PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Remake/Buff] Backtrack Suggestion

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 01:12
Neden bu remake/minor buff: Güvenilirliği arttırmak için ve sayı olarak da ufak bir artış.

Şu anki Backtrack:

Faceless Void belli bir şansla zamanda geriye zıplayarak hem fiziksel hem büyüsel saldırılardan kurtulur, hasarı atlatır.

Level 1:%10
Level 2:%15
Level 3:%20
Level 4:%25

Önerdiğim Backtrack: Faceless Void zamanın bükme gücünü kullanarak, gelen hasarın belli bir kısmını bükerek azaltır.

Bloklanan Damage:

Level 1: %13
Level 2: %18
Level 3: %23
Level 4: %28

(Bütün hasar tiplerini bloklar)

Önceki Backtrack EHP artışı: %33
Şu anki Backtrack EHP artışı: %38,8 ve daha güvenilir.

KEREEEEEEEEEEEM
09/09/2013, 01:27
Öyle diyorsun ama stun yersek onu geri döndürme ihtimali ortadan kalkıyor. (Böyle bir şey olmaya da bilir, miranayken 30 metreden attığım ok 100 canlı voide çarparken aha da killi aldım diye düşünmüşken bi ministundan sonra gördüğüm backtrack efekti ile voidin kaçması beni hep böyle düşündürüyor.)

Ayrıca voidin eğlencesi kalmaz. Ne söveriz ne eğleniriz.

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 01:28
Stun gibi ikincil efektleri etkilemiyor ki backtrack????

Btw, Balance > Fun

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 02:10
Açıklama'ya mı takıldınız yani? :'/

BorisPeace
09/09/2013, 02:13
Ben hallettim onları.

Böyle bir değişiklik Void'in işine yarar, evet. Ama bu değişikliğin hiçbir zaman gerçekleşeceğini sanmıyorum. Backtrack ve çalışma prensibi Void'in bir parçası. Backtrack ve Chrono asla değişmez gibi geliyor bana (ana prensip olarak).

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 02:14
Playdota'da paylaşıcağım aslında da, korkuyorum :'/

Burakula
09/09/2013, 02:15
her ne kadar şansa bağımlı skillerin mümkün olduğunca azalmasınadn ya da ard arda gelememesi için cd konmasından yana olsam da bu yeni damage azaltan hali hem fazla düz, yaratcılıkla falan alakası yok hem de fazla güçlü. Sadece daha güvenilir demişsin ancak bu bence büyük birşey. %20 kendinden büyü bağışıklığı bununla birleşsin, yanına bir de rubik alırız free bkb yle oyuna başlarız sakat bu iş. Şans olayının etkisini azaltmak için şöyle yapılabilir mesela, skill 8 sn cd li 4 sn süren 20 mana yiyen bir şey olur. Skili kullandığınızda 4 saniye boyunca %70 şansla backtrack gelsn kullanmadığınız zamanlarda gelemesin.

ama bu dediğin haliyle canı yarıdan az huskar gibi oluyor. Ulti açmasın diye seri nukelemeye çalış dur adamda %50 üstünde resist olcak bi şekilde canlı kalıp açıcaık ultiyi, imba.

Lsx
09/09/2013, 02:27
Niye korkuyorsun abi öneri sonuçta.
Bu değişiklik bazı durumlarda iyi bazen de kötü olur. Misal :
1) Lina ulti attı hasarı atlattı. Dediğin gibi olursa hiç damage almama şansı varken kesin damage alıcak.
2) Lina ulti attı hasarı aldı. Dediğin gibi olursa da bu durumda avantajlı olucak.
İcefrog şans etkenini ve pasif skilleri azaltıyor git gide ama böyle bir değişiklik olmaz gibi bencede :/ Spectre'de daha iyisi varken çakması gibi olur skill.

KEREEEEEEEEEEEM
09/09/2013, 02:29
Stun gibi ikincil efektleri etkilemiyor ki backtrack????

Btw, Balance > Fun

Çok iyi hatırlıyorum ya dota1de mirananın oku voide tuttu. mini stun yedi void ve backtrack efektinden sonra yürüdü gitti. mesafe mid dire ilk kule ile rosh arası kadardı. bi ara deneyeyim.

Ama boris haklı çalışma prensibi değişmez. Yapılabilecek değişiklik timewalk üzerinde olabilir sadece.

Aslında honda aghanim kastığınızda dostlar %90 yavaşlıyor chrono içinde çok mu imba olur :D

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 02:36
@Buracula
Şansa bağlı yetenekler oyuna zevk ve renk katıyor, kaldırılmasından yana kesinlikle değilim. Proc konusunda ise herhangi bir sıkıntı yok. Genele vurduğumuzda %25' oranla proclanıyor diyebiliriz. Fakat hayati önem taşıyan bir yerde çalışmazken, saçma sapan bir yerde çalışabiliyor. Bu da late game'de sıkıntı olabiliyor. O yüzden böyle bir şey yapma ihtiyacı hissettim. Ama çok yanlışlar ifadelerin var.

1- Meepo hariç bütün heroların kendiliğinden gelen büyü dayanıklığı %20 değil, %25.

2- Senin sandığın gibi, hasar azaltmalar düz bir yolla toplanmıyor. O yüzden rubick al yanına, oh free BKB yanlış ve mantıksız bir theorycrafting.

3-Aynı yeteneğin benzeri Spectre'da var. Üstelik sadece sayısal değer biraz az fakat gelen damage'in %22'sini pure damage olarak da yansıtıyor. Bu skill kesinlikle imba falan değil o yüzden. EHP olarak da rakam %25'te kalsaydı aynı değer olacaktı.

