PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Faceless Void

BorisPeace
04/09/2013, 02:00
Void'e bakıyorum, Chrono mükemmel. Backtrack'in değişecek bir tarafı yok, güvenilir değil ama başka türlü de olamaz zaten. Yüzdesi de mükemmel. Bash'e bakıyorum, o da süper. Chrono'da 2x hasar vurması da güzel bir değişim oldu. Ama hala eksikleri var. E bufflanması lazım desek, ya komple bir değişime gidilecek, ya da Time Walk veya statları bufflanacak.

Sonra düşündüm dedim ki, Time Walk'un mesafesini biraz azaltsak ama mana bedeli ve dolum süresini azaltsak. Bunun yanında bir de BAT düşürsek biraz ki saldırı hızına o kadar da ihtiyaç duymasın. Aklımdan aynen bunlar geçti. Bir de baktım ki ne göreyim, Antimage olmuş ._.

Bari Void'i kasıyoruz, karşılığını alalım :/

Agility -> 21 + 2.65 -> 21 + 3.2

Time Walk: Void zamanı bükerek kayar vs aynı şeyler. Bu zaman bükülmesi yaratıklara 100/150/200/250 hasar verir, kahramanlar ise bu bükülmeye dayanabilirler ama %25/%30/%35/%40 yavaşlarlar.

NightStalker
04/09/2013, 02:08
Voidi kesinlikle top picks listesine sokar. Çokmu imba olur? Hayır, bence gayet mantıklı bir değişim.

CoolStoryBro
04/09/2013, 02:12
Brace yourself, Pırasa attack incoming...

http://www.youtube.com/watch?v=siW7PQtCq_8

ViktorReznov
04/09/2013, 02:13
Voidi void yapan ultisine bağımlılığı; eğer bundan aşırırsak heroyu bence imba olur. Ve lütfen bash olan bi hero çok hızlı vurmasın .

BorisPeace
04/09/2013, 02:19
Voidi void yapan ultisine bağımlılığı; eğer bundan aşırırsak heroyu bence imba olur. Ve lütfen bash olan bi hero çok hızlı vurmasın .

Troll gibi mi :happy:

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 02:46
Bu biraz OP buff gibi. Eğer hem çok güçlü bir late game'i olup, hem de flash farming skilli olursa olmaz işte .s Ben farm skilli vermek yerine, late game'inin biraz daha güçlendirilmesi taraftarıyım. Stats buff çok yerinde olmuş. BAT'ı da 1.6'ya düşürülebilir.

Ne kastığına bağlı. Hayır, onu da geçtim %33 EHP veren bir skille, perma bash sağlayan bir skilli niye direk çöpe attın :/ Yoksaaaa, Playdota.com/Blaarg mısın kardeş?

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 03:14
DotA Pro's Stories Vol.3

Gosugamers.net/Azarkon, Gamehonor.com/Buracula'dan sonra, Playdota.com/Blaarg da kimdir yahu diyenler için;

Sohbetine doyum olmayacak, kendisiyle Void'in competitive'teki zayıflığı üzerine uzun uzun tartıştığım kişidir. Void competitive'te meta game, diğer carry'lerin OP olması çok fazla farma ihtiyaç duyması gibi sebeplerden ötürü Günümüz competitive'nde zayıftır. Bu Doğru. Fakat Blaarg dediğimiz PD prosu Void'in zayıflığını başka nedenlere dayandırmaktadır. DPS arttıran bir yeteneğinin olmaması. Evet aslında haklıdır, DPS artışı sağlamayıp DotA'da carry'leyebilen başka bir hero yoktur. Ama nasıl olur da, sırf DPS vermiyor diye %33'lük EHP artışı sağlayan, Perma bash sağlayan, 5 saniyelik AoE pause veren sağlayan skilleri çöpe atar? Hatta daha da ileri gidip Void support oynanmalıdır dediği de olmuştur. Tartışmayı bitiren adım da kendisinden gelmiştir.

Ehuhehuhue bak jug bile Voidi kesiyor diye Rusların yaptığı saçma item buildli şu videoyu göndermiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=IO2M-cKRskE

Bunun üstüne ben de saçmalayıp bu videoyu gönderdim:

http://www.youtube.com/watch?v=11aBOKxL4KY

Ondan sonra dedi ki, "Pub gameden örnek mi gösteriyorsun ehueheueuhe" dedi. Bundan sonra zaten lüzumsuz aptal ve ironikliğin dibine vurmuş bir troll olduğunu anladım. Ignore listte kendine yer ayırmıştır.

O gün bugündür, Backtrack ve Time Lock'ı çöpe atan birini görsem tartışmam.

