PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dizi tavsiyesi

FafraGa
10/09/2013, 08:21
arkadaşlar şu an house md dizisini izliyorum 6. sezona geçtim dizi 8 sezon ama 1 ay felan sürer o da :D
sizden istediğim sevdiğiniz beğendiğiniz bir diziyi önermeniz
aradığım şartlar
--yabancı dizi olacak (ingilizcem için izliyorum telafuzlar vs dikkat ediyorum ona göre)
--bitmiş olmalı ama bitmemiş uzun süren diziler de olabilir
--komedi kesinikle istemiyorum
-- aşırı ögeler fazla olmasın

Sprivia
10/09/2013, 08:25
Suits, daha 3.sezonda ama izlediğim en iyi dizilerden biri.

Melkor
10/09/2013, 08:26
Suits efsanedir. Şu an devam ediyor ama 3. sezon'un bitmesine de az kaldı kesinlikle tavsiye ederim.

Suits aşktır lan :D

laohl
10/09/2013, 08:32
Breaking Bad 30 eylülde bitiyor hiç düşünme başla, konusunu okursun kalite konusunda tartışılmaz zaten.
bkz: imdb 9.4
tabi hala izlemediysen Game of Thrones

Sercan<Michaell>
10/09/2013, 08:35
Bitenler;
Prison Break
Spartacus
Fringe (izlemediysen kaçırma)
Buffy The Vampire Slayer ve Angel dizileri (Eskidir ama nostaljidir candır kandır) Buffy 7 Angel 5 sezon ( Önce buffy daha sonra angel izlenmeli )
Smash ( On numara müzikal dizisidir o tarz şeylerden nefret eden ben çok büyük zevk alarak izledim 2 sezoncuk ztn kaçırma )

Devam Edenler;
Dexter ( akar )
True Blood ( akar )
American Horror Story ( Aklın varsa kaçırma )
The Walking Dead
Game Of Thrones
Hannibal ( 2 gün önce başladım ilk sezonu bitmiş 11. bölümdeyim aşık oldum )
Davinci Demon's ( Çok muhteşem diyemeyeceğim ama izlenir güzel )
Supernatural ( kült )

İzlemeyi bıraktıklarım; ( Kesin izleme )
Revolution
The Vampire Diaries
Arrow ( Neden bıraktığımı bilmiyorum aslında fena değildi ama ne biliyim içimde izleme isteği yok )

Gray Fox
10/09/2013, 10:02
Doctor who

canifeto12
10/09/2013, 10:18
dexter final ve 8. sezonda .

hohmlec
10/09/2013, 10:43
HIMYM(10 numara 5 yıldız)
Teen Wolf
Person Of İnterest(10 numara 5 yıldız)
Da'Vinci Demons(10 numara 5 yıldız)
Game of Thrones(10 numara 5 yıldız)
True Blood(10 numara 5 yıldız)
Revelation(fantastik biraz)
Chuck
2 Broke Girls

Sercan abi arrow 14. bölümden sonra akıyormus ben tam 14 bölümde bırakmıstım.İzlenebilir

g0ldm00n
10/09/2013, 10:47
Weeds : Zengin bir mahallede kocası öldukten sonra torbacı olarak hayatını geçirmeye çalışan bir hatunun başının boktan kurtulmayışını anlatan bir dizi . Eskidir 8 sezondur bitmiştir . Şahsen Breaking Bad'in bu diziden esinlendiğini düşünüyorum . Breaking Bad severlerin izlemesini şiddetle tavsiye ederim .

Supernaturel : Dean reyiz ve Sam reyiz adlı iki kardeşin başından geçen doğa üstü olayları konu ediniyor dizi . Fantastik ögeleri seviyorsanız kaçırmamanız gereken kült bir dizi . Şahsen 4. sezondan sonra biraz bozuyor ama son sezonda eski kalitesini yakaladı . 9. sezonu bu sene başlayacak .

Californication : Hank Moody isimli yazarımızın başından geçen zaman zaman güldüren çoğu zaman offf ne hatun götürüyo lan bu herif dedirten bazende hay kafana sıçayım moody dediğiniz harika bir dizi . Sex , drugs & rocknroll kavramını en güzel anlatan dizilerden . 7. sezonu bu sene başlayacak .

