PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arpharazon'dan Void rehberi - Darkterror The Faceless One

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 09:38
Frostly'nin Void rehberini okuduktan sonra bu rehberi yapmaya karar vermiştim. Özellike önerilen item build'te radiance gördükten sonra... Ama daha sonra uğraşmamış, yarıda bırakmıştım. Bugün de bir Void Buildi'nde radiance görünce, sinirlendim ve rehberi tamamlamaya karar verdim.

Darkterror The Faceless One (http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=165943391)

Eleştirileriniz, önerileriniz varsa veya bir şey sormak istiyorsanız detaylıca tartışabiliriz :)

Ama yok "hede hödö Satanic önermiş noob bu zaaa xD" diyecekseniz ignore atar geçerim :)

Not: Gramer ve İngilizce polisliği yapmayın, plz! :( :)

fikho
07/09/2013, 10:39
bende slardar rehberi yapacam aq

bu arada bana o itemi vermedinya bro elin rus gevuru karsılıksız verdi bana :(

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 10:43
Hey Allah'ım :/ Abi ben o itemi kullanıyorum ki, kullanmadığım bir item olsa veririm. :'/ Hayır, Trade'e bile açmadım bu itemi .s

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 10:48
Ya pofus beyler, bir yorum atın veya bir eleştiri yapın veya rehberi steam'de beğenin plz .s O kadar uğraştık :'( Radiance'lı Void buildi bile itibar görüyor bizimki görmüyor :'/

fikho
07/09/2013, 10:52
Hey Allah'ım :/ Abi ben o itemi kullanıyorum ki, kullanmadığım bir item olsa veririm. :'/ Hayır, Trade'e bile açmadım bu itemi .s

kullanıyorum demedinki bedavaya verilirmi demiştin hatta örnek bile verdin miktarlarla.

fikho
07/09/2013, 10:54
Ya pofus beyler, bir yorum atın veya bir eleştiri yapın veya rehberi steam'de beğenin plz .s O kadar uğraştık :'( Radiance'lı Void buildi bile itibar görüyor bizimki görmüyor :'/

aga madalyon ile deso da ner ben cok kasarım madalyonu. iyi gider

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 11:02
Madalyon core itemleri delay'lar. Mana regen kullanışlı değildir. Tercihim değildir o yüzden. Bir pa veya juggernaut'a kasılabilir, ama Void'de olmamalı.

Aynı şekilde deso için de... Hiçbir defansif özellik vermeyen, fakat sağlam atak da vermeyen bir item Deso. Mid-Late game'de hiçbir anlamı yoktur. Early game'de de Battlefury veya başka bir fam itemi rushlamazsak, hiçbir farm skilimiz olmadığından dolayı underfarmed kalma olasılığımız baya fazla. BF early ve mid'de regen ihtiyacımızı karşılayan, harika farm sağlayan ve Ortalama bir DPS artışıyla early'den late'e kadar olan zamanda harika bir itemdir BF. Mümkün olduğu kadar erken çıkılmalıdır bence.

fikho
07/09/2013, 11:11
5763

mask of madnes in ne kadar tehlikeli bi item oldugunu göstermek icin bu resmi paylaşıyorum :)

napstar
07/09/2013, 11:19
Tek bir skill build mi yapabiliyorsun bu rehberlerde?

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 11:19
BKB'siz MoM tehlikelidir.

Ancak mid game'de etkili hale gelmek istiyorsanız, Fury-MoM-BKB en etkili build'tir.

fikho
07/09/2013, 11:21
BKB'siz MoM tehlikelidir.

Ancak mid game'de etkili hale gelmek istiyorsanız, Fury-MoM-BKB en etkili build'tir.

yemin icdim ben artık mom kasmıyom

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 11:25
Tek bir skill build mi yapabiliyorsun bu rehberlerde?

Evet :(

Eğer baskı altında değilsem Void'le, genelde bu buildi uygularım. O yüzden, skill builde'de bu buildi koydum.

hohmlec
07/09/2013, 11:37
yemin icdim ben artık mom kasmıyom
mom kasma domi kas domiyle oyun kazanmıssın bak

sehnoc
07/09/2013, 11:48
mantasız void olmaz.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 11:50
Aslında HotD ile stack yapabilir yahut ele geçirdiğiniz centaur ile chrono'dan sonra bir 2 saniyelik daha stun atabilirsiniz. Late Game'de satanic'e çevirdiğinizde verdiği katkıyı söylemiyorum bile :'/

Ratz
07/09/2013, 11:51
Ama yok "hede hödö Satanic önermiş noob bu zaaa xD" diyecekseniz ignore atar geçerim :)

Eee sen bunu frostlye diyosun ama sana denilmesini istemiyorsun?

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 11:51
mantasız void olmaz.

Duruma göre item. Fakat kasılmasını desteklediğim bir item değil pek.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 11:56
Eee sen bunu frostlye diyosun ama sana denilmesini istemiyorsun?

1-Öyle bir tabir kullanmadım.

2-Fiziksel DPS'si olan bir carry'de, 35 saniye cd'li Free aegis'i; Düşük bir DPS artışı için 5150 g isteyen bir itemle kıyaslıyorsan GL HF...

antikcosma
07/09/2013, 12:00
deso atak vermiyor he? eminmisin desonun verdiği atağı veremeyen birçok item var.

fikho
07/09/2013, 12:01
deso atak vermiyor he? eminmisin desonun verdiği atağı veremeyen birçok item var.

katılıyorum 60 atak veriyor ve -7 armor ile rakibe %30 daha fazla vurmanı saglıyor

antikcosma
07/09/2013, 12:01
Bu arada Assault deso vladimir birleştirip tek başına oyun alırsın.

Ratz
07/09/2013, 12:02
1-Öyle bir tabir kullanmadım.

2-Fiziksel DPS'si olan bir carry'de, 35 saniye cd'li Free aegis'i; Düşük bir DPS artışı için 5150 g isteyen bir itemle kıyaslıyorsan GL HF...

Neyin kafası lan bu? Bayılıyorum bu cocuga ya:DDD

fikho
07/09/2013, 12:06
Bu arada Assault deso vladimir birleştirip tek başına oyun alırsın.

o kadarda olmuyor be aga slardar mı sandın kendini :D

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 12:12

Poffus...

Butterfly:
+60 damage
+60 Attack speed
+4.28 armor
+%35 evasion

MKB:

+88 Damage +33 Average magical damage 121 damage in total
+15 attack speed
+True strike, miss counter

Buriza:
+81 damage
%25 şansla 2.4 çarpanlı kritik vurma şansı. (Sadece kritik bile %35 DPS artışı sağlıyor)

Mjollnir:
+80 attack speed
+24 Damage +40 AoE magic damage average damage per hit. +64 in total.
Shield:
Kendisine saldırıldığında alana %20 şansla 3 kişiye 200 damage.

Assault:
+35 AS
+10 armor
+20 AS aura
+5 armor aura
-5 armor aura

Biliyorum, bunlar Deso'dan biraz daha pahalı itemler. Fakat performans/para uyumu bu itemlerde çooook daha fazla. Deso'yla aynı ücrette olan Fury var. Belki single target DPS'te deso daha iyidir, fakat Fury gerek regeni gerek farmı gerekse ortalama bir DPS artışıyla her türlü deso'dan daha iyi. Üstelik deso orb slotunu harcıyor :/

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 12:14
Neyin kafası lan bu? Bayılıyorum bu cocuga ya:DDD

Dalga içerikli, hiçbir içeriği olmayan boş mesajlar atacağına argümanını sun tartışalım. Yoksa Radiance daha iyi hüloloğ demeyle olmuyor. :'/ Üzgünüm.

