.

Nighthawkın dün dire olduğunu ilk önce varsayarak ilerledim. Verdiği tepkilerden sonra dire olduğu kanısına vardım. Kimse dire olmakla suçlanan ve kendisini savunmayan birisinden fikirlerini, rolünü ve neden böyle birşey yaptığını sorgulamaya çalışmaz. Zaten dire olmakla suçlanan şahıs dire profiline sahip olduğu için radiant en yakın zamanda linç edilmesini önerir ve diğer radiant üyelerini buna teşvik etmeye çalışır.

Bu iki şahsın yaptığı güzel mindgameden sonra benim yapmam gereken bütün herşeyi açıklayıcı bir şekilde izzah etmem gerekirdi ama bunu yaparsam radiantın ayağa kalkacağını sanmıyorum. Tamtersine radiantı manipüle edenler tarafından linç oyuna mağruz kalıp tek yerdim ve öldükten sonra da "kötü oyuncuydu neyse biz sizi kontrol etmeye devam edelim" diyerek oyunlarına devam ederlerdi.

Söylemek istediğim son şey ise radiant oyuncularının konuyu takip ettiğinden emin değilim. O yüzden bu oyunun bittiğini söyleyebilirim. Keşke ff verebilsek bu oyunda :/

BorisPeace
09/09/2013, 03:18
Lexsarko
NightStalker

ByWooHoo
NightStalker

Latyos
NightStalker

Tomoyo
NightStalker

KONYALIYOBAZ
09/09/2013, 03:53
Gördüklerim kadarıyla kim neye oy verirse latyos'da ona oy veriyor.

Abi şaka mısın kimi taklit ettiğimi gördün? Şurada Simita dire diyen ilk kişi bendim?

Aerogel
09/09/2013, 05:16
Abi vallahi patates bir takıma sahibim. Tahminen ben hariç bütün sorgulayıcı roller afk : D. Dire kendi başına oynuyor.

Söylemek istediğim son şey ise radiant oyuncularının konuyu takip ettiğinden emin değilim. O yüzden bu oyunun bittiğini söyleyebilirim. Keşke ff verebilsek bu oyunda :/

Necati Şaşmaz tarzı yorumların ve sürekli ''dire çok iyi oynadı gg wp '' tarzı söylemlerin beni oldukça rahatsız etti. Sorgulayıcı roller afk diyorsun, peki sen o role sahipsen eğer doğru bir yönlendirme yaptığını mı düşünüyorsun ?

Şuan Nh'nin #162'da yaptığı yoruma katılıyorum.

Şu ana kadar seni sıkıştıran ve hedefi haline getiren bir tek NH vardı, eğer senin hakkında ki düşünceleri değişmediyse bende ona şu dakikadan sonra katılıyorum.

ilhan998
09/09/2013, 06:00
Necati Şaşmaz tarzı yorumların ve sürekli ''dire çok iyi oynadı gg wp '' tarzı söylemlerin beni oldukça rahatsız etti. Sorgulayıcı roller afk diyorsun, peki sen o role sahipsen eğer doğru bir yönlendirme yaptığını mı düşünüyorsun ?

Şuan Nh'nin #162'da yaptığı yoruma katılıyorum.

Şu ana kadar seni sıkıştıran ve hedefi haline getiren bir tek NH vardı, eğer senin hakkında ki düşünceleri değişmediyse bende ona şu dakikadan sonra katılıyorum.

Ben şuan bu oyundan ümidim kestim (bkz 14. sayfa). Telafi etmem için uğraşmam lazım ki dediğim gibi şuan direnin kazandığını varsayıp öylesine geçinmeye çalışıyorum. Direnin düşündüğümden iyi olduğunu kritik bir anda farkettiğimden ve ayrıca duruma baktığımda radiantın elinde hiç kanıt yok ve üstüne üstlük tepkide yok. Gerçi bu konuyu baştan sona okumanı tebrik ettim vallahi. Galiba şuan konuyu takip eden ikimiz varız. Yaptğım hareketlerden rahatsız olmanı doğal karşılıyorum, biliyorum sattım :D.

Krizalid
09/09/2013, 10:30
Ben şuan bu oyundan ümidim kestim (bkz 14. sayfa). Telafi etmem için uğraşmam lazım ki dediğim gibi şuan direnin kazandığını varsayıp öylesine geçinmeye çalışıyorum. Direnin düşündüğümden iyi olduğunu kritik bir anda farkettiğimden ve ayrıca duruma baktığımda radiantın elinde hiç kanıt yok ve üstüne üstlük tepkide yok. Gerçi bu konuyu baştan sona okumanı tebrik ettim vallahi. Galiba şuan konuyu takip eden ikimiz varız. Yaptğım hareketlerden rahatsız olmanı doğal karşılıyorum, biliyorum sattım :D.

Lexsarko ve Nighthawk'ın ikisi de Dire diyorsun yani.

Fx
09/09/2013, 11:13
Eğer Radiant'san geçen ki gibi yazmama gibi bir şey yapma, nedeni ise bak ilk 2 gün yorum yazmayan tek sen vardın bu yüzden bazı kişilerin dikkatlerini çektin.
Mesela senin açından örnek veriyim Radiant'san Dire açığını buldu üzerine gidip insanlarımızı kandırarak linç ettirmeye çalıştı.
Eğer o ilk 2 gün yorum yazmaya daha erken başlasaydın Dire'ın yada Radiant'ın dikkatini çekmeyecektin.En güzel örneğinden bak ilk 3 sayfaya oyunla alakalı adam akıllı 1 post yok ama yinede millet 3 sayfalık konuştu.
Yani asıl demek istediğim "Yaz dostum yaz"

BorisPeace
09/09/2013, 18:05
3. günün bitmesine son 2 saat.

Lexsarko
NightStalker

ByWooHoo
NightStalker

Latyos
NightStalker

Tomoyo
NightStalker