PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Morphling (Support için)

KEREEEEEEEEEEEM
08/09/2013, 23:23
Bu aralar aklıma şu geldi. Morphling'in 2. skilline bi oynama yapsalar support olarak görebiliriz belki. Str fazla oluncaki stunu artsa veya str fazla ise cdsi azalsa agisi fazla olan haline göre.

Şöyle bir şey de olabilir "Morphling'in strsi agisinden fazla ise replicate suretinin verdiği hasar %100 olur (veya 75 falan)"

Çok güzel olur aslında. Naga gibi bir şeye dönebilir morph. Agility olmadan oynar, ilk skili iyi bi magic hasar sağlıyor 2. skili de stun 4 saniye. İlizyon hasarı artarsa tabi str fazla iken iyi olabiliir.

napstar
08/09/2013, 23:26
Tam olarak neden yapacaklar bunu? Neden yani? :D

Lsx
08/09/2013, 23:44
Şu anki gözde supportların ultimate yeteneklerini ve Morphling'in ultimate yeteneğini karşılaştır.Sonra tekrar düşün.

antikcosma
08/09/2013, 23:50
belirli sistemde takılı kalmamak gerekir çoğu heroya support oynatabilirim ben. stryi fulleyip ilk skile 1 kere veriyorsun sonra stunu fullüyorsun hem tanklıyor hemde uzun bir süre stunluyorsun. istersen mekada kasabilirsin ki meka forcestaff ile takımıma oyun aldırmıştım.

napstar
08/09/2013, 23:54
belirli sistemde takılı kalmamak gerekir çoğu heroya support oynatabilirim ben. stryi fulleyip ilk skile 1 kere veriyorsun sonra stunu fullüyorsun hem tanklıyor hemde uzun bir süre stunluyorsun. istersen mekada kasabilirsin ki meka forcestaff ile takımıma oyun aldırmıştım.

5773

FeedGuaranteed
08/09/2013, 23:57
meka arcanele her hero oynanır zaten

Melkor
09/09/2013, 00:02
meka arcanele her hero oynanır zaten

noob

FeedGuaranteed
09/09/2013, 00:14
En büyük zevkim ar'dan gelen alakasız herolarla sup oynayıp ezilmek çetincim .s

konu sapıyo hocam ama morph gibi bi heroya böyle bi değişiklik beklemek çok amaçsız çok boş bi heves olur bence :/

ViktorReznov
09/09/2013, 00:24
5775

Insomniac
09/09/2013, 00:25
Heroyu support yapacağız diye imba bir şey yaparlar. Kasmış bir Morphling str abanıp yakaladığı adamı 4 sn stunladıktan sonra seri agi akışıyla adam daha stundan çıkamadan keser buda sinir bozucu bir durum olur. :D

sehnoc
09/09/2013, 01:07
bence butun heroları değiştirip support yapalım. kafalar rahat olsun pickmiş banmış falan uğraşılmasın.

KEREEEEEEEEEEEM
09/09/2013, 01:41
Nymphe'den sonra Insomniac çıktı ya :'/ Seri agi artışı diyo. Sanki skili kullandığımızda "Lütfen yeni çevikliğinizi giriniz (Max: 159): " yazıyo ve mana costu da yok.

Neden diyorsanız eskisi kadar çok picklenmiyor ve gyro, alchemist gibi herolarla kıyaslandığında oyun sonunda etkisiz kalıyor nispeten. Ayrıca 2. skilinin str fazla olunca stun vurması da hiç kullanılmayan bir şey. Onun yerine direk aginin şu kadarı hasar vurur olsa daha mantıklı olacaktı sanki.

Sonuç şu:
325 hasar veren AOE'li güzel bir skili var.
2. skili dediğim gibi kullanırsak 10 saniyede bir 3 saniye stun. Bu 4'e bufflanmalı bence.
3. ye gelirsek full str olunca durabilitysi çok yüksek olacak heronun.
ve replicate. Şimdi %50 olan hasar verme str fazla olunca %100 olursa veya hasar almayla yer değiştirilirse çok güzel bir support olur.

Naga gibi hem carry hem support oynabilir yani cmlerde pickleneceğini düşümüyorum bu değişikliklerle. boris ne diyooo?

napstar
09/09/2013, 01:52
325 hasar veren AOE skill'i bir support skill'i değil. Range'den atıp kaçabileceğin, arkada durabileceğin bir şey değil yani. Şu an kullanılmıyor dediğin skill'de aslında kullanılıyor. "Chase" durumunda STR'ye abandığın zaman dönüp stun atıyorsun falan filan.