Insomniac
07/09/2013, 12:15
Rehber güzel olmuş ama arkadaşların da dediği gibi belki orada duruma göre itemlar içerisinde Desolator olabilir. Belki hatırlarsın DotA zamanı bazı kişiler de Desolator kasıyordu. Ben bazı durumlarda faydalı olabileceğini düşünüyorum. Onun dışında kasılabilecek bütün itemları yazmışsın zaten. Vlad konusunda da kesinlikle kasılmaz gerekiyorsa takımda bulunan bir supportun kasması gerektiğini düşünüyorum.

Edit: Bu arada Desolator itemını damage için değil verdiği - armor için önerilenlerde olmasını istiyorum duruma göre faydalı olabilir.

g0ldm00n
07/09/2013, 12:15
Ya yaptığın bu rehber pub oyunlar içinse oyunu yeni öğrenenler için kullanışlı olabilir . Fakat belli başlı yerlerde eksikleri var gibi . İlk başta pms yerine 3 branch bi stout ustune de regenle baslaması her zaman daha guvenilir bi tercih olur (sonuçta pub gamedeki adam senin rehberini takip edecek, hangi pub supportu sana kendi degerli tangosunu verir) , heronun base dmgı cok yuksek oldugundan last hitte problem yaşayacagını sanmıyorum pmsin verdiği agiyi almadığında . Ayrıca eğer fury void gidiyorsan domi yerine mom kasılması daha mantıklı geliyor bana çünkü ztn furye 4500 civarı para verdin üstüne birde 1850 goldu sana as vermeyen bi itema harcarsan early ve middeki etkin çok düşer . Yok ben furymi kastım farmlayacam diyorsan domiyi/satanici inventorynin son slotuna kasman daha mantıklı . Şöyle bir önerim var , midası olabildiğince erken çıkıp onun üstüne mael/mjo gibi furynin sana sagladıgı farmı sağlayabilecek bir item çıkarak hem heronun as eksikliğini kapatıp hemde farm combat konusunda dengeli bir item build oluşturabilirsin . Şimdilik aklıma gelenler bunlar . Umarım bi katkım olur .

Insomniac
07/09/2013, 12:19
Ya yaptığın bu rehber pub oyunlar içinse oyunu yeni öğrenenler için kullanışlı olabilir . Fakat belli başlı yerlerde eksikleri var gibi . İlk başta pms yerine 3 branch bi stout ustune de regenle baslaması her zaman daha guvenilir bi tercih olur (sonuçta pub gamedeki adam senin rehberini takip edecek, hangi support sana kendi degerli tangosunu verir) , heronun base dmgı cok yuksek oldugundan last hitte problem yaşayacagını sanmıyorum pmsin verdiği agiyi almadığında . Ayrıca eğer fury void gidiyorsan domi yerine mom kasılması daha mantıklı geliyor bana çünkü ztn furye 4500 civarı para verdin üstüne birde 1850 goldu sana as vermeyen bi itema harcarsan early ve middeki etkin çok düşer . Yok ben furymi kastım farmlayacam diyorsan domiyi/satanici inventorynin son slotuna kasman daha mantıklı . Şöyle bir önerim var , midası olabildiğince erken çıkıp onun üstüne mael/mjo gibi furynin sana sagladıgı farmı sağlayabilecek bir item çıkarak hem heronun as eksikliğini kapatıp hemde farm combat konusunda dengeli bir item build oluşturabilirsin . Şimdilik aklıma gelenler bunlar . Umarım bi katkım olur .

O bahsettiğim oyun başlangıcı çok önemli olmayan bir şey ben hiç bakmadım bile pub olsun cw olsun poor ile başlasan bile illaki sana yardımda bulunacak bir support vardır yoksa da o kadar önemli değil lane'e gider gitmez hemen 300 dmg vermiyorlar adama bir süre sonra regen takviyesi yaparsın genelde easy lane boş bırakıldığı için ve creep tankladığı için poor oldukça faydalı diye düşünüyorum.

g0ldm00n
07/09/2013, 12:24
O bahsettiğim oyun başlangıcı çok önemli olmayan bir şey ben hiç bakmadım bile pub olsun cw olsun poor ile başlasan bile illaki sana yardımda bulunacak bir support vardır yoksa da o kadar önemli değil lane'e gider gitmez hemen 300 dmg vermiyorlar adama bir süre sonra regen takviyesi yaparsın genelde easy lane boş bırakıldığı için ve creep tankladığı için poor oldukça faydalı diye düşünüyorum.
açıkçası ben karşımdaki heronun üstüne tıklayıp regen görmezsem ölümüne harras oynarım . o tangoyu baseden getirene kadar creeplerin yanına yaklasamaz hero . Ama pmsi her zaman lanede bitirebilirsin. Regensiz oyuna başlamak yapılabilecek en buyuk hata bence .

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 12:30
Ya yaptığın bu rehber pub oyunlar içinse oyunu yeni öğrenenler için kullanışlı olabilir . Fakat belli başlı yerlerde eksikleri var gibi . İlk başta pms yerine 3 branch bi stout ustune de regenle baslaması her zaman daha guvenilir bi tercih olur (sonuçta pub gamedeki adam senin rehberini takip edecek, hangi pub supportu sana kendi degerli tangosunu verir) , heronun base dmgı cok yuksek oldugundan last hitte problem yaşayacagını sanmıyorum pmsin verdiği agiyi almadığında . Ayrıca eğer fury void gidiyorsan domi yerine mom kasılması daha mantıklı geliyor bana çünkü ztn furye 4500 civarı para verdin üstüne birde 1850 goldu sana as vermeyen bi itema harcarsan early ve middeki etkin çok düşer . Yok ben furymi kastım farmlayacam diyorsan domiyi/satanici inventorynin son slotuna kasman daha mantıklı . Şöyle bir önerim var , midası olabildiğince erken çıkıp onun üstüne mael/mjo gibi furynin sana sagladıgı farmı sağlayabilecek bir item çıkarak hem heronun as eksikliğini kapatıp hemde farm combat konusunda dengeli bir item build oluşturabilirsin . Şimdilik aklıma gelenler bunlar . Umarım bi katkım olur .

Öncelikle önerilerin için teşekkürler :)

PMS konusunda şöyle ki; lane'de daha uzun süre kalmamıza yardım eder. Harraslara karşı sürekli 20 damage bloklayacağı için, eğer karşımızda range bir hero varsa, harras konusunda sıkıntı olmaz ve creep'lerin yanına giderek LH yapabiliriz. Özellikle weaver gibi bir hero solo gelirse, harras gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Her zaman trilane yapamayabiliyorsunuz ve trilane olmadığında da weaver'ı ward olsa bile 6 level'den önce lane'den uzaklaştırmak zor olabiliyor. Ayrıca kule dibinde melee creep'lere lh atmak biraz şans işi. 6 damage'in önemi büyük o yüzden :)Tango konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum, yanınızdaki support oyunu az çok biliyorsa.

HotD'nin direk kasılması taraftarı değilim Fury'den sonra. Fly bitirdikten sonra kasılmalı. MoM'u rehber üzerinde açıkladım. BKB kasmadan MoM çıkarsanız, EHP'yi %23 azaltacağı için, çok büyük sıkıntı olabiliyor.

Deso'yu da yukarıda açıkladım, ancak situational build veya fun build'e ekleyebilirim :)

Insomniac
07/09/2013, 12:33
@g0ldm00n karşısında ds veya wr olmadığı sürece çok fazla harras yiyeceğini düşünmüyorum ama regenle başlamakta hata değil dediğim gibi oyun başlangıcı kişiden kişiye değişebilir. Ben genelde stout qb yada pms ile başlıyorum. Belkide alışkanlık olmuş qb olmadığı zaman hero lh kaçıracakmış gibi hissediyorum. Lane'de ilk başta defansif oynarım kule altı creep lhlerine dikkat ederim roh bittikten sonra biraz daha lanede rahatlarım ama bu zaman kadar da easy gittim bir lanede yanımda support varken ölümüne harras yediğimi de hatırlamam ve genelde cw oynarım hatta sonra 5 aydır pub atmadım arada tek tük onun dışında sürekli cw oynarım ve void de çok picklerim bahsettiğim durum bu şekilde kişiye göre değişir ama başlangıca çok önem vermem. :D

Bu arada bf kesinlikle şart hatta bir zamanlar forumdan bir arkadaşın yazdığı söz aklıma geldi. 'Eğer bir noob bir proyu yeniyorsa o noobta ya vg vardır yada bf ' sanırım böyle bir sözdü. :D

Krizalid
07/09/2013, 12:36
katılıyorum 60 atak veriyor ve -7 armor ile rakibe %30 daha fazla vurmanı saglıyor

%30 olayını nasıl buldun?

