PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Slardar Ultimatesi

fikho
04/09/2013, 15:48
arkadaslar Slardarın ultimatesi ultiyi attıgımız birimin görünmez olmasını engellediği gibi aynı zamandada slardarın ultisini yemis bir heronun etrafında ki 150 birimlik alana gelen her görünmez heroyu gem varmıs casına görenebilir yapsın
oyun icindeki izle bölümünden slardar oynayanları izlerseniz eger slardarların %75 80 i invis herolar ile basa cıkamıyor sadece takım adına yararı oluyor bir clinkz orcidi kasdıgında slardarı top ediyor bir riki diffusal kasdıgında slardar ı top ediyor. bence bu buff görünmez heroların bas düsmanı ilan eder slardar ı

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 15:56
nerf değil buff o. gem etkisi yaparsa wardlar da görünür. Çok aşırı bir buff o bence.

fikho
04/09/2013, 15:58
nerf değil buff o. gem etkisi yaparsa wardlar da görünür. Çok aşırı bir buff o bence.
özür dilerim düzelttim yanlıs yazmısım sadece heroları gösterecek wardları değil ve mesele crep e atılan bi ulti crep yanındaki görünmezi göstermiycek sadece heroya atılmıs bir ulti yanındaki görünmez heroyu gösterecek

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 16:05
özür dilerim düzelttim yanlıs yazmısım sadece heroları gösterecek wardları değil ve mesele crep e atılan bi ulti crep yanındaki görünmezi göstermiycek sadece heroya atılmıs bir ulti yanındaki görünmez heroyu gösterecek

o olabilir ama abartı bir buff gene de bence. Support slardarlar izlettirirsiniz bize :(

fikho
04/09/2013, 16:11
o olabilir ama abartı bir buff gene de bence. Support slardarlar izlettirirsiniz bize :(

kim slardar ı carry oynuyorki abi sölesene bana :D su izle butonundan izledim bütün slardarlar pt , vanguard , bkb , dager sonra oyun bitti dahada ötesini kasan görmedim bu slardara ne tam bir tank ne tam bir sup carry desen carry kasan yok azıcık ondan azıcık ondan gibi bisi kasıyorlar

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 16:14
kim slardar ı carry oynuyorki abi sölesene bana :D su izle butonundan izledim bütün slardarlar pt , vanguard , bkb , dager sonra oyun bitti dahada ötesini kasan görmedim bu slardara ne tam bir tank ne tam bir sup carry desen carry kasan yok azıcık ondan azıcık ondan gibi bisi kasıyorlar

Slardara buff lazım ama bu tarz değil. Onu carrye dönüştürecek buff lazım supporta değil.

sehnoc
04/09/2013, 16:15
sabah akşam skill düşünmekten beyni yakmış arkadaş alalım bunu dışarı.

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 16:16

o sabah akşam düşünmüş beyni yanmış. sen 2 dk düşünemeden yanmışsın çıkarmısın dışarı ?

fikho
04/09/2013, 16:20

sehnoc sana yakıstıramadım steamda görüscez senle ;)

Slardara buff lazım ama bu tarz değil. Onu carrye dönüştürecek buff lazım supporta değil.

slardar a bakdıgımda tek eksik olarak atak hızı görüyorum atak hızı cok yavas :S o yöndemi bi buff gelmeli ?

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 16:33
1-Tank diye bir rol yok.
2-Buff aşırı OP. Gereksiz.

sehnoc
04/09/2013, 16:34
o sabah akşam düşünmüş beyni yanmış. sen 2 dk düşünemeden yanmışsın çıkarmısın dışarı ?

ooo manyak laf.

tek başınamı düşündün yoksa kendin gibi low kankilerinle beraber mi düşündünüz heheh.

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 16:42
ooo manyak laf.

tek başınamı düşündün yoksa kendin gibi low kankilerinle beraber mi düşündünüz heheh.

sen şu başlarda forumda eziklenen daha sonra ben aslında trolüm ehehehehe yapan ergen değilmisin ya .s

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 16:44
sen şu başlarda forumda eziklenen daha sonra ben aslında trolüm ehehehehe yapan ergen değilmisin ya .s

Yüksek'ten çok yükseğe çıkınca egosu tavan yaptı, geçer abisi .s

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 16:44
sehnoc sana yakıstıramadım steamda görüscez senle ;)

slardar a bakdıgımda tek eksik olarak atak hızı görüyorum atak hızı cok yavas :S o yöndemi bi buff gelmeli ?

