PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diablo 3 Prosu varsa içeri :)

Owyeah
13/09/2013, 01:39
Abi forumu takip eden varsa son 1 haftadır benim diablo merakımıda farketmiştir. Sonunda diablo 3 indirdim "starter edition" (yani beleş) başladım.

1 saat 12 dakika sonra "Skeleton King"e geldim ve Sk'yı öldürdüm (normal modda). Ve Sk'yı öldürme kısmıda dahil bir kere bile oyunda pot basmadım. Çerez gibi yaratıkları doğradım. Şimdi sorum yada sorularım şu:

1-) Bu ne sikim oyundurki normal modda (easy değil, easy varmı onuda merak ediom) hp bar yarının altına inmeden ve bi kere pot basmadan oyunun ilk boss'unu kesiyorsun?

2-) Oynadığım 1 saat 12 dakika boyunca yaratık kesmekten başka bir şey var mıydı oyunda merak ediyorum? (mapin her yerinide aça aça gittim :D)

3-) Buraya gelene kadar fazla zevk almayan birisi full paket alsa ileride zevk alır mı? Neden?

4-) Diğer kullanıclarda işin işin girince nasıl oluyor?

5-) Siz diablo prosu olarak bu oyunu neden seviyorsunuz? Bu oyunla sizin aranızdaki bağ nedir?

Acele cevap atın pls :D Bazı sorularım için linkte verebilirisiniz üşeniyorsanız yazmaya?

Acaba oyuna olan şuan ki ne pozitif ne negatif fakat nötr durumu mu değişecek mi merak ediyom valla :D

Ratz
13/09/2013, 01:55
Hic diablo oynamadıysan, 2'den basla seversen go 3:D Zorluk aklına takılmasın bide. Sonrada cok zor abi diye aglıcaksın:D

Lundbeck
13/09/2013, 02:29
1- Starter edition tanıtım gibi düşün.Kolay olması normal.
2- Yaratık kesmekten başka bir şey yok genelde.
3- Kişiye göre değişir.Ben aldım 3 ay sonra bıraktım oynamayı.
4- Party yapınca çok daha iyi oluyor tabiki.Yaratıklar insan eklendikçe güçlenir.İlerde bırak boss'u normal moblardan 2 yemeye başlarsın o zaman da çıldırırsın.

Gray Fox
13/09/2013, 02:33
Eger oynayacak arkadasin varsa cok daha fazla zevk verir. Ve oyunu bitirdikten sonra cok cok daha zorlasiyor.

BorisPeace
13/09/2013, 02:35
Diablo için RPG diyenler oluyor bazen :/ Diablo'nun türü Hack'n'Slash, yani dümdüz git, yolda dövebildiğin her şeyi döv. Sonra o dövebildiğin her şeyi 100 kere daha döv ki üzerindeki bir eşyanın %2 daha iyi statlı olanı düşsün sevin. Diablo III'ü preorder ile aldım, çıktığı oynamaya başladım, sonraki 1 ay sürekli harıl harıl oynadım. 1 ay sonra bıraktım bir daha da girmedim. Şimdi paragon sistemi (?) gelmiş diyorlar, ilk çıktığı halinden daha güzel diyorlar, tekrar oynasam mı diye düşünüyorum. Ama bir oyuna girip de dur karakterimi oluşturayım, hikayeyi şekillendireyim, 5 farklı sonla bitireyim gibi şeyler arıyorsan cevap Diablo değil.

Owyeah
13/09/2013, 02:35
Şuan hala devam etmemi gerektiren bir gerekçe yok gibi :D eyv fikirlerinize saygım sonsuz ama biri bana dota 2 için bu 5 soruyu sorsa ona nobel edebiyat ödülü alacak cevap yazardım :D

ViktorReznov
13/09/2013, 02:58
Ben de çıktıgı ilk gün aldım. 1 ay oynadım sonra bakmadım hiç. Bence diablo 2 çok daha güzel ve zevkli.