Ratz
07/09/2013, 12:39
Dalga içerikli, hiçbir içeriği olmayan boş mesajlar atacağına argümanını sun tartışalım. Yoksa Radiance daha iyi hüloloğ demeyle olmuyor. :'/ Üzgünüm.

Abi afedersin ama okudugunu anla la ilk once. Ben radi daha iyidir diye tek cumle soylemedim. Kendine yapılmasını istemedigin biseyi frostyle yapıyosun dedim. Cidden su foruma neden az post attıgımı bir kez daha hatırlattın bana sagol bidanem. Hadi siz takılın uber pro void rehberinle:D

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 12:43
Butterfly:
+60 damage
+60 Attack speed
+4.28 armor
+%35 evasion

MKB:

+88 Damage +33 Average magical damage 121 damage in total
+15 attack speed
+True strike, miss counter

Buriza:
+81 damage
%25 şansla 2.4 çarpanlı kritik vurma şansı. (Sadece kritik bile %35 DPS artışı sağlıyor)

Mjollnir:
+80 attack speed
+24 Damage +40 AoE magic damage average damage per hit. +64 in total.
Shield:
Kendisine saldırıldığında alana %20 şansla 3 kişiye 200 damage.

Assault:
+35 AS
+10 armor
+20 AS aura
+5 armor aura
-5 armor aura

Deso
+60 Damage
-7 Armor Debuff on enemy
Orb effect

Biliyorum, bunlar Deso'dan biraz daha pahalı itemler. Fakat performans/para uyumu bu itemlerde çooook daha fazla. Deso'yla aynı ücrette olan Fury var. Belki single target DPS'te deso daha iyidir, fakat Fury gerek regeni gerek farmı gerekse ortalama bir DPS artışıyla her türlü deso'dan daha iyi. Üstelik deso orb slotunu harcıyor :/

Şunu bir kez daha hatırlatma ihtiyacı hissettim. Sadece basit bir karşılaştırma... Deso'nun ne kadar kötü bir item olduğunu görüceksinizdir :) Yine de Fun build'e ekleyeceğim :)

Bu arada fikho, Krizalid'in de belirttiği gibi - Armor'un verdiği DPS artışı rakibin armoruna göre değişir. Yani sen direk %30 fazladan DPS diyemezsin.

- Armor'un sağladığı DPS artışı:

a = armor (Rakibin ilk armoru), b = minus armor (Rakipten kırdığınız armor)

Eğer son armor 0'ın üstündeyse formül:

(1+0.06×a) / (1+0.06×(a-b)) - 1

Eğer son armor 0'ın altındaysa formül:

(1+0.06×a) × (2-.94b-a) - 1

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 12:46
Abi afedersin ama okudugunu anla la ilk once. Ben radi daha iyidir diye tek cumle soylemedim. Kendine yapılmasını istemedigin biseyi frostyle yapıyosun dedim. Cidden su foruma neden az post attıgımı bir kez daha hatırlattın bana sagol bidanem. Hadi siz takılın uber pro void rehberinle:D

Puhahahah :) Hadi bb cnm <3

BorisPeace
07/09/2013, 12:52
Forum iyiye mi gidiyor ne, 3 sayfa boyunca kimse "hede hödö Satanic önermiş noob bu zaaa xD" diye cevap vermemiş. Başlıkta öyle cevap vermeyin deyince forum trollerimizin hemen bunu c/p yapma içgüdüleri devreye giriyor normalde.

Alt kısımdaki notların hakkında:

Öncelikle, tüm % işaretlerin yanlış yerde. Türkler "yüzde elli" dedikleri için %50 yazarlar. İngilizcede "fifty percent" denildiği için 50% yazarlar. Tüm % işaretlerini sağa kaydırırsın (:

Iron Branch: upgrade küçük u, branch büyük B
Quelling Blade: Battlefury büyük B
Ring of Health: RoH allows you to...
Boots of Speed: ... after Perseverance. ya da ... after getting Perseverance.
Power Treads: synergy bir isim, fiil olarak kullanmışsın :/
Butterfly: ...Gives a total of 51.35% dodge...
Hand of Midas: ...by the 5-6 minute...

Time Walk ve Time Lock ayrı yazılıyor (:
Backtrack: it küçük i

Neden 8. seviyede Time Walk? Yani neden 2 tane veriyoruz ama fullemiyoruz?

fikho
07/09/2013, 12:58
Şunu bir kez daha hatırlatma ihtiyacı hissettim. Sadece basit bir karşılaştırma... Deso'nun ne kadar kötü bir item olduğunu görüceksinizdir :) Yine de Fun build'e ekleyeceğim :)

Bu arada fikho, Krizalid'in de belirttiği gibi - Armor'un verdiği DPS artışı rakibin armoruna göre değişir. Yani sen direk %30 fazladan DPS diyemezsin.

- Armor'un sağladığı DPS artışı:

a = armor (Rakibin ilk armoru), b = minus armor (Rakipten kırdığınız armor)

Eğer son armor 0'ın üstündeyse formül:

(1+0.06×a) / (1+0.06×(a-b)) - 1

Eğer son armor 0'ın altındaysa formül:

(1+0.06×a) × (2-.94b-a) - 1

tabikide değişir direk demiyorum ben , senin atagın 250 dir rakipde vardır bilmem kac armor adama vurursun 100 , işte %30 luk extra damage 100 e eklenir 130 yemis olur senn atagına eklenmez adamın yediği damageye eklenir ;)

Insomniac
07/09/2013, 12:59
Skillere bakmamıştım ben Boris söyleyince dikkat ettim ben o şekilde vermiyorum. Öncelik Time Walk ve Backtrack veriyorum. Ama aynı zamanda Time lock skilline de veriyorum yani Time Walk abanıyorum Backtracktan bir tane çalıp Time Lock veriyorum belki duruma göre iki tane veriyorum. Yani 1-3-2-1-2 gibisinden oda duruma göre değişiyor ama genelde bu şekilde veriyorum.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 13:17
Forum iyiye mi gidiyor ne, 3 sayfa boyunca kimse "hede hödö Satanic önermiş noob bu zaaa xD" diye cevap vermemiş. Başlıkta öyle cevap vermeyin deyince forum trollerimizin hemen bunu c/p yapma içgüdüleri devreye giriyor normalde.

Alt kısımdaki notların hakkında:

Öncelikle, tüm % işaretlerin yanlış yerde. Türkler "yüzde elli" dedikleri için %50 yazarlar. İngilizcede "fifty percent" denildiği için 50% yazarlar. Tüm % işaretlerini sağa kaydırırsın (:

Iron Branch: upgrade küçük u, branch büyük B
Quelling Blade: Battlefury büyük B
Ring of Health: RoH allows you to...
Boots of Speed: ... after Perseverance. ya da ... after getting Perseverance.
Power Treads: synergy bir isim, fiil olarak kullanmışsın :/
Butterfly: ...Gives a total of 51.35% dodge...
Hand of Midas: ...by the 5-6 minute...

Time Walk ve Time Lock ayrı yazılıyor (:
Backtrack: it küçük i

Neden 8. seviyede Time Walk? Yani neden 2 tane veriyoruz ama fullemiyoruz?