1. skill yerine time walk gibi veya am nin blinki tarzı birşey gelebilir. Çok mu imba olur acaba o zmn da hmmz. ne biliyim ake icefrogun derdi beni mi gerdi. almam slardar olur biter :D

fikho
04/09/2013, 16:45
1. skill yerine time walk gibi veya am nin blinki tarzı birşey gelebilir. Çok mu imba olur acaba o zmn da hmmz. ne biliyim ake icefrogun derdi beni mi gerdi. almam slardar olur biter :D

A:SD:AS 1. skil güzel ya :D onla oynama :D

1-Tank diye bir rol yok.
2-Buff aşırı OP. Gereksiz.

ben str herolarına tank diyorum aga tmm ?

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 16:47
Ben de supportlara carry demeye başlayacağım. Daha güzel, support uzun hem. Keri, ne güzel isim ya <3

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 16:47
A:SD:AS 1. skil güzel ya :D onla oynama :D

ben str herolarına tank diyorum aga tmm ?

wisp tan mı ? veya phoenix ?

fikho
04/09/2013, 16:52
wisp tan mı ? veya phoenix ?

wisp değil tabikide
phoenix tankların babasıdır :)

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 16:55
wisp değil tabikide
phoenix tankların babasıdır :)

ollldu peki. Tank olmasını sağlayabilcek fire spirits den başka bir tane özelliğini söylermisin.

Unutmmuşum bu arada bayadır oynamadıgım icin;

base armoru -0.32 olan bir heroya tank dedin biraz önce.

fikho
04/09/2013, 16:57
ollldu peki. Tank olmasını sağlayabilcek fire spirits den başka bir tane özelliğini söylermisin.

Unutmmuşum bu arada bayadır oynamadıgım icin;

base armoru -0.32 olan bir heroya tank dedin biraz önce.

supernova yı unuttun galiba :)

sehnoc
04/09/2013, 17:00
Yüksek'ten çok yükseğe çıkınca egosu tavan yaptı, geçer abisi .s

boş lanede krep kesip cs kasınca kendini caryy zanneden elemanda gelmiş burda konuşuyor ya allahım ne günlere kaldık.

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:01
supernova yı unuttun galiba :)

Çok talihsiz yorumlar yapıyosun bence.

5/7/10 vuruş ile tanklığı yalan olur :D yani karşı takımda herkesin tek bir kere vurduğunda ölen bir tankın var. Base armoru da -0.32 :D

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:03
Olum adam supernova ile adam tanklıyor siz daha neyi tartışıyorsunuz çıkın forumdan :(

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 17:04
:D :D :D :D :D Free farmda CS almanın kolay olduğunu göstermez olaydım keşke... :D :D :D

Çok değil yahu, 1.5 ay önce ne olduğunu ne çabuk unuttun :D Yüksek'ten Çok Yüksek'e çıktım diye Egon tavır yapınca, kendini Ehome 2010 kadrosunda gibi mi hissettin :D :D

fikho
04/09/2013, 17:07
Çok talihsiz yorumlar yapıyosun bence.

5/7/10 vuruş ile tanklığı yalan olur :D yani karşı takımda herkesin tek bir kere vurduğunda ölen bir tankın var. Base armoru da -0.32 :D

bro sen 5 6 7 vurusu 10. dakikada yaparakmı öldürcen phonix i yoksa 50. dakikadamı yapacan ?

sen direk oyunu lateye tasımıssın

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:11
bro sen 5 6 7 vurusu 10. dakikada yaparakmı öldürcen phonix i yoksa 50. dakikadamı yapacan ?

sen direk oyunu lateye tasımıssın

lan ne alaksı var. tanklıktan bahsediyoruz. o skille mi tanklayacaksın. 3 kişinin arasında o skilli bas öldün direk ztn töbe ya.

fikho
04/09/2013, 17:15
lan ne alaksı var. tanklıktan bahsediyoruz. o skille mi tanklayacaksın. 3 kişinin arasında o skilli bas öldün direk ztn töbe ya.

sen direk atlarsın 3 kisinin icine acarsın ultini

http://www.youtube.com/watch?v=xSawwWaYCx4

Lsx
04/09/2013, 17:16
Slardara madalyon kasın tatlı oluyo

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:16
sen direk atlarsın 3 kisinin icine acarsın ultini

http://www.youtube.com/watch?v=xSawwWaYCx4

lan çocuk kanser mi etcen sen beni ??? Tanklıktan bashediyoruz skillin imbalıgından falan değil. TANK DEDİN YA HANİ - ARMORLU HEROYA TANK DEDİN YA HANİ ?? SONRA DA DEDİN YA SUPERNOVA İLE TANKLAR DİYE SUPERNOVA İLE NASIL TANKLAYABİLİR YA AKLIN HAYALİN ALIYOR MU ? AXE MESELA GİRER BERSEKER BASAR TANKLAR HERKES ONA VURUR ARMORU BİLMEM KAÇ OLUR ÖLMEZ BİŞEY OLMAZ. LAN ULTİSİNİ BASINCA 5 DÜZ VURUŞTA ÖLEN HERO NASIL TANKLAR LAN ALLAHIN ADAMI KIRACAM ŞİMDİ KLAVYEYİ FALAN SAPMISIN NESİN ALGINDA PROBLEM Mİ VAR??