Bu arada Boris; backtrack'ın değişecek bir tarafı yok demişsin :D

Fakat;

Backtrack gelen damage'in türü farketmeksizin %25'ini bloklar. Dispersion gibi düşünün ama gelen damage'i yansıtmıyor. Same EHP,More reliable.

HolyPesimist
04/09/2013, 03:29
Borisin yaptıgı bufflar voide gerekli en azından oyunlarda görürüz voidi

napstar
04/09/2013, 04:01
Borisin yaptıgı bufflar voide gerekli en azından oyunlarda görürüz voidi

Yo yo

HolyPesimist
04/09/2013, 04:03
Rap?

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 04:18
Sehnoc'un önerisini desteklemeye başlayacağım şimdi :'(

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 08:51
Diff de kasarız anti mage olur ^^

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 09:22
Diff de kasarız anti mage olur ^^

Nay!

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 09:24
Nay!

manta da kasarız sonra ^^

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 09:42
Are u even trying?

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 10:26
Are u even trying?

Yes I'm trying !

napstar
04/09/2013, 10:34
This is a pencil.

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 10:47
This is a pencil.

go to the seaside

fikho
04/09/2013, 11:30
bu heronun en büyük eksiği bana kalırsa atak speed

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 12:59
bu heronun en büyük eksiği bana kalırsa atak speed

onu da verirlerse item kasmana gerek kalmıcak ztn :S

Sarge
04/09/2013, 13:19
Str artışına bi buff gelmeli bence heronun tek eksisi çünkü item buildleri hp de bi artış sağlamıyo genel olarak as-agi -armor artıyor chrono dışında çok kolay eriyor,bkb manta aganim yapsanız bile 2.4 k falan hp si oluyor,ama herhangi bi değişiklik olcağını sanmıyorum backtrack gibi bi skill varken hp sinin düşük olmasıda biraz normal gibi

Kendimle çeliştim biraz ama olsun :D

fikho
04/09/2013, 15:19
onu da verirlerse item kasmana gerek kalmıcak ztn :S

hız eksiği var
can eksiği var
atak eksiği var
yavaş farmlamasından dolayı bi eksiği var
diğer carryler ile kıyaslıyacağım simdi

anti-mage :
voide göre blink furry taktiği ile cok hızlı farm yapar
saglam bir atak speed i var
orb skill i ile eksik olan damagesi yeterince iyi seviyeye geliyor
canı void kadar az

alchemist
voide göre cok kolay farm yapıyor
ultisi ile saglam bir atak speed e ulasıyor
canı voidden cok daha iyi
damageside voidden farklı değil

phantom assasin
canı yok
atak speed yok
yavaş farmıyor
damage si ultisi ile cok iyi

phantom lancer
canı yok
atak speed agility artısı ile güzel
farmlaması ilizyonlar ile kolay
damagesi void kadar olsada diffusal sayesinde saglam hasar veriyor

skeleton king
canı var
atak speed yok
farmlama sıkıntısı var
damagesi critik skili ile güzel

Lycanthrope
canı var
atak speed ultisi ile güzel
pushlayarak farm yapabiliyor
damagesi ultisi ile güzel

Chaos Knight
canı var
atak speed yok
farmlama sıkıntısı var
damagesi critiği ile güzel

Juggernaut
canı yok
atak speed yok
farmlama sıkıntısı var
damagesi critiği ile güzel

Spectre
canı yok
atak speed yok
farmlama sıkıntısı yok(sürekli takımla dolasmak zorunda değil istedi anda takıma katılabilir)
damagesi idare eder

Troll Warlord
canı yok
atak speed var
farm sıkıntısı var
damagesi yok

Ursa
canı var
atak speed var
farm sıkıntısı pek yok
damagesi var

Voidi söyle dier carryler ile kıyasladığımda cok ama cok eksiği var söle bi bakdıgında voidin ultisi olmasa at cöpe diyebiliriz..
bu heroda ultisi ve bash skil i olmasa hic bir carry sıfatını tasımayacak diyebiliriz dimi?

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 16:54
Sorun item buildlerinizde. BKB-Manta-Scepter kasıp, "Bu hero vurmuyor yha .s .s" demek ya da BKB'siz MoM kasıp" Bu hero hemen ölüyor yha .s .s" demek saçmalık. Void dengelenmesi çok zor bir hero. Fakat aşırı underpowered değil. Minor bufflar ve OP carry'lerin nerflenmesiyle Void tekrar durumsal pick olacaktır.