Gramer polis o.O Bir ara düzeltirim onları, sağol :)

Timewalk'a 2 level vermemin sebebi, bireysel bir sebep bu, 1 level TW kovalamacalarda ve kaçışlarda etkisiz kalıyor. Ayrıca Timewalk+Chrono kombosunda da Time walk'u kullanmak için çok yakına giriyor. Bu benim şahsi düşüncem, 2 level Time walk verme taraftarıyım.

tabikide değişir direk demiyorum ben , senin atagın 250 dir rakipde vardır bilmem kac armor adama vurursun 100 , işte %30 luk extra damage 100 e eklenir 130 yemis olur senn atagına eklenmez adamın yediği damageye eklenir ;)

Ne olursa olsun, %30 çok büyük bir sayı, adamın armoru küçük değerlerde olursa olabilir o değerlerde.

Skillere bakmamıştım ben Boris söyleyince dikkat ettim ben o şekilde vermiyorum. Öncelik Time Walk ve Backtrack veriyorum. Ama aynı zamanda Time lock skilline de veriyorum yani Time Walk abanıyorum Backtracktan bir tane çalıp Time Lock veriyorum belki duruma göre iki tane veriyorum. Yani 1-3-2-1-2 gibisinden oda duruma göre değişiyor ama genelde bu şekilde veriyorum.

6.75'te gelen timelock buffı ile Void'in early game'deki solo kill potansiyeli arttı. O yüzden lane'de rahatsam her türlü o buildle giderim. Level 7 olduktan ve Treads'im varsa karşıda da Yüksek EHP'li bir hero olmadığı sürece genellike solo killer alabiliyorsun. Düşmanın göremediği bir yerden, Timewalk+1hit+Chrono. Chrono True sight sağladığı için, düşman invis olsa bile o 1 hiti attıktan sonra Chrono'yu illaki tutturursun. Blink'ci bir hero olsa bile farketmiyor, Farkedinceye kadar 1 hit + Chrono atmış oluyorsun.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 13:25
-Update

İstek üzerine deso eklenmiştir.

fikho
07/09/2013, 13:48
-Update

İstek üzerine deso eklenmiştir.

diffusalda eklesene :D

ViktorReznov
07/09/2013, 14:00
Domi core olarak olmasa daha iyidi bence. Ayrıca yerine göre tabi ama Mom u da çok seviyorum ben bu heroda. Hani bazıları yok falan diyor ama; sağlam ultide güzel iş yapıyor kesinlikle.

FafraGa
07/09/2013, 14:48
tek bir skill build olması dışında rehber gayet iyi çok oyandığım bir hero değil özellikle dota2 de tipinden kaynaklı nerdeyse hiç oynamadım :)
soru sormadan geçmeyeceğim
bactrack 1 yerine 1den fazla verilerek agresif bir lane e karşı lane de daha rahat kasamaz mıyız illaki
time walk a 1 bactrack a 1 kere verip 3 ü fullememiz mi gerekli ?
not: tek bir skill build konusunda değinmek istedim

antikcosma
07/09/2013, 15:11
vladimir deso assault free win. vladimirin verdiği zırh can çalma mana regen ve %16 hasar artırma az değil bence.

napstar
07/09/2013, 15:21
vladimir deso assault free win. vladimirin verdiği zırh can çalma mana regen ve %16 hasar artırma az değil bence.

:D

fikho
07/09/2013, 15:23

adam benden dahada slardar aq :D

FeedGuaranteed
07/09/2013, 15:32
Mom bi yerden bi yere giderken zevkine basımca da çok işe yarıyor %12 miydi kaçtı ms bonusu

Krizalid
07/09/2013, 15:35
tek bir skill build olması dışında rehber gayet iyi çok oyandığım bir hero değil özellikle dota2 de tipinden kaynaklı nerdeyse hiç oynamadım :)
soru sormadan geçmeyeceğim
bactrack 1 yerine 1den fazla verilerek agresif bir lane e karşı lane de daha rahat kasamaz mıyız illaki
time walk a 1 bactrack a 1 kere verip 3 ü fullememiz mi gerekli ?
not: tek bir skill build konusunda değinmek istedim

Ben 1 level Bash ile Backtrack fulluyorum hep. Tercih meselesi.

FafraGa
07/09/2013, 16:32

bende dota 1 zamanında hero çok severdim ve picklerken böyle yapmışlığım daha çok ama baktım free farm karşı izliyor spec mooda ooo fullerim bashı :D
sırf tipi yüzünden picklemediğim bir hero dota1 de daha iyi idi
i pledge my loyalty diye doğardı (sanırım öyleydi) burda huury up honey time is money kıvamında

nplm_death
07/09/2013, 16:32
Necronominicon'dan hiç bahsedilmemiş.

FafraGa
07/09/2013, 16:36
Necronominicon'dan hiç bahsedilmemiş.

abi void ağlayacak her itemi yakıştırmayalım bence yanına :D

fikho
07/09/2013, 16:37

bende aynı şekilde yapıyorum 6 lvl olup ganga gelmiş bir pudge 3. seviyede bir bactrack oldugunda hook + ısırısda ve root acıkken öldüremiyor voidi bactrack imba

Nymphe
07/09/2013, 18:03
Yazık ya nasıl kudurtduysam cocugu hala bana laf sokmaya falan calisiyor özürlü.

Adama (!) diyorum ki 1 dakikada yaptığım ve yayınlandığını bile bilmediğim rehber bu , gitmiş profilimde araştırmış bulmuş bide taşak geçtiğini saniyor ya. Lan sen o rehberi bulana kadar okunma görüntelenme sayısı 0 dı bide başlıgı best of void şeklinde atmışım hala ironiyi anlamıyor beyin hasarlı.

O değilde satanic falan mı önermiş o ? :DDDDDDDDD. Bak bide hede höde ignore atarim xDDDDDDDD yazmiş eleştirilieriniz bekliyorum diyo bide çelişkili ergen.

Mkb yi lüx iteme koymuş situationala değil :D .

Biri şuna luxury ve situational terimlerinin farkını öğretsin.

Sercan<Michaell>
07/09/2013, 18:47
Ben mom kasarım arkadaş. Early gamede en etkili item. Heryerde basarsan verirsin oyunu dikkatli kullanacksın.Latede domi - stanic yapılır. Fazla vaktim yok kendi void buildimi kafalama yazayım gideyim öpüyorum herkesi.

Pms - Midas - Roh - Pt - Furry - Mom - Crystal - Buriza - Duruma göre bkb veya mkb - Fly - Mom sell - Duruma göre satanic veya assoult.

Skill;
TW, TL,TL,Back,TL,Chrono,TL,TW,TW,TW,CHRONO,BACK,BACK, BACK...

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 19:59
Necro fun build'tir.

Nimfe konuyu bulmuş :'/

MKB'nin tek amacı true strike değildir. DPS itemi olarak da 123 damage ve 15 attack speed artışı sağlayan bir item MKB. Karşıda evasion olmasa bile, diğer luxury itemleri tamamladıktan sonra yine alırım MKB'yi. :'(

Duruma göre itemlerin ve Lüks itemlerin farkını biliyorum ben canım :'( bb <3

Nymphe
07/09/2013, 20:25
Lüx item dediğin situational ve main itemlerden sonra alinan , aslinda alinmasi cokta gerekmeyen adı üstünde LÜX itemlerdir.

Mkb nin alinmasinin en büyük sebebi true strikedir.Sen şimdi bunu lüxe koyuyorsan karşıda evasion varsa bile bu rehberi okuyan bir kişi mkb yi lüx olarak görür ve en sonlarda yapmaya çalışır.

Ne diyeyim , başkalarına laf sokmadan dönde bi kendine bak.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 20:33
Lüx item dediğin situational ve main itemlerden sonra alinan , aslinda alinmasi cokta gerekmeyen adı üstünde LÜX itemlerdir.

Mkb nin alinmasinin en büyük sebebi true strikedir.Sen şimdi bunu lüxe koyuyorsan karşıda evasion varsa bile bu rehberi okuyan bir kişi mkb yi lüx olarak görür ve en sonlarda yapmaya çalışır.