La alın şu adamı forumdan cinnet geçirecem şimdi

fikho
04/09/2013, 17:17
Slardara madalyon kasın tatlı oluyo

buyur kanka oldumu :D
http://dotabuff.com/matches/290573147

fikho
04/09/2013, 17:21
lan çocuk kanser mi etcen sen beni ??? Tanklıktan bashediyoruz skillin imbalıgından falan değil. TANK DEDİN YA HANİ - ARMORLU HEROYA TANK DEDİN YA HANİ ?? SONRA DA DEDİN YA SUPERNOVA İLE TANKLAR DİYE SUPERNOVA İLE NASIL TANKLAYABİLİR YA AKLIN HAYALİN ALIYOR MU ? AXE MESELA GİRER BERSEKER BASAR TANKLAR HERKES ONA VURUR ARMORU BİLMEM KAÇ OLUR ÖLMEZ BİŞEY OLMAZ. LAN ULTİSİNİ BASINCA 5 DÜZ VURUŞTA ÖLEN HERO NASIL TANKLAR LAN ALLAHIN ADAMI KIRACAM ŞİMDİ KLAVYEYİ FALAN SAPMISIN NESİN ALGINDA PROBLEM Mİ VAR??

La alın şu adamı forumdan cinnet geçirecem şimdi

sen 6 lvl olmus bir phnoxi 5 vurusda öldür gelip elini öpücem( early game den bahsediyorum mid kasıp 6 olmus ganga gitmis bi phonix den bahsediyorum)
sen kafanda sırf armoru olan hero ya tank diyerek ögrenmissin bu oyunu. o halde pudge tank deil hadi bb

http://www.youtube.com/watch?v=Kdv2fk3alCk

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:25
sen kafanda sırf armoru olan hero ya tank diyerek ögrenmissin bu oyunu. o halde pudge tank deil hadi bb

sen beni kanser edemezsen kimse edemez.

Supernova dediğin skille 5 kere düz bir şekilde vurulduğu zaman phoenix ölüyor. Yani bu skill ile tanklamak mümkün değil. Çünkü 5 defa vurulunca hero ölüyor. Yani armorla bilmemneyle hiç alakası yok. 10 tane taras kasmış olsa da farketmiyor. 5/7/10 hit ile hero ölüyor. Bak kardeş anladın mı dur bir daha yazayım.

İstediği kadar armor kassın istediği kadar str kassın istediği kadar hpsi olsun bkbsi olsun bmsi olsun farketmiyor. 5 vuruş ile ölen hero tanklayamaz ? Bana deki kuşları var tanklar. Eyvallah diyeyim bana ultisini söylüyorsun phoenixin. Ulan 5 düz vuruşla heroyu öldüren skilli sen nasıl tanklamasına yardımcı olan skill olarak gösterirsin.

Lsx
04/09/2013, 17:30
sen 6 lvl olmus bir phnoxi 5 vurusda öldür gelip elini öpücem( early game den bahsediyorum mid kasıp 6 olmus ganga gitmis bi phonix den bahsediyorum)

O nasıl bir fantezidir, o nasıl bir işsizliktir kanka kim yaptıysa :D

fikho
04/09/2013, 17:30
sen beni kanser edemezsen kimse edemez.

Supernova dediğin skille 5 kere düz bir şekilde vurulduğu zaman phoenix ölüyor. Yani bu skill ile tanklamak mümkün değil. Çünkü 5 defa vurulunca hero ölüyor. Yani armorla bilmemneyle hiç alakası yok. 10 tane taras kasmış olsa da farketmiyor. 5/7/10 hit ile hero ölüyor. Bak kardeş anladın mı dur bir daha yazayım.

İstediği kadar armor kassın istediği kadar str kassın istediği kadar hpsi olsun bkbsi olsun bmsi olsun farketmiyor. 5 vuruş ile ölen hero tanklayamaz ? Bana deki kuşları var tanklar. Eyvallah diyeyim bana ultisini söylüyorsun phoenixin. Ulan 5 düz vuruşla heroyu öldüren skilli sen nasıl tanklamasına yardımcı olan skill olarak gösterirsin.