Kısaca Morphling'in senin önerdiğin değişiklikle support oynaması = imkansız.

KEREEEEEEEEEEEM
09/09/2013, 02:32
325 hasar veren AOE skill'i bir support skill'i değil. Range'den atıp kaçabileceğin, arkada durabileceğin bir şey değil yani. Şu an kullanılmıyor dediğin skill'de aslında kullanılıyor. "Chase" durumunda STR'ye abandığın zaman dönüp stun atıyorsun falan filan.

Kısaca Morphling'in senin önerdiğin değişiklikle support oynaması = imkansız.

Öyle ama mid gamede iyi bi can ile combattaken atıp da kaçabileceğin bi skill. Naganın riptide ından çok farkını göremiyorum armor azaltması dışında.

Yazarken aklıma geldi chase durumunda kullanılabilir diye ama mid gamede yaklaşık 900 can ile duran moprhun strsi agisinden fazla olmuyor mana sorununda dolayı chase halinde. Aynı şekilde early de için. Latede ise o seviyeye gelmesi için 15 sn açık kalması lazım o skilin. Şimdiye kadar hiç kullanıldığını görmedim açıkçası.

Dediğim türden bi değişiklik olursa göreceğiz bence. İmkansız senin dediğin keremcim.

Raichox
09/09/2013, 05:46
Full str gidersen morphu durability si artmaz bence sonucta armor 0 oluyor.Oyun başında 0 armor hiç iyi değildir ki full str gideceğinden armor item alman şart ilerisi için.Saldırı mesafesi kısa oldugundan rakibi haraslaması zor birde zaten str gideceğinde AP si olmaz.Kısacası morpling support olabilecek bi mekaniğe sahip değil.Naga ile kıyaslama çünkü naga işlevsel bi hero Mid gidiosun, Carry oynuyorsun yetmio birde support oynuyorsun.

Rip tide 'in cd kısa artı rakibi haraslamak için ideal - armor da bonusu.
Ensare bkb den geçmesi zaten harika birde uzun süreli olup tp bozmasınıda eklersen harika.
İllision skili push yaparken veya stack yaparken cok işe yarıyor.
Ultisi zaten TI12 izleyen görmüştür.Bkb basan rakip Carry i 5v1 bırakabiliorsun, kaçmak için kullanabiliyorsun, Turnuvalarda görmüşsündür Naga ultisi ile Roshan ve Aegis çalan.
Ondan Naga ile Morp u hiç karşılaştırma. :)

FafraGa
09/09/2013, 08:47
morp eskisi gibi picklenmeyen bir hero haliyle bir değişikik olsun en mantıklı olarak 2.skile bir remake yapılabilir ama yapılacak değişiklikle morp support a değil de carry ye yaklaştırmak daha doğru olur gibi bu değişikliklerle yapılan yeni morp u support kasacağıma daha iyi lane support ya da semi support kasmak daha mantıklı olur fikir fena değil ama morp u carry ye yaklaştıracak bir şeyler olsa daha iyi olurdu
GL HF

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 08:50
Picklenmeyen hero'ya kesinlikle buff yapılması lazım.

Bu yanlış.

Krizalid
09/09/2013, 10:19
Ben bu buildi çok kez denedim, Dota 2'de değil ama DotA'da. Zaten early game'de tek başınıza Rosh kesmenizi sağlayan bir bug vardı sürekli onu kullanıyordum, laning bitmeden bir iki tane küçük item bitirebiliyordum.

Bu buildin en güzel yanı Adaptive Strike'ın 3 saniyelik stun atması. Level 4 Adaptive Strike 3 saniye stun atıyor, 10 saniye CD'si var. 900 mesafeden atıyorsun, oyundaki en uzun stunlardan. Bir de 300 mesafe de ittirme var. 100-120 civarı da magical damage vuruyosun (Dragon Tail asd). Agilitynin tamamını Strength yapmana gerek yok, Str Agility'nin bir buçuk katı olana kadar dönüştüreceksin sadece, biraz base damage ve armor kalacak yani.

Itemlarda tam anlamıyla serbestsiniz, bulduğunuz paraya göre ne isterseniz ne lazımsa onu yapabiliyorsunuz. İnsanlara garip geliyordu Blade Mail açan, Mek basan Point boosterla gezen Morphling falan görmek. Bazen takımdan birileri sövüyordu :D

Ha dezavantajlarına gelince. İlk levellarda çekilecek çile değil. 100 damage vurmak için 140 mana, 0.5sn stun için de ayrı bir 100 mana harcıyorsun; yani koridorda bildiğin kötüsün. Rosh kesme olayı kaldırılınca ben Morph'u bu şekilde fazla kullanamaz oldum. Kombatta da Adaptive Strike attığın kadar varsın, onu attıktan sonra Replicate'i en iyi şekilde kullanman lazım yani. Replicate/Waveform dışında da başka bir hasar verme şansın yok, savaşın içine girdiysen amele amele geziyosun etrafta Adaptive Strike dolsun diye ellerin kaşınıyor resmen.