Ne diyeyim , başkalarına laf sokmadan dönde bi kendine bak.

Üstünde açıklamalar yazıyor :/ Önceliği falan hepsi ...

Sayfayı biraz aşağı kaydırırsan göreceksindir.

Nymphe
07/09/2013, 20:35
Üstünde açıklamalar yazıyor :/ Önceliği falan hepsi ...

Ben tamam tartışmayı bırakıyorum.Çelişkinin kitabini yazdin :(

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 20:36
asdoıasdjaşsoıdjasdısajdoısajdoşısjaodıasjdıoasdja soıdjasıodasjdıoasjdsıdjsıfdsfısdjfwoeıqoeıjsdoısd

Melkor
07/09/2013, 20:41
asdasdkljqwklejqwkljdkljasdjaskdjaslidjasldjaslkdj asd

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 20:43
Önceliğini, itemlerin üstünde belirttim o kadar açıklama yaptım diyorum adam hala... :'( asdıjasdoıasjdıosajdasdasaddfgfdg

Nymphe
07/09/2013, 20:46
Aynen rehbere bakicak biriside gelip bana yazdıgın şeyi okucak zaten forumdan :(

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 20:47
şaka misin? Rehberin alta kaydir, orda item açiklamalari yaziyor diyorum. Açiklamalari ekledim diyorum...

Nymphe
07/09/2013, 20:49
Lan gördük gördük ondan diyorum çelişkilisin diye sabahtan beri basmıyormu kafan

ne tür bişeysin la sen

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 20:50
Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi? Nimfe neden bu kadar aptal olmak zorunda?

Nymphe
07/09/2013, 20:51
5769

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 20:52
Dude, you found a place in my ignore list. :'/ Elveda </3

Nymphe
07/09/2013, 20:54
Lan varmiydi öyle engelleme listesi.

Vay amk ya bunun yazdıklarini gördükçe sinirden deliriyordum , iyi oldu söylediğin .

edit : harbiden gözükmüyor lan , ilk defa işe yaradin pırasa.

KEREEEEEEEEEEEM
07/09/2013, 21:06
Domi bence ana eşyalarda olmamalıydı. Kritik ana eşyalarda olsa daha iyi olurdu. Bir de skill build biraz farklı olmuş. earlyde arkada as verecek kimse yoksa ki olmuyor genelde ve ezmiyorsan rakibi bash fullemek biraz saçma. timewalk her türlü daha iyi hem farmlarken hem de agresif oynarken güzel oluyor. bir de karşı üstünse earlyde backtrack vermek de mantıklı bence.

88RoundsPerMinute
07/09/2013, 21:18
Skill buildi bilemem de bence başarısız bi item seçimi yapmışsın. O yüzden benim oyum nymphe'ye.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 21:25
Lane'de rahat kasıyorsanız 7.seviyede Time Lock fullenmişse, karşınızda EHP'si yüksek olmayan bir hero olduktan sonra her türlü solo kiliniz garantidir. Time Lock fullerim bu yüzden rahat kasıyorsanız.

Core item konusuna gelince, bence, core item diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. En çok sevdiğim build'i koydum oraya. Late'de en etkili olduğuna inandığım buildi. Rahat bir farm alırsam ve oyun late'e gidecek gibi görünüyorsa bu buildi çıkarım. İyi farmladığım halde mid game'de etkili olmam gerekiyorsa Fury-MoM-BKB, Yok eğer iyi farmlayamamışsam da Mael-Scepter giderim.

TW konusunu da önceki postlarım da açıkladım.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 21:26
Skill buildi bilemem de bence başarısız bi item seçimi yapmışsın. O yüzden benim oyum nymphe'ye.

Hmm ok. Argümanını sun tartışalım o zaman :'/

Burakula
07/09/2013, 21:27
Ezberden oynamayı sevenler ya da yeni başlayanlar için yararlı olabilir. Herkesin bildiği şeylerden, klasik oyun tarzından ve ezbere kasılan itemlerden öteye gidemiyor çünkü.
Hatta skill buildi klasik oyun tarzında bile sıkıntılar çıkarabilir. Bence internet kafeye gidip dota oynayan çocukların arkasında "buna bu mu kasılır abi yanlış yapıyosun o heroyla o skile verilmez" desen bu fikirlerle baya iyi iş yaparsın. İş yapmak dediğim de adamlar ölünce sana söver sonra dota mekaniği üzerine çok seviyeli ve uzun tartışmalara falan girersiniz:D

Burakula
07/09/2013, 21:34
Lane'de rahat kasıyorsanız 7.seviyede Time Lock fullenmişse, karşınızda EHP'si yüksek olmayan bir hero olduktan sonra her türlü solo kiliniz garantidir. Time Lock fullerim bu yüzden rahat kasıyorsanız.

Core item konusuna gelince, bence, core item diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. En çok sevdiğim build'i koydum oraya. Late'de en etkili olduğuna inandığım buildi. Rahat bir farm alırsam ve oyun late'e gidecek gibi görünüyorsa bu buildi çıkarım. İyi farmladığım halde mid game'de etkili olmam gerekiyorsa Fury-MoM-BKB, Yok eğer iyi farmlayamamışsam da Mael-Scepter giderim.

TW konusunu da önceki postlarım da açıkladım.

şimdi önce bir konuyu netleştirelim bu rehber bildiğimiz tek başına oyun arattığımız publara mı hitab ediyor cm lere mi yoksa her ikisine yönelik genel bir rehber mi?
her 3 durumda da bir çok sakat durum var ama en azından ilk dediğim pub maçlarda bu "rahat farmlayıp 7 lvlda karşındakini kesme" rüyası gerçek olabilir.

kaldı ki pub game de bile karşına içerisinde sağlam bir range haras ya da kill potansiyeli olan dual laneler bolca geliyor. gelmediği zaman da zaten escape mekanizması olan bir offlanerla karşı karşıyasın. Yani senini dediğin bu rüya ancak şu şekilde gerçekleşebilir: karşısı full fun amaçlı oyuna girmiş bir takım ve karşına ofllaner bile olmayan bir heroyu tek başına yolluyorlar, senin yanında da 2 support oluyor ve tryhard bir şekilde pull lu lane suplu bir trilane kuruyorsunuz. Bu durumda da zaten trilane sayesinde senini 4 lvl time lockun yine çöp.

karşıda ehpsi düşük hero olcak da free farm olcan da kısacık time walt atıp ultiyle adamı tekliycen. Vay arkadaş vay.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 21:37
3 tane build söyledim çoklu durumlar için :/

"Klasik oyun tarzı ve ezber build'ten öteye gidemiyor çünkü"

Hmm, Sen Void'i support oynacaksan bilmem kardeş, ama hard carry bu şekilde oynanıyor yani :/ Build kon 3 tane build ekledim, ayrıca yaygın demişsin de burdakiler bile benimle aynı fikirde değil. Fury'den sonra fly rush ->>> HotD kasan benden başka birini görmedim şu ana kadar.(Pub'da) Mael-Scepter build'i de yaygın bir build değil.

Ayrıca bütün profesyonel oyuncular lane'de rahatsa time lock fullüyor. Time Lock 7 levelin Sven'i ne yaptığını burda görebilirsiniz. Birileri sırf harras için yorum yapıyor anlaşılan. Geçiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=BU28QyQoQFA

88RoundsPerMinute
07/09/2013, 21:39
Hmm ok. Argümanını sun tartışalım o zaman :'/

Domi ve battle fury'nin item listesinde olması mesela. Hadi fury neyse çok iyi kasmışsan olabilir de domi ne abi? Deso'ya orb slotunu yiyo hem de o kadar iyi degil demişsin ama domi önermişin :D Kaldı ki deso void için en iyi orblardan biri. Battle fury kasılabilir ama bence kasılıyorsa MoM'dan sonra kasılmalı ki bunun için dedigim gibi çok iyi kasmış olmak lazım. Bu da anca pub oyunlarda olur. Vs vs... Kısacası olmamış bence.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 21:41
şimdi önce bir konuyu netleştirelim bu rehber bildiğimiz tek başına oyun arattığımız publara mı hitab ediyor cm lere mi yoksa her ikisine yönelik genel bir rehber mi?
her 3 durumda da bir çok sakat durum var ama en azından ilk dediğim pub maçlarda bu "rahat farmlayıp 7 lvlda karşındakini kesme" rüyası gerçek olabilir.

kaldı ki pub game de bile karşına içerisinde sağlam bir range haras ya da kill potansiyeli olan dual laneler bolca geliyor. gelmediği zaman da zaten escape mekanizması olan bir offlanerla karşı karşıyasın. Yani senini dediğin bu rüya ancak şu şekilde gerçekleşebilir: karşısı full fun amaçlı oyuna girmiş bir takım ve karşına ofllaner bile olmayan bir heroyu tek başına yolluyorlar, senin yanında da 2 support oluyor ve tryhard bir şekilde pull lu lane suplu bir trilane kuruyorsunuz. Bu durumda da zaten trilane sayesinde senini 4 lvl time lockun yine çöp.

karşıda ehpsi düşük hero olcak da free farm olcan da kısacık time walt atıp ultiyle adamı tekliycen. Vay arkadaş vay.

Hay Allah. Yanlış kayaya çarptın.

Very high level publarda zaten genellikle solo hardlane geliyorlar, qb ve pms'en de varsa rahatça farm yapabiliyorsun. Baskı altındaysan zaten başka bir build izlememiz gerektiğini söylemiştim. Postları okusaydın görürdün.

Bu arada solo kill CW'de nasıl alıyorsun diyen arkadaşa hitaben;

http://www.youtube.com/watch?v=BU28QyQoQFA

http://www.youtube.com/watch?v=kZAFchb7ogM

Burakula
07/09/2013, 21:46
3builde de hedef uzun soluklu farm. Agresif ya da defansif oyun tarzlarında neler yapılmasına gerektiğine değinilmemiş. İşler kötü gittiğinde neler yapılması gerekir bilinmiyor. Çünkü işler kötü gidemez, lanede durabilidğin kadar dur ve farmla. Oyun mantığın zaten eğer sen carrysen oyunun en az 40-45 dakka sürmesine dayalı olduğu için rehber mantığın da aynı olmuş. Ben 5 major item yapar yanına da tp alır gider keserim gardaş!

ş,mdi diyeceksin ki abi rahat değilsen backtrack ver rahatsan lock ver diyorum bilmemne. Ama anlatmak istediğim mesele bu değil, örneğin laninde yanındaki kişi disable değil de dps ağırlıklı bir sup ya da suplar olabilir. O zaman time walk yavaşlatman kilit bir skil haline gelicek, ama ben rahattım deyip ezberden time lock fullersen dps gücü boşa gider, hep 10 canla kaçıyo aq olur. Öyle zmanlar olur ki time walk+stat vermek en mantıklısı olur. ama ezberden oynayan birisi için bu saçmalıktır. Bilmem şimdi anlatabildim mi.

Burakula
07/09/2013, 21:52
valla pırasa kardeş attığın ve kanıt kabul ettiğin o videolardan hiçbirsini açmaya gerek duymadım. ancak eminim 4 snlik ultide düşük atak speedli bir voidin ard arda 2-3 stunv ardır o videolarda. ya da voidin dibinde duran yarı canlı wrler falan. Bunlar istisnai durumlar, kadlı ki bu dediklerim olmasa bile izlediğim bir sürü void competetive maçında 2 tanesinde bu durum varsa bu onu yine istisna yapar ve istisna durumlar üzerine taktik ve plan yapılamaz.

edit:burada yapılan her eleştiriye "abi içinde yazıyo zaten herşeyi düşündüm ben yanlış olduğunu düşünen aptaldır" moduna gireceksen konu açarak rehberime yorum yapın demen anlamsız. Sadece övebilirsiniz de bari de samimi olsun. Rehberindeki eksik bilgileri orasından burasından çekiştirp "bu bunu anlatıyo burda zaten bu var" demek yerine daha açıklayıcı ve zengin hale getirmek için kullanabilirsin eleştirileri.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 22:03
Domi ve battle fury'nin item listesinde olması mesela. Hadi fury neyse çok iyi kasmışsan olabilir de domi ne abi? Deso'ya orb slotunu yiyo hem de o kadar iyi degil demişsin ama domi önermişin :D Kaldı ki deso void için en iyi orblardan biri. Battle fury kasılabilir ama bence kasılıyorsa MoM'dan sonra kasılmalı ki bunun için dedigim gibi çok iyi kasmış olmak lazım. Bu da anca pub oyunlarda olur. Vs vs... Kısacası olmamış bence.

Sen şu ilk postumda belirttiğim ignore atar geçerim dediğim gruba giriyorsun ya, neyse yine de cevap vericeğim.

Battlefury farm itemidir mümkün olduğu kadar erken çıkılmalıdır. HotD ile bir centaur ele geçirip stack veya chrono'dan sonra stun atabilirsin. Late'de satanic'e çevirdiğinde verdiği katkıyı söylemedim bile. Önceki postlarda o kadar belirttim. Tekrar tekrar yazmayacağım. Bu arada Fury için çok iyi kasmış olmak gerek bu da anca pub'da olur demişsin de gerçekten competitive izliyor musun merak ettim :/

3builde de hedef uzun soluklu farm. Agresif ya da defansif oyun tarzlarında neler yapılmasına gerektiğine değinilmemiş. İşler kötü gittiğinde neler yapılması gerekir bilinmiyor. Çünkü işler kötü gidemez, lanede durabilidğin kadar dur ve farmla. Oyun mantığın zaten eğer sen carrysen oyunun en az 40-45 dakka sürmesine dayalı olduğu için rehber mantığın da aynı olmuş. Ben 5 major item yapar yanına da tp alır gider keserim gardaş!

ş,mdi diyeceksin ki abi rahat değilsen backtrack ver rahatsan lock ver diyorum bilmemne. Ama anlatmak istediğim mesele bu değil, örneğin laninde yanındaki kişi disable değil de dps ağırlıklı bir sup ya da suplar olabilir. O zaman time walk yavaşlatman kilit bir skil haline gelicek, ama ben rahattım deyip ezberden time lock fullersen dps gücü boşa gider, hep 10 canla kaçıyo aq olur. Öyle zmanlar olur ki time walk+stat vermek en mantıklısı olur. ama ezberden oynayan birisi için bu saçmalıktır. Bilmem şimdi anlatabildim mi.

Fury->>Fly rush+HotD Buildi harici hangisi soluksuz farm? BF-MoM-BKB 23-26. dakikada rahatça bitirilebilecek bir build. Mael-Scepter iyi farm alamadığımız durumlarda erkenden hazır hale gelebilmek için.

TW+Stat skill buildi "Yeaaaa ben ezbere build gitmiyorum işte" diyip, saçmalamaktır. Time walk'ın slowu level'e bağlı olarak o kadar farketmiyor. Rahat kastığımız lane'de Timelock fullemek her zaman yararımıza olacaktır. İster ezber build de, istersen de yeni başlayanlara göre rehber de... Competitive oyuncuları da öyle yapıyor genellikle. Taklit amaçlı değil tabi, ama özellikle IG vs DK maçında timelock fullemenin yararını görmüşsündür. Umarım.

88RoundsPerMinute
07/09/2013, 22:13
İgnore atar geçerim şeqlimi koyarım falan diyo sanki çok da umrumda :D Domi ile nc çalma ve stack yapma olayını unutmuşum bi an o kısımda işe yarayabilir doğru ama satanic ne amünüm :D Void denen hero ulti açıkken dagıtır gecer ultisi bitince pek bi olayı kalmaz luna rehberi mi yazıyosun amünüm :D Nc çalma ve stack için orb slotunu harcamaya değmez bence orası ayrı mesele. Ayrıca evet competitive senin kadar takip etmiyorum. Neden dersen no lifer degilim :D Bi yaşamım var evet :D Yani nasıl diyim senin gibi rage.ru olmuyorum begenmedigim bi rehber görünce :D Neyse çok sinirlendirmiyim liise 2'deki halimi görüyorum sende :D

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 22:15
İgnore atar geçerim şeqlimi koyarım falan diyo sanki çok da umrumda :D Domi ile nc çalma ve stack yapma olayını unutmuşum bi an o kısımda işe yarayabilir doğru ama satanic ne amünüm :D Void denen hero ulti açıkken dagıtır gecer ultisi bitince pek bi olayı kalmaz luna rehberi mi yazıyosun amünüm :D Nc çalma ve stack için orb slotunu harcamaya değmez bence orası ayrı mesele. Ayrıca evet competitive senin kadar takip etmiyorum. Neden dersen no lifer degilim :D Bi yaşamım var evet :D Yani nasıl diyim senin gibi rage.ru olmuyorum begenmedigim bi rehber görünce :D Neyse çok sinirlendirmiyim liise 2'deki halimi görüyorum sende :D

Hmm Perma bash ve +%33 EHP boş skiller yani? Neyse...

Dude, you found a place in my ignore list. Elveda </3

88RoundsPerMinute
07/09/2013, 22:16
Unutmadan, etkileyici olmak için imla noktalama vesaireye dikkat etmen, edebi edebi konuşmaya çalışman çok komik :D

Burakula
07/09/2013, 22:18
Fury->>Fly rush+HotD Buildi harici hangisi soluksuz farm? BF-MoM-BKB 23-26. dakikada rahatça bitirilebilecek bir build. Mael-Scepter iyi farm alamadığımız durumlarda erkenden hazır hale gelebilmek için.

TW+Stat skill buildi "Yeaaaa ben ezbere build gitmiyorum işte" diyip, saçmalamaktır. Time walk'ın slowu level'e bağlı olarak o kadar farketmiyor. Rahat kastığımız lane'de Timelock fullemek her zaman yararımıza olacaktır. İster ezber build de, istersen de yeni başlayanlara göre rehber de... Competitive oyuncuları da öyle yapıyor genellikle. Taklit amaçlı değil tabi, ama özellikle IG vs DK maçında timelock fullemenin yararını görmüşsündür. Umarım.

bak carry oyuncusu değilim, karşı takımımda ya da yanımda oynayan herhangi bir carry de bu dediğin buildi yanına poor maniyle potuyla bilmemnesyile birlikte o dediğin itemleri ancak 23-26 dakika hep full slot 0 haras 0 kombatta bitiriyor. Bana deseler ki karşı takımın carrysi 25 dakika oyunda olmıyacak 25 dakika sonra bu itemlerle gelicek bayram ederim. Kaldı ki en ufak durumda bu süre uzuyacak.

ayrıca bana göre çabuk etkin olmak için yapılması gerekn mael+aganhm değil yasha+cristals+madalyon. Çünkü fiyatıne göre en etkin itemler bunlar ve kontrolü elinize alabilirseniz majora tamamlandıklarında etkileri voide yararlı bir şekilde büyüyor. Maelstorm tıpkı battle fury gibi hatta fiyatı ve statlarıyla voide fury den daha faydalı bir farm yardımcısı. Aganhm ise maelstrom un ayrılmaz parçası falan değil, voidin ultisiyle iş yapabilecek skilleriniz ve herolarınız çok bolsa bir seçenek. jakiro gibi, clinkz, witch doctor gibi heroların yanında kasılması gereken bir itemdir kurtarıcı değil. Benim fikirlerim bunlar ama yine de bunları yapın diyerek bir rehber oluşturmazdım. Oluştursam bile epey uzun ve ayrıntılı olur bir çok durumu gözetmesi gerekirdi. Bu rehber olayına yeni başlayanlar dışında karşıyım zaten, sadece başlayanler için yararlı olduğu düşüncesindeyim. Oyuncu olduğunu düşünen kişi bir rehbere bağımlı oyun oynayamaz:S

88RoundsPerMinute
07/09/2013, 22:21
Bi sor umrumda mı :D Neyse çocukla yüzgöz olup daha fazla uplamak istemiyorum :D

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 22:28
Buracula'ya konuyu mahvetmediği ve bir şeyleri düzgünce tartışabildiği için teşekkür ederim.

Insomniac
07/09/2013, 22:35
Yani söz konusu Void olunca söylenecek fazla söz yok. Başlıca kasılacak itemları ve oynanış şekli çok kısıtlı olduğundan yapılan yorumların çoğu doğru o yüzden bundan sonrası item tavsiye etmek ve skilleri tartışmaktan çok ikili küfürlere ve kavgalara neden olacaktır. O yüzden güzel rehber olmuş deyip fazla uzatmamak gerek.

Raichoxunrefleksleri
07/09/2013, 22:39
Açıklamaları da kimsenin okumadığını farkettim. Item build'de satanic'i gören direk Theoden'in ordusundaki rohirrim gibi saldırıyor. O itemi niçin kastırmışım, ne veriyor neyle uyumlu hepsini açıkladım oysa ki...

Melkor
07/09/2013, 22:41
Gel de eline vereyim pırasa gardaşım :P

YOLO322
07/09/2013, 22:48
Void için en bilindik ve en etkili build , BF , MOM , BKB , Deadelus. Eğer karşıda 1den fazla disabler varsa BKB'siz void motor oluyor. BF'den sonra direk FLY rushlamak bana kalırsa saçma void içinde kesin kasılması gereken bir item değil bana göre.

Troll pub game için , Lothar,Scepter,Deadelus,Assault çok eğlenceli oluyor. Bir ara mantada kasardım ben ama gereksiz manta.

Banthalos
07/09/2013, 22:59
%100 winli build veriyorum beyler

ilk item midas sonra pt sonra fury sonra yasha sonra aghanim sonra yashayı manta yapıyosunuz void victory

edit:okuduktan sonra %100 winli yazmam saçma olmuş .s

napstar
08/09/2013, 00:31
Noktalamaya dikkat etmenin bir dikkat çekme malzemesi olarak görülmesi çok acı.

Nymphe
08/09/2013, 00:33
Noktalamaya dikkat etmenin bir dikkat çekme malzemesi olarak görülmesi çok acı.

:d

Insomniac
08/09/2013, 00:47
:d

Yazık oldu lan. Göz göre göre indirdiniz adamı. :D

FafraGa
08/09/2013, 08:25
Yazık oldu lan. Göz göre göre indirdiniz adamı. :D

haykırdım :D

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 08:39
Eleştiri yapmayı bilmeyen, post içeriklerinin %90'ı hakaret olan birinin banlanması çok iyi oldu.

Sercan<Michaell>
08/09/2013, 11:21
Pırasacım low adamla sen burda meta build bilmemne tartışırsan kaybetmeye mahkumsun. O yüzden salla. Ben fikhodan sonra dersimi aldım.

AxeW
08/09/2013, 13:47
Keşke alternatif skill ve lane eşleşmelerini de(2melee vs 2 range vs.) belirtseydin. Lane de seni suplıyacak yeri gelince aggro yu çekecek bir adam olmayınca çok kolay olmaz pub oyunlarda gösterdiğin build. Fazla harrass görünce timelock yerine backtrack vermek mantıklı olabilir. Yada ayıyla aynı laneye düşmüşsündür mask ını alıp yüksek base damageyle nc de çalışabilirsin. Bunları da belirtmende yarar olduğunu düşünüyorum.