Eğer rakamı %25'te bıraksaydım aynen şöyle olacaktı:

Backtrack:
%25 ihtimalle gelen damage'in tamamını dodge.

Benim önerdiğim:
%100 ihtimalle gelen damage'in %25'ini bloklama.

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 02:41
Çok iyi hatırlıyorum ya dota1de mirananın oku voide tuttu. mini stun yedi void ve backtrack efektinden sonra yürüdü gitti. mesafe mid dire ilk kule ile rosh arası kadardı. bi ara deneyeyim.

Ama boris haklı çalışma prensibi değişmez. Yapılabilecek değişiklik timewalk üzerinde olabilir sadece.

Aslında honda aghanim kastığınızda dostlar %90 yavaşlıyor chrono içinde çok mu imba olur :D

Öyle bir şey olamaz.

Burakula
09/09/2013, 10:29
@Buracula
Şansa bağlı yetenekler oyuna zevk ve renk katıyor, kaldırılmasından yana kesinlikle değilim. Proc konusunda ise herhangi bir sıkıntı yok. Genele vurduğumuzda %25' oranla proclanıyor diyebiliriz. Fakat hayati önem taşıyan bir yerde çalışmazken, saçma sapan bir yerde çalışabiliyor. Bu da late game'de sıkıntı olabiliyor. O yüzden böyle bir şey yapma ihtiyacı hissettim. Ama çok yanlışlar ifadelerin var.

1- Meepo hariç bütün heroların kendiliğinden gelen büyü dayanıklığı %20 değil, %25.

2- Senin sandığın gibi, hasar azaltmalar düz bir yolla toplanmıyor. O yüzden rubick al yanına, oh free BKB yanlış ve mantıksız bir theorycrafting.

3-Aynı yeteneğin benzeri Spectre'da var. Üstelik sadece sayısal değer biraz az fakat gelen damage'in %22'sini pure damage olarak da yansıtıyor. Bu skill kesinlikle imba falan değil o yüzden. EHP olarak da rakam %25'te kalsaydı aynı değer olacaktı.

Eğer rakamı %25'te bıraksaydım aynen şöyle olacaktı:

Backtrack:
%25 ihtimalle gelen damage'in tamamını dodge.

Benim önerdiğim:
%100 ihtimalle gelen damage'in %25'ini bloklama.

%20 olarak hatırlamışım tamam orası yanlış ama zaten dümdüz birbiriyle toplamadım. Farkındaysan en altta %50 üstü yazmışım rubik+%25+%28 in tahmini değeriydi bu.

ayrıca specftrenin o skilini verdiği defans zaten çok fazla ve sskill çok güçlü. Ama spec denilen hero o skill olmadan kombatta adam gibi damage veremiyor void gibi atağı atak speedi bir de üstüne üstlük chronosu, ölmememk için de blinki yok. Time walk chrono ve o defans skilini voide koyarsak oyun boyunca ölmeyen voidler çıkar. Yani sen diyorsun ki mom un vereceği ekstra damage yemeyi kaldıralım gibi bir şey, ben de bu imba diyorum.

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 10:36
Backtrack da aynı EHP'yi veriyor? Bu skill sadece daha güvenilir yapmak için...

hohmlec
09/09/2013, 10:39
ya ben anlamıyorum niye böyle konular açıp heroları değiştirmeye çalışıyorsunuz oyun zaten dengesiz siz daha dengesiz yapıyorsunuz

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 10:44
ya ben anlamıyorum niye böyle konular açıp heroları değiştirmeye çalışıyorsunuz oyun zaten dengesiz siz daha dengesiz yapıyorsunuz

Kime göre? :'/

Simita
09/09/2013, 11:02
Olmamış bence, çok düz olmuş.

Ayrıca backtrack'in full hp de çalışmaması, ve abaddon'un shield'i ile healletmesi gibi faktörleri de unutmamak lazım.

hohmlec
09/09/2013, 11:07
tartışmaya girmek istemiyorum size iyi çalışmalar

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 11:43
Olmamış bence, çok düz olmuş.

Ayrıca backtrack'in full hp de çalışmaması, ve abaddon'un shield'i ile healletmesi gibi faktörleri de unutmamak lazım.

DotA 2'de değişmişti bu o.O Gerçi her türlü o kadar da önemli olmayan bir faktör.

Burakula
09/09/2013, 11:48
Backtrack da aynı EHP'yi veriyor? Bu skill sadece daha güvenilir yapmak için...

yahu birinin vereceği ehp garanti diğeri 0 bile verebilir yani sence bir fark yok mu?

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 11:52
yahu birinin vereceği ehp garanti diğeri 0 bile verebilir yani sence bir fark yok mu?

Ortalama olarak aynı EHP'yi veriyor. O kadar bir fark olmayacaktır aralarında. Bazen fazla proclanacak, bazen az proclanacak bu yüzden dengelenecektir.

Simita
09/09/2013, 11:53
DotA 2'de değişmişti bu o.O Gerçi her türlü o kadar da önemli olmayan bir faktör.

2 si de mi değişti?

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 11:54
2 si de mi değişti?

İlkinden eminim, bizzat denemiştim. Ama 2.sini bilmiyorum. Sonuç itibariyle önemli bir faktör değil bence.

Raichoxunrefleksleri
09/09/2013, 12:11
2.sinden kastın eğer, Abaddon Void'e shield attığında backtrack'ın proclanıp Void'i heallemesiyse o da yok DotA 2'de :D Fakat bu Triggered heal değişiklikleri, ne bug list'e ne de intended list'e eklenmiş. Volvo fix it plz! Sorumsuz Volvo!