1500 canla gireresin combatın ortasına ölmek üzereyken acarsın ultini daha önce sana dalıyorlardı zaten tekrar dalacaklar yoksa eriycekler tekrar daldıklarında takım onları bitirecek dalmazlarsada tekrar full canla geri döneceksin sen bu heroya tank demiyorsan birdaha sana cvp yazmıycam

fikho
04/09/2013, 17:32
O nasıl bir fantezidir, o nasıl bir işsizliktir kanka kim yaptıysa :D

:D bende bilmiom aga :D ama armoru olmayan tank değilmişya :D güzel bi oturtma oldu sercana :D

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:33
1500 canla gireresin combatın ortasına ölmek üzereyken acarsın ultini daha önce sana dalıyorlardı zaten tekrar dalacaklar yoksa eriycekler tekrar daldıklarında takım onları bitirecek dalmazlarsada tekrar full canla geri döneceksin sen bu heroya tank demiyorsan birdaha sana cvp yazmıycam

lan 5 vuruş da ölüyor ne dalmasından bahsediyosun sanki skillerini boşaltıyolar. right click 5 hit gg :S tank dediğin hero vurulur vurulur ölmez skiller atılır ölmez. DK mesela Axe Mesela Pudge mesela ( kastığında ) omni olur mesela ne biliyim ulan vurcan vurcan ölmicek öle tanklar. 5 hitle ölen hero tanklar mı.

allah aşkına cvp yazmam sana daha fazla nası bi yaratıksın la sen. git napıyosan yap aq benden uzak dur karnım ağrıdı.

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:35
Hata bende fikho gibi düşünemeyen bir varlıkla fikir tartışıyorum of neyse.

fikho
04/09/2013, 17:38

sen phonix ile direk 5 kisinin icine atla ultini ac 5 vurusda ölünce bu tank deil aq de ok.

fikho
04/09/2013, 17:39

phoenix mi 5 vurusda ölür yoksa phoenix in ultisi acıkkenmi 5 vurusda ölür önce bunu bi düsün

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:40
sen phonix ile direk 5 kisinin icine atla 5 vurusda ölünce bu tank deil aq de ok.

Lan değişik tank dediğin hero ztn 5 kişinin içine atlar tanklıktan bahsediyoruz sığırmısın sen ? anlamıyomusun laftan . Örnek de verdim la kafan basmıyo mu senin ? Axe mesela atlar bağlar.

Lan ayrıca bana tartıştırdğın şeye bak şu oyunda tank diye ne hero tipi ne hero rolü var. Cahille tartışma die boşuna dememişler sen harbi fena birşeysin.

Raichoxunrefleksleri
04/09/2013, 17:40
Tank'ın anlamını çözdüm galiba :D EHP'si yüksek olup kombat başlatıp focus alan heroya tank denir :D

Abi iyi de, kombatı başlatan hero skillerini attıysa niye ben ona focus atıyım ki? :/

Sercan<Michaell>
04/09/2013, 17:43
Tank'ın anlamını çözdüm galiba :D EHP'si yüksek olup kombat başlatıp focus alan heroya tank denir :D

Abi iyi de, kombatı başlatan hero skillerini attıysa niye ben ona focus atıyım ki? :/

low.game.com

Karşı takımı kafalayan leorici kesen çok insan var. Arada bir halkın arasına karış. Ulti açmış phoenixe vurmayan fikhoyla tanışmışmıydınız ?

fikho
04/09/2013, 19:56
low.game.com

Karşı takımı kafalayan leorici kesen çok insan var. Arada bir halkın arasına karış. Ulti açmış phoenixe vurmayan fikhoyla tanışmışmıydınız ?

maloz insan phonix ultisini acmadan önce zaten 5 10 kez dayak yiyicek acıcanda 5 kez yiycek aq karsıda ne skil kalıcak ne bisi.

sana phoenix diyince full can full mana ile 5 kisi icine girip 1 vurus dayak yemeden direk ultisini acan heromu geliyor aklına ?

Lan değişik tank dediğin hero ztn 5 kişinin içine atlar tanklıktan bahsediyoruz sığırmısın sen ? anlamıyomusun laftan . Örnek de verdim la kafan basmıyo mu senin ? Axe mesela atlar bağlar.