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 17:00
Voidi söyle dier carryler ile kıyasladığımda cok ama cok eksiği var söle bi bakdıgında voidin ultisi olmasa at cöpe diyebiliriz..
bu heroda ultisi ve bash skil i olmasa hic bir carry sıfatını tasımayacak diyebiliriz dimi?

Hmm, Sen bir heronun 2 tane skillinin olmadığını varsay, sonra da gelip "Void çöp carry" de.

Ben de diyorum ki beyler, bence Alchemist'in ultisi ve UC'si olmasa carry olamaz. Aynı şey Spectre için de geçerli, Hunt ve dispersion olmasa çöp carry spectre.

fikho
04/09/2013, 17:06
Hmm, Sen bir heronun 2 tane skillinin olmadığını varsay, sonra da gelip "Void çöp carry" de.

Ben de diyorum ki beyler, bence Alchemist'in ultisi ve UC'si olmasa carry olamaz. Aynı şey Spectre için de geçerli, Hunt ve dispersion olmasa çöp carry spectre.

neden sölediğim seyleri anlaması basitken anlamıyorsun ?
dispersion skil i 100 saniye cd si olan bi skil mi ?

beni burda söylemek istediğim
canı , atak speedi , farmlama özelliği , damagesi su 4 özellik bütün carrylerde variken voidde yok

Lsx
04/09/2013, 17:20
DotA Pro's Stories Vol.3

Gosugamers.net/Azarkon, Gamehonor.com/Buracula'dan sonra, Playdota.com/Blaarg da kimdir yahu diyenler için;

Sohbetine doyum olmayacak, kendisiyle Void'in competitive'teki zayıflığı üzerine uzun uzun tartıştığım kişidir. Void competitive'te meta game, diğer carry'lerin OP olması çok fazla farma ihtiyaç duyması gibi sebeplerden ötürü Günümüz competitive'nde zayıftır. Bu Doğru. Fakat Blaarg dediğimiz PD prosu Void'in zayıflığını başka nedenlere dayandırmaktadır. DPS arttıran bir yeteneğinin olmaması. Evet aslında haklıdır, DPS artışı sağlamayıp DotA'da carry'leyebilen başka bir hero yoktur. Ama nasıl olur da, sırf DPS vermiyor diye %33'lük EHP artışı sağlayan, Perma bash sağlayan, 5 saniyelik AoE pause veren sağlayan skilleri çöpe atar? Hatta daha da ileri gidip Void support oynanmalıdır dediği de olmuştur. Tartışmayı bitiren adım da kendisinden gelmiştir.

Ehuhehuhue bak jug bile Voidi kesiyor diye Rusların yaptığı saçma item buildli şu videoyu göndermiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=IO2M-cKRskE

Bunun üstüne ben de saçmalayıp bu videoyu gönderdim:

http://www.youtube.com/watch?v=11aBOKxL4KY

Ondan sonra dedi ki, "Pub gameden örnek mi gösteriyorsun ehueheueuhe" dedi. Bundan sonra zaten lüzumsuz aptal ve ironikliğin dibine vurmuş bir troll olduğunu anladım. Ignore listte kendine yer ayırmıştır.

O gün bugündür, Backtrack ve Time Lock'ı çöpe atan birini görsem tartışmam.

Bu arada Boris; backtrack'ın değişecek bir tarafı yok demişsin :D

Fakat;

Backtrack gelen damage'in türü farketmeksizin %25'ini bloklar. Dispersion gibi düşünün ama gelen damage'i yansıtmıyor. Same EHP,More reliable.
%25 ini mi bloklar ? Yoksa %25 ihtimalle hepsini mi bloklar :/ Yo yo Arsız-pırasa

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:21
Pırasa dil sürçmesi vol.58

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 17:27
Pırasa dil sürçmesi vol.58

%25 ihtimalle hepsini bloklar (Triggered heal diyelim) Şu anki backtrack zaten. +%33 EHP. Güvenilir değil.

Gelen damage'in %25ini bloklar, (Benim önerdiğim skill, dispersion gibi de düşünün demiştim halbuki .s) +%33 EHP. Güvenilir.

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:29
%25 ihtimalle hepsini bloklar (Triggered heal diyelim) Şu anki backtrack zaten. +%33 EHP. Güvenilir değil.

Gelen damage'in %25ini bloklar, (Benim önerdiğim skill, dispersion gibi de düşünün demiştim halbuki .s) +%33 EHP. Güvenilir.

he sen öyle olsun demişsin. tm pardon kankü :( şu başlığa da bir yorum yaparmısın ya rica etsem.
http://www.gamehonor.com/showthread.php/19399-Bracula-vs-P%C4%B1rasa-dostluk-ma%C3%A7%C4%B1