Cebine para girsin istiyorsan da kombatın sonuna kadar ölmemen lazım (her support gibi), carry Morphling'in kaçış metodları support Morphling'te o kadar verimli olmuyor. Replicate ve Adaptive Strike'ın mesafeleri bayağı uzun, kombatı çoğu zaman dışarıdan takip etmen lazım ki hemen ölmeyesin. HP poolun fazla gibi gözükmesine rağmen çok rahat eritilebiliyorsun yine de.

Yani kısacası çekilecek çile değil, harcadığın efor aldığın verime değmiyor. Bir Vengeful Spirit al, Morphling'in yaptığı her şeyi daha rahat yaparsın. Ha rework falan olur yarın bir şey olur ona o zaman bakarız.

napstar
09/09/2013, 12:41
Naga'nın Riptide'ından farkı yok derken? :o

Burakula
09/09/2013, 14:46
bu hali çileden farksız geldi bolca sup oynamış bir insan olarak bana. Ancak şu şekilde olur, bir aralar sven semi-sup olarak piklenir sonra davul bkb çıkılıp damage olarak takıma katkı sağlardı. Morp da bu şekilde kullanılabilir ama şimdiki durumu zaten buna yeterince müsait, hatta dediğin değişim kötü yönde bile etkiler.

KEREEEEEEEEEEEM
17/01/2015, 00:23
ez

http://www.reddit.com/r/DotA2/comments/2smwep/so_lgd_is_starting_using_support_morphling_in_the/

3po
17/01/2015, 01:09
bunu da ne hypeladılar ya gereksiz gereksiz. 6.81de olsaydık kesin olurdu da, 6.83 için meh biraz

KadıHazretleri
17/01/2015, 03:31
mouse u ağzımızla kontrol edelim daha güzel fantezi

Raichox
17/01/2015, 07:55
Sırf bu sikimsonik post yüzünden 2-3 kere morp sup gördüm bi halta yaramıyorda fazla.(trilane hariç)

MFT
17/01/2015, 08:45
Morph da en hard carrylerden bırakın abi sup mu yok oyunda :D

FafraGa
17/01/2015, 09:58
Her hero her rolde oynanir diyen biri vardi. Bi cagirsaniza onu.

antikcosma
17/01/2015, 13:27
http://www.dotabuff.com/matches/465065092
http://www.dotabuff.com/matches/464627721

Buyrun 2 heroda morp sup. hero damage asiste orantıyla az çünkü 2.skilin stununa oynuyorsun ve ultiyle skilleri baitliyorsun. Hatta 2.skilin ittirmesiylede pro hareket yapabiliyon. Tabi ben niye bunu yaptım. Çünkü morp seçtikten sonra tüm takım carry seçince yapcak bişi kalmadı.

FafraGa
17/01/2015, 13:30
Ward diktin mi? Kusu ucurdun mu?

KEREEEEEEEEEEEM
17/01/2015, 14:08
http://www.dotabuff.com/matches/465065092
http://www.dotabuff.com/matches/464627721

Buyrun 2 heroda morp sup. hero damage asiste orantıyla az çünkü 2.skilin stununa oynuyorsun ve ultiyle skilleri baitliyorsun. Hatta 2.skilin ittirmesiylede pro hareket yapabiliyon. Tabi ben niye bunu yaptım. Çünkü morp seçtikten sonra tüm takım carry seçince yapcak bişi kalmadı.

Anlamadığım support morlingde neden en son waveform a verdin? morph stunun süresini falan mı uzatyıo :/

Krizalid
17/01/2015, 15:01
^Always max nukes first.

antikcosma
17/01/2015, 16:21
Anlamadığım support morlingde neden en son waveform a verdin? morph stunun süresini falan mı uzatyıo :/

waveform cdymi düşürüo hayır sadece manasını artırıo ve morpling mana fakiri bir hero

FafraGa
17/01/2015, 19:24
Sorum ciddiye alinmamis. Tam olarak support gorevlerini yaptin mi demistim? Warding vs.

KEREEEEEEEEEEEM
17/01/2015, 20:12
waveform cdymi düşürüo hayır sadece manasını artırıo ve morpling mana fakiri bir hero

Morph'un mana verdiğini bilmiyordum sağol bilgilendirme için.