Community : Bir devlet üniversitesindeki 7 kişilik bir arkadaş grubunun başından geçen absürd olayları konu edinen komedi dizisi . Kalite , oyunculuk ve hikayenin orjinalliği konusunda piyasadaki komedilere fark atan harika bir dizi . Mutlaka izlenmeli . 5. sezonu bu sene başlayacak .

Jericho : Amerikanın büyük şehirlerinin bombalanmasının ardından jericho adlı küçük bir kasabadaki insanların hayatlarını devam ettirmeye çalışmasını anlatan bir aksiyon bilim kurgu dizisi . 2. sezondan sonra yayından kaldırılıyor ama kendini izldeten heyecanlı bir dizi .

Rome : Sezar zamanını ve sonrasını anlatan 2 sezonluk tarihi bir dizi . Tarih okuyan bir arkadaşım bu diziyi bize öneriyorlar tarzı birşey söylemişti . Kesinlikle harika bir dizi ve spartacus'ten sonra izlendiğinde spartacus'ün çöp olduğunu hissettiriyor insana.

şimdilik aklıma gelenler bunlar . Yeni birşeyler bulursam editlerim .

MrFoseptik
10/09/2013, 10:50
Person Of Interest
Teen Wolf (Bu diziyi alacakaranlık gibi yüksek dozaj romatizm sanma)
Supernatural
Avatar: TLOK (TLAB'ı önce seyret. TLAB kısaltma uzununu bulursun zaten.)
Da Vinci's Demons

g0ldm00n
10/09/2013, 10:52
HIMYM(10 numara 5 yıldız)
Teen Wolf
Person Of İnterest(10 numara 5 yıldız)
Da'Vinci Demons(10 numara 5 yıldız)
Game of Thrones(10 numara 5 yıldız)
True Blood(10 numara 5 yıldız)
Revelation(fantastik biraz)
Chuck
2 Broke Girls

Sercan abi arrow 14. bölümden sonra akıyormus ben tam 14 bölümde bırakmıstım.İzlenebilir

şimdik zevkler ve renkler tartışılmaz ama HIMYM'a 10 numara diyorsan mutlaka friendsi oturup izlemelisin . Ondan sonra ted/barney neymiş amk dersin :) . Sonracığıma teen wolf , true blood tarzı şeyler izlediysen otur bi ara supernaturel izle , mitolojik varlıkların havada uçuştuğu vampirlerin werewolfların keklik gibi avlandığı harika bir dizi , Dean reyiz yeter ztn izlenmesi için . Ha birde komedi seviyorsan communityi kaçırma derim . Game of Thronesa laf yok zaten bir fantastik kurgu manyağı olarak gurur duyduğum bir dizi , uber yavaş ilerliyor o ayrı .

napstar
10/09/2013, 11:24
Shameless.

AxeW
10/09/2013, 11:40
HIMYM
Futurama/South Park/Family Guy/American Dad bunların hepsi aynı kafadan.
Community
Fringe
Sherlock
Blue Mountain State
Big Bang Theory

Bunlar iyidir. Himym Big Bang BMS community ve çizgi diziler komedi. Diğerleri çok daha iyi.

antikcosma
10/09/2013, 12:30
ingilizce filmler seyretmeni tavsiye ederim daha geniş bir kelime hazinesi elde edebilirsin.

ve dizilere gelince;
komedi dükkanı
geniş aile
leyla ile mecnun
arka sokaklar

evet beyler hiç bir zaman amerikan ingiliz dizileri izleyip '' türk dizileri çok berbat yaaa ohaaa '' diyen çocuklardan olmayacam.

napstar
10/09/2013, 12:35
ingilizce filmler seyretmeni tavsiye ederim daha geniş bir kelime hazinesi elde edebilirsin.

ve dizilere gelince;
komedi dükkanı
geniş aile
leyla ile mecnun
arka sokaklar

evet beyler hiç bir zaman amerikan ingiliz dizileri izleyip '' türk dizileri çok berbat yaaa ohaaa '' diyen çocuklardan olmayacam.