Nighthawk
13/09/2013, 02:59
Diablo'da zorluk seviyeleri diğer oyunlardan daha farklı. Diablo 3 için şöyle;
Oyuna ilk başladığında "Normal" zorluk seviyesinde oynayabiliyorsun.
Normal zorluk seviyesinde 4 Act'in tamamını bitirdikten sonra "Nightmare" zorluk seviyesi açılıyor. Nightmare zorluğunda en baştan başlayarak tekrar oynayabilirsin, ama Nightmare açıldı diye gidip atıyorum 3.Act'i Nightmare olarak oynayamaya başlayamazsın, Nightmare'de tekrar, sıfırdan ilerlemen gerekiyor.
Nightmare zorluk seviyesinde 4 Act'in tamamını bitirdikten sonra "Hell" zorluk seviyesi açılıyor. Üstteki durum tekrar ediyor.
Hell zorluk zorluk seviyesinde 4 Act'in tamamını bitirdikten sonra "Inferno" zorluk seviyesi açılıyor. Üstteki durum tekrar ediyor.
Zorluk arttıkça canavarların canları, verdikleri hasar, ve düşürdükleri eşyaların kalitesi artıyor. Ayrıca elite packlerin skilleri vardır (üstüne gelince yukarda çıkan health barlarının altında skilleri yazar). Teleport atanlar, duvar çıkaranlar, donduranlar, patlayanlar, patlatanlar vesaire. Normal zorlukta canavarda bu özelliklerden 1 tane, nightmare'de 2 tane, hell'de 3 tane ve son olarak infernoda 4 tane oluyor. Bazı kombinasyonlar (çevreni duvarlarla kapatıp kafana tek atan bomba atması gibi) insanı canından bezdirebiliyor. En altta spoilera koyduğum resim oyun ilk çıktığında Inferno'da canından bezen biri tarafından yapılmıştı (tabii ki o kadar çok modifier olmuyor :D will follow you back to town and throw your stash into the ocean :D).
Yani sen oyunun cidden çok çok çok çok kolay zorluğunu gördün. Git gide zorlaşıyor. Oyun ilk çıktığında Inferno Act 2'de direk tek yiyordun, 1 tane elite packi kesmek için 30 kere ölüp doğman gerekiyordu. Daha sonra Blizzard patchlerle bu durumu değiştirdi ve "Monster Power" denen bir olay ekledi. Options'tan Gameplay'den monster power selectionı açınca, her zorluğun yanında ayrıca 1'den 10'a kadar bir sayıyla canavar zorluğu seçebiliyorsun. Yine hp'ler damage'ler item'lar her şey belli oranlarla değişiyor.

Kısaca zorluk yönünde doyurucu olur. Ama pek RPG değil, Borisin açıkladığı gibi.

5804

Gray Fox
13/09/2013, 03:01
Ozaman biraz daha uzun bir cevap yaziyim :D
Benim Diablo 3u almamim 2 sebebi vardi. 1ncisi arkadasla birlikte oynamak icin. 2nciside: Diabloyu 1den basladim ben. Yani bi efsanesi var.3 cok kotu olsaydi bile yinede bitirirdim. 3 hakkinda kisisel yorumum olmamis. Yani oynarsin,zevk alirsin,bitirirsin ama bir daha oynamak icin sebep vermez. 2ncisi ama oyle degildi. 7-8 karakter vardi ve her karakterle bitirmisligim vardir. her set itemi tamamlamaya calismisimdir. Oyunu bitirdikten sonra tekrardan oynama istegi birakmistir. 3 te sadece "oynamis olmak" icin oynamisimdir. Kisacasi tavsiyem: Eger bu tarz oyunlar oynamayi seviyorsan ve parayi vermek koymuyorsa al oyna. Ama starter edition sarmadiysa buyuk ihtimalle tam oyunda sarmaz. Istiyorsan battle net acc veririm, birkac gunlugune oynarsin,ister yeni karakter ister benim karakterimle,oyunu daha iyi tanirsin sonra karar verirsin.

Owyeah
13/09/2013, 19:30
Eyv Taso, Nh ve Bp :D oyunu bırakmaya karar verdim. Diablo geçmişim 1 saat 12 dakika sürdü. Rekor bendedir heralde :D

sehnoc
13/09/2013, 20:21
bu oyunda yaratıkların bi yerde sabit durmaları çok saçma. hıç sıkılmıyolarmı bi hayatları falan yok mu arkadaş.7/24 aynı yerde bekliyolar ne yiyolar ne içiyolar bence çok mantıksız yani.belli bir rutinleri falan olmalı bu yaratıkların. öhm. ayrıca çok sıkıcı bi oyun bu diablo falan.

agnosia
14/09/2013, 00:43
@sehnoc karşim bu kafayla sen bilgisayarı bile açma

napstar
14/09/2013, 01:04
@sehnoc karşim bu kafayla sen bilgisayarı bile açma

Gerçekten çok ayıp bir mesaj yazdınız. Umarım kısa zamanda hatanızı anlar ve geri adım atmak adına bir özür girişiminde bulunursunuz.

Nighthawk
14/09/2013, 01:17
napstar spam yapma pls :/

napstar
14/09/2013, 01:20
Bazen twitter sanıyorum burayı sori :d Coğrafya çalışmaktan beynim yandığı için :d

OguZKHan
09/01/2018, 15:38
Dıabloya öyle dümdüz yürü yaratık kes gözüyle bakan birisi zaten oynamasa da olur. Google'a hack'n slash nedir yazıp önce onu inceleyiniz sonra dünyanın en çok satmış ve en çok fanatiği olan oyunlarından birine dümdüz yürüyüp yaratık kesıyon yok bu yaratıklar ne yiyor ne içiyor gibi basit yaklasımlarda bulunun lütfen. E cs:go'da ki adamlar oluyor sonra nasıl diriliyor yada paraları ölünce neden dokulmuyor bu insanlar bunu niye oynuyor gibi saçmalama şekilleri turetılebılır.

Q10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi