PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : warlock---diffusal blade?

Burakula
08/09/2013, 13:55
diffusal blade ile golemlere tek atılması sizce de kötü bir durum değil mi? pl, ck naga, meepo gibi herolara çok güzel counter olabilecekken, bir çok heroyla golemi sinerji oluşturabilecekken bir diff charge ıyla tek atılması bana biraz saçma geliyor. en azından yarı can falan atsın ya da stunlasın ama tek atmasın. Tek iteme countarlanabilen bir hero olmazsa competetivede daha sık görürüz bence.

evet bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum.

Ph0neix022
08/09/2013, 14:03
gecen naga slark almıslar, naga baglıyor slark tutuyor felan neyse bende warlocum aganim felan cıktım :D Slark benim icin dis kasmıs nagada hekeza öyle :D combat baslıyor 2 saniye sonra gg wp golem :D

ViktorReznov
08/09/2013, 14:10
Warlock bu yüzden alınmıyor değil ki. Sadece team kombat ve ultisine bağımlı olduğu için çok sık görmüyoruz. Ayrıca sadece warlock var diye diff kasılacağını zannetmiyorum. Golemi attığı anda zaten oldukça fazla damage veriyor ve aganim ile 2 golem demek herseferinde 2 diff; fazla yeterince. Yani Warlock yeterince güçlü fakat sadece tek bir yerden güçlü olduğu için çok tercih edilmeyen bir hero.

Burakula
08/09/2013, 14:16
sadece bu yüzden alınmıyor demedim, ama bu onnu fazlasıyla zayıfflatıyor çünkü dediğin gibi mid game ve sonrasında ultisine bağımlı, bu zayıflatan özellik olmazsa daha sık seçilebilece bir hero haline gelir. Defansif laneler için lane supportingi gayet yeterli hatta üst seviye bana göre.

ViktorReznov
08/09/2013, 14:42
Lane supporting iyi mi? Bu heroyu solo bırakmadığın sürece karşı takım aptal değilse 100 defa üzerinden geçerler. Sonrasında level alıp da ultisi gelene kadar adamlar çoktan kasmış olup diff e gerek duymadan golemlere 2 vururlar ondan sonra. Level ve aganim şart olan bir hero.

Burakula
08/09/2013, 15:23
sonuç olarak bu diffusal meselesinde bir sorun görmediğini anladım?

Raichoxunrefleksleri
08/09/2013, 15:28
Hero'nun durumunu fazla etkilemeyecek bir etken.

FafraGa
08/09/2013, 16:04
Hero'nun durumunu fazla etkilemeyecek bir etken.

kesinlikle katılıyorum golemler ölse bile ulti atarken alana verdiğimiz damage ve stun öncesinde attığımız fatal hero için gayet iyi
bana kalırsa slowuna hafif bir nerf yapılıp ya da slow süresi kısaltılıp channeling ten çıkarılabilir gibi yapılacaksa böyle yapılsın değişim

Hex
08/09/2013, 18:10
diff şarjı bitince sil baştan alınması gerekiyor. etkisiz bence...

YOLO322
08/09/2013, 19:24
Öncelikle Warlock'un etkili olması için farmlaması lazım eğer Warlock support oynuyorsa zaten diffe gerek yok. Ama karşıda farmlamış scepterlı bir Warlock varsa diff çok etkili gerçekten. Bunu competivede görmüştük ti3 batı elemelerinde tam hatırlamıyorum takımı EG olması lazım easy lanede Warlock farmlatmıştı. Quantic 2 heroya diff çıktı sonuç ortada TF başlamadan bitiyordu.

Sonuç olarak diff Warlocka karşı direk counter bana kalırsa. Zaten ultinin CD'si çok yüksek sen gelip diffle tek atıyorsun bütün burn dmg gidiyor TF'yi direk etkiliyor. Nerf gerekli mi bilmiyorum ama competivede Warlockun bu kadar az picklenmesinin başlıca sebebi budur.

napstar
08/09/2013, 20:19
Başlıca sebebi olmasa da sebeplerinden biridir. Başlıca sebebi; karşıda easy solo kasan bir hero yoksa lane'i yok gibi. Ve early'de çok patates.

ViktorReznov
08/09/2013, 20:30
Purge skilinin summoned birimlere tek çok vurması Warcraft'ın şanındandır.