Brezilya dizisi izle o zaman.

YOLO322
10/09/2013, 12:44
Sons of Anarchy
Breaking Bad
Entourage
Californication
OZ

OZ ve Entourage bitti ama Entourage'in filmi geliyor. SOA , Breaking Bad ile birilikte şuan devam eden en iyi dizi. Californication'ın da yeni sezonu başıyacak. Kafa dağıtmak için izleyecem dersen Entourage ya da Californication başla. Entourage kesinlike öneriyorum diziyi anlatıcak bir kelime yok.

vigNerd
10/09/2013, 14:13
Breaking Bad ***** ( Bu sezon son sezon maalesef :( Kesinlikle izle.)
How I Met Your Mother ****
Fringe *****
Dexter ****
The Big Bang Theory ****
The OZ ***** ( Bu ağır gelebilir, sevmeyebilirsin.)
Prison Break ****
The Wire **** ( Buda OZ gibi ama çok sağlam dizidir.)
Sons of Anarchy ***** (Kaçırma )
Spartacus ****
Mad Men **** ( Ben severek izlerim ama önerdiğim kimse beğenmedi daha :D )
Rome , Borgias ( Tarihi dizileri seviyorsan izleyebilrisin.)
Californication *** ( İlk sezonları güzel ama sonradan bozdu yinede izlenir.)
It's Always Sunny In Philadelphia ***** ( Çok güzel dizidir, ırkçılık, kürtaj gibi konular üzerinden gider genelde. Güzeldir, kalitelidir.)
Six Feet Under *** ( Buda yine herkesin sevmeyeceği dizilerden. Zaman çoksa, dizi kalmadıysa izleyebilirsin.)
Arrested Development ***** ( Bana göre izlediğim en iyi komedi dizisi.)
One Tree Hill **** ( Finali için bile izlenir.)
Entourage ***** ( Efsane dizidir kaçırma.)

Çöp diziler

Camelot
Merlin

napstar
10/09/2013, 14:34
Ben Shameless, Entourage ve Monk'dan başka izlenecek dizi bulamadım açıkçası. Bana göre bu üç dizi dışında bütün yabancı diziler çöp.

YOLO322
10/09/2013, 15:26
Breaking Bad ***** ( Bu sezon son sezon maalesef :( Kesinlikle izle.)
How I Met Your Mother ****
Fringe *****
Dexter ****
The Big Bang Theory ****
The OZ ***** ( Bu ağır gelebilir, sevmeyebilirsin.)
Prison Break ****
The Wire **** ( Buda OZ gibi ama çok sağlam dizidir.)
Sons of Anarchy ***** (Kaçırma )
Spartacus ****
Mad Men **** ( Ben severek izlerim ama önerdiğim kimse beğenmedi daha :D )
Rome , Borgias ( Tarihi dizileri seviyorsan izleyebilrisin.)
Californication *** ( İlk sezonları güzel ama sonradan bozdu yinede izlenir.)
It's Always Sunny In Philadelphia ***** ( Çok güzel dizidir, ırkçılık, kürtaj gibi konular üzerinden gider genelde. Güzeldir, kalitelidir.)
Six Feet Under *** ( Buda yine herkesin sevmeyeceği dizilerden. Zaman çoksa, dizi kalmadıysa izleyebilirsin.)
Arrested Development ***** ( Bana göre izlediğim en iyi komedi dizisi.)
One Tree Hill **** ( Finali için bile izlenir.)
Entourage ***** ( Efsane dizidir kaçırma.)

Çöp diziler

Camelot
Merlin

The OZ değil sadece OZ :) Californicationın sağlam fanıyım bozduğunu düşünmüyorum son sezon çok çok iyidi hatta. Six feet under için dizi kalmadıysa izlemek demek hakaret olur, kimilerine göre gelmiş geçmiş en iyi dizidir ama dediğin gibi merlin izleyen bir adam bunu sevmez. Prison Break 1.sezon sonrası çöp.

Ayrıca Breaking Bad gelmiş geçmiş gelecekteki en iyi dizidir. İlk sezon biraz sıkıcı gelebilir 1.sezonu atlatırsanız zaten anlarsınız, onun dışında The Wire baya sağlamdır ama ağır gelebilir ben 3.sezonun ortalarında bırakmıştım aşırı gerçekçi hiç bir sığlığa prim tanımaz bu yüzden puanı bu kadar yüksek heralde. Shameless fena değil keyifle izliyorum makara tukara derken son sezon ağzımıza sıçtılar.

Bir de napstar o saydığın 3 dizi dışında diğer dizilere çöp demek için salak olman lazım abi. Monk ne la? Monk seviyorsan Sherlock izle. Bir de Sons of Anarchy kesin izle.

napstar
10/09/2013, 15:31
Bir de napstar o saydığın 3 dizi dışında diğer dizilere çöp demek için salak olman lazım abi. Monk ne la? Monk seviyorsan Sherlock izle. Bir de Sons of Anarchy kesin izle.

Salağım ondan.

D1e-_-
10/09/2013, 15:59
Prison Break izle, izlemeyi düşünmüyorsan, izlemediysen az ötede yaşa kardeş.

LauraBodewig
10/09/2013, 16:01
İngilizce dublajlı anime izleyebilirsin. Sword Art Online'ın İngilizce dublajlı bölümleri yayınlanmaya başladı mesela.

vigNerd
10/09/2013, 16:24
The OZ değil sadece OZ :) Californicationın sağlam fanıyım bozduğunu düşünmüyorum son sezon çok çok iyidi hatta. Six feet under için dizi kalmadıysa izlemek demek hakaret olur, kimilerine göre gelmiş geçmiş en iyi dizidir ama dediğin gibi merlin izleyen bir adam bunu sevmez. Prison Break 1.sezon sonrası çöp.

Ayrıca Breaking Bad gelmiş geçmiş gelecekteki en iyi dizidir. İlk sezon biraz sıkıcı gelebilir 1.sezonu atlatırsanız zaten anlarsınız, onun dışında The Wire baya sağlamdır ama ağır gelebilir ben 3.sezonun ortalarında bırakmıştım aşırı gerçekçi hiç bir sığlığa prim tanımaz bu yüzden puanı bu kadar yüksek heralde. Shameless fena değil keyifle izliyorum makara tukara derken son sezon ağzımıza sıçtılar.

Californication dikkat edersen her sezon aynı şekilde biter ve yeni sezon hep aynı şekilde devam eder.( Sezon başında Hank ve Karen küserler, sezon sonlarına kadar Hank bi kızla takılır son 2-3 bölümde kızdan ayrılır ve Karen'la barışırlar.) Bir süre sonra sıkıyor bu işleyiş ama her türlü izlerim.
Six Feet Under'a kötü demedim dememde zaten sadece herkesin seveceği bir dizi değil adama kesinlikle izle diyemem.
Merlin'in sadece ilk 2 bölümünü izledim. Prison Break benim içinde çok efsane bir dizi değildir ama çöp demek çok ağır olur.

Berkantk
10/09/2013, 19:06
Komedi istemiyorum demişsin ama bunu kesinlikle izlemelisin: How I Met Your Mother. Zaten her bölüm 20 dk fazla da sıkmaz
Bitenler:
Prison Break
Heroes ve Lost (Bunlar başlarda sarıyor da sonra bayabilir)

Devam Edenler:
Dexter (Bir sonraki bölümü izlemek için can atacağın bir dizi. 9. ve final sezonuna girdi. 3 Hafta sonra dizi bitecek)
Supernatural (Klasiktir artık :S)
Sherlock (Mini dizidir kendisi. Film niyetine izlenebilir aslında, güzeldir, cixtir)
The Walking Dead (Sürükleyicidir bayağı)
Arrow (Batman'in okçu hali. Güzeldir)

İzlemediklerim ama bilgim olanlar:
Fringe
House (Deli manyak doktor. Çok sürükleyici diyorlar. Şuan izlediğim 3 dizi var bitince buna başlayacam)

FafraGa
10/09/2013, 19:43
Komedi istemiyorum demişsin ama bunu kesinlikle izlemelisin: How I Met Your Mother. Zaten her bölüm 20 dk fazla da sıkmaz
Bitenler:
Prison Break
Heroes ve Lost (Bunlar başlarda sarıyor da sonra bayabilir)

Devam Edenler:
Dexter (Bir sonraki bölümü izlemek için can atacağın bir dizi. 9. ve final sezonuna girdi. 3 Hafta sonra dizi bitecek)
Supernatural (Klasiktir artık :S)
Sherlock (Mini dizidir kendisi. Film niyetine izlenebilir aslında, güzeldir, cixtir)
The Walking Dead (Sürükleyicidir bayağı)
Arrow (Batman'in okçu hali. Güzeldir)

İzlemediklerim ama bilgim olanlar:
Fringe
House (Deli manyak doktor. Çok sürükleyici diyorlar. Şuan izlediğim 3 dizi var bitince buna başlayacam)

house 6 sezondayım çok deli dizdi başlarda çok sıkıyor ağılıklı gizem 6 sezonda dram kısmı çok net göreceksin spoiler fazla vermeyeyim ama candır

FafraGa
10/09/2013, 19:47
arkadaşlar pc de fazla takılamıyorum ama yeterince dizi önermişsiniz hepinize çok teekkür ederim boş bir vaktimde hepsine tek tek bakacağım
tatsız tartışmaların olmadığı herkesin fikrini söylediği bir konu olması bnei ayrıca sevindirdi forumda gerçek hayattan bir şeyler konuşmak daha verimli oluyormuş heralde :D
yabancı dizi izlemeye yeni başladım gibi ingilizcemi özellikle kelime daracığını bu şekilde geliştirebilceğim söylendi ama en dikkat ettiğim kısım telefuz ları öğrenmek

tekrardan çok teşekkür ederim GL HF

Gray Fox
10/09/2013, 20:38
house 6 sezondayım çok deli dizdi başlarda çok sıkıyor ağılıklı gizem 6 sezonda dram kısmı çok net göreceksin spoiler fazla vermeyeyim ama candır

7nci sezonun finaline gel asik olucaksin diziye :D. Cok fena spoiler veresim geldi :P.

hohmlec
11/09/2013, 17:50
supernaturel freaky awesome

Burakula
11/09/2013, 18:01
fringe->en iyi dizidir
breaking bad->en iyi 2. dizidir
vikings-->tarih ve aksiyon yani spartaküs tarzı ama daha az magazinli bir şey istersen süper dizi.
flash forward->kısacık bir solukta izlersin ve sıkmaz.
person of interest->abanmıycam ara ara izlerim dersen 10 numara. çok sık izlersen bayıyor.
da vinci demons->yeni başladım baya iyiye benziyor.

bunlar dışında game of thrones çok övülüyor ama henüz ona başlamamış bakirlerdenim:D dizilerimden bir tanesini bitirnce ona da başlamayı düşünüyorum.

AtesFrlatanDenzAnasi
11/09/2013, 18:53
game of thrones izlemektense bence kitabını oku dizisinde çok fazla atlanmış bölüm var onun haricinde super natural güzel dizi son sezonunu izlemedim ama 7. sezon biraz sıkar spoiler vermeyim diziyi bitiriyolar ve tekrar çekmeye karar veriyolar sanırım öyle bi hadise vardı 8 de geri dönüş yaptı diyolar izlemedim bilemiycem dexter efsanedir house zaten izlemişsin shameless da güzel dizidir biraz ayıplı ama ilk sezonu

FafraGa
11/09/2013, 18:53
7nci sezonun finaline gel asik olucaksin diziye :D. Cok fena spoiler veresim geldi :P.
HOUSE İZLEMEK İSREYENLER OKUMASIN!!!
kanka öyle bişi yapma wikiden dizi hakkında bilgi alayım diye bi baktım tüm yazıyı okyunca amber ın ölümünü ilk bölümlerdeki takımın dağılacağı vs hepsi öğrendim +chase ve cameron nun birlikte olması ve sonrasında ayrılması vs vs şimdi böyle 6. sezona geldim ama beni en etkileyen kısımlar
4s15bölüm-4s16.bölüm ve 6s1.bölüm oldu neyse fazla spoileri verdim bile şimdi bunu okuyanlar house felan izleyemeycek şimdi :D