Lan ayrıca bana tartıştırdğın şeye bak şu oyunda tank diye ne hero tipi ne hero rolü var. Cahille tartışma die boşuna dememişler sen harbi fena birşeysin.

gevur oglan tank diye bişi yoksa madem o halde nie axe ye tank diyorsun.

fikho
04/09/2013, 19:59
low.game.com

beyinsiz gevurogalnım benim phonix diyince 5 vurusluk hero geliyorsa aklına seni foruma haval ediyorum
phonix diyince herifin aklına 5 vurus geliyor lan phonixin ultisi sanki sürekli acık geziyor beyni olmayan michaell böyle anlıyor malesef sen phonix oynayınca her düsman görüsünde fulll can full manaya ulti acmaya devam et

fikho
04/09/2013, 20:06

bro biz dota 1 den gelmeyiz :) orada heroların üstünde carry durable disabler initiator tarzı tabirler yazmıyordu orada biz tank alın stun alın int alın deriz

Krizalid
04/09/2013, 20:08

İkinci defa atamasınlar diye aödçsöhfvbm.

fikho
04/09/2013, 20:12
İkinci defa atamasınlar diye aödçsöhfvbm.

değişken bir cevap :D

NightStalker
04/09/2013, 20:42
Sehnoc reyiz haklıymış.
http://www.gamehonor.com/showthread.php/19423-dota-2-seviyesi-normal-ve-y%C3%BCksek-olanlar-forumda-yazamas%C4%B1n-kapmanyas%C4%B1

LauraBodewig
04/09/2013, 20:52
Tank= Kendi DPS'inn (dota da carry) iyiliği için rakiplerinin nefreti üzerine çekerek kendine saldırtan dayanıklı karakter.

DotA'da tek gerçek tank Axe çünkü ilk büyüsüyle kesinlikle ( Magic Immunity dinlemiyor o büyü) etrafındaki rakiplerin kendisine saldırmasını sağlıyor. Bunun dışında DotA için büyük game changing ultiler bazı heroların tank'a (Tidehunter, Doom) dönmesini sağlıyor. Ayrıca fena vurmayan bir yüksek canlı dayanıklı bir heroyu(Leoric gibi) önden yollarsanız o arkadan vuran ranged carryniz(Sniper mesela)için tanklık yapmış olur çünkü fena vurmadığından karşı takım o heroyu görmemezlikten gelemez. En azından rakip takımın disablelarını tanklamış olur(BKB kasarsa direk rakip carryi tanklamış olabilir BKB aşan büyüleri saymazsak)

Konunun herosu olan Slardar: Sprint basarak pozisyonlamayla girer güzel bir alan etkili 2.5 saniye stunı yemek istemeyen düşmanlar mecburen Slardar'ı hedef alır. BKB bastığında hedeflenemediğinde tanklığı zayıflar ama 8sn cdli stunla yine etkili bir tehdittir blink daggerla atlasa bile. En iyi tank mı kesinlikle değil. Ayrıca 20 armor kıran ultisiyle kesinlikle en iyi tank herolarından biri.

Phoenix konusunda ise late game'de ultisi sayesinde iyi bir pseudo-tank OLABİLİR. Nedeni combata güzel pozisyonlamayla girilirse rakip takımın melee carrysi ve tankı önde supları arkada şeklinde gayet iyi iş yapar. Çünkü yumurtayı kesmek için öne gelirlerse rakip DPS tarafında ölme tehtidinde olurlar. Rakip dps ise attack speed buff'ı olan heroları saymazsak yumurtayı kesene kadar iyi vakit kaybederler(9 vuruş gayet fazla). Kesmek zorundalar çünkü yumurta azımsanamayacak kadar çok vuruyor.

Benzer bir şekilde Undying ciddi bir damage amplification'ı, güzel heal ve pseudo healları ile gayet iyi bir tankken bir de dikkat edilmezse oyunu Left 4 Dead'e çevirebilen yüksek canlı Tombstone'u da kendi başına bir tank (Bina olduğu için büyü yemiyor, kritik yemiyor). Zaten Tombstone'dan kaçmak bir teamfight'te ilk önceliklerden biri olmalı özellikle early game'de ama combat kaçınılamayacak bir pozisyondaysa işte o zaman can yakıyor ya da kesilmek zorunda kalınıyor. Ve de millet tombstone atmasın diye Undying'e focuslanıyor.

Fakat mesela Death Prophet bir tank değildir(edit: doğal bir tank değildir) çünkü ultisi bittikten sonrasındaki heal'ı saymazsak kendisine kombat boyunca ayakta tutacak ne yüksek bir canı ne de korunma büyüleri var ama ultisinin verdiği aşırı Sustained hasardan hero tank olarak biçimlendirilir. Tank eşyaları yapılır.