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 13:55
Keşke alternatif skill ve situational durumlarıda belirtseydin. Lane de seni suplıyacak yeri gelince aggro yu çekecek bir adam olmayınca çok kolay olmaz pub oyunlarda. Fazla harrass görünce timelock yerine backtrack vermek mantıklı olabilir. Yada ayıyla aynı laneye düşmüşsündür mask ını alıp yüksek base damageyle nc de çalışabilirsin. Bunları da belirtmende yarar olduğunu düşünüyorum.

10 sayfa post yazılmış :) Aynı şeyler konuşuldu zaten.

Maalesef Steam'deki rehberlere sadece 1 adet skill build ekleyebiliyorum. Bu skill build'te free farm veya hardlane solo kasan birine karşı yapılacak bir skill build zaten. Baştaki açıklamayı da daha geliştireceğim. Bu final hali değil rehberin.

AxeW
08/09/2013, 14:04

Maalesef Steam'deki rehberlere sadece 1 adet skill build ekleyebiliyorum. Bu skill build'te free farm veya hardlane solo kasan birine karşı yapılacak bir skill build zaten. Baştaki açıklamayı da daha geliştireceğim. Bu final hali değil rehberin.

Dotafire.com da hazırlarsan rehberi daha rahat edebilirsin.

KEREEEEEEEEEEEM
08/09/2013, 15:39
Eleştiri yapmayı bilmeyen, post içeriklerinin %90'ı hakaret olan birinin banlanması çok iyi oldu.

Tam olarak neden banlandı? Genelde ilgili konunun altına yöneticiler "şundan ötürü banladı, sevdiklerinle koş oyna" diye yazarlar da. Varsa o konu neredeee

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 00:31
Tam olarak neden mi banlandı? :'/ Hakaret.

KEREEEEEEEEEEEM
09/09/2013, 01:33

Ya konunun birinde ana avrat sövmüştür birine ondan banlamıştır. Admin de yazmıştır. Jinnet geçirmişti biri geçende mesela.

Raichoxunrefleksleri
11/09/2013, 08:31
Satanic sanıldığının aksine kötü bir item değil. (Tr apem +2 pro seviyesindeki oyunlarda oynayanlar gelip, Void'e Satanic mi kasılır yeaaa tarzı yorumlar yapmasın plz :'()

Öncelikle HotD ile başlayalım. Ne sağlıyor bize, bir göz atalım.

+20 Damage
+5 Armor
+%15 Lifesteal (Mid game'deki kombatlarda pek işe yaramaz, ancak Jungle'da kolayca kasmanızı sağlar. Hatta Solo Roshan dahi yapabilirsiniz)
+Dominate (Bence, HotD'nin mid game'de en çok işimize yarayan özelliği)

Dominate'e burda parantez açmak lazım. 2 şey için kullanabilirsiniz Dominate özelliğini. Stack veya Ele geçirdiğiniz Creep'i yanınızda kullanmak. 2 tane işimize yarayacak creep var. Alpha Wolf ve Centaur. Tercihim Centaur'dan yana, çünkü daha dayanıklı alpha wolf gibi erimiyor. Chrono'dan sonra atabileceğiniz 2 saniyelik stun gerçekten çok etkili. +15 Attack speed de cabası.

Satanic:

+25 Strength
+20 Damage
+5 Armor
+%25 Lifesteal
Unholy Rage: Aktive edildiğinde %175 lifesteal sağlar. (Toplamda %200 oluyor yani)

Tam bir Game-Breaking item. Yeterli Fiziksel DPS'e sahip olduğunuz takdirde, 35 saniye dolum süreli Aegis diyebiliriz. Backtrack'la harika bir sinerjisi var. Chrono'nuz olmadığı takdirde, kombat'ta size yeterli survivability'i sağlıyor. Karşıdaki carry'i kolayca out-carry'leyebiliyorsunuz.

Satanic buildi izleyip, Competitive'te başarılı olan oyuncular var elbette. Birkaç replay:

DotA - Replay - OK.Nirvana.int vs Fearz (Wall-eater) (http://www.gosugamers.net/dota/replays/47743?page=2)
VOD: Youtube | Purge (http://www.youtube.com/watch?v=vvo1QFtyUxQ)

DotA 2 - EG vs Fnatic (Era)
(http://www.datdota.com/match.php?q=116047652) VOD: Youtube | Tobiwan
(http://www.youtube.com/watch?v=L6tWWvt_c48)
DotA 2 - VP vs Zero (Black) (http://www.datdota.com/match.php?q=62761599)
VOD: Youtube | TPL (http://www.youtube.com/watch?v=0eOGVniIW2U)

DotA 2 - EG vs NTH (Fear) (http://www.datdota.com/match.php?q=67607863)
VOD: Youtube | Luminous (http://www.youtube.com/watch?v=kZAFchb7ogM)

DotA 2 - IG vs DK (BurNIng)
VOD: Youtube | LD (http://www.youtube.com/watch?v=BU28QyQoQFA)

g0ldm00n
11/09/2013, 10:24

skillerin açıklamasına ekleyebilirsin aslında eger karsınızda sizi çok harraslayacak bi hero varsa bu skill yerine şuna veriniz falan diye .

g0ldm00n
11/09/2013, 10:26
Ben hala regensiz başlama olayına taktım :( kırma beni stout brach regen yap şu başlangıç itemlarını . her halukarda pms yapılır zaten lanede , 3 dmg için beni kırdığına deymez . Birde tmm'de yada turnuva maçlarında oynandığını düşünürsek void picklenmesinin sebebi ya karşı takımda durduramayacağını düşündüğün bi carry vardır ve bat rex bane tarzı herolar banlanmıştır yada team combat sinerji heroları alıyorsundur . Her 2 durumdada domi early ve midde sana sadece durability veriyor . Onun yerine core itemları çıksak da late'e kalınca mom'u satıp (eğer varsa) direk satanic çıksak olmaz mı ? Biliyorum çok tartışıldı bu konu ama hala çözemedim ben earlyde voide domi çıkma mantığını .

Raichoxunrefleksleri
11/09/2013, 11:09
MoM EHP'yi ciddi şekilde düşürüyor. (%23 decrease) Ve Zaten Backtrack'la zar zor adam edebildiğimiz EHP'imizi berbat ediyor. Void STR gain'i çok düşük olan bir hero. DotA'daki tabirle "ekmek" oluyor .

Ayrıca HotD de çok kötü sayılmaz. 100 AS vermiyor belki ama 20 damage 5 armor ve Centaur'dan gelen 15 attack speed ve 2 saniyelik stun da oldukça etkili.

antikcosma
11/09/2013, 11:45
ne domisi olum vladimir çık 5 zırh veriyor hasar ondan çık veriyor cançlamada ondan çok veriyor. 2klık itemler için orb kullanmayın ya. assault deso vlad tarras deadalus bots of travel çıkın akın işte.

napstar
11/09/2013, 11:52
ne domisi olum vladimir çık 5 zırh veriyor hasar ondan çık veriyor cançlamada ondan çok veriyor. 2klık itemler için orb kullanmayın ya. assault deso vlad tarras deadalus bots of travel çıkın akın işte.

http://i.minus.com/ivInkrMLKsvCI.gif

Raichoxunrefleksleri
11/09/2013, 11:54

Hayır, o kadar da söyledik. Tr apem +2 pro seviyesindeki adamlar gelip yorum yapmasın diye :'/

WHY YOU LITTLE
11/09/2013, 12:06
latyosunda sf rehberi vardı :(

napstar
11/09/2013, 12:10

Ünlüydü :(

5794

Raichoxunrefleksleri
11/09/2013, 12:12

Bunun üstüne Dreadlord'un WR rehberi iyi gider :(._. ):

Nymphe
12/09/2013, 18:03

Aahah sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık , yeni doğmuş bebek kadar saf :D

Kendisidie hakaret ediyor ama benim banlanma sebebime hakaret falanda yazabiliyor ya :D

satanic000
26/12/2013, 22:04
Satanic :D:D:D